אסיפת בול ב 20/3

• פותח הנושא dw
  • פורסם בתאריך

yel5

Well-known member
חשוב להצביע על ההסדר עד יום ראשון הקרוב. הצבעתי בעד.

• Like
Reactions: dw

Reem88

Well-known member

תעביר סך של 13 מ'שח לנאמן אגח א' ו-ב' לשם חלוקה למחזיקים​

dw

Well-known member
מנהל
זה אמור להיות החזר של בערך 10%, אולי טיפה יותר.
בול א' זה בערך 80M ובול ב' זה בערך 40M, כלומר סה"כ 120M.
במחיר ה 4X של 2 האגחים מדובר בהחזר של כמעט רבע מהכסף (לפי ערכי השוק) כבר עכשיו. יפה.
נקווה לעוד החזרים נאים כאלה בהמשך.

GOOGOOLOO

Member
אבל מספיק להיסתכל על הנתונים הכספיים של החברה, כלום נכסים כימעט, חובות ענקיות,,, על מה יכולים להחזיר עוד? פרט בבקשה

GOOGOOLOO

Member
על מה האופטימיות? החזר חובות אבודים? מאיזה מקור יחזירו עוד?

dw

Well-known member
מנהל
על מה האופטימיות? החזר חובות אבודים? מאיזה מקור יחזירו עוד?
החובות אינם אבודים. מדובר בחברה לניכיון שיקים וסביר שחלק מהשיקים (בהיקף 140 מלשח) יכובדו, בסופו של דבר.
כמה בדיוק? אף אחד לא יודע.

yel5

Well-known member
החובות אינם אבודים. מדובר בחברה לניכיון שיקים וסביר שחלק מהשיקים (בהיקף 140 מלשח) יכובדו, בסופו של דבר.
כמה בדיוק? אף אחד לא יודע.

לא הייתי מזכיר את הצעת קוריס כי היא היתה פיקטיבית. המציעים לא התכוונו לעיסקה אמיתית. באותה במהירות שהיא באה לעולם כך היא נעלמה.
נשארנו עם תיק אשראי שרובו ככולו מכיל חובות אבודים. לפחות אדווה קיבלה תמריץ לגבות כמה שיותר.

Reem88

Well-known member
אתה האופטימיסט הנצחי ולשמוע אותך ככה :-(
כמה אתה מעריך שנראה באגחים האלה של בול?

tby1

Active member
על פניו תיק האשראי נבדק בקפדנות וההפרשות הנדרשות " עפ"י מה שיודעים, בוצעו. אני לא חושב שבשלב זה מסתירים מידע או מציירים תמונה לא נכונה של איכות התיק.
לפיכך יהיו עוד מחיקות אך בשיעור של התעשיה ~5% לשנה וזה מביא למסקנה כי לאגח יש סיכוי להגיע לתשלום פארי לפי הריבית בהנפקה, לפני תביעות שהן מקור נוסף ככל שידרש

THE_ENDLESS

Active member
על פניו תיק האשראי נבדק בקפדנות וההפרשות הנדרשות " עפ"י מה שיודעים, בוצעו. אני לא חושב שבשלב זה מסתירים מידע או מציירים תמונה לא נכונה של איכות התיק.
לפיכך יהיו עוד מחיקות אך בשיעור של התעשיה ~5% לשנה וזה מביא למסקנה כי לאגח יש סיכוי להגיע לתשלום פארי לפי הריבית בהנפקה, לפני תביעות שהן מקור נוסף ככל שידרש
אני חולק על זה, הוצאות הגבייה מאוד מאוד גבוהות וזה יפגע לך בריקברי בצורה משמעותית.
השכר רק של אדווה עצום (גם מבול וגם הכסף שמשרד שלה מקבל עבור הגבייה) וזה לא כולל את שאר ההוצאות.
סביר גם שנראה הפרשות נוספות בתיק שימחקו מהמעט מההון העצמי שנותר.

ההרפתקאה הזאת עוד תיקח שנים לדעתי ויש צורך להוון כאן בצורה נכונה.

tby1

Active member
בשער אג"ח 50 , אם יחזירו 15 אג כל שנה ב- 5 שנים הבאות וזהו (סה"כ 75) זו תשואה שנתית של 15% . זה מקרה פסימי שהחברה תמחק עוד 35% מתיק האשראי ולא תגבה שקל בריבית . הוצ' גביה וניהול להערכתי יתקזזו עם הריבית שתיגבה בפועל ועוד ישאר עודף.

yel5

Well-known member
אתה האופטימיסט הנצחי ולשמוע אותך ככה :-(
כמה אתה מעריך שנראה באגחים האלה של בול?
הצעת קוריס לא היתה רצינית, וזה לא קשור לאופטימיות.
אני מחזיק באגחי בול, ומכאן אפשר להבין שאני אופטימי.
הבעיה היחידה והמטרידה בבול היא ש 92% מתיק האשראי (לאחר ניכוי הפסדי אשראי) הם חובות אבודים. כלומר, יש לא מעט עבודה ונדרשת סבלנות רבה כדי לגבות את התיק.

THE_ENDLESS

Active member
בשער אג"ח 50 , אם יחזירו 15 אג כל שנה ב- 5 שנים הבאות וזהו (סה"כ 75) זו תשואה שנתית של 15% . זה מקרה פסימי שהחברה תמחק עוד 35% מתיק האשראי ולא תגבה שקל בריבית . הוצ' גביה וניהול להערכתי יתקזזו עם הריבית שתיגבה בפועל ועוד ישאר עודף.
גם אם כן לא בטוח שיש טעם לצלול לזה בשביל 15%.
מעט מאוד מהתיק הזה הוא חובות בשלב 1.

יש גם סיכוי מאוד גדול להפתעות שם, באסיפה שהייתה באוקטובר וגם האחת שלפניה אלון בנימיני רמז בצורה דיי עבה שהסיפורים בדוחות ומה שהם ראו במציאות שונים לחלוטין.
במצגת שהם הראו שם (אבל לא העלו) זכור לי שהם הראו ריקברי צפוי וזה היה 80 בתרחיש האופטימי שלהם.

tby1

Active member
גם אם כן לא בטוח שיש טעם לצלול לזה בשביל 15%.
מעט מאוד מהתיק הזה הוא חובות בשלב 1.

יש גם סיכוי מאוד גדול להפתעות שם, באסיפה שהייתה באוקטובר וגם האחת שלפניה אלון בנימיני רמז בצורה דיי עבה שהסיפורים בדוחות ומה שהם ראו במציאות שונים לחלוטין.
במצגת שהם הראו שם (אבל לא העלו) זכור לי שהם הראו ריקברי צפוי וזה היה 80 בתרחיש האופטימי שלהם.
בהשקעה באג"ח בסיכון שום דבר לא בטוח ורמת הסיכון שמוכנים לקחת היא אישית. מבחינתי 75% גביה של תיק אשראי במהלך 5 שנים אחרי שניקו אותו היא בסיכון נמוך ביחס לתשואה. מה המקרה היור רע? יגבו פחות אקבל תשואה יותר נמוכה. אני לא חושב שיש סיכון ממשי לקרן. מצד שני יש אפסייד של תביעות ככל שלא נקבל פארי + שלד בורסאי כך שלשלבת על 15% שנתי ל- 5 שנים נראה לי בסדר גמור
תשווה זאת לאג"ח של חנן מור למשל - איך אפשר לדעת כמה ומתי ישלם? - המון חלקים נעים . בבול זה תהליך פשוט - תיק אשראי מתרגם לגביה , אם צריך דרך גם דרך הוצאה לפועל ....

בורסה 2008

Well-known member

בהשקעה באג"ח בסיכון שום דבר לא בטוח ורמת הסיכון שמוכנים לקחת היא אישית. מבחינתי 75% גביה של תיק אשראי במהלך 5 שנים אחרי שניקו אותו היא בסיכון נמוך ביחס לתשואה. מה המקרה היור רע? יגבו פחות אקבל תשואה יותר נמוכה. אני לא חושב שיש סיכון ממשי לקרן. מצד שני יש אפסייד של תביעות ככל שלא נקבל פארי + שלד בורסאי כך שלשלבת על 15% שנתי ל- 5 שנים נראה לי בסדר גמור
תשווה זאת לאג"ח של חנן מור למשל - איך אפשר לדעת כמה ומתי ישלם? - המון חלקים נעים . בבול זה תהליך פשוט - תיק אשראי מתרגם לגביה , אם צריך דרך גם דרך הוצאה לפועל ....
לא יודע מה איתך, אבל בחברה כמו בול בתחום האחב שנכנסה לכשל פירעון ואלוהים יודע מה קורה שם מתחת לפני השטח, אני מצפה ליותר מ-15%.
אני למדתי שבתחום הזה צריך להיות סופר חשדן ולהבין שכנראה תמיד יש דברים שאתה לא מודע להם ולכן ניתוח קר של הנתונים בשטח זה לא מספיק.
אני גם מחזיק וחושב שבגדול הגביה נראית טוב, אבל מודע לזה שבכל רגע המצב שם יכול להתדרדר והגביה תיבלם במהירות.

THE_ENDLESS

Active member

אני לא מסכים, לא חושב שהקרן מובטחת שם בצורה טובה כמו שאת מתאר וגם לא חושב שהגבייה הולכת כזה מדהים.
כל התיק היה צריך להיפרע מזמן וזה לא קרה, נתקעת עם הסדרים לא ברורים ומחיקה של ההון העצמי.
אם אני מוסיף לזה את האזהרות של אלון בינימיני אז אין לי ביטחון בלחזק על הטווח מחירים הזה.

בשביל 15% אני יכול לקחת את אחת הסדרות של מלרן (שהיא גם לא איזה באנקר אבל עדיין) ועוד לצאת עם אקסטרה כמה אחוזים.

tby1

Active member
אני לא מסכים, לא חושב שהקרן מובטחת שם בצורה טובה כמו שאת מתאר וגם לא חושב שהגבייה הולכת כזה מדהים.
כל התיק היה צריך להיפרע מזמן וזה לא קרה, נתקעת עם הסדרים לא ברורים ומחיקה של ההון העצמי.
אם אני מוסיף לזה את האזהרות של אלון בינימיני אז אין לי ביטחון בלחזק על הטווח מחירים הזה.

בשביל 15% אני יכול לקחת את אחת הסדרות של מלרן (שהיא גם לא איזה באנקר אבל עדיין) ועוד לצאת עם אקסטרה כמה אחוזים.
לא אמרתי שהקרן מובטחת אלא אם יצליחו לגבות רק 75% מהחוב בספרים במהלך 5 שנים התשואה תהיה 15% שנתי , בלי לקחת בחשבון תביעות . אני מתייחס לזה כתסריט פסימי, כלומר אני מצפה ליותר גביה ובוודאי תקבולים מתביעות
באשר השקעה במלרן - ההשקעה באג"ח בסיכון מבוססת, על פיזור בגלל ההפתעות שיכולות להיות ללפיכך יש גבול , לכל משקיע , להיקף החשיפה הוא מוכן להקצות לכל חברה / אג"ח כך שהעובדה שיש לכאורה אלטרנטיבה יותר טובה אינה משפיעה על ההחלטה להשקיע גם בדברים "פחות טובים " אלא על נתח ההשקעה מהתיק

Reem88

Well-known member

תוכנית הסדר​

למעלה