קשיים בהתארגנות ומריחת זמן.

בת האש

New member
שעון ביולוגי למי שמשתמשת במחשב זה שטות

אורות מלאכותיים משבשים את השעון הביולוגי. כל עוד את נחשפת לאורות מלאכותיים, בין אם זה המנורה בבית שלך או מסך המחשב (או הסמארטפון), את לא יכולה לדבר על השעון הביולוגי. כי הוא מתכונן לפי האור שאת נחשפת אליו...
&nbsp
אני לא אומרת לך לקום עם הנץ החמה - אני בעצמי לא עושה את זה, אבל תתכסי בתרוץ של שעון ביולוגי. התנאים בעולם המודרני מלאכותיים מידי בשביל זה...
&nbsp
אני יודעת על עצמי בוודאות שממש קל לי ללכת לישון מאוחר ולקום מאוחר. זה קורה באופן טבעי, אני גולשת להרדם מאוחר יותר, וצריכה להתאמץ ממש בשביל לקום מוקדם או אפילו באותה שעה.
&nbsp
אממה, אם אני הולכת לישון מוקדם וקמה מוקדם, אז אני צריכה פחות שעות שינה! בדקתי!
&nbsp
אז מה אפשר לומר על השעון הביולוגי שלי? רק שאור מלאכותי משבש אותו בקלות...

עדימ

New member
אני לא נוטה להסכים איתך כל כך ואתן דוגמא...

הנה, אני כעת יותר עירנית בלילה, בערב, אחר הצהריים וכו'.
המוח שלי פשוט לא מתעורר לפני 10 בבוקר. לא מסוגל לקלוט כלום.
אני גם צריכה לפחות 10 שעות שינה כדי לתפקד.
בעוד שאימי לעומת זאת ב10 בערב כבר חצי ישנה וב6 בבוקר קמה עירנית וקופצנית.
זה משהו מולד שקשה לשנות אותו וצריך לדעת לחיות איתו.

בת האש

New member
לא, זה רק מעיד שהשעון הביולוגי שלך השתבש

*עכשיו* את (ואני) ערנית, כי את מול המחשב, כי נחשפת לאור שלו עכשיו ולמנורות שלך בבית ולטלפון שלך.
&nbsp
לו היית אומרת את זה אחרי שחיית כמה חודשים במקום שבו אין אורות מלאכותיים - אז הייתה לך ראייה חזקה. לעומת זאת, מה שאת אומרת מחזק את דעתי שהשעון הביולוגי שלך כמו שלי - ניתן לשיבוש בקלות. גם את, כמוני, וכמו כל המין אנושי הנטול ראיית לילה, אמור לחיות לאור היום.
&nbsp
אבל יש כאלו שהשעון שלהם נשמר גם בתנאים לא טבעים, ויש כאלו שלא. יש כאלו שחשיפה לאורות מלאכותיים משבשת את השעון הביולוגי. כמו אש שעף לאור של פנס או אש ונשרף. התכנות הביולוגי שלו הוא לנווט לפי הירח. אבל אור מלאכותי שבש את התכנות הזה.
&nbsp
הדוגמא שלך מעידה על זה שלא הבנת את הטענה. העירנות שלך עכשיו היא תוצאה של שיבוש, שאפשר לתקן. אם את רוצה. אני בדרך כלל לא עושה את זה. אבל אני לא משקרת לעצמי בנוגע לבחירה שיש לי - ניסיתי וראיתי מה האפשרויות. ועכשיו אני יודעת.

עדימ

New member
אני עדיין לא מסכימה איתך

כי גם כשהלכתי לישון ב11 בערך למשל בתקופת בית הספר היה לי מאוד מאוד קשה לקום לפני 10 בבוקר.
לפני 10 בבוקר המוח שלי לא מתעורר, לא מתרכז וכו'.
לעומת זאת אימא שלי קמה טבעי ב5/6 בבוקר ונרדמת טבעי ב10.
כל אחד והשעון שלו. בלי קשר למסכים ותאורה.

בת האש

New member
תגידי, מתי התסכלת על השמש לאחרונה?

כנראה שעדיין לא הבנת את הטענה שלי, אחרת לא היית מביאה דוגמא נגדים שלא מפריכה אותה.
&nbsp
בלי אורות מלאכותיים אומר ללכת לישון לפי השמש. נניח, שעה אחרי השקיעה היום היא קצת לפני שש. אם הלכת לישון באחת עשרה סימן שהשתמשת באור מלאכותי - למשל, הדלקת את האור בבית.
&nbsp
טענת נגד לדוגמא הייתה שהיית הולכת לישון בשבע או שמונה במשך תקופה, בלי להשתמש במחשב או להשתמש בסמארטפון בערב.
&nbsp
טבעי תלוי לחשיפה לאור השש השעון בטעי שלמי שנחשף לאור השמש מתסנכרן איתו, ומי שלא נחשף השעון שלו משתבש (ליתר דיוק, היממה שלו מתארכת).
&nbsp
&nbsp

למעלה