הישרדות אוסטרליה - עונה 8!!!

פרק 21

מסתבר שבניגוד לעונות קודמות ששלחו את המתמודדים לאי אחר, נינה וג'רי עוברים למתחם שמזכיר את מתחם הזומבי מעונה 7 הכושלת שלנו. בגלל זה, הם יכולים להמשיך ליצור קשר עם שאר השורדים, כולל סיימון שממשיך לנסות יחד עם נינה להפוך את ג'רי על ג'ורג', ליז ומאט. נינה וג'רי גם לא משתתפים באתגר החסינות, אז רק ארבעה משתתפים. לא שזה משנה יותר מדי כי מדובר באתגר משעמם מאוד, זה שוב אתגר הדומינו, מה הקטע עם גאבון שכל דבר שהיא נוגעת בו, מהמתמודדים ועד האתגרים, הופך לחרא? ולחשוב שהיחידים מהעונה שחזרו הם שוגר, קורין ורנדי, שאמנם חיבבתי אותו מעט אבל שחקן טוב הוא לא היה מעולם. לזכותה של קורין אגיד שלפחות חיבבתי אותה בקרמואן. אבל למה לכל הרוחות לא החזירו אי פעם את הארבעה היחידים שבאמת שווים החזרה - קני, קריסטל, מאטי וסוזי?

בכל מקרה, בניגוד לכל הפעמים באמריקה, כאן האתגר הוא על פלטפורמה עגולה, אבל כשהנוסחה הבסיסית משעממת, האתגר יהיה משעמם תמיד. מאט זוכה בחסינות וזה אומר שסיימון פגיע. בתקווה הוא לא יקריץ עוד איזה אליל מהתחת שלו. מישהו באמת אוהב את המתמודדים כמו בן ודווינס, שנמצאים בתחתית ופשוט שורדים בזכות חסינות אחרי חסינות ואליל אחרי אליל? אלילים טובים כשהם כמו הלוואה בבנק, עד ההדחה הבאה מי שמשתמש באליל מצליח למוא עוד ברית ולעלות חזרה משאול תחתיות, כמו וונתוורת' - היא הייתה צריכה כמה אלילים, וכמה בנות ברית שלה הודחו, אבל היו מספיק מועצות שהיא הייתה פגיעה ואפילו לא הייתה המטרה. היחיד ששיחק מהתחתית שחיבבתי היה מייק הולוואי, וגם זה בגלל כמה שהוא היה סבבה לעומת הקאסט הרעיל והנוראי של עונה 30. העונה פשוט הייתה כל-כך גרועה, שאסטרטגיה לא בדיוק הייתה אפשרות.

במועצת השבט, אחרי שג'רי הבהיר בפירוש שהוא מאה אחוז בצד של ג'ורג', נוצר תיקו בין נינה וסיימון. בהצבעה החוזרת, סיימון מודח פה אחד. בלי גינוני טקס, בלי עוד הצבעה ללא הדחה. סיימון עשה את מה שבן ודווינס (וכריס) סירבו לעשות והודח. Ding dong the witch is dead!!!

פרק 22

ג'ורג' עכשיו באמצע בין ג'רי ומאט לבין נינה. כמובן, ג'ורג' היה ונשאר האסטרטג העיקרי במשחק ואחד הטובים בעולם, אבל ליז בעצמה שחקנית לא רעה בכלל. אבל עד כמה ג'ורג' באמת נאמן לה? אם נינה זוכה עכשיו בחסינות, האם הוא יצביע נגד מאט - או נגד מי שהייתה איתו בברית מתחילת המשחק? בכל מקרה, מי שבוחר לקחת את ג'ורג' לגמר הוא אידיוט, ואולי דווקא בשבילו עדיף שיהיה אתגר אש. הבעייה היא שרוב האסטרטגים גם לא כאלה טובים בהדלקת אש, אבל ללא צל של ספק, באתגר האש לפחות היה לג'סי סיכוי תיאורטי. בהצבעה רגילה הוא היה מודח בלי שום מחשבה ואולי במקרה הזה קסידי הייתה מקבלת יותר קולות, אולי אפילו זוכה.

אתגר חסינות. רק עכשיו אני שם לב שג'ונתן לא מחקה את תנועות היד של ג'ף פרובסט, תנועת ההזנקה שלו יותר דומה ל"צולדרך" של רובוארץ, אבל יותר מתונה. האתגר מזכיר קצת את אתגר התופים מסין, אבל בלי רוח המקום, הוא סתם עוד אתגר מעאפן של שיווי משקל. ליז זוכה בחסינות וזה אומר שמאט ונינה פגיעים. אבל אני במקום ג'ורג' הייתי מדיח את מאט. אם נינה מודחת עכשיו וליז זוכה בחסינות, וכבחורה יש לה סיכוי גבוה לזכות בחסינות האחרונה, ג'ורג' עלול להיות בבעייה מאוד גדולה. ג'רי לא יזכה בכלום. אם הוא נשאר עם ליז ונינה, ג'רי יודח בהמשך וג'ורג' יזכה בגמר בוודאות. עד כמה שהבנות סבבה, הן עיזים לצד ג'ורג'. ג'ורג' יזכה מול כולם, הוא רק צריך להגיע לגמר.

אבל ג'ורג' בוחר להדיח את נינה. אני מקווה מאוד שלא יתברר שזו טעות ענקית.

פרק 23

מסתבר שהברית בין ג'ורג', מאט וג'רי היא רצינית, וזה אומר שאם ליז לא זוכה בחסינות, יש לנו גמר בנים. אבל כאמור, אם ליז *כן* זוכה בחסינות, ג'ורג' מודח. בכל מקרה מאט וג'רי לא זוכים, אז או שיהיה לנו זוכה פשוט פנומנלי, או שתהיה לנו זוכה שעדיין מתברגת לקראת הטופ. אבל הפעם אין חסינות אלא תחרות על קול כפול - מה קורה פה?!? מאט זוכה במארש טורקי על גמל, ואז מסתבר שהפרק מצביעים לסלק מושבע מחבר המושבעים. תודה רבה, הפרק הכי מיותר העונה עד כה. ועדיין יהיה בגמר רק אתגר אחד ארוך ומרוח.

ג'ורג' רוצה לסלק את המושבע שהכי פחות צפוי להצביע לו בגמר, לא משנה מה - סיימון. עוד סיבה למה הוא הכי פחות אהוב עליי. אבל לפתע פתאום, מאט מתחיל לשחק את המשחק. ג'רי, בניגוד אליו, הוא פלואוטר שלא יעז לעשות על מישהו בליינדסייד. במילים אחרות, הוא עז שיקבל אפס קולות בגמר. מאט לא ירוויח כלום מסילוקו של סיימון, ובמקום זאת הוא הולך להשתמש בשני הקולות שלו על שוני. ההבדל הגדול בין מאט לליז הוא שליז פעלה למען טובת עצמה משלב הרבה יותר מוקדם ובצורה הרבה יותר אינטנסיבית. כמובן שהיא לא שוני, היילי או נינה, וכמובן לא ג'ורג'. אבל היא החדשה שמשחקת הכי טוב.

החשיבות שמאט מקנה לשוני כנראה גם מרמזת שהוא מתכנן להדיח את ג'ורג' בפיינל 4 וללכת לגמר עם ליז. במועצה, ג'רי רומז לג'ורג' שהוא מעדיף ללכת עם מאט, וג'ורג' בלית ברירה מצטרף אליהם ושוני יוצאת מחבר המושבעים. אבל גם בלעדיה, קשה לי להאמין שליז תפסיד אם ג'ורג' יודח בגמר.

הגמר!

או שלא, כי אני לא מוצא אותו בשום מקום. אפילו מי שהעלה את שאר הפרקים לא הצליח להעלות את הגמר. אבל אני כן יודע מה קורה, אז אני אנסה לחרטט כאילו אשכרה ראיתי את הגמר:

זה לא שיש הרבה מה להעלות על אירועי ההדחה של שוני. חוץ מזה שאני חוזר ואומר, אילו מאט היה רוצה להדיח את ליז בפיינל 4, הוא כנראה לא היה רוצה להדיח את שוני כל-כך מחבר המושבעים. ובינו לבין ליז, אני חושש שג'ורג' עשה את ההחלטה הלא נכונה. הוא היה צריך להדיח את מאט, ואז להדיח את נינה בפיינל 4, או במקרה הכי גרוע, את ליז. ובאתגר החסינות, המרוח והארוך כרגיל, הגרוע מכל עבור ג'ורג' קורה - ליז זוכה בחסינות. ואז ג'רי... רוצה שיצביעו נגדו כדי שהטובים ביותר יגיעו לגמר?!? ברוך הבא לשיט ליסט ולתחתית הדירוג שלי. תגיד שלום לשארני ולסיימון. מצד שני, בטוקנטינס חצי קאסט שיחק עבור ג'יי טי, והוא לא היה כזה גאון אסטרטגי, אז... בכל מקרה, המטרה בהישרדות היא לנצח. לא לשחק בשביל אחרים, לא לחוות את החוויה, לא להכיר חברים חדשים, לנצח.

אבל כמובן, לקראת הסוף, מאט מתחיל לשחק את המשחק. והוא כמובן מבין שלא יהיה לו שום סיכוי נגד ג'ורג'. גם לא נגד ליז, אבל זה לא שהיא אופציה הפעם, נכון? אילו ליז לא הייתה זוכה בחסינות, היא כנראה הייתה מודחת בעצמה. אז כמו בהרבה עונות אחרות, השחקן הכי טוב מודח רגע לפני הגמר. איפה אתגר האש כשצריך אותו, אה? ;-) לפחות זה בפיינל 4 ולא בפיינל 7. אבל ההשוואות לעונה 2 גוררות השוואה נוספת, בין ליז לג'ריקו. ואני לא בטוח שהיא טובה מג'ריקו. היא כן טובה ממאט פי מיליון. מה שכן, לראשונה בעונה שמשלבת מספר שווה של חוזרים וחדשים, אין חוזרים בגמר! חבל שהתואר הזה התבזבז על עונה שג'ורג' התמודד בה. אבל בהדחתו ובמעט הטעויות שעשה, הוא הוכיח שהוא לא רם ונישא מעל כולם. במקרה הכי טוב הוא צריך להתמודד מול טוני באותה העונה.

אז השאלה היא לא האם ליז תזכה, אלא כמה קולות מאט יקבל (אם בכלל). על ג'רי אין מה לדבר. הוא עז, הוא הגיע להישרדות כדי להיות עז, והוא יקבל את מספר הקולות המדויק שעז צריכה לקבל - אפס מאופס. אבל במועצה האחרונה, מאט נואם יותר גרוע מ... רוב הפיינליסטים שאני מכיר. ולכן ליז זוכה פה אחד. לצערי שון וסיימון (אה רגע, זה מאט שהצביע נגדה בהדחה של היילי?! סיימון הצביע נגד ג'ורג'! מה?!?) מנעו מליז לשחק משחק מושלם, אבל זה בכל מקרה המשחק הכי קרוב למושלם בתולדות אוסטרליה עד כה. מזל טוב!!!

למעלה