טובת המדינה

רמז . טאמוצ'ין המכונה ג'ינגיס חאן היה אחד המצביאים האכזריים

המוכרים לנו . הרב עוסקים במעשיו , כיבושיו ואכזריותו .
בסוף הוא מת כמו כל אדם אחר .
האם ידעת שיש לו היום 500.000 צאצאים הנושאים את הגנים שלו ?
לא יוליוס קיסר
לא דוד המלך
לא נפוליאון
לא וולטייר
לא קאנט
לא ניוטון

poseidon111

Active member
אז לך תעשה 12 ילדים, מה אתה רוצה מהאחרים? כל הודעה

שניה שלך היא צריך יותר ילדים.
אתה בטח גם תדאג לחינוכם ואיכות חייהם.
אנשים לא יודעים איך לגמור את החודש ואתה בתגובה שולח אותם
להתרבות כדי שלא יוכלו לגמור את השבוע.
מה זו האובססיה הזו?

אין הבדל בינך לביני בסיבות . ההבדל הוא רק בהצעות לפיתרון .

מה הסיבה שבגללה אתה בעד תקציב צבאי גדול ?
אתה רגיל לזה עד כדי עיוורון שזו אובססיה .
הרי "אנשים לא יודעים איך לגמור את החודש" .
לפי ההגיון שכתבת - וותר על תקציב לצהל והפנה אותו לאנשים אלה .

poseidon111

Active member
תגיד, אנחנו מכירים כל כך טוב שאתה יודע מה דעתי על תקציב

הביטחון? רק אדם חסר כל מחשבה עצמאית יכול להעז ולחשוב שהוא יודע מה הצד השני רוצה כי "יש כאלו" מבלי לדבר איתו על כך כלל.
לא רק זאת אלא על בסיס ההנחה המטופשת הזו אתה כבר בונה לי את הטיעון
הנגדי.
מה אגיד לך, יש כמה טקטיקות זולות לדיון, אתה בחרת את הזולה מביניהן.
המשך כך, אתה בדרך הנכונה...

אין שום קשר בין ספירת צאצאיו של ג'ינג'ס חאן למה שכתבתי

אני, אישית,
עייפתי מנדודים אחרי קו המחשבה הפתלתל שלך.

אגב ברמת העובדות ולא המיתוסים, החתימה הגנטית של אותו כרומוזום Y משוייכת לסבא או רב סבא של הנ"ל (162 שנים לפניו) האב המשותף הוא משנת 1000 מוקדם מדי בשביל גי'נגס חאן.
אבל העובדה שכנראה דאגו הוא וצאצאיו לא לכבוש את יצרם, לאנוס נשים בכמויות בלתי נסבלות- לא יכולה להראות באור חיובי, לא אז- ולא היום.

אומרים עליו גם שהיה אחד הכובשים שסייעו ביותר לשמירתו הירוקה של כדור הארץ-- וההסבר די ביזארי אבל כדלקמן- היות ובתקופתו(אגב לא נקודתית ,אלא בתקופת הפלישות המונגוליות בכלל) -הם דאגו למותם של כ40 מיליון בני אדם.
כמות כזו של אנשים שלא נושמת יותר- גרמה לטיהור של 700 מיליון טונות פחמן דו-חמצני מהאטמוספירה של כדור הארץ.
ממש שליט ירוק

למען ההגינות . מילות פתיחת הכותרת שלך היו טובת המדינה .

מדינת ישראל הוקמה על ידי יהודים למען יהודים וטבת המדינה היא טובתם של היהודים בה .
כאשר לדעתך דעתי פתלתלה אנ רואה חובה ליישרה עבורך .
לדעתי טובת מדינת היהודים היא טובת היהודים בה .
טובת היהודים היא להתרבות ככל האפשר בתנאים הקיימים ולהתאים אותם ככל האפשר לטובה זו .

superman1234

New member
קו המחשבה שלו אינו פתלתל כלל וכלל. כתיבתו בפורום

פתלתלה בכדי לנסות ולהציג עצמו כליברל.

מה שהנ"ל אומר שצריך לעשות בכדי שהעם "היהודי" ישרוד הוא כדלקמן :

1. לצמצם את גידול האוכלוסיות שאינן יהודיות.
איך ? אינני מעז להעלות את רעיונותיו על הכתב.

2. להגביר את הילודה אצל היהודים , אבל רק את הילודים הבריאים/המושלמים/המתאימים לתנאי הסביבה (קרא לזה איך שתרצה) להשאיר (בכדי לא "לזהם" את הגנים שמועברים בתורשה). מה לעשות עם הילודים שאינם מושלמים ? גם את זה אינני מעיז להעלות על הכתב.

זה כל כך ברור כמו שעכשו צהרי היום.....
כל השאר זה התפלספות לצורך הצגה ליברלית של הרעיונות הלא ליברליים בעליל.

קו מחשבה פתלתל -לא בגלל הרעיון (המחריד כשלעצמו)

אלא לשיטת הדיון
העלאת אין ספור רעיונות מתבזרים
שימוש בנתונים (לא נכונים)- היה על נפגעים יהודים וערבים ,אני זוכרת
על קצב ריבוי אוכלוסיה, ועוד...
שימוש בתיאוריות פילוסופיות
העלאת שמות אין ספור של הוגים -נטולי שום הקשר לאותו דיון.
אין המשך לאותו דיון- כאשר יש עמדה הפוכה
זלזול בזולת, הידע שלו, או האינטלגנציה שלו.

אותי-סוג שיח כזה, מעייף.

dory141

New member
למה לקלל עם השם מירי רגב בפורום?

hasen't the Jewish people suffered enough?

קרוב למחצית העם היהודי חיים בישראל . האם טובת העם היהודי

וטובת מדינת ישראל זההים או שיש כמה הבדלים ?

Ron W

New member
עם הוא פיקציה ותורת גזע. ארץ ותובנה של מוסר = טבע 'ביולוגי'

כל בר דעת חייב להיפתח לכך שהתובנה והאינטליגנציה
הם חלק מהאבולוציה לא אלמנט מנוכר שנוגד לה.
האדם עתיד להתערב בביולוגיה העתיקה שנוצרה באקראי
ולנווט אותה להמשך מושכל - זהו חלק מהטבע
או בהמשך הטבע יהווה העבר של הבריאה האנושית המוסרית.

עם הוא בטוי אנרכיסטי לקבוצת אנשים שלולי זהות אינדיווידואלית
מנוצלים ע"י שלטון שרלטני ששולל מהם את זהותם למטרותיו.
אין לך עם יהודי ללא מנהיג או פוסק - הארץ מנגד לא זקוקה למלכים ורודנים.
תרבות היא נחלת הכלל - לא מחויב להשתייך לעם כדי ללמוד ולכבד
אותה כדרך חיים בבחירה והתאמה אישית.

זו עובדה שיש קבוצת אנשים שרדיפתם עד מוות משותף להם רק

בגלל היותם שייכים לקבוצה זו .
מותר לך להחליט שקבוצה זו אינה עם אלא איטריות מעופפות .
קבוצה זו התארגנה להגן על עצמה .
אתה מפריע להתארגנות הגנתית זו .

Ron W

New member
טיעון מעגלי מובהק - אל תשתייך לתת קבוצה ולא תירדף

הנאצים שייכו את אבותי באירופה לקבוצה הנרדפת בלי לשאול לדעתם

העיצה שלך ממש לא מועילה ולא הועילה .
הנאצים רצחו שליש מהקבוצה = העם היהודי , כולל בני משפחה שלי .
גם יהודים שהמירו דתם נרצחו כיהודים .

ואם יש לימין משהו טוב להציע לנו, קוראים לו יועז הנדל

החברה הישראלית בסכנה, זו התובנה הכי צלולה שלי מהמלצות המשטרה.
הטור לשבת שתפו .
אנחנו בפתחה של מלחמת יום הדין, אולי יום הדין של נתניהו, גוג ומגוג פוליטי. יש המלצות לגבי חשודים נוספים - כולל המו"ל של העיתון הזה. עם כולם צריך למצות את הדין ללא הבדל. תהיה החלטת היועמ"ש אשר תהיה. כולם חשובים אבל איש מהם לא יכול להאיץ את תהליך השבטיות הישראלית כנתניהו. זו בדיוק הסיבה שלמנדלבליט יש תפקיד מכריע. להחליט ומהר. הזמן חשוב. את החקירות האלה ניהל מנדלבליט, הוא מכיר אותן לפרטי פרטיהן. זה תיק שהוא יצר במו ידיו. ההחלטה קשה אבל אי־אפשר להתחמק ממנה. כל יום שיחלוף הוא נזק למדינת ישראל. היחס לנתניהו שבטי לחלוטין. הוא מוגן מכוח השבטיות ומותקף מתוקף אותו כוח בדיוק.

העיקרון שבו אזרח ישראלי מבין שצריך לתת גיבוי למערכות החוק התפוגג במופע הנוכחי. השמיים הם הגבול. אלה הם סימני אנרכיה. חוסר אמון במוסדות המדינה, חוסר אמון ברשויות החוק וגם בהנהגה מהצד השני. לא ביקורת - שתמיד בריאה - אלא נוסח קומוניסטי של עולם ישן עדי יסוד נחריבה. הימים שבהם רק השמאל הרדיקלי הניף את הדגל הזה נעלמו, עכשיו יש מאמינים, שדרים ושרים מימין באותה משבצת. חמוצים על מדינת ישראל, פרנואידים וכועסים, וכל ההתעוררות הזו היא בגלל אירועי נתניהו.
המשטרה כמבצעת הפיכה אצל יריב לוין, השב"כ כפחדנים אליבא דנחקר א' - דוד ביטן, צבא מביש אצל מירי רגב. מי שנקרא לחקירה במשטרה הוא שטינקר לפי אמסלם, יו"ר הקואליציה הנוכחי. לכאורה ההתבטאויות הללו נמצאות בשולי האירועים וההמלצות במרכזם, אלא שבטווח הארוך הן חשובות יותר, משמעותיות יותר לקיום הנס שנקרא מדינת ישראל. ישראל פורחת - צריך להיות עקשן כדי לא להבחין בזה - והיא פורחת בגלל האיכות האנושית, לא בגלל משאבי טבע. זה היתרון הגדול שלנו ולכן גם פוטנציאל הפגיעה הגדול.

אבני המילואים
המחשה לעניין אפשר היה לקבל בשבת האחרונה כאשר נמנעה מלחמה אחרת. מלחמת הצפון הראשונה. למרות הנתק שלי בשבת, הדיווחים על הפלת מטוס ותגובת ישראל בסוריה הגיעו באופן שוטף לבית הכנסת בבוקר. בזמן שניתוחים אסטרטגיים הציפו את ועדת החוץ והביטחון שלנו בספסל האחורי אני כבר חשבתי על התכנונים שלי לחודש הקרוב.
חלק מהישראלים, חלק מסוים מאוד, יודע מניסיונו שאירוע אחד יכול להוציא אותך מהבית לחודש מילואים. ענייני מדיניות והאסטרטגיה נדחקים לטובת מה מפספסים, איזה רכב משאירים ואיך אורזים הכל. טקטיקה של חיים.

נתניהו, ליברמן והצבא ניהלו את המשבר הזה בצורה מרשימה. מנפילת מטוס, הדרך למלחמה קצרה. אם הטייסים היו נהרגים, זו הייתה מלחמה. מקריות ושיקול דעת קובעים פה הכל.
היו שהאשימו את נתניהו שהוא מחרחר מלחמה בגלל החקירות. זו הייתה האשמת שווא אחת יותר מדי. חלק מהשנאה כלפיו. זהבה גלאון ובוז'י יצאו להגנתו, הטון היה ממלכתי. החקירות וההמלצות נעלמו לרגע. כך גם נפתחות מלחמות. בהסכמה רחבה. בתיקייה בראש יש לי כבר טור על "שקט יורים" למלחמה הבאה, אלא שאחרי ההסכמה יש סימני שאלה ובסוף מגיעה גם הביקורת הפנימית.
חברה שבעה ועשירה לא יכולה לצאת למלחמה מתוך מציאות של שבטים שנלחמים זה בזה. והנה המלכוד: מלחמה תפרוץ למרבה הצער. אני מוכן להתחייב שלא בגלל נתניהו, אני סומך עליו. מי שלא סומך עליו, שילמד מההיסטוריה שלנו, אפשר לדעת איך נכנסים למלחמות, לא איך יוצאים. מלחמה תפרוץ כי המציאות רגישה והשחקנים האזוריים מסתובבים באי־שקט. כשזה יקרה, מי שייצא לסכן את חייו הם הישראלים שמתגייסים ועושים מילואים. יש שם הרבה אנשי שמאל, מרכז וימין. ויש שם מפקדים שמוכפשים לעיתים קרובות על ידי גיבורי המקלדת.

אני שומע קולות מצד אלה שמוגדרים "חמוצים" אצל נתניהו, אלה שחוטפים ברשתות החברתיות כסמולנים, אלה שמפגינים ברוטשילד. מי שהופך אותם לאויבי האומה כי הם לא אוהבים את נתניהו גורם פה נזק רחב היקף. ההרגשה הזאת מסוכנת, וזה גדול הרבה יותר מהצרות האישיות של נתניהו. האנשים האלה יילחמו גם למען המדינה כתף אל כתף. הוויכוח בין שמאל לימין הוא על תפיסת עולם שנוגעת לפלסטינים, על לאומיות, על שמרנות מדינית ובקרב מביני דבר – הוא גם ויכוח כלכלי. זה לא הוויכוח על נתניהו והמתנות שהוא מקבל, למרות שהוא הצליח להפוך אותו לכזה.

רבי חנינא סגן הכהנים אומר, הוי מתפלל בשלומה של מלכות, שאלמלא מוראה, איש את רעהו חיים בלעו.
שתפו
שבט הביקורת ושבט בנימין
http://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5115447,00.html

איך אפשר שלא לאהוב אותו?
הוא ישב היום באולפן אצל ברקוביץ ואופירה. לידו ישב, יותר נכון, קיפצץ בני ציפר, ויועז מול ציפר נראה כמו טיגריס מרהיב ליד חרדון מצוי...

מעבר ליועז הנדל-

הדברים שאמר רה"מ על המשטרה, על החקירה(מחוררת כגבינה שוויצרית),
לא איזשהו ח"כ מטומטם מהמפלגה שלו (שלא ננזף כמובן)
לא איזשהו עו"ד, מקורב, או מוציא דברו (שלא הוכחש או ננזף)
היום זו המשטרה - שהיא בעצם מבצעת פוטש מתוכנן מראש (האם הוא שומע את מה שהוא אומר? )
שסיכומי חקירותיה והמלצותיה שוות ל.... ובמילא רובן מגיעות לסל המחזור .

מחר זו תהיה הפרקליטות ש(?) מושפעת מהעיתונות, דעת הציבור, לא עומדת בלחץ, בעצם כל הפרקליטים סמלאנים ימח שמם.. לא?

ברור שבבית המשפט אין שום אמון -הרי מי ממנה שופטים? אותה חונטה סמאלנית שמראש תכננה להפיל את נתניהו להמליך את אבו מאזן הקשיש על מדינת ישראל.
וגם העליון מאותה משפחה ובכלל צריך לחסל אותו מזמן כי הוא מפריע למשילות של הממשלה (ואיילת שקד טורחת בעיניין כמובן).

אני כבר רואה את ההמונים עם שלטים ומוזיקה "הוא זכאי הוא זכאי" בפתח בית המשפט העליון.
ואפשר גם "מנדבליט תיזהר- רבין מחפש חבר" ויתר אמירות שבגינן מישהו מזמן היה צריך להיות מאחורי סורג ובריח.

יועז הנדל- אחד האנשים היותר מוערכים על ידי בתקופה האחרונה. האמת? די מזמן שמתי לב אליו, אבל לאחרונה התהודה הציבורית שלו גדלה וחותמת על כל מילה שכתב.

dory141

New member
לא כל חברי הליכוד מטומטמים

כאחד שמעולם לא הצביע לליכוד ואין לו בדל של סימפטיה למפלגה הזאת, אני חושב שמרביתם פשוט פחדנים.
בלי קשר, פשוט קשה להאמין איזו דמוניזציה הם עושים לשמאל, או לימין המתון- ועוד מעבירים את זה מדור לדור. גם השמאל ציוני וגם המרכז (שבו אני תומך). מזכיר, כפי שטענתי בעבר, שמאוד מקובל באסלאם שזרם א' מאשים את זרם ב' שהם "כופרים", או יהודים או צלבנים (נוצרים).

Ron W

New member
ראה למטה מבחינתם הרגרסיה שולטת כמה שיותר לחזור בזמן

הם לא סתם פחדנים, הם אשכרה מפחדים כי הם בטוחים

שנתניהו מאזין להם.
אני לא זוכרת איפה קראתי את זה, באחד המאמרים של היומיים האחרונים, אם אני אמצא אני אביא לך, נאמר שם שחברי הליכוד פשוט פוחדים מנתניהו, פוחדים מהקלטות שלו. אף אחד שם כבר לא סומך על אף אחד. ברור שלא כולם שם מטומטמים, בסופו של דבר הם מנהלים לנו את המדינה כבר עשרים שנה בצורה כזאת או אחרת. אפילו יש אומרים שהנאום של אמסלם, בא להסיט את האש מנתניהו אליו כדי ליצור חזית נוספת נגד לפיד. כלומר, הליכודניקים במקום לשבת ולהרהר בינם לבין עצמם על היקף המלצות המשטרה, הם יפנו את זעמם לעבר האוייב החדש-ישן וכך נתניהו יוכל לנשום קצת לרווחה ולהתכונן לקרב הבא.

למעלה