Hide

Ayelet 363

New member

ועוד תגובה לתגובה...

התאריך שהוזכר היה 25, נכון?
הייתה כבר חשיבות ל-23, כבר הזכירו את 24... יכול להיות שיש חשיבות לרצף?
או שאני סתם חושבת יותר מדיי...

Ayelet 363

New member

טוב, אני דווקא כבר פחות חושבת שיש משמעות לקשר ההוא בין הקטעים, אבל יש גם את זה:
http://soonerbuydefyinggravity.tumblr.com/post/48516396127

בפרק החדש המילה ghost מתחברת לעלילה, כך שאני לא חושבת שצריך הסבר לזה, גם אם זו מטאפורה למשהו שלא קשור לעלילה המרכזית. מצד שני, אולי כן יש קשר בין שלוש הפעמים האלה, אבל לא מעבר למטאפורה...

Ayelet 363

New member

חחח... יכלתי לדעת שזה לא בדיוק אותו הלבוש. ב The Snowmen היא לא לבשה בדיוק אותו הדבר. מצטערת על הבלבול.
http://media.tumblr.com/fa0858cfee3e0d67278f85b7efcf807a/tumblr_inline_mklfllN8Jc1qz4rgp.jpg

אבל עדיין מסקרנים אותי האזכורים של רוחות בהקשר אליה, ואמנם כשראיתי את the snowmen חשבתי שהיא במקרה מצאה קבר עם אותו השם, אבל עכשיו אני חושבת שזה יכול להיות קטע מהעתיד.

Lhuna1

New member
בהצלחה בראיון!

אל תהיי לחוצה יותר מידי, תזכרי שזו רק ההתחלה ויהיו עוד הרבה הזדמנויות, ותחייכי למראיין/ת. והעיקר תהיי עצמך (זה קלישאה אבל זו עיצה נכונה).

Ayelet 363

New member
תודה רבה!

ישר כשהגעתי המנהלת שאלה אותי אם יש לי ניסיון בעבודה עם קבת קהל (אין לי) והיא אמרה שרואים, כי בקבלת קהל צריך לקבל עם חיוך, ולקוחות שלה הם גם תיירים... כנראה היא ראתה כמה הייתי לחוצה, למרות שאני חושבת שהייתי רגועה יחסית.

לא נורא, אנסה מקומות אחרים.

מוגלי7

New member
Dare Me

פרק ממש ממש חמוד ונחמד.
הסוף הקיטשי ממש לא הפריע לי למען האמת. הוא היה קצת מפתיע אפילו וזה היה נחמד. וקלרה.... אני מת עליה. אני חושב שהיא המלווה הראשונה שיש לה מערכת יחסים עם הטארדיס, כמו שלדוקטור יש. וזה אדיר. כשהיא קוראת לה you grumpy old cow, נהדר. ובנוסף, גם מערכת היחסים בין הדוקטור לקלרה נהדרת. אני אוהב את זה שהם פשוט מדברים ולא תמיד דרמטיים לגבי כל דבר. (ע"ע איימי פונד)

חשבתי שהיה נחמד לעשות כל שבוע סיכום של מה התחדש לנו אצל קלרה. שזה בערך תמיד כלום, אבל תמיד אפשר לנסות לקלוט רמזים. אז נתייחס להשבוע ולשבועות קודמים:
* מטריה אדומה. (בנוסף לתלבושת האדומה של אוסווין, השמלה האדומה של קלרה הויקטוריאנית והתיק האדום שקלרה הנוכחית תמיד מסתובבת איתו.)
* "ויסקי הוא המשקה ה-11 הכי נוראי שהומצא." (מזכיר את האמרה שלה בנוגע לספר של איימי, "הפרק ה-11 הוא הכי טוב.")
* שוב מזכירים לנו שהיא סתם נערה רגילה לחלוטין.
* הטארדיס לא מחבבת אותה. וגם הופתעתי מאוד כשהיא יצאה מגדרה ושלחה הולגרמה כדי לדבר עם קלרה. היא בחיים לא יצרה קשר שכזה, רק כשהדוקטור היה נואש בlet's kill hitler וגם אז זה היה מאוד מכני לעומת השבוע.
מצאתם עוד משהו?

Outplay

New member
לגבי האדום
(תאוריה)

קראתי תאוריה שיש קשר כלשהו בין קלרה לרוז ושבגלל זה האדום מופיע הרבה בהקשר לדמות שלה ושגם אפשר לשים לב לורדים בכל מיני מקומות בקרבתה (בפרק כריסמס היא עובדת בפונדק שנקרא רוז & בלה בלה)
עוד בתאוריה מראים שעל המצבה של אמא של קלרה תאריך הפטירה הוא יום לפני שהדוקטור ה9 פוגש את רוז או משהו כזה.

השורה התחתונה בתאוריה אומרת שייתכן שקלרה היא רוז/הבת שלה

מוגלי7

New member
אבל

היא הבת של אלי אוסוולד. ראינו את הורים שלה נפגשים, ראינו אותם נפגשים עם הדוקטור, ראינו את אלי מתה. (וגם בלוויה, אגב, היא לבשה מעיל אדום ובולט לצד בגדי האבל השחורים של אביה) כל כך מוזר ומסקרן, אלוהים. אבל התאוריה שהיא קשורה לרוז בהחלט מעניינת.

נטאשKה

New member

א' זה לא הגיוני שהיא הבת שלה כי ראינו את ההורים שלה נפגשים, מתאהבים וכן הלאה. ברור שיכול להיות שהיא הוחלפה בלידתה או מאומצת, אבל איכשהו זה לא נראה לי.

ב' אני ממש מקווה שהיא לא קשורה לרוז. ממש מעצבן אותי שכל דמות משמעותית היא הבת/הנכדה/האמא רבה/או האבא הטרנסג'נדר של דמות משמעותית אחרת*.

*מרמת העצבים ששפכתי פה אתם יכולים להבין שעדיין לא סלחתי למופאט על זה שריבר היא הבת של הפונדס. שלא לדבר על זה שריבר היא החברה הכי טובה של הפונדס. שלא לדבר על זה שכל קו העלילה הזה גורם לי לרצות לקחת איזו מ'צ'טה מחודדת וללכת לבקר באולפנים של הבי.בי.סי.

meilla

New member

גם אני חושבת שיש קשר בין רוז לקלרה אבל לאו דווקא משפחתי אולי משהו יותר מורכב מי זה.

ENGLISH קשה קשה

פעם ראשונה שקשה לי עם האנגלית , אני צופה מאז ומתמיד ללא תרגום אבל בפרקים האחרונים משהו השתנה,
קלרה מדברת מהר מדי ולא מזיזה מספיק את השפתיים ורמת השימוש בסלנג עלתה.
אז אני מחפשת הסברים והחלטתי הפעם לשתף גם אתכם

'All I need to do is dive into another dimension, find the time traveller,
help her escape the monster bring her home before the dimension collapses and
Bob's yer uncle!'
ההסבר:לסיים רשימה של מטלות/הוראות פשוטות.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bob's_your_uncle

“a sliver of ice in his heart”.
לא הצלחתי להבין למה הכוונה ברסיס קרח בלב , בחיפוש מצאתי http://maniacmum.blogspot.co.il/2008/11/sliver-of-ice-in-heart.html
זה ציטוט של גרהם גרין לתיאור אמנים וזה מאפשר להם לתאר מצבו של האדם בניתוק, וזה נראה סוג של ניצול, לינק אחר אומר שזה סוג של אמפתיה שמעורבת באנוכיות.
הבנתם? אני עדיין מנסה... ואולי זה סתם להגיד שהוא קהה רגשות?

I dispute that assertion= לא מסכימה עם הקביעה( שהיא רוצה לחפש רוחות)

Emma: What does it do?
Doctor: It amplifies your natural abilities like a microphone or a pooper scooper.
אז פופר סקופר זה כלי לאיסוף קקי חיות.(A pooper-scooper, or poop scoop, is a device used to pick up animal feces from public places and yards, particularly those of dogs)

וציטוט לסיום:
How do sharks make babies?
Carefully.
No. No, no, no. Happily.
Sharks don’t actually smile. They’ve got lots and lots of teeth. They’re quite eaty.
Exactly, but birds do it, bees do it, even educated fleas do it.

quite eaty? זה הדבר היחידי שלא הבנתי אבל לא ממש חשוב. לא איזה רמז...

מוגלי7

New member
a sliver of ice in his heart

לפי הפירוש שאת הבאת, אני מניח שהכוונה היא לכך שהדוקטור לקח איתו את קלרה כדי לגלות מהי, שזו המטרה הנסתרת שלו מפניה.

איך ההסבר קשור? המשפט על הקרח לא מצביע על כוונה נסתרת. למרות שזה מה שבאמת הוא עשה.
חשבתי על משהוא יותר רחב- שהוא בעצם מביט על כל היקום כמו סופר שמתבונן בדמויות,
באמת שלא הצלחתי להבין ונראה לי בעיית שפה שאני לא יורדת לסוף דעתם.
לא נראה לי שהכוונה ללב קרח במובן שאין לו רגשות.

מוגלי7

New member

"זה ציטוט של גרהם גרין לתיאור אמנים וזה מאפשר להם לתאר מצבו של האדם בניתוק, וזה נראה סוג של ניצול, לינק אחר אומר שזה סוג של אמפתיה שמעורבת באנוכיות." - ניצול ואמפתיה מעורבת באנוכיות זה בדיוק המצב של הדוקטור וקלרה - הוא מנצל את חוסר המודעות שלה כדי לקחת אותה איתו ולחקור אותה וכמובן שהוא גם מחבב אותה מאוד בתור בן אדם ומלווה.

נטאשKה

New member
ה- SLIVER זה קשור למהות של הדוקטור

הכוונה כפי שהבנתי אותה היא שהדוקטור יכול לפעול מתוך ניתוק רגשי, כפי שקלרה תופסת אותו.
קלרה נחרדת למראה הסוף של הדברים. הדוקטור לא תופס את הזמן באותה צורה.

אנחנו, בני אדם, חיים בתוך הזמן, הדוקטור לא מוגבל לזמן ליניארי וכל תפיסת הזמן שלו שונה לחלוטין, בין השאר בשל העובדה שהוא יכול לשלוט בו. הוא לא רואה אותו כהתקדמות מא' לב' ולכן הסוף לא מעציב אותו. קלרה רואה את זה כניתוק, כמו של רופא שיכול לטפל בחולה בלי לערב רגש. היא בעצם קוראת לו קר לב.

יש כאן דיון על עצם המהות של הדוקטור. אל תשכחי שכמו שקלרה היא תעלומה עבורו, הדוקטור הוא תעלומה עבור קלרה. לא סתם קוראים בעברית לאליין - חיזר. חי-זר.

מופאט מתייחס באופן די מעמיק לעניין החיזרות של הדוקטור ותוקף אותה בלי סוף, ברמת שאלת שאלות לגביה. מה זה אומר עליו. הזהות של הדוקטור הרי היא מה שעומד בבסיס העונות של מופאט.

נטאשKה

New member
בנוסף משהו חשוב בנוגע לSLIVER

כי שכחתי לכתוב את זה - מצטערת - הכוונה של גרין אם תקראי את המקור, היא הניתוק שבה האמן מתייחס לדמויות שלו. בדיוק כמו בתגובה שנתתי קודם, שהרופא מנתק את הרגש כדי לטפל בחולה. האמן, הסופר, לצורך העניין יכול להיות אכזרי לדמויות שלו, להרוג אותן, לגרום להן לסבל והוא זקוק לניתוק רגשי מהן בשביל לעשות את זה טוב. הסופר הוא אל, בורא, יש לו מבט-על בהסתכלות על הדברים. אם הוא יתעסק בלהזדהות הוא לא יוכל לטפל בתמונה הגדולה.

קלרה אומרת לדוקטור - אתה פועל כמו אל, בקור רוח וקור לב.

כן בדיווק

אבל על הסילבר אמרה האמפתית, רק אחרי זה קלרה "החכימה" ואמרה לו לגבי זה שכולנו רוחות בשבילו.
רק כשהבנתי את הביטוי זה באמת גרם לי להבין את הסצנה אחכ כמו שצריך.
בדיוק לניתוק גם אני התייחסתי. אבל משהוא לא מסתדר לי. זה לא כמו סופר עם דמויות כי הוא לא ממציא אותן, הן קיימות. הוא כן משנה להם לפעמים את הגורל. לטוב אם מציל אותן ולרע אם גורם להם לוותר על חייהם בהירואיות. לפעמים בכלל לא מתערב. לא לשנות כלום(פומפיי למשל)

נטאשKה

New member
ההשוואה לסופר

היא מהבחינה הזאת שכמו הסופר שגרין מתייחס אליו, הדוקטור לבני האדם הוא סוג של אל כל יכול. הוא לא באמת, אבל במבט מבחוץ נדמה לנו שהוא בלתי חדיר/יודע הכל וכד' וכד'. כל מלווה שלמדה להכיר אותו למדה להכיר גם את הפגיעות שלו, אבל גם את הצד שהרבה םעמים מתייחס לסיטואציה כאילו הוא נמצא מעליה (מהבחינה שישי לו מבט על ולא של התנשאות) ויודע יותר טוב או היחיד שיודע מה לעשות ואיך לעשות ושהוא מתנהג כאילו הוא לא יכול לטעות.

אל תשכחי שהוא תמיד אומר למלוות שאסור להן להסתיר ממנו מ ידע ולקבל עבורו החלטות, אבל הוא מסתיר מהן מידע, מקבל עבורן החלטות, שלא לדבר על משקר להן, חופשי. גם לו עצמו יש הרבה פעמים תפיסה שהוא נמצא בעליונות על הסיטואציה והמעורבים בה והרבה פעמים זה גם נכון. כשזה לא נכון אגב, הוא נורא מתבלבל ולא יודע מה לעשות.

למעלה