שאלת וואטסאפ: אם יש אנשים שהם לא חברים ולא נדבר יותר

shoosh2607

Member
מנהל
כמו שכתוב

"אתמול במקרה עברתי על רשימת אנשי הקשר בוואטסאפ"

YosMan1

New member
ווטסאפ - פייסבוק ודומיהם. אנשים מתביישים בתמונה שלהם משום מה

BobboVilla

New member
לא רק. זה מסנכרן תמונות גם מחשבון גוגל

או סקייפ. אפשר עקרונית לבטל את זה, אבל למי יש זמן או כוח?

אבי לב50

New member
למה? אצלי יש תמונה של הנכדים.

זה אומר שיש לי בעייה של תדמית עצמית?

אולי להיפך, יש לי תדמית עצמית מוצלחת? בכל אופן גידלתי משפחה לתפארת...
עליהם.

YosMan1

New member
התמונה אמורה להקל את הזהוי של איש הקשר על הצד השני

בהנחה שיש לך גם אנשי קשר שהם לא המשפחה הקרובה שמכירה את התמונה אז זה גם מבלבל, גם מזלזל וגם סתם מוזר.
אנשים שיש לי קשר עסקי איתם אני לא שולח להם פעמיים ביום את התמונות של הילדים שלי.
וזה מה שקורה אצלך.
אבל כל אחד ומה בכיף שלו.

אבי לב50

New member
בוואטסאפ אני נמצא בקשר בעיקר עם בני משפחה וחברים.

וגם עם כמה אנשים מהעבודה.
אינני חושב שהתמונה הקטנטונת אמורה להקל על הזיהוי שלי.
אוי ואבוי אם הם היו זקוקים לתמונה שלי כדי לזהות אותי.
לדעתי, בניגוד לדעתך אינני חושב שזה גם מבלבל, גם מזלזל וגם סתם מוזר.
אמנם בדרך כלל אני מסכים עם הדברים שאתה כותב, אך הפעם אני חולק על דעתך בנושא הזה, במיוחד בעניין של "גם מבלבל, גם מזלזל וגם סתם מוזר".
בניגוד למה שכתבת אני לא שולח לאף אחד את התמונה, היא לא נשלחת לאף אחד, היא פשוט מייצגת אותי לדעתי הכי נאמנה כסבא גאה לנכדים שלי, וכך גם אצל רבים מאנשי הקשר שלי, שגם התמונה שלהם היא של הנכדים ו/או תמונה מייצגת אחרת.
אז תסלח לי שהפעם לא אסכים איתך.

umbo

New member
אני חושב שאתה יותר מצודק......

התמונה נועדה כדי להביא לזיהוי מהיר שלך בתקשורת עם אנשים ולא "לפירסום" תמונות (לפחות לדעתי, מטופשות ומיותרות של הנכדים או נוף שאתה מתפעל ממנו).
באותה מידה אדם שהולך עם שעון, למעשה השעון ממש לא מיועד עבורו, כי ממש לאף אחד לא איכפת אם הוא יאחר את הרכבת או את הטיסה לחו"ל והוא עצמו ינזק, אלה מיועד למתן כבוד לאנשים אחרים שהוא קבע איתם פגישה ואמור לדייק ולא לאחר !
אבל כאמור, זו רק דעתי......

אבי לב50

New member
ואני אעמוד בתוקף על זכותך וזכותם של כולם להביע את דעתכם

גם אם לטעמי היא מוטעית מעיקרה ומיסודה.
ואדגיש: מדובר פה (בדיון היותר מידי ארוך הזה) אך ורק על תמונת פרופיל בוואטסאפ.
ובוואטסאפ אני נמצא בקשר אך ורק עם בני משפחה וחברים קרובים שממש לא זקוקים לתמונה לצורך זיהוי מהיר בתקשורת.

וכמובן שזכותכם לחשוב אחרת, ואני אעמוד בתוקף על זכותכם להביע את דעתכם השונה מדעתי.

אבי לב50

New member
דרך אגב, אם כבר עוסקים בענייני זיהוי

אמור נא לי בבקשה האם "umbo" אמור לסייע בתקשורת יותר מאשר שם אמיתי, והאם לציין בכרטיסך האישי שאתה בן 116 זה לא מטופש?

&nbsp
אני חושב שזאת בעצם שאלה רטורית כי אני יודע מה תהיה התשובה.

umbo

New member
א.... ב.... ג....

א. אני מעדיף לא להיות מזוהה ע"י מי שאין לי חפץ בכך וזו זכות בסיסית בפורומים כאילו.
ב. umbo זה הכינוי שלי מאז גיל 4 ומי שמכיר אותי יודע את זה.
ג. הגיל הוא כזה מופלג מכוון שנרשמתי לתפוז בתחילת שנות האלפיים (נדמה לי 2002) ואז אילו היו הדרישות. מאז תפוז שינו את צורת הרישום ונוצר מצב מטופש שכך נרשם הגיל, צריך להגיד תודה למפתחים הלא כל כך מוכשרים של הפורום. לי אין ענין לשנות את ההגדרות שלי.....

אבי לב50

New member
כפי שכתבתי בתגובתי הקודמת שאלתי שאלות רטוריות

ואכן ציפיתי בדיוק לתגובה כפי שהגבת.
וזה לא שאני חכם במיוחד או נביא... פשוט כולם מגיבים כך לשאלות כאלה.

umbo

New member
כי אותם "כולם" צודקים

ואתה מנסה להתחכם במקום שבסיסית אתה לא צודק (לאיזה צורך לצאת נגד עקרונות יסודיים של פורומים)

אבי לב50

New member
אתה מתכוון שלדעתך כולם צודקים. ואילו לדעתי הם לא צודקים.

תתאר לך מצב שהיינו במצב שכולם מסכימים עם כולם. היה משעמם, לא ?

umbo

New member
אני מדבר על העקרונות שעליהם מושטט פורום

את אף אחד לא מענין מה אתה או אני חושבים על זה או אם זה "צודק" או לא.
בפורום אתה לא חייב להזדהות בשמך האמיתי - זה לא מענין איש מה דעתך בענין, אילו חוקי הפורום הזה ופורומים רבים בעולם ואין מה להלחם "בתחנות הרוח" גם אם לדעתך יש כאן משהו עקום.
בפורום הזה אתה לא צריך לכתוב את גילך, זה נתון לשיקול דעתו של המשתתף ! אני אישית לא רוצה לשנות את הפרטים כי זה גורם בתפוז לאבד את השם שלך, (שוב מנפלאות "תפוז") ושוב ראה כנ"ל.

אבי לב50

New member
איש יקר, ערבבת פה שני דברים.

אולי באשמתי, כי הכנסתי את העניין הזה עם הזיהוי שלך בפורום, אבל הרי כתבתי מראש שאני מצפה בדיוק לתשובה שהגבת.
רק שזה לא ה"אישיו" של הדיון הזה, שהוא עניין פרסום תמונות הילדים, במקרה שלי הנכדים, וכל הויכוח ששוש יצרה.
אני מסכים איתך בעניין העקרונות שעליהם מושטטים הפורומים.
מצד שני יש פורומים אחרים שמושטטים אך ורק על זיהוי אמיתי של המשתתפים, מה שלא קיים כאן.
אתה כמובן יכול להיות כאן "אלמונימי" - כפי שמישהו כתב פעם בפורום אחר, ואין לי בעייה עם זה, רק כתבתי זאת בתגובה לטענתך שתמונת פרופיל אמורה לזהות את המתקשר/הכותב, ואני חולק על דעתך זו ולדעתי תמונת פרופיל בוואטסאפ אמורה לייצג את הכותב, והתמונה של ארבעת הנכדים שלי (כן ירבו
) מייצגת אותי לדעתי הכי טוב שאפשר.
&nbsp
לסיכום: כרגיל יש כאלה שמסכימים, יש כאלה שלא מסכימים, דמוקרטיה במיטבה (וטוב שכך!).

umbo

New member
בענין מה שכתבת עכשיו....

גם התמונה, כמו בדוגמה של השעון שנתתי מקודם, לא מיועדת עבורך אלה עבור מי שמקבל את ההודעה כזיהוי יותר מהיר שלך. תמונה של הנכדים, החתול או הנוף שמדליק אותך היא לא לענין ולא משרתת את המטרה של תמונת הזיהוי (גם לפסיכולוגים יהיה כנראה משהו להגיד על זה). אני לא אוהב את זה ואתה כן, כניראה נשאר חלוקים.....

למעלה