ילד שקשה לי איתו...

אולי כי אוטיזם לובש צורות כל כך שונות...

האחיין שלי מתנהג בצורה שונה לגמרי מבני.
אולי פשוט יש לי מזל (כי פגיעה באחרים אני מחשיבה כבעיה גדולה)
או שאכן חינכתי אותו לשים לב לזה, כי לי זה חשוב, ובשבילי זה קו אדום.
או שגם אני עיוורת למה שהוא מעולל כי כל מה שהוא עושה - או מושלם, או שיש לזה סיבה!

אז קודם כל יש משפט

"If you've seen one child with Autism, you've seen one child with Autism" (אם ראית ילד אחד עם אוטיזם, ראית ילד אחד עם אוטיזם).
כן, הביטוי משתנה מילד לילד.
אבל אם הילד שלך על הספקטרום אפילו עוד יותר כדאי שתקראי יותר בנושא.
ולא, העובדה שהילד שלך מתנהג אחרת מהילד שלה לא בהכרח אומרת שזה בגלל משהו שאת עשית "נכון" והיא עשתה "לא נכון". כל ילד הוא אחר, לכל אחד יש בעיות משלו, וכל אחד מבין דברים אחרים, ועוברים עליו דברים אחרים - וממש לא רק עם ההורים שלו, וההורים שלו הם לא אלה שקובעים איך בדיוק יתנהג.

אני אתן לך דוגמא - יש, למשל, ילדים אוטיסטים שרגישים יותר מילדים אוטיסטים אחרים לרעש. שני ילדים כאלה בדיוק באותה סיטואציה יגיבו, מן הסתם, אחרת. וזה נכון לעוד המון מאפיינים והתנהגויות.

האמת שלגבי זה שהילד שלך לא פוגע אף פעם באחרים -

בגיל 7 זה לא סביר, לא אם הוא אוטיסט, ולא אם הוא נ"ט - ילדים (גם לא אוטיסטים) פשוט לפעמים פוגעים בלי להבין שהם פוגעים, כי ידע העולם שלהם עוד לא שלם.

עכשיו אני מבולבלת. אז ילד אחר

שלך, לא בן ה-7, הוא זה שמאובחן כאוטיסט? ומה הקשר בין פגיעה לבין נינג'ה? אני לא מדברת דווקא על פגיעה פיזית.

כן, הגדול שלי בן 12

הוא פוגע גם פיזית, וגם רגשית, אבל גם נפגע מאד...
ולמרות שאני רואה למה התנהגות זו או אחרת - אני מנסה שני כיוונים: גם להוציא אותו ממצב נינגה, וגם לעצור אותו שלא יפגע באחרים.
אני מקווה...

וכן, אחרי שאני קוראת את מה שאני כותבת

ואתם משקפים לי את זה - אני רואה ביותר בירור שמה שמסעיר אותי זו התנהגות אוטיסטית של הילד.
שזה מחזיר אותי לשאלה ראשונית: למה זה מסעיר אותי כל כך???

גורג42

New member
למה שזה לא יסעיר אותך? ההתנהגויות שלו שתיארת מציקות מאוד

dina199

New member
כי הוא לא מתנהג 'לפי הספר' שמבחינתך

ילד צריך להתנהג. מה שמחזיר את עניין השליטה. את לא אוהבת את ההתנהגות אבל אין לך שליטה להגיע למצב שאת מחשיבה לתקין לכן את כועסת

schlomitsmile

Member
מנהל
אז טוב שבאת אלינו

מה שידוע וצפוי לך, לא הניב ברכה
ובשבילו אינך צריכה אותנו.
לפעמים השינוי מגיע כשמישהו מאיר בפנס לכיוון בלתי צפוי

"צעקה היא תוצאה של משהו שנדחס, שלא מוצא מוצא"

גם אני בנאדם, גם לי נדחסים דברים שלא מוצאים מוצא

arana1

New member
ברור

אבל להתחיל תחרות עם ילד קטן מי מסכן יותר ומי אשם יותר זה לא משהו בכלל.
וסביר שלא יקדם כיוונים למקומות פחות דחוסים

גורג42

New member
נכון. ולכן את מתנהגת בצורה די דומה לאיך שהוא התנהג

את לא רואה שום דבר מלבד הצורך שלך, בדיוק כמו שהוא לא רואה שום דבר מלבד הצורך שלו.

וזאת לא ביקורת. זה טבעי ואנושי (והדגמה יפה לכך שההבדל בין אוטיסטים ל"נורמלים" הוא לא כזה גדול כמו שאנשים רבים חושבים).

השאלה היא, מה עושים עם זה הלאה. כי ברור שלצעוק אחד על השני עד לסוף הדורות לא יפתור שום דבר, נכון?

arana1

New member
עובדה שיש הבדל

ואם רוצים לברר את מהות התווך, את מה שמתרחש בין האוטיסט לנורמלי, אין דבר יותר מטומטם מלבטל את ההבדל הזה ולא להתייחס אליו

dina199

New member
כולנו בני אדם וכולנו נדחסים ☺

רק שכל אחד בצורה שונה

למעלה