גיסה חסרת נימוס

מסכימה עם האחרות כאן

גם אני הייתי מזימינה ישר פיצה, והייתי מתביישת שלא חשבתי על זה קודם, ושאין לאנשים מה לאכול באירוח שלי ושהם רעבים.
ככה למדתי מהורי-לארח מכל הלב ,ואם אי אפשר להכין משהו אז לקנות.
ההורים של בעלי לעומת זאת כנראה יותר קרובים לגישה שלך, ובעיני הם מאוד קמצנים (למרות שהבתים דומים מבחינה כלכלית ולא חסר להם כסף).

אז אל תקחי את זה אישית נגדך, תביני שכל אחד בא מבית וערכים אחרים וחושב שכמו בבית שלו ,ככה זה אצל כולם... אבל עובדה שלא.

החתולית

New member
פתרון פשוט

לא אומרים לאורחת לפתוח את המקרר ולקחת לעצמה אוכל, גם אם היא בת משפחה. הנערה היתה רעבה? מכינים לה צלחת עם אוכל, מחממים ומגישים לה.
&nbsp
אם רוצים שאנשים שבאים להתארח, לא יעשו מה שבא להם, כאילו זה הבית שלהם, יש להתנהג אליהם כאל אורחים ולהגיש להם.

השאלה היא

אם כשהזמנתם הודעתם שאתם מזמינים לקפה ועוגה לכבוד יום הולדתו של הבן
אם כן, אז הגיסה עם הילדה שלה חצופה (הגיסה מהפנימיה לא חצופה) וזה בד"כ משהו שקורה בימנו להורים לילדים קטנים, הם לא רואים בעיניים כשזה נוגע לילדים שלהם.
אם הזמנתם ליום הולדת ולא כתבתם שזה רק לקפה ועוגה אז הכל בסדר.
&nbsp
אישית, בגלל שנוצר מצב ממש לא נעים כשאחיך הקטן יושב לו בסלון ושואל "באמת יש פיצה?" ושתי הגיסות שלך מתחרעות על הפיצה במטבח, הייתי מתקשרת להזמין 3 מגשים (אפילו במקומות הזולים של פיצה ב - 25, אם זה עניין כלכלי) ומסיימת את הסיפור + לומדת להבא שאם מישהו מבקש אוכל, אני מגישה לו בעצמי אם לא בא לי שיחטטו במקרר.
&nbsp
סה"כ לא מצב נוראי, סתם מעצבן.

רחי2

Member
הדגשנו לכולם קפה ועוגה

גם הזמנו יחסית מוקדם ב4 אחרי צהריים, יום שבת. לקחתי בחשבון שאנשים גם אוכלים צהריים בבית, גם נחים בכיף שלהם וגם אחר כך פנויים בערב.
אבל הרגיז אותי שגיסתי באה מהבית, לא אחרי יום עבודה או בלי אוויר, ראתה אוכל והניחה שהיא והבת שלה יכולות לאכול.
וזה לא שהבת שלה (בת השנתיים) אמרה אני רעבה, או פתחה את המקרר או ראתה אוכל.

החתולית

New member
האוכל היה בחוץ, ברור שהיא חשבה שהן יכולות לאכול ממנו

אם אני מוזמנת לבית לאירוע, רואה קופסת פיצה על השולחן, ואורחת אוכלת ממנה, המסקנה המתבקשת היא שהפיצה היא חלק מהכיבוד.
&nbsp
משום מה, את מטילה את כל האחריות על האורחות שלך, כאשר מי ששלח אורחת לפתוח את המקרר ולהכין לעצמה אוכל, הוא בן זוגך. מכאן הכל החל.

רחי2

Member
ממש לא חלק מהכיבוד

אם את רואה מישהו יושב בצד במטבח ואוכל, היית מניחה שזה לכולם? בעוד שאר המוזמנים יושבים בסלון ולא אוכלים אותו דבר?
ואם אני לא טועה, גיסתי הקטנה הוציאה כמה חתיכות לעצמה והחזירה את המגש חזרה למקרר.
לבעלי הסברתי שאני לא מוכנה לדבר כזה יותר. אצלי פרטיות זה הדבר החשוב ביותר בחיים. בגלל זה גם אני ממש לא מזמינה את המשפחה של בעלי אלינו (גם המשפחה שלי לא מבקרים ממש), אני יודעת שמזמינים אותם צריך ממש לשרת אותם ולהביא להם כל מה שהם רואים ורוצים. הכל פתוח מבחינתם, אין גבול בין בן בית לבין אורח מבחינתם. הם גם מהמתנחלים, שלא מבינים את הרמז של לעזוב. גם אם הילדים שלהם עייפים, אז לא נורא שישנו אחר כך או נכניס אותם למיטה של מישהו, כי להם כיף אז מי יעצור אותם. וזה לא משנה שהם יושבים כבר שעתיים אצל מישהו. לפעמים אפילו בעלה של גיסתי אומר לה לזוז כי הילדים עייפים או שקבעו משהו, אבל זה טיפוסים שלא מעניין אותם.

mykal

New member
את יודעת אני קוראת

את התגובות שלך, ומרגישה שאת ממש כועסת,
ובעצם לא מצאתי שום סיבה ממשית לכעס הזה,
מעבר להגדרה של אנשים חושבים ומתנהלים שונה ממך.

הם בעיניך טיפוסים, וכד' והם לא מבדילים בין בעל הבית לבין מתארח,
ומי שנמצא אצלך יותר משעתיים,הוא מתנחל,
ואין להם גבולות ולא מכבדיפ פרקטיות--
מצטערת הגדרות ממש מוגזמות בעני,
אני מארחת וממ לא הפריע לי אם "התנחלו" לחצי יום.--
את נשמעת כמו מישהיא שהיא פריקית של שליטה,
שכולם אמורים להיות דומים לך או מכבדים את תפיסת עולמך הכ"כ מדויקת.
אם את לא אוהבת לארח, אל תארחי,
לא פגעו לך בפרטיות--לא התערבו, בעלך איפשר לאחת מאחיותיו פיצה--
והיא נגמרה--אוי, אוי, אוי, עוד אחות אכלה.

לו אני במקומם היית יכולה להזמין אותי אליך מיליון פעם--
לא הייתי באה.
ועיצה קטנה ממני, את צעירה, לא גרמו לך עול, זו משפחה שאת גם יכולה להנות איתה וממנה, תלמדי איך --שימי כעס בצד, ותחשבי איך את יכולה ללמוד לחיות איתם. בלי שתעשי ביקורת על כל צעד שלהם.וכן וואלה הם שונים ממך?
אולי כדאי גם ללמוד להיות משוחרר?

sweetdreams

New member
לגמרי! + תוספת לפותחת הפוסט

השורה התחתונה היא בדיוק זה: את לא אוהבת לארח - אל תארחי!
את לא עושה להם טובה שאת מרשה להם לבוא, את הזמנת אותם והם באו כדי לכבד אותך ואת הילד שלך שיש לו יומולדת. אם לא מתאים לך לארח אותם באופן אקטיבי, תשארי בסלון עם המשפחה שלך, ותשאירי לבעלך לטפל בהן במטבח מבלי להתערב. בסך הכל נשמע שהוא מסתדר מצויין בלעדיך בלתת לאורחים שלו הרגשה שהם אכן רצויים, ולא עלוקות.
מדהים שאת מאשימה אותם בהתנהגות חצופה, בעוד שההתנהגות החצופה היא לחלוטין שלך.

sweetdreams

New member
ודרך אגב, הן כנראה עשו לך טובה בכך שסיימו את הפיצה הזאת

מי שומר מגש פיצה שלם במקרר מלפני יומיים? את לא יכולה לחכות 30 דקות בשביל פיצה טריה? תזמיני פיצה ברגע שאת רוצה לאכול אותה!

רחי2

Member
רק לידיעה

הזמנו במבצע 2 מגשים. אחד אכלנו ואחד נשאר (בכל זאת, כמה משולשים 2 אנשים יכולים לאכול ברגע).
אפשר לחשוב כולם אוכלים אוכל טרי שבושל באותו יום.
יש כאלה שמכינים סיר ביום ראשון ואוכלים אותו במשך 3 ימים.
לא לכולם יש את הזמן לבשל בכל יום.

trilliane

Well-known member
מנהל
רק לידיעה: פיצה זה לא "בישולים" אלא מאפה fast-food

הרי זו בדיוק הנקודה שבה רוב הגולשים כאן מתקשים להבין אותך – את מתנהגת כאילו אכלו לך אוכל שטרחת ובישלת במשך שעות כשלמעשה מדובר במזון מהיר שלא הכנת אלא הזמנת ואין כל קושי להזמין שוב בכל רגע נתון, והנה יש מגש חדש (טרי!). אכן, גם לנו לא תמיד יש זמן לבשל (או שסתם מתעצלים) ואז מזמינים פיצה ואוכלים אותה טרייה, כן. לא שומרים במקרר מגשים שלמים לכל השבוע... צר לי, לא מכירה אף אחד שנוהג כך.

המלצה לגבי הפיצה - גם אנחנו נוהגים להזמין 2 מגשים ואת המגש

המיותר פשוט להקפיא, כל משולש בשקית אוכל נפרדת.
אחכ כשרוצים לאכול פשוט מחממים בתנור וזה יוצא טרי וטעים .
בעיני עדיף על פני לשמור במקרר

החתולית

New member
נראה שאת פשוט רוצה לכעוס, וחבל

מצד אחד את אומרת שצריך לשרת את האורחים, מצד שני את טוענת שאין אצלם גבול בין אורחים לבני בית.
&nbsp
אם את רוצה שיתנהלו כאורחים, אל תציעי להם לקחת אוכל מהמקרר! ברגע שאת מרשה לאורחים להתנהל במטבח שלך כאילו היה שלהם, אם מרגישים כבני בית. זה טבעי לגמרי.
&nbsp
עוד משה שעולה מהדברים שלך, הוא שמעדיפה שאנשים לא יבקרו אצלך, וזו זכותך. אבל אם את לא רוצה שיבקרו, צפי לכך שגם לא יזמינו אותך, וצפי לכך שלבן זוגך תהיה בעיה עם התנהלות כזו.

פריZמה

New member
את סתם מחפשת לריב.

תראי איזו מהומה על מגש פיצה. שהזמנת לפני יומיים????ותכננת לאכול במשך השבוע????
אני מתקשה לראות שהפוסט הזה אמיתי.
אם היו מוציאים לך סירים ואוכל שבושל וכו- ניחא.
אולי הם פשוט לא מעלים על דעתם שמישהו יחזיק מגש פיצה במקרר כמה ימים.
אין לך כוח אליהם, זה ברור
אז אל תזמיני.
את רוצה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
גם יום הולדת לבן שלך וגם לא לארח....
מעניין איזו חגיגה הצד שלך קבל

רחי2

Member
סליחה?

אם יש לך משהו במקרר, גם אם לפני יום או לפני שבועיים, זה נותן למישהו זכות לגעת בזה?
יש משהו שנקרא פרטיות, וגבולות. אני לא מכירה אנשים שיכנסו לבית של מישהו ויפתחו לו ארונות ומגירות. הם פשוט מרשים לעצמם, כי מבחינתם הכל בסדר.

תגידי, יש לך אחים ואחיות או שאת בת יחידה?

כי הרבה אנשים שאני מכירה מרגישים מאוד בנוח בבית של האחים שלהם (נניח, אין להם קושי לפתוח את המקרר). אלה אנשים שהם גדלו איתם מגיל 0 - ובתכלס, הם מכירים אותם הרבה יותר שנים מכפי שבני הזוג שלהם מכירים אותם. ולא מעט אנשים שאני מכירה מרגישים בנוח גם בבית של חברים קרובים שלהם - בערך מאותה סיבה - היכרות של שנים וקירבה גדולה.
אה, אני רואה בעצם שיש לך אח. גדלתם יחד או שיש ביניכם הפרש גדול? כי באמת שמה שנראה לי חריג פה, יחסית לנורמות שאני מכירה, הוא לא ההתנהגות שלהם, אלא התמיהה שלך לגבי ההתנהגות שלהם.
האמת, כשאני באה לבית של חמותי, אני תמיד פותחת את הארון במטבח של החטיפים. אני אפילו לא מחפשת משהו לאכול, זה סתם משהו שאני עושה. אם היא כמוך היא בטח מתחרפנת מזה
.

רחי2

Member
יש לי 2 אחים

אם אני מגיעה לבית של אחי ואשתו, אני מרגישה לא נעים אפילו לעבור במסדרון ולהציץ להם לחדר שינה בדרך לשירותים.
סלון מבחינתי הוא אזור התארחות, שאר הבית הוא אזור פרטי של האנשים שגרים שם.
מקסימום יש ילדים והם מזמינים לחדר מישהו לשחק איתם.
אצל ההורים של בעלי, אין להם בעיה שכל אחד יפתח מה שבא לו וייקח מה בא לו. אני מכבדת פרטיות וחוץ מאולי לקחת כוס ולשתות מים אני לא נוגעת להם בדברים אחרים. ואם אני רוצה להכין לילדים שלי אוכל אצלם אני מבקשת מהם מחבת/סיר... לי לא נעים, ולרוב מבקשת מבעלי שיעשה זאת.

להציץ לחדר השינה? מי דיבר על להציץ לחדר השינה?

חדר השינה של מישהו הוא פרטי גם כשאת גרה אצלו בבית. ברור שדיברתי על השטחים הציבוריים בבית (ובפרט המטבח) ולא על חדר השינה.

נומלה

New member
להבא

תזמיני לפיקניק בין 4 לחמש וחצי. תביאי עוגה וקפה ואל תכניסי אותם הביתה. את ממש לא נהנית מזה וחבל.

למעלה