מבקשת מכל בנות הפורום לקרוא

sipi1

New member
עציון, זה מורכב

יש כמה סיבות למה מטרידים לא הורשעו ולא נענשו - אבל כל פירוט שלהן כאן רק ישחק לטובת מי שרוצה להמשיך להטריד ולא לשלם על מעשיו. אני מציעה לעזוב את הנושא, השאלה היא לא למה מי שנפגעה לא מתלוננת במשטרה, אלא איך למנוע פגיעות נוספות.

א י ו ש י

New member
עציון, עש שאותה בחורה X שהוטרדה

לא תגיש תלונה לא יאספו שום הוכחות וזה כמו שכתבתי קודם לא קל ולא פשוט בכלל לאותה בחורה

apk

New member
מנין לנו לדעת אם לא נאספו הוכחות

אולי בידי המשטרה והנהלת התפוז כבר יש תלונות נוספות כנגד אותו אחד, ורק בשל החסיון של החקירה לנו המידע לא נמסר

T noki

New member
למה לדעתך חייבים לאסוף מספר נשים

שהתלוננו? מדוע אי אפשר לחקור מיד עם התלונה הראשונה? הרי לפעמים חוששים להתלונן, ורק לאחר שהענין מתפרסם אוזרים עוז ופתאום יש עוד נשים שמעיזות להתלונן (ראה מקרה איציק מרדכי ויש עוד דוגמאות אם תרצה). האם אישה חייבת שיהיו לה "שותפות" לפגיעה, או "מטריד סדרתי" כדי להוכיח את צדקתה? לדעתי לא.

איושי יקרה

ראשית כל אני כואב יחד איתך את מה שעברת בילדותך ומזדהה איתך לחלוטין... אבל, בקשר למיקרה הזה, בואי קודם כל נמתין שיסתיים הברור של כל הגורמים ויואילו לשתף אותנו בפרטי המיקרה ואז נראה אם באמת היתה כאן הטרדה מינית שעליה אין סליחה ואין כפרה ויש להעניש את העברין בחומרה, או שבסה"כ הטרדה רגילה מסוג של חדירה לתחום הפרט למשל... אני בהחלט מבין את כל הנשים שהגיבו כאן בשרשור ובהחלט כואב את כאבן ומזדהה איתן (ואולי זה הרגע שבו אני מתביש שאני גבר...) אבל למה ישר לקפוץ למסקנות שיפוטיות גורפות לפני שיודעים מה הפרטים ולמה באופן אוטומאטי בגלל שמדובר בגבר אז הוא מטריד מינית ואולי אף גרוע מכך?...

שי ז.

New member
אלי, אל תשכח שמדובר בנשים בוגרות

שלא נפגעות מכל ציוץ. אם הן נפגעו בצורה כל כך קשה אז כנראה שיש משהו בדבריהן.

עדיין, אני חושב שצריך לחכות ולשמוע

את כל פרטי המיקרה וכמובן, אם יתברר שאתה צודק אז אני הראשון שיתמוך במיצוי הדין עם אותו חלאה (מצטער אבל אין לי מילה מתאימה יותר בשבילו) רק אני לא מבין דבר אחד (ואני מסכים עם עציון ) למה לעזאזל אף אחת מאלה שהוטרדו על ידו עד עכשיו לא העזה להתלונן? ... הרי אפשר היה לחסוך כל כך הרבה סבל משאר הנשים שהוטרדו , למה כולן סובלות ושותקות וכאילו מקבלות זאת כמובן מאליו ? כאילו שככה זה צריך להיות ... למה?... אז או שאנחנו קצת מפריזים בפרוש המונח הטרדה או שכל הנשים פשוט פחדו לפתוח את הפה וזה מה שהכי מפחיד אותי כאן , כי כך נראית החברה שלנו שקובעת שהאישה היא יצור נחות שנתון למרות הגבר השליט... אוי לנו שהגענו לכך !!! לא כך אני נוהג בחיי הפרטיים ולא כך אחנך את הבת שלי ...

שי ז.

New member
בא ניקח מקרה אחר

אם אני זוכר נכון אתם איבדתם ילד בגלל רשלנות רפואית. ועכשיו בוא נניח שכדי למצות את הדין עם הצוות הרפואי הייתם צריכים לעבור את כל הסבל הנוראי הזה שוב. היית מתלונן בכאלה תנאים? מדובר כאן בהטרדה ולא בתקיפה. בכל מקרה גם אם תוגש תלונה לצערי המשטרה ומערכת המשפט מתיחסים לזה בסלחנות גדןולה מידי. החברה שלנו לצערי קובעת שמי שיתר חזק הוא הקובע ובתנאים האלה האישה כמעט תמיד יותר חלשה.

ראשית, בוא נפריד בין המקרה שלנו

לסיפור המדובר פה... אצלנו הבעיה העיקרית היא שאין לנו שום הוכחה שאיתה נוכל ללכת הלאה ולתבוע את עשית הצדק והיתי מוסיף לכך את ענין הזמן שעבר ורק מחזק את הכאב שבפתיחת הפצע מחדש ואכן כדבריך, חיטוט עכשווי "בפצע" המדמם הזה לא יתן לנו כלום פרט לכאב לב נוראי... את הבת שלנו זה כבר לא יחזיר בסיפור שלפננו לעומת זאת, אני בטוח שלכל אישה שנפגעה יש את ההוכחות שאיתן היא יכולה לפנות לגורמים המוסמכים ולהתלונן ולעצור את החלאה מהמשך מעשיו... אז למה אף אחת (עד שהגיעה פותחת השרשור הזה) לא עשתה כך? או שאולי לא היו הוכחות כי לא ממש היתה הטרדה?... לכן הצעתי שנמתין ונשמע את הפרטים כי המושג "הטרדה" יכול להיות תחום רחב מאוד מסתם מחמאה שלא נראית במקום למקבלת המחמאה ועד הטרדה מינית ממש... אז אני שוב מציע, בואו נחכה ונשמע מה קרה שם ואז נדע... ולגבי ענין החזק והחלש שדיברת עליהם, אני לא חושב שבנקודה זו של מודעות עצמית וידיעה מה נעים לך ומה לא, יש מקום להפרדה בין גברים לנשים . כל אדם (לא משנה אם זה גבר או אישה) חיב לדעת מה הוא לא מוכן שיעשו לו ומה הוא לא מוכן שיאמרו לו ובשעת הצורך לשים את הגבול הברור ואם מישהוא (או מישהיא) עוברים את הגבול הזה אז מיד לגשת ולהתלונן עליו\עליה במקומות הרלוונטים וגם אישה יכולה להיות "חזקה" כאן בדיוק כמו גבר...

הילהל

New member
איך הגעת לזה?

אתה מוזמן לקרוא באתר שקישרתי (אתר בשם "מקום") כדי לראות עד כמה זה קשה. עד כמה הרבה פעמים מדובר במילה כנגד מילה. לי יש את השם של מי שפגע בי, שם מלא. היתה לי פעם גם את כתובתו. אבל מה חוץ מזה? מייד אחרי ניקיתי את עצמי כמו משוגעת. שנים אחרי הדחקתי מה שהיה. כשזה כבר עלה לא היו לי שום ראיות או הוכחות בידיים. וחצי עיר ידעה שיצאנו יחד חודש וראתה אותנו מחובקים בכל פינה. כן, אז מה בדיוק אפשר לעשות? ושנים מנקר לי בראש הוא בטח עשה את זה שוב. בטוח! ושאין לי שום כלי להזהיר בנות אחרות. וכעס על עצמי שלא רצתי למשטרה, בלי להנתקות ובלי כלום, שלא הצלחתי, שנבהלתי, שבגללי נשים אחרות עברו את אותה חוויה! אשמה איומה. אני לא יודעת מה מצב פותחת השרשור. יש לה הוכחות או לא? מחקה מסרים שעשו לה גועל או לא? התלוננה או לא? אני רק מעריכה אותה ומודה לה שכן מצאה דרך להזהיר הלאה. ושמחה בשבילה שלא תלך עם השק הזה על הגב של "בגללי זה חזר על עצמו". כי זה שק נוראי.

שי ז.

New member
הילה, את יכולה להגיד הכל אבל

לא להגיד שאת אשמה. יכולת לצאת למאבק אבוד מראש (הרי הייתם זוג אז המשטרה וטומטית היתה מחליטה שאת שיתפת פעולה) ולפגוע בעצמך ובמשפחה (ע"ע שומרת). במקום זה בחרת להציל את עצמך ואת המשפחה שלך ועל זה את לא צריכה להרגיש אשמה.

ההרגשה הזו שאת מדברת עליה...

שדחפה אותך מיד לאחר המיקרה לרוץ ולהתנקות ואולי לרצות להעלם ושלא יראו כמה את סובלת, היא זו שמפחידה אותי יותר מהכל כי זה חלק מהשובניזם ששורר בחברה שלנו ולצערי במקרים מסוימים משפיע אפילו על החינוך כשהורים מחנכים את ילדיהם שהגבר שווה יותר מהאישה ואם נער אונס חלילה מישהיא או אפילו רק מטריד אותה מינית, למה להרוס לו את העתיד בגלל משובת נעורים חד פעמית וביחוד כשלא כל כך ברור אם הנערה באמת אמרה "לא" כי תראו איך היא היתה לבושה ואיך התנהגה בחופשיות עם בנים (אני מדבר באופן כללי ביותר)...והמיקרה המפורסם ביותר הוא האונס בקיבוץ שומרת (אים כי עבור כל נפגעת המיקרה הפרטי שלה הוא המפורסם ביותר) אז נכון, זה קשה מאוד להתמודד כנגד כל המוסכמות החברתיות ולצאת כנגד כולם ולהכריז "זו לא אני, זה הוא האשם!!!" ולהפנות אצבע מאשימה כנגד החלאה שביצע את המעשה ולדאוג שיבוא על עונשו ואני מצטער, אמנם אינני מכיר את המיקרה האישי שלך אבל גם כשבעל אונס את אישתו כנגד רצונה, עדיין זה אונס לכל דבר והיא רשאית להתלונן ולמצות את הדין עם החלאה שעשה לה את זה אז מה ענין "חצי עיר ידעה שיצאנו יחד וראו אותנו מחובקים בכל פינה" ? פשוט הנשים חיבות להפנים שהן לא שונות מהגברים ואם גבר תוקף אז זכותן המלאה לבוא ולהתלונן ולגרום לכך שיבוא על עונשו רק בגלל שזכותה של האישה להיות אדון לגופה ולנפשה ואם לא מתאים לה אז לא יהיה כלום, פשוט מאוד!!! מצטער שנפגעת אבל אני לא מקבל את הטיעון הזה ואני יודע שתעני לי שאני לא אישה ולכן לא אבין... נו טוב, שיהיה...

שי ז.

New member
דווקא בתחום הרפואי יותר קל להוכיח

כי הכל מתועד עד רמת האקמול. מאחל לכולנו שלא נצטרך לעמוד בדילמה הזו אף פעם אבל אסור לנו לשפוט את הנפגעות. מתנצל אם נגעתי בנקודה רגישה אצלך.

הילהל

New member
לא מדויק

חייבים עדות מומחה. מומחים מהארץ לא ממש מוכנים להעיד מחשש שיבולע להם. צריך להביא מומחה מחו"ל. המומחה מחו"ל, פרט לשכרו, רוצה גם לטוס במחלקה ראשונה ולישון ברמת 5 כוכבים. והכל על חשבונתך, בתקווה יתקזז מהפיצויים שתקבל. וגם רופאים מכסת"חים - הם סה"כ בני אדם בדיוק כמו כולנו, מפחדים מענישה. אם אין לך משאבים או המון כוח רצון, להכנס לתביעה על רשלנות רפואית זה לא רעיון מומלץ.

שי ז.

New member
לא אמרתי שזה קל אבל זה עדיין יותר

קל מאשר מילה מול מילה.

לא, זה בכלל לא יותר קל...

ולצורך הענין אתה יכול להשוות את כל ענין הכסת"ח שנתקלנו בו ל"מילה מול מילה" שאתה מדבר עליו ובהחלט זה קשה מאוד מבחינה רגשית לפתוח מחדש פצע מדמם כשאתה יודע מראש שאת הילדה זה כבר לא יחזיר לך ואולי רק יקנה לך סכום כסף מסוים שבודאי לא יוכל "לקנות" חיים עבור הילדה שניפטרה. אז מה הטעם? ... לעומת זאת, במיקרה שעליו מדברת הילהל, אין לי מושג אם היא נאלצה להיתקל באותו יצור נתעב בחיי היום יום גם לאחר המיקרה אבל אני יודע מסיפורי מיקרים אחרים שעיקר הפגיעה של האישה בא לאחר המעשה כשהיא נאלצת להתמודד יום יום עם העובדה שהיא ממש מפורקת מבפנים ואילו החלאה שגרם לכך ממשיך בחיו כאילו כלום לא קרה והיא נאלצת לראות איך הוא צוחק עליה כל יום מחדש... אז במיקרה כזה הפתרון היחיד לדעתי - להראות לו שהיא חזקה לא פחות ממנו ועליה לגשת ולהתלונן ולעמוד על שלה למרות כל הקשיים (ותאמין לי שאני מודע לקשיים...) עד שהצדק יצא לאור ואז לתת לו שיסבול בגלל מה שעשה כי מגיע לו!!! והיא יכולה לחזור ולהסתובב בעיר בראש מורם כי היא לא אשמה !!! וזה ההבדל הקטן בין שתי הדוגמאות האלה

apk

New member
סליחה?

אתה יודע כמה קל לא לרשום מידע שלא רצוי לרופא שירשם. אז נכון בדר"כ נרשמת כל פעולה שנעשית, אבל מה עם פעולות שרצוי שתעשנה ולא נעשות? ומה עם הדבר הכל כך ידוע, שתינוקות (פגים ואחרים) בטיפול נמרץ זקוקים לכמה שיותר קשר עם הוריהם, כולל מגע, וזה עוזר להם להתקדם נכון. ו ... לנו לא נתנו גישה לתיק הרפואי של הדר בחייה, ו... גם לא אפשרו לנו להמצא לידה מספיק (פעמים רבות סלקו אותנו החוצה והותירו אותה לחלוטין לבד). את זה אתה לא תמצא בשום רשום

שי ז.

New member
אבל עדיין יותר קל למצוא עד

לזה בין ההורים לשאר הפגים שם לעומת הטרדה טלפונית שאין לה עדים בכלל.

למעלה