אני מכריז בזאת, לתקופת נסיון, על מדיטציה משותפת דו-שבועית:

אני מכריז בזאת, לתקופת נסיון, על מדיטציה משותפת דו-שבועית:

פה, בפורום.

כל אחד מאיתנו מודט כרצונו, בשיטתו.
לחמש דקות או יותר (לדוגמה, חצי שעה).

ואחר-כך משתפים.
וגם דנים, אם רוצים.

פעם ראשונה קבועה - מדי יום ראשון ב-06:00 בבוקר. הכי תחילת השבוע.
פעם שניה משתנית - תיקבע יחדיו מדי יום ראשון, לאותו שבוע.

לפעם הקודמת...

המדיטציה של יום ראשון 20.12.15 בשעה 06:00 בבוקר

כדי להשתתף אנחנו מבצעים שלוש פעולות פשוטות ורבות-עוצמה:

1. מודיעים כאן ועכשיו על כוונתנו להשתתף;

2. מתייצבים כאן במועד ומודיעים שמתחילים;

3. בתום המדיטציה מספרים מה עשינו ואיך היה.

מומלץ להשתתף אחר-כך בחופשיות בדיונים, שאלות וכל השאר, עם המשתתפים האחרים.

התייעצויות שלפני

הודעתם על כוונתכם להשתתף ואתם תוהים איך תצליחו לזכור להתייצב ביום ראשון ב-06:00 בבוקר?

מתלבטים לגבי אופן ומשך המדיטציה?

כל שאלה/התייעצות אחרת?

זה המקום!

דיונים שאחרי

אז מדטתם... ועכשיו אתם תוהים לגבי... מה?

רוצים להעלות שאלות או לדון בנוגע לעניין כזה או אחר, בעקבות מה שחוויתם?

לשתף את כולנו באי-אלו מסקנות או תובנות מעניינות?

או...?

היתה זו ההזדמנות ה-24 במספר.

הפעם ה-24 שבה הוכרזה מדיטציה קבוצתית משותפת בפורום זה.

כל הכבוד על ההתכוונות וגם על "סגירת המעגל" עם הנסיון לאפשר זאת.
לפעמים הנסיבות החיצוניות (או הפנימיות) אינן מאפשרות לעשות X, אולם הנסיון לעשות X מוסיף לפעום ולאפשר למידה... ו"סגירת המעגל" - ההתכוונות הפוגשת את עצמה ומאשרת את השלמת הנסיון ("לא יצא") - הינה קסם אחראי ומשמעותי. כל הכבוד על ההשראה שאת נותנת ועל הדוגמה האישית המופלאה.

עומד להתחיל...

ישששששששש!!!
אני אנושי!!!
לא שמתי לב לשעה!!! שכחתי מהמדיטציה!!! וו-הו!!!
אני ער כבר מסביבות 04:30, עושה דברים כאלה ואחרים.
באיזשהו שלב גם הערתי את בת-זוגי... ובעודנו מדברים על דא והא, צוחקים, רואים סרטונים בסמרטפון ומשוחחים ברומו של עולם, פתאום אני אומר לה: היי, שכחתי מהמדיטציה! וואו!
טוב, טוב, קופץ לשירותים ומיד מתחיל במדיטציה... יש, יש, יש!!!

שבע המשימות

ובכן, מדטתי במשך כמחצית השעה.

לא החלטתי מראש כמה זמן אמדוט - כך יצא.

התיישבתי על מיטתה של אמי, התבוננתי בשעון ועצמתי את עיני.
לא ידעתי מראש איזו מדיטציה לאפשר אז החלטתי לפתוח את המדיטציה בלהחליט מה עושים עכשיו.

וכך, בעיניים עצומות, התוויתי לעצמי שבע משימות:
1. העמקת הנוכחות
2. העמקת הבריאות
3. שיפור יחסיי עם הזולת
4. העמקת הנוכחות
5. שיפור עבודתי עם "מדיטציית החופש" להיום
6. פתוח - השארתי את המשימה הזאת פתוחה, לרגע שאדע מהי
7. העמקת הנוכחות

כבר ברגע שהתחלתי בביצוע המשימה הראשונה או אפילו רגע אחד לפני כן, ידעתי לפתע מהי המשימה השישית: שיפור היום הזה, קרי, שדרוג היערכותי אל המשך היום.

וכך עברתי ממשימה למשימה, מקדיש לכל משימה את הזמן הטבעי שלה.
זה שנים שאין לי כבר אישואים מיוחדים עם "הריכוז" בזמן המדיטציה - אני אפילו כבר לא חושב על כך במושגים של "ריכוז", כך שמודעותי לרוב עוסקת בדבר שקבלה על עצמה לעסוק בו, ברציפות ובעמקות.

בהעמקת הנוכחות הראשונה, הנכחתי את החיוּת שבגופי למודעותי, כך שמאותו רגע ואילך (וגם עכשיו) ליוותה אותי תחושה קסומה זו כרקע לכל מחשבה, הרגשה, תחושה, פעולה וכו'.

בהעמקת הבריאות הרחבתי את תוצאות המשימה הקודמת, באפשרי לגופי להיחוות יותר ויותר כאור לבן, בראש ובראשונה על-ידי כך שנחווה כקולט יותר ויותר אור לבן ומחזיר יותר ויותר אור לבן.
אפשרתי לכל נקודה, חלק ורובד בגופי להיות כלי של אור לבן.
בשלב מסויים עלתה בי המלה "כליאור" (כלי אור) והיא שמשה מרגע זה ואילך כמנחה את מהותו של גופי. אפשרתי לכל חלקי להגביר את אורם. בשלב מסויים הופיעה מלת-המשך, שהתייחסה לשלב הבא: "אורכליאור".
הפעולה הזאת כולה נחוותה כמעין מעבר למצב אחר, חדש, שבו הגוף הינו כליאור (מודעותי זיהתה מיד, כמעט ללא מלים, ש"כליאור" זה גם "כלי של אור" וגם פוטנציאלית "כליא של אור").

פעולת שיפור יחסיי עם הזולת היתה גם היא עמוקה ומענגת ונחוותה כמעבר למצב חדש.

העמקת הנוכחות השניה הוסיפה את השקט, הדממה, למודעותי המתרחבת. מאז ועד עכשיו, בעקומה כזאת או אחרת של רציפות משתנית, השקט נחווה, ביחד עם החיוּת של הגוף, בתור הרקע של המתרחש כאן.

אחר-כך באו משימות "מדיטציית החופש" ו"היערכות משודרגת להמשך היום", שגם הן היו משמעותיות ומשדרגות. יאמי.

לבסוף, העמקת הנוכחות השלישית, צירפה את מרכיב "מודעות המודעות לעצמה" או "זיהוי המזהה" או "זיהוי העצמי האמיתי את עצמו" או בכל כותרת בלתי-מספקת אחרת. זה היה רב-עוצמה ביותר. הרגשת החיוּת שבגוף והשקט שבכל, הינן נפלאות ומופלאות, אולם אין הן מתקרבות לעומק הרגשת היציבות האינסופית שמתלווה לזיהוי-עצמי זה. זוהי מעין חוויה מופלאה של התאחדות ואחדות, שנמשכת גם עכשיו.

אז כך התחלתי את השבוע שלי.

בתום השלמת שבע המשימות פקחתי את עיני והתבוננתי בשעון, סקרן לגלות כמה זמן חלף.
והנה אני כותב לכם הודעה זו ומחזיר בזאת את השידור אליכם.

טלטי555

New member
וואו

שיתוף מגניב ומעורר השראה
נותן המון כוחות.
וגם מסקרן מאודדדד
תודה בן!!

טלטי555

New member

עולות לי כל מיני שאלות לגבי השיתוף הזה
בינתיים עוד לא הצלחתי לנסח אותן בשפה שתהיה ברורה לבני אדם

אז מקווה שבקרוב...
בשלב זה רק יכולה לומר שזה די מדהים לראות התנהלות פנימית כזאת מכוונת ומוארת ושימוש במחשבות בצורה ערה ויעילה.
ככה לפחות זה נראה מפה.
כמו צוהר למימד אחר ומאוד קסום.

כיף שאנשים אחרים יכולים להציץ לעולמנו הפנימי ולקבל השראה

ותודה על שיתוף הביניים

נעים לדעת שסקרנות ורצון ללמוד מנסים לעשות את דרכם לכאן, למרחב המשותף, בתיווכן של מלים מגשרות...

אנא

טלטול, אנא הרגישי חופשית לשאול גם באופנים חלקיים, לפני שזה מגובש, בהיר וכו'

מודטחדש

New member
אני מתחייב (כשאני בארץ)

להשתתף בכל המדיטציות של 6:00. אמנם אהיה אז לקראת סיומה של המדיטציה שלי, אבל 5 דקות, לפחות, אהיה עם כולם במדיטציה. משום שאחרי זה, מספר הכנות בסיסיות ונסיעה לעבודה, לא אוכל, אלא די הרבה מאוחר יותר, להשתתף בדיון על המדיטציה.

למעלה