שאלת וואטסאפ: אם יש אנשים שהם לא חברים ולא נדבר יותר

shoosh2607

Member
מנהל
שים לב שגם תמונת הנושא ציבורית

אני אגיד לך משהו - בפייסבוק או באינסטגרם יש לך אפשרות לשלוט על פרטיות. בווטסאפ גם אבל פחות. כשאתה מעלה תמונה של ילד כתמונת פרופיל בווטסאפ אתה למעשה חושף את תמונתו לכל העולם ואחותו. לא רק לחברים שלך (כמה באמת מגדירים שזה יהיה חשוף רק לאנשי קשר? וגם אם כן, כל אנשי הקשר שלך חברים שלך? אצל רובנו לא) ויש עם זה שתי בעיות -
הפגיעה בפרטיות הילד וחשיפת התמונה שלו לכל מיני לא רצויים.
אנשים לא מבינים את הסכנות של הרשת וחבל...

binon

New member
בדקתי עכשיו

אין תמונות של הילדים בתמונות נושא/פרופיל

shoosh2607

Member
מנהל
חכם

אבי לב50

New member
זכותך להמשיך לטעות

אצלי רואים את התמונה רק אנשי הקשר בוואטסאפ, שהם כאמור בני משפחה וחברים קרובים בלבד.
אנשים לא רצויים רואים את התמונה ? מי אלה בדיוק אותם אנשים לא רצויים ?

עומר TT

New member
כל מי שאתה נמצא ברשימת אנשי הקשר בטלפון שלו

רואה אותך גם בוואצאפ כלומר רואה את התמונה של הילדים.
השליח של הסופר, השליח של הפרחים ששלחו לך ליומולדת לפני שנה, האינסטלטור, ההוא שהיה שכן שלך לפני שלוש שנים. כל אחד שחשוף למספר הטלפון שלך יכול לראות את זה (ברור לי שסביר להניח שהם לא שמרו את המספר שלך, אבל גם סביר להניח שהם לא פדופילים, הבעיה היא עם מי שלא נמצא בטווח הנורמה).

shoosh2607

Member
מנהל
אתה יכול להגדיר

שרק מי שבאנשי קשר שלך יראה. אם לי יש אותך באנשי קשר אבל לך אין אותי אז אני לא אראה.
מצד שני, כיוון שווטסאפ לוקח את אנשי הקשר מהטלפון (וזה לא רק אנשי קשר של ווטסאפ) יש לי (ולכל מי שאני מכירה) אנשים ברשימת אנשי קשר שאינם חברים או משפחה (עבודה, המוסך וכן הלאה).

מורוש98

New member
אם פדופיל רוצה להשיג תמונות של ילדים הוא ממש לא צריך את

הוואטסאפ שלנו.
אולי אצא מהבית ואעטוף את הילדים בסדין, הרי פדופיל יכול לצלם אותם מבלי שאשים לב.
מהניסיון הרב שלי עם הורים, מי שלא שם תמונות של הילדים בפייס ובאיסטגרם וכד', זה רק מהפחד מעין הרע...
ולגבי רשות- אני לא צריכה הסכמה מהילדים שלי להעלות תמונות שלהם כמו שאני לא צריכה את ההסכמה שלהם לחסן אותם או לשלוח אותם לבי"ס

shoosh2607

Member
מנהל
אם מישהו ירצה לפרוץ לך לבית

את מסכימה שהוא יצליח?
אז למה את נועלת?
ולגבי השורה האחרונה - את שולחת אותם לבית הספר או מחסנת כי את מאמינה שזה חשוב ושזה לטובתם וכן הלאה. את באמת רואה את טובת הילדים בהעלאת תמונות שלהם לרשת האינטרנט?

shoosh2607

Member
מנהל
תראי

יש פה שני דברים -
1. זה בהחלט יכול להזיק. חס וחלילה, כן? אבל אלו דברים שקיימים.
2. אני כן חושבת שפרטיות זה דבר חשוב. וגם לילד מגיעה פרטיות.
אבל זה כבר ויכוח פילוסופי

אבי לב50

New member
בגלל עקשנותך הבלתי מתפשרת אין לי ברירה אלא להגיב עוד ועוד.

אני מסכים איתך שפרטיות זה דבר חשוב וארחיב ואומר שהילדים (והנכדים, למי שיש) הם הדבר הכי יקר שיש לנו בעולם, ושאנחנו צריכים לשמור עליהם מכל משמר יותר מששומרים עלינו עצמנו.
אבל תמונת פרופיל בוואטסאפ היא עדיין בגדר שמירה על הפרטיות כי היא מיועדת רק לעיניים הפרטיות של קרובינו, ועקשנותך מיותרת לחלוטין במקרה הזה.
תמשיכי להתעקש גם אם תגיבי לאחרים ולא לי? אמשיך להתעקש כנגדך, למרות שאני יודע מנסיון העבר איתך שאני נלחם בקיר.

אבי לב50

New member
שוש מתי תשכילי להבין שהעלאת תמונות לוואטסאפ

זאת לא העלאה לאינטרנט??? למה כל כך קשה לך להבין???

מורוש98

New member
נראה לי שאנחנו מדברות על הפייס/ אינסטגרם

ובכל מקרה... יש ילדים דוגמנים, ובפרסומות לחיתולים רואים טוסיק של תינוק..וכמו שכבר הוכח שלבוש חשוף לא מעודד אונס (שהרי יש אונס גם בחורף וגם אצל דתיות) גם תמונה של תינוק בפייסבוק לא מעודדת פדופיליה.

shoosh2607

Member
מנהל
חס וחלילה מעודד

אני לא אמרתי דבר כזה.
אני אמרתי שאנשים (לאו דווקא את, כן?) לא מודעים לסכנות שברשת. זה הכל.

אבי לב50

New member
אנשים מאוד מודעים לסכנות שברשת.

אבל פה אנחנו לא מדברים על הרשת, את סתם עקשנית, ואחזור ואזכיר לך זאת.

למעלה