סקר המסגרות הארצי - 2012

• פותח הנושא muga
  • פורסם בתאריך

peachez

New member
שאלה בנוגע ל "צליל"

היי , הייתי שמחה לשמוע ממך איך הצוות המטפל במשפחתון , האם זה צוות קבוע ומנוסה ? האם חווית תחלופה בצוות במהלך השנה ? תודה, הדס

muga

New member
אזור השרון והסביבה

מתייחס ל - זכרון, בנימינה, חדרה ויישובי עמק חפר יישובי השומרון נתניה והסביבה קיסריה והסביבה רמת השרון והרצליה רעננה, כפר סבא, הוד השרון והמושבים

muga

New member
גן תמר, הוד השרון

שם הגן/משפחתון: גן תמר מיקום+ טלפון: רחוב שמיר סוג הגן (פרטי, עיריה): פרטי שעות פעילות (אם מדובר בגן עיריה, האם ישנו צהרון?): 7-17, כולל שישי עד 12:30 מחיר: 2800 ליום מלא האם ישנה אפשרות לחצי יום במחיר מופחת: 2400 לחצי יום חוגים: חוג מוסיקה וחוג דרמה טווח גילאים בקבוצה: 3-4 האם ישנן כמה קבוצות בגן (רלוונטי לגבי המשך שהיה בשנים הבאות, וגן משותף לכמה אחים): 4 קבוצות גיל מ10 חוד' יחס מטפלים/ות לעומת ילדים (כמה מטפלים/ות לכמה ילדים, והאם מעוגן בחוזה או נתון לשיקול דעת המנהלים?): בקבוצת הבוגרים - עד 29 ילדים עם 3 אנשי צוות. מעוגן בחוזה. האם ישנו/ה גננ/ת במקום? (כמה ימים חופשיים יש לו/ה בשבוע, אם בכלל?): יש גננת מוסמכת האם יש חצר\מרפסת\חול (האם מכוסה כשאינו "בשימוש")? יש חצר עם חול ומתקנים לכל קבוצה, ושטח עצום עם דשא ועצים ונדנדות שמשותף לכולם. האם האוכל מבושל במקום? מגיע מקייטרינג? האם הוא איכותי לטעמכם? מגוון? מבושל במקום, איכותי ומגוון טלויזיה יש/אין: אין דיווח להורים – כיצד מתבצע (לוח מודעות/דף עם פירוט לגבי "היום שהיה"/מענה לשאלות): על לוח מודעות ובשאלות לצוות האם ניתן להגיע בהפתעה? אפשר אבטחה (שער, פעמון, שומר/ת, גדר פנימית וכו' ): שער חשמלי וגדר כמה ימי חופש ומתי (אפשר גם לכתוב עפ"י איזה "לוח חופשות" מסתמכים, במידה ויש כזה): עפ"י איחוד הגנים הפרטיים פחות או יותר. ולסיכום: האם אתם ממליצים להורים אחרים לבוא להתרשם מהגן: בהחלט מהי רמת המרוצות שלכם מהגן בסולם 1-10 (כש-10 מסמל את המרוצות הגבוהה ביותר ו-1 חוסר מרוצות): 8 דבר אחד שאתם לא הכי אוהבים בגן: הייתי מעדיפה קבוצה קטנה יותר ותזונה עם יותר ירקות

flaming june

New member
שאלות -

ב"מחיר" הכוונה לחודש? זה נחשב יקר? (אין לי שום מושג בזה). כמה שעות זה חצי יום? והאם בקבוצה של גיל שנה יש פחות ילדים? 3 מטפלות על 29 אנשי צוות זה לא נחשב ממש מעט?

muga

New member
תשובה

מחיר - לחודש, כן. נחשב הסטנדרט בעיר. חצי יום = עד 13:00 בקבוצה של גיל שנה יש 12 ילדים ו-2 מטפלות. גם בקבוצה הבאה אח"כ (שנה-שנתיים). 3 מטפלות ל29 ילדים זה סבבה לגילאי 3-4. באמת שאין ממש צורך ביותר....הם כבר לחלוטין עצמאיים. בכל מקרה, יש תמיד עוד צוות מסתובב אם צריך גיבוי.

muga

New member
סביר. יש מקומות עם יחס טוב יותר

בגדול זה די הסטנדרט. בבחירת גן צריך לעשות שקלול של כל הפרמטרים, ואז לראות אם זה מתאים. כפרמטר יחיד - אפשר לעיתים למצוא יחס של 1:5.

ציפרולה

New member
הי MUGA

קודם כל תודה רבה על הפירוט, אנחנו חושבים על מעבר להוד השרון (יותר נכון-חזרה למקורות עבורי) ויש לי שני ילדים ולכן כל ענייני הגנים הם קריטיים כשיקול. רציתי בבקשה להוסיף ולשאול, אני פשוט לא זוכרת איפה זה רח' שמיר. האם זה במגדיאל? ואם כן, האם יש לך המלצה, מחברות/מכרות על גנים פרטיים באיזור רמתיים? באיזור המערבי יותר? בני ברית-גאולה-ישורון-השחר והסביבה כמו כן, לגבי הגדול שלי, שנה הבאה יהיה בן 3.8. האם יש לך המלצה לגני טרום טרום באיזור המערבי? תודה מראש

muga

New member
רחוב שמיר זה באזור מגדיאל

אני לא מכירה יותר מדי גנים בצד המערבי של העיר. יש את גן הרמוניה שקריסטל המליצה עליו מתחת - הוא על דרך רמתיים לכיוון היציאה לצומת ירקון. שמעתי המלצות על גן השקמים - אבל מעולם לא בדקתי אותו לעומק. יש את רב-גן - שהדעה עליו שנויה במחלוקת. אני לא אהבתי. גני עירייה אני לא מכירה שום כלום. בכלל. שנה שעברה לא פתחו הרשמה בכלל לטרום-טרום, אולי עם יישום חוק-חינוך-חינם שנה הבאה זה יהיה שונה.

הייתי רוצה לציין את ההתרשמות שלי

כי בעקבות כל מיני המלצות בזמנו (לפני שנה בערך) הלכתי לראות את גן תמר. אני לא התלהבתי ממנו בכלל. לדעתי המבנה הפיזי ממש פיצפון. אני ראיתי את הקבוצה של הכי קטנים ועוד קבוצת גיל, והחדר היה ממש קטן יחסית לכמות של הילדים.

crystal909

New member
אני גם הלכתי להתרשמות

בין כל המליון גנים שראיתי וגם אני לא התלהבתי. המבנה אמנם מצא חן בעיני וגם המרחבים בחצר אבל נורא לא התחברתי לבעלת הגן וגם זכורה לי איזו תקרית של פעוטה שבכתה והפריעה אז סגרו אותה מחוץ לג'ימבורי. זה עשה לי ממש רע... מצד אני מאוד סומכת על שיקול הדעת של מוגה כך שכדאי ללכת לבדוק...

muga

New member
בסופו של יום - לכל אחד יש דעה משלו

וזה גם תלוי ביום שבאים, על מה מתמקדים וכו'. ורק כדי להגיב על מה שכתבתן - החללים ממש לא קטנים מדי לטעמי לגדלי הקבוצות. אני בעיקר התמקדתי בקבוצות של 2-3 ו-3-4. בכל מקרה - יש המון זמן חוץ, שמבחינתי זה פלוס. בקשר למנהלת הגן - היא אכן אישה שצריך להתרגל אליה. עם זאת, השנה היא הגננת בקבוצת-הבוגרים, והילדים ממש ממש אוהבים אותה. אבל כמובן, שכמו בכל דבר - גם בגנים יש עניין של טעם אישי

גם אני הלכתי להתרשמות וממש לא אהבתי

בדיוק מאותן הסיבות שציינו למעלה. (גם את הצוות לא כל כך אהבתי, בלשון המעטה)

שלי232

New member
גם אנחנו ב"גן של תמר"

חייבת לציין שגם אנחנו ב"גן של תמר" וסה"כ מאוד מרוצים. אני לא מכירה את קבוצת הקטנטנים. הגדולה שלי נכנסה לגן בגיל שנתיים לגילאי 2-3 והמשיכה השנה בגילאי 3-4. כמו שמוגה אמרה בשכבות גיל האלו כיתות הגן מרווחות מספיק, החצר ענקית ואני מעריכה את הגננת כאשת מקצועה. השנה היא הגננת של גילאי 3-4 ואנו וגם הגדולה מרוצים מכך. אבל כמו שאומרים "על טעם ועל ריח אין מה להתווכח
".

debzz5

New member
עונה - בכפ"ס

שם הגן/משפחתון: גן בתנועה מיקום+ טלפון: שכונת גאולים, כפ"ס 057-2926033 סוג הגן (פרטי, עיריה): פרטי שעות פעילות (אם מדובר בגן עיריה, האם ישנו צהרון?): 7.00-17.00 מחיר: 2500 האם ישנה אפשרות לחצי יום במחיר מופחת: כן , עד 13.00 2000 חוגים: חיות, מוסיקה, תנועה טווח גילאים בקבוצה: 1-2 ו 2-4 האם ישנן כמה קבוצות בגן (רלוונטי לגבי המשך שהיה בשנים הבאות, וגן משותף לכמה אחים): יש שתי קבוצות יחס מטפלים/ות לעומת ילדים (כמה מטפלים/ות לכמה ילדים, והאם מעוגן בחוזה או נתון לשיקול דעת המנהלים?), בקבוצת הקטנים הם כרגע 9 עם גננת וסייעת. בגדולים אני לא בטוחה כמה ילדים יש, אבל יש גננת, שתי סייעות ומנהלת הגן מצטרפת לקבוצות לפי צורך. האם ישנו/ה גננ/ת במקום? (כמה ימים חופשיים יש לו/ה בשבוע, אם בכלל?): יש גננת לכל קבוצה, יש לה יום חופשי אחד. האם יש חצר\מרפסת\חול (האם מכוסה כשאינו "בשימוש") ? יש חצר חול, וחצר גדולה מוצלת. לא בטוחה שהחול מכוסה. האם האוכל מבושל במקום? מגיע מקייטרינג? האם הוא איכותי לטעמכם? מגוון? מבושל במקום, על פי התפריט הוא בסדר גמור. קצת מפריע לי כריכי הריבה בסוף היום. טלויזיה יש/אין: אין. דיווח להורים – כיצד מתבצע (לוח מודעות/דף עם פירוט לגבי "היום שהיה"/מענה לשאלות): לוח מודעות, ומענה לשאלות. האם ניתן להגיע בהפתעה ? כן, אין בעיה עם זה בכלל. אבטחה (שער, פעמון, שומר/ת, גדר פנימית וכו' ): שער עם קוד. כמה ימי חופש ומתי (אפשר גם לכתוב עפ"י איזה "לוח חופשות" מסתמכים, במידה ויש כזה): אבד לי לוח החופשות חחח, לא בטוחה. אני באמת צריכה לבקש אותו שוב. ולסיכום: האם אתם ממליצים להורים אחרים לבוא להתרשם מהגן: אנחנו מאוד ממליצים. מהי רמת המרוצות שלכם מהגן בסולם 1-10 (כש-10 מסמל את המרוצות הגבוהה ביותר ו-1 חוסר מרוצות): 9. בעיקר על פי מדד האושר והאהבה של דריה לגן, והאהבה שהגננת והסייעת שלה מרעיפות עליה. גם של הקבוצה השניה. עברנו עיר, אבל בגן נשארנו. סתם דוגמא קטנה - כשהתחילה לישון בגן היא לא ידעה איך ישנים לא במיטה שלה. לא השאירו אותה לבכות לדקה. היא הייתה מחובקת בידיים של הסייעת עד שנרדמה במשך כמה ימים, ואז ישבה ליד הסייעת, עד ש"שחררה" אותה. ולא מדובר בתינוקת קטנה, אלא בילדה בת שנה ושמונה חודשים (בזמנו). אני מרגישה שהיא באמת באמת מאושרת שם, ומתגעגעת בשבת. גם לצוות, וגם לילדים בקבוצה שלה. דבר אחד שאתם לא הכי אוהבים בגן: אני מרגישה שלא מספיק מדווחים לי על דברים קטנים - מצד שני, אני כמעט לא לוקחת ומחזירה אותה מאז שעברנו דירה, ובעלי פשוט לא שואל... הערות נוספות (דברים שלא צוינו בשאלון והייתם רוצים להדגיש):

crystal909

New member
הוד השרון - גן הרמוניה

שם הגן/משפחתון: גן הרמוניה מיקום+ טלפון: הכניסה הדרומית להוד השרון, ליד קפה קפה 09-7405335 סוג הגן (פרטי, עיריה): פרטי שעות פעילות (אם מדובר בגן עיריה, האם ישנו צהרון?): 07:30-17:00 מחיר: 2850 האם ישנה אפשרות לחצי יום במחיר מופחת: כן חוגים: מוסיקה, התעמלות ויוגה טווח גילאים בקבוצה: בעקרון זה גן רב גילאי אך חלק מהפעילויות נפרדות לגילאי חצי שנה - שנתיים, שנתיים - ארבע האם ישנן כמה קבוצות בגן (רלוונטי לגבי המשך שהיה בשנים הבאות, וגן משותף לכמה אחים): 2 קבוצות יחס מטפלים/ות לעומת ילדים (כמה מטפלים/ות לכמה ילדים, והאם מעוגן בחוזה או נתון לשיקול דעת המנהלים?), כיום 11 ילדים עם 2 מטפלות. היחס בערך 1:6. האם ישנו/ה גננ/ת במקום? (כמה ימים חופשיים יש לו/ה בשבוע, אם בכלל?): יש גננת מוסמכת, עם יום אחד חופשי בשבוע להשתלמות. האם יש חצר\מרפסת\חול (האם מכוסה כשאינו "בשימוש") ? יש חצר קטנה מקורה ומכוסה משטח דריכה ויש חצר חולית עם סככה. החול מכוסה. האם האוכל מבושל במקום? מגיע מקייטרינג? האם הוא איכותי לטעמכם? מגוון? מבושל במקום. איכותי ומגוון. טלויזיה יש/אין: אין והגישה הכללית היא נגד. דיווח להורים – כיצד מתבצע (לוח מודעות/דף עם פירוט לגבי "היום שהיה"/מענה לשאלות): יש גם דף על לוח המודעות וגם בע"פ באופן יום יומי. האם ניתן להגיע בהפתעה? כן אבטחה (שער, פעמון, שומר/ת, גדר פנימית וכו' ): יש שער עם אינטרקום (להורי הגן יש דרך להיכנס ללא צלצול) וגדר פנימית. כמה ימי חופש ומתי (אפשר גם לכתוב עפ"י איזה "לוח חופשות" מסתמכים, במידה ויש כזה): עפ"י לוח נעמ"ת ולסיכום: האם אתם ממליצים להורים אחרים לבוא להתרשם מהגן: הכי מרוצה בעולם! אחרי גנים רבים רבים שראינו, אנחנו מאושרים בבחירה. מהי רמת המרוצות שלכם מהגן בסולם 1-10 (כש-10 מסמל את המרוצות הגבוהה ביותר ו-1 חוסר מרוצות): 10! דבר אחד שאתם לא הכי אוהבים בגן: לא מצליחה לחשוב על משהו מהותי, אולי העובדה שהחניה במקום לא אידיאלית במיוחד בזמנים עמוסים כמו מסיבות בגן או שישי בצהריים. הערות נוספות (דברים שלא צוינו בשאלון והייתם רוצים להדגיש): גן של פעם עם גננת בראש של פעם.

ועכשיו נרשמים לשנה הבאה?

(מצטערת על שאלת התם..), עכשיו מתחילה ההרשמה לשנה הבאה? אולי את יודעת איך זה הולך? משלמים פקדון? (אנחנו חושבים על לגור בשכונה הזאת, ליד הקניון בכניסה הדרומית להוד השרון ומאחר וזה יקרה רק בקיץ אני מפחדת להפסיד את ההרשמה לגנים שמתחילה עכשיו, הקטנה שלי תיהיה בת 2).

למעלה