עזרה בנושא מעבר לרוסיה

Shpakovich

New member
הוא לא חולם. בלונדון איפה שחייתי המחירים הרבה יותר גבוהים

Astroo

New member
מה הקשר ללונדון?

לונדון היא מרכז כלכלי עולמי, כמו ניו יורק, הונג קונג וטוקיו. פטרבורג היא אפילו לא המרכז הכלכלי של רוסיה.

Shpakovich

New member
מבחינת רוב האנשים אין הבדל כשחיים שם

לונדון היא בהחלט מרכז כלכלי עולמי, אבל אם אתה לא עובד בסיטי אוף לונדון בבנק או ככלכלן בחברה בחירה, אתה לא מרגיש את זה.
&nbsp
מבחינת מעמד הביננים בלונדון או בסנקט פטרבורג אין הרבה הבדל. הארכיטקטורה מרשימה, המשכורות טובות ביחס למדינה (וכן, אני יודע שברוב רוסיה החיים הרבה מתחת למדינות המערב בממוצע), מבחינה תרבותית בהחלט יש עושר עצום ליהנות ממנו (כל הזמן מופעים).
&nbsp
החיים בסנקט פטרבורג בממוצע יותר נוחים מאשר ברומא או פריז (שוב, יש לי היכרות טובה עם הערים הללו), בעיקר כשזה מגיע לפשיעה או שמירה על ניקיון.

elitab

New member
כמו שכבר אמרתי

חיפשתי בטבעת מסביב לסנט פטרסבורג ולא בתוך העיר.
הינה דוגמאות לדירה חדשה סביב ה3 מיליון רובל שזה בערך 170,000 שקל.
אני מאמין שיש דירות גם בפחות כי שטיילנו שמה היו שלטי חוצות ופרסומים בעיתונים על פרויקטים חדשים בקרבת סנט פטרסבורג סביב ה2 מיליון רובל.
אני מקווה שזה גם לא מקדמה והמחירים סופיים חח

&nbsp
https://m.avito.ru/sankt-peterburg/kvartiry/3-k_kvartira_73_m_715_et._770964811
&nbsp
https://m.avito.ru/sankt-peterburg/kvartiry/3-k_kvartira_74_m_726_et._673333452
&nbsp

Astroo

New member
בפרוייקטים החדשי

המחיר לא כולל עבודות גמר. תצטרך להשקיע עוד סכום די משמעותי.

Shpakovich

New member
כאחד שנוסע לשם הרבה עקב עסקים - החלטה מאוד חכמה! +עצה

חייתי בלונדון במשך שנים, ואני יכול לומר לך שמבחינת רמת חיים ועושר תרבותי סנקט פטרבורג מציעה לא פחות.
&nbsp
אם היית אומר שאתם עוברים לאומסק או פרם (ערים יפות ללא ספק) הייתי אומר שיצאת מדעתך, אך סנקט פטרבורג זה עיר מעולה לחיות בה, ובטח שמציעה יותר מישראל.
&nbsp
הבנתי שיש לך בעיה עם רוסית? אז הנה משהו שהייתי רוצה להציע לך!
http://www.rudn.ru/
&nbsp
זאת אוניברסיטה שמיועדת ליוצאי מדינות אחרות, ונותנים לך הרבה עזרה בלימוד רוסית שם.

Astroo

New member
רק יש לקחת בחשבון את האקלים

בתור מי שבילה את ילדותו בלנינגרד, אני יכול להעיד שהאקלים שם הוא די נוראי. הקיץ הוא בערך כמו החורף בישראל, ו-8 חודשים בשנה הטמפרטורות נעות בין 0 ל-מינוס 30. בין מאי לספטמבר רוב הזמן מעונן ויורד גשם. בחורף השמש זורחת בסביבות 10 בבוקר ושוקעת ב-3 בצהריים.

Shpakovich

New member
האקלים בישראל עוד יותר נוראי

בלונדון מצאתי שהאקלים הרבה יותר נוח מאשר בישראל. למה? כי בישראל קצת גשם והכבישים מוצפים, קצת קור ויש damp בקירות (עשויים מחול), וכשחם גם ללכת ערום לא יעזור.
&nbsp
בסנקט פטרבורג יש אקליים שהוא לא הכי נוח, אך אם יודעים להתלבש נכון זה פותר את רוב הבעיות; בנוסף לכך, העושר התרבותי ללא ספק מהווה פיצוי הולם.

beatman

Member
זה תלוי למה האדם רגיל

איפה בישראל כבישים מוצפים ?
בעיקר במקומות מסויימים בדרום וגם זה במקרה גשם כבד.
קירות עשויים מחול ? אולי בבניין שאתה גרת בו.

Shpakovich

New member
בדרום??

הייתי צריך להיות ליד אוניברסיטת תל אביב וסמינר הקיבוצים לפני שלושה שבועות. הכבישים היו מוצפים, כשחציתי זה כאילו ללכת בביצה.

beatman

Member
ברוב הארץ זה לא ככה

כנראה זה מקום נמוך ולא מטופל טוב ע"י מערכת הניקוז.
נדיר שיש הצפות, אולי בגשמים מאוד חזקים שנמשכים ימים.
&nbsp

Astroo

New member
בלונדון האקלים הרבה יותר נוח

מאשר בפטרבורג. הפנטזיה שלי היא לגור באזור הריג׳נט פארק בלונדון. מן הסתם, הדירות שם מחוץ להישג ידי מבחינת המחירים.

lEchoesl

New member
מזג האוויר זאת בכלל [לרוב] לא הבעיה. אני למשל טיפוס של שמש

בגדול למרות שגם חורף אני אוהבת, אבל הרבה פחות ולא בגלל שקר, בגלל שצריך ללבוש כובעים [ברוסיה], מעילים ולעטוף את הצוואר בצעיף מבד טבעי [גם ברוסיה]...... פשוט כי אני עצלנית ואוהבת שכבת בגדים אחת. במקומות ציבוריים ובבתים בכלל אין שוב בעיה. החימום שם בבתים מספיק מעל ומעבר ולפעמים יוצאים לך האדים מאוזניים כמו שאומרים. אם יש בעיה בחשמל או באספקת החימום [כולל מים חמים] אז כן, זה לא כיף גדול. אבל אם לא החורף שם מאוד נסבל למרות המינוס הגדול. וגם אם מתלבשים נכון. בישראל למשל, אם אתה חוסך על המזגן ולא מדליק אותו 24/7, בדירות לפעמים באמת קר מאוד. וזה לא המצב בדירות בינוניות ברוסיה. גם הזמן של זרימם המים החמים שם יותר מהיר. שוב...... אם נפלת שם על דירה שמעולם לא עשו לה שיפוץ וצינורות שם במצב חרא, אז זה מצב אחר, אבל לרוב זאת התמונה.

costaet

New member

הבתים בישראל זוועה, יצא לי לחיות בכמה וכמה בתים בישראל, החל מבית חול שנבנה בשנות ה-50 ונראה כאילו נבנה בשנת 50 לספירה, דרך בית די טוב שנבנה בסוף שנות ה-80 לבית יחסית חדש (כבר פחות) שנבנה בבסוף שנות ה-90 או תחילת שנות ה-2000.
בכולם ללא יוצא מין הכלל היה בידוד ברמה נמוכה מאוד. כשחם הכל חם, ובחורף פשוט קר בבית. תמיד שמעתי את ההורים שלי מדברים על זה ונזכרים לטובה בבתים ההרבה יותר ישנם בהם גרו בברה"מ אבל הבידוד בהם היה הרבה יותר טוב, לא הבנתי עד כמה המצב בישראל נורא עד שלא עברתי לחו"ל. לשם השוואה הבית שלי הוא בית מעץ (המסגרת מעץ, הקירות החיצוניים מצופים בטון ומבפנים יש שכבה של גבס, בתוך הקירות יש חומר בידוד ובעליית הגג יש חומר מבודד גם כן) והבידוד פשוט מעולה, לשם השוואה אתמול היה יום חם, בערך 31 מעלות צלסיוס, לא היינו בבית רוב היום וחזרנו בשעה 5 בערב, בתוך הבית היה כ20 מעלות צלסיוס. הרצפה תמיד נעימה והולכים בלי נעלים, הקירות אף פעם לא קרים או חמים, בחורף אפשר להתהלך בתחתונים כי יש חימום ובקיץ עם הבית סגור לא צריך מזגן.
&nbsp
קירות הגבס שלך הם קירות פנימים, הם לא מבודדים את פנים הבית המזג אוויר בחוץ, הקירות החיצוניים שלך הם קירות בטון די דקים וכנראה ללא שום בידוד.

beatman

Member
הם כן מבודדים, אולי לא כמו אצלך

אבל בהחלט כן.
ביום שרבי למשל, אם החלונות סגורים, בבית נעים יותר מבחוץ והרצפה גם קרירה ונעימה.
בחורף, אם החלונות סגורים די חמים בהשוואה לבחוץ, בקושי הפעלתי מזגן לחימום, אולי רק בימים מאוד קרים.

costaet

New member
בדיוק כמו שלא הבנתי על מה ההורים שלי מדברים

אתה לא ממש מבין על מה אני מדבר, ברור שיש קצת בידוד, הקיר קצת מבודד, גם כופסאת קרטון מבודדת רמה מסויימת.

beatman

Member
לא, יש הבדל גדול בין קיר בטון מלא

לבין הקירות גבס אצלי.
הקיר החיצוני של הבניין עשוי בטון ובפנים גבס, הקירות הפנימיים רק גבס.
&nbsp
אצלך זה עוד יותר מבודד, אבל מצד שני העץ שנמצא בכל מקום מסוכן יותר במקרה שריפה.
יש בבית איזו מערכת גילוי וכיבוי אש ?

elitab

New member
תודה רבה

באמת שהרמת חיים שמה מאוד גבוה וגם העושר תרבותי שמה מאוד רחב.
כל בניין שם עם הסבר היסטורי מאחוריו, מלא מוזיאונים, העיר בלי לכלוך אחד על הריצפה למרות שבקושי רואים פחים ברחוב, כל יום שטיילנו שמה ראינו איך העירייה שם מנקה את הרחובות,כבישים, צובעים גדרות וספסלים, מנקים את הרמזורים והעמודי תאורה, מנקים את הקירות וכו', ויורד שמה גשם שגם ככה מנקה הכל.
בארץ אחוז אחד מזה לא עושים.

למעלה