מישהו ראה את הסידרה "הסטירה" מוקרנת בימי

פיטנגו4

New member
מצוין, רק חבל שמדבריך עד כה נראה אחרת

עד שכתבת את זה , אני חשבתי שאת תומכת בחשיפה בלי שום הגבלה. למשל: במרכז הקניון עם חולצה פתוחה לרווחה שכולם יראו, ושיתפוצצו להם, בעיה שלהם...
מסתבר שגם אצלך יש הגבלה. וטוב שכך.

לגבי גיל ההנקה - אני מכבדת את מי שמניקה בגיל 4, זכותה לבחור, זה לא עסק שלי. בדיוק כמו שחיי הנישואין שלה זה לא עסק שלי.

אני לא הייתי מניקה בגיל הזה גם אם ילדי היו רוצים. לצערי הרב מאד מאד הם לא רצו הרבה הרבה יותר מוקדם... עם שום ילד לא הגעתי לגיל שרציתי (שנה וחצי). עלי נאמר: יותר משהעגל רצה לינוק הפרה רצתה להניק...

למרות שהנקתי בצניעות, ובאמת שרק מי שרצה מאד לראות משהו והתאמץ - גם ראה, וגם זה לשניה אחת, זכיתי למשפטים כמו "לכי תניקי בשירותים" (אמרה את זה אשה!) ולכל מיני מבטים מוזרים. (נעצתי בחזרה, ואם אשתו ישבה שם - גם שאלתי בקול רם אם זה באמת מענין אותו... התגובה בד"כ הגיעה ממנה, כלפיו...
). בקיצור, גם אני כמותך שמתי קצוץ על "מה חושבים".

3תיתי

New member
שמתי לב, שמי שמחפיץ את גוף האישה

הן בדרך כלל נשים. וגם המתנגדים הגדולים להנקה בכל מיני זמנים וצורות, הן בעיקר נשים. זה מאד מצער. אני גם מסכימה, שעניינה של מישהי בטווח ההנקה של אחרת, זהה לעניינה במספר הטוסטים שמכינים אצל אותה אחת בבית. ועוד מצער אותי, שנשים קובעות עובדות על הנקה, בבורות מפתיעה, אותה אי אפשר לתקן. למה? ככה!

3תיתי

New member
דוקא עם הילדה, קיבלתי הכי פחות תגובות עוינות

לא שלחו אותי לשרותים להניק (אבל שמעתי כאלה שקיבלו את התגובה הנוראית הזו), לא העירו לי. והנקתי באמת בכל מקום, החל מתחנת משטרה וכלה במוזיאון ישראל, באמצע תערוכה. קבוצת תיירים יפנים אפילו צלמה אותי. התגלגלתי מצחוק. שאבתי שנה. לא בשרותים אף פעם. (בלעכס!)
לפעמים ממש חסרה לי ההנקה. וגם שיר אומרת שהיא נזכרת בטעם.

לא עצם ההנקה

הדרך
ההורות כולה
ההתייחסות אל הילד ,בתוך הזוגיות שם.
וכן, הפומביות של ההנקה בסרט,השתייה לשכרה -משהו שם מעיד על אימא קצת משובשת.

(מדובר בדמות טלוויזיונית בסדרה בלבד ובהקשר לסדרה זו בלבד)

נומלה

New member
באיזה ערוץ?

ולגופו של ענין. הילדים שלי לא התפרעו בבתים של אחרים ולא בסופר ולא בשום מקום. כי פעם אחת היה נסיון ומיד לקחנו אמרנו יפה שלום והלכנו הביתה, ובזה נגמר הענין. לדעתי ילד בן 4 שמתחיל להתפרע 90% סיכוי שהוא התעייף וצריך ללכת הביתה לישון או שההורים שלו לא שמים לו גבולות. לשמחתי אצלנו, יכולתי לאתר את סימני העייפות לפני ההתפרעות ולקחת אותם הביתה לנוח.

ילד בן 12 ששופך מים על נהג מונית, אמא שלו צריכה להעניש אותו. אני חושבת שאולי סטירה זה לא חינוכי אבל זה יעשה את העבודה בטווח הקצר. הוא לא יעשה את זה יותר. זה מזכיר לי שפעם ישבתי באחת מישיבות אחת מוועדות ועד ההורים (כיתה ד אני חושבת) ובה המנהלת החינוכית סיפרה בזעזוע על הורים שמלמדים את הילדים שלהם להרביץ לאחרים. הצבעתי ואמרתי שאני אמא כזאת. שהילד שלי מותקף כבר שנה על ידי ילד מסויים והם לא עושים כלום למרות התראות חוזרות ונשנות והאם היא מצפה ממני שאני אלמד את הילד לעמוד ולחכות שירביצו לו עוד? היא התחילה לגמגם ג'יבריש חינוכי מטופש. אז אמרתי לה שאני אשמח ביום שבו הם יאכפו את מדיניות אי האלימות אבל עד אז הילד שלי לא יהיה בשר תותחים של שיטת "ההכלה".
כשהייתי צעירה אספתי פתגמים במחברת. הנה אחד: האלימות לבדה תקדם את המהפכה. אני חושבת שלנין אמר את זה אבל לא בטוחה.

obelina

New member
ערוץ 3 של הוט.

את צודקת. באותו רגע שהילד שופך מים על הנהג, אם האמא בסביבה היא צריכה לתפוס את בנה ולהכריח אותו לבקש סליחה. השאלה מה היא היתה עושה אם לא היתה מספיקה לתפוס את הבן שלה בזמן והבן היה חוטף הסטירה מהנהג.

לגבי האלימות בבתי הספר, היום יש תכנית מוגנות, שאוי ואבוי לבית ספר שלא מטפל בילדים שמרביצים. לא יודעת אם התכנית היתה קיימת בזמן שהבן שלך למד בכיתה ד'.
אני יכולה לספר על מקרה שקרה עכשיו בחטיבת ביניים על ילד שהרביץ ונעל ילד אחר בשירותים, אז הילד המרביץ מושעה לכמה ימים. לא יודעת אם לפני תכנית המוגנות היו משעים ילדים על פשעים כאלה.

ולגבי הפתגם, כבר הייתי בסרט הזה של חיפוש פתגם של אישיות יהודית ידועה, ומה שמצאתי אלה מילים אחרות שמתכוונות לאותו דבר:

אלימות מולידה אלימות מולידה אלימות מולידה...

וחוזר חלילה.

מעולם לא לימדתי את הילדים שלי להגיב באלימות על אלימות כלפיהם.

לימדתי אותם להגיב בחכמה, לעקוף, להתמודד עם הלשון והשכל ולא עם הידיים.

עד כה- זה עבד להם.

לא מאמינה בהפיכת שולחנות,באלימות מכול סוג (לא צריך להושיט לחי שנייה,אבל לרוב אפשר למצוא דרכים עוקפות).

נומלה

New member
ואם אי אפשר?

זה כבר תלוי באלים. מישהו מחוץ לתחום השפעתך. הבן שלי לא ממש הפנים את המסר שלי והוא עד היום שונא אלימות. הסאגה שלו הסתיימה אחרי שנה בערך כשהילד האלים החליט יום אחד להפנות את חיציו אל המורה בכיתה. תוך דקה הוא עף הביתה וההורים הוזמנו לשיחה ונסתיימה מדיניות ההכלה. ואני? אני למדתי מסר חשוב. לבית הספר יש הרבה אינטרסים. והאינטרסים של הילדים לאו דוקא במקום הראשון.

או במילים אחרות: מה היית עושה אם הנהג ששפכו עליו מים היה את? נוסעת משם תוך הבנה שאולי הנהג הבא שזה יקרה לו יאבד את השליטה על ההגה? קוראת למשטרה תוך ידיעה שעד שהיא תגיע הילד כבר לא יהיה במקום? או מכניסה סטירה? או אולי משהו אחר?

obelina

New member
אני חושבת שאני הייתי מנערת את הילד (תופסת

אותו בחולצה ומנערת אותו), עם צעקות אבל בלי סטירה.

obelina

New member
ואני - כן.

כי לי מישהי מבוגרת זרה העיפה לי סטירה כאשר הייתי בכיתה א'. אז אני יודעת מה התחושה.

obelina

New member
סתם שאלה: מה היה בסופו של הילד האלים ? הוא

נשאר בבית הספר ?

תמיד הצד האחר לא בשליטתי

במקרה זה ההתנהגות האלימה של הילד האחר, הצקות וכל היתר- אין לי או לבן שלי שליטה עליו.

יש לו שליטה על התגובה שלו עצמו- איך הוא מתמודד עם האלימות של הילד האחר.

שיטה אחת- לנהוג כלפי האלים באלימות נגדית- (מה שאת מציעה ) -עלול זה מוביל להסלמה של האלימות עצמה ו...הילד ממשיך להיפגע מהילד האלים. כך שהמטרה לא הושגה מחד והילד חונך להתנהגות אלימה מאידך.

השיטה האחרת- ללמד את הילד (שלי, עם האחר אין לי עסק) דרכי תגובה חכמות שמשתמשות ביכולות שיש לו ולא להיכנס למעגל האלימות.

לגבי הנהג ששפכו עליו מים- לו זו הייתי אני,

אני חושבת שסטירה במקום הזה- היא ממקום של אובדן שליטה
אני חושבת שאני לא עוסקת בחינוך ילדים אחרים - כי זה לא יעזור
מה הייתי עושה? לא יודעת.
אבל בטוח שלא מכה את הילד הזר.

BrightEye

New member
למה אובדן שליטה?

אני גם לא בטוחה מה צריך לעשות, אבל חושבת שצריך משהו שיזעזע את הילד באופן כזה שלא יחזור על המעשה ולא יחשוב שזה משהו נחמד לנסות שוב.
במקרה הזה- סטירה בהחלט משרתת את המטרה.
(מאחר וזה לא סביר/חסר תועלת לתפוס אותו, לשאול לשמו, לשם הוריו ולתת תלונה במשטרה על מה שעשה)

נומלה

New member
היה פה שרשור שלם על זה.

אני לא מכירה את השיטה החכמה שעובדת מבלי להפוך את הקרבן לצל. אולי אני לא חכמה מספיק.
יתר על כן, אלימות נגדית עלולה להסלים את המצב אבל הרבה פעמים היא פותרת אותו אחת ולתמיד ולו בגלל אלמט ההפתעה.
אנחנו נסכים שלא להסכים.

למעלה