מתוכנן, לא מתוכנן, מבוים, מופק.. לא משנה !!

כמהאפשר

New member
DDN, להחזיק בדיעה אחרת לא אומר את מה שאתה

כותב:)
משעשע שכאשר לא מסכימים עם מישהו(גברים)- אנשים נוטים לומר שלא מבינים אותם, לא מסכימים איתם, מגיבים לא לעניין, לא קשור וכו'.

אני קוראת, מבינה-
ואבוי- חושבת אחרת.

DDN

New member
רגע, שאני אבין,

הויכוח מהצד שלך הוא על הקטע של האזרחות ולא על הסיבה/תוצאה של ללכת להצביע? כי אם כן אז אני זה שלא הבין, ולמרות שבצורה נחרצת אני לא מסכים עם דעתך בעניין, אני מסכים עם זה שזו דיעה וזכותך שתהיה לך שונה משלי.
ואני אשמח להמשיך לנסות לשכנע אותך למה אני חושב שאת טועה, ואשמח גם לקרוא טיעון נגד.

ואז גם מתנצל על החפירה

צחישמיל

New member
אין לך מושג

מהטעם הפשוט שאינך יודע מה אני מצביע.

אולי אני ערבי או חרדי בעצמי, ולא טרחתי ללכת להצביע כי הערכתי שממילא נהיה באופוזיציה.

חיה ותן לחיות, זה גם אופציה ואתה ילד צעיר, תקשיב לבחורה שטרחה לענות לך ותקשיב לזולת ותן כבוד לדעות אחרות
אולי עוד 5-10-20 שנה תבין שיש גם אופציות אחרות.

DDN

New member
מי ילד? אני בגיל שלך!!!

אם אתה לא משקר בכרטיס האישי שלך
ואתה כתבת שאתה לא מצביע כי לא אכפת לך. לא אני כתבתי את זה

DDN

New member
וזה לא משנה למי אתה מצביע

אתה מאמין במשהו? אתה רוצה לנסות לשנות משהו לטובתך? אתה הולך ומצביע למפלגה המתאימה לך.

כשאתה משאיר את זה בידיים של אחרים אתה למעשה אומר "לא אכפת לי, הכל חרא, אין לי סיכוי לשנות" ובגלל שלצערי הרב אחוזי ההצבעה שלנו ברצפה (עד הבחירות האחרונות) היינו תקועים הרבה זמן עם ממשלות שעשו לנו נזק. ולצערי נחזור לזה גם בבחירות הבאות כנראה כי אנחנו עם מטומטם. במקום להצביע ולהעלות מישהו חדש, אנחנו חושבים שהמחאה שלנו היא בלא להצביע, ואז הכנסת מורכבת מאותם אנשים שתמיד מצביעים להם שתוקעים אותנו כבר 10 שנים במקום.

רק משהו קטן - אין לי שום דבר אישי נגדך. אבל אני כן לוקח קצת אישית, ועל זה מתנצל אם העלבתי/פגעתי, כשאנשים מוותרים על זכות ההצבעה ופוגעים בסיכוי של כולנו לחיים טובים יותר.

כמו שכתבתי לכמהאפשר אני אשמח לנסות לשכנע אתכם למה זה חשוב להצביע. אם לא, את החפירה בנושא סיימתי.

צחישמיל

New member
אני מבין שזה "בנפשך"

אתה חושב אידיאולוגית, ולא העלית על דעתי להעלב.

אבל אני חושב בצורה פרקטית ויחד איתי עוד 40-50% שלא הלכו לקלפי מן הסתם.

המציאות היא לא שחור ולבן, לפי "חוק המספרים הגדולים" אם כולנו נלך להצביע אכן נגדיל את חלקנו,

אבל הנה התגיסו כולם והכניסו את יאיר לפיד עם תקו וכח לשנות, כח מכובד.
האם חל שינוי?

אותם 40-50 לא מצביעים כי הם מבינים שכך או כך העולם יתנהל בדרכו שלי,
אין לנו שליטה אם ביבי יקבל החלטות טובות או לא, אין לנו מושג אמיתי מי זה ביבי או בוז'י או כ"א אחר,
זה הכל תדמיות והטיות,
ואנחנו רק צריכים להחזיק אצבעות.

זה כמו שהרבה אנשים יודעים שלא בריא לעשן, להתעצבן, לאכול לא בריא,אבל עדין עושים זאת,

כלומר במציאות יש בסדל בין התאוריה למעשה, בין הרצוי למצוי,
ואדם בוגר אמור להבין זאת.

DDN

New member

כתבתי לך פה תשובה ארוכה ומפורטת, הסבר למה כדאי להצביע. סיפור אישי שמסביר למה מגיע לנו טוב יותר, ותפוז מחק לי את ההודעה!

40 דקות השקעתי בתשובה. .. .

חייב להתחיל לעבוד. מקווה לשחזר אותה בערב.

כמהאפשר

New member
בוא נסכם את זה כך-

כאשר חשוב לך משהו מספיק, אתה פועל בעניין.
וכרגע, יש דברים יעילים יותר לעשות עם הזמן שלנו ובריאים יותר לעצבים ולנפש.

ודרכים הרבה יותר טובות להשפיע על הדברים והתחומים עליהם רוצים להשפיע.

נב- באמת האמנת לרגע למר לפיד?
אני מאוד מתנגדת לתורתו ודרכו, אגב. אבל גם לו הייתי בדיעה שלו- באמת, באמת האמנת לו?

צחישמיל

New member
כן

אני מאמין שהוא רוצה להוריד את מחירי הדיור,
מבחינתו זה יהיה "הישג" שייתן לו לגיטימציה להמשיך לקדם רעיונות אחרים שהוא מאמין בהם
כמו גיוס חרדים, האובססיה המשפחתית שלו,
רבים מחוג המכרים שלו הם דווקא מעמד בינוני שלא מסתדרים,
אין לי מושג מה ה"תורה" שלו או הדרך שלו

כמהאפשר

New member
כתבת אותה, לפחות כך הוא גרס.

אני לא מאמינה לו ולא האמנתי לו, במחילה מכבודו.
לפחות לדברים שהוא הציג- וכאשר נהיה לי מספיק חשוב להביע את דעתי(כאשר גם האנשים שהיו חשובים לי העלו את זה לסדר היום, בעצם)-
הבעתי אותה.

לא ידעתי על החברים שלו, תודה.

ואי, צ׳ונג ברח באמצע הלילה

כמה נוראיות יכולות להיות התאומות? הן הצליחו להבריח כבר שני חנונים...
משימת הפוליטיקה היתה ביזיון- אפילו אם הן ״רק״ משחקות אותה סתומות, זה באמת עצוב.
לאורי כדאי לעבור לעדשות ( אבל גם אם לא, הוא לפחות חייב להיפטר מהמשקפיים המכוערות שלו...)
הם בונים את זה בכזה טמטום, שכל משימה אפשר לנחש עוד לפני שהיא מתחילה מי ינצח- במשימת הליצנים כל כך חפרו על זה שאסף לא ינצח ושלאורי קשה ושחביאר לוקח, שהיה ברור שהמשימה היא בין אורי לאסף ( עם עדיפות לאסף)- ו... איזו הפתעה
, אסף ניצח.
דבי חייבת להפסיק עם הomg הזה.
אם הבנתי נכון, אז מבין השלושה שלא עברו מייקאובר, חוזר זוג אחד לתוכנית ה״החזרה״ ביחד עם 3 הזוגות האחרים שהודחו ( אבל בגלל שכבר נחשף מי חוזר, מה שנותר זה רק לראות מי יהיה החנון התורן של התאומות ואיך היה המייקאובר)

כמהאפשר

New member
אני חושבת שפשוט עשו את זה כדי להשתיק את התגוב

שלו מול המצלמה.
או שהוא לא הסכים לשקר למצלמה. הוא לא שיחק לפי החוקים שלהם.. לכי תדעי.

לדבי יש קטע כזה,
כאילו לפעמים היא נזכרת שהיא צריכה "לשחק" אותה מפגרת ואז היא מתחילה לצרוח או אז היא פולטת איזו שטת לא הגיונית בעליל.
אבל יש לי חיבה אליה(חוץ מזה שהיא באמת מהממת). היא כמו לין- יש בה משהו טוב.

דבי יפה ולא סתומה בכלל

אבל אני ממש לא מחבבת אותה.
כשהיא נחמדה, אז הכל טוב ויפה, אבל הדרך שבה היא חייבת להזכיר כל הזמן ש״חבי שמן״ או למצוא בו פגמים- היא דוחה בעיני.
לין באמת חמודה. בכלל השנה- הבנות הרבה יותר חמודות ( קטיה, לין, קרן, ז׳אנה) מעונות שעברו וגם מהבנים.

כמהאפשר

New member
לא, היא לא.

רואים ושומעים שהיא לא.

לא שמתי לב לזה אצלה. לפעמים אנשים מכניסים משמעות לדברים, כאשר מי שאומר או עושה את הפעולה מתכוון לזה בצורה מאוד חיובית או להיפך- בתור מחמאה. או פשוט בצורה נייטרלית לחלוטין.
ז"א.. יכול להיות שזו הפרשנות שלך את הדברים שלה? יכול להיות שהיא פשוט אומרת את זה בצורה תמימה?

כי אני לא שמתי לב לזה, דווקא לי היא נראתה מאוד לבבית וטובת לב, גם בייחס שלה לחביאר.
אבל לא התמקדתי בזה, כך שאני לא יודעת.

לין מותק.

תראי, כל דבר

אנחנו רואים, בגדול, דרך העיניים שלנו.
אבל במקרה הזה זה נטול פרשנות - כל משימה שהיתה בה טיפה קושי גופני - או איזשהיא התיחסות לגוף (והיו מספיק כאלו) דבי ( שהיא באמת לא סתומה, ככה שקשה לי להאמין שדווקא את הקטע של ״ כשאני מדברת מול מצלמת וידאו בתוכנית טלויזיה- אנשים ישמעו את מה שיש לי להגיד״ היא לא מבינה) טרחה לציין- חבי הוא גמלוני, חבי הוא שמן, חבי הוא מסורבל בלהבלהבלה. וכאן כן נכנס הקטע של בעיניים שלי- יאני טרם נתקלתי באנשימות שהצליחו להיות שיפוטיים ומתנשאים בדרך נחמדה ו/או טובת לב.

כמהאפשר

New member
זה בסדר, לכן כתבתי שאנחנו רואות את זה שונה

לא שמתי לב שהיא אומרת משהו יוצא מגדר הרגיל, זה לא צרם לי.
כן, היא ציינה את המשקל שלו,
אבל היא עשתה את זה כציון, לא כיותר מזה. כציון עובדה. זה בדיוק מה שכתבתי.
לכן אם בן אדם נפגע מזה, הוא יקח את זה למקום של להפגע, גם אם הציון הזה היה במגילה ארוכה שכל השאר היה שבחים או אם זה ציון שהיה רק ציון עובדה במשפט שלא היה קשור לכלום.

לי זה עובר בסדר גמור.
והוא באמת מגושם והוא באמת לא רזה(הוא אפילו לא מלא).

אני לא רואה ביחסים שלהם איזושהי פגיעה, לפחות איך שמציגים אותם כלפי חוץ. זו לא נלה, נניח, שאיך שלא ניסו להציג אותה היא פשוט הייתה ביץ'.

DDN

New member
רואים שהיא לא סתומה

פשוט יש לה קול מעצבן והיא מתלהבת. אבל טיפשה היא לא.

למעלה