רשמים ממרכז מפנה בראש פינה

dina199

New member
כל אחד חושב עבור עצמו

אצלו ה'צעד קדימה' עוד לא קרה , לכן אנחנו לא יכולים להגיד לו מה לחשוב.

שלומות0

New member
הוא יחשוב מה שהוא רוצה

וזכותי לחשוב גם מה שאני מבינה ממה שכתב,

arana1

New member
במקום מורה אחד ל30 ילדים יש 10 מורים לילד

משער שמצב שבו יש 8 מבוגרים מיומנים שמקדישים את כל תשומת ליבם לילד ולסביבתו הקרובה עדיף על מצב שבו 40 ילדים צריכים להתחלק בתשומת הלב של מבוגר תשוש אחד
אבל מצב כזה מטבעו להיות זמני וכידוע גם גורר איתו עלויות שרוב האנשים לא מסוגלים לעמוד בהם

TikvaBonneh

New member
יש אנשי מקצוע שגם מאבחנים וגם מטפלים

הפסיכולוגית בהתפתחות הילד שאיבחנה את הבן שלי גם המשיכה ללוות אותנו אחרי האיבחון בהדרכת הורים, וקלינאית התקשורת והמרפאה בעיסוק מהתפתחות הילד שהשתתפו באיבחון גם המשיכו לטפל בבן שלי. היחיד מהצוות המאבחן שלא השתתף בטיפול הוא הרופא ההתפתחותי.
אני מכירה גם משפחות שנשארות למעקב אצל הנירולוגית שאיבחנה את הילד שלהן.

שלומות0

New member
הטיפול הטוב ביותר

הוא טיפול שניתן ע"י המאבחן ואז לא שומעים ספקות לגבי עצם האבחון,
ובזה מאוד מבלבלים את ההורים שגם כך נמצאים בתקופה לא פשוטה!

צודקת.

בגלל זה העדפתי לא לקבל טיפול במקום שאבחן את הילד.

תמיד פחדתי שיש ניגוד אינטרסים, ויהיה עדיף להם לאבחן אותו על הקשת ולהמליץ על טיפולים, שאיזה יופי, בדיוק כאלה אנחנו נותנים כאן אצלנו, במחיר של 700 ש"ח לדקה, אבל שווה כל אגורה, וחבל על כל שניה שהילד לא מטופל כי יש חלון הזדמנויות שבדיוק עומד להיסגר ממש בשניות אלו, אם לא תתחילו את הטיפול מייד ותחתמי כאן וכאן וכאן.
אני מקווה שאני מובנית.

כן, אפשר לומר שאני חשדנית.

לדעתי מהות המצב בהחלט חשובה!

לא ההגדרה עצמה, אבל מהות המצב וגורמיו מלכתחילה חשובה ביותר, לא?

אולי בשביל המשפחה הזו זה לא משנה, העיקר שיש כזה שיפור וכמובן שזה נהדר

אבל בשביל הורים אחרים שקוראים את הדברים ורוצים להסיק מהם מסקנות, זה דווקא בהחלט משנה, לעניות דעתי.

כבר כשקראנו כאן את האתר של מפנה הייתה לי הרגשה שהם לא ממש מכוונים לאוטיזם, אלא למצבי מצוקה שנובעים מסיבות רגשיות/משפחתיות (אצל תינוקות שיכולים להיות אוטיסטים ויכולים גם לא להיות). למצבים כאלה אני רואה למה ה״אשפוז״ המשפחתי האינטנסיבי שהם מציעים עשוי להיות מועיל, למי שמרגיש שזה הדבר הנכון לו, ומסוגל להרשות לעצמו.

גם רשימת ה״סימנים המקדימים״ שמופיעה שם לא נראתה רלוונטית לאף הורה שהגיב כאן בזמנו (במבט לאחור על ילדים גדולים יותר שעכשיו רואים שהם אוטיסטים). חשוב לי להדגיש שוב את הנקודה הזו, לטובת הורים לחוצים לתינוקות חרדתיים שעשויים לעיין בשרשור הזה.

מכיוון שמפנה מפרסמים את עצמם כ״טיפול למניעת אוטיזם״, ואני מניחה שהשימוש במילה הזו אחראי לחלק גדול מפרנסתם, נראה לי שדווקא חשוב לבחון את הדברים בביקורתיות.

עם זאת אני מבינה את הרגישות וכמובן שאין לי שום רצון לפגוע בכותב, שאותו אני רוצה רק לחזק ולהשתתף בשמחתו על שהשכיל לבחור דרך פעולה מוצלחת לבנו ולמשפחתו ולעבור חוויה טיפולית מכילה ותורמת. נהדר, שרק ימשיך כך. וכמובן שאני גם קצת מקנאה

שלומות0

New member
אני לא פגעתי בכותב

הבעתי דעה כללית, וההודעה שלי נמחקה בכזו מהירות ללא שום הצדקה,
לא הייתה שום פגיעה בהורה עצמו!

שלומות

לא הספקתי לקרוא את התגובה שלך ואין לי שום דרך לחוות דעה לגביה, אם היה בה משהו פוגעני או לא.
בכל מקרה, חבל לי שהיא נמחקה והייתי שמחה לקרוא את דעתך בעניין.

יש סיכוי שתוכל לפרסם אותה מחדש בגרסה שתתקבל על המנהלות?
אול תבקשי מתקווה לשלוח לך את הטקסט שלה ולהצביע על המילים הספציפיות שהפריעו לה, ואז תפרסמי מחדש?
מניסיוני, ה״פוגענות״ הזו שמייחסים להודעות בדרך כלל קמה ונופלת על כמה מילים, ולרוב שוליות למדי להעברת המסר.
מה את אומרת?
(אבל אני מבינה כמובן את התחושה הנאחסית במחיקת הודעה שהשקעת בה , בלי שום סיבה מבחינתך, ויודעת שזה מוציא את החשק...)

dina199

New member
גם לי אין מושג מה היה בהודעה. אבל השרשור

כאן הוא לא שרשור תמיכה . הוא שרשור מידע.
לכן אני לא רואה פה פוטנציאל גדול לפגיעה.

שלומות0

New member
חובה להיות בקורתיים

לכן הפורום הזה קיים, ואין מצב לסתום פיות שבאה גולשת ומגדישה מחשבה לצורך ביקורת ואין שום פגיעה אישית באב ללכת ולמחוק!

TikvaBonneh

New member
מהות הגורמים לקשיים בתפקוד

בכנס אוטיזם בו השתתפתי, המרצה הסביר שהקשיים של אוטיסטים נובעים בעיקר מהפרעות קומורבידיות: ADHD, הפרעת חרדה, דיספרקציה, עיכוב התפתחותי ועוד.
מי שיש לו רק אוטיזם, יתפקד טוב מכל הבחינות.
ולכן הכי חשוב לטפל בהפרעות הנילוות.

abashel13

New member
זאת כבר התקדמות

רק חבל שהוא לא כלל את הסביבה המלחיצה כגורם נלווה דומיננטי ומפריע... את פחדי ההורים, רתיעות הגננות והמורים, הפוליטיקות של הרופאים והחוקרים

להמשיך?

האמת שזה נשמע לי מאוד נכון

בבעיות רגשיות/משפחתיות אצל תינוקות כדאי מאוד לטפל בכל מקרה, בין אם הם אוטיסטים בין אם לאו.

אבל כמה דברים:

1. יש עוד דרכים יעילות לטפל בבעיות רגשיות/משפחתיות, הרבה פחות דרסטיות.

2. אם תינוק אוטיסט אינו סובל מבעיה רגשית/משפחתית קשה בזמן הנתון, אין לטיפול במפנה רלוונטיות בשבילו, והוא אף עלול להזיק.

3. אף שתינוקות אוטיסטים אולי יותר בסיכון לבעיות רגשיות/משפחתיות, רוב התינוקות שסובלים מהם אינם אוטיסטים במשמעות המקובלת של המילה. אמנם במקרה זה היה אבחון קודם, אבל מפנה עוסקים גם באבחון. ואם הם מאבחנים ״אוטיזם״ במקרים שאינם תואמים את ההגדרה המקובלת של המילה, ואז מציעים טיפול ש״מונע אוטיזם״ שמעולם לא התקיים, ומתגאים בהצלחתם, יש בכך הטעיה קשה.

(אוף, לפעמים אני מצליחה לדכא אפילו את עצמי עם ההודעות הביקורתיות האלה. בבקשה, שמישהו יסביר לי איפה אני טועה...)

abashel13

New member
עולה לפי מה שאת אומרת

שבמפנה יש טיפול בפחדי ההורים מאוטיזם...

ולכן כתבתי שאם מטפלים בפחדי ההורים מאוטיזם

לא פסול בעיני... לא שמוכרחים את מפנה אבל לא לטפל בפחדי ההורים

לא כדאי.

שלומות0

New member
לפי מה שהאב תאר

בעצם הטיפול משקיט את ההורים ונותן להם תחושה שטיפלו הכי טוב בילד שלהם , מהר
ממצא, מרוכז,

dina199

New member
עכשיו אני לא הבנתי :

מה סממנים של מישהו שיש לו 'רק אוטיזם' ?

דפוסי למידה, חשיבה, רגש ואישיות אוטיסטיים

מה שזה לא יהיה. באמת הגיע הזמן שיגדירו את זה יותר טוב, או שפשוט נוותר על השימוש בכל המילה הזו ״אוטיזם״.

בכל מקרה, לעניות דעתי, אוטיזם זה *לא* אף אחד מהבעיות שנזכרו, דהיינו: הפרעות קשב, חרדה, דיספרציה, ועיכוב התפתחותי, או כל מצוקה תפקודית או רגשית אחרת.
וגם לא הצירוף של כמה מהן יחד.
כי אם זו משמעות המילה ״אוטיסט״, אז אין בה כלכך צורך. אפשר להשתמש במילה יותר פשוטה: אומלל

כל הצרות האלה יכולות להידבק לאוטיסטים, אני לא מכחישה, וכנראה שגם בסבירות יותר גבוהה מהרגיל. זה לא הופך אותן לאוטיזם.

יותר מזה: לפחות איך שאני מבינה את המילה אוטיזם, אוטיסט בכלל לא חייב להיות אומלל, לא?
הוא יכול להיות אוטיסט שמח ומשגשג.
יש שיגידו שאז הוא כבר לא בגדר אוטיסט. אבל נראה לי שדווקא אנחנו כאן בפורום הזה מבינים את המילה אחרת. כמאפיין, לא כמצוקה.
ונראה לי שזה גם המסר של המרצה שתקווה ציטטה.

למעלה