מתוכנן, לא מתוכנן, מבוים, מופק.. לא משנה !!

צבית ה1

New member
מתוכנן, לא מתוכנן, מבוים, מופק.. לא משנה !!

אני רואה את הפרק עם חברי הכנסת וזה פשוט בושה ! בושה ! בושה !
בושה מצד הבנות, לא ראיתי כזו רדידות, ריקנות, זה פשוט נורא.

dibablas

New member
בהנחה שזה מבוים...

אז זו לא בושה כי כנראה שאין פה אי ידיעה אלא סתם משהו מתוכנן מראש שאומרים להציג כך את הדברים.
אם לעומת זאת זה אותנטי, אז לא העובדה שלא יודעים מי הם אותם חברי הכנסת אלא דברים שהיו לפני כן הם הבושה כמו המחשבה שבגן חיות תנ"כי החיות אמורות לחבוש כיפה, שאם מכניסים תקע לאדמה יהיה מזה חשמל ומחשבה ש4 כפול 6 זה 10 (לא עברו את החיבור כנראה...)-כל הדברים האלה התבטאויות שהיו העונה, זה יותר חריף מאי ידיעה שיש 120 ח"כים בכנסת.
בכל מקרה-התוכנית מצחיקה, מעניינת, טובה...אז מה זה משנה מבוים או לא?העיקר שנהנים (ומי שלא נהנה במילא לא חושב שזה משנה אם זה מבוים או לא)

לדעתי חבל שלא הביא את שי פירון....

שיראה מה יצא ממערכת החינוך....

האמת שדבי (בלי הצרחות והצווחות) הייתה יחסית בסדר...

פשוט בושה...

צבית ה1

New member
שמחה לדעת שאני לא לבד בדעתי..

וזה באמת היה יכול להיות מעניין אם שי פירון היה מגיע.
אני מסכימה שהצווחות או מי גאד של דבי מיותרות ומוגזמות.. מספיק !!
אבל היא בהחלט הייתה בסדר ולא יותר.

זאת הסיבה שכתבתי שהיא הייתה טובה

ייחסית לאחרות...
וזו לאמדימה קשה...ילד בן שלוש היה מצליח יותר מהן....

צבית ה1

New member
שאלת תם..

האם העזיבה של בני הזוג של התאומות הוא יזום ע"י ההפקה כדי להבליט
את הקושי שהם חווים איתן או שזה באמת יזום על ידי בני הזוג?
ואם זה יזום ע"י בני הזוג מעניין איך מבחינה חוזית הם מסתדרים עם ההפקה
לצאת באמצע התכנית. התירוץ של צ'ונג "סיבות משפחתיות" שקוף שלא אמיתי
וזה יותר ריכוך מצד ההפקה למה שוב עוזבים אותן.

מעניין מי יהיה בן הזוג השלישי שלהן.

DDN

New member
אם הבנתי נכון

זוג אחד חוזר מהדחה, ובין החנונים שלא חוזרים תהיה מעין תחרות לחזור לתוכנית כבן זוג של התאומות.

אין לי ספק שגם איליה וגם צ'ונג עזבו בגלל בעיות עם האחיות.
אני עדיין לא מבין את זה שלא העמידו אותן אף פעם להדחה.

gOLDqUIN

New member
לפי מה שאני הבנתי

אחרי שיחזור זוג אחד, הבנות יבחרו את החנון החדש שלהן.

גם אני לא מבינה אייך אף פעם לא העמידו אותן להדחה.

צחישמיל

New member
למה בכלל צריך

להכיר את חברי הכנסת?

אני למשל לא מצביע מזה הרבה שנים, החלטתי לוותר על זה שאחרים יצביעו.

הרבה מהחוקים של חברי הכנסת מטופשים ומיותרים,
הרבה מהח"כים מיותרים.

לא צריך לשבת ולראות כל יום ב8 בערב חדשות, זה מיותר,
עוד אסונות, עוד פעם אמנון אברמוביץ' בקול דרמטי על איזה דיל,
או איזה פרשן מומחה מדבר על איזה סוד בטחוני אדיר

מה זה משנה?

העיסוק האובססיבי ב"חדשות" הוא מין פולחן שהיה מקובל בשנות ה70 אבל עתה הוא פחות נחוץ.
הבנות האלה בסה"כ מקדימות את זמנן.

מעבר לכך, הם הכירו את "מירי גרב" אבל רק בתמונה סטטית מתוך הקלסר,
מה שלא עזר להם כשהם ראו אותה בחי כי זה שונה מתמונה סטטית.

DDN

New member
אז אתה ושכמותך תורמים לכל מה שאתה טוען שמיותר

בגלל שאתה לא מצביע, ועוד הרבה בדיעה שלך לא מצביעים, הקולות הולכים למפלגות של האוכלוסיות שכן מצביעות, והמצב הישן נשאר - שלטון של מרכז מסורס שלא עושה שום דבר וכו'.

כנראה גם אתה נכשלת בהבנת רעיון האזרחות אם זו דעתך.
זה לא עיסוק ב"חדשות" - זה להשפיע על החיים שלך במקום בו אתה גר!

כמהאפשר

New member
לא כולם מכירים את כל 120 הח"כים.

את זה אני יכולה דווקא להבין ולא חושבת שזו בושה או חור בהשכלה.
יש גם מספיק אנשים שבגילאים מאוחרים לא יודעים כיצד לחלק, להכפיל או לעשות חפיפת משולשים.
אני אל חושבת שזו בורות שלא לכל אחד יש תואר מתקדם.
וזה לא עושה ממישהו פחות אזרח למופת. האדם הזה יכל ללכת ולשרת בעזה או לעשות שרות לאומי איפשהו ולהתנדב הרבה יותר ממישהו שפולט ידע כמו מחשב וחרא בן אדם, אבל כן נתן את הקול שלו לאיזושהי מפלגה.

כל אחד- מתעניין במשהו אחר, חושב שמשהו אחר חשוב יותר או פחות ומשפיע בדרך שלו וזה לא עושה אף אחד טוב יותר או פחות או פחות ישראלי/ אזרח טוב יותר יותר.

DDN

New member
מה זה קשור למה שאני כתבתי?

את קראת בכלל את התגובה אליה הגבתי?
וכן. זה כן עושה מישהו פחות "אזרח למופת". לאזרח למופת - אכפת מהמקום בו הוא חי. לאנשים בגישה של צחישמיל - לא אכפת. קראת מה הוא כותב? לא אכפת לו מה שקורה מסביבו. איך אפשר להיות אזרח למופת כשלא ממש מעניין אותך מה קורה במקום בו אתה חי?

לא כתבתי בשום מקום שצריך להכיר את כל חברי הכנסת. לא כתבתי שצריך להיות בעל תואר וכו'.
גם לא כתבתי שזו בושה או חור בהשכלה.

כתבתי - שבזה שהוא לא מצביע, הוא תורם למצב שהוא מתלונן עליו. לומר "אני למשל לא מצביע מזה הרבה שנים, החלטתי לוותר על זה שאחרים יצביעו" שווה לאמירה "לא אכפת לי מה קורה עם החיים שלי ושל העולם סביבי. שאחרים יחליטו בשבילי" - וזו אזרחות גרועה.
אז לא. בן אדם כזה לא יכול להיות "אזרח למופת" (וקשה לי להאמין שמישהו שקרע את התחת וסיכן את החיים שלו בעזה או בלבנון, או שטרח והלך להתנדב במקום השירות הצבאי יהיה בגישה כזו אפאתית למקום בו הוא חי)

כמהאפשר

New member
כן, קראתי וזה מה שאני חושבת.

בעיניי אין לזה כל קשר.
וזה לא אומר שלא אכפת לבן אדם.

זו השיפוטיות שלך- ואני מסתכלת על זה דרך העיניים של אות הבן אדם.
אנשים לא חייבים להיות שכפול אחד של האחר ולהביט על העולם דרך העיניים שלי ולהבין את העולם כמוני.

מבחינת מישהו- שאחרים יצביעו.
זה לא אומר שלא אכפת לו מהמקום בו הוא חי. חרדי ילמד תורה- וזה אומר שמאוד אכפת לו.
איש סביבה ידאג לסביבה- וזה אומר שמאוד אכפת לו.
וקלאבר יפתח מועדון כי זו השאיפה שלו וזה אומר שמאוד אכפת לו.

אני לא מכירה את צחי, ההודעה שלי היא כללית. ואולי לו באמת לא אכפת.
אבל העיסוק בכנסת, חדשות, אירועים, עיתונות-
לא להתקרב לזה רק עושה את האדם יותר בריא.

DDN

New member
את מדברת סחור סחור

ויותר ויותר אני מבין שאין לך מושג על מה אני מדבר.

וכן. זה אומר שלא אכפת לו - כי הוא נותן לאנשים שמקלקלים לו את הסביבה להשפיע, והוא נשאר בצד ומתלונן.

בגלל אנשים כמוכם, המצב פה רע. אתם מקבעים בשלטון את אותם דינוזאורים שלא ממש רוצים או אכפת להם לשנות את המצב הקיים. בגלל אנשים כמוכם היו לנו הרבה שנים שרק אוכלוסיה אחת קיבלה מהמפלגה שלה את מה שהובטח לה, כי הם היו האוכלוסיה היחידה שבאמת הלכו להצביע (בוחרי ש"ס, שעכשיו, כשסופסוף עוד אנשים הזיזו את התחת שלהם, היו מספיק אופציות כדי שש"ס לא יהיו בקואליציה. זה לא יקרה שוב לדעתי).
בגלל אנשים כמוכם אנחנו תקועים בקיפאון מסוכן, מדינית, כלכלית, והחברה שלנו נראית כמו שהיא נראית.

למה בגלל אנשים כמוכם? כי אתם אשמים בקיבוע אותם פוליטיקאים שאתם סולדים מהם בכנסת.

ואני מתייחס עוד בקטנה למשפט האחרון שלך -
אבל העיסוק בכנסת, חדשות, אירועים, עיתונות-
לא להתקרב לזה רק עושה את האדם יותר בריא

ואם הייתם מזיזים את עצמכם, מצביעים, עוזרים לשנות, אולי היה פה אחרת. הכנסת הייתה פחות תככנית, בגלל דם חדש, החדשות היו רגועות יותר, כי היו משנים פה דברים לטובה.
אבל אתם אנוכיים, מעדיפים להתכנס בתוך עצמכם במקום להשקיע רבע שעה מזמנכם פעם בארבע שנים (ועוד ביום חופש שקיבלתם עבור זה) כדי לנסות לדאוג שכולם יהיו בריאים יותר.

כמהאפשר

New member
"כמוכם", "אין מושג"..

שלא יתפוצץ לך ווריד, חס ושלום.

זה שאנשים מחזיקים דיעה שונה ממך לא עושה מהם חסרי "מושג" לטענך.
הדיעה שלי שונה משל צחי- ושונה משלך,
ומה שגורם לי לאבד כבוד אליך זו הצורה שבה אתה מתבטא וחוסר היכולת שלך לראות מישהו מלבדך.

האמת היא שדילגתי כמעט על כל ההודעה שלך, זה משעמם.
אתה ממש חושב שאתה יודע הכל ושופך כל כך הרבה ארס.. בסך הכל זו מרה שיש בך, בתוכך שאין לה כל קשר אליי או למישהו אחר. ובאמת אין לי מושג על מה אתה מדבר, כי מילה ממה שכתבת לא קשורה אליי או אנשים שאני מכירה.
אבל שיהיה יום נפלא:)

DDN

New member
את מתעקשת להיתפס לדיעה?

אין פה עניין של דיעה!

יש פה עניין של עובדה - מי שלא מצביע, מחזק את המפלגות של האוכלוסיות שכן הולכות להצביע (חרדים וערבים)

כמהאפשר

New member
לא, זה לא העניין. כלל.

מתעקש? אולי יש כאן מי שמתרגש.. תכלס, חבל.
זה יותר משעשע..

יש כאן נטו עניין של אנשים שונים שבוחרים לעשות דברים אחרת-
ויש מי שחושב שזה מוריד מהאיכות או האזרחות שלהם ומתבטא בצורה לא משמחת.

DDN

New member
אין הבנה ואין הפנמה

ברור לי שאת לא מבינה אותי, כי את לא מגיבה לעניין.

ולא. אני לא חושב שזה מוריד מהאיכות של האנשים. אבל כן, זה מוריד מהאזרחות שלהם (וכן, אנשים שמוסרים בשמחה את המדינה לאנשים מושחתים הם אזרחים גרועים לדעתי)

ואין פה "לבחור לעשות דברים אחרת" - או שאת מנסה (דגש על מנסה. אבל מי שלא מנסה, גם לא יצליח) להיות אחראית לגורלך, או שאת נותנת לאחרים להיות אחראים לו. אין באמצע.

למעלה