מצעד שירי ריטה

feldman89

Well-known member
מקום 38

המכתב הראשון

מתוך: האלבום "תפתח חלון" 1999

שיר שיצא כסינגל שני בקיץ 1999 לאחר ההצלחה של תפתח חלון. השיר זכה להצלחה יפה ברשת ג' והגיע בשיאו למקום ה- 3 ונכלל בשנתי של התחנה. את המילים כתב יאיר לפיד שכתב כמה וכמה שירים שריטה ביצעה במהלך הקריירה. באותה שנה הפסידה ריטה את תואר זמרת השנה לשרית חדד

feldman89

Well-known member
מקום 37

שבועה- עם רמי קלינשטיין

מתוך: האלבום "תחנות בזמן" 1996+ "ביום של הפצצה" של רמי 1986

דואט רומנטי שיצא כסינגל בשלהי 1986 וכבש את מצעדי הפזמונים ברשת ג' וגלי צהל. השיר כלול למעשה באלבום הבכורה של רמי וראה אור רק באלבום "תחנות בזמן" שיצא במלאת 10 שנות קריירה של ריטה.

feldman89

Well-known member
מקום 36

הכניסיני תחת כנפך

מתוך: האלבום "ריטה" 1986

שיר שיצא כסינגל רביעי ביחד עם עבד של הזמן כסינגל כפול באביב 1986. הכניסיני תחת כנפך לא צעד ברשת ג' משום מה אך הפך לקלאסיקה מוכרת. מילים של חיים נחמן ביאליק. את הלחן הוא עממי וראשונה שביצעה אותו היתה הזמרת נחמה הנדל ז"ל, ריטה הלכה בעקבותיה!! את השיר ביצעה ריטה בכל מיני תכניות ואירועים ממלכתיים.

אורישקי

New member
שיר ענק כמובן, ביצוע דרמטי ומעולה של ריטה

אבל בעיני אין על הגרסא של אריק לשיר הזה

inbal321

New member
אני שונאת את השיר הזה.

יש מצב שזה השיר השנוא עלי של ריטה.

feldman89

Well-known member
גם אבא שלי אמר שזה שיר מעצבן שלה

דווקא אמא שלי ואני חושבים הפוך בקשר לשיר. את אחותי אני אצטרך לשאול מה דעתה, אני בספק אם היא מכירה את השיר והביצוע וזה למרות שהיא אמרה לי לפני חודשיים שהזמרת הישראלית המועדפת עליה כנראה זאת ריטה

inbal321

New member
אז כל הכבוד לאבא שלך. אני לא מכירה אנשים חוץ ממני שלא אוהבים

אז השיר.
אגב, גם אמא שלי אומרת שהזמרת הישראלית האהובה עליה היא ריטה.

feldman89

Well-known member
יפה שאמא שלך אוהבת אותה

אבא שלי דווקא לא מת על ריטה כזמרת, אבל את שביל הבריחה, שבועה ועטוף ברחמים הוא אוהב מאד. אמא שלי גם לא הכי מתפעלת ממנה(אוהבת שירים מוקדמים שלה ובייחוד את עבד של הזמן, וערב כחול עמוק), כך שאני הכי מתחבר במשפחה אליה.

kobyz21

New member
היא פחות מתאימה לשיר הזה

יש לשיר ביצוע מושלם והוא כמובן של אסתר עופרים

feldman89

Well-known member
מקום 35

משחק מכור

מתוך: האלבום "ריטה" 1986

השיר שיצא כסינגל שישי(החמישי) מתוך אלבום הבכורה המצליח ביותר בכל הזמנים בישראל. השיר יצא בקיץ 1986 וכבש את המצעדים של רשת ג', גלי צהל ולהיט בראש. את המילים יצר עופר אקרלינג שאחראי על להיטו "לא רוצה לזמביה". לשיר יש גם גרסת רמיקס(מועדונים) שיצא כתקליט שדרים במקביל לגרסה של האלבום.

feldman89

Well-known member
מקום 34

אגדת השמש והירח עם להקת אתניקס

מתוך: האלבום "תחנות בזמן" 1996

שיר שבוצע לראשונה במסגרת החלק האומנותי של פסטיגל תשנ"א דצמבר 1990 והיפנט את הקהל שלא יכול להצביע לשיר כיוון שלא התחרה בחלק התחרותי. ריטה השתתפה באותו פסטיגל כזמרת אורחת וביצע מחרוזת להיטיה. השיר זינק לראש מצעד רשת ג' ולהיט בראש והפך לאחד מהקלאסיקות הגדולות שלה ושל אתניקס ואף נכלל במצעד השנתי 1991. בשנת 2013 בעת ההופעה באו"ם היא ביצעה את השיר בפני שגרירים מרחבי הגלובוס לבד.

למעלה