היי,חדשה פה:)

Anii32

New member
היי,חדשה פה:)

היי,נעים להכיר..חדשה פה.
חייבת לציין שתפוז תמיד מפתיע אותי מחדש עם אוסף הפורומים שבו..בול מה שהכי צריכה עכשיו!!
אז ככה,אני בת 33 לפני כחודשיים נולדו לנו תאומות מקסימות(אחיות לשני ילדים מקסימים בוגרים יותר)
במהלך ההריון עליתי 35 קילו!!!והתחלתי ב70.משקל שהחמיא לי ואהבתי אייך שיראתי.
מהרגע שיצאתי מחדר הניתוח הכרזתי בפומבי שכן ועכשיו מתחילה דיאטה.
ואני עומדת בזה ב99% מהזמן.
אני מכורה לשוקול ומתוק ובכלל לכל הנשנושיה.
כעת כשבבית סידרתי לעצמי תזונת יום דיי נורמלית נראה לי.
התפריט היומי כולל כ3 נס קפה במהלך היום,בבוקר כריך לחם מלא עם קוטג למריחה,צהריים מנה נורמלית,ערב סלט/ביצה/טונה וכו
בין לבין המתוק זועק ממני ואני אוכלת חטיף אנרגיה..
הירידה בחודש הראשון היתה מעולה כ-2.5 קילו בשבוע והרבה מזה אלו מים,הייתי נורא בצקתית.
ומאז עצירה ואני לא חורגת.
דבר שמתסכל אותי מאוד!!!!

אחרי כל הבילבול מוח הזה,ושאני יודעת שרק ילדתי ועדיף לאט ובטוח ובלה בלה בלה אני חייבת לומר שאין לי סבלנות!!!!
מחכה כבר להיכנס לבגדים נורמלים,שונאת אייך שנראת ומה זה הבטן הזאת????

לגבי ספורט,אני שונאת אבל יודעת שצריך..ומתכננת כבר להתחיל.

בקיצר למישהי יש פה טיפים אייך לזרז את העניין?מה העצירה הזו בירידה?לפחות כשתחזור הירידה אפוצה בקצב??

אשמח להצטרף ולקבל טיפים
לילה טוב וגמר חתימה טובה לכולנו

נואבה

New member
קודם כל מזל טוב ענקי.................

ולעניין, בהנחה שאת לא מניקה אז:

במהלך היום: ירקות חופשי (לא פחמימתים כגון שעועית בטטה תפוא וכו')
2 פירות
5-6 מנות פחמימה (לא פרי) : מהי מנת פחמימה? 2 פרוסות לחם קל, קלח תירס קטן, פרוסת לחם רגיל, כוס פלסטיק של פסטה או אורז או כוסמת או קינואה, דוחן (לאחר בישול כמובן).
1 מנת חלבון בשרי = חזה עוף (לא מטוגן), כרע עוף קטן וכו'
3 מנות חלבון חלבי: יוגורט דל, כוס חלב, או כל יוגורט אחר עד 1.5 אחוז שומן.
פעם בשבוע מנה מותרת: חתיכת עוגה, שווארמה, מנת פלאפל, חבילת שוקולד פרה, גלידה וכו'...
תסדרי לך את הנ"ל בטבלה ותתחילי לרשום לפחות יומים שתראי שאת בתפריט.... - שרושמים פתאום רואים המון חריגות
במקביל תתחילי לעשות ספורט: נראה לי שלדחוף עגלת תאומים זה די טוב להתחלה לא ? תשתדלי שזה יהיה 20 דקות רצופות ולאחר מכן שיהיה מותר לך יותר ספורט תעברי משהוא אינטנסיבי יותר (עדיף במסגרת - אחרת מתמסמס)
- את יכולה להעלות לכאן טבלה מסודרת ואני אבדק לך.
בהצלחה
נואבה

Anii32

New member
תודה רבה:)שבוע טוב..כמה שאלות

כשאת רושמת שמנת פחמימה היא 2 פרוסות לחם קל ומותר לי 5-6 מנות פחמימה משמע מותר לי 10-12 פרוסות לחם קל???נשמע לי תענוג!!
לגבי מעדן/יוגורט-עד איזה ערך קלורי בערך?קשה לי עם יוגורט נקי שאין בו משהו מעניין ולא כל כך מוסיף לי לחתוך בפנים פרי וכו..המעדן שמסתדרת איתו היינו במתיקות מעודנת והוא 2% שומן.הולך??מתקזז לי עם משהו אחר?
לגבי הכושר,לשימחתי זה כבר מתאפשר מבחינה רפואית ואדאג אחרי החג להרשם לחוגים.

מה שהכי מעניין אותי זה כמה ארדבמתכונת הזו בחודש?בכמה קלוריות מסתכם יום כזה?
יודעת שיש עוד מלא פרמטרים אבל אצלי זה בתכלס;)צריכה שמשהו יניע אותי..

תודה רבה לך ואכן מאחלת להיות אמא מרזה ואז רזה:)
שבוע טוב חג שמח ותודה על האיחולים וקבלת הפנים:)אשמח להישאר

נואבה

New member
בכיף...

1. נכון - 5 -6 מנות פחמימה זה כ:10 - 12 פרוסות לחם קל ביום אבל זאת בהנחה שאת לא אוכלת שום פחמימה אחרת כלומר לא אורז ולא פסטה ולא תפוא וכו'...
מבחינת חלבון חלבי : עד 82 קלוריות למנה למשל:
חלב - כוס
גבינה לבנה עד 5 אחוז: 2 כפות שטוחות
מעדן 1.5 אחוז (עד1.5 אחוז)
שלגון דייאט

בנוגע ליוגורט - מה אני עושה? למשל בארוחת ביניים:
יוגורט דייאט + סוכרזית שאני ממיסה בכפית מים+ חתיכות תפוח או פרי שאת אוהבת + אגוזי מלך או 2 אגוזי ברזיל (חותכת קטן) .
כך אני מגדילה לעצמי את המנה ולא מרגישה מסכנה
אם בחרת באותה מנת ביניים לאכול גם פחמימה אז תוכלי להכניס ברנפלקס או פייבר וואן או מעט סובין.

שיש תינוק נורא קשה ללכת לפי תפריט, אבל שימי לב שאת אוכלת כל 3 שעות בערך - תכיני את הטבלה שרשמתי לך תלי אותה על המקרר וכל פעם שאת אוכלת משהוא תרשמי לך בטבלה - כך תוכלי לנווט במהלך היום ואפילו להשאיר לך דברים לאכול בלילה שאת מתעוררת.

מדובר בתפריט של בערך 1500 קלוריות וצריך להיזהר מאוד לא לחרוג ממנו אחרת קשה להוריד.
בתקופות שאני מדייקת בתפריט - אני מורידה קילו לשבוע
אם תרצי ושאר בנות הפורום וכמובן מנהלת הפורום יסכימו אפשר להתפקד יומית על ביצוע תפריט וספורט ואפילו לעשות שקילה שבועית ושכל אחת תכתוב כמה הורידה...

בהצלחה וחג שמח
נואבה

ברוכה הבאה ומזל טוב על התאומות!

(וואו חלום חיי שיהיו לי תאומים/ תאומות, זה בטוח מאוד קשה אבל לטווח הארוך זה נראה לי ממש כיף...)
ולעניינו, אני לא חושבת שיש מרשם קסם להוריד במשקל, ובמיוחד עכשיו אחרי הלידה. האם את מניקה?
לי באופן אישי היה מאוד קשה לרדת במשקל בזמן שהנקתי (אבל אני קיצונית, הנקתי שנה ו8 חודשים).
על כל פנים אני ממליצה לך לפנות לדיאטנית בקופת חולים בכדי לבנות תפריט, לפחות בהתחלה שיהיה לך סוג של מסגרת.
אין ספק שכושר מאוד עוזר אבל עם ילדים קטנטנים אני בספק אם יהיה לך זמן, אבל אם יש לך אפשרות (וכוח) ללכת בחוץ עם העגלה או בערבים כשכולם ישנים לצאת לסיבוב ושבעלך יהיה איתם זה גם יכול להיות פיתרון.
ועוד משהו קטן, עכשיו ראיתי עם בעלי טלביזיה והתחשק לי שוקולד, שנמצא אצלי במקפיא, משום מה לא מצאתי אותו אבל היה בהישג יד במקפיא תמרים. אז במקום לאכול כמה קוביות שוקולד ב22.30 אכלתי שלושה תמרים והיה לי מאוד מתוק וסתם לי את הדגדוג בבטן - ממליצה לך שיהיו לך פירות יבשים וטריים במקום פיתויים אחרים.
וכמובן מוזמנת להישאר איתנו ולשתף אותנו בחוויה שלך עם המשקל

Anii32

New member
תודה רבה,גם לנו אכן זה היה חלום וזה קסום מאוד

התאומות..ובעניין הקשה אנחנו מאוד מאמינים שניתנת מתנה כזו מגיעים איתה גם הכוחות והוראות הפעלה..הפסיכולוגיה והאמונה עובדים פה והדברים נראים ומרגישים אחרת:)
גם אני יודעת שאין קסם בדבר הזה אבל החוסר סבלנות שלי משגע אותי..פתאום עולות לי כל מיני רעיונות על תרסיסי דיאטה כדורים וחבריהם שיודעת שזה לא פיתרון אמיתי..
בעניין ההנקה,אני כבר כמעט לא מניקה,וחושבת שכבר אפסיק עם זה.
שאלתי,אני רואה בפרות היבשים תחליף לשוקולד(נו לא ממש תחליף אבל אין לי ברירה..)כמה מותרים לי?

אני לא יודעת בדיוק...

אבל אני חושבת שבין 3-4 פירות יבשים נחשב למנת פרי...
אבל כדאי לבדוק זאת עם איש/ת מקצוע.

בקשר להנקה תעשי מה שאת חושבת לנכון, אני באופן אישי מהמשוגעות של ההנקה, והכי בעד הנקה, אבל לפני הכל חשוב שתהיי גם אמא ש]ויה ובריאה וחייכנית...

יעל י

New member
אני ממש ממש אבל ממש ממש...

לא אהבתי להניק.
הנקמי את כולם מינימום.

כל אחת לפי איך שהיא מתחברת לעניין...

אני רואה בזה את הדבר הכי טבעי והכי טוב שאמא יכולה להעניק לילד/ה שלה.
גם נורא חששתי מהאבקות בגלל פרשת רמדיה, ובלי עין הרע היה לי מלאאאאא חלב, ואם לא הייתי מפסיקה את ההנקה בגיל שנה ו8 ההנקה הייתה ממשיכה עד היום... הילדה גם מאוד אהבה לינוק...
אבל שוב זה אינדווידואלי אצל כל אחת... אני מאוד התחברתי לזה בפן של הטבעי והכי הכי טוב לילד...

יעל י

New member
ברוכה הבאה ומזל טוב...

4 ילדים זה לא פשוט
חודשיים אחרי לידה זה לא פשוט

אני הייתי לוקחת את העצתה של נואבה בשתי הידיים ו"מתחברת" אליה.
חוצמזה כמה מים את שותה ביום?לפחות ליטר וחצי צריך.
לגבי מתוק נסי 3-2 תמרים+ 6-8 שקדים לא קלויים.

בהצלחה יקירה ו...סבלנות.

Anii32

New member
תודה רבה:)מים לשמחתי הם חבריי..

אני שותה בערך ליטר וחצי-שניים ביום..תיכף חורף ואז זה יורד לי משמעותית..

הלוואי ותהיה לי סבלנות אני חולמת על להתעורר(נו בשעות שכבר ישנה :)) חטובה:)

שמש 33

New member
ברוכה הבאה

ומזל טוב

גם לי יש תאומות מתוקות, בנות שנה ושמונה חודשים. אני התחלתי את ההריון עם עודף משקל שנצבר לאט אבל בטוח בעשור האחרון. בהריון עצמו לא עליתי הרבה ולאחריו ירדתי במהירות(הנקת תאומים מלאה שורפת המון קלוריות...)אממה, במקום לתפוס את המומנט ולהתחיל לאכול נכון סיגלתי לעצמי את הרגלי התזונה הגרועים ביותר בעולם(שוקולדים ועוגות לארוחת צהריים...כי למי יש כח לבשל...) כצפוי, עם כניסת המוצקים לתפריט של בנותיי התחלתי לאט אבל בטוח לעלות בחזרה את כל המשקל שירד והגעתי לשיאים חדשים. לפני כארבעה חודשים הצטרפתי לקבוצת תמיכה להרזיה ועכשיו המצב כבר הרבה יותר טוב. אני שמחה לשמוע שאת לא מתכוונת לחכות שנה וחצי
.
התפריט שלך נשמע בסדר גמור, תקפידי על מספיק מים, זה מאד עוזר ולא יותר משלושה פירות ליום. את ממש קרובה ללידה ואם הבנתי נכון ילדת בניתוח אז לא הייתי משתוללת יותר מדי מבחינת פעילות, בררי עם הרופא מה מותר מתי
אני חייבת לציין שבתקופה שהלכתי ברגל ירדתי מהר יותר אבל כמוך, אני לא אוהבת את זה במיוחד

לגבי הקצב, האטה יכולה להיות קשורה לפעילות הורמונלית(מחזור מתקרב...) למזונות מנפחים, לצריכת פחות מדי קלוריות(ואז הגוף נכנס למגננה ומשמר אנרגיה) ויכול להיות כי סתם, הירידה היא לא לינארית...
בכל אופן שיהיה בהצלחה

ושנה טובה

למעלה