ישראל כץ: נסיעה ראשונה בתוך מנהרת הרכבת לירושלים

מצב
הנושא נעול.

matrix200200

Active member
לכל מדינה שגעונות שלה.

אין ויכוח כי אין מדינות אחרות שלא מאפשרות תח"צ בסופ"ש.
במדינות עם מודל בעלות פרטי על התח"צ כמו בריטניה המדינה מאפשרת לחברות הפרטיות לספק שירות תחבורה לתושבים ולא מפריעה להם להציע זאת. מערכות האוטובוסים הראשיות בערים מחוץ ללונדון הן כולן בהפעלה פרטית מלאה מאז 1985. במדינות עם חברת תחבורה בבעלות ארצית או עירונית המדינה מעורבת יותר באספקת התחבורה וסיבסודה אך מאפשרת תח"צ בסוף השבוע.
&nbsp
לא משנה אם תבחר בהונג קונג, ניו יורק, ואנקובר, טייפה או סאול - תמצא תח"צ בסוף השבוע בערים הקפיטליסטיות הגדולות שמובילות את כלכלת העולם.
&nbsp
יש רק מדינה אחת בעולם שמונעת בכוונה תח"צ מהנמצאים בה יום אחד בשבוע. זה לא מצב עם וויכוח שיש מדינות שעושות דבר אחד ומדינות שעושות דבר שני אלא מצב ייחודי שאין לו אח ורע בעולם.
&nbsp
במדינות עם בעלות פרטית על חברות התח"צ תפקידה של המדינה מסתכם ברגולציה ואיפשור הפעלה. במדינות כמו ישראל שבהן המערכת מוכתבת מגבוה עד לרמת הנסיעה הבודדת והמימון ממשלתי חובתה של אותה המדינה שהחליטה שהיא המונופול לספק את צרכי הציבור בשירות שהיא החילה עליו תכנון בלעדי. לפני שלב הקואופרטיבים היה ניסיון להפעיל קו פרטי בירושלים והמדינה הבהירה שהיא אינה מתירה ליזם פרטי להיענות לדרישה.
&nbsp
התחבורה הציבורית בעולם המערבי (מודלים כמו בריטניה, ארה"ב) עברה ממודלים למטרות רווח במאה ה19 למודלים של בעלות עירונית בעשורים הראשונים של המאה ה20 וחלקים ממנה עברו להפרטות משנות השמונים והתשעים. בין אם היא נענית לכוחות השוק או לשלטון המקומי היא תמיד שירתה את האוכלוסייה 7 ימים בשבוע. זה נכון בין אם הנימוק לאספקת השירות הוא קפיטליסטית או חברתי.
לכל מדינה שגעונות שלה.
אז במדינת ישראל יש את העניין של שבת.
בארה"ב (ועוד מספר מדינות קתוליות) יש בעיות למשל בנושא ההפלות.
בגרמניה (ונדמה לי בעוד כמה מדינות) יש מס שהולך למוסדות דת.
ברוסיה של ימינו קוראים לכומר של הכנסייה האוטרטודוקסית כדי להשפריץ מים על חללית לפני השיגור (אני לא צוחק באמת עושים את זה).
ואני אפילו לא דיברתי על בניין מיוחד שבנו במרכז הבירה בשביל לאחסן גופה של מנהיג פוליטי שמת לפני 90 שנה.
אז צר לי, אבל אני באמת לא מצליח לראות מה כל כך מרגיז אותך דווקא בנושא הזה.
לא רוצה להיות להאליב אותך, אבל אם אתה באמת חושב שיש כזה דבר כמו מדינה "נורמלית" או "נורמה" שהיא כלל עולמית אז כנראה שבאמת אין לך מושג על העולם.
אירופה זה לא העולם, אין שום דבר שהופך את מנהגי אירופה לנורמה.
היא בסה"כ קומץ קטן של מדינות עם שלל מנהגים מוזרים שחי בהן מיעוט די זניח מאוכלוסיית העולם וייתכן שהיא תיעלם בעוד כמה עשורים כפי שאתה מכיר אותה ותרבותה תישאר נחלת היסטוריה כמו תרבות היוון העתיקה או של ספרד בימי הביניים.
אם תסתכל על העולם בצורה טיפה יותר רחבה, אני חושב שייתכן שנקודת מבט שלך תשתנה ותהיה טיפה יותר מפוקחת ממה שהיא היום.

d70

Well-known member
יש הרבה מדינות עם "כאילו" דמוקרטיה-לישראל יש חוקה?

ככה זה בדמוקרטיה, הרוב מחליט מי תהיה הממשלה
אולי אתה מחפש איזה דיקטטורה, אבל אנחנו חיים בדמוקרטיה, והשר ישראל כץ עשה למען תשתיות המדינה בהיקף גדול יותר מכל שרי התחבורה שהיו לפניו גם יחד !
&nbsp
ולכן למעלה ממיליון אזרחים הצביעו למפלגה שלו.
&nbsp
ולכן מותר לו ואולי חובה להראות לשר לביטחון פנים את אתר התשתיות הגדול ביותר מקום המדינה שכאשר בקרוב מאוד הוא יפעל, השר לביטחון פנים יהיה אחראי על ביטחון הפרויקט האדיר הזה.
מי מתנגד לה בדיוק וממה חוששים?
הליכוד והעבודה שבויים של החרדים.

matrix200200

Active member
תלוי איזו חוקה

מי מתנגד לה בדיוק וממה חוששים?
הליכוד והעבודה שבויים של החרדים.
תלוי איזו חוקה
אם זאת חוקה של ארה"ב אני לוקח אותה בדקה זאת ממש רק על תשכח את התיקונים הראשון והשני.
משום מה נדמה לי שזה לא מה שאתה רוצה

d70

Well-known member
בדמוקרטיה אמתית מפלגות דתיות היו נפסלות מלרוץ לכנסת

ככה זה בדמוקרטיה, הרוב מחליט מי תהיה הממשלה
אולי אתה מחפש איזה דיקטטורה, אבל אנחנו חיים בדמוקרטיה, והשר ישראל כץ עשה למען תשתיות המדינה בהיקף גדול יותר מכל שרי התחבורה שהיו לפניו גם יחד !
&nbsp
ולכן למעלה ממיליון אזרחים הצביעו למפלגה שלו.
&nbsp
ולכן מותר לו ואולי חובה להראות לשר לביטחון פנים את אתר התשתיות הגדול ביותר מקום המדינה שכאשר בקרוב מאוד הוא יפעל, השר לביטחון פנים יהיה אחראי על ביטחון הפרויקט האדיר הזה.
בדמוקרטיה אמתית מפלגות דתיות היו נפסלות מלרוץ לכנסת

matrix200200

Active member
בארה"ב למרות שיש הפרדת הדת מהמדינה

כן ,ברור,הרי זה ידוע שהלכה הולכת עם דמוקרטיה...
יש חשיבות לא קטנה לדת בחיים הפוליטיים ואיך שהוא העניין עובד לא רע.
לא הפריע להם כאשר היה להם נשיא שהיה "born again christian"
לא מפריע להם כאשר מדינות רבות בתוך ארה"ב מקבלות חוקים נוקשים נגד הפלות (חוקים שבסיסם בדת הנצרות).
לא מפריע להם שיש חוקים האוסרים ניסויים בתאים שמקורם בעוברים (גם כן מטעמי הדת).
גם לרוסים לא מפריע יותר מדי, כאשר הנשיא הולך לכנסיה כמעט בכל חג נוצרי וטלוויזיה ממלכתית משדרת תפילות מהכנסייה הגדולה במדינה (שנבנתה מכספי משלמי המיסים).
גם באירופה באופן אירוני יש מפלגות שחלק משם שלהן זה המילה "נוצרית".

d70

Well-known member
האם הנשיא ה"דתי" סגר את הרכבת התחתית בני-יורק בימי ראשון?

יש חשיבות לא קטנה לדת בחיים הפוליטיים ואיך שהוא העניין עובד לא רע.
לא הפריע להם כאשר היה להם נשיא שהיה "born again christian"
לא מפריע להם כאשר מדינות רבות בתוך ארה"ב מקבלות חוקים נוקשים נגד הפלות (חוקים שבסיסם בדת הנצרות).
לא מפריע להם שיש חוקים האוסרים ניסויים בתאים שמקורם בעוברים (גם כן מטעמי הדת).
גם לרוסים לא מפריע יותר מדי, כאשר הנשיא הולך לכנסיה כמעט בכל חג נוצרי וטלוויזיה ממלכתית משדרת תפילות מהכנסייה הגדולה במדינה (שנבנתה מכספי משלמי המיסים).
גם באירופה באופן אירוני יש מפלגות שחלק משם שלהן זה המילה "נוצרית".
שיש הפרדת דת ומדינה,ושדתיים לא כופים את אורח חייהם על אחרים,אז בטח שיבחרו בהם לנשאות.
זאת בניגוד לפוליטיקאים הדתיים בישראל שדוחפים את האף שלהם למקומות חילוניים בכל הזדמנות ומאיימים להשבית ולפגוע באורח החיים שלא מתאים להם.
ואללה, הבאת דווקא את רוסיה של פוטין כדוגמא ל"דמוקרטיה"?

matrix200200

Active member
קראת את הפוסט עד הסוף?

שיש הפרדת דת ומדינה,ושדתיים לא כופים את אורח חייהם על אחרים,אז בטח שיבחרו בהם לנשאות.
זאת בניגוד לפוליטיקאים הדתיים בישראל שדוחפים את האף שלהם למקומות חילוניים בכל הזדמנות ומאיימים להשבית ולפגוע באורח החיים שלא מתאים להם.
ואללה, הבאת דווקא את רוסיה של פוטין כדוגמא ל"דמוקרטיה"?
קראת את הפוסט עד הסוף?
והתשובה לשאלתך היא כן, הנשיא הזה פעל למען החקיקה שהיתה קרובה להשקפתו הדתית.
חוק האוסר מחקר מדעי שמשמש בחומר ביולוגי המופק מעוברים אנושיים התקבל בתקופת כהונתו.
ולא, לא דיברתי על רוסיה של פוטין, דיברתי דווקא על רוסיה של הנשיא הקודם.
בכל אופן אף אחד לא טוען (כמו גורמים "ליברליים" מסוימים כאן בארץ) שרוסיה היא טאוקרטיה למרות כל הסממנים של הדת בשלטון.
אגב ברוסיה גם היום יש הפרדת הדת מהמדינה.

XrayCharlie

New member
ביום ראשון ראיתי רכבת דבל-דק על המסילה החדשה

ישראל כץ: נסיעה ראשונה בתוך מנהרת הרכבת לירושלים
https://twitter.com/Israel_katz/status/932566659222704128

קודם כל, בשעה טובה!
עכשיו קצת פרטים טכניים- האם בתוך המנהרות והגשרים (ממחלף ענבה עד לי-ם) תשתיות החשמול מוכנות?
באיזה כלי הם נסעו? יכול להיות שזהו הקטר החדש?
אני מניח שמדובר ברכבת הזאת. הקטר היה קטר דיזל רגיל ואני מסופק אם היא נסעה בתוך המנהרות (בטח התקרבה למנהרה הראשונה או מקסימום נכנסה מספר מטרים כדי שניתן יהיה להשיג את התמונה הזאת שכל הפתים שמאמינים לדברי השר יוכלו לאכול).
לא יותר מזה.

25306yosef

New member
בשביל פופוליזם בזוי יש להם קרונות בשפע.

אני מניח שמדובר ברכבת הזאת. הקטר היה קטר דיזל רגיל ואני מסופק אם היא נסעה בתוך המנהרות (בטח התקרבה למנהרה הראשונה או מקסימום נכנסה מספר מטרים כדי שניתן יהיה להשיג את התמונה הזאת שכל הפתים שמאמינים לדברי השר יוכלו לאכול).
לא יותר מזה.
בשביל פופוליזם בזוי יש להם קרונות בשפע.
אבל בשביל להוסיף קרונות לקו העמק אין להם קרונות.

אני לא קונה את השקרים שלהם שאין להם קרונות להוסיף לקו העמק. הכל זה אינטרסים זרים ופסולים של בעלי עניין.

מצב
הנושא נעול.
למעלה