בהמשך לשרשורפלצת על מיחזור השקיות

סתם מבקרת

Active member
ו......שאלך לחפש ברחבי העיר היכן מוכרים ביצים מתוצרת הארץ?

ממילא לבדוק ארץ יבוא/משק צריך לדעת לבדוק לפי קוד, נראית לי טירחה מיותרת.
מבחינתי, כל עוד זה לא מיובא מטורקיה, דייני.
אני שוקלת לחפש תחליף ראוי לשופרסל כי נראה שהם מוכרים מה שנוח להם ולא בהכרח מה שהצרכן רוצה. פעם היה להם מבחר מגוון ועכשיו רוב הדברים מהמותג שלהם, שלא לדבר על תוצרת טורקית.

trilliane

Well-known member
מנהל
באיזה "נזק" מדובר? היכן קראת? באתר מידה או במקור מהימן?

trilliane

Well-known member
מנהל
ושוב את מביאה מקורות שלא באמת תומכים בעמדתך

מאחר שהמאמר לא אומר דבר על "הנזק מייצור שקיות רב פעמיות" וגם לא מכחיש את הנזק שיש בשקיות הניילון. הוא רק מנסה לכמת ולהשוות מה עדיף ובאיזה מצב. הוא מציין מפורשות "שקיות רב פעמיות אכן ידידותיות יותר לסביבה, אך רק אם יהיו באמת רב פעמיות. אם תנצלי שקית רב פעמית לקניות שבועיות במשך שנה אחת ולא שנתיים, עדיף לכדור הארץ שתשתמשי בשקית הניילון הרגילה".
&nbsp
ובכן, בביתינו משמשות שקיות רב פעמיות (בין היתר המצוינת של איקאה) כבר הרבה יותר משנתיים, ואנחנו לא לבד. בעבר השתמשו בשקיות האל-בד והן נקרעו בקלות, אבל כיום השקיות חזקות יותר ומחזיקות, ועוד לא הוצאנו אף אחד לפנסיה.
&nbsp
ובשורה התחתונה, ברור שאי אפשר להיפטר כיום משקיות ב-100% וברור שגם שקיות רב-פעמיות אינן מושלמות. אין כרגע פתרון מושלם. זה לא 100 או 0. זה הרע במיעוטו. לצמצם צריכה ולהימנע משקיות מיותרות זה עדיף על בזבוז. נקודה.

3תיתי

New member
אז אל תבזבזי! מי מפריע לא לבזבז?

אני החלטתי לא לאכול חיות. אף אחד לא בודק אחרי. למיטב ידיעתי, משטרת הצמחונות והטבעונות, יעילה אפילו פחות ממשטרת ישראל בכפרים בדואיים. אני יכולה לתפוס ג'ירפה שלמה, ולכרסם את צוארה הארוך במו פי. זה אפילו כשר. מכוון שאני מאמינה שזו הדרך המתאימה, אני פשוט לא עושה את זה. את מאמינה שאסור להשתמש בשקיות גופיה? לכי על זה! אבל אותי (ואת ג'יפי הג'ירפה), שיעזבו בשקט.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני אכן עושה ועשיתי זאת, ובעקבות החוק רבים נוספים עושים זאת

רוב הזמן נח

Well-known member
יש את הסלים של הסבתות מפעם...

SicTransit

Active member
"עדיף לכדור הארץ"

כשמדברים על העלות של ייצור שקיות רב פעמיות מדברים על זיהום שנובע כמעט כולו מהשימוש באנרגיה לייצור, כלומר על פליטת גזי חממה (מדברים גם על שימוש רב במים, אבל כפי שכל בעל מפעל התפלה יודע, הבעיה הזאת מתנקזת שוב לבעיית גזי החממה).

בעיית גזי החממה היא אכן בעיה חמורה, אלא שהבעיה היא הכמות הבלתי נתפסת שלהם (כ-10 מיליארד טונות פחמן דו-חמצני נפלטים לאטמוספירה בשנה), ויחסית לכמות הזאת הנזק של ייצור שקיות הפלסטיק זניח לחלוטין. לעומת זאת, עבור הנזק הסביבתי האסתטי והביולוגי של פסולת פלסטיק השקיות מהוות נדבך חשוב מאד.

אגב, את יכולה לטעון לפטור בעניין השקיות מאחר ואת חוסכת פליטה של גז החממה מתאן בהיותך צמחונית.

trilliane

Well-known member
מנהל
את מפנה לרוטר-נט שציטט טקסט מפייסבוק (שכבר התעדכן, אגב)

ואף אחד מהם לא מקשר למאמר המקורי... אני רוצה לקוות שעדכונים רפואיים את לא צורכת ברוטר נט, פייסבוק או אתרי דעות כאלה ואחרים.
&nbsp
גם בפייסבוק, אגב, ציין הכותב (שאין לי מושג מי הוא ומה הקשר שלו לנושא) שהוא התייחס לשקיות בד שהן דוגמה קיצונית, ובעקבות התגובות הוסיף ששקיות אל-בד למשל מצדיקות את עצמן אחרי 52 שימושים בלבד (ולא אלפים).
&nbsp
בכל מקרה, אם את רוצה דיון רציני, תביאי את המאמר המקורי ואפשר יהיה לדון בו. אם את רוצה להמשיך להתלהם סתם ולצעוק על כולם, את יכולה להמשיך גם בלי זה, כמובן.

puptits

New member
בעיה, המאמר בדנית

וכתבת יפה קודם:
"לצמצם צריכה ולהימנע משקיות מיותרות זה עדיף על בזבוז. נקודה."
&nbsp
זו כל הנקודה, ככה קטנה וחמודה.

trilliane

Well-known member
מנהל
בטח יש תרגום, ספק אם מי שהתייחס אליו קורא דנית שוטף...

rikola2

New member
שימוש לשקיות ללא ידיות מהסופר

אני רכשתי מהום סנטר מיכלית קטנה מפלסטיק בעלות של 20 ש"ח
שמתלבשת על דלת ארון המטבח, מאז חיי השתנו לטובה, אני אוספת
בה את האשפה הרטובה, זה נגיש לי ואני לא צריכה לרוץ למרפסת
שבה נמצא פח האשפה. כאשר זה מתמלא במשך יום או יומיים, זה
הולך לפח שבחוץ. הדלי עם השקיות מהסופר מתמלא באריזות יבשות
ובסוף השבוע הכל מושלך לפח, כך שאפשר לנצל את שקיות הסופר
והשקיות השקופות של הירקות.

3תיתי

New member
גם אני מנצלת את שקיות הסופר לשימושים נוספיםלמען האמת, וזה לא

כלכלי, עלי להודות, תיק נעלי הבלט של הבת בזמנו, היה עשוי משקיות גופיה שהותכו יחד בעזרת מגהץ. השתמשתי בשקיות לבנות, בתוכן שיבצתי גזרי שקיות צבעוניות. זה חזק להפליא, ועמד במשימה נהדר.

למעלה