דגשים לבחירת מגרש

dobi1234

New member
תתעקשו לגבי המפות

רכשנו לפני מפסר שנים באיזורכם, גם לנו לא נתנו ולא הסכימו למסור או לשלוח במייל.

אבל אחרי התעקשות (מול צוות נחמד מאוד שמאוד רצה למצוא דרך לעזור בחברה המפתחת) הסכימו לנו להגיע למשרדי החברה המפתחת לפני בחירת המגרשים (ולאחר הזכיה בזכות לרכישת מגרש) ולצפות במפות המפורטות (ואף לצלם בטלפון, לא לשכפל).

תנסו אולי גם במשרדי המועצה המקומית לצפות במפות מפורטות.
בגלל שהגענו מוכנים זכורה לי חוויה טובה בבחירת המגרשים, כי ידענו מה אנחנו רוצים.

אבל באותה נשימה זכורים לי אנשים שרכשו מגרש בלי להבין יותר מדי את המבנה שלו, ופתאום הבינו כי זה לא מה שחשבו, אפילו דקות ספורות אחרי הרכישה פתאום קלטו שיש מדרגה של 3 מטר בתוך המגרש, או שהכנסיה לבית היא מכביש צדדי ולא מהחזית כמו שהם חשבו וכו'.
בקיצור - שיעורי בית - ייצרו לכם המון פתרונות לפני שצצות בכלל בעיות (שעוד יצצו בהמשך.

רואים את זה לפי כיוון הכתיבה של המודד

מפת מדידה תמיד מוצפנת. הדרום למטה הצפון למעלה
&nbsp

גלמיש1

New member
יקירתי, אכן...ואולם שרטוט אמור להיות מוצפן , נכון?

אבל כאן הסטריפ אינו אורתוגונלי לטקסט של המודד. אז למי מיחסים את הכיוון הנכון?

לי יש המון מזנחה שאני מטפחת והשכנים ממש מרוצים. כיף גדול.

לא הייתי מוותרת :) :)

רשר

Well-known member
מנהל
את יחידת סגולה - אצלנו המטפח זכה לבסוף להכרת המועצה

האמת שהרשות המקומית עוזרת.

עשינו כמה פעמים מבצעים בשבת לפינוי, סיקול, סידור שביל וכדומה.
השכן ממול בינתיים רק מפנטז, אבל מנסה לקבל תקציב לנטיעה והשקיה, אז אני לא לגמרי לבד, אבל אני התחלתי. הצליח לי לא רע לסחוף אחרים להתלהבות :)
מצד שני - הוסיפו לנו שם מרכזיית אשפה בכניסה לשביל. לא משהו מלבב. זמני עד שתגמר בניית השכונה. זה יכול לקחת הרבבבבבה זמן.

noni me

New member
לפני שמציעים צריך לשאול את השאלה: מהם קווי הבניין?!

אז
מהם קווי הבניין?

noni me

New member
במקרה שמציעים מגרשים כמו בתכנית הזאת

אז אני חושב שצריך לקרוא לה שאלה עקרונית (לא כל כך הבנתי למה השאלה נשאלה).

noni me

New member
אוקיי. בינתיים עשיתי "תחקיר" והגעתי למסקנה שקווי הבניין

הקדמי והאחורי הם (פחות או יותר?) שווים (סביר שחמישה מטרים).
ואז חשוב לדעת בערך מה השטח של קומת הקרקע שמתכוונים לבנות (כמה מותר לבנות בקומת הקרקע ובכמה מזה מעוניינים להשתמש).
ואז צריך לבדוק מה יוצא העומק של הגינה שיוצאים מהסלון.
ואם אז יוצא שהגינה בעומק קטן (נגיד 7-6-5 מ') - אז מגיעים במגרשים האלה לשאלה מכריעה:
האם הגינה של הסלון תהייה לכיוון הרחוב או לכיוון הבית השני.
מה הבעייה?
כי אם הגינה של הסלון תהייה לכיוון הבית השני (שצפוי שגם הוא יהיה במרחק כזה לא גדול מהגבול המשותף) אז אני לא חושב שהגינה הזאת תהיה כיף גדול. אז עדיף שהגינה של הסלון תהייה לכיוון הרחוב - שאז יש את כל מרחב הרחוב ממול.

ועכשיו אני מגיע לבעייה העיקרית (למקרים שתוארו לעיל):
זה ממש לא כיף שהגינה של הסלון היא על יד שביל הכניסה לבית (ואז היא גם הרבה יותר צרה, אבל הרוחב פחות חשוב מהעומק)).
התלבטות קשה.
ה"פתרון":
המגרשים שבהם אין את ההתלבטות הזאת הם ... מגרשים
פינתיים.
(מה שנאמר נכון לגבי המגרשים עם בתים מאחוריהם. יש לא מעט מגרשים במפות המצורפות שנדמה לי שיש מאחוריהם שטח פתוח (והוא אפילו נמוך משמעותית ממפלסי הגינה!) - מה שעושה אותם מתאימים לגינת סלון בצד האחורי. ככלל (אם ההנחות נכונות) אלו המגרשים היותר טובים)!
נ.ב.
ככלל, גם המגרשים ליד שביל להולכי רגל (אם זה השטח שנמצא למשל בין המגרשים 1596-1595) מאפשרים את הפתרון של גינה לכיוון החזית (בעיקר אם החניות בפינה של השביל הזה - כמו מגרש 1590).

(נו, אז הייתי צריך לקרוא לשאלה עקרונית? אפילו שהיא מניחה כל מיני הנחות ספציפיות?).

הערה: התשובה התגלגלה בכיוונים לא מתוכננים (וגם התארכה יותר ממה שרציתי). עריכה מחדש הייתה עושה אותה יותר בהירה אבל כבר אין לי זמן.

אני לא חושבת כמוך בקשר לכיוון

גינה מול שכנים יכולה להיות כיף גדול, אם שותלים צמחים למיסוך נפתרת בעית הפרטיות. .
הרבה יותר כיף מאשר גינה לחזית צמודה לשביל הכניסה.
חוצמזה לרוב זה המקום שבו קו הבנין הוא הרחב ביותר, מה שאומר שתהיה גינה רחבה מול עוד גינה רחבה, בנוסף זה? הצקום שבו יש מרחק מקסימאלי בין הבתים.

לדעתי, עדיף מול הגינה משפחה אחת של שכנים, ולא כל האנשים שעוברים ברחוב.

אם יש שיתוף פעולה בין השכנים,
שניהם שותלים בגבול שיחים צרים וגבוהים, יש מיסוך בגובה של 3-5 מטר. כך זה אצלי בגינה. יופי של פרטיות.

noni me

New member
מה את רוצה שאגיד. איך אני צריך להתייחס לדעה

שחומה ענקית (בנויה או ירוקה) מול הפרצוף זה יופי ו"כיף גדול"?

ב.
כשרציתי לקנות אוטו וסיפרתי את זה לכל מיני אנשים הם נהגו לתת לי המלצה איזה אוטו לקנות.
כמעט ללא יוצא מהכלל ההמלצה הייתה ... אוטו כמו שלהם.
הסיבה ברורה: ככה הם מרגישים שהם עשו קנייה נכונה ...
למה את חושבת ש"כך זה אצלי בגינה" זה מין של הוכחה לדעתך?

ג.
"ולא כל האנשים שעוברים ברחוב".
המצב שאני מכיר הוא (ומשום כך הצעתי גינה לחזית כאשר בגינה לאחור מתקבלת חומה ענקית ממש בפרצוף): המגרש הוא כמטר מעל הכביש. גדר בגובה של כמטר-מטר וחצי כבר מסתירה את האנשים שעוברים ברחוב ולהפך.
לעניות דעתי עדיף מחסום בגובה מטר וחצי ומעבר לו מרחב רב - מחומה בגובה 5 מטרים.

למעלה