לפעמים אפשר להגיע לשיאים גם אחרי גיל 40

zaske

New member
לא. כל החברות האלה עושות יום אונסייט, ויום האונסייט

יהיה באחד המשרדים שלהם.
רצוי בזה שתעבוד בו.

מחשב או לא מחשב לצורך קודינג, זה כבר עניין אחר.
אני ממליץ לכל אחד שחושב להגיע לחברות האלה, להתרגל לכתוב על נייר.
בסופו של דבר, כמו שאני כותב לך לא יודע כמה פעמים, יש חוקי משחק - מתאים לך, תשחק, לא מתאים לך - אל תשחק ואל תקטר.

לא זוכר/סנילי/זקן אם הדגשתי בהודעה המקורית - לא רק שאני בן 41, יש לי שתי ילדות קטנות, ילדה בת 5, ילדה בת 3. אשתי במשך חצי שנה היתה צריכה להקריב המון כדי לתת לי זמן חופשי מעבר לעבודה ללמוד ולתרגל, אשתי ספגה עכשיו נסיעה שלי לארה"ב לתשעה ימים נטו, ויש לה גם מגבלה רפואית ביד שלא מאפשרת לה כבר להרים את הבנות שלי כמו שצריך, מה שאומר שהיא היתה צריכה להעזר בחברים פה (מוקדש לכל מי שאומר שאי אפשר למצוא חברי אמת אחרי ההגירה).
אני חושב שאם אני עשיתי את זה בגיל 41, אולי לא כל אחד יכול, אבל רבים אחרים יכולים.
צריך נחישות, צריך רצון וצריך תמיכה (באמת באמת תמיכה, ואגב, לא רק אני אמרתי לה שזה לא מובן מאליו כמות התמיכה, אלא גם אנשים אחרים שליוו אותי בתהליך ועזרו לי להתכונן) של בן/בת הזוג.

hadooper

New member
...

&nbsp
נשמע די הגיוני...
&nbsp
רק שעד כה, היה נראה לי הגיוני שזה יותר בדיים של המועמד להחליט אם הוא רוצה להגיע לראות את המקום ולהתרשם ולרגע היה נדמה לי שויני התכוון שאצלו כן מאפשרים למועמדים לבחור אם להגיע פיזית (onsite) או להתראיין מרחוק... אולי זה בכל זאת די משתנה בין חברה לחברה וכן מקובל לפחות לנסות לבקש...
&nbsp
בכל מקרה, אני מסכים איתך לחלוטין שהדרך המומלצת להתכונן בימינו היא באמצעות דף ועת ורצוי גם למצוא מישהו שיסכים לערוך לך ראיון דמה, בעיקר עבור השאלות הביאביורליות. אם כי, אני נהגתי עד היום לעשות גם דברים אחרים בנוסף.

vinney

Well-known member
אני ראיינתי כמה אנשים מרחוק

אבל בחברה שלנו יש הרבה מאוד סניפים (כולל בארץ), ויתכן שמזמינים לאון-סייט בסניף הקרוב לבן אדם ולא יטיסו לסניף שלנו, גם אם מגייסים בשבילנו. אני יודע שאנשים שגויסו אלינו עברו און-סייטים באירופה או ניו יורק.
&nbsp
אני אישית כן הייתי רוצה להגיע לאזור אליו אני מיועד, כי כמו שאמרתי - זה לא רק בשביל המגייסים אלא גם בשביל המועמד.

hadooper

New member
בעיניי...

&nbsp
להתרשם איך נראה המקום והצוות אפשר גם דרך סרטוני וידאו שמפרסמים ביוטיוב.
אם ראית כבר בסרטון שעובדים באופן-ספייס וזה לא לרוחך, הרי שידעת זאת כבר מראש...

zaske

New member
כנ"ל "אצלנו"

תהליך הראיונות שלי היה בסידני.
אז זה כבר טיסה של שעה ומשהו, אבל לא טיסה לחוף המערבי. כבר שיפור.
מה שכן, חלק גדול מהמראיינים שלי היו דרך וידאו קונפרנס.

יש לי "קולגה עתידית" מהסניף "שלנו" בבריזביין. עשו לה רילוקיישן מלא מהארץ.
היא עברה אונסייט בלונדון כמדומני.

יבגניי34

New member
אפילו בחברות שעובדות fully remote לרוב ירצו לראות אותך פיזית

וזה הגיוני לחלוטין. ברמה הכי טכנית, הם צריכים לאמת שאתה זה אתה. הם רוצים לראות שאין לך בעיות הזויות כמו סטמפה שחורה בדרכון שמונעת ממך להכנס לארה״ב. הם רוצים סתם לאכול צהריים ולראות שהעסק עובד.

אבל יש גם חברות שבאמת מדלגות ועושות הליך remote-י לחלוטין. שאל את NiX

user32

Well-known member
מנהל
טיול על חשבון המשקיעים

כל פעם שבא לך לטייל בניו יורק או SF, תענה לאיזה הצעה בלינקדאין, כמה ראיונות בסקייפ וקבל אחלה טיול בחינם.

zaske

New member
ואז תשב בpier39 ביום האב האמריקאי

תנסה לשכנע את עצמך כמו דביל שזה "יום האב האמריקאי" , לא "יום האב שלך"
תראה את כל האבות חוגגים עם הילדים שלהם, תראה את קרוב שלך חוגג יום האב פעם ראשונה בחיים שלו, אבל תהיה במרחק עצום מהילדים שלך.
כן, כל הטיסות פנים לא היו עליי, בתשעה ימים רק שלושה ימים היו על חשבוני, כשמתוכם רק על לילה אחד שילמתי (יומיים לקחתי "חופש" והייתי עם משפחה בבוסטון).
לגבי סן פרנסיסקו - לא התרשמתי. במיוחד במיוחד לא מהדאונטאון.
זכרתי אותה אחרת לגמרי, כנראה שהחיים במקום כמו מלבורן וכמה וכמה גיחות לסידני "מקלקלות אותך"

אחרי הנסיעה הזו אני מאוד מכבד/מעריך אנשי הייטק שנוסעים תדיר לנסיעות עבודה. לא בטוח שאני מסוגל. לא בשלב הזה לפחות כשהן קטנות.

יבגניי34

New member
סן-פרנסיסקו מקום די מבאס, וגרוע שבעתיים למשפחה עם ילדים

מקווה בשבילך שאתה לא הולך לגור שם.
ברור ש״לא התרשמת״. מה מרשים בהמון הומלסים שמזריקים ברחוב?

zaske

New member
חבר שלי שעובד בליפט בסן פרנסיסקו גר באחת העיירות במפרץ

שם זה עולם אחר וזה מאוד נחמד.

אני הולך לגור ב"סיאטל רבתי", בוא נגדיר את זה ככה.

יבגניי34

New member
ובקיצור רדמונד
. אחלה מקום. סיאטל עדיפה על SF מכל

בחינה למעט מזג אוויר. הפרברים שם זה מקום נהדר לגדל משפחה ויש *המון* ישראלים (אם זה שיקול. וגם אם זה לא שיקול הם עדיין שם
)

zaske

New member
לא רדמונד.

בחרתי בוושינגטון סטייט בגלל יוקר מחיה סביר יחסית לוואלי.
יש בסיאטל רבתי לא מעט אופציות .
המשרד של גוגל בקירקלנד הוא השלישי בגודלו בארה"ב אחרי מאונטיין ויו וניו יורק.
יש שם פייסבוק.
יש שם אובר, יש שם ליפט, יש שם airbnb.

כמובן שיש בסיאטל רבתי את מיקרוסופט ואת רדמונד.

zaske

New member
התכוונתי כמובן מיקרוסופט ואמאזון

כתבתי "סיאטל רבתי" כי אני עדיין לא יודע באיזה פרבר/שכונה/וואטאבר אגור.
יש לי קרוב משפחה שעובד במיקרוסופט וגר בלב העיר.
יש לי חברים שעובדים באמאזון וגרים ברדמונד.

ipv6

Member
אומרים שאמזון גורמת לכל אזור סיאטל להתייקר

לא התעניינתי בנדל"ן\גני ילדים, אבל בדברים שרלוונטיים לתייר (אוכל, בילויים מלונות) זאת עיר דיי יקרה והמקומיים שאני מכיר טוענים שזה הולך ונהיה רע יותר בגלל חנות הספרים הזאת..

vinney

Well-known member
זה נכון לכל מקום בו יש שוק עבודה יציב ופורה

ה״מקומיים״ כמובן ״סובלים״ (עד שהם מוכרים את הבית), כי משתנה להם העיר. זה מה שנקרא ״קדמה״ - מושג זר לאמריקאים אבל בלתי נמנע. אמאזון/מייקרוסופט יעלמו - סיאטל תראה כמו דטרויט. אפשר לקנות בית בדולר, ועדיין אין קונים. אבל זול

ipv6

Member
הבית בדולר בדטרויט

זה לא משהו חדש.
ואתה לא יותר חכם מהשוק, כנראה שיש עלויות נוספות כמו מיסים שיפלו עליך ברגע שתרכוש את הבית הזה או כל דבר אחר שגורם לכך שרב האנשים מעריכים שהעסקה הזאת לא משתלמת...

vinney

Well-known member
ברור שהעסקה הזאת לא משתלמת

אחרת כבר מזמן היו קונים. אני רק מציג מה קורה לעיר כשמעסיקים גדולים שעליהם העיר נסמכת פתאום נעלמים. כל אלה בסיאטל שמתלוננים על מייקרוסופט/אמאזון לא בדיוק מתארים לעצמם מה יקרה אם אלה פתאום יעלמו בפתאומיות, למרות שהמשל של דטרויט עודנו שם לכולם ללמוד ממנו...
&nbsp
העסקה הזאת לא משתלמת כי בדולר הזה אתה לא רק קונה את הבית, אלא גם את כל החובות שלו, התחייבות לשיקום, פינוי כל ההומלסים שגרים שם ושמירה עליו כבית שמיש עד שהעיר תתאושש, מתי שזה לא יקרה. מי ירצה להכניס ראש בריא למיטה חולה? אף אחד (חוץ מסינים שצריכים להלבין כספי שוחד, אז לא איכפת להם).

hadooper

New member
זה היה יכול להתאזן אילו היו רגולציות

&nbsp
שמגבילות את אותם תאגידי הענק להעסיק כמות מסויימות של עובדים פר אזור, כדי לאלץ אותם לפתוח מרכזים גם באזורים אחרים, למשל במסצ'וסטס או בטקסס, שם יוקר המחיה והנדל"ן הרבה יותר נמוך.

למעלה