מה נהוג כשיש ילד עם אלרגיה בגן?

מה נהוג כשיש ילד עם אלרגיה בגן?

בגן של הבן שלי יש ילד עם אלרגיה לחלב. לכן יש דרישות מיוחדות במסיבות. לדוגמה, קיבלתי רשימה ליום הולדת, ואני צריכה להביא לילדים פיצה, ולילד הזה אני צריכה להביא בורקס תפוח אדמה. ואם אני עושה עוגה חלבית, צריך להביא עוגת הבית של אוסם לילד. בעיני זה קצת מוגזם. בוודאי שיש להתחשב, אבל לדעתי אמא שלו צריכה לדאוג לזה. לדוגמה, להביא בתחילת השנה חבילת בורקסים, וכל פעם יכינו לו אחד. במקום שכל אמא תרוץ לחפש בורקסים במיוחד לבן שלה. וגם להיתקע בסוף עם חבילה שלמה.
לאחד הבנים בכיתה יש ילדה עם צליאק. תמיד במסיבות יש שולחן קטן ללא גלוטן, ולמסיבות יום הולדת שולחים עם הילדה כיבוד בשבילה. אגב, ביום ההולדת של הילד הזמנו פיצות לכיתה וביקשנו אחת ללא גלוטן. התחשבנו בה, וזה באמת לא היה קשה.
אבל בגן זה ממש לא נראה לי תקין. מה דעתכן?
אגב, אני מצאתי פתרון להקל על עצמי. בסוף הסתבר שאפשר להביא לכל הילדים בורקסים, אז פשוט נביא לכולם. ועוגה שלי בכל מקרה פרווה, רק צריכה למצוא מתכון לציפוי. אבל היות והילדים נשארים עוד שנה בגן, אני תוהה האם לא כדאי להציע את הפתרון אבל חוששת איך זה ייראה.

לדעתי, עדיף להביא לכולם אותו דבר.

לילדים האלה קשה להיות חריגים. הם חווים את החריגות הזאת כל יום. כשכולם יכולים לבקש ״ביס״ מכל ממתק מזדמן, הם אלה ששואלים ״זה מכיל חלב?״ ״זה עם גלוטן?״. אז בכל הזדמנות שאפשר שהם יהיו ״כמו כולם״ - אני בעד.
לא נעים לראות את כולם אוכלים פיצה, ואת אוכלת את החטיף שאמא שלחה לך בשקית...

אני לא מבינה את הרעיון הראשוני להביא לכולם פיצה ורק לו בורקס. ברור שיותר הגיוני שכולם יקבלו בורקס.
ולא חובה ציפוי חלבי. אפשר לפזר קוקוס, סוכריות קטנות, פצפוצי שוקולד,....

זה מה שאני עושה

פיצה זה הרבה יותר כיף לילדים, אבל החלטתי ללכת על הפתרון הקל בשבילי. אבל השאלה היא שאלה עקרונית, אם הוחלט בשיתוף עם האמא שהילד יוכל בורקס, למה שהיא לא תביא חבילה במקום שכל שאר האמהות יצטרכו לדאוג לזה?
והתכוונתי לגנאש שוקולד שצריך להיות פרווה. שמנת צמחית זה מגעיל, אני מכירה מתכון עם חמאה אבל בטח גם זה אסור לשים.

למה ששאר האמהות ידאגו? סתם כי נחמד להיות נחמד.

אני חושבת שיותר נחמד לילד כשהוא מקבל כמו כולם.
ויותר נחמד לאמא של הילד לראות שיש בגן אנשים נחמדים שמתחשבים בה ומנסים לשמח את הבן שלה.
וגם לך יהיה נחמד לראות שבהשקעה לא עצומה הצלחת לשמח ילד.
ולילד שלך יעשה טוב לראות שהוא משמח אחרים, והוא יבין שחברים חשובים יותר מעוגה עם קצפת.

לדעתי - עדיף לוותר על הגנאש שוקולד. זה יומולדת בגן. עוגת שוקולד עם סוכריות זה נפלא. את הגנאש - תאכלו בבית...

יש פתרון אחר? בלי שוקולד השחר?

זה סתם חומר כימי, סוג של פלסטיק מומס.
בדרך כלל אני מכינה תערובת של שוקוליט, סוכר וחמאה. מרטיב את העוגה ולא מלכלך.

פיתרון קל

שוקולד מריר עם שמן ממיסים במיקרו ויוצרציפוי שוקלודי אליו נדבקים כל הסוכריות.
אגב כדאי לברר לילד שלי אסור חלב אבל מותר חמאה.

ויקה1222

New member
ברור שאסור חמאה

אבל אם את שמה את "מחמאה", זו מרגרינה בעטיפה אדומה וממיסה עם שוקולד, זה יוצא אותו דבר

מרגרינה? אין סיכוי

כל כך לא בריא.
אני מבינה שזה מה שהבן שלי אכל כל השנה. מזעזע

Ani15

New member
את צוחקת עלינו

את יודעת כמה מרגרינה יש בחבילת בורקס?
כמה סוכר יש בשוקולית, עוד לפני שהוספת סוכר? (קצת יותר מחצי)
כמה כימיקלים יש בפיצה שאת מזמינה שעולה 30 ש"ח? (רמז: הגבינה שיש על זה? מעולם לא ראתה פרה מקרוב. סינתטית לגמרי)
והמרגרינה בציפוי זה מה שמטריד אותך???

בת האש

New member

gpa3

New member
בדיוק.

אפשר למצוא משהו שיתאים לכולם. נשמע כאילו זאת רשימה של כמה שנים שרגילים לתת בגן, אז דאגו למשהו אחר לילד. מי אמר שפיצה כיבוד חובה בימי הולדת?

בורקס נשמע לי סביר - עולה שני ש"ח בסופר

ואפשר לקנות בודד. עוגת הבית - אם הכוונה לעוגה בגודל מלא ולא איזו עוגה אישית או משהו כזה - זו בקשה תמוהה. מה ילד אחד יעשה עם עוגה שלמה? והרי זה לא מספיק לכל הכיתה ואי אפשר לחלק לתת ולחלק לא. נשמע הגיוני יותר שבאמת או שההורים שלו יקנו או שתהיה דרישה יותר נורמלית. אצלנו מביאים עוגות לא חלביות מטעמי כשרות בכלל - בלי קשר לאלרגיה, וזה באמת מבאס, והבת שלי בכלל לא אוכלת מהן כי הן מגעילות, והיא די הפסיקה לאכול עוגות באופן כללי כי זה הרושם שהיא קיבלה מעוגות. לא שזה בהכרח רע שהיא לא אוכלת עוגות...

לחברה שלי יש 2 ילדים עם אלרגיה מסכנת חיים למוצרי חלב
היא בחיים לא תסמוך על אף אמא אחרת שתביא תחליפים לילדים שלה, ותמיד מביאה לה בעצמה. רק מבקשת שיודיעו לה מראש על יום הולדת/ארוחת חג כלשהי שיש בגן או בבית הספר.
מוזר בעיניי שאמא לילדים עם אלרגיה סומכת על הורים אחרים.

מירי,

New member
אני חושבת שזה באמת תלוי במסוכנות.

אני זוכרת שביסודי היה אצלנו ילד שהייתה איתו סייעת, כל הבניין של כיתות א-ב היה בהערכות מתאימה.
(אני לא מכירה את הנושא לפרטים כי הילדים שלי גדולים יותר, אבל האמא סיכמה את השנים בביה"ס איתנו כמאוד מעודדות, כי כולם הבינו וקיבלו אותם- זה היה ברמה שאסור היה לגעת בו אחרי שאכלו כריך חלבי...)

נראה לי שזאת רגישות ולא אלרגיה

כי נדמה לי ששנה שעברה שאלו אותי לגבי העוגה, וכשאמרתי שהיא פרווה אבל יש חמאה בציפוי לא התרגשו.

Ani15

New member
כשאת עושה את זה בהתנדבות אז "זה באמת לא היה קשה"

ואין לך בעיה להזמין אוכל מיוחד לצליאקית.
אבל כשמחייבים אותך להתחשב ולהביא משהו מיוחד לילד עם רגישות "זה ממש לא נראה לי תקין".
תסתכלי שניה במראה: אולי יש לך בעיה עם הכתבות מגבוה, ולא עם ההתחשבות בילד עם אלרגיה בגן?

בת האש

New member
הבחנה מעניינת

ואני אומרת את זה בתור מי שיכולה להסכים עם העקרון. יש לא מעט דברים שלא אכפת לי לעשות בתור טובה למישהו, אם מבקשים ממני. אבל אם ידרשו ממני, אני אכעס.
&nbsp
למשל, להשאיל ספר לחברה. אם היא תבקש, אתן בשמחה. אם היא תדרוש, אכעס.
&nbsp
אני לא בטוחה לאיזו קטגוריה לשייך את מצבי האלרגיה - זה נושא מסובך ואני לא מבינה בו מספיק. אבל כשמה שאמור להיות טובה שנעשית לפנים משורת הדין הופך לדרישה - זה מעצבן. לפחות אותי.

למעלה