הקפצה

lironsag

New member
לא לגמרי

אני מתארת לעצמי שעדיין אני מרגישה משיכה מינית אבל זה כל כך לא העיקר וכל כך הרבה דברים מתפספסים בגלל שאנשים חושבים רק על זה. מה עם כל הדברים האחרים? לאן נגיע בצורה כזאת? איך אפשר לפתח מערכות יחסים שפויות?

yossiyhezkhel36

New member
משיכה

אני איסקסואל מוצהר. משיכה מינית איננה. אבל ישנה מה שנקרה "משיכה מנטלית" או "משיכה רומנטית".. כן יש משיכה לנשים מסויימות. משיכה ל"חיבוק אוהב".. ולחיבה. אבל זה לא קשור במיניות.. לדעתי אם כל העולם היה ככה.. היה טוב יותר לכולם.

אני מסכימה

קרבה לאנשים שמיוחדים לנו לא חייבת להתבטא בהצמדת איברים מוצנעים. חיבוק אכפתי או דרישה כנה בשלומנו שווים הרבה יותר מזה. את האתר celebrate friendship מכיר? ברוכים הבאים, לירון ויוסי! אם ב AVEN נותנים עוגה לחדשים, אצלנו תקבלו גלידה -

מערכות יחסים שפויות

אפשר עם אסקסואלים אחרים, ובכלל עם אנשים שגם חושבים ש"הרבה דברים מתפספסים בגלל שאחרים חושבים רק על זה". קראתי על אסקסואלים בחו"ל שאוהבים וחיים בזוגיות ללא סקס, רק עם אהבה, כי הם חושבים שסקס לא חשוב כמו דברים אחרים וכי הם לא רוצים. סליחה על האיחור בתגובה

lironsag

New member
מערכות יחסים שפויות

האם אסקסואלים שלא רוצים סקס הם אותו דבר כמו אסקסואלים שלא חושבים רק על זה? האם בישראל יש אנשים שחיים בזוגיות רק עם אהבה כי הם חושבים שסקס לא חשוב כמו דברים אחרים? איפה? האם הם משתייכים לשני המינים?

הממ

נראה לי שרוב האסקסואלים הם גם וגם, הרי כולנו בסופו של דבר לא ממש רוצים את זה, לא? מי שיחשוב רק על סקס, ירגיש לחץ מהסביבה אבל לא ירצה, יתחיל להרגיש רע עם עצמו.. למה התכוונת בהשתייכות לשני המינים? יש גם אסקסואלים וגם אסקסואליות.

roseorose

New member
ראיתי לאורך השרשור

ושרשורים אחרים שהרבה פעמים אנשים כאן כותבים: "הרבה דברים מתפספסים כי רוצים סקס" וכו' וכו'. אני חושבת שאולי אותם אנשים נרתעו מאנשים סביבם שהיו אובססיביים לנושא, אבל בהחלט אפשר לחבב מין ולא להיות אובססיבי לגביו. למה חייבים להגיע רק לקיצוניות זו או אחרת? אז סתם מעניין אותי- יש פה אנשים שזה לא בא אצלם מרתיעה אלא מנטו- לא חוו פשוט משיכה מינית בחייהם? והאם כולם פה מאמינים שהם בדרך להקים חברה אלטנרטיבית כי בחברה סביבם מין נעשה בצורה כזו שהוא מפריע לתפקוד כבני אדם? אני, למשל, לא אסקסואלית, סתם קפצתי ואני מתעניינת. ברור לי, בתור ביולוגית, שמיניות היא פשוט דרך טבעית של הגוף לדחוף לשימור של הגזע. כלבים, לדוגמא, לא חשים כל בושה במיניות שלהם.

מין לא מעניין אותנו

אפילו מין שלא קשור לאובססיה ודברים שמתפספסים, "no hidden catch, no strings attached" לא מעניין אסקסואלים, סתם לא בא לנו, כמו שלך אולי לא בא לאכול דיסה תפלה או לשבת ברכבת הרים. זה בא מחוסר עניין ולא מרתיעה. מי שנמנע מיחסי מין בגלל שאחרים אובססיבים למין ומפספסים דברים, הוא לא אסקסואל, אלא חי בפרישות, מתנזר, מדכא אקטיבית את המשיכה המינית שלו. כשאסקס מספרים על החסרונות של יחסי מין אנחנו סתם נזכרים ביתרונות שיש בנטיה המינית שלנו. אמרת שמיניות היא דרך טבעית של הגוף לדחוף לשימור הגזע, מה מקום ההומוסקסואלים והביסקסואלים בחברה? ובעניין הכלבים, עשו ניסויים על חיות, שכחתי איזה, והתברר שכמה מהנבדקים באופן עקבי לא מעוניינים להזדווג עם אף בן או בת זוג. אצל דבורים יש את מעמד ה helpers שגם הם לא מזדווגים אף פעם. אני אישית לא מאמינה בחברה אלטרנטיבית אלא מאמינה שהחברה שלנו צריכה לקבל את הנטיה שלי בלי שאצטרך לשקר או להתנצל לחברים שלי. ברוכה הבאה, זה בסדר, גם סקרנים מוזמנים להצטרף :)

אם הכללתי יותר מדי

אם יש פה אסקסים שלא מסכימים איתי, אני מתנצלת, תתקנו אותי בבקשה.

p019

New member
תיקון קטן

זה יותר מעניין של בחירה בחיים ללא מין. מין זה לא דבר שעובר לי בראש או מעסיק אותי. אני לא יודעת למה אנשים מתכוונים כשהם אומרים שהם נמשכים לאדם אחר. ולא ברור לי כלל למה שמשהו ירצה מין. אם מסתכלים על זה מהצד, וכל החברה המינים אנא תשתדלו לפתוח את הראש לרגע, יש משהו נורא פולשני בכל הנושא הזה של המין. אם אין איזה שהוא כוח שמושך אותך לשכב אם משהו - למה שתרצה להיות בקרבה כזו גדולה לאדם אחר. האם אין לכם בעיה לקיים יחסים גם עם אנשים שאתם לא מוצאים מושכים בכלל? אז אם אתם לא תמצאו אף אדם אחר כמושך - למה שתרצו לקיים יחסי מין??

roseorose

New member
ממה שאת מספרת עולה

שיש פה שני סוגים של אוכלוסיות (ואולי כדאי להבהיר טוב מאוד שיש הבדל ביניהן אחרת עלולים להתבלבל... מזל שקפצתי לקישור ששמתם), לפחות לפי כמה שרשורים שיש פה בעמוד (האחד בינתיים
)- האחת היא באמת אסקסואלית והשנייה סתם מתנזרת. תראי, אין ספק שמיניות היא דרך לדחוף לשימור הגזע- מיניות לא היתה קיימת ועוד ברוב בעלי החיים (כלומר, אלו שמתרבים ברבייה מינית) אם לא היתה לה פונקציה. מכאן, שאסקסואליות, ביסקסואליות והומוסקסואליות הן בגדר מוטציות. למה הכוונה? כשאני אומרת מוטציה אין כאן שום קונוטציה שלילית. מוטציה היא פשוט ביטוי אחר של תכונה מסוימת. כלומר, אם תכונה של מיניות ומשיכה לבן המין המנוגד השתמרה במהלך האבולוציה ועברה בצורה גנטית לכל הצאצאים, מי שאינו נושא את התכונה הזו משמע שחלה אצלו מוטציה- שינוי בתכונה. זה בדיוק כמו שתדמייני את רוב בני האדם עם, סתם לצורך הדוגמא, עיניים חומות, ופתאום יופיעו כמה אנשים עם עיניים ירוקות. זה לא מעיד על שום דבר שהתקלקל, זו פשוט הדרך של הטבע לפעול. ככל תכונה שעוברת מוטציה, יש לה סיכוי להישמר ולהשתלט על האוכלוסיה בסוף (תהליך שנקרא סחיפה גנטית) או להיעלם. בטבע, אני לא מאמינה שתראי השתלטות של תכונות כמו אסקסואליות והומוסקסואליות (ביסקסואליות זה סיפור אחר.. בגלל שהיא כן טומנת בחובה משיכה סטרייטית) כי הן לא תורמות לשימור הגזע. מה שקורה כיום בחברה האנושית הוא שאנשים מכל קצוות קשת הנטיות יכולים להביא ילדים בזכות ההתקדמות הטכנולוגית. לכאורה, לא תהיה סיבה בגינה סטרייטים מועדפים על הומוסקסואלים, או אסקסואלים, לצורך העניין. אם תתעמקי במה שכתבתי תביני שאני לא חושבת שיש משהו "לא בסדר" עם הומוסקסואליים או ביסקסואליים (אני דווקא חושבת לגבי ביסקסואלים שלכל כך הרבה אנשים יש את גרעין הביסקסואליות, אולי דווקא בגלל שזו לא היתה תכונה לא מועדפת מבחינה אבולוציונית), אני פשוט חושבת שבטבע לא מדובר בתכונה מועדפת להישרדות. משתמע מהדברים שלי שאני לא חושבת שמדובר ב"פתולוגיה" או "סטייה חברתית", אלא במשהו טבעי שנובע משונות גנטית בין בני הגזע. אגב, מנסים לחקור כל הזמן את הגורמים להומוסקסואליות. אני יודעת לדוגמא על מחקר אחד שבו מצאו פחות נוירונים בגרעין מסוים במוח אצל הומוסקסואליים. אולי יתחילו גם קצת להקדיש מחקר לתופעת האסקסואליות... מי יודע... לי, לפחות, זה חדש שיש מודעות אבל תמיד קיבלתי כעובדה שיש אנשים שלא מתעניינים במין. הרבה פעמים זה קושר לניסיון חיים (כלומר, מעין התנזרות או רתיעה ממין) למשל בסרטים, אבל מעניין עכשיו לדבר על זה כעל משהו מולד.

../images/Emo45.gifמסכימה עם הכל

לא חשבתי שאת מתנגדת להומוסקסואלים, דוקא כתבתי בהנחה שאת מקבלת אותם
כתבתי שאם המצב שלהם טבעי אז גם שלנו. בקשר לכמות הביסקסואלים, קראתי פעם שרוב האנשים קצת ביסקסואלים, אז כנראה שאת צודקת.

roseorose

New member
אגב..

יש כמה שאלות ששאלתי אותך בשרשור אחר, מחכה לתשובתך עדיין.

ToryMaster

New member
נכון.

אבל קצת קשה יהיה להכחיש שבני אדם שונים מהרבה בעלי חיים אחרים בהרבה דברים. לדוגמה, ביכולת להרגיש אהבה ולקיים מערכת יחסים שלא מכילה מין. חשבתי לאחרונה הרבה על פיצוץ אוכלוסין ועל זה שמנגנון השימור הזה הוא אחד הגורמים, אז את בתור ביולוגית, יכולה לראות את ההגיון בתיאוריה [שאני לא בטוחה שאני לחלוטין מאמינה בה] שזה פשוט מנגנון סינון של הטבע? כמו הגבלת ילודה, רק בלי פיקוח חיצוני.

roseorose

New member
כמו שרשמתי בתגובתי האחרונה

אני לא מאמינה שההופעה של פרטים אסקסואליים "משרתת מטרה". לפי איך שאני מבינה ומפרשת על פי תורת האבולוציה, הופעה של אסקסואליים היא מקרית- כמוטציה של תכונה נפוצה. מוטציות מתרחשות בתדירות מסוימת, וזה די מתאים לתיאור (פרטים בודדים, תכונה מולדת). מה שקורה, מבחינת התהליך, הוא שאם תכונה מתאימה לזמן ולמקום, משרתת צורך הישרדותי, היא תורש ליותר ויותר צאצאים בדורות הבאים עד שתהיה, לאחר דורות רבים, התכונה השלטת באוכלוסיה. במקרה הזה, אכן מדובר בתאוריה מעניינת- אסקסואליות כפתרון לפיצוץ האוכלוסין, אבל זה לא ריאלי. כי: א. פיצוץ אוכלוסין משמעו ש"נגמר המקום". בד"כ, כשנגמר המקום, מתחילים לחפש מקום אחר. במקרה הזה, זה קצת לא ריאלי, אז צפוי שהפרטים המאכלסים את אותו מקום (כדור הארץ) יילחמו יותר על כל פיסת חלקה. קצת פחות צפוי, לדעתי, שפרטים שלא מולידים צאצאים (אם נסתכל על אסקסואליות לפי הפירוש הטבעי שלה, לא בחברה אנושית נניח אלא סתם, לדוגמא, בחברת כלבים) יקבלו במצב כזה יתרון. אולי להפך... שבטים מרובי צאצאים הם בעלי יותר כוח (עוצמה מספרית). ב. לא רואה בשום מצב את היתרון של אסקסואליות בשימור של מין, בכל תנאי ותנאי. דרך אחרת להסתכל על זה- כדי שתכונה מסוימת תהיה שלטת היא צריכה לעבור מדור לדור. מעצם ההגדרה, אסקסואליות לא נוטה לעבור מדור לדור (לפחות לא בעוצמה שפרטים סקסואליים מעבירים את הסקסואליות מדור לדור, למספר גדול יותר של צאצאים). עד כאן לגבי המצב הטבעי. כידוע, חברת בני אדם היא כרגע לא בדיוק חיקוי מוצלח של מצב טבעי. אולי כחלק מההבנה שעלינו להביא פחות צאצאים כדי לתכנן את עתידנו (לתכנן את העתיד של הגזע והמקום זה כמובן לא משהו שתמצאי בטבע בשום צורה אחרת) אולי אסקסואליות תזכה לפריחה חברתית. בינתיים, קשה להאמין. הרי רובנו כן סקסואליים ויש בנמצא אמצעי מניעה, כך שכבר אין בעיה בתחום הזה.

ToryMaster

New member
לא שימור מין

שימור היקום במצב מאוזן. אבל זה באמת קצת מסובך, כי אני לא מבינה בזה כל כך ואני באה מגישה הרבה יותר רוחנית מאשר ביולוגית-מדכית גרידא.

roseorose

New member
חחחח, בקוסמיות וביקום הקוסמי

אני לא מבינה... רק בתיאוריות מדעיות.

למעלה