אבחון אספרגר

arana1

New member
אז מי ששלם עם עצמו אמור לא לבקר יותר

אדם ששלם עם עצמו אמור להשלים עם הרוע והטיפשות והאלימות והעוול והכיעור?
איזה מזל שלא כולם חושבים כמוך.
חוץ מזה, אף אחד לא שלם עם עצמו, גם לא הפסיכולוגים שאת מעריצה, להיות שלם זה גם לקבל חוסר שלמות ולהמשיך להאבק גם מהמצב הזה על קיום טוב, והגון, יותר

arana1

New member
אגב, "כל הזמן"

לעלות כמה תגובות בפורום המיותר הזה זה לא כל הזמן, למזלי יש לי חיים שאין שום קשר בינם לפורום הזה או לך או לאחרים כאן בכלל, אחרת הייתי יורה בעצמי מזמן.
ודווקא אני ממש לא מנסה לשנות אחרים בכלל, להפך, כמו הרבה אוטיסטים אחרים גם אני לא יותר מגע או מבט או דיבור עם אף אחד, והרי בדיוק על זה אני חוטף את האבחנות המגוכחות כל כך, ומואשם בניתוק ופיגור וחוסר אמפטיה ומה לא,אז שוב, שקר ואמת, שפה ומציאות, תלמדי להבדיל ביניהם, זה יעשה לך רק טוב.
כי מי שמתערבים בגסות אלימה בזהות של אחרים זה האידיוטים שאת מעריצה ולא אני.

Mor L

New member
בחורצ'יק אתה צריך עזרה

זה כל מה שיש לי לומר.
&nbsp
כולם סולחים לך על ההעלבות של כולם רק בגלל שאתה אומר שאתה אוטיסט?
זה נותן הצדקה להתעלל באנשים בחוסר רגישות וחוסר טאקט?
לא משנה כמה מנסים ללכת לקראתך כשברור שאתה רואה את המציאות בצורה מעוותת?
&nbsp
לא שווה להיכנס לפורום הזה בגללך.

arana1

New member
כל מה שיש לך לומר זה שטויות ושקרים

עובדה, שלא את ולא אף אחד אחר כאן מסוגל להתחיל להתייחס בכלל לעובדות,
ודי בזה בשביל לכפות על כל האוטיסטים התעלמות והתעללות שאין נוראית ומחפירה ממנה.
אז שוב, למה את לא מתייחסת לעובדות ?, באמת ?
אני מציג כאן טיעונים ענייניים, עובדות, אמת, ומה אני מקבל ממך ומשכמותך ? יחס משפיל, מבזה, פסיכולוגיה בגרוש,
ואת עוד מדמיינת שאת הולכת לקראתי ?, חחחח, כמה הסצנה המופרכת הזאת מוכרת כמעט לכל אוטיסט, שהפשיסטו נורמטיבים ממש משוכנעים שהם הולכים לקראת האוטיסט בזמן שהם לא מוכנים לזוז אפילו מילימטר למען הזולת ואז האוטיסט או בכלל האדם השפוי מוצא את עצמו ממולכד בחובות והתחייבויות למי שמשפיל ומדכא אותו ולא רואה אותו בכלל,
אם מחפשים סיבות להתקפי זעם, ליאוש, לחרדה, לבדידות טוטאלית,
הם שם,
בהתנהלות כמו שלך.

אז תנסי במחילה להיות ולו לשניה עניינית,
אוטיסט הוא מפגר ?
לא,
אם לא אז למה את מעלה מפגרים כטיעון בזכות יחס שמבזה אוטיסטים כחסרי זהות ויכולת ?
אני מתערב במעשי אחרים או שאלה רק החברים השחצנים והאלימים שלך שמתיימרים לשפוט כל מה שזז כמהיר מדי או איטי מדי או רחוק מדי או קרוב מדי או שתקן מדי או דברן מדי.... וכך לאין סוף.

והנה יש לנו כת הזויה של פסיכולוגים שמרוב שעמום או אני לא יודע מה מסתובבים ומעירים לכולם שהם לא ישרים מספיק כי ברור שרק הפסיכולוג יודע לייצג את הישר.
או מטפלות תקשורת שאין להם שום מושג ונגיעה ביופיה של השפה ולכן ממהרות להכרית ולהשמיד ולרצוח כל נסיון לעשות מה שאף אחד נורמטיבי לא מנסה לעולם,
לדבר אמת,
שזה אומר בין היתר לחיות כמו שאתה מדבר ולא רק ההפך,
ועל הפער הזה בין המציאות לשפה, בין המילה למעשה, שעליו פורחים כל הצבועים והאלימים והמניפולטיבים נאבקים בלי חשבון ובלי רגישות ובלי מחוייבות ולו הכי זעומה למוסר אנשים שפלים ומשפילים שהמגע היחיד שלהם עם המציאות והחברה הוא דרך קונפורמיזם טוטאלי, את קוראת לאנשים האלה פסיכולוגים, אני מזהה אותם כפחדנים ושקרנים.
אז בואי, ברשותך, או בלעדיה, נחזור לעובדות, אני הוא זה שמסתובב כל היום וצורח על אנשים למה אתם לא אומרים שלום ובוקר טוב ולמה אתם שותקים ולא זזים בדיוק בקצב ובכיוון "הנכון" או שזה רק הפסיכופאטים הנערצים עלייך שעושים את זה ורק את זה ?
עובדות, אמת, את יודעת, זה לא בעייה,להפך, זה הפתרון,
והעובדה היא שלפחות בינתיים אין דבר שיותר מפחיד את החברה וארגוניה המסואבים מהעובדות, ומהנסיון לדבר אמת.

את הולכת לקראתי,חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח, וואו, הכשרון האין סופי, והיחידי, של אנשים לעוף על עצמם, לעולם לא יפסיק להפתיע אותי.

לא צריך סליחה מאף אחד, בוודאי לא ממך,

גורג42

New member
הוא עושה את זה פה כבר משהו כמו 10 שנים. זה מה יש

נראה לך שתצליחי לגרום לו להפסיק?

לא יעזרו כאן טיעונים לוגיים וגם לא פנייה למצפון, ואני מדבר מניסיון. גם לא יעזור "ללכת לקראתו" כי הוא רואה בזה סימן של חולשה וקריאה לדרוך עלייך יותר חזק.

אצלי זה הגיע למצב כזה, שהחלטתי להתקין חוסם מיוחד בדפדפן שלי שמסנן את ההודעות שלו. מוזר, אבל הפורום הפך פתאום להיות הרבה יותר נעים מהרגע שהפעלתי את הבייבי הזה (קוראים לתוסף הזה UBLOCK ORIGIN. מומלץ ביותר)

אגב, זה שאת אומרת "לא שווה להיכנס לפורום הזה בגללך" זה בדיוק מה שהברנש רוצה לשמוע. את יודעת כמה אנשים כבר ברחו מהפורום בגללו במשך השנים? וזאת בדיוק הסיבה שהוא ממשיך: כי עד עכשיו זו היתה דרך מאוד יעילה להפחיד ולהיפטר מכל האנשים שיש להם דיעות שונות משלו.

אז מה אפשר לעשות? לנסות ולשכנע אותו לא יילך. לבקש מהנהלת הפורום לטפל בעניין גם לא עוזר (ניסיתי). הדבר היחיד שאפשר לעשות זה להפסיק להתייחס אליו שהוא מתחיל עם הקטעים האלה שלו. כמאמר הפתגם המפורסם: do not feed the trolls.

(ורק לשם הבהרה: אני לא אומר שאראנה עצמו הוא טרול. אני כן אומר שכשהוא מתחיל עם הקטעים התוקפניים האלה, ראוי להתייחס להודעות שלו כאל הודעות של טרול. אם יתעלמו מהן, יש סיכוי שבסוף יימאס לו והוא יפסיק. וגם אם לא, לפחות הפורום לא יתמלא בויכוחי סרק אינסופיים שמרעילים את האווירה)

arana1

New member
לא מעוניין להבריח אף אחד

מי שברח זה רק אנשים כמוך וכמוהה שבשבילם עצם קיומה של דעה והשקפה שונה זה איום בלתי נסבל.
מי שברח זה הורים,שכמוה, לא היו מסוגלים לשאת תפישה שמזהה שונות ומגוון במקום שבו השטחיות הכחנית של הנורמה ממציאה מחלות ותסמונות ולקויות רק בגלל שסובלנות והכלת ובכלל השונה מאיימת על הזהות הנורמטיבית.

להפנות אותי לטיפול, ל"נתח" אותי פסיכולוגית, להקפיד להתעלם מכל מה שאני כותב... נחשב כ"הליכה לקראתי" אצל אנשים גסי רוח ואטומים, בני אדם סבירים יודעים לזהות את זה כבדיוק ההפך מזה

arana1

New member
למזלך שלומית תמיד תגן על רוע ליבך

ותמחוק כל נסיון של נתי ושלי להתגונן מפניו

את טועה מאוד בנוגע אליו

ארנה נלחם כל חייו נגד האפליה והגזענות לא נכון לסמן מי שתוקף פשע כנסוכן מאוד אלא להפך את יודעת כתוב בגמרא כל המרחם על הרשעים סופו שיתאכזר לחלשים חובה ורצוי מאוד לגנות כל עוולה וארנב עושה כך המון זמן ובאופן נפחא ואמיץ בעיני זה חשוב לבקר את הרוע .
&nbsp
בנוגע לפיגור שכלי אין דבר כזה פיגור שכלי דווקא האנשים האלו מנסיוני הם הכי רגשים חכמיפ ומופמופלאים שיש את יכולה לקרוא על 4וטסטים בתפקוד נמוך שיצאט ממה שנראה כבועה והם גאונים יש כמה כאלו למשל איל שחל ועוד כדאי לברר הם בתוך גופם אבל הם מבינים הכל לכן אין דבר כזה מפגר בעיני כולם חכמים וטיפשים בו זמניצ בכל אחד יש ניצוץ .

גורג42

New member
הדוגמא הזו של רבי עקיבא מראה שגם את וגם אראנה לא מדייקים

לרבי עקיבא היה קושי, אבל הוא לא היה צריך צבא של אנשי מקצוע כדי להתגבר עליו. אישתו מצאה את דרך הלמידה המיוחדת שמתאימה לו, וברגע שנפרצה החומה התברר שהשמיים הם הגבול.

ונכון, יש כזה דבר "אי אפשר". יש כזה דבר "חוסר יכולת". אבל אני לא מכיר אף אחד (כולל אני) שמתקרב לגבול היכולת שלו. עובדה שיש גם "מפגרים" שעשו בגרות, ונכי רגליים שמשחקים פוטבול או מטפסים על הרים. עם גישה נכונה של האדם עצמו ושל סביבתו המיידית, ניתן להגיע רחוק מאוד בלי קשר לנקודת הפתיחה שלו.

ומצד שני, גם לאנשים שנחשבים "נורמלים" יש מגבלות קשות מאוד. לכל אדם יש דברים שהוא משוכנע שהוא לא מסוגל לעשות, ולאחר עבודה עצמית ממושכת הוא מצליח לשבור את המחסום.

בקיצור, כמו שחכמנו כבר אמרו מזמן: אין דבר העומד בפני הרצון.

אגב, מומלץ מאוד לוודא - לפני שמתחילים בכל העבודה הקשה הזאת - שהיעד שאליו אנחנו חותרים שווה את המאמץ. זה שמישהו עם איי קיו 80 יכול בתיאוריה לעשות בגרות, לא אומר שכדאי לו לעשות את זה.

ואותו העקרון תקף גם לגבי לקויי למידה ואוטיסטים ו-NVLD: לא כל דבר ש"אחרים עושים בקלות" זה משהו ששווה להשקיע בו מאמץ הרקוליאני.

arana1

New member
זה לא מהותי

כמתעקשים ללמד דגים לטפס על עצים אז כופים יחס ושיח שהוא גם מבזה, גם טיפשי, וגם מייצר בעצמו חוסרים ומגבלות איפה שאין כאלה.

לא כולם צריכים לדעת הכל ולעשות את הכל, שאלת ה"הכל" הרבה יותר מורכבת מכפי שהיחס התעשייתי חושף( לא ניכנס לזה כאן כי חלק מהאלימות מתבטאת גם כשנאה לפילוסופיה ובכלל),
לאדם ההולך בדרכו, כפי המתאים ונכון לו, הכל אפשרי, ההכל של האחד לא זהה להכל של האחר, וזה משהו שפשיסטים לא מסוגלים להבין, לצערי, כי כשחיים בחברה שבה הכל תחרותי אז אין ברירה אלא ליצור אמת מידה אחידה בדיוק במקום שבו כזו הכי לא רצויה,
ואם כבר חוזרים למקורות אז לא במקרה זה גם בדיוק מה שעשו בסדום.

Mor L

New member
רבי עקיבא הוא הדוגמה המושלמת

רק כאשר לימדו אותו בצורה המיוחדת שהוא יכול לקלוט ולהבין, אז הוא הצליח לממש את הפוטנציאל האינסופי שלו ולהגיע להישגים שאחרים לא הצליחו
&nbsp
אשתו נתנה לו את הזמן להצליח בדרך שלו, ולא ללכת על פי התלם שככה צריך ללמד וזהו זה.
בעזרת סובלנות, סבלנות והתמדה, היא הצליחה לגרום לו להסיר את המכשולים והקשיים שלו, כי זה היה לימוד מותאם במיוחד בשבילו, איך שהוא יכול לקלוט את הדברים
&nbsp
לכן אני אומרת שאם עושים אבחון ועולים על הבעיה, אז אפשר לדעת איך להתגבר עליה ולנצח אותה, בעזרת הכלים המיוחדים לאותה בעיה ספציפית

אי אפשר להגיד שכולם נבראו שווים וכולם צריכים ללמוד ולתפקד באותה דרך.
&nbsp
זה כמו שאם למישהו יש בעיה רפואית, נותנים לו תרופה למקרה הספציפי הזה, ולא סתם אנטיביוטיקה כללית או אקמול... כי זה רק יהרוס את הגוף.
&nbsp
ולכן אם למישהו יש קושי מסויים, צריך להבין מה הוא כדי לדעת איך להתמודד איתו

arana1

New member
שיוויון לא אומר אותה דרך

שיוויון אומר בדיוק את ההפך, כבוד לשונות, שיוויון בין דרכים שונות, הרי אם לא היה שוני לא היה צריך שיוויון.
התפישה של שיוויון כשיוויון צורני אפיינית רק לקהילות מפגרות ואלימות כמו זו הדתית או הפשיסטית.
אם אבחון היה מזהה את מצבו היחודי של האדם היה בו טעם וצורך, אלא שכיוון שלא רק שאינו עושה את זה אלא שגם בגלל שמבוסס על תפישה פרימיטיבית וכחנית של שיוויון הוא כופה לקות ומחלה ותסמונת במקום שבו יופיו היחודי של האדם מתבטא, אז הוא מזיק, משפיל ומטעה

גורג42

New member
עם זה אני מסכים. הנקודה היא ש"אבחון" לא מגדיר היטב את הבעיה

סתם להגיד "אני אוטיסט" או "אני NVLD" לא מגדיר את הקשיים שיש לבן-אדם. האבחנה עצמה היא לא בעיה ולא קושי (וטוב שכך, כי אין שום דרך "לרפא" אוטיזם).

כי כמו שכתבת בעצמך:
"אי אפשר להגיד שכולם נבראו שווים וכולם צריכים ללמוד ולתפקד באותה דרך."

וזה נכון.

לכן, האתגר שלנו הוא למצוא לעצמנו את הדרך המיוחדת שמתאימה לנו. האתגר פה הוא לא "לנצח את האוטיזם" אלא להוציא את המקסימום מתמהיל התכונות המיוחדות (יתרונות וחסרונות) שיש בנו.

לפעמים זה אומר להתמודד עם קשיים. לפעמים זה דווקא אומר למצוא דרכים לעקוף את מה שקשה לנו ולהתמקד בנקודות החזקות שלנו. כך או כך, להתייחס ל"אבחנה" כאל איזושהי נכות מגבילה שצריך "לנצח" אותה זו טעות בעיניי.

arana1

New member
עצם ה"אבחנה" מגלמת חוסר סובלנות וטעות מחרידה ומחריגה

אז ממש כואב בשכל לשמוע מצד אחד אנשים מתלוננים על חוסר פתיחות לדעות וקיום שונה ומצד שני נתלים באבחנות ובכל מה שהפסיכולוגים מקשקשים כדברי אלוהים חיים.

והאבחנה של לקות, למידה או אחרת, פשוט מתעלמת מכל הראיות על מנת להתרכז רק בשונות עצמה כאילו עצם קיומה הוא מחלה.
למשל,
כל הפרופסורים האלה מתייגים אותנו כמטורפים כי אנחנו אובססיבים לידע ונוטים לעסוק בו כל הזמן וגם בהקשרים שהמוסכמה החברתית לא רואה כמקובלים,
אדם שמתייחס לידע בתשוקה ובאהבה הוא לקוי למידה ?
אולי ההפך ?
בטוח,
אדם כזה חורג מהשורה,
והשורה זה הנתון היחיד הנלקח בחשבון על ידי המאבחנים והפסיכולוגים והשרלטנים האחרים,
כי בשבילו ידע וידיעה אינם רק דבר אינטסטרומנטלי, מכשיר לקידום כלכלי ומעמדי, אלא משהו שממש פועם לא בלב, בנשמה, משהו להתמסר אליו בכל גופו ומאודו,
אז במקום לראות בזה את היופי מסמנים את זה כתסמין ללקות,
למה ?
כי זה שונה מהמוסכמה, מהדרך שבה היא משדכת אלימות אגוצנטרית להישרדות אגואיסטית.

אז לא מעט אוטיסטים עושים את מה שאני עשיתי, ובהצלחה, פשוט לומדים לבד, וזהו,
אלא שהבעייה לא מסתכמת בזה כי כל עוד מתעלמים מכל ראיה אפשרית לא ניתן לקדם הסברים לרגישויות אוטיסטיות אחרות,
שהרי אלה קשורות אחת בשניה מן הסתם,
גם אם החוקרים והמאבחנים והפסיכולוגים מעולם אפילו לא ניסו לברר את האפשרות הזאת,
כי בשביל הנורמה אין זהות, יש לקות, ראשי תיבות של תסמונת,
אז מי שמדבר נגד זה הוא החסר מצפון בפורום הזה, הוא האלים, הוא החסר סובלנות וסבלנות,
מזלם של אנשים כאן שאיבדו כל בושה וכל יכולת למעט התבוננות עצמית

ובגלל זה יש טעם עצום לפגם בזיהוי שעשית בין אוטיזם לפיגור שכלי או בזיהוי של קושי הנובע מחוסר התאמה לסביבה עם קושי הנובע ממאפייני הזהות.

arana1

New member
ההישגים היוצאים מהכלל מעידים שהלקות אינה לקות

כי בדיוק כמו במקרה של אוטיזם והפרעת קשב, עצם היכולת לחבר אחרת לב ורגש לשכל ואינטלקט, גוף לנפש, זאת שגם מחריגה את האדם מהכלל, עשויה, בהינתן מעט תשומת לב חיובית, לאפשר לאדם המחונן בה תובנות שאינן זמינות לאדם הנורמטיבי.

אבחון זה שטות גמורה

זה לא מוביל לכלום אני אוטיסט ולא בתפקוד גבוה בכלל ויש לי קשים חבל על הזמן באמת , אבל לא הייתי מגדיר את עצמי כלקוי או כחוחה בגלל זה זה מעיד על קושי עם הסביבה שבגללה אני נשבר בזב אני מסכים עם ארי .
&nbsp
ומנסיון שלי חברה מכילה תשפר פלאים את מצבי שהייתי לא בדיכאון יכולתי ללמוד דברים נורא מורכבים ובקלות ועכשיו אפילו הכי פשוט אני לא מבין ואקלוליה ומה לא אז הכל תלוי עם מי אתה נמצא , בעיני זו לא מחלה אלא רגישות עמוקה שנתקפת כל הזמן לכן אנשים מתים .
&nbsp
בנוגע לפסכולוגית שעזרה לך זה יכול לעזור גם סמים קשים יכולים לעזור ולשכך תכאב אני מעדיף להיות מסומם ולא להיות מטופל , וזה גם קיצור דרך ולא האמת אבל עדיף על זיוף גס וגזעני

למעלה