גיסה חסרת נימוס

יש לי רעיון אדיר בשבילה! אני פעם עשיתי מסיבת יום הולדת לבת

שלי בבית של אחי! לא אידאלי?
אגב, את כל יתר המסיבות לילדות (למשפחה ולחברים, להבדיל מהמסיבות לכיתה שנערכו בכל מיני מקומות שאינם בתים) עשיתי בבית של חמותי.
הפעם האחת שהאחים שלי הגיעו לבית שלי היה כשעשינו מסיבה לבת אחרת שלי במשחקייה, ואחי הקטן הזמין את עצמם לבית שלי אחרי המסיבה. הכיבוד היה הזמנת משלוח סושי - וכל משפחה שילמה על עצמה! גם אידאלי!
(וואו, אני ממש אחות על הפנים... אני יושבת וכותבת את הדברים האלה, שאמיתיים לגמרי, ונשפכת מצחוק על כמה שאני גרועה...).

sweetdreams

New member
חחח את לא גרועה. כל עוד יש יחסים טובים בין האחים..

.. הכל הולך!

אני חושבת שהרבה מצפים מיחסים הדדיים שיהיו סימטרים לחלוטין, אבל לפי דעתי זה ממש הכרחי, וגם לא נכון. אם מצליחים להגיע לנקודת שיווי משקל שנכונה ומתאימה לכולם, גם אם לא סימטרית, אבל שלכולם נוח במשבצת שלהם, אז מה טוב!

יש סיבה פרקטית לכך שהאירועים לא אצלי -

האחים שלי, האחים של בעלי, והחמים שלי - כולם גרים באותו אזור. אנחנו וההורים שלי גרים באזורים אחרים, כשההורים שלי קרובים יותר לאחים שלי מאלינו. לאזור שלי ההורים לא יגיעו - לאותה מסיבה רק האחים שלי ומשפחותיהם הגיעו (היא הייתה מסיבה לכיתה שבמקרה התאימה גם להם על אף שהילדים שלהם בגילאים אחרים, אז הם הוזמנו - ולהפתעתי גם הגיעו...).

רחי2

Member
תאמיני לי

שאם היה מזג אוויר נעים הייתי מעדיפה לשבת בחוץ. ככה לאנשים גם יש יותר חופשיות בלעשות מה בא להם וללכת לכל מיני מקומות.

אם את לא אוהבת לארח בבית שלך אל תארחי, וותרי על המתנות

שבטח רק בגללן הזמנת אליך בחוסר רצון וחשק כל כך מופגן

כדאי שתסכמי את הדברים עם בעלך, כבר עכשו

הוא רגיל לזה שאחים יכולים לפתוח אחד את המקרר של השני
את לא
ושתי ההתנהגויות האלה לגיטימיות. זה לא שמשפחה אחת יותר צודקת

אבל אתם צריכים להחליט מה מתאים לבית שלכם

אם יש למטבח דלת - אפשר לשמור אותה סגורה כשיש אורחים
אם אורח קם והולך אל המטבח - תעצרו אותו. ״מה אתה רוצה? אני אביא לך״

אבל את מבינה שזה אומר שאת צריכה לשרת אותם.
אי אפשר לבקש שגם הוא לא יגעו בכלום, וגם אתם לא תצטרכו להגיש להם

רחי2

Member
לא צריך לשרת

אבל אם כל הכיבוד נמצא על השולחן, וכל אחד יכול לקחת מה בא לו, אין צורך לחפש דברים אחרים.
מקסימום שאלנו מי רוצה שתייה חמה.

אבל גם בכיבוד קימצת. אם היית דואגת

שלמי שרעב יהיה מה לאכול (כלומר, לא רק עוגה, אלא גם קצת דברים לא מתוקים), כל העניין לא היה קורה. גם כשלא מזמינים לארוחה אפשר לדאוג שאנשים לא ייצאו רעבים (נניח, לקנות כמה פיתות וכמה סלטים, לקנות דברים בסגנון של בורקס, להזמין כמה פיצות...).

רחי2

Member
למה קמצנות?

מה הבעיה בלהזמין אנשים אחרי צהרים ולהגיש להם סלט פירות, חטיפים, פירות יבשים כי טו בשבט, שתייה קרה וחמה, עוגה. ועוד כשהזמנו אנשים הדגשנו בפניהם שהם מוזמנים לנשנושים.
כל מי שמגיע להתארח צריך לפתוח לו שולחן המלך?

לא אמרתי קמצנות, אמרתי שקימצת.

במובן שלא נתת משהו שאפשר לאכול אם רעבים. אנשים לפעמים נהיים רעבים באמצע היום, ורוצים משהו לא מתוק (כשרעבים מתוק יכול להיות די מגעיל...). להכין משהו מראש כדי לוודא שהם לא יהיו רעבים זה לא לפתוח שולחן המלך.
אני לא יודעת בדיוק למה את מתכוונת כשאת אומרת "חטיפים" אבל אנשים שאינם ילדים לאו דווקא ירצו להכניס לפה משהו מז'אנר הביסלי.
בכל מקרה, כשאני מזמינה אנשים למסיבה אחרי הצהריים, אני לא מכינה להם ארוחה, אבל בהחלט מגישה פיתות וסלטים ומוודאת שיהיה מספיק כך שלא ייצאו רעבים. פיתה וסלט זה ממש לא "שולחן המלך", אבל זה כן מספק את מי שרעב.

אם את מזמינה חברה לקפה ועוגה, בהחלט לא צריך להכין יותר מקפה ועוגה - לרוב אישה בגילך שבאה לבד מסוגלת לתכנן כך שלא תהיה רעבה בזמן הביקור - ואם היא במקרה כן תהיה רעבה, כי באותו יום בדיוק לא הספיקה וכו', סביר שאפשר יהיה למצוא בבית משהו שיספק אותה. אם את מזמינה מגוון אנשים, בגילאים שונים, למסיבה כדי לחגוג את יום ההולדת של הילד שלך - כן צריך להכין משהו.

לא יודעת מה המרחק נסיעה בין המשפחה של בעלך לבינכם

אבל אחותי גרה במרחק שעה וחצי ממני ומהורים שלי, ולנסוע 3 שעות הלוך חזור בשביל רק קפה ועוגה לא מתאים לנו
אחותי יודעת שכשהיא מזמינה אותנו אליה אנחנו תמיד נחפש משהו, בד"כ זה מספיק לחם עם גבינה לבנה, אבל אחותי יודעת שהיא צריכה שיהיה לה קצת יותר מאשר בשבת רגילה

רחי2

Member
מרחק קצר

יום שבת, בלי פקקים יכול לקחת לא יותר מרבע שעה נסיעה-וזה רק אם תפסת את כל הרמזורים האדומים

החתולית

New member
אבל אמרתם לגיסתך ללכת למקרר לקחת אוכל

בזה נתתם לה רשות להתנהל לא כאורחת.
&nbsp
את מסרבת להתייחס לעניין הזה, כאילו הוא לא קרה. אולי משום שזה יהפוך את בנות משפחת בן זוגך, לנשים שמתנהלות בצורה לא חסרת נימוס כפי שאת מנסה להציג זאת.

מנסיון - תמיד צריך עוד משהו... גם אם את דואגת להכל מראש

גם כשנדמה לי שזכרתי הכל ודאגתי להכל - תמיד מישהו מבקש משהו.

בפרט במשפחה שיש בה ילדים קטנים. מישהו יבקש כוס פלסטיק לילד (ומה לעשות, אני לפעמים שוכחת להכין גם כלי אוכל שמתאימים לקטנים), או שהילד לא אוהב שום דבר מהמאכלים ומבקשים בשבילו תפוח או פרוסת לחם. או שהכנת קנקני מיץ ומישהו רוצה מים פושרים כי הוא לא שותה קר.... תמיד יש משהו.

גם אני לא אוהבת שנכנסים לי למקרר, אז אני הולכת ומוציאה מה שאני חושבת שמתאים.

רחי2

Member
אין בעיה

אם מבקשים ממני, אז סבבה.
גם שמגיע אורח צמחוני, ברור שחושבים עליו.
אבל לפתוח ולקחת מה שבא לך,
זה כבר יותר מידי.

אתם אלה שאמרתם לנערה לפתוח את המקרר.

היא ראתה משהו וביקשה. האורחים האחרים הניחו שזה הכיבוד. היא ישבה במטבח - הם הניחו שזה חלק מאזור האירוח, ושם חלק מהאוכל.
אף אחד לא היה פה לא בסדר - גם אתם לא.
רק שהתוצאות מפריעות לך, ואת רואה אותן, משום מה, כחוצפה, וכו' - כשהשתלשלות העניינים הייתה טבעית לחלוטין, וכמעט בלתי נמנעת. אנשים מגיעים לבית שיש בו מסיבה, רואים שיש שם פיצה - הם מניחים שזה חלק מהכיבוד. אפילו אם אמרת מראש שיהיו רק עוגה וחטיפים, סביר שהם הניחו שהחלטת בסוף לתת גם פיצה כדי שאנשים לא יהיו רעבים. באמת שלא קרה פה משהו חריג, ונראה שאת כועסת רק כי הייתה לך מראש דעה שלילית עליהם, ולא בגלל מה שקרה בפועל, שכאמור, היה טבעי לחלוטין.

החתולית

New member
זה נושא שרחי2 מתעלמת ממנו במכוון

היא לא מתייחסת לתגובות שמזכירות לה שהנערה לא פתחה את המקרר כך סתם, ושקיבלה רשות לאכול מהפיצה.
&nbsp
&nbsp

רחי2

Member
אחת ביקשה רשות

השנייה פשוט הניחה שזה בסדר להיות חלק נפרד מהאורחים ולשבת בצד השני של הבית ולאכול..
ועוד היו אנשים נוספים במטבח שישבו ודיברו איתה.
לי לא יהיה נעים לשבת ולאכול, כשאני רואה שאין לכולם, ועוד אנשים עומדים לידי ומסתכלים עליי.

mykal

New member
אבל את לא אחרים,

ולא כולם חושבים/רוצים/צריכים/מבינים/יכולים כמוך,
וזו הבנה שחשוב שתפנימי לא רק בהקשר של משפחת בעלך--
זה נכון באופן כללי.
וזה שאת מתעקשת מול כולם שאת ורק את צודקת בהקשר של משפחת בעלך--
מצטערת, מביא אותך לפינןות מאוד לא יפות שלך.
חבל---

ואללה תחשבו על פותחת ההודעה שנמצאת בהריון מתקדם

וחשבה לארח בקטן במיוחד שרוב המשפחה גרה קרוב ככה שאף אחד לא אמור להגיע מאוד רעב
כאשר הגיסה שהגיעה מרחוק אמרה שהיא רעבה פותחת השרשור כיבדה אותה מכל הלב
אני לא מתה על קפה ועוגה אבל כשאני מתארחת במרחק 10 דקות מהבית אני דואגת לאכול לפני שאני יוצאת מהבית

למעלה