כותרת אחת שמסכמת את הכלכלה בדורנו

vinney

Well-known member
המס תמיד גבוה מדי.

זה רק עניין של עלות תועלת. לי העלות בלהשקיע בסנדוויץ' הולנדי כנראה שלא תשתלם, לכן אני לא עושה את זה. לאפל זה משתלם מאוד. זה הכל.

selalerer

New member
בעלים של חברה לא באמת טורח להוציא את הכסף מהחברה.

הוא מוציא כמות רווחים קטנה שמספיקה לו לחיות כמו מלך.
הוא משתמש בחברה בכדי לסדר עבודה לקרובים ומקורבים (חלק כשכירים וחלק כקבלני שירותים או סחורות).
מסדר עבודה לבעלי השפעה כזו או אחרת שהוא מעוניין בעזרתם (פוליטיקאים, פקידים, מקורבים של בעלי ממון אחרים).
החברה רוכשת השפעה על כלי תקשורת (אם בבעלות ישירה או בתקציבי פרסום).
&nbsp
על מה שהוא לא מוציא כרווחים הוא לא משלם מס והדברים שנעשים עם הכסף משרתים אותו.
&nbsp
המנהלים השכירים הם פיונים.

rj111

New member
אני לא בטוח שזה כל כך משתלם להקים חברת ארנק

עד כמה שידוע לי ברגע שרוצים למשוך את הכסף צריך לשלם מס מלא, ועלות הנהלת חשבונות של חברה גבוהה משמעותית מהנהלת חשבונות של עוסק מורשה ובטח משכיר.

user32

Well-known member
מנהל
לא מדוייק

כשרוצים למשוך את הכסף בצורה רגילה אז באמת צריך לשלם מס אבל יש אלף דרכים אחרות להנות מהכסף:
אפשר לנסוע לחו"ל "על חשבון החברה"? אפשר.
אפשר "להעסיק" את האישה ושלושת ילדיך ולהוציא להם משכורות? אפשר.
אפשר פשוט להשקיע את הכסף ולהמשיך להחזיק אותו בחברה כל עוד לא חייבים להשתמש בו? אפשר ורצוי.
מה שאתה כותב זו מחשבה של שכיר ("למשוך את הכסף"). למה שאדם עשיר ירצה למשוך את הכסף? אחרי שקנה לעצמו כבר הכל, מה יש לו לעשות במליונים? המטרה שלו היא שהכסף ייצר עוד כסף ובשביל זה החברה היא פתרון מצויין.
הנהלת החשבונות זו הוצאה זניחה ביותר ברמות האלה. בהנחה שזו חברת שירותים פשוטה מדובר בכמה מאות ש"ח לחודש + כמה אלפים בודדים בשנה על אגרת רשם החברות והביקורת של הדו"ח השנתי. תוסיף את העובדה שגם שכיר רגיל מעל למשכורת מסויימת מחוייב בהגשת דו"ח שנתי וכבר הפער לחברה בע"מ הוא זניח מאוד.

vinney

Well-known member
גם את זה הוא לא עושה...

הוא ממשכן את המניות שלו בחברה, ומקבל הלוואה בריבית שואפת לאפס, וכך למעשה מממש את הערך בחברה בלי להוציא ממנה גרוש ובלי לשלם שום מס על הדיבידנדים. את ההלוואה הוא מחזיר מהמשכורת (או כשמת, מהעזבון, אז בכלל לא משלם שום מס, לפחות בישראל, כי אין מס על העזבון).

amir_aikido

New member
לפעמים גם בערכים מוחלטים

ביחס לחברות, שנבין כי מדובר לא רק באחוזים אלא לא פעם גם בערכים מוחלטים
פורסמו מעט נתונים מבריטניה, קישור לדוגמא (זוכר שקראתי דברים דומים בכל העיתונים הכלכליים, אך גוגול לא רוצה למצוא :-O ):
&nbsp
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3603025,00.html
&nbsp
זוכר גם שנמסר גם על רשת בתי-קפה עולמית שכל סניפיה בבריטניה משלמים ביחד מעט עשרות אלפי ליש"ט, שזה פחות מהמשולם ע"י בית-קפה דומה בודד.
&nbsp
&nbsp
וביחס לשירותים שהמדינה נותנת לחברה פרטית, הם לא פחותים מהשירותים שהיא נותנת לאדם פרטי, להלן התחלת רשימה חלקית:
א. עובדים עם השכלה מתאימה
ב. מערכת חקיקה, שיפוט ואכיפה שמגנה על הנכסים של החברה, ראה ההודעה הקודמת ביחס לזכויות יוצרים.
ג. לקוחות
ד. מערכת תשלומים ומערכת גביית תשלומים מחייבים.
ה. מערכת תחבורה/שינוע למוצרים וחומרי גלם, כמו גם ללקוחות שיגיעו
&nbsp
אכן, החברה הפרטית משלמת לפעמים על חלק מהשימוש באותן מערכות לטובתה (עו"ד למשל), אך זהו תשלום קטן מאוד לעומת עלות קיום המערכת.
&nbsp
&nbsp
אמיר

user32

Well-known member
מנהל
יכול להיות אבל יש הבדל

אגב, במדעי המדינה יש פרדיגמה מקובלת שנקראת התאוריה האלטיסטית שטוענת בדיוק מה שאתה אומר. שהשלטון נשלט בידי מועדון מצומצם. העניין הוא שאין בזה שום דבר לא דמוקרטי. זה מאוד דמוקרטי שנשיא ובנו יכהנו בבית הלבן, ונשיא ואשתו, וכל אלה מגובים על ידי לובי של תעשיות כאלה ואחרות. זה לא אומר שצריך להשלים עם המצב, אבל זה כן דמוקרטי.

ההבדל הוא שבישראל או בארה"ב אם אני אפרסם פוסט בפייסבוק שמשמיץ ומגדף את ראש הממשלה לא יקרה לי כלום. אף סוכן שב"כ לא ידפוק לי על הדלת, הFBI לא יבקר אצלך גם אם תעביר ביקורת חמורה מאוד על הממשל. תנסה לעשות את זה ברוסיה או בסין ונראה מה יקרה.

הפרבולה

New member
המשפט האחרון לא מדויק

אם בארה"ב תפרסם פוסט תמיכה בבין לאדן ומורשתו סביר שסוכני ה FBI יקחו אותך לחדר החקירות .
&nbsp
בישראל אם תפרסם פוסט תמיכה במרואן ברגותי למשל אז ראש השב"כ לשעבר ידפוק על דלתיך וילחץ את ידך וישבח אותך על הפרגמטיות והנאורות שלך.

vinney

Well-known member
אל תהיה כזה בטוח. לא לגבי ישראל ולא לגבי ארה"ב

יש את הבאטלר הזה של טראמפ שמככב בחדשות כי אמר שצריך להתיחס לאובמה כבוגד, ולהבדיל יש את ראש ממשלת ישראל שאמר אותו דבר על ראש ממשלת ישראל. בארה"ב זה יוביל לכל הפחות לשיימינג ציבורי, בארץ זה עשוי להוביל למשרה רמה.
&nbsp
או להיפך.
&nbsp
תלוי אם תקלל את האדם הנכון או לא בעיניי האספסוף.
&nbsp

vinney

Well-known member
אחד שכשנאם על המרפסת, דן מרידור הסתובב והלך.

vinney

Well-known member
אתה אולי צעיר מכדי לזכור איך ביבי רקד על הדם, אבל אני זוכר

שנעשה תחרות על הלינקים מיוטיוב? כי לא שמת את הלינק לנאום שלו בכיכר ציון, מעניין למה?
&nbsp
אז הנה, בשבילך, ההפגנה המדוברת, בה ביבי נאם והתקבל בשמחה רבה (ואילו דן מרידור אכן הסתובב והלך, לכבודו יאמר):
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=XfHLZjGyVkk
&nbsp
אגב, מזהה את האיש שכמו שהגיע לסמל יכל גם להגיע לרבין? קוראים לו איתמר בן גביר, ולבושתינו - גם הוא היה מועמד לכנסת (לפחות לא הצליח להכנס אליה, גם זה משהו...).

הפרבולה

New member
אז בעצם לא אמרתה אמת

ביבי לא קרא אף פעם לרבין בוגד, והסרטון שהבאתה לא מפריך זאת, לכל היותר הוא מראה את קיצוני כהנא שעושים זאת ואגב אח"כ ביבי התנער מהם ומכרזותיהם.
&nbsp

vinney

Well-known member
ביבי עמד שם על המרפסת וחייך

פוליטיקאי שלא מגנה - מאשר.

אתה העלת סרטון לאיזה נאום שאין לי מושג מתי נאמר ובפני מי.

אני העלתי לך סרטון על ההפגנה של מאה אלף איש שקראו לרבין בוגד, סחבו את ארון הקבורה שלו, הלבישו אותו במדי אס אס, וכל זה מול החיוך של ביבי שעמד שם והסכים עם הנעשה.

הוא יכול היה להתנהג אחרת, כאמור - דן מרידור, שאף אחד לא יאשים אותו בשמאלניות יתר, עזב את ההפגנה ההיא בהפגנתיות המתאימה.

ביבי - לא. ביבי - הסכים עם הקריאות. האחריות היא עליו, כי זאת המשמעות של להיות מנהיג. הוא לא היה צריך להתנער מהם "אחר כך" מול עשרים וחמש איש שרואים בסרטון שהעלת בלי שום תאריך. לא. הוא היה צריך להתנער מהם שם, באותו המקום ואותו הזמן. וברגע שלא עשה זאת - הקריאות הפכו להיות שלו.

כך שכן - ביבי קרא לרבין בוגד. ועוד איך. הוא לא צריך להגיד את המילים בעצמו כדי לשאת באחריות.

הפרבולה

New member
אין לך שום הוכחה שביבי הסכים עם המעשה

של אותם קיצוניים בהפגנה . זה שהוא חייך זה לא הוכחה שהוא הסכים עם הקריאות של אותם קיצוניים.
&nbsp
בסרטון שהבאתי ביבי אומר במפורש שרבין לא בוגד , אבל אתה מתעקש לפסול את הראיה החותכת הזאת ( בנימוק מגוחך שלא ידוע מתי נאמר ופני מי) ולשים בפיו מילים אחרות שלא אמר.
&nbsp
&nbsp

vinney

Well-known member
אני לא חושב שאתה מבין את המשמעות

של מנהיג האופוזיציה שעומד על המרפסת מחוייך כשכל זה קורה.
&nbsp
אבל זה בסדר, אתה לא מבין משמעות של הרבה דברים. יש הרבה כמוך, לכן ביבי הוא ראש ממשלה במקום לשבת בכלא על הסתה, שר החוץ (או הבטחון? מה הוא עכשיו?) שלו הוא עבריין אלימות מורשע, שר הפנים שלו הוא גנב מורשע, שר החינוך טיווח ארטילריה על מקלט האו״מ בלבנון, והיה צריך בג״צ כדי למנות שר בריאות.
&nbsp
תזכיר לי את השרשור הזה פעם הבאה שאתה מזכיר את זועבי.

הפרבולה

New member
אני גם לא מרוצה מההתנהגות של ביבי

הוא ניצל את מחאת הימין נגד אוסלו ( לפני רצח רבין ) למטרות קידומו הפוליטי ואח"כ המשיך באוסלו כמעט כמו קודמיו רבין ושמעון פרס ( הסכם וואי הסכם חברון ), הוא לא ימין אמיתי ומתנהג לפי כיוון הרוח, ולדעתי דעותיו לא שונות בהרבה מאשר של ציפי ליבני.

שר הפנים דרעי נבחר בבחירות דמוקרטיות וזה מה שהעם רצה לצערי, בלעדיו לא תהיה קואליציה.

גם ליברמן נבחר בבחירות דמוקרטיות ולא הורשע בשום דבר רציני ( אז נתן פליק לאיזה ילד שובב ביג דיל )

שר החינוך הוא ימין אמיתי ואני מצדיק אותו 100% שירה לעבר מתקני האו"ם, ככה יש לעשות לעבר כל מקום שממנו יורים על על כוחותינו. שהאויב ידע שלא יהיה לו מחסה מאחורי האו"ם או אוכלוסיה אזרחית.

ואני מעדיף ממשלה כזאת על פני ממשלת שמאל עם "אנשים איכותיים" אבל שתכלה את זמנה בניסיונות פאטתיים להפוך את אבו מאזן למשת"ף שלנו.

למעלה