די, זה נמאס

מי זה ה"הם" עליהם אתה מדבר?

אם בעיר מסויימת יתנהגו בדרך ש 2+2=5, אז כשתגיע לשם תקנה 2 מוצרים שעלותו של כל אחד 2000 ותשלם 5000?
יאללה, צא מהפיקציה, אל תהיה טיפש...

מי מהם ישראלי, מעניין אותנו. ומי שלא, לא מעניין אותנו.

עניינה הישיר של המדינה הוא אזרחיה באשר הם, בכל שטח בעולם.
יש מיליארדים שלא מחזיקים באזרחות ישראלית ואין לישראל עניין ישיר בהם.

זה לא עובד ככה, לצערך

המדינה לא יכולה להתעלם מקיומם של אנשים רק בגלל שלך זה לא מסתדר.

שאלת היות העם ה"פלשטיני" אמיתי או לא היא במפורש רלוונטית

ועוד איך!!

זאת משום העובדה הבלתי ניתנת לעירעור שה"עם" ה"פלשטיני" הומצא
במטרה ישירה לנגח את קיומו של העם היהודי.

לא יכול במצב החדש הזה להתקיים עם יהודי לצידו של "עם פלשטיני"!!!

ואם תוסיף לכל זה שאלו שמכנים את עצמם "פלשטינים" בהחלט לא
מתנהגים כעם - אז אפילו לשיטתך שלך על אחת כמה וכמה שאין להם
שום לגיטימיות קיומית!!!!

אני מקווה שאתה צוחק בעניין ה׳טבח׳ בלא ישראלים

קשה לי להאמין שאדם עדין נפש כמוך יהיה מסוגל לחשוב על פיתרון מתועב מהסוג הזה.

תיאורטית זה אפשרי! הערבו איסלאמים תכננו לעשות זאת עלינו...

אני פונה אל ההיגיון שלך.
בחר לך כל מדינה על פני כדה"א שלנו, מדינה שמתנהלת במציאות של "שלום", יען סטטוס בו מתקיימת שאיפה לאפס שפיכויות דמים ו/או איומים.
כעת בדוק כיצד התנהלה אותה המדינה בעברה כדי להגיע לסטטוס הזה.
מה תמצא?
חד וחלק!!!! הכרעת/הכנעת אויביה בכל מיני דרכים, כולל מעשי טבח!!! ואז משם צומח ה"שלום".

נאהב את המציאות הזאת או לא, כך מתנהלים העניינים בכדה"א שלנו בהתייחס לכל מדינה שחפצת שלום!!!
אם הגעת מפלנטה אחרת בה עמים מגיעים לסטטוס של שלם בדרך אחרת ולשיטתך הדרך הזאת מתאימה לפלנטה שלנו, אתה מוזמן לספר לנו על אותה הדרך ונדון בה.

כמה מדינות בעולם אתה מכיר שלא ביצעו מעשי טבח בעברן?

ברור שאנח מתנגד לביוע מעשי טבח וברור שישראל לא תבצע מעשי טבח!
אלא אם כן, יהיה ברור לנו שאם לא נבצע מעשה כזה, יטבחו אותנו...

כשחושבים על פתרון, שמים את כל האפשרויות על השולחן, מקיצון אחד אל הקיצון השני. ואז בוררים מתוך האופציות על פי המשמעויות המוערכות לביצועה של כל אופציה.

ישראל לעולם לא תהרוג סתם.
זאת להבדיל ממדינות רבות רבות בעם שהרגו/הורגות מיליונים על טהרת "הונו של המלך", או "מימוש גחמותיהם של כהני דת".

אז לשיטתך רובן המכריע של מדינות העולם מכילות "חלאות אדם", אבל ברור שישראל ממוקמת ב"תחתית הטבלה" של מדד ביצוע בנושא.

תחשוב שבשעה זאת שאנו דנים על כמה יש לנסות להימנע מביצוע מעשי טבח כ"פתרון", יושבים אחרים ומתכננים איך לטבוח בי ובך! בילדי ובילדיך!!! ללא הגבלה... הם רואים בלטבוח אותנו לא רק כששיטה, אלא כ"פתרון לגיטימי".
ולהם, דווקא להם רוצה השמאל הישראלי למסור חלקי מולדת בתקווה שזה מה שיעורר אצלם רגשות עזים לסגת מעניין הרעיון והשאיפה לטבוח אותנו...
אז "לא", זה לא יהיה.
ישראל מעדיפה שמיששהו יגיד עליה "חלאת אדם", מאשר לחדול להיות "אדם".

הפרבולה

New member
לא זה בקשה מעורפלת ולא ברורה

למשל אני יכול להציע לך להסתלק משם ולגור במרכז כדי שתוכלי לחיות בשקט.
מבלי שתפרטי מה הכיוון של הפתרון שאת רוצה אין לנו מה לעשות.
&nbsp
למשל במלחמת ששת הימים תושבי עמק החולה דרשו מהממשלה לכבוש את רמת הגולן כדי לקבל שקט, הם לא זרקו סתם "תנו לנו פתרון" , אנחנו מצפים שתפרטי יותר מה את רוצה, כי אם המטרה היר "לחיות בשקט" אפשר גם פשוט לעזוב את המקום.

רעיון עם פתרון מאוד מעשי.

אלך מכאן.....
הטרור ימשיך ויכה גם לפתחך (איני יודעת היכן אתה גר....).
אינך מבין שזו לא בעייה פרטית של מי שגר באשקלון, שדרות, הישובים באזור?
האם לברוח זה הפתרון?
בעיני לא.

הפרבולה

New member
אז מה הפתרון שאת מציעה

מקודם אמרתה שלא כיוותה למילחמה וגם לא להכיל , אז יש לי חשד גדול שאת שמאלנית שמכוונת ל"פתרון מדיני" כלומר לעקור ישובים ביו"ש כדי שאיזה אבו מאזן ירסן בשבילנו את הטרור בלי בגץ ובלי בצל, וזה ממש לא מקובל עלינו.

לדעתי צעד ראשון לפתרון זה להפסיק את האיוולת של אספקת סחורות חשמל ודלק לעזה, אי אפשר גם להלחם באויב וגם לעזור להתעצם צבאית, אבל הבעיה שראשי הישובים שלכם ברובם דורשים שנמשיך ואף נגביר את העזרה ההומניטרית לעזה , מה שמשיג בפועל את המטרה ההפוכה - האויב מתעצם ומגביר את התקפותיו עלינו.
כל עוד לא הבנתם שהאויב רוצה את האדמה שלכם ולא תוספת סולר לתחנת הכוח אין טעם בכלל לנקוט פעולה צבאית כלשהיא אלה לכל היותר לדאוג שעימות לא יגלוש מעבר לעוטף עזה.

שמאלנית בענק

רק אמרת .... והנה פתרון.
כדאי לפעמים, לקרא, לחשוב ולהגיב...

בעצם - לא חייבים

פלרית

New member
בוודאי שאת מתנחלת ויש פתרון

פינוי היישוב והבית שלך יביאו לשלום, שקט, שלווה ואהבה.

הפרבולה

New member
בד"כ מי שלא מוכן להגיד מה הפתרן שלו הוא איש שמאל

וזה מובן אחרי הכשלון של תהליך אוסלו, ואחרי שהתנפצו כל התחזיות האופטימיות לגבי ההתנתקות מעזה, זה די מגוחך לחזור שוב על הרעיון שאבו מאזן ישמור עלינו תמורת עקירת 700000 ( שבע מאות אלף ) יהודים ביו"ש.
&nbsp
אני כבר אמרתי מה צריך להיות לפחות התחלה של פתרון ( סגירת הגבול היבשתי עם עזה , הפסקת הנפקת תעודות לערביי עזה ,ולהתיחס לכל עזה כאל ישות אויב כולל אל "הלא מעורבים" )
&nbsp
אבל את לא אמרת עוד שום מילה על מה לדעתך צריך להיות הפתרון או כיוון ראשוני שלו.

למעלה