ההבדל שבין אנטישמיות לפוביות אחרות

לדעתי, זה סתם טקסט חסר משמעות.

הייתי מסכם אותו במשפט הבא: הקסנופיה כלפי קבוצה A שונה מהקסנופוביה כלפי קבוצה B בעיקר בכך, שמדובר בשתי קבוצות שונות.

tomasth

New member
אבל המטרה של הטקסט שיש הבדל , שזו אינה רק

"הקסנופיה כלפי קבוצה A שונה מהקסנופוביה כלפי קבוצה B"
&nbsp
ההשוואה עם הומופוביה בעייתית, כי בהומופוביה זה נגד מאפיינים אוביקטיבים ושטיבם מבורר הם נותרים רק שהיחס משתנה.
היהודי של האנטישמי אינו היהודי האוביקטיבי שהיהודי והלא אנטישמי מזהה , היחס האנטישמי הוא המאפיין את המאפיינים של היהודי הסוביקטיבי.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
אני חושב שיש שתי דרגות של אנטישמיות 1 פסיבית של אנשים שלא מכירים יהודים בנפרד מהאיפיון האנטישמי והם רק נגד האפיונים השלילים ולא נגד היהודי ממש , כך שכשהם רואים שהאוביקטיביות אחרת יחסם משתנה וכבר אינם אנטישמים. 2 אקטיבית שמיצרת אפיונים שלילים , כאשר השנאה ליהודי היא הסיבה לשנאה וההסברים באים אחר כך ממנה.
&nbsp
1 זו בערה שבאה מהסביבה , מהאיפיונים השלילים , שאינה מקיימת את עצמה
2 זו בערה שמקיימת את עצמה שיתכן ונוצרת ע"י סביבה מספיק חזקה מספיק זמן , כך שגם אם הסביבהב השלילית תיפסק או תתהפך היא תתאמץ מעצמה לקיים וליצור מסביבה מאפיינים/סביבה כזו.
&nbsp
אצל האנטישמי 2 , השנאה התמזגה עם האישיות כך שנסיון לערערה נתפס כ אד הומינם ותקיפה אישית נגד האגו.
&nbsp
&nbsp

לא התכוונתי להומופוביה, אלא לשנאה כלפי

קבוצה אתנית/גזעית/דתית/עדתית. מה שכתבת יכול להתייחס לכל קבוצה כזאת.
נראה לי שגם הכתבה של שאול התכוונה בדיוק לזה (ופספסה בגדול).

tomasth

New member
סליחה הייתי צריך לכתוב יותר ברור , ההשוואה של הכתבה לא שלך.

"יכול להתייחס לכל קבוצה כזאת"
אבל שם כתבו שלקבוצות ההן יש אפשרות היטמעות כי השנאה לא מהותית לאוביקט השנאה , היא תלויה בדבר שלא כמו שנאה בלתי תלויה , אקטיבית , ליהודים.
&nbsp
אני לא טוען שיחס כמו אנטישמיות לא יכול להיות כלפי עוד קבוצות , צריך לבדוק כל מקרה לגופו , כל עוד לא מתעלמים מההבדלים בין השנאות , היחס השונה , אז אין בעיה.
&nbsp
&nbsp

לא יכולתי לקרוא את הטכסט מפייסבוק ברוסית

אבל לדבריך אני רוצה להתייחס:
אני דווקא רואה קווי דמיון רבים בין אנטישמיות לבין הומופוביה, וקווי דמיון מסוימים בין אנטישמיות למיזוגניה (שנאת נשים). יותר מאשר בין אנטישמיות לגזענות (שנאת בעלי צבע עור כהה).
&nbsp
גם באנטישמיות וגם בהומופוביה, מה שמזין את השנאה הוא התחושה שיש משהו בקשר ליהודי או של הלהט"ב שהוא נסתר מן העין, שאין מבינים אותו, שכל ההסברים בקשר אליו אינם משכנעים. אינני רואה שקיימת תחושה כזו בקרב גזענים ביחס לבעלי צבע עור כהה. הם תופסים אותם כיצורים נחותים ותו לא, משהו שבין בני אדם לבין חיות משק.
&nbsp
אני מקווה שברור שאיני מצדיק אנטישמיות, או הומופוביה, או מיזוגניה, או גזענות. ואם זה לא ברור, הנה אני אומר את זה: איני מצדיק אנטישמיות, או הומופוביה, או מיזוגניה, או גזענות.

tomasth

New member
1 מה נסתר בנשים או להט"ב יותר מאשר במי שבעל גזע מעורב ?

2 למה לא יכולת לקרא את הטכסט מפייסבוק ברוסית , עשית העתק הדבק בגוגל טרנסלייט כמוני ? יכול להיות ש
3 אני מסכים עם טלמון ש "מה שכתבת יכול להתייחס לכל קבוצה כזאת" , פשוט יש שנאות שונות , יחס שונה כלפי אותה קבוצה.
&nbsp

השוויתי לבעלי צבע עור כהה

אינני יודע למה כוונתך בביטוי "בעל גזע מעורב".
&nbsp
מה שנסתר אצל יהודים ואצל להט"ב, ובמידה פחותה גם אצל נשים, מנקודת מבטו של האדם הנגוע בשנאת האחרים, זו האחרות שלהם. אומר לעצמו אדון שנאתי: גולדמן הזה, הוא נראה כמוני, הוא נשמע כמוני, ובכל זאת הוא עושה כל מיני דברים שאני לא עושה, ולהיפך. איך זה יכול להיות, דבר כזה? ומי יודע מה הדבר הבא שהוא יעשה, שגם הוא מן הסתם יהיה בלתי מובן לי? אולי זה יהיה משהו שמכוון כנגדי, ואני בכלל לא אבין שזה קורה? מוטב שאקדים תרופה למכה ואכניס לגולדמן באבי אביו, שיידע את מקומו!
&nbsp
לגבי גוגל טרנסלייט, זה טוב בשביל מילה אחת, צירוף מילים, משפט אחד. כשנותנים לו לתרגם טכסט שלם, הטעויות מצטברות כמו בריבית דריבית, ונצר טכסט שאי אפשר להבין אותו.
&nbsp
&nbsp

tomasth

New member
אדם שנחשב שחור למרות שחלק מהורים לבן , והוא נראה לבן.

אישה נראית כמוך ?

זו עוד אבחנה מעניינת

כיצד קורה שאדם "נחשב" שחור, למרות שהוא נראה לבן. מי מסמן אותו בתור שחור, וכיצד. תסכים איתי, שאם אדם נראה לבן, הוא לא יחטוף העברות מעליבות ברחוב, ולא ימנעו ממנו כניסה למקומות בילוי. קרוב לוודאי שהוא יחטוף הערות מעליבות במקומות שבהם כבר מכירים אותו, ויודעים על ההיסטוריה שלו ועל הרגישויות שלו.
&nbsp
אישה אמנם לא נראית כמוני, אבל היא נראית כמו אמא שלי, וזה ממקם אותה במקום שונה מאשר האדם בעל צבע העור הכהה, או האדם בעל הצרכים המיוחדים, שקווי התיחום ביני לבינו ברורים וחדים.
&nbsp
&nbsp

אין קווי דמיון

הומו שיישאר בארון, לא יסבול מהומופוביה (או הומו ש"יחזור בתשובה" ויהפוך לסטרייט). מאידך גיסא, יהודי יכול לאמץ שם נייטרלי, להיות פטריוט רוסי/אמריקאי/צרפתי ולמרות זאת להפוך לנאשם הנושא על גבו האשמות בדבר נאמנות כפולה, צליבת ישו, תמיכה ב"אפרטהייד" וכו'

beatman

Member
אין בכלל מה להשוות בין התנגדות להומואים לבין שנאת ישראל

עד לפני כ-40 שנה כל אזרחי העולם היו תמימי דעים לגבי הסטייה ההומוסקסואלית בצורה טבעית.
רק אח"כ התחילו להכשיר אותם, אאל"ט בסקנדינביה ומשם התחילו לבטל איסור משכב זכר בחוק, אח"כ לאפשר להם להתחתן ובמקביל לשטוף את המוח שזאת תופעה כביכול נורמלית ובזמן האחרון להשליט טרור מחשבתי ולסתום פיות לכל מי שלא מתיישר ע"פ הקו שלהם.

עם ישראל זהו עם בעל דת משלו.
סיבות הגיוניות לשנאת עם: חיכוכים לאומיים/דתיים/תרבותיים/פוליטיים.
אבל שנאת ישראל תמיד מופיעה בצורות שונות ומשונות: שנאו אותנו כי אנחנו קומוניסטים, כי אנחנו אוליגרכים קפיטליסטים, כי אנחנו תופסים מקומות באוניברסיטה ומקומות עבודה, כי אנחנו "כובשים", כי אנחנו "פרימיטיבים" וכו'.
השנאה לא רציונלית, לא משנה איך היהודי יתנהג ומה יעשה, הוא חוטף שנאה.

הפוסט שהצגת טוען דווקא לדמיון.

גם לדעתי אין שום דמיון בין הומופוביה לבין פוביה אתנית (כלשהי).

ובכן, שאול וביטמן - נפלתם בפח!

מעניין איך תתפתלו

א. לדעתכם, אין שום דמיון בין הומופוביה לאנטישמיות.
ב בפוסט שהוצג בפתיחת השרשור כתוב שחור על גבי לבן שדווקא יש דמיון.
ג. אם כך, שניכם אינכם מסכימים לכל מה שכתוב בפוסט.
ד. שניכם טוענים, שמי שאינו מסכים לכתוב בפוסט הוא שמאלני אתיאיסט שאינו מכיר את תולדות ישראל.
ה. יוצא, ששניכם שמאלנים אתאיסטים שאינם מכירים את תולדות ישראל.

האנטישמיות שונה מכל הסוגים הקיימים של קסנופוביה

ומחבר הפוסט היטיב לתאר זאת. בארץ אף אחד לא ישנא "ערבי ציוני" או לכל הפחות ערבי מתורבת שמדבר ללא מבטא ומתנגד לטרור. ברוסיה אף אחד לא יגדיר את השחקן Армен Джигарханян כנטע זר. אלא מה, כשמדובר ביהודים, גם יהודי שאין בו שמץ של יהדות בבוא היום ייתפס כחשוד העיקרי (ע"ע безродные космополиты של סוף שנות ה-40).

אני רואה מגמה מעניינת

מי שמתנגד לנאמר בפוסט ההוא (המפורט והמדויק) הם בד"כ או אנשי שמאל מוצהרים או חילונים קיצוניים

המתנגדים לפוסט הם "עוכרי ישראל"?

הפוסט הנ"ל הוא אוסף של סיסמאות בלתי מבוססות.
לכל טענה ביחס ליהודים ניתן להציג דוגמאות, המתאימות לבני עמים אחרים - למעט השם של העם

המתנגדים לפוסט לא יודעים את תולדות עם ישראל

זה הכול. או שנורא קשה להם לעמוד על ההבדלים בין יהודים לשאר העמים, פן יואשמו ב"חוסר תקינות פוליטית".

למעלה