אלהורות וזקנה

s i s u

New member
לגמרי אשרי!

evanescent

New member
בענין בני הזוג

אתה אומר שלאלהורים יש רק בני זוג ולהורים יש גם ילדים וגם בני זוג, משתמע שמבחינת העזרה של בני הזוג הסיכוי של הורים ואלהורים שווה והילדים במקרה של הורים הם התוספת בסיכויים לעזרה. אבל אולי ישנה אפשרות שגם הסיכוי להימצא בזוגיות אינו שווה בין הורים ואלהורים? אני מתרשמת שלצעירים אלהורים יותר קשה למצוא בני זוג, אולי זה משפיע גם על הסיכוי שהם יהיו בזוגיות בגיל מבוגר? (אני לא יודעת, רק מעלה אפשרות).

חשבתי שפרסמתי תגובה

אני לא רואה אותה

לגבי צעירים סביר שלאלהוריים קשה יותר למצוא בן זוג כי רוב המועמדים הפוטנציאליים להיות בני זוג הם הוריים. המצב נראה טוב יותר בגיל מבוגר יותר כאשר אפשר להיות בזוגיות עם גרושים עם ילדים. בהנחה שלא מדובר באלהוריים שלא רוצים אפילו את זה, אז כאן מצבם טוב יותר. אבל לא בטוח שהוא ממש כמו הוריים. ראשית, יש גילאים מבוגרים יותר שעדיין רלבנטי להמשיך להתרבות ויתכן שמי שלא רוצה ילדים הדבר מצמצם לו את מאגר בני הזוג הפוטנציאליים. אבל אני מניח שבגיל מסוים ברור שהפיריון נפסק. שנית, ייתכן ועצם היותו אלהורי אפילו אם ילודה כבר לא רלבנטית, אולי זה מרתיע אחרים. שלישית, אם בגלל האלהורות לא היה לו בן זוג כל השנים האלה אז אולי חוסר ניסיון בזוגיות גם מרתיע.

מעניין לשאול את זה את הפסיכולוג.

evanescent

New member
ואולי גם בגילאים מבוגרים יותר

יש פחות אנשים פנויים לזוגיות (מאגר קטן יותר למי שמחפש) כי בכל זאת עדיין חלק מהאנשים ממשיכים זוגיות מגיל צעיר עד לגיל המבוגר....

KallaGLP

New member
רציתי להוסיף שאין בהכרח סתירה

בין עזרה מילדים לעזרה ממטפל סיעודי. הרבה פעמים עזרת הילדים כוללת, בפרט, גם דאגה לכך שיהיה בכלל טיפול סיעודי. אולי ההורה הזקן עצמו כל כך חולה, חלוש או מוגבל שאינו יכול להילחם על זכויותיו לקבל עזרה סיעודית ואין לו יכולת פיזית ו/או מנטלית ו/או כלכלית לחפש לעצמו עזרה סיעודית? במקרה כזה הילד יכול לטפל בהבטים השונים של מציאת עזרה כזו, כך שאם וגם כשהילד עצמו לא יכול להיות נוכח, יש לו תחליף. במקרה כזה העזרה הקטנה ביותר של הילד יכולה להיות עזרה בעצם החיפוש של מטפל סיעודי ובמאבק על זכויותיו של ההורה מול ביטוח לאומי וכד' לקבל עזרה כלכלית להעסקת מטפל כזה, כי לא לכולם יש כסף לממן טיפול כזה מכיסם הפרטי. העזרה יכולה להתבטא גם/או בסיוע כלכלי להורה כדי לשכור טיפול נאות כי לפעמים המדינה לא עוזרת בכלל, וגם אם כן - לפעמים העזרה הכלכלית מהמדינה לא מספיקה ויש צורך במשאבים כלכליים נוספים. כמו כן, בהחלט יש מצבים שבהם הילדים עוזרים גם פיזית ו/או נפשית בנוסף ומעבר לטיפול הסיעודי המקצועי. הם נמצאים שם בלי קשר למטפל הזר ונותנים תמיכה רגשית שזר לא יכול לתת או מחליפים את המטפל כשהוא בחופש או חולה או לא יכול להיות שם, כי הרי גם המטפל הוא בן אדם שאינו יכול להיות זמין תמיד 24 שעות ביממה. לפעמים המטפל הזר נמצא שם רק כגיבוי, או רק לצורך עזרה פיסית, ובאותו הזמן גם הילד מטפל בהורה ותומך בו רגשית ונותן תחושה שההורה לא לבד.
זה נכתב כאפשרות נוספת שלא הוזכרה, ולא כתחליף לכל התסריטים האחרים שהבאת, כולל מצבים שבהם ילדים מתנערים לגמרי מהוריהם, שגם הם קיימים, כמובן.

מסכים שזו גם אפשרות

אני מסכים שזו גם אפשרות ואף הזכרתי אותה אם כי לא בפירוט כפי שאת, כאשר כתבתי שילדים יכולים לעמוד על המשמר מפני abuse או אף להרתיע מעצם העובדה שהם שם. אבל אני מסכים גם לתוספת שלך.

KallaGLP

New member
בהחלט, ראיתי שכתבת זאת

ולכן נמנעתי מלהוסיף שאחד התפקידים של הילד במקרה של עזרה סיעודית יכול להיות לוודא שההורה מטופל כמו שצריך ושהעובד הזר אכן עושה את עבודתו נאמנה.

גישה מרעננת :)

למקום הזה - לא לשאר העולם

אנחנו נוטים לענות לאנשים שדואגים "מי יטפל בי" שבמילא ילדים לא מבטיחים זאת. זה נכון כמובן, אבל כדאי לזכור שהם בכל זאת מעלים את הסיכוי...
אגב - אני לא חושבת שזה אומר שמי שחושש כן צריך לגדל ילדים, כי לפעמים עדיף לקחת יותר סיכון לגבי העתיד כשזה דבר כה מהותי שישפיע על רוב החיים.
טוב להיות מודעים ולהשקיע יותר בפנסיה, ביטוח סיעודי וכדומה, אבל לא בהכרח ללכת לקיצוניות של כן לגדל ילד לא רצוי רק לשם כך.

תודה ואני מסכים

שמכך שהסיכויים הם כאלה נובע שצריך להיות הורה רק בגלל הסיכון. אני בעצמי לא הורה למרות החשש. בצד הסיכון הזה יש גם סיכון בהורות לילדים והסיכון בהורות לילדים ייתכן והיא לא שווה בין כולם ויש בני אדם שמזהים אצלם סיכון גבוה מהרגיל. מי שמאוד לא רוצה הורות אז אם יכריח את עצמו להיות הורה לוקח סיכון על מצבו הנפשי והדבר יכול להשפיע על הילדים. מי שמזהה אצל עצמו אי התאמה יחסית גבוהה להורות ויש לאי ההתאמה הזאת בסיס עובדתי גם לוקח סיכון. מי שיש לו בסיס להניח שאם יהיה הורה מאוד יצטער על הדברים האחרים שהוא לא עושה גם יש כאן סיכון.

הסיכון של הזיקנה הוא רק סיכון מסוג אחד ומהצד השני יכולים להיות סיכונים גם כן.

למעלה