רשמים ממרכז מפנה בראש פינה

arana1

New member
זו גישה פסיכולוגיסטית,מכנית

גישה שכאילו מתיימרת לפתוח בפני האדם אפשרויות אבל בעצם מבטלת ומדכאת את האפשרות הכי מדהימה המוצעת לכל אדם,להיות פשוט עצמו,אפשרות שעושה צחוק מכל ההצעות ה"מקסימות" שהעלת כאן(פקיד בנק,מוכר,מרצה)

ברגע שמבינים שהפסיכולוגיה היא המחלה הכי קשה והכי מסוכנת בעולם אז כל המבט לגבי מהו קושי בכלל משתנה לזווית שמאפשרת דיון,גם פנימי,יצירתי ביחסי הגומלין שמרכיבים את זהות האדם,
דיון כזה גם קושר את קיומו היחודי של האדם לסביבתו,
לא בדרך הנלעגת והפרדוקסלית בטירוף של ה"שילוב"(דרך שמניחה שהסביבה היא סטאטית ובלתי משתנה ועל כן דווקא הסובייקט,האדם,שהוא תכלית הקיום,צריך לבטל את עצמו בפניה) אלא בדרך שיודעת לזהות גם במה שנחשב כקשיים ומחסומים בפני שאיפות ורצונות והגשמה עצמית רמזים הכי מהותיים ליכולת ולצרכים האמיתיים והמהותיים שלך.

והדרך הזאת היא קשה רק בגלל שאנחנו עדיין חיים בסביבה שלא רק שאינה סלחנית למי שמנסה ללכת בה אלא שהיא יוצאת מדעתה על מנת לגמור לו את הצורה
והכל כמובן עטוף בחיוכים נעימים(ומזוייפים נורא) וביומרה שאין מגוכחת ואלימה ממנה לעזרה

אם לאדם יש חרדות מוטב שינסה להבין את מה שהן אומרות לו
ללא שום קשר להתניות שהסביבה מציבה לו(ברוב המקרים ההתניות האלה הן בלווא הכי הסיבה לחרדה כי הן אלה שדוחסות אותו בהתמדה לצמתים בלתי אפשריים)
גישה כמו שלך
שהיא הגישה הנהוגה
למעשה היא המונופול של הגישה לאדם
מבטאת נסיון לחסוך כמה פרוטות על ידי בזבוז של מיליון
בעיני זה מטורף
וגם לא אנושי ולא מוסרי ובוודאי שלא מקדם אף אחד לשום מקום טוב

לדוגמה
אם אדם הוא ביישן אז הוא ביישן,נ ק ו ד ה. גם אם העובדה הזאת תעמוד בינו לבין העבודה הכי חלומית בעולם או בינו לבין האשה הכי יפה בעולם עצם זה שכתוצאה מכך הוא יתפוש את ביישנותו כקושי במקום כחלק מהותי ואינטגרלי מקיומו תגרום לו לאבד ,אולי לעולם,את המפתח האישי שלו לקיום שאין מאוד ויפה ממנו,את הקיום היחודי שלו עצמו,כחד פעמיותו שאין ולא תהיה דומה לה מעולם,שרק היא יכולה לפתוח בפניו באמת את כל האפשרויות בעולם,ובכיף
ואת כל העושר הזה את והפסיכולוגים והסביבה המתבוססת באיוולותה בשביעות רצון עצמית אין סופית מבטלת כחסר משמעות רק בשביל הנסיון לגרד עוד איזה חצי פרור מארוחה שמישהו כבר לעס וירק מזמן

TikvaBonneh

New member
הטיפול הוא פרטני

באלוטף עובדים עם הילדים אחד על אחד. כנ"ל בגן תקשורת. יש לכל ילד תכנית לימודים אישית ועובדים איתו לפי הצרכים שלו. בגלל זה יש צוות כל כך גדול ומעט ילדים. כדי שכל ילד יקבל התיחסות.

arana1

New member
אלא שזו לא ההגדרה של "פרטני"

כי מה שקורה זה שבאלוטפים ובכלל מגדירים את הצרכים של הילדים בצורה שרירותית במקום להקשיב באמת לצרכים שלהם

לא תמיד עבודה של אחד על אחד מבטיחה הקשבה והענות פרטנית
לפעמים בדיוק להפך
זה רק משמש להעצמת הדורסנות

TikvaBonneh

New member
נכון, זה מאוד מצער

ויפחוצית סיפרה לנו על דוגמה כזו באלוטף בה ביתה למדה.

TikvaBonneh

New member
ההגדרה המדויקת פחות חשובה

מה שחשוב זה שהמשפחה מצאה שיטת טיפול שעובדת בשבילה.

arana1

New member
ואולי היא גם חשובה

כי לדעתי לא מעט מההיבטים היותר ניכרים של אוטיזם נובעים מחרדה.
כמו שכתבתי כאן בעבר אז אין בעייה להבין שאדם מתוח יהיה הרבה יותר רגיש לצלילים,למשל,מאדם רגוע
השאלה היא מה הגורם לחרדה,
וכאן אנחנו נכנסים לשורה ארוכה של נושאים שלצערי גם בפורום הזה אין מקום מכבד לשיחה על מהותם.

בכל מקרה,עדויות של הורים על ילד שפורח בבית וחוזר גמור מהגן או הבית ספר לא חסרות גם כאן ולכן .

חבל שהדרך היחידה להשיג לילד סביבה קשובה ונעימה כרוכה בהסדרים שמעטים האנשים היכולים לעמוד בם.

amis12345

New member
אוטיזם מול חרדה

כמו שציינתי קטונתי מלקבוע אבחנה רפואית.
יחד עם זאת צריך לשאול האם הטיפול בליקוי התנהגותי שמקורו בחרדה צריך להיות זהה לטיפול בילדים אחרים.
האם שילוב ילד שכזה בגן כמו אלוטף היה תורם במשהו? אני לא חושב כך.

dina199

New member
למיטב ידיעתי אף אחד כאן בשרשור

לא רופא (ייתכן שיש רופאים בפורום
).
ואף אחד לא מאבחן באינטרנט(אפילו רופאים).
אבל כולנו הולכים למומחים (רופאים פסיכיאטרים, נוירולוגים או התפתחותיים, ופסיכולוגים קליניים) כדי לרבל אבחנה.
אז מבחינתי אחרי שיש אבחנה רשמית, מותר להתייחס אליה.
אז מאחר ויש לך אבחנה רשמית, כל מה שתיארת מתאים לספקטרום.

שלומות0

New member
הוא כתב זאת

"אציין כי בני לא היה אמור להיות מוגדר בספקטרום האוטיסטי מלכתחילה. די היה בכמה שעות צפיה להגיע למסקנה זו. הוא סובל מבעיות מסוג אחר"...

dina199

New member
אבל גם כתב וחזר כמה םפעמים

שלו עצמו אין מושג באוטיזם.
אז יש שני דברים שאני מסיקה מהדברים שהוא כתב (ז"א גם הסיבה ששאלתי אותו שאלות ספציפיות ומפורשות , כדי לברר במדויק):
1. יש להם אבחנה רשמית של אוטיזם (אחרת מפנה לא היה מקבל אותם).
2 המומחים במפמה אמרו שהחרדות גורמות לסממנים שנראים כמון סממנים אוטיסטיים (אין לי מושג אם המומחים במפנה אמרו שאין אוטיזם , מעניין אם הן לוקחים על עצמן אחריות כזאת
)

arana1

New member
תלוי ממה נובעת החרדה

אם החרדה נובעת,כמו שאני חושב ומרגיש,מהפער העצום בין הדרך שבה הילד תופש את העולם לבין הדרך שבה סביבתו תופשת את העולם אז צריך לטפל בהתחשב בפער הזה

abashel13

New member
שיטה לטיפול במה?

באוטיזם? בילד שאובחן שלא כהלכה? בהורים מפוחדים שעכשיו הם פחות?

ב"אגו" של המטפלים? לא שאחד מן הדברים הללו פסול בעיני... כל אלה קיימים ויכולים להיות קיימים

ומי שבוחר לטפל בהם יבורך... גם אגו של מטפלים זה דבר חשוב...

ומהפוסט עולה שהטיפול נותן מענה לספקות ההורים בעניין האבחון... ואם כבר אז כבר...

הבעיה העיקרית באבחון אוטיזם היא שהמאבחן אינו המטפל... האבחנה משמשת לתיוג

על פי רוב למערכת חינוכית ולה פתרונותיה וגם מפנה במקרה הזה הוא סוג של מערכת חינוכית או אימון משפחתי.... כך שאין ממש משוב בין המאבחן למטופליו...

רופא המשפחה של בני יודע על האוטיזם שלו כלום ובמעט הפעמים שאנחנו אצלו הוא באופן ברור צופה בעיקר במילים הרשומות בתיק ויודע להגיד מי אמור לטפל

בעניינים הנוירולוגיים... משהו כמו כוכבית 2700 אבל עם מענה לא סמארטפוני וסטטוסקופ על הצוואר... מה שנקרא ד"ר ככוכבית...

amis12345

New member
שיטה לטיפול בילדים

שמתאימה לדעתי לכל סוג של ילד, בין אם בספקטרום האוטיסטי או שלא.
אינני חושב שללא נוכחות שלך שם ניתן להגיע למסקנות כפי שהגעת.

abashel13

New member
סורי בפוסט שלי אין מסקנות

יש הרהור על גישת האבחון והטיפול בכלל...

ואני לא צריך להיות במפנה בכדי לדעת שהמאבחנים של הילד לא היו שם בטיפול...

dina199

New member
ברור שלהיות כל המשפחה ביחד

במקום בו אין לחצים חיצוניים , וכל המשפחה היא מרכז העניין של המטפלים - זה טוב לכל אחד.
כל אחד ירגיש טוב במצב כזה - עם או בלי אוטיזם
.

זו גם הסיבה שללא קשר לאוטיזם הורים פותחים בתי ספר פרטיים אחרי שהתייאשו ממערכת חינוך ציבורית . תמיד בפרטי מתרכזים יותר בפרט לכן הפרט מרגיש שם טוב יותר.

שלומות0

New member
ואני כתבתי בהודעה

שנמחקה, שדווקא הפוך להיות בטיפול מרוכז 7 שעות ביום לא מקובל עלי כי לדעתי זה מקשה על הילד ולא לשכוח שמדובר בילדים קטנים

dina199

New member
לא התייחסתי למקרה טיפול ספציפי

כתכבתי שכשמשפחה נמצאת במקום בו היא מרכז העניינים , הסיכוי הרבה גבוה שירגישו שם טוב יותר (מספיק שיהיו רגועים יותר
) מאשר בעולם החיצון עם כל הלחצים הכלכליים , הציבוריים והמשפחתיים .ברור שזה לא תופס לכולם, אבל אני מניחה שרוב האנשים כן ירגישו טוב יותר כשהם המטופלים (וכשהםאלה שבחרו את המטפלים בהם) ולא המטפלים בכל העולם.

שלומות0

New member
זה גם אחד הדברים שכתבתי בעקיפין

ההורה מגיע ממש לא מזמן משם עם חוויות טריות ולכן הוא מהלל את המקום,,,
שיגיע שעת האמת והוא יחזור לחיים עם הבן שלו הדברים נראים אחרת לגמרי..

dina199

New member
הבנתי אותך .

אני בכוונה לא התייחסתי לחוויות אישיות ספציפיות, כי הרי אין לי מושג מה יהיה אצלם בהמשך בבית.
ברור שהם היו מרוצים , אחרת הכותב לא היה כותב את ההודעה
.

שלומות0

New member
אני שאני קוראת דבר כזה

תמיד חושבת צעד אחד קדימה,
להיות במקום סגור המרכז הענייניים ולהתנתק מהעולם האמיתי כמה שבועות , זו לא המציאות, צריך לחשוב על המציאות וזו דעתי וכך אני מנתחת מצבים אני חושבת צעד אחד קדימה.

למעלה