שאלה בנוגע לחזרתיות

arana1

New member
במצב הטהור ההשתקפות והצל זהה לדבר עצמו

כמו כולם, אתה חוזר ומשנן את השטויות של אפלטון, אלא שאם תבדוק את תולדות האמנות, המדע, והאנושות בכלל, תמצא שהמאבק לזהות, להגדרה, מתרחש דרך שיפור מתמיד בדרך שבה האדם מדייק את הדימוי כך שישקף את המציאות.

אמנות מקרבת את ההשתקפות למשתקף, את הדימוי למציאות, את החלום לערות, את הנפש לגוף, את הפנים לחוץ, וכך מאפשרת הגדרה יותר מדוייקת ומסודרת ומאפשרת.

ההפרדה שאתה עושה כאן בין הנפש לגוף, בין המציאות לשיקוף שלה, בין הפנים לחוץ, בין הרגש לשכל, היא המטרה למאבק האמנותי, והמדעי , שמנסה לפתור אותה על מנת לבטלה.

ואני חוזר לאוטיזם, למאבקו היומיומי של האוטיסט, שאם נבדוק אותו גם על רקע הוויכוח הזה בינינו יכול שנמצא כמה הגדרות קצת יותר מאפשרות לתנועתו וסיבותיה.

אפלטון בן זונה גדול

קראתי כמה הוגים נכנסים בו בשצף קצף וברצחנות אני אישית לא התעמקתי בפילוסופיה אז אין לי כל כך שמץ על מה אתה מדבר ...

arana1

New member
הוא בסך הכל משקף את תפישות תקופתו

זה לא שהוא המציא או הגה את הדיכוטומיות הקלאסיות,
אלה שעדיין כמעט כולם נשבעים בהן למרות שעברו מאז זמנו כבר כמה אלפי שנים,
הוא בסך הכל ביטא את מוסכמות תקופתו ורוח זמנו,
אבל מי שמזהה בו את אבי הנאציזם והפשיזם לא ממש טועה

מה הוא מבטא ?

אני לא מבין בפילוסופיה כלום ולא מצליח לקלוט הכל גם שקורא תוכל להסביר מה נאצי פאשיסטי בו בשפה שלך ? ולמה הוא סותר את הפוסט מודרנה ...
&nbsp
או שתשלח לי מאמר לא חושב שאקלוט המוח שלי נהיה גבינה מכל הכדורים החרות הללו .

arana1

New member
מה שגריי ארט וכולם מבטאים

שתנועה שוללת מטבעה הגדרה, שהקבוע הוא נצחי וכל מה שנע הוא חולף, שהגוף הוא רקוב ורק האידיאל הוא יפה, וכל הבלא בלא בלא הנורמטיבי להחריד.

מהדיכוטומיות האלה ומרבות אחרות כמותן נגזרת חברה הכי מעמדית, כחנית, שבה אסורה תנועה מרובד אחד לשני, כי תנועה מפרה את הטוהר, ובגלל זה יש פילוסופים שמבינים שאפלטון הוא נאצי

grayart

New member
איך הבנת את זה ממני , אלוהים יודע.

אתה כל כך עסוק בנקודת המבט שלך, שאתה לא מסוגל לראות שום דבר מלבדה.
אתה מאשים אותי בדעות הפוכות לדעותי, רק מראה עד כמה חוסר רגישות יכולה להיות לבן אדם בלי קשר אם הוא א"ס או נ"ט.

arana1

New member
או

שכמו שחוזר ועולה מנסיון לדבר עם אנשים נורמטיבים הם כל כך לא מודעים למה שנגזר מתפישתם גם בגלל שסותר נורא את הדרך שבה הם תופשים את עצמם.

שזה עוד סיבה, ומאוד טובה, מלהתנזר ככל האפשר ממגע איתם.

grayart

New member
אז כפי שאמרתי בהזדמנות קודמת

אין לך שמץ של מושג לגבי הנורמטיביות או אי הנורמטיביות האישית שלי.
אותי מעניין אם איי פעם מצאת אדם נורמטיבי שהצליח לשכנע אותך.

arana1

New member
לא מצאתי ולא אמצא

ולמקרה ששכחת התייחסתי עניינית לתפישות שהצגת כאן, והסברתי כמיטב יכולתי למה הן כל כך בעייתיות במיוחד לאוטיסט.

כמו למשל התפישה שלפיה משעה שדבר נמצא בתנועה הוא מחוץ להגדרה,
תפישה שממנה נגזרים גם ההנחות האחרות העולות ממשנתך,
שגם אליהן התייחסתי,
והבעייתיות שבדרך כלל יכולה להסתכם בדיון פילוסופי מנומס יותר או פחות הופכת לחריפה, לשאלת חיים ומוות, כי חלק עצום ממה שלא מובן באוטיזם, כמו למשל ההתנהלות הלא נורמטיבית סביב מבט עין, ודיבור, לא מובן בדיוק בגלל שזהותנו לא נשמעת לדיכוטומיות שכל כך טבעיות לך.

כל זה לא שולל את זה שסביר שגם אתה על הקצה, ומתייסר, פחות או יותר, בזה, הרי זה לא שאוטיסטים באים מערוגת הכרוב (כמו שאמרו לי המון פעמים) אלא שסביר שיש להם גם הורים חצי מופרעים חצי נורמטיבים,
אלא שכשאתה חוזר ומתאר את הבסיס לתפישת המציאות של האדם הנורמטיבי זה מעורר אותי להשיב שזה ממש לא כך בהכרח,
גם כי אם נבין את זה אז נתחיל להבין אוטיסטים בצורה אמפטית יותר, מנקודת מבטם, ולא רק דרך איך שהם נתפשים לנורמה

גורג42

New member
נכון מאוד גריי, וכנראה שזה לעולם לא ישתנה

הבחור בן למעלה מ60 והוא מנגן כאן את אותו התקליט כבר יותר מעשור.

ואפילו את התירוץ של "החברה הרעה והאכזרית מכריחה אותי להתנהג ככה" אין לו, כי כאן היו לו אינספור הזדמנויות לנהל דיאלוג אמיתי וכן עם עשרות אנשים שמבינים עניין וזה לא מנע ממנו להתייחס לכולם כמו לזבל.

חבל מאוד, בעיקר עליו. אבל זה מה יש. לא אתה ולא אני ולא אף אחד אחר יכולים לשנות את זה.

arana1

New member
לא עשור אלא שישים שנה

שישים ו 4 למעשה, כמעט.

דיאלוג אמיתי, כדרכו ומהותו, אפשר לקיים רק עם מי שמוכשר לדיאלוג, מי שמבין מה זה דיאלוג, ומה מתבקש מכזה,
לאנשים נורמטיבים ולך אין מושג מה זה דיאלוג בכלל,
אחרת כולם היו יוצאים לרחובות עכשיו וצורחים את נשמתם.

אין כאן אנשים שמבינים עניין ואני מסביר בדיוק למה ולעניין

גורג42

New member
כן, אבל אולי ב-54 השנים הראשונות היתה לך סיבה טובה

לא הייתי שם, אז אני לא יודע.

ובעצם... אני זוכר איך הפורום הזה נראה כשרק הגעת לכאן. ההתנהלות שלך אז דווקא הלמה כתגובה לחוסר הסובלנות החשוך שהיה פה באותו הזמן.

הבעיה התחילה כשהדברים התחילו פה להשתנות. פתאום הגיעו לכאן המון אוטיסטים וגם הורים עם דיעות "לא מקובלות", והאווירה התחילה להשתנות. ואז מה עשית? תקפת ללא הרף את אלה שלא הסכימו איתך (שזה היה 95% מהאנשים) עד שהם ברחו מכאן.

מאז עברו עוד הרבה שנים, הפורום עבר הרבה תהפוכות, ורק אתה נשארת בדיוק באותו המקום המחורבן. שוב ושוב אותן הכללות נבובות ואותן האשמות מנותקות מהמציאות. לפחות היום, זה לא עושה רושם על אף אחד, והבן אדם היחיד שניזוק מזה הוא אתה.

ולגבי זה שאף אחד לא מבין עניין: מניין לך? מעולם לא עצרת את שטף העקיצות וההתקפות כדי שיתפתח דיאלוג עם האדם שעומד מולך. וזה נכון, כשאתה שופט אנשים בצורה כל-כך מנותקת מהמציאות, זה לא ממש עוזר להם לקחת אותך ברצינות. זה לא אומר שהם "לא מבינים עניין". זה אומר שהם מפעילים את הראש, רואים את השטויות שאתה כותב, ומסיקים מכך שלא שווה לבזבז עליך את הזמן שלהם.

ולפני שאתה כותב לי משהו כמו "כמה אופייני לך לכתוב את כל זה בלי לנמק" - אני לא מנהל איתך פה ויכוח, וממילא כבר הסברתי את עצמי עשרות פעמים בעניין הזה לאורך השנים. ברור לי ששום דבר לא ישתנה, וששום דבר שאכתוב לא ישכנע אותך, וזה גם לא אכפת לי. פשוט חשוב לי לומר את הדברים כמו שהם. זה הכל.

גורג42

New member
וואלה, התחזית שלי התגשמה

אכן לא השתכנעת

ועכשיו, זכות המילה האחרונה שמורה לך. תהנה.

arana1

New member
ברור, אתה גאון.

עובדה, הצלחת לחזות מראש שלא אסכים איתך.

grayart

New member
אולי גורג צודק

והשיחה על אמנות היא שיחה שמראש נידונה לכישלון.
אז לא הצלחנו להגיע להסכמה.
אבל...
בטוח שאנחנו מסכימים על הרבה דברים ללא צורך לשכנע .
אולי נתחיל מהסכמה פשוטה ומשם נרחיב את המכנה המשותף.

אני בטוח שתסכים איתי לשם ההתחלה...
על כך...
שהשמש זורחת במזרח, ושוקעת במערב...
נכון?

arana1

New member
לא מבין למה חשוב כל כך להגיע להסכמה.

והסברתי למה לדעתי גור טועה להחריד.

ואני חושב שהצורך הכפייתי להסכים בכל מחיר הוא בעייתי ואיכשהו גם הכי כחני ולא סובלני,
יש פערים שלא יכולים להיסגר,
וזה בסדר,
ודווקא היכולת לנסות לחיות עם זה עשויה לאפשר תנועה לחיבור עמוק יותר

למעלה