אספר את הסיפור הארוך

אספר את הסיפור הארוך

קוראים לי תהילה אני בת 26 ואימא לילד עוד מאט בן שש. אני עובדת במעבדה מיקרוביאלית של מפעל מזון ועכשיו גם באבטחת איכות .עובדת כל יום מ7 עד 4 ביום שישי עד 1. ובשישי ערב ושבת בוקר עובדת בבית מלון במלצרות . אני גרה לבד בשכירות . וכל הכסף שאני מרוויחה הולך לי לעו"ד ולפסיכולוגים שהם מאוד איתי ומוכיחים את האמת. בן שלי נלקח ממני לפני שנה מאז שילמתי משהו כמו חמישים אלף שקל, אבל אני לא רוצה לספר על כסף ששילמתי זה לא העיקר. התחתנתי בגיל 19 עם חבר הראשון שלי בגיל 20 ילדתי את הבן שלי אחרי שנה וחצי של נשואין ברחתי ממנו למקלט לשנים מוכות . הייתי שם חצי שנה אחרי שיצאתי גרתי לבד עם הבן שלי . התגרשתי הוא ישב בכלא בגלל האלימות אני הייתי בקשר עם הרווחה , כי ראיתי בהם מישהו שמקשיב לי ורוצה לעזור לי. אחרי שלוש שנים הכרתי בחור ועברתי לגור איתו . עובדים סוציאליים החליטו שלבן שלי יש התנהגות מינית חריגה הוא חיבק ילדה על הדשא , נכנס לשירותים עם ילדה והם אמרו שגם נתן לילד נשיקה בבולבול . הם החליטו שחבר שלי פגע בו מינית. הביאו חוקר מהמשטרה חקרו אותו ובן שלי לכל השאלות אם מישהו פגע בו אמר "לא" איזה מטפלת בגן שאלה אותו :"למי מצצת את הבולבול לעופר" (חבר שלי לשעבר) בן שלי אמר לה כן , אחרי זה היא אמרה :"ואימא ראתה ? היא אמרה לך לעשות ככה?" בן שלי אמר כן. למרות שבחקירת משטרה נורמלית בן שלי אמר שלא פגעו בו והוא לא עשה שום דבר רווחה הלכה למשפט ולקחה לי את הבן שלי למרכז חירום . 4 חודש נסעתי לשם שלוש פעמים בשבוע עד שהם החליטו שאראה אותו פעם בשבוע כי זה יותר מדי בשביל הבן שלי. עשיתי מבחן מסוגלות הורית ויצא שאני בשום צורה לא פגעתי בבן שלי ושאני אימא טובה וחכמה ואינטלגנטית הוא יצא מאוד טוב . רווחה אמרה שמשפט שבן שלי ילך למשפחה אומנת לשנה , כי צריך עוד זמן . מצידם זה לא בסדר שהייתי במקלט לנשים מוכות. כשהם החליטו משפחה אומנת לא היה להם מה להגיד אלי והם אמרו שאני הגעתי פעמיים לביקור עם הבן שלי עם מחשוף גדול ,ושזה ממש לא בסדר. משפחה אומנת לא מצאו והחליטו לשים אותו בפנימייה לילדים קטנים . כשבאתי לשם בפעם ראשונה ראיתי את הבן שלי שוכב על הספא ולא זז , שאלתי את המטפלת שהייתה במקום (ילדה בת 16) מה יש לו והיא אמרה כלום. העלתי אותו לחדר וראיתי שיש לו חום ביקשתי מודד חום ולא היה להם , התעצבניתי רצח ! בן שלי היה חולה ,הם לא ראו ולא היה להם מודד חום . בסוף הם מצאו מודד חום אצל השכנים וכן היה חום לבן שלי שלושים ושמונה ומשהו. נתתי לו תרופה שכבתי לידו במיטה ליטפתי אותו והוא נרדם. התקשרתי לעו"ד סיפרתי לו את הסיפור והוא התקשר לפנימיה , מנהל של הפנימיה התחיל לצעוק עליו . היה בלגן רציני. שבסוף יצא לי מזה שמנהל הפנימיה שהוא בן אדם עצבני רתח אליי רצח ואחרי חודשיים החליט להעיף את הבן שלי . לפני חודש העבירו את הבן שלי מרכז חירום אחר . מנהל הפנימייה סיפר שאני שכבתי ליד הבן שלי בצורה אינטימית , זה מתי שהוא היה חולה ונרדם לידי , שאני חיבקתי אותו לא נכון וזה שאני לקחתי את הבן שלי על הברכיים .וגם לא בסדר שאני מביא לבן שלי מתנות ובגדים וממתקים , למה? בגלל שכל הדברים שאני הבאתי לו נאבדו , כל הבגדים , כל המשחקים הלכו אני שאלתי איפה הם והם לא רצו שאלות. בקיצור בגלל שעשיתי להם מלחמה כשבן שלי היה חולה , הם המציאו סיפורים שאני מחבקת את הבן שלי ואני צריכה לראות את הבן שלי פעם בחודש. זה היה לפני חודש וחצי. כל הזמן הזה יש לי עו"ד שהוא מאוד איתי ותמיד לצידי הלכתי גם לפסיכולוג פרטי שילמתי המון כסף בשביל להוכיח שאני בסדר ושהם שקרנים . פסיכולוג שלי מאוד כועס אליהם יש לי כבר שלוש פסיכולוגים. לפני שלוש שבועות עשיתי עוד הפעם אבחון מסוגלות הורית אצל הפסיכולוג הפרטי שלי. הוא צריך להיות מוכן עוד השבוע ואז איתו אני ועו"ד הולכים או שלבית משפט רגיל או שלבג"ץ ויש לי כסף , בשביל זה אני עובדת יום ולילה . אני מביא שלוש פסיכולוגים למשפט להוכיח שהם דפוקים . בקיצור אני מקווה שחרא הזה עוד מעט יגמר ובן שלי יחזור .

קושדסי

New member
סיפור עצוב וקשה, ומחריד.....

האם הם הציעו לך אישית עזרה ? הדרכה לאימא ? נראה שהרבה יותר זול לעזור לאימא לשפר את המסוגלות הורית שלה מאשר לממן עו"ד , מבחנים ומרכזי חירום. השאלה היא , מה יקרה אם תבואי ותגידי להם, אוקי, בואו נעזוב את העבר, אני מוכנה לעשות הכל למען הבן שלי, תגידו לי אתם מה אני צריכה לעשות בכדיי שתאפשרו לי לקחת אותו הבייתה ? תלבשי מה שהם יגידו לך, תביאי מתנות לפני מה שהם ממליצים... הכל, גם אם את לא באמת מסכימה, רק כדיי שירדו ממך.... אפשר גם להתקיל אותם, ולדרוש זאת דרך בית משפט. בהתקפה חזיתית הם ימציאו עלייך כל שקר אפשרי ורק בכדיי שיצא שהם בסדר ואת לא. ועל סמך השקרים שלהם גם בג"ץ יפסוק.... כלומר לא תמצאי אף ארכעה שיפוטית שתלך נגד שירותי הרווחה.

זה כל הסיפור ואפילו יותר

הם אפילו עשו יותר טועיות . הם לא מוכנים לכלום . הלכתי לפסיכולוג פרטי שהם רצו שאני אלך (רק לא לפרטי רצו שאלך אליהם) פסיכולוג המליץ לטיפול דיאדי לי ולבן שלי והם לא הסכימו , פסיכולוגית של הבן שלי שנפגשתי איתה גם המליצה על הטיפול הם גם לא הסכימו. פסיכולוגית שהייתה בפגישה שלנו אמרה שהכל בסדר גמור ושיש לי קשר טוב עם הבן שלי ושאין שום דבר מהשטויות שהם אומרים ושאני אלחם על צדק. אתם חושבים שמישהו הקשיב לה? \אף אחד!! אני לא יודעת מה הם רוצים ואיך הם עובדים לפני שנה וחצי אני עברתי לעיר שלי בגלל העבודה באתי לרווחה וביקשתי שיעזרו לי עם הגן בגלל שהייתה כבר סוף שנה ובעירייה לא רצו לשים אותו בגן הקרוב בגלל הסוף שנה . ברווחה אמרו לי שאין מה לעשות והם לא יכולים לעזור לי !! נאלצתי לרשום אותו לגן פרטי ולעבוד בשתי עבודות בלי בשביל לשלם על הגן . אני נזכרת בזה ורע לי , עדיף לא לחשוב אליהם .

אני שומעת ה-מ-ו-ן

סיפורים על כך שטיפול שלא התאים לפקידות הרווחה לקונספציה, נשלל על ידן. אשמח לסיפורים נוספים, על מנת להפוך אותם למסה קריטית, להביא אותם למודעות ציבורית ושל א/נשי ציבור משפיעים.

להציף, לספר, לחשוף

להביא הנה הרבה סיפורים וליידע אותנו מאחורי הקלעים לגבי פרטים מדוייקים יותר.

התנגדות של פקידות הסעד

כשפסיכולוג מטעמי רצה לראות את בתי, לדבר איתה ולבחון את האינטראקציה בינינו (אם-בת) פקידת הסעד סירבה, בטענה ש"זה יבלבל את הילדה".

קושדסי

New member
הנלחמת, ואם אבי ביתך היה מבקש פגישה כזו ?

תארי לך שאבי ביתך היה מבקש שפסיכולוג מטעמן יראה את ביתו, יבחן את האיטרקציה בינהם (אב-בת), האם פקידת הסעד היתה מאשרת ? או שגם אז הייתה טוענת שזה יבלבל את הילדה ? מה את היית אומרת אילו היית מגלה שפקה"ס אישרה לאבי ביתך פגישה כזו ? וחוצמזה, החוק בכלל לא מאפשר לפקה"ס לאשר פגישה כזו - זה לא בסמכותה. רק שופט יכול לאשר פגישת ילד עם פסיכולוג ללא הסכמת שני ההורים.

דה פקטו לפקידות הסעד יש כוח להחליט

יש לי חדשות בשבילך. אם פקידת הסעד הראשית או המחוזית נכנסת עם כל כובד משקלה לתוך הניירת המשפטית ומגישה מסמך לבית המשפט ביוזמתה שממליץ - כך וכך, רוב הסיכויים שהשופט יקבל את עמדתה בלי כחל וסרק. תצייני את הניסיון שלך ואולי נוכל לעמת דברים בצורה יותר מקצועית במקום לזרוק משפטים כאילו מלומדים באוויר.

קושדסי

New member
מיכל - נכון, לא טענתי אחרת.

בכדיי להגיע להשגים לא מומלץ להתווכח היכן שיש הסכמות, אלה אם את נהנית מויכוח לשם הויכוח..... אבל בכלל לא ענית לעניין, חבל מיכל....

גם אצלי אותם מילים

זה יבלבל את הילד. פסיכולוג שלי כששמע את זה אמר :" מה הם מפגרים?! את מי זה יבלבל אותה?"

לקושדסי - הא לך מטרת הפורום

למי שעדיין לא הבין - זאת אחת ממטרות הפורום: בניסיון של החצי האפל ובניסיון של נלחמת ברוע יש אלמנטים דומים, ואלה מצטרפים לאלמנטים במקרים אחרים שפרטיהם רשומים אצלינו במערכת. זה מלמד על מדיניות משרד הרווחה וזה גם נותן כוח לנאבקים/ות שהם לא לבד ואני מקווה גם עצות פרקטיות של עשה ואל תעשה מאנשים מנוסים שחוו, שנכשלו ושהצליחו.

קושדסי

New member
בערוב שני המקרים את גורמת עוול לאחד מהם.

יש בחור בשם יורם יהודה שעושה הרבה רעש ברשת.... בטח נתקלת בו... האם גם אותו אפשר להביא כדוגמא לכשליי מערכת הרווחה ?

קושדסי

New member
ואם נצרף גם מקרה שלישי שבו...

האבא המנותק מילדיו מכנה אותם בפרהסיה "ממזרים הנטענים להיות ילדיי" ? האם הכללתו כדוגמא לכישלי ה""רווחה"" גם היא אינה פוגעת בחוסר האונים של החצי האפל ? ומה דעתך על אבא שנחשד בביצוע מעשה סדום בבנו וזועק מרה עלכי אותו ילד מתנכל לו ושירותי הרווחה לא עוזרים ? האם גם לו תעזרי בכפיפה אחד עם הלוחמת והחצי האפל ? ושאלה. מה לדעתך אמורה פקידת הסעד לעשות בכדיי לסייע לחצי האפל ?

העניין הוא

שבהרבה מדי מקרים עושה העוול לילדיו, הוא זה שזוכה לעזרת הרווחה. זה בדיוק עניינו של פורום זה.

קושדסי

New member
הקושי הוא להפריד בין אלו לאלו....

וכאן מיכל כשלה.... לא כל מי מנעו ממנו קשר עם ילדיו עשו לו עוול לא מוצדק, אם כי יש הרבה הורים שכן עשו להם עוול לא מוצדק.

אין קושי להפריד בין אילו לאילו

ובכל מקרה לטעמי העדפת ההשמה מחוץ לבית היא העדפה כוחנית שמקורה שליטה, כוח ותקציבים. לא טובת הילד או הוריו. הפורום הזה בא להציף את המקרים, לעורר מודעות ולשנות את השיטה. לפני כל דבר אחר - עדיפה תמיכה למשפחה, טיפול, ליווי ופתרונות בקהילה. רק שזה ישנה את מערך הכוחות ואת חלוקת המשאבים העצומים המוקדשים לשיטות העבודה הנוכחיות.

קושדסי

New member
כאן בפורום יש קושי,

וגם יש להיזהר מהסיסמאות, יש מצבים בהם אין ברירה אלה השמה חוצביתית...

אני מתנגדת למכבסות המילים הללו

לטעמי,הסאב טקסט של "השמה חוץ ביתית" הוא "יש לנו תקציב וכוח אדם לנושא ולא נסכים שהתקציב יעבור לשיקום בקהילה". יש מעט מאוד מקרים שבהם הוצאת ילד טובה מהישארותו בבית. כל אפשרות ותחלואיה.

למעלה