אריה דרעי: עולים מחבר העמים לא עובדים ולא משלמים מיסים

Astroo

New member
תביא דוגמה טיפוסית של אנשים בני 35-45

עם ילדים או רווקים.

beatman

Member
בבקשה

נתבסס על הנקודות שציינתי.
זוג בני 35-45 שעלו ארצה בשנת 1990, במקרה הטוב מצאו עבודה טובה במקצועם או עשו הסבת מקצוע, במקרה הרע עבדו בעבודות פשוטות, ועדיין הצליחו להרוויח פנסיה מסויימת.
קנו דירה בתחילת ה-90'.
יש להם קרובי משפחה וחברים בארץ.
הילדים הצליחו בלימודים בבית הספר, יש להם חברים, שרתו בצבא ביחידות טובות ורכשו השכלה גבוהה.

Astroo

New member
מניין לך שזה מקרה טיפוסי?

הידעת שחוק פנסיית חובה נכנס לתוקף לפני פחות מ-10 שנים, איך הגעת לזה שבשנות ה-90 לכולם היה ביטוח פנסיוני? ואיך הגעת לזה ששירות ביחידות טובות היה נפוץ בשנות ה-90? בעצמך מקודם הסכמת שהתקופה ההיא היתה אפליה בשיבוץ.
לכל מי שעלה בגיל העשרה היו חברים צברים בבית הספר? איפה אתה חי?

beatman

Member
כי זה מה שאני נתקל בו הכי הרבה

אין לי סטטיסטיקות למי לא היתה הפרשה לפנסיה לפני יותר מ-10 שנים, אבל אני משער שלרוב לפחות היתה, לא כך ?
מקרה כמו שלך שלא קיבלת אפילו הזמנות לימי מיונים שמעתי לראשונה רק ממך וזה אפיין כנראה רק את תחילת ה-90' או שבכלל השם שלך נפל על ממיין בור שהחליט שעולה חדש לא מתאים, לפחות מאמצע שנות ה-90' שמעתי על לא מעט 'רוסים' ששירתו ביחידות טכנולוגיות, מודיעין ובמגוון יחידות לוחמות.

למה החלטת שחברים חייבים להיות רק צברים ?
אני אתן דוגמאות של אחותי ושלי: תמיד היו חבורות של 'רוסים' ולא היה חסר גם חברויות וידידויות בין עולים לצברים.

157cm

New member
היית פעם בשער מנשה בפרדס חנה?

יש שם מחלקה ענקית לחולים קשישים. אם הכל כל כך מוצלח, תגיד לי למה רוב המאושפזים שם הם דוברי רוסית או ניצולי שואה דור ראשון, שני? איך אתה מסביר את זה?
&nbsp

beatman

Member
אני אמרתי שהכל כל כך מוצלח ?

את יודעת מה משמעות המונח 'טיפוסי' ? מה שנפוץ יותר מהשאר.
&nbsp
מחלקה לחולים קשישים ?
יש הרבה בתי אבות ומוסדות אשפוז גריאטריים, ויש שם כמובן הרבה דובר רוסית, כי יש הרבה דוברי רוסית בגילאים הללו.

157cm

New member
ומה הקשר בין בתי אבות לאנשים שעף להם הפיוז?

מאוד מעניין למה
באופן כללי, הייצוג של דוברי רוסית מוצג יותר מכל אוכלוסייה אחרת במחלקות מבוגרים בבתי חולים לפגועי נפש. אם הכל היה כל כך חלק, הם לא היו חווים משבר קשה שיוביל אותם לאשפוז פסיכיאטרי. עצם הייצוג שלהם שם מעיד על השברירות של האוכולסייה הזאת אחרי ההגירה. תעשה סיבוב שם, הייתי ב-3 בתי חולים פסיכיאטריים, יש לי הזכות לטעון את זה.

beatman

Member
את שוב עושה סלט

בית אבות ומחלקה לפגועי נפש אלה שני דברים שונים.
&nbsp
אני לא מכיר שום סטטיסטיקה לגבי אחוז המאושפזים העולים במחלקות נפשיות, אבל נאמין לך שפגשת שם הרבה דוברי רוסית, לא ניתן לדעת מה הסיבה שהם מאושפזים שם.
אני לא נתקלתי הרבה בעולים שהיו במשבר קשה, אלא בהרבה יותר כאלה שהודו שבארץ קל להם יותר לחיות מאשר במזרח אירופה.

TaL53

New member
את באמת שואלת למה ניצולי שואה צריכים טיפול פסיכיאטרי?

תפעילי את הראש לשנייה.

157cm

New member
לא

שאלתי למה יש שם 2 אוכלוסיות עיקריות: ניצולי שואה - ברור לי למה, ודוברי רוסית - גם זה ברור לי, אבל כנראה לא לביטמן ולך.

TaL53

New member
בואי תאירי את עיני

למה "מוזר" שאנשים שעברו את השואה, סטלין, את השלטון הסובייטי על כל מעשיו, אנטישמיות, גדלו (חלקם) ערירים לאחר שאיבדו את המשפחה או שמשפחתם נטשה אותם (כאן או שם), לאחר שחלקם עלו לבדם. למה לאור כל זה הסיבה היחידה שהם צריכים טיפול פסיכיאטרי זה כי הם "רוסים".

157cm

New member
מה הקשר בין אנשים בני 60+- לסטאלין?

הסיבה העיקרית שהם צריכים טיפול זה משבר עלייה. כמובן יש כאלו שצריכים אשפוז, כי הם מאז ומתמיד היו צריכים אותו, אבל זה מיעוט. מבולבלים מהחיים, חרדים ומדוכאים. יש גם בני 80, אבל מפנים אותם להוסטלים. זה כלל שלא חל רק על קשישים, רבים מדוברי רוסית שוהים במחלקות למבוגרים. אגב, בפעם הראשונה שפניתי לפסיכיאטר הראשון שלי, הוא מייד קישר את הבעיות שלי למשבר עלייה בלי שאמרתי כלום. שאלתי אותו למה הוא חושב ככה. הוא ענה שהוא נתקל בזה נונ-סטופ בפרקטיקה שלו ולרובם יש הפרעות אישיות בעיקר מאשכול ב', כלומר העלייה השפיעה על האישיות שלהם וההתנהגות שלהם. לי למזלי אין, עדיף להיות חולה מאשר מופרע אישיותית, כי במחלה יש רמיסיות, בהפרעות לא.

TaL53

New member
ע"ע כאן

https://fs.knesset.gov.il/globaldoc...bf76c-bd92-e511-80d6-00155d0204d4_11_9576.pdf
&nbsp
מספר העולים הגברים מתוך כלל המאושפזים/ נזקקים לטיפול נע בין 5% ל-8%. נשים- בין 9% ל- 5%.
&nbsp
את מתעלמת מהבעיות הפסיכולוגיות שאנשים שעלו הביאו איתם, בלי להמעיט כמובן בבעיות שנוצרו עקב העלייה. כמו דור שני לשואה שסובלים מטראומה משנית כך גם אנשים שהם כיום בין 50 אבל חיים על סיפורי ההורים והסבים ש"עוד מעט הנקוו"ד יבואו לקחת אותנו". את יודעת כמה סיפורים אישיים שמעתי על פוסט טראומתים מהמלחמה שלא טופלו? ואיך זה השפיע על הסביבה? ומה עם משפחות שנטשו את הסבים/סבתות בארץ או ששלחו אותם לפה בגפם כדי "להיפטר מהם"? העלייה בהחלט הביאה לבעיות , חלקן פסיכולוגיות, למי שחווה אותן ולא ניתן להתעלם מכך. יחד עם זאת, גם אי אפשר לזרוק את כל ההאשמות על זה.

beatman

Member
יש לך יותר מידע על גודל התופעה שבה שלחו לארץ מבוגרים

או השאירו אותם כאן ?
עצוב...

TaL53

New member
אם כך למה עדיין יש כל שנה כ-15 אלף עולים מרוסיה ושות'?

חלק כמובן חוזרים אבל הרוב נשארים כאן.

Astroo

New member
יש כמה סוגים

1. פליטים ממלחמת האזרחים באוקראינה. עבור רובם ישראל היא מקלט זמני, הם מתכננים לעבור למקום טוב יותר בהמשך. כמובן בפועל רובם יישארו כאן בסוף.
2. יהודים רוסים מבוגרים אמידים שלוקחים אזרחות בתור תעודת ביטוח וחוזרים לרוסיה
3. עובדי הי טק שמתכננים לצבור נסיון ישראלי ולעשות רלוקיישן לארה"ב.
4. צעירים מהפריפריה הרוסית שיש להם קשר מקרי ביותר ליהדות. הם מנסים את מזלם, מחציתם חוזרים לארץ המוצא.
5. פנסיונרים שיש להם כאן קרובי משפחה ובאים להנות מהרפואה הישראלית.
&nbsp

157cm

New member
אתה מצחיק אותי

מי שנכנס לפה מדי שנה בשנים האחרונות לרוב בכלל לא מייצג את העלייה שלנו, הם חסרי השכלה לרוב, לא ברור אם יש להם בכלל קשר ליהדות, ורובם ברברים (כן, ברברים) לרוב הם לא עולים מרוסיה, אלא מאוקראינה. ההבדל הוא עצום. הם באים לכאן, כי זו הדרך הקלה ביותר להגר מאוקראינה. באירופה הם יצטרכו להיות מחוסרי אזרחות למשך שנים או לצמיתות ולא יקבלו שום עזרה סוציאלית. בישראל הם יקבלו אזרחות, ישבו על הצוואר של משלם המיסים עד שהם ימצאו את עצמם. מהתרשמות שלי, ולצערי אני מכירה הרבה מהם, הם לא ממהרים לשום מקום. הם נצלנים במילה אחת. המיעוט הוא אנשים נורמליים שבדרך כלל תופסים את הראש וממשיכים מכאן הלאה, אפילו חוזרים. לרוב מדובר באזרחי הערים הגדולות, ולרוב באזרחי רוסיה.

TaL53

New member
הרבה קשקושים שלא שווים

התייחסות. הרי את לא עובדת במשרד הקליטה, לא קראת נתונים כמה עולים מכל מדינה ומה השכלתם ורוב התובנות שלך הן תוצאה של ראיה סובייקטיבית ושנאה למי שהחלטת שהוא "לא בסדר".
&nbsp
מעבר לכל זה שאין שום קשר בין מה שכתבתי ומה שאת ענית. אני התייחסתי לטענתו של אסטרו שהמצב בחב"מ ( או ברוסיה לצורך הדיון) הוא בהכרח הרבה יותר טוב מישראל (ז"א שרוב העולים הפסידו כשעזבו את רוסיה). עובדתית גם כעבור 30 שנה משנות ה-90 העליזות עדיין יש עשרות אלפים שעוזבים את רוסיה ומגיעים לפה כדי לשפר את חייהם ( בין אם זה עולים או מחפשי עבודה/מקלט). את מבינה את הניגוד שנוצר בין הטענות?

157cm

New member
אין לי שום שנאה, רק ניסיון חיים

יש גם הרבה רוסים שעוזבים לתאילנד, זה די נכנס לאופנה בשנים האחרונות ברוסיה, זה אומר שתאילנד זה מקום שכדאי לחיות שם?
&nbsp
&nbsp

למעלה