או סי די מלווה בדכאון בהריון

התלבטות האם לקחת כדורים או לא

היי, שמי רן ואני כבר סובל מאו סי די במשך כמה שנים.
למען האמת אני השתמשתי בטיפול תרופתי לסירוגין בתקופת הצבא שלי ואחרי כן.
לא מזמן סיימתי אוניברסיטה וחוויתי שם חוויה לא נעימה שיצרה אצלי מחשבה טורדנית שלא עוזבת אותי, לא משחררת עד היום.
מצד אחד אני מרגיש שזה מטופש "להיכנע" למחשבה ובעקבותיה להתחיל לקחת כדורים. אני לא רוצה לעשות את זה כי אני מרגיש שזה מטופש.

מצד שני אני מרגיש שזה לא עוזב אותי לחלוטין. גם כשאני עושה ספורט או משתדל למלא את היום שלי בפעילויות בסופו של דבר זה גורם לי להרגיש שאני כל הזמן מוטרד וחרד שהמחשבה הזאת תגיע אליי ולא תעזוב אותי.
אני שואל אותכם מה לדעתכם כדאי לי לעשות.

תודה, רן.

קטע של הראש שלי

הקטע הוא שכשאני אומר לעצמי שאני אקח כדורים, פתאום אני מרגיש טוב יותר.
אבל הנה, איזה קטע, אני מרגיש טוב יותר גם בלי לקחת את הכדור עצמו.
זה לא מצחיק?
זה לא פלצבו לחלוטין בעצם אם כך?
אני ממש מבולבל

דן1991

New member
חולק נסיון שלי עם גריה מגנטית

טופלתי בטיפול פרטי במרפאת ניורוקליניק , לפני בערך כשנתיים,
אני לא יודע אם ההשפעות שהיו עלי , יהיו כמו על אחרים , ההנחה שלי שכן, ואני רוצה לחלוק איתכם .
אתחיל בכך שהמסקנה לגבי הטיפול היא לא חד משמעית :

הטיפול עוזר חלקית ולזמן בו מתבצע הטיפול בעיקר.
הסבר : הטיפול השפיע אצלי כבר אחרי שני טיפולים לערך , קודם כל משפר מצב רוח , (תראו לי כדור שאחרי יומיים אתה מרגיש כבר שיפור),
כלומר , אני ,שהייתי בדיכאון חמור , הוא העניק לי בוסט די גדול חיובית . לגבי האוסידי גם היו שיפורים של פתאום היה יותר קל להתנגד למחשבות מסויימות בקיצור , הייתי במשבר וזה די עבד .
הצד השלילי : התחושה היתה שכל טיפול נקודתי ,הערך שלו מתמשך כיום וחצי , ואחר כך כאלו מתפוגג האפקט.
כך שכל עוד עושים נניח פרוטוקל של 20 סשנים 5 ימים בשבוע , אז מרגשים בחודשים האלו שיפורים , המטפלים מודעים שההשפעה חולפת(אני מניח ) לכן הם בקליניקה הפרטית כבר מראש הסבירו לי שיש מצב שצריך ל"שמר" את הטיפול , עם 2 עד 3 מפגשים לשבוע לאחר הפרוטוקול , הבעיה הייתה : אם לא הייתי ממשיך כל יומיים -מינימום- לא הייתי מרגיש אפקט ממשי מתמשך באותו שבוע .
בנוסף לאחר כ 20 טיפולים התחילו לי כאבים בראש מהטיפול -(הטיפול יוצר מעין מתח דוקרני על בתוך הגולגולת וכנראה אחרי הרבה טיפולים זה אצלי התפתח ממש לכאבי ראש ), הטיפול גם לא נועד להיות טיפול קבוע . אני בגלל כאבי הראש לא המשכתי יותר ,וכך גם ההשפעה בסוף התפוגגה.
לסיכום : לפי הרשמים שלי - יש לזה אפקט ,אבל בעיקר לאורך פרוטוקול הטיפול , וקצת מעבר ,אבל לא נועד להחליף
טיפול קבוע , ראשית בגלל היוקר ושנית מתחילים להיות כאבי ראש לא סימפטיים .
טוב לבוסט כנגד גם דיכאון , וגם מצב ירוד של אוסידי , אבל צריך לנצל את הטיפול ולעבור ממנו לטיפול ש"מחזיק" זמן לדעתי כדאי להמשיך בחשיפות CBT (אני מאמין עדיין בcbt איטי ורק כשהמטופל באמת מוכן- כמו הכנה לאיש הברזל לדוגמא,לא יעזור איזה קוצ'ר יהיה לך אם אין לך את המוטיבציה לא תצליח), + טיפול התרופתי .
בהצלחה לכולם. מקווה שעזרתי .

קליבר 11

New member
בגדים במחיר סמלי...

לאחרונה ירדתי במשקל בצורה משמעותית .
כעת יש עליי להחליף את המלתחה ..>> ולרכוש בגדים חדשים .
אסביר שזה פריטים ספציפים ואת כולם קניתי בכסף מלא .
קשה לי להיפרד מהם ..
לכן אני מוכן למסור אותם תמורת סכום סמלי .
ומדובר בכל מיני פריטים שונים. כגון מכנסיים .. חולצה .
לכל המעוניין יפנה אליי במסר .
תודה וחג שמח
קליבר
אני גבר...

Gameboy4

New member
יש כאן מישהו שנוטל או נטל אריפליי? Ariply

ואם כן באיזה מינון ומה היית ההשפעה?

bkl12

New member
הפתעה !!! חליטת קמומיל עוזרת לי ב ocd

אני רוצה לשתף אתכם בעניין שעוזר לי עם האוסידי והחרדה שלי .
במקרה גיליתי שחליטת קמומיל עוזרת לי ...
הפתעה גדולה...
אז אני שותה 2 חליטות בבוקר ביחד
ושתי חליטות בערב ביחד
סך הכל 4 חליטות ליום.
שמתי לב שאצלי זה עובד על קיבה ריקה.
וזה גם מרגיע מתח וחרדה .

אורטל2030

New member
מישהו יודע אם יש דרך טבעית או משהו טבעי לאוסידי?

אשמח לדעת אם יש משהו טבעי או דרך טבעית לטפל באוסידי שמלווה בדיכאון? הבנתי שספורט עוזר אבל חוצמזה אולי איזה צמח טבעי או טיפול טבעי שידוע שעזר למישהו אשמח לדעת... נמאס לי כבר מהכדורים אני לוקחת מינונים גבוהים והם לא ממש עוזרים כבר לצערי. אשמח לעזרה או אפילו אם מישהו שמע על טיפול טוב אפילו פרטי....?
תודה רבה

bkl12

New member
הספר spark של ג'ון רייטי

מישהו מכיר את הספר spark של ג'ון רייטי ?
הוא מהלל שם את הפעילות גופנית כפעילות המבריאה את המוח.
הבחור מקדיש את חייו להפצת הרעיון של פעילות גופנית למען רפואה ובריאות מנטלית , למידה , מצב קוגניטיבי ועוד תיפקודים של המוח שלנו.
שווה להתרשם .

jacolevi

New member
כתבה מעניינת לגבי החומר קטמין

בחו"ל משתמשים בו גם לטיפול ממוקד באוסידי. כאן בישראל עושים בעיקר מחקרים לטיפול בדיכאון עם תוצאות טובות מאוד.

alegra25

New member
OCD בדייטים

היי לכולם,
אובחנתי לפני שלוש שנים בערך, אבל אני סובלת מ-OCD עוד מימי הצבא.
אני כיום בת 27. מטופלת בלוסטרל וריספרדל, וזה די מאזן אותי באופן כללי,
אבל בזמן האחרון כשאני מנסה לצאת לדייטים אני רואה שה-OCD ממשיך לתת את אותותיו. כל מי שאני לא מרגישה אליו משיכה על ההתחלה - אני מפתחת אוטומטית דחייה ממנו. כל נשיקה ומגע פיזי גורמים לי להמון מחשבות שליליות. אני אציין בהקשר הזה שבמערכת היחסים הקודמת שלי הייתי עם מישהו שלא נמשכתי אליו, ואני נורא מפחדת לחזור למצב הזה. גם מאוד קל לי להכניס אנשים ל"תבניות" - ההוא טיפש, וההוא אופטימי מדי בשבילי, וכו' וכו'.
אני ממש רוצה זוגיות, וממש רוצה לפתח משיכה, אבל מרגישה חסימה.
הייתי מטופלת כמה שנים אצל פסיכולוגית, וחושבת לנסות טיפול CBT ממוקד.
מה דעתכם? כמו כן, אם יש למישהו המלצה על מטפל/ת (עדיפות למטפלת) באיזור המרכז, מומחה לטיפול ב-OCD, אשמח לשמוע.
תודה!

קליבר 11

New member
שלום לכולם

לאחרונה לא מצליח לפתוח את הפורום שלנו .
צריך עזרה
תודה רבה

קליבר 11

New member
ביגוד במחיר סמלי בבקשה

שלום !1 עקב ירידה במשקל ארצה למכור במחיר סמלי קפוצ"נים 2
+מכנסי אלגנט מידה 54 .מש במחיר נמוך .
אשמח מאוד לעזור חבל לזרוק .
תודה
יש לפנות אליי

גדי20152015

New member
היי

אני לא יודע אם זה יעשה את אותה עבודה, אבל אם מה שמדאיג אותך זה המספרים עצמם (כי 150 גדול בהרבה לעומת 15) אז זה לא אומר כלום כי זה סתם מספר... תלוי בתרופה עצמה.
מה שכן יכול להוות אינדיקציה זה כמה המינון שהרופא נותן הוא יחסית למינון המקסימלי של התרופה.
ואכן בציפרלקס המינון המקסימלי הוא בסביבות 30 (בערך, הורידו את זה כבר ל 20 וכבר דיברו על זה פה).
ובאנאפרניל זה 300 מ"ג, לפי מה שידוע לי.

אז בערך התשובה היא: כן. משני התרופות קיבלת חצי או שלושת-רבעי מהמינון המקסימלי.

תשובה

אני נטלתי ציפרלקס 20.מג במשך מספר שנים, לא יודעת באיזה צורה זה מתבטא אצלך, אצלי הטורדנות מתבטאת במחשבות חפרניות שסובבות סביב פחד שפגעתי או אפגע במישהו, מהבחינה הזו הכדור לא עזר במאומה. הדימויים והחרדות מפני פגיעה באחרים המשיכו לקדוח במוח שלי ללא הפסקה. מה שכן, הכדור עזר למנוע את הדיכאון שהיה שם בגלל חדים האיומים, והפחית את מצב החרדה הכרוני שסבלתי ממנו קודם. אפשר. לומר נתן למרוח שלי בוסט של היי ומצב רוח טוב, ככה שלמרות מחשבות איומות שהתרוצצו בראשי יכולתי לתפקד חברתית, לצחוק ולהיות קולית. באותן שנים זה היה קריטי עבורי, הציפרלקס עזר לי לבנות בתחילת שנות העשרים מעגל חברתי ותחומי עניין, בלעדיו כנראה הייתי משותקת מהתסריטים הזוועתיים בראשי.
הכל קרס כשהפסקתי לקחת, אבל זה כבר סיפור אחר...

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי יקירה

לצערי דוקטור ריצרד אורינג לא עונה כבר הרבה זמן להודעות, ואני מנסה ליצור איתו קשר,לכן אני חושבת שהכי קרוב מבחינת השנה זה אולי חודש 3-4.
אם את עדיין לא מוצאת אני אנסה לפנות למנהלי תפוז שיעזרו:)

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי קליבר

אכן חלק מאוסידי אצל אחרים היא אגרנות.
אני מבינה מה אתה מרגיש.
אתה חש שכל חתיכה מהניירת חשובה או מלאה בזיכרונות.
אבל מנסיון תאמין לי המטפל שלך צודק, אתה תרגיש כל כך משוחרר כשתעיף את הניירת ואתה תראה כמה היא לא היתה חשובה.

למעלה