צלחות לווין

העולם משתנה נכון !

אבל לרעה
בשנות ה50 הייתי בן 6 . כאשר דיברנו כאשר אני יהייה חייל . אמי ז"ל אמרה
לא,עד שתהייה חייל יהייה שלום עם הערבים ...
גם בת שלי היא הייתה ב6 אימי אמרה . כאשר תהייה בת 18 כבר יהייה שלום עם הערבים . ועוד מעט הנכדים מיתגייסים . אני שותק לא מנבא .
היום נסעתי להביא את הנכד מבית הספר . היו עוד הורים שבאו לקחת את הילדים כי מפחדים מזרים. בשנות החמישים אני הלכתי ברגל לבית הספר ובחזרה בטירה .
היום בזכות הטכנולוגיה . ניתן ליגנוב יותר טוב . להרוג יותר טוב. לישדוד בנקים .
להעתיק חומר שלא שלי בשניה . מאז הופעת הטייפ סלילים
נכון העולם הישתנה לרע . יש לי דלת מפלדה . בשנות ה50 בקיץ ישנו עם דלת פתוח כי הייה חם . לא הייה מיזוג אז . ולא פחדנו מכלום . היום אני בודק את הדלת ליפני השינה . אם היא נעולה
נכון העולם הישתנה אבל לרע

בשנות ה50

הלכנו לקולנוע קנינו כרטיס . היום התרגלנו ליראות סרטים בחינם . אם אפשר לא לשלם , ליגנוב בעזרת קודי . אז למה לשלם
הקיצר העולם הישתנה אבל לרע .

prizman

New member
הטיעונים שלך מצחיקים למדי.

פעם לא היה שלום והיום אין שלום, איפה בדיוק השינוי?
פעם לא היו מזגנים ודלתות פלדה והיום יש, לדעתי זה דווקא שינוי לטובה.
זה שישנת עם דלת פתוחה זה הימור שלך. אצל הורי תמיד הדלת הייתה נעולה
למרות שהיה מדובר בשכונה דתית וללא פריצות, אז לפחות.
לקולנוע אני הולך גם היום וקונה כרטיס, אבל לך תמצא בקולנוע את "ראשומון",
"שבעת המופלאים" המקורי וכל סרט שהוא לא מהשנה האחרונה.
חפש משהו רציני יותר כדי לשכנע.

מה יש לשכנע ?

היום כוונתי. יותר קל ליגנוב ליראות בחינם , מה שהמפיק רוצה שישלמו עבור הצפיה . עד שנת 1982 . המצאת הוידאו . הרסה את כול העסק
עד אז לא הייה ניתן לשכפל סרט באמצאים בתיים
הסרט 10 הדיברות, בשנת 1962 לערך . הוצג במשך שנה בבית קולנוע מאי ז"ל בחיפה ב2 הצגות . האולם הייה מלא 1000 מקומות ישיבה . ורק אחרי שנה הסרט הוצג בבתי קולנוע בישובים קטנים כמו טירה . כי ערך הסרט ירד .
כמה כסף עשה היבואן של הסרט?, בעל האולם של הסרט ? אחרי חיפה הסרט הוצג בכול הישובים הקטנים . מחיר הכרטיס ירד

תתאר לך שבשנת 1962 הייה קודי ! מי הייה הולך לסרט ? כולם היו רואים את הסרט בקודי חינם . איזה הפסד הייה למפיק ,ליבואן, לבית הקולוע . !
כך הייה גם עם סרטים שוברי קופות כמו .בן חור,סיפור הפרברים , ספרטקוס .
רמבו. וטיטניק . קודי לא נגס בהם . היום לא מפיקים יותר סרטים ברמה כזו

זה המסר שאני מנסה להסביר לכם .

SicTransit

Active member
מה יש להגיד, העולם הולך לעזאזל

האם יש לך אותו יחס לספריות ציבוריות? איכשהו קיומן לא הרג את ענף ההוצאה לאור.

ספריה ציבורית אתה מצחיק

קודם כול אתה משלם דמי מינוי נכון ?
שנית קול . בעל סיפריה ציבורית מקבל רשות מהמו"ל להשכיר ספרים
ומשלם תמלוגים מהשכרת הספרים .
נניח ספר עולה 40 ש"ח . בעל הסיפריה משלם ניניח 300 ש"ח .
בידיוק כמו ספריה קסטות של סרטים . סרט עולה קנייה 60 ש"ח . בעל סיפריה משלם על סרט 400 ש"ח . לכן הסרט חייב לחזור לספרי אחרי 24 שעות . להשכיר מיד לאחר

SicTransit

Active member
קודם כל, לא

לפי החוק הספריות הציבוריות אינן גובות תשלום כלשהו על השאלת ספרים (אם כי יש כאלו שאינן מכבדות את החוק ומוצאות דרכים יצירתיות לעקוף אותו).

לא ידוע לי שספריות ציבוריות משלמות על ספרים יותר מצרכן פרטי ולא ידוע לי שהן צריכות לקבל אישור להשאיל ספרים, כך שאשמח אם תפנה אותי למקור המידע הזה.

prizman

New member
דן בן אמוץ בזמנו ניסה להלחם בספריות הציבוריות

בכל מיני דרכים בטענה שהשיטה לא הוגנת.
למותר לציין שהוא נכשל.

בשנות 50-60

הייתה סיפריה ציבורית בבית ההיסתדרות בישוב שלי . זוכר ששילמתי כמה לירות להשאיל ספרים . הייה שם ספר בשם "בית ספר לחלומות " חשבתי שזה ספר לילדים. הייה ספר כבד .

תיראה ספר זה קניין רוחני כמו תקליט,או סרט , כותב הספר עושה בו כרצונו . נותן רשות . להדפים להשאיל. סתם לקחת ספר ולהשאיל בספריה מבלי לקבל רשות מהמו"ל הכותב. זה גנבה של זכיות יוצרים . צריך ליקנות זכיות הפצה .לספר,סרט, תקליט. תלמדו מעט מה זה זכויות יוצרים . שבקודי זה נירמס ברגל גדולה

SicTransit

Active member
חוק הספריות הציבוריות

עבר בשנת 1975. לפני כן הספריות היו נוהגות לגבות תשלום (סמלי למדי למיטב זכרוני), אבל אנחנו מדברים על המצב העכשווי ("קודם כל אתה משלם דמי מינוי נכון" כתבת לי).
&nbsp
דעתך לגבי זכויות יוצרים מוכרת ואין צורך לחזור עליה מחדש בכל הודעה. אני מבקש לקבל אישוש לטענה העובדתית לכאורה שטענת לפיה הספריות משלמות מחיר גבוה במיוחד עבור הספרים שהן קונות.

אים הסיפריות

לא יקחו תשלום. מי ישלם משכורת לספרנית. מי ישלם קניית הספרים? מי ישלם שכירות החדר? מי ישלם חשמל מים ארנונה ?. מעניין

SicTransit

Active member
הרשות המקומית

וזה לא *אם*, זה המצב בפועל. אם אתה לא מאמין לי, קפוץ לספריה העירונית שלך ותראה.

אז כול אזרחי העיר

משלמים את הספריה . בתוספת הארנונה . או על חשבון שרות אחר שלא מקבלים חינם . החזקת ספריה עולה לפחות 10 אלף ש"ח בחודש לעריה או יותר . רק משכורת לספרנית זה 5000 ש"ח.

SicTransit

Active member
אני חושב שאת זה אני מבין

אבל אתה טענת שאני משלם מינוי, וזה פשוט לא נכון.

הם לא קונים את הספר

הם קונים זכות הפצה של הספר . בצורת ספריה ציבורית
תתאר לעצמך . אני מדפיס ספר . בתיקוה לימכור לפחות 2000 עותקים או יותר
המחיר 100 ש"ח לספר . 4 סיפריות רוכשים את הספר ונותנים לכול דכפין ליקרוא בו בחינם . אז מי יקנה את הספר ???
אני כמפיץ הספר יכול ליתבוע את הספריה על הפצת הספר , ללא קבלת רשות מימני .
כמו שיש אקו"מ . למוסיקה . יש גם אקו"מ לספרים

SicTransit

Active member
תחליט

יש לך איזשהו ביסוס לכל זה? אם כן, אשמח לקבל קישור. אם לא, אתה יכול להמשיך לדבר עם עצמך כי לדבר איתך זה כמו לנסות לשאוב מים בעזרת רשת דייגים.

כמי שקנה זכיות הפצה לסרטים

כך הדין לגבי קניית זכויות הפצה לספרים .
לא יתכן . שספר שמודפס . בתיקווה שימכר באלפי עותקים . ניתן לקבל אותו בחינם בסיפריה
יש תקופת צינון לספר . הספר הודפס . רק אחרי 4 שנים שהוא בשוק . מותר להכניס אותו לספריה
כמו סרט . קודם הוא בקולנוע . אחרי זה הוא בספריה . ואחרי שננתיים הוא מופץ בכבלים/יס . יש סדר בבלגן

prizman

New member
ולהפעיל תחנת כבלים פיראטית זו לא גניבה?

אני מניח שזה מזכיר לך משהו.
כרגע אתה מתקין צלחות לווין כך שהאינטרס שלך הוא שאנשים לא ישתמשו בקודי.
חושב שמיצינו את הנושא.

למעלה