שאלות והתייעצויות לתחילת שבוע

ogik

New member
אל תהיו מרוסקת!

יש המון בחורות במצבך ולהכל יש פתרון, פשוט תקבעי תור לרופא ותסבירי לו על המחזורים הקצרים ובטח הוא ימצא לך פתרון ע"י תמיכה

stimp228

New member
כנראה בעיית פרוגסטרון

חשוב ללכת לרופא ולהסביר לו הכל. כנראה אחרי ביוץ הבא הוא ישלח אותך לבדיקת דם לפרוגסטרון ואם יהיה נמוך אז יתן לך תמיכה....
קודם כל זה נהדר שאת יודעת מה הבעיה, ולא נראה לי שזה משהו אחר....
המכשפה מגיעה אליך בהכתמוצ כמה ימים ורק אז דימום או ישר דימום חזק?

al107

New member
היי כנסי

היו לי הכתמות מיום שבת בערב.
מה ז"א אחרי ביוץ? ואיך נזהה את הביוץ?

ומה זה בדיוק התמיכה הזו? כדורים שלוקחים?

stimp228

New member
עונה...

זה מאוד אופייני הכתמות בשלבים המוקדים כאשר הפרוגסטרון לא עולה כמו שצריך... זה הורמון שאמור להחזיק את ההריון.
לא נסיון אבל שמעתי שמדובר בטבליות וגינליות שכושות קצת ג'יפה... אבל לא אמור לכאוב....
את התמיכה נותנים אחרי ביוץ כי לפני זה היא לא רלוונטית.
כנראה שהרופא יעשה לך מעקב זקיקים על מנת שתדעו בוודאות מתי את מבייצתוככה הוא יתזמן את התמיכה ברגע הנכון.... זה כבר פרוצדורה שאני לא כל כך מכירה.... יש פה בנות שידעו לענות לך במדוייק איך זה הולך....

al107

New member
סטימפי

אז ככה- לא יכלתי להתאפק עד והייתי מקודם אצל הרופא נשים.

סיפרתי לו והוא לא התרגש בכלל. אמר שהכל מעולה ואין ממה לדאוג. כל הזמן אמרתי לו שוב ושוב שהזמן בין הביוץ למחזור הוא נורא קצר. אבל עוד פעם הוא לא התרגש.
אמרתי לו ששלב כזה קצר ימנע ממני להחזיק הריון, גם לא התרגש ואמר שאם יהיה הריון ואני אצטרך תמיכה אז נדאג לזה שנגיע לשם.

בקיצור אמר לי שהכל בסדר וגם מחזורים קצרים כמו שלי זה בסדר, ואם הם סדירים אז סימן שהגוף מבייץ.

נתן לי טיפ: שנכנסים למיטה, אז לעשות אהבה ולא ילד.

טוב... זה הכל? מה אתן אומרות? מוזר קצת לא? כי כולכן פה אמרתן לי שאני אצטרך תמיכה בשביל להחזיק הריון....

הבנות פה לא רופאות (לפחות לא רובן)

את תמיד יכולה לעבור רופא/לבקש חוות דעת נוספת.
אם את סומכת על הרופא הזה אני היתי ממליצה לך להקשיב לו יותר ופחות לבנות פה.
אם הרופא נראה לך לא הכי יסודי / רציני תחליפי אחד.

הפורום נותן לך כלים ומידע,
אני שואבת פה המון מידע, בוחרת מה רלוונטי בשבילי ועם זה הולכת לרופא,
בסופו של דבר אני עושה את מה שהוא אומר לי לעשות.

בהצלחה.

al107

New member
היי, ברור שהבנות פה לא רופאות

והנה עובדה שהלכתי אתמול לרופא, אני משתפת את מה שהרופא אמר לי. וכן אני בוחרת להקשיב לו או אולי באמת ללכת לרופא אחר.
רק שיתפתי כדי לשמוע תגובות של בנות.
לרגע לא חשבתי שהן רופאות

סבבה, כי לפעמים ההרגשה היא שבנות סומכות על

הפורום יותר מאשר על הרופא שלהן.

לדעתי את צריכה לחפש רופא שאת מרגישה שאת סומכת עליו ב- 100%.
(לצערי) אני עכשיו מתחילה את כל נושא האקקלומין ומעקב זקיקים
ואני הרבה אצלו, חשוב שזה יהיה מישהו שאת סומכת עליו,
יותר חשוב שזה גם יהיה מישהו שיסביר לך הכל ושתוכלי להתיעץ איתו.

בתקווה שהכל יהיה מהר והפעם הבאה שתלכי אליו יהיה בשביל דופק.

ogik

New member
איזו התרגשות...

בנות יש טעם לעשות בטא חוזרת (לבדוק שזה לא כימי) ביואב 13 בטא 141???

Cuenquitta

New member
אם תהיי רגועה גם בלי- אז אין טעם

אני לא הייתי רגועה אז כמה ימים אחרי הבטא (131 ביוא"ב 15) אז חזרתי עליה ובאמת ראיתי ירידה (כי היה כימי), בדיעבד, גם אם לא הייתי בודקת אז פשוט הייתי מגלה שזה היה כימי כשהתחיל דימום כמה ימים לאחר מכן. באופן עקרוני גם הכפלה לא תפסול לך הריון כימי, כי בעצם ההגדרה של הריון כימי הוא הריון שהפסיק להתפתח לפני שניתן לראות משהו באולטראסאונד (סביב בטא 1000 בד"כ).

אבל מה שחשוב- כרגע את בהריון, הבטא אחלה ואין סיבה לחשוב שמשהו לא יהיה תקין!!!
עצם זה שעשית בטא נותן לך תיעוד כדי שחס וחלילה טפו טפו טפו אם משהו לא יתפתח אז יהיה מתועד שהיית בהריון (חשוב כדי לקבל הפניות לבדיקות במקרה של הפלות חוזרות) וזו בעצם הסיבה העיקרית לעשות בדיקת בטא אצל מי שלא נמצאת בטיפולי פוריות.

תקבעי תור לדופק עוד כשלושה שבועות והכל יהיה מעולה

ogik

New member
קבעתי ל 17.2

מה לגבי בדיקות גנטיות?? הרופא שלי לא שלח אותי עדיין, למי אני מתקשרת?

Cuenquitta

New member
באיזו קופת חולים ובאיזה אזור?

בדיקות גנטיות חשוב לדעתי לעשות בהקדם (כי לוקח כחודש וחצי לקבל תוצאות ואז חלילה אם מוצאים נשאות אצל האם אז צריך לבדוק את בן הזוג וזה עוד כחודש וחצי).
באופן עקרוני כל קופה עובדת קצת אחרת והכי כדאי להתקשר למוקד של הקופה שלך ולשאול איךואיפה זה מתבצע, לא צריך הפנייה מרופא כדי להגיע לייעוץ הבסיסי. חשוב שתגידי שאת כבר בהריון כשתתקשרי, זה אמור לזרז לך את התור.

יש כמה בדיקות שמומלצות לכלל האוכלוסייה והן במימון המדינה כחלק מסל הבריאות, בדיקות נוספות יומלצו לכם על סמך המוצא שלכם וגם על סמך סיפור משפחתי אם ידוע שיש.

אם תתני פרטים בנוגע לקופה ולאזור, אולי מישהי תוכל לשתף מניסיונה (אני בכללית מאזור חיפה אם זה עוזר).

ogik

New member
קבעתי עכשיו ל 27.2

לא היה להם לפני... אני בכללית באיזור המרכז
.. אני עושה את הבדיקות באותו יום או שהיא קובעת לי לתאריך אחר?

ogik

New member
קבעתי עכשיו ל 27.2

לא היה להם לפני... אני בכללית באיזור המרכז
.. אני עושה את הבדיקות באותו יום או שהיא קובעת לי לתאריך אחר?

dornat

New member
שאלה על גונל כמות 75

מישהי קיבלה את המות הזו?

אני יודעת שזה אישי ואצל כל אחת משפיע שונה, אבל בכל זאת שואלת כדי לקבל מושג, הרופא שלי בהתחלה נתן לי גונל 50 ואמר שזה אמור לייצר לי 2-3 ביציות ובפועל זה לא ייצר לי. כלומר הייתה רק ביצית אחת כמו כל חודש שגם בלי גונל.
החודש הוא הגביר לי את המינון ל 75. מישהי יודעת מה ההשפעה של זה?

קראתי כאן לא מזמן על מישהי שקיבלה 100 והיה לי גירוי שחלתי קל אבל נוצרו לה הרבה ביציות. השאלה - האם למישהי יש ניסיון חיובי עם המינון הזה -75?

חברי הטוב

התגובה מאוד תלויה בגוף שלך, בהורמונים שלך, בזקיקים שלך... הבנת את הרעיון. בכלל זה שלוקחים הורמונים עושים מעקבים ולא אמורים להגיע למצב של טרפת בלול. יכולה לומר לך שאצלי עם מינון של 150 בשיא הגעתי ל 3 זקיקים בשלים לביוץ ועוד מספר קטנים עם אסטרדיול מעל 5000, חוץ מבטן של חודש 6 וקצת חוסר נעימות הכל היה בסדר. תעשי מעקבים, תעדכני פה ויאללה הריון

fifi111

New member
התייעצות מעקב זקיקים

היי בנות ערב טוב, קצת ארוך אז סליחה מראש...
אני חדשה בפורום נשואה+2 ומנסה להרות מספר חודשים. מקווה שלא אעורר כעס אבל אני מנסה לכוון להריון עם בן אחרי 2 בנות לכן מנסה לפגוע ליום הביוץ המדוייק כי הבנתי שזה מגביר את הסיכויים
החודש מבצעת מעקב זקיקים בפעם השלישית ושאלתי היא כזו:
בחודש הראשון נראה כי היה ביוץ כאשר הזקיק היה בגודל 19מ"מ והתרחש בין היום ה 13 ל 14 למחזור .
בחודש השני נצפו 2 זקיקים שהגיעו בשיאם לגודל 20 ו 22 והביוץ התרחש ככל הנראה בלילה שבין הימים 12 /13 של המחזור.
היום מעקב ראשון לחודש זה, יום 9 למחזור, נצפה זקיק בגודל 19 ס"מ האם לדעתכן הביוץ אמור להתרחש גם הפעם בין הימים 12/13 למחזור או לפני כן?
לא יודעת מה לעשות וחוששת לפספס אשמח שתייעצו לי תודה.

Saritgil

New member
קשה להעריך אך

אני גם עושה מעקב זקיקים, חשוב שתעשי רישום, איזה שחלה יצאה ממנה זקיק ולאיזה גודל הגיע, ככה רק תוכלי להעריך בפעם הבאה את הגודל, אצלי בשתי השחלות הזקיקים מגיעים ל 24-25 , אצלך זה שונה, בנוסף את יכולה לשלב עם זה בדיקות דם ואז לראות את העליה של ההורמון לפני הביוץ

בשביל להגיע לרמת דיוק גבוה

חייבים לשלב בדיקות דפ עם המעקב זקיקים. ברגע שיש עליה חדה ב lh והפרוגסטרון מתחיל לעלות מעל 3.5 זה אומר שהביוץ ממש בפתח.
זקיק יכול לבייץ החל מגודל 16 ומעלה ולכן לא ניתן לדעת רק ע״פ גודל הזקיק את מועד הביוץ המדוייק.

al107

New member
יש לי שאלה... מתעניינת

ראיתי פה המון בנות שמנסות מספר קטן של חודשים להיכנס להריון ונמצאות במעקב זקיקים...
האם כל אחת יכולה לעשות? כי בעקרון לפי הרופאים עד שלא מנסים 12 חודשים ללא הצלחה, אז בכלל לא מתחילים לבדוק.

אז איך יש פה בנות שכן במעקב? שואלת כי זה מעניין אותי. היום הייתי אצל רופא נשים כי גיליתי שהשלב הלוטאלי שלי מאוד מאוד קצר, והוא לא התרגש מזה בכלל. לא שלח לבדיקות דם לא למעקב.. כלום כלום כלום.

למעלה