ההבדל שבין אנטישמיות לפוביות אחרות

לא

שלוש שנים לפני "אקיבוש", ב-1964. עוד הוכחה לכך שלא ניתן ליישב סכסוכים בין יהודים לגויים, כאשר מטרת הגויים היא לסלק את היהודים כליל.

מישהו דיבר כאן על "דקלומים"?

מה זה "אקיבוש" באיזו שפה זה?

ה"הוכחה" המצחיקה שלך לטענה השרירותית שלך, מזכירה לי את ה"הוכחה" של גדול המתימטיקאים בדורו לאונרד אוילר לקיומו של אלוהים.

זה היה כאשר ההומניסט הצרפתי דֶני דידרו שהה בסנקט פטרבורג, והצארית יקטרינה חששה שהוא יקלקל לה את האצילים בהשקפותיו האתאיסטיות. אז היא יזמה ויכוח פומבי בינו לבין אוילר, המתמטיקאי הדגול שחי ועבד באותן שנים ברוסיה.

אוילר פתח את הויכוח בטענה הבאה: "עבור כל מספר x קיימים שלושה מספרים a, b, c עבורם מתקיים השוויון a•b+c=x
משמע, אלוהים קיים!"

המשך האגדה האורבנית: דידרו נבהל, נבוך, ובמהרה עזב את סנקט פטרבורג בבושת פנים

lEchoesl

New member
ממני? אני לא אוכל אותך. בדיוק עכשיו פירקתי מגש פיצה

אתה אוהב לכתוב בכחול ובאדום וגם לחפור על מתמטיקה. אז זיהיתי
חוץ מזה אני מזהה את סגנון הכתיבה שלך ושל אחרים

כן, ממך אי אפשר להסתתר.

אבל למה את מלשינה עליי?

פעם, לפני שנים, כשהבן שלנו עוד היה ילד, חזרנו פעם הביתה אשתי ואני, והבחנו בהתנהגות משונה של החתולה שלנו: היא גילתה עניין בלתי רגיל באחת מדלתות ארון הבגדים!
כשניגשנו לראות מה קורה שם, התברר שהבן שלנו החליט להתלוצץ ולהסתתר בארון. אבל החתולה הלשינה עליו וקלקלה לו את המתיחה.

טוב, זה סתם. לא התכוונתי למתוח אף אחד. אני נאלץ מסיבות טכניות לכתוב כרגע מתחת לכינוי אחר.

אבל עכשיו הוא טוען, שהוא אינטליגנטי מאוד,

ואינו זקוק לאיזושהי גולשת שתגלה לו שאני זה אני

RubberSoul92

New member
ומה באשר לשנאת גויים?

האם היא אינה מבוססת על חשדנות? יהודים סבורים ומשוכנעים שאובמה סוכן פלסטיני, שפוטין חורש מזימות (ע"ע: מערכת S300), שהאיחוד האירופי נכלולי ובלתי אמין.
&nbsp

תזכירי לי, את הגויים שונאים סתם ככה

או שבעקבות גל הרדיפות שאותם הגויים יזמו כנגד העם היהודי? האם פוטין לא חורש מזימות (http://9tv.co.il/news/2016/07/28/229223.html), האם האיחוד האירופי לא מממן ארגונים אנטי-ישראליים?
&nbsp
אגב, ליהודי אין שום בעיה עם גוי אוהב ישראל. לגוי, לעומת זאת, כן יש בעיה עם יהודי שהוא פטריוט צרפתי (ע"ע משפט דרייפוס), רוסי (ע"ע הוועד האנטי-פשיסטי היהודי) או גרמני (ע"ע השואה).

RubberSoul92

New member
הו, כן

לכן הרב יעקב אריאל סבור ומשוכנע שגוי אינו Homo-sapiens ומטיל ספק במוסריותו?

זה כן הוא

בספר משלי (המיוחס לפי המסורת לשלמה המלך) כתוב המשפט הסתום שציטטת.
מה כל כך מצחיק בגזענות של מפרשים עתיקים, או של רב המסץמך כיום על פרשנות גזענית זו?
זה הופך את הגזענות שלו ל"לא גזענות"?

דוגמה נוספת לגזענות של יהודים כלפי לא-יהודים זו בדיוק הודעתך האחרונה: מדוע החל משנת 1933 נבחנה מוסריותם של הגויים? של כל הגויים באופן גורף? החל מגרמנים אנטי-פשיסטים וכלה בעמים רחוקים שלא היה להם כל מושג ממלחמת העולם השנייה בכללה?

מדוע בכל הפעמים הרבות שמישהו טבח במישהו לא נבחנה מוסריותם של הגויים?
המוסריות של מי נבחנה בכפר קאסם ב-56?
המוסריות של מי נבחנת עכשיו בעניין המנהל וארבעת המורים הדתיים מתל אביב?

ואם נחזור ל-1933, איך עלינו להעריך את מוסריות המצדיקים את המשת"פים של הנאצים?

lEchoesl

New member
איזה סלט! מה הקשר לכפר קאסם? תגיד, יש לי שאלה רצינית

ביותר. יהודים רדפו מתישהו נוצרים? כמעט בכול מקום שבו היו יהודים, המקומיים רדפו אותם. אתה משווה בין השואה לכפר קאסם?!?!?!?!?!? גם אם תשווה את כול המרדנות היהודית כלפי הערבים תגיע לשואה?!?!?!?!? הסיבות הן גם אחרות. כאן המלחמה על שטח, בשואה [נגד היהודים לא הסאלבים] הייתה מלחמה על שטח?!?!?!? לא! הנאצים רצו לחסל יהודים בלי שום סיבה. היהודים חיו שם ולא היו עויינים לגרמנים. מה הם עשו?! איזה סיבה? תביא לי בבקשה דוגמא אחת לפחות לרדיפות של יהודים כלפי נוצרים או כלפי מוסלמים שהם לא פלסטינים. מה זה אומר? זה אומר שכול הגויים שכול המוסלמים היו הרבה יותר מוכנים להשמיד אותנו מאשר אנחנו אותם [אנחנו בכלל לא רצינו]. זה אומר שהם פחות מוסריים אם לא אכפת להם היה לרדוף אותך גם אם לא לממש שואה כמו הנאצים.
אתה בכלל מבין מה הבעיה בהשוואה שלך???

בטח שזה סלט להציג את הנאציזם

כהוכחה לייחודו של העם היהודי - מול [כל] הגויים.

הרי בכל מהלך ההיסטוריה בוצעו אינספור מעשי טבח של מישהו במישהו, אפילו מאותו העם (ר' ערכים סטלין וחְמֶר רוז').

כל עם הוא "יחודי": לכל עם יש לו היסטוריה משלו, תרבות משלו, שפה משלו, ובשביל זה לא צריך לכתוב פוסט שלם ולהציג אותו כאן כתיאוריה שלמה.

נכון, השואה היתה רצח מתוכנן ושיטתי במימדים חסרי תקדים. ברואנדה, בורונדי ודרום סודן המספרים אכן קטנים יותר, והשיטות פחות טכנולוגיות. בדונבס החברים של אובמה ומרקל רצחו רק 8000 איש, ובכפר קאסם זה ממש מצחיק - רק 48 איש.

lEchoesl

New member
ואיפה התשובה? הפוסט הזה לא עוסק בייחודיות של עם, הוא

מציג שנאה שקיימת כלפי יהודים שתמיד היו רדופים או מושמדים למרות שהם היו חלק מהמקומיים. לא התבדלו. שאלתי אותך איפה ראית שיהודים רדפו עמים אחרים כמו שרדפו אותם? ומה ענית לי? נכון! לא היה ולא נברא. הפוסט הזה מציג את הייחודיות של הרדיפה של העם שלנו. אחרים שנאו כי הם נתפסו נחותים ואותנו שנאו כי אנחנו חכמים ומוצלחים.

הפוסט עוסק ב"יחודיות של האנטישמיות",

יחודיות שלא היתה ולא נבראה.
זה לא נכון שיהודים היו "תמיד" נרדפים ומושמדים. במקומות שונים ובזמנים שונים היו גם תקופות ממושכות של פריחה ושגשוג לקהילות היהודיות.

מאידך, במהלך ההיסטוריה היו גם עמים אחרים נרדפים ומושמדים במקומות שונים ובזמנים שונים.

גם ה"הבדל" המצחיק שאת מציגה אינו נכון עובדתית. לא כל מי שרדף את היהודים חשב בהכרח שהם "חכמים יותר", ומאידך, גם אחרים נחשבו לעיתים לערמומיים ונכלוליים יותר מהמקומיים.

ה"יחודיות" המדומה של האנטישמיות לעומת פוביות אתניות אחרות, היא אך תירוץ לכך ש"אנחנו תמיד צודקים, מה שלא נעשה".

אגב, מה דעתך על השוואת האנטישמיות להומופיה

הכלולה בפוסט הנ"ל?
אני מצטט:
"В этом отношении антисемитизм среди всех национальных ксенофобий уникален - зато схож, например, с гомофобией. Есть лжетеории еврейского или гомосексуального заговора и тайного мирового правительства, но никак не таджикского, чеченского или украинского.".
"אגב" נוסף: גם הרישא של הפסקה שגויה עובדתית. בכל קצות העולם ניתן למצוא דוגמאות נוספות לאיבה כלפי מיעוטים "ערמומיים": סינים בוייטנם ובמזרח הרחוק ברוסיה, אוזבקים בקירגיזסטן, קופטים במצריים, צוענים באירופה, טוארגים במאלי.

כללית, אם נתחיל לנתח את הפוסט הזה מילה אחר מילה, לא תישאר בו אבן על אבן

למעלה