שוב עובדים על אלוהים בעיניים!

Hameln

New member
על מה אתה כותב? על מה המטפורה\דימוי?

'אלוהים' זאת מילה שאינה מושג (חסרת משמעות). אז על מה אתה כותב ומדוע?

itor

New member
מילים

מילים לא חייבות להיות מסמן של אובייקט בעולם.
מילים יכולות להיות פעולה, וביטוי של עמדה ומגמת חיים לא מילולית.

Hameln

New member
תגובה

והקשר של זה לחוסר המשמעות של המילה 'קיים' בהקשר של אלוהים בלתי נתפס הוא...? ('קיים' = נתפס, לא?) אפשר גם לומר על אלוהים בלתי נתפס שהוא מלוח. הגיוני במידה שווה.

Hameln

New member
שאלה

יכול אדם להיות תאיסט מבלי להאמין שהוא מקבל מידע שמתפרש על ידי התודעה שלו?

Hameln

New member
איך?

איך יכול אדם ללמוד מילה כמו למשל 'אלוהים' מבלי להאמין שהוא מקבל מידע שמתפרש על ידי התודעה שלו?

במביאל

New member
מה לעפר ואפר לפשפש בגינזי המלך?

משל: פרופסור למתמטיקה כותב משווה על הלוח, ובה ילד בן חמש ואומר שלפי דעתו זה ציור גרוע.

Hameln

New member

BravoMan

Active member
בעולם האמתי יש סיכוי שהילד צודק!

בניגוד לאלוהים הדמיוני שלך שמקבל סמכות מעצם קיומו המצוץ מהאצבע, פרופסור למתמטיקה צריך להרוויח את התואר שלו, ולעולם טענתו לא תתקבל ברבים ללא בדיקה מצד עמיתיו.

במביאל

New member
האם אתה יכול להוכיח שיש לך שכל?

מה הוא הקרטריון שלך שגורם לך להיות כל כך בטוח שאלוהים דמיוני? חוסר ראיות?! גם לזה שיש לך שכל אין ראיות.

BravoMan

Active member
תגדיר שכל ואם יש לי משהו שתואם להגדרה

אנסה להוכיח לך זאת.
&nbsp
בתור התחלה, זה שיש לי שכל זה בדיוק מה שגורם לי להיות בטוח בכך שאלוהים דמיוני.
אני משתמש בשכל שלי ובודק את העניין.
&nbsp
ומה אני מגלה? זה לא סתם שאין ראיות שאלוהים אמתי, אלא שכל מי שטוען שהוא אמתי נתפס כל הזמן בשקרים ע"ג שקרים, ושטויות ע"ג שטויות.
דברים שאנשים האלה טוענים בשם אלוהים שלהם פשוט לא מתקיימים!
&nbsp
לכן, זו מסקנה בלתי נמנעת שאלוהים, על גרסאותיו, אינו אלא המצאה אנושית.

במביאל

New member
תגובה

כיום יש תוכנות מאוד מתוחכמות שיודעות לחכות חשיבה אנושית למרות שהם אינם חושבים. שכל - היכולת לקחת פיסת מידע ולנתח אותה לגורמים. לדוגמא השמש זרחה במזרח היום אתמול ושלשום מכאן אני מסיק(שכל) שגם מחר השמש תזרח במזרח.

זה שאתה לא מאמין לא הופך אותך ליותר חכם אולי ליותר סקפטי. אותי יותר מעניין מה זה משנה לחתול ולג'ירפה אם יש אלוהים או לא? אם יש יותר משני מילארד אנשים שאומרים שהם מאמינים באלוהים כנראה שלאדם יש חשיבות בקיומו או אי קיומו של אלוהים. תחשוב על זה.

hnc

New member
בימבה, אתה טועה בקשר לשכל, וצודק

בקשר למיליארדים שמאמינים באלוהים.
השכל מקורו במוח ויש לזה ראיות בניגוד לאלוהים שאין ולא יהיו לו שום ראיות.
ובקשר למיליארדים שמאמינים באלוהים.אני אדבר רק העם היהודי והמוח היהודי הידוע שלא יכול להיות שזה עם של מטומטמים שהמציאו את אלוהים סתם ככה בלי שום דבר מאחורי זה, ולכן חייב להיות משהו שמעבר למציאות שלנו גם אם לא בדיוק האלוהים שמדובר עליו עם כל הסתירות במאפיינים שהדביקו לו וכל מיני רצונות אנושיים שלא מתאימים למשהו שאמור להיות לא אנושי, ומעבר למציאות שלנו.

במביאל

New member
מוח זה חומרה שכל זה חשיבה.

אפשר להמציא כל דבר. אבל אמור לי אתה למה אין אף דת בעולם שטוענת שהתורה שהם מקימים, קיבלו בהתגלות המונית?

Hameln

New member
"התגלות" (Whatever that is) המונית אינה ייחודית ליהדות.

במביאל

New member
לא דיברתי על התגלות

דיברתי על תורה(חוקים ומשפטים) שניתנו בהתגלות. אם תמצא אני מוריד את הכיפה

למעלה