מדענית ישראלית: הצלחנו לשחזר את אבני הבניין של החיים

Gay Jstreet

New member
הסבר...

עשיתי חיפוש במאמר שהבאת על המושג "אביוגנזה"
כפי שציפיתי מלכתחילה 0 תוצאות
אם הייתי עושה חיפוש על הערך "בוזגלו" סביר שהתוצאה הייתה זהה
אכן צדקתי אין שום קשר

Gay Jstreet

New member
אכן, ידעתי שאתה לא מסוגל להתמודד עם ההסבר שנתתי

להתמודד עם מה, בדיוק? עם חוסר ההבנה שלך?

אביוגנזה - חקר ראשית החיים.
&nbsp
העובדה שבמאמר לא הוזכרה המילה אביוגנזה חסרת משמעות - המחקר מתרכז בתחום מאוד ספציפי בתוך התחום הרחב יותר הנקרא "ראשית החיים".
&nbsp
לומר שאין למאמר קשר לאביוגנזה זה כמו לומר שלמתכון לעוגה אין קשר לקונדיטאות - ובמילים אחרות, שיא חדש של טמטום (טוב, כמעט שיא).

hnc

New member
ברור שהם יודעים והרבה אפילו.

אבל גם הם בני אדם וגם הם טעו, טועים ויטעו.
אבל בשבילך כל דבר שבא מהם הוא קדוש נכון?

לא קדוש ולא נעליים. כן, גם הם בני אדם וגם הם טעו ויטעו.

אבל יש לי תחושה שכמו שמכונאי רכב מבין יותר ממך ממני איך עובד המנוע של האוטו, וכמו שרופא מבין טוב ממך ממני איך עובד גוף האדם, כך ביולוגים מבינים טוב ממך וממני איך עובדת הביולוגיה.
&nbsp

hnc

New member
כמעט הכל נכון.

להוציא את עניין השרשור הזה עצמו והאביוגנזה, וזה שהמדענית הזאת לא בהכרח מבינה יותר טוב במוצא החיים מכל אדם אחר עם תיאוריה הגיונית אחרת משלה על מוצא החיים.
אז היא חושבת שהחי על הפלנטה הזאת נוצרו מדומם וחוקרת בכיוון, ואני חושב שהגיעו לכאן על גבי מטאוריטים ואחרים חקרו בכיוון (ואולי גם הבאתי קישור לכך באחת ההודעות,לא זוכר) ואין הוכחה חותכת לא לכאן ולא לכאן, ולכן זה לא אומר שהמדענית הנ"ל בהכרח צודקת ואני בהכרח טועה כי כבר הסכמנו הרי שכולנו בני אדם וכולנו יכולים לטעות...

לפני כמה ימים קראתי ציטוט של אסימוב בדיוק בנושא הזה.

There is a cult of ignorance in the United States, and there has always been. The strain of anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.​
&nbsp
אז רק שתדע - הבורות שלך (ולמען ההגינות גם זו שלי) בנושא האביוגנזה היא לא טובה כמו הידע של אלו שיש להם את ההשכלה המתאימה ומתפרנסים מלחקור את הנושא.
&nbsp
ההבדל בינינו הוא שאני מודע לעובדה הזו, בעוד שנראה שאתה ממש, אבל ממש לא בכיוון.

hnc

New member
אתרגם קצת כדי שיבינו גם אלה שלא נולדו באנגליה...

הוא כותב משהו כזה: "יש פולחן של בורות בארצות הברית"
רק שים לב שהוא מדבר על המעצמה החזקה ביותר שהעולם ראה...
וידידי השפיפון, אתה יודע מעט מאוד עליי, ולא אוסיף...

כמובן שתרגמת את החלק הכי פחות רלוונטי.

החלק הרלוונטי הוא זה:
the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge'.​
&nbsp
התרגום המלא הוא (כמיטב יכולתי, לפחות - אינני מתורגמן אבל אני מכיר מספיק טוב את שתי השפות):
&nbsp
יש כת של בורות בארה"ב, תמיד היתה. המגמה האנטי-אינטלקטואלית מפותלת כחוט השני בחיים הפוליטיים והתרבותיים שלנו, מטופחת ע"י הרעיון השגוי שדמוקרטיה פירושה הוא "הבורות שלי טובה בדיוק כמו הידע שלך".
&nbsp
ואני אולי יודע עליך מעט מאוד אבל בדבר אחד אני בטוח - אינך מדען, ובוודאי לא ביולוג.

למעלה