המלצה

oritta17

New member
קולה גם לא בריא ,עדיף מיץ תפוזים/ קלמנטינות

בקולה יש המון חומרים כימיים,שמרעילים את הכבד.

יוליקה

Member
מנהל
גם אני וגם בעלי סוכרתיים

אני לא אוהבת קולה ולכן שותה רק סודה או מיץ תפוזים טבעי.
אבל בעלי שותה זירו בכמויות כבר שנים!!

משתפרת

New member
בזירו אין סוכר. רק הכימיה של קולה

ובאשר למיץ טבעי: בכוס מיץ תפוזים יש תכולה של 3-4 תפוזים, תלוי בגודל התפוזים ובעסיסיותם. לסכרתי יש הגבלה על פירות, לרוב הדיאטנית מאשרת 2 פירות ביום. לדעתי עדיף לאכול אותם ולא לשתות אותם.
בקיצור כדאי למעט במיץ קלמנטינות או תפוחים או תפוזים אם אתם סכרתיים או אם אתם משתדלים להפחית בתצרוכת הקלוריות.
אין ספק שמים/סודה מכילים אפס קלוריות, אפס תוספים כימיים ורק מינרלים שמומסים בהם. רק שיש אנשים שחייבים את המתוק ולכן צורכים דיאט...

oritta17

New member
תשובה למשתפרת:הכוונה לשתיית מיץ רק שרמת -הסוכר נמוכה מהרגיל,

זה ברור שלא מומלץ לתת מיץ טבעי לחולי -סוכרת, אלא אך רק במצבי נפילת -סוכר.
ואז עדיף להעלות אותה בשתיית מיץ טבעי, מאשר בשתיית קולה,שמכילה כימיקליים.

כרגיל היא יודעת טוב יותר.....

אני עצמי שותה כ-20 ליטר מיץ תפוזים סחוט טרי בלי שום תוספות בחודש, נטו.
קלוריות 47
נתרן 0

משתפרת

New member
47 קלוריות ל- 100 מ"ל, חצי כוס לא גדולה.

בליטר (4-5 כוסות, תלוי בגודל, או 3 ספלי מאג) יש 470 קלוריות, כמעט כולן מפחמימות, כשהרוב המכריע של הפחמימות הוא סוכרים.

מאז התחלתי לשתות תפוזים מעשה קבע, אני יורד במשקל

אני אוכל כל מה שאני רגיל, והדבר היחידי שאני מתענין בו הוא הנתרן, ומשך חודשיים ירדתי מ-111 להיום 107, יורד לאט אבל קבוע,

השפק כלול כל יום בארוחת בוקר בתוך כריך עם חמוץ (או שום אם אני לא יוצא מהבית) או כ-"אגס אנד בייקון".
אחוז השומן כ-10ֵֵ%

עם הערה:
.....לא הרבה יודעים, אבל בשר לבן מומלץ מאוד לאנשים מבוגרים וקשישים.
הסיבה לכך היא תכולת החלבון הגבוהה של בשר חזיר, שדרושה לצורך שמירה על מאסת שריר תקינה.
במשך השנים – ובמיוחד אצל קשישים שלא עוסקים בפעילות גופנית – מאסת השריר יורדת, לעיתים עד לשיעור שמסכן ממש חיים.
תזונה נכון, עשירה בחלבון זמין, כמו זה שמקורו בבשר לבן, תורמת מאוד לשמירה על מאסת שריר ואף לבניה שלו........

כמובן שזה לא מכוון למי שהוא צמחוני או למי שיש בעיה אישית שנרתע מבשר כזה.....

משתפרת

New member
מעולה עבורך, ותמשיך כך.

לסוכרתיים "כבדים" (שחייבים להזריק אינסולין עם כל ביס) הסוכר במיץ הטבעי בעייתי. וכאמור, כמעט כל הקלוריות במיץ מגיעות מהסוכר.
לגבי חישוב קלורי- כתבת שאתה שותה 20 ליטר. מאמינה שמדובר בחודש, לא בשבוע. כלומר מדובר בפחות מליטר ליום, כלומר סדר גודל של כ-300 קלוריות. אתה כנראה מאזן את התפריט שלך היטב. ירידה איטית במשקל היא המוצלחת ביותר, כי היא מלמדת על שינוי בדרך התזונה, וככזו תביא להשפעה קבועה (בניגוד לדיאטות בזק שמביאות תוצאות מהירות שנעלמות באותה המהירות).

כמובן שהכוונה לחודש, אחת הייתי טובע במיץ תפוזים.....

למעלה