שאלת וואטסאפ: אם יש אנשים שהם לא חברים ולא נדבר יותר

אבי לב50

New member
אוקיי, אז אני לא מסכים ולא אסכים איתך בנקודה הזאת.

וכדי לא להמשיך עוד בסאגה הזאת אסכם את הנושא כך:

אינני יודע אם אתה או גב' שוש שהתחילה בסאגה מתכתבים בוואטסאפ עם כל העולם ואחותו, ואם כן הרי שזכותכם לעשות זאת.

ואם הזכרתי את פותחת הסאגה הרי שאוסיף ואזכיר (שוב, ולסיכום הסאגה מבחינתי) שאינני מסכים בשום אופן עם קביעתה המוטעית שוואטסאפ זאת רשת חברתית באינטרנט.
וואטסאפ זאת מערכת למסרים מהירים / מידיים ברשת הסלולרית בין מקורבים בלבד (ואולי גם בין אנשים אחרים אם אתם נוהגים אחרת ממני).

תמונות הפרופיל (שאגב לא היתה לי עד לא מזמן כי צחקתי מהעניין הזה של תמונת פרופיל, והוספתי את תמונת הנכדים רק לאחרונה אחרי שראיתי שכך עושים כולם) מייצגת אותי ולא אמורה לגרום לזיהוי מהיר שלי אצל רעייתי, ילדי או מישהו אחר מבני משפחתי, שהרי אני מופיע אצלם כ"בעלי האהוב" / "אבוש" / "סבא" / "סבוש" וכדומה, או בפשטות "אבי'' / ''אבי לב" , ואף אחד מהם אינו זקוק לתמונתי לצורך זיהוי, וכפי שאף אחד מהמתכתבים איתי לא העיר לי על היעדרות התמונה עד לא מזמן, כך אף אחד מהם לא טען שהתמונה לא בסדר, אלא כולם אמרו רק את ההיפך מכך, והעירו תגובות של "סוף סוף סבא נכנסת לעניינים"...

ברור שנישאר חלוקים בדעותינו מהסיבה שאינך מבין (לדעתי) את מטרת התמונה, ואתה כמובן חושב שאני הוא זה שלא מבין את המטרה...

אי לכך אחתום בברכת יום נעים לכולם.

umbo

New member
ובכל זאת תוספת

גם אם אתה משתמש בווטסאפ ככמערכת מסרים פרטית הרי שברגע שהצטרפת לקבוצה שנפתחה לצורך כל שהוא (חברים, תחביב, ועד בית וכו') שלא אתה פתחת יכולים לצרף לקבוצה חברים נוספים, בלי שליטה שלך ואז אותו ווטסאפ כן הופך לרשת חברתית ואז הנימוק שלך קצת נחלש.... דוגמא, אני חבר בקבוצה שאנשיה לא הועברו לאנשי הקשר שלי (מיותר כי אני לא מתקשר איתם מעבר לקבוצה). חלק מהם מיוצגים בשמות מוזרים של המייל שלהם ומישהי ע"י ציור של אבטיח. כשהם כותבים אין לי מושג מי זה מאנשי הקבוצה (שבסך הכל אני מכיר את רובם).....

אבי לב50

New member
ובכל זאת תוספת לאור התוספת.

כי כנראה שלא הבנת את העניין ולכן אני נאלץ להסביר ולהדגיש:
אינני חבר באף קבוצת וואטסאפ, למעט קבוצת הוואטסאפ של בני המשפחה.
כנראה שאני אדם שונה מכם, אולי לטוב, אולי לרע, לא אני אהיה זה שאקבע מה רע ומה טוב, אני רק כותב את העובדות.
לאור זאת הרי שטענתך על הנימוק שלי שנחלש בטל מעיקרו.

LZ88

New member
ולמה זה לא בסדר שמישהי במקום כינוי שמה אייקון של אבטיח?

זה עניינה בלבד. אם היא מספיק חשובה, אתה תשאל אותה לשמה ואולי אף תוסיף אותה לאנשי הקשר.
לא עניינך או של כל אחד אחד איך היא בחרה לייצג את עצמה בוואטסאפ, פייסבוק, טוויטר, סנאפצ'אט או כל רשת חברתית אחרת (מסכים לחלוטין שוואטסאפ היא גם סוג של רשת חברתית).

אבי לב50

New member
עם
קטנצ'יק.

ה
הוא רק לעניין הרשת החברתית, כי אצלי וואטסאפ היא לא רשת חברתית, וזאת עובדה.

LZ88

New member
לא דיברתי ספציפית עליך. אבל באופן כללי, WA היא רשת חברתית

לכל דבר ועניין.
גם בפייסבוק למשל מישהו יכול להשתמש לא כרשת חברתית. בלי חברים, בלי פוסטים, תמונות או כל דבר אחר. רק 'לייקים' לעמודים שמעניינים אותו כדי לקבל מהם ידיעות (חדשות, ספורט וכו'...).
זה שהוא משתמש בה בצורה כזו, לא מערער את מעמדה של פייסבוק כרשת חברתית.

ואם כבר אתה ספציפית, אתה כתבת שאתה חבר בקבוצה המשפחתית בלבד. זו גם יכולה להיחשב כשימוש באפליקציה כרשת חברתית (קטנה וצנועה, אך עדיין...) - מישהו מבני המשפחה משתף איזו תמונה ממקום שהוא נמצא בו ושאר המשפחה מגיבים לו ומתפתח אפילו דיון בעניין שגולש למקומות אחרים. נשמע כמו תיאור של רשת חברתית..

אבי לב50

New member
אבל על זה בדיוק אני חולק.

אני חולק על כך שWA היא רשת חברתית.
מעיקרה ומיסודה זאת מערכת למסרים מיידיים בין אנשים, ורק האנשים המכותבים יכולים לראות את התוכן, כאשר גם בעניין הזה קיימת אפשרות לסינון בדרגות גבוהות יותר או פחות.
זאת בניגוד לפייסבוק שאין לי כלל ועיקר, ושבמערכת של פייסבוק ברירת המחדל הגרועה (כפי שהבנתי) היא שאם לא חסמת את התוכן והגדרת גישה לאנשים ספציפיים והשארת אותו "ציבורי" הרי שכל אחד יכול לקרוא את החומר ולראות את התמונות.
וזה ההבדל הגדול, בין אם תרצו ובין אם לאו.
&nbsp

LZ88

New member
אני גם לא מבין מה הבעיה...

מה אכפת לי מה אחרים שמסתכלים חושבים? אני שם תמונה קודם כל בשבילי.

LZ88

New member
אז מה? חובה לשים תמונת פספורט רשמית?

אם זכור לי נכון, כתבת פעם שהתמונת פרופיל שלך בפייסבוק היא של נוף או משהו כזה. זה גם מבלבל אנשים? לא. זכותך ולגיטימי שתשים כל תמונה שבא לך. לא עניין של אף אחד.
אם מישהו לא יזהה אותי כי לא שמתי תמונת פנים בוואטסאפ, אז הוא מקסימום ישאל "מי זה?" לא יקרה לו כלום..
&nbsp

YosMan1

New member
התמונה הזו מופיעה לא רק כשאתה מתקשר אלא גם כשאתה מדפדף באנשי

קשר בווטסאפ.
וזה מאד מוזר כשמתקשר אלי אדם שאני בקשר עיסקי איתו ומופיעה בטלפון התמונה של הילדים שלו.
זו דעתי אבל כל אחד וטעמו האישי.

אבי לב50

New member
להגיד מוזר זה בסדר. להגיד מזלזל זה לא בסדר. (לדעתי, כן?)

כולנו עושים דברים מוזרים לפעמים, אני מניח שגם אתה עושה דברים מוזרים לפעמים.

האם כל דבר מוזר שאתה עושה הוא בבחינת זלזול במישהו אחר?

תרשה לי לתהות.

shoosh2607

Member
מנהל
בעיני זה לא מזלזל

זה מוזר.
ראשית - האם ביקשת (אתה או כל אחד אחר) רשות מאותו ילד לפרסם את תמונתו?
שנית - אני באופן אישי רואה מאד בחומרה העלאת תמונות של ילדים לרשתות חברתיות כאלו ואחרות בצורה פומבית.
שלישית - אני לא חושבת שזה נכון לשים תמונה של ילד במקום תמונתך שלך. מילא אתה עם הילד אבל רק הילד?
לכן תמונת נוף (שהיתה לי בווטסאפ) עדיפה.

אבי לב50

New member
וואיי וואיי לאיזה מקום לקחת את זה... שתהיי לי בריאה.

חסר לי רק שיצחק קדמן יראה את הדיון הזה וישלח אלי את שלטונות החוק...

ודרך אגב, אני לא חבר באף רשת חברתית.
וואטסאפ זאת לא רשת חברתית במובן של רשת חברתית (כמו למשל פייסבוק, אינסטגרם וכדומה).
זאת מערכת למסרים מיידיים בין אנשים שנמצאים בקשר.
אבל בסדר, מותר לך להגזים.

shoosh2607

Member
מנהל
יש לך את זה ביותר מזלזל?

ניסיתי ללמד אותך משהו מנסיוני (המאד גדול) ברשתות חברתיות אבל אתה בחרת לענות ככה.
אני מיציתי.

אבי לב50

New member
זלזול? כנראה (בעצם בטוח, ולא מהיום) שאנחנו משדרים על גל אחר.

כשמגיעות לך מחמאות לא אהסס לכתוב אותן, ואת יודעת טוב מאוד על מה אני מדבר.
אני לא מזלזל ואין כל זלזול בדברים שכתבתי, אבל בסדר... בעיניך זה זלזול? שיהיה.
ומכיוון שמיצית גם אני מיציתי.
עכשיו רק נראה אם באמת מיצית או שזה היה רק מיצוי זמני שיגרור מיצוי זמני אצלי...

אבי לב50

New member
ודרך אגב אחזור שוב: וואטסאפ זאת מערכת למסרים מידיים

ולא רשת חברתית.
לא אצלי בכל אופן, ואינני חבר באף רשת חברתית, כפי שכבר ציינתי לעיל.
וכאן באמת מיציתי.
&nbsp

binon

New member
את כל כך צודקת

כשהילדים היו קטנים לא העלתי תמונות שלהם בכלל.
כשהם גדלו, אני שואל אותם אם הם מאשרים תמונות לפני שאני מעלה אותן, ובוודאי לפני שאני מתייג אותם.
וכמובן שהתמונות לא בתמונת הפרופיל, מקסימום בתמונת הנושא.

למעלה