לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום NBA ומכללות

ברוכים הבאים לפורום NBA ומכללות. כאן תוכלו לדבר על הליגה הטובה בעולם ומה שקרה, קורה ויקרה בה בעתיד ועל ליגת המכללות שממנה יצאו בסופו של דבר הכוכבים של המחר. תהנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום NBA ומכללות

ברוכים הבאים לפורום NBA ומכללות. כאן תוכלו לדבר על הליגה הטובה בעולם ומה שקרה, קורה ויקרה בה בעתיד ועל ליגת המכללות שממנה יצאו בסופו של דבר הכוכבים של המחר. תהנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
לתשומת לבכם: חל איסור לפרסם קישורים לשידורים בלתי חוקיים של משחקים!
גולדן סטייט ווריירס אלופת ה-NBA לעונת 2014/2015
המשך >>

לצפיה ב-'משחק העונה #2 גולדן נגד קליבלנד '
משחק העונה #2 גולדן נגד קליבלנד
16/01/2017 | 19:17
13
55
קליבלנד ניצחה את ה4 המשחקים האחרונים בניהם, היא הוסיפה קלעי מעולה קרובר שהפציץ במשחק האחרון

משחק סופר חשוב למורל של גולדן
לצפיה ב-'מרגיש לי כמו בלו אאוט של גולדן'
מרגיש לי כמו בלו אאוט של גולדן
16/01/2017 | 22:40
2
44
לדעתי נראה פה התפוצצות של הווריורס.
לצפיה ב-'אני לא כלכך בטוח, לדעתי עם קרובר יכול להיות שמאזן הכוחות'
אני לא כלכך בטוח, לדעתי עם קרובר יכול להיות שמאזן הכוחות
16/01/2017 | 22:46
40
במידל איסט משתנה
לצפיה ב-'חתיכת בלואו אאוט!'
חתיכת בלואו אאוט!
17/01/2017 | 06:15
41
מה קרה שם?
גולדן באו יותר נחושים או שהקאבס סתם שיחקו בניוטראל?
הרי ברור שזה לא הפער האמיתי בין הקבוצות
לצפיה ב-'יש דיבור על זה שהקאבס יושיבו את לברון, קיירי ולאב'
יש דיבור על זה שהקאבס יושיבו את לברון, קיירי ולאב
16/01/2017 | 22:57
50
בינתיים אין לזה שום אישור אז כנראה שזה לא באמת יקרה

בכל מקרה, יש לי תחושה שהמשחק הזה יהיה הרבה פחות אינטנסיבי מהמפגש הראשון בין הקבוצות.
לצפיה ב-'איזה כדורסל יפיפה של גולדן לקראת סוף המחצית הראשונה'
איזה כדורסל יפיפה של גולדן לקראת סוף המחצית הראשונה
17/01/2017 | 04:51
8
לצפיה ב-'סיריאסלי? 35 הפרש?'
סיריאסלי? 35 הפרש?
17/01/2017 | 09:07
39
מה, קליבלנד באו לנוח, או שגולדן היו עד כדי כך מצויינים?
כי אם זאת האפשרות השנייה, לקליבלנד יש עבודה לקראת הפלייאוף...

לצפיה ב-'שני הסנט שלי על המשחק'
שני הסנט שלי על המשחק
17/01/2017 | 12:26
3
59
1. גולדן פתחה מאוד חזק ורואים שזה היה חשוב לה. במשחק בקליבלנד היו הרבה בידודים של דוראנט, כאן כמעט ולא היו בכלל. רואים שהם באו במטרה לנצח את קליבלנד תוך כדי הכתבת הקצב והשיטה של גולדן. מצד שני - הבדלים כאלה הם נפוצים בין משחקי בית לחוץ, כאשר בבית יותר נוח לך לבוא ולשחק את המשחק שלך, ובחוץ לא, ואז נופלים לאייסוליישנס.

2. גולדן עשו הרבה דאבל אפ על קיירי אחרי הפיק אנד רול, והוא לא ממש ידע להתמודד עם זה. הם גם לא פחדו להחליף שחקנים על לברון. כשזה האט את המשחק והתחיל באחד על אחד שלו, תמיד מישהו בא לעזרה, אם זה קליי וסטף בלהציק בכדרור (וגם סטף חטף פעם אחת) או דוראנט ודריימונד באו לעזור בקונטסט לסל. גולדן לא התאמצו במיוחד לשמור על תומפסון, לאב ושאמפרט שלא עשו יותר מדי נזק (משחק טוב של שאמפ אגב). זה גרם ללברון ולקיירי כמעט ולא לקלוע בחצי הראשון.

3. לברון התקשה מאוד, אבל הוא הגיב כמו גבר וניסה להגיע לקו, ואכן ביקר שם 9 פעמים בחצי הראשון. מצד שני, ההתעקשות שלו להגיע למצב קליעה יעיל הביא לאיבודים שהביאו לגולדן מספר נקודות - אבל בעיקר ביטחון. שיש לך ביטחון בהגנה, הסט גיים בהתקפה רץ יותר חלק.

4. קליבלנד עשו עבודה ממש רעה ביציאה מהחסימות, מה שהשאיר את קליי וסטף ודוראנט פנויים לשלשות. זה קרה שוב ושוב ושוב. זה ממש הפתיע אותי. הקאבס כקבוצה עשו עבודה נוראית בחילופים ובעזרות, ובכלל לא הגנו על קו השלוש.

5. מה שניצח לקאבס את המשחק הראשון, היה לדעתי הלחץ על סטף. שאמפרט גם דיבר על זה לפני המשחק. מי שהיה אחראי לרוב הלחץ הוא ליגינס - שהפעם כמעט ולא ראה דקות. לעלות עם שאמפרט בחמישיה זה לא רע, אבל הייתי מעדיף את ליגינס שיעצור את סטף, שפשוט חגג בחצי הראשון עם שלשות ואסיסטים (10 אסיסטים בחצי הראשון). חבל שהקאבס נטשו את זה, משחק טוב של סטף באולם הביתי של גולדן הפך את המשחק ל-Non Contest אמיתי.
לזכותו של לו אני אגיד, שההחלטה ללכת עם קורבר בחמישיה בפיגור אחרי החצי היתה טובה, כי הם היו צריכים לקלוע הרבה כדי לחזור למשחק וקשה לעשות זאת עם ליגינס בחמישיה. That said, עדיין מוזר שהוא בחר לא ללכת עם טקטיקה שעבדה כל כך טוב במשחק הקודם.

6. אין לקאבס רכז מחליף, וזה בעייתי מאוד. בנקודה מסויימת שקיירי נח, לברון ריכז. מהצד השני, גולדן שיחקו עם סטף, ליוינגסטון, גרין ודוראנט - כולם מובילי כדור, חלקם טובים מאוד אפילו. ראו את העומס שזה מפעיל על לברון, לעומת אצל גולדן שכל פעם מישהו אחר התחיל את ההתקפה. זה גם מקשה על ההגנה של הקאבס להסתדר, שכל פעם השחקן שאתה שומר עליו מגלם תפקיד אחר בהתקפה.

7. המשחק הזה המחיש כמה המשחק הראשון היה ״פוקס״. סה״כ גולדן ניצחה כאן מבלי שקליי מתפוצץ עם 60, בלי שסטף קולע 13 שלשות ובלי שדוראנט מחסל באחד על אחד את כל ההגנה של הקאבס. הטריפל דאבל של דריימונד היה כמעט ולא מורגש. מצד שני, במשחק הראשון בקליבלנד, ג׳פרסון עם הגנה מעולה ושני דאנקים של מומנטום, קיירי עם 30 וסל מנצח, לאב עם נוכחות בהגנה ובהתקפה, ולברון בביסט מוד. לי זה נראה כאילו הקאבס צריכים את הרמה הכי גבוהה של כל שחקן כדי לנצח בנקודה את גולדן בבית, עם טעויות שיפוט, בעוד שגולדן צריכים עוד יום במשרד של כל הקבוצה בשביל לנצח את הקאבס ב-30. החיסרון של סמית׳ כמובן משפיע על זה, העובדה שגולדן נחו וקליבלנד פחות משפיעה על זה, זה שקווין לאב לא חזר לחצי השני בטח השפיע, אבל עדיין - ניכר שבקאבס צריכים עוד כלים כדי להתמודד עם גולדן אם וכאשר בגמר.
לצפיה ב-'סעיף 4 הוא הכי מהותי'
סעיף 4 הוא הכי מהותי
17/01/2017 | 14:25
2
27
ברגע שאתה מגיע למשחק high profile מול הווריורס ואפילו לא מתאמץ בהגנה, אין לך מה לעלות על המגרש.
קליבלנד הגיעה בגישה של "גם אם נפסיד זה לא נורא" וזה מסוג המקרים שנבואה מגשימה את עצמה. אין להם סיכוי לנצח באורקל מבלי שהם נותנים את המקסימום בהגנה.

כשקרי וקליי מקבלים מבטים פנויים הם יקלעו אותם ברוב המקרים, וכשקרי וקליי חמים זה מכניס את כל הקבוצה לשטף מצוין. בשני צדי המגרש.
עבודת ההגנה של גרין ודוראנט הייתה פנטסטית. גולדן מובילה את הליגה בחסימות וזה נתון מגניב כי מדברים על הבעיה שיש להם בצבע. אז הבעיה אמנם קיימת אבל כשהצמד הזה נותן את כל מה שהוא יכול פתאום הצבע של גולדן נראה כמו מקום שהרבה יותר קשה לסיים בו.

בנוסף אפשר לציין שקליבלנד לא חיפשו לרדוף את קרי ולגרום לו לעשות סוויץ' על לברון. בסדרה פוטנציאלית זה יקרה הרבה יותר.

אני לא חושב שהמשחק הראשון היה פוקס. דוקא המשחק הזה לא משקף בעיני. העצלות של קליבלנד בהגנה זה משהו שלא נראה בגמר NBA. ברגע שהם יעברו יותר טוב בחסימות, יבצעו יותר חילופים בהגנה וישחקו יותר אגרסיבי זה יתבטא בצורות שונות. פתאום קליבלנד תשיג יותר נקודות בטרנזישן, פתאום גולדן תחטיא יותר זריקות פנויות.
אני חושב שהמשחק בקליבלנד מתאר בצורה טובה יותר סדרה פוטנציאלית בין השתיים.
לצפיה ב-'אתה חושב שהקאבס לא ניסו דברים מסוימים'
אתה חושב שהקאבס לא ניסו דברים מסוימים
17/01/2017 | 14:45
1
26
כמו שסטף ישמור על לברון או פוסט אפ של לאב על דוראנט לדוגמא, כי הם לא רוצים שגולדן יערכו לזה בפיינלס?
לצפיה ב-'כן. אני חושב שקליבלנד לא ניצלה את הכלים שברשותה'
כן. אני חושב שקליבלנד לא ניצלה את הכלים שברשותה
17/01/2017 | 15:32
30
למשל בסדרת גמר היא תחפש לערב את השחקן של קרי בפיק אנד רול הרבה יותר.

בגדול אני לא חושב שיש הרבה הפתעות במצ'אפ הזה. הסדרה תקום ותיפול על רמת ביצוע של שתי הקבוצות, וזו של קליבלנד הייתה גרועה מאוד הלילה.

יש כמה סימני שאלה כמו למשל האפקטיביות של קרי לתקוף את TT/לאב/ג'פרסון/קורבר שעושים עליו סוויץ', מה שהוא לא הצליח לעשות מספיק טוב בסדרת הגמר (פציעה?).
אבל באופן עקרוני אני חושב שיש לי מושג די טוב לגבי האופי של הסדרה, והיא לא הולכת להיראות כמו המשחק הזה. קליבלנד הולכת להיות הרבה יותר אגרסיבית וגולדן לא תקלע 78 נקודות במחצית, גם לא 58 ברוב המקרים.
לצפיה ב-'המשחק והתוצאה הסופית לא משקפים את הפער בין הקבוצות'
המשחק והתוצאה הסופית לא משקפים את הפער בין הקבוצות
17/01/2017 | 15:37
32
משחק חלש של קליבלנד

ובכל זאת כמה דברים מעניינים , דוראנט נראה מעולה אבל גם במשחק הראשון הוא היה טוב

בקשר לקורבר, הוא היה קצת חור בהגנה זה נראה שגולדן ניסו לתקןף דרכו הרבה
אולי כדי לעייף אותו אולי כידי שלו יוציא אותו מהמשחק
בכל מקרה אפשר לראות שיש לקורבר את הקליעה, צריך לתת עוד
זמן להשתלבות שלו

המשחק הזה היה הרבה יותר קריטי לגולדן

המשחק הבא המעניין זה דוראט נגד ווסטברוק ביום רביעי
לצפיה ב-'נכון שהפער לא משקף את הבדלי הרמות וכו''
נכון שהפער לא משקף את הבדלי הרמות וכו'
17/01/2017 | 20:52
1
4
אבל כמה מגוחך זה נשמע עכשיו כל הדיבורים האלה בתחילת העונה על זה ש"גולדן לא מזכירה את היכולת של העונה שעברה", "גולדן פגיעה", "דוראנט הביא את הלוזריות שלו" וכו'.

אין שום דבר לקחת מהמשחק הראשון ואין שום דבר לקחת מהמשחק הזה. גם קליבלנד וגם גולדן סטייט ימשיכו לשחק בהילוך ראשון עד שייפגשו ביניהן (גולדן תעביר כמה הילוכים עוד לפני), ועד אז כל מלל בעניין יחסי הכוחות ביניהן הוא מיותר לחלוטין.
לצפיה ב-'לפי דעתי גולדן שיחקה ב-full force בשני המפגשים'
לפי דעתי גולדן שיחקה ב-full force בשני המפגשים
17/01/2017 | 21:16
1
קליבלנד שיחקה כך במפגש הראשון.

יחסי הכוחות באמת יהיו תלויים בכושר שהקבוצות יגיעו אליו ביוני אבל אפשר ללמוד על תכנית המשחק וגם לקבל טעימה לגבי מצ'אפים מסוימים. למשל דריימונד ודוראנט שעשו עבודה גדולה בצבע, זה אמור להדאיג את קליבלנד כי היא לא תנצח את הסדרה כאשר לברון וקיירי מתקשים לסיים בצבע.
לצפיה ב-'מוכר גופייה של אמארה מזמנו בפיניקס 2XL'
מוכר גופייה של אמארה מזמנו בפיניקס 2XL
16/01/2017 | 13:37
48
היא היוותה עד היום חלק מאיזה אוסף קטן של 40-50 גופיות שיש לי..
​עברתי דירה לארון טיפה יותר קטן וזו ליטרלי חולצה גדולה שלא יושבת יפה על התלייה.
​והיא גם הגופיה היחידה שיש לי מעל גודל L אז ככה שהחלטתי להיפרד.

​מתאימה לחברה גדולים...
אני לא חושב שהיא נלבשה על ידי(בגלל הגודל), היא נקנתה באיביי לפני שנים מבחור שקניתי ממנו כל מיני גופיות שכבר אי אפשר למצוא כמו מייקל רד בבאקס, ראשיד בפיסטונס, מקגריידי באורלנדו, פייטון בלייקרס ועוד כמה.. אבל היא היחידה בסייז הזה

​בקיצור היא נראת חדשה, אפשר ליצור איתי קשר בהודעה פרטית
​אני גר בחדרה מדי פעם מתנייד למרכז...
לצפיה ב-'הניקס בפיגור 34 בסוף הרבע ה-3 בטורונטו'
הניקס בפיגור 34 בסוף הרבע ה-3 בטורונטו
15/01/2017 | 23:52
3
55
הקבוצה הזאת פשוט ממשיכה להיות מביכה מרגע לרגע כשהיא קולעת רק 8 נקודות ברבע השלישי באייר קנדה סנטר.
במשחק מוקדם יותר, מנצחת דאלאס בביתה את מינסוטה.

ונחזור לניו יורק שמקבלת 96 נקודות אחרי 3 רבעים - כמה ההערה של רוז לגבי זה שהניקס השנה הם SUPER TEAM נשמעת מגוחכת עכשיו?
לצפיה ב-'לא יותר ממה שהיא נשמעה בהתחלה'
לא יותר ממה שהיא נשמעה בהתחלה
15/01/2017 | 23:56
46
ברור שזה מס שפתיים, בטח כשאתה משחק בניו יורק.
לצפיה ב-'כשאני רואה עכשיו את הניקס'
כשאני רואה עכשיו את הניקס
16/01/2017 | 11:45
1
49
אני עוד יותר לא מצליח להבין איך הם שמרו על מאזן חיובי במשך כל-כך הרבה זמן.
התחזית המקורית של 37 ניצחונות או משהו כזה נראית פתאום אופטימית.
לצפיה ב-'הם היו בלי פורזינגיס במשחק הזה לא?'
הם היו בלי פורזינגיס במשחק הזה לא?
16/01/2017 | 11:49
43
ובכל אופן אני אוהב לצפות בהם, חוץ מנואה יש להם חמישיה על רמה. לו היו רצים כמה שנים ביחד זה היה גם מתבטא בניצחונות גם.

סתם פשוט אין כימיה כי למלו נמאס, פורזינגיס רוקי לטבי ודריק רוז בעונת חוזה.
לצפיה ב-'דירק רוז בכמה סלים מדהימים'
דירק רוז בכמה סלים מדהימים
13/01/2017 | 05:48
10
75
לדעתי עוד יחזור לגדולה
לצפיה ב-'זו העונה הכי טובה של רוז מאז הפציעה '
זו העונה הכי טובה של רוז מאז הפציעה
13/01/2017 | 13:01
5
70
הוא זורק פחות שלשות ומנסה יותר לתקוף את הסל ולעלות לפלואטרים וג'אמפרים מחצי מרחק. אני לא חושב שהוא עוד יבחר לאולסטאר בקריירה אבל כל עוד הוא ישמור על רמת המשחק הנוכחית שלו, יהיה לו מקום כרכז פותח בליגה.
לצפיה ב-'שנת חוזה....'
שנת חוזה....
13/01/2017 | 14:30
4
67
הוא כבר אמר שהוא רוצה לקבל חוזה מקסימום
עכשיו הוא עובד בשביל להשיג אותו
לצפיה ב-'אני לא מדבר על דריק רוז שאלתי על דירק רוז'
אני לא מדבר על דריק רוז שאלתי על דירק רוז
13/01/2017 | 15:55
3
77
סתאם,  שגיאת כתיב שהציקה לי

בקשר למקס, קשה להאמין שמישהו ייתן לו
לצפיה ב-'עם החוזים המשוגעים שעפים בליגה הזאת'
עם החוזים המשוגעים שעפים בליגה הזאת
14/01/2017 | 16:38
2
47
זה לא יפתיע ראותי
לצפיה ב-'דרק רוז לא יקבל חוזה מקסימום'
דרק רוז לא יקבל חוזה מקסימום
14/01/2017 | 20:03
1
47
החוזים אמנם גדולים אבל 20 מליון לעונה שנראה לך כמו מקסימום, הוא בעצם אפילו לא קרוב למקסימום.
אני גם לא חושב שרוז יקבל 20 אבל לך תדע...
לצפיה ב-'הוא מצפה לקבל חוזה של 30+ לעונה'
הוא מצפה לקבל חוזה של 30+ לעונה
14/01/2017 | 21:11
43
סביר להניח שזה לא יקרה אבל מצד שני, מספיק פלייאוף טוב (אם הם יהיו שם) וכבר יבוא האידיוט שיתן לו את זה.

לצפיה ב-'אטלנטה פלקונס משמידים את סיאטל '
אטלנטה פלקונס משמידים את סיאטל
15/01/2017 | 03:20
3
46
עוד ניצחון אחד ואטלנטה הולכת לסופרבול
לצפיה ב-'אוקיי, אטלנטה תשחק נגד גרין ביי וארון רוג׳רס בגמר הNFC'
אוקיי, אטלנטה תשחק נגד גרין ביי וארון רוג׳רס בגמר הNFC
16/01/2017 | 03:15
2
28
אטלנטה ניצחה אותם העונה במשחק צמוד, אבל אז הם לא היו בכושר
לצפיה ב-'תשמע, לא חושב שאפשר להבין כמה אין לו וממה הוא עושה זהב'
תשמע, לא חושב שאפשר להבין כמה אין לו וממה הוא עושה זהב
16/01/2017 | 12:15
1
23
ניצח את המשחק הזה במסירה סופר קשה, דאלאס שיחקו מדהים. הוא כמו עדן בן זקן, אין לו אף אחד והוא מנצח קבוצות חזקות.

אני חושב שכל הסיפור הזה ייעצר מול אטלנטה.
מט ראיין בעונת קריירה, עם חוליו דבונטה פריימן וקולמן זה סוג של לא פייר. ההגנה שלהם גם התחזקה עם העונה. אני לא חושב שלפאקרס יש סיכוי לשמור על חוליו ג'ונס, זה הולך להיות משחק התקפי.

השאלה כמה ההגנה של אטלנטה יותר טובה משל הקאובויס אם בכלל.
לצפיה ב-'דבר אחד מעצבן אצל רוג׳רס'
דבר אחד מעצבן אצל רוג׳רס
16/01/2017 | 14:57
16
שהוא עושה הרד קאונט או שהוא רואה את ההגנה שמנסה לעשות חילוף ויש 12 שחקנים על המגרש
הוא מקבל זריקה חופשית הוא עושה את זה כל משחק  וזה מעלה לי את הסעיף

דבר אחד טוב, המשחק יהיה באטלנטה באולם סגור ולא בגרין ביי שיכולה להיות בתקופה הזאת קפואה
לצפיה ב-'קצת שמועות מהליגה'
קצת שמועות מהליגה
15/01/2017 | 11:39
6
69
דריק רוז קורא דרך העיתון לג׳ף הורנסק לרדת יותר על השחקנים בקטע ההגנתי, ולדעתו רק כך אפשר להשתפר. הורנסק מחזיר לו בעיתונים ואומר שהם עובדים על זה כל הזמן.
אותי זה מעניין משתי סיבות - הראשונה היא שרוז לא שומר והביקורת שלו בכלל לא במקום. השניה היא שזה כבר השחקן השני ששיחק בבולס של ת׳יבודו, ומתלונן על זה שהמאמן הנוכחי שלו לא מספיק קשוח עם השחקנים (ג׳ימי באטלר היה מאוד ורבלי בנושא בזמנו). זה מרגיז ומקומם, כי בגדול שיקגו נכשלה בגלל שהשחקנים כבר שנאו את ת׳יבודו והקנטרנות שלו, ועכשיו הם מתגעגעים אליה?

עוד בגזרת הניקס - כרמלו אנטוני לא מרוצה. עד כמה לא מרוצה? אחרי ההפסד מול פילי (את הסל המנצח קלעו עליו למי שלא זוכר), מלו ממש צעק על חבריו בחדר ההלבשה, שהם נתנו ליתרון 10 לברוח 2:30 דקות לסוף, ושלא מסרו לו את הכדור במאני טיים (מלו לא נגע בכדור בכלל בהתקפה האחרונה שהסתיימה באיירבול של פורזינגיס).
כידוע, אנטוני די מסוכסך עם ג׳קסון שלא הסכים לראיין את ת׳יבודו למשרת המאמן הראשי (עוד כוכב שלא שומר שרוצה את ת׳יבודו? מה נסגר) בזמנו, והוא מאוד נעלב מדבריו של ג׳קסון שהבידודים שלו מאטים את ההתקפה.
בכל אופן, כלי תקשורת כבר מדווחים שמלו רוצה טרייד - לקליבלנד של לברון, או לקליפרס של כריס פול. לא פחות.

ניק יאנג מאשים את ההידרדרות האחרונה של הלייקרס בפן המנטלי - “We’re not having fun. I haven’t had a 3-point celebration in a while”

אטלנטה כנראה מחתימים את גארי ניל לחוזה של 10 ימים, כמחליף של קייל קורבר. ניל ששיחק בזמנו בהצלחה בספרס והסתובב בעוד כמה קבוצות, סבל מפציעות, ועכשיו הוא אלג׳דלי בריא ומחפש סיבוב נוסף בליגה הטובה בעולם, אחרי זמן מה בדי-ליג.
לצפיה ב-'לת'יבודו היה יותר בעיה עם ההנהלה מאשר עם השחקנים, לא?'
לת'יבודו היה יותר בעיה עם ההנהלה מאשר עם השחקנים, לא?
15/01/2017 | 14:33
1
11
לצפיה ב-'גם וגם'
גם וגם
15/01/2017 | 21:01
25
אני חושב שזה התחיל מהשחקנים שהתלוננו על קשיחות יתר ומשם זה עבר להנהלה שביקשה ממנו להתמתן והוא לא ממש אהב את הרעיון.

לצפיה ב-'מלו על בלייק גריפין. מי אומר לא?'
מלו על בלייק גריפין. מי אומר לא?
15/01/2017 | 14:49
3
58
זה עלה בפודקאסט ששמעתי לאחרונה של ביל סימונס והיה גם דיבור בסגנון הזה בעונה שעברה.

לפני שנה הייתי אומר שהקליפרס מנתקים את הטלפון במקום אבל עם הפציעות האחרונות של גריפין אני לא כל כך בטוח..

לגריפין יש אופציית שחקן לעונה הבאה, אם יממש אותה, הייתם רוצים לשלם לשחקן שעבר את כמות הפציעות של גריפין בשנה האחרונה 35 מיל' לעונה?
לצפיה ב-'שאלה יפה'
שאלה יפה
15/01/2017 | 14:58
58
הניקס אומרים כן.

לגבי הקליפרס- הייתי מבצע את הטרייד אם הייתי יודע שכריס פול ישאר בקבוצה. אז או שהוא יתחייב בע"פ או שהם יחכו לקיץ ואז פול יחדש חוזה בתנאי שהטרייד הזה יצא לפועל.
אני חושב שכרמלו יכול להתאים לניקס מבחינת היכולות שהוא מביא איתו. החסרון שהוא מסיים את החוזה הנוכחי בגיל 36. אם מובטחת לי קבוצה תחרותית בפרק הזמן הזה אז למה לא? תן להם עוד כמה שנים ברמה של 50+ ניצחונות ואולי הם יעקצו גמר מערב מתישהו.

לצפיה ב-'השאלה היא לאן הולכים פול ובלייק'
השאלה היא לאן הולכים פול ובלייק
15/01/2017 | 15:12
1
65
אם הקליפרס בעניין של ריבילד בסוף השנה, כשבלייק ופול מסיימים חוזה, אז שישיגו משהו טוב על השנה האחרונה של ג׳ורדן, וכרמלו לא מעניין להם ת׳ביצה.

אם פול ובלייק נשארים, אז הם יחתמו על חוזי עתק, ואז להביא את כרמלו איכשהו זה נחמד, ויש להם סיכוי להגיע לאנשהו.

כרמלו במקום בלייק - אני חושב שזה כן ישפר את הקליפרס, וכן יאפשר להם לעבור לשחק במודל של גבוה אחד, כמו פורטלנד, יוסטון וגולדן סטייט לדוגמא. כמו כן, גם יש להם את הגבוה הכי טוב לסוג משחק זה (דיאנדרה). אני גם מאמין ביכולת של מלו להיות טוב ליד בעל בית אמיתי כמו פול, שכל האחריות עליו, ומלו יכול סתם לקלוע ובצרורות.

מצד שני - הקבוצה הזו גם די בעייתית. הם לא יותר טובים מגולדן או מקליבלנד, ספק מהרוקטס ומהספרס. צריך עוד פיסה לפאזל.
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
15/01/2017 | 21:18
40
ראשית כפי שדאמבי ציין, עדיף את כרמלו ו"בעיות הראש" שלו על הפציעות הלא נגמרות של גריפין.

ודבר שני, לדעתי במקרה כזה שכרמלו יראה שיש לו סיכוי ממשי לאליפות (יותר ממה שיש בניקס בכל מקרה) אנחנו נראה ממנו דברים מדהימים.
בניקס מוטל עליו גם להיות מנהיג ולפעמים גם להיות זה שמנהל את המשחק, מה שלא כל כך מתלבש עליו טוב.
ליד אחד כמו כריס פול כרמלו הופך להיות המוציא לפועל וספק הנקודות העיקרי של הקבוצה וכולנו יודעים שכסקורר הוא אחד מהקטלניים שיש בליגה.

האם זה באמת יספיק להם לאליפות?
קשה לדעת אבל אני חושב שהם יראו טוב יותר ממה שהם נראים עם בלייק.

לצפיה ב-'משחקי הלילה'
משחקי הלילה
13/01/2017 | 18:03
5
47
פילדלפיה- שארלוט: הסיקסרס הפסיקו להיות השטיח של הליגה. הם לא כאלה גרועים כשג'ואל אמביד משחק. שארלוט הפסידו 3 רצוף.

טורונטו- ברוקלין: 

מילווקי- מיאמי: יאניס חוזר.

יוסטון- ממפיס: מפגש בין סגנונות וגם קרב פוטנציאלי בסיבוב הראשון בפלייאוף. 

מינסוטה- אוקלהומה: בכריסמס הת'אנדרס קרעו אותנו כך שאין לי הרבה ציפיות מהמשחק. מקווה שנישאר צמודים עד הסוף.

אטלנטה- בוסטון: באמצע קלחת הטריידים אטלנטה נכנסה לתקופה הכי טובה שלה העונה. בוסטון תהווה מבחן אמיתי ולדעתי תנצח.

פורטלנד- אורלנדו: הבלייזרס אולי מתחילים להתאושש. ההגנה פחות רעה והניצחון שלהם מול קליבלנד מעלה את המוראל לקראת ההמשך.

סקראמנטו- קליבלנד: בוגי מספק פנינים כל משחק. אני מחכה לראיון איתו הרבה יותר מאשר להתמודדות.

יוטה- דטרויט: הפיסטונס בעיצומו של מסע חוץ במערב. אפשר לשווק את המשחק הזה דרך המצ'אפ של גובר מול דראמונד? אני עוד לא בטוח.
לצפיה ב-'פילי ניצחה 4 מה 5 האחרונים. אמביד חושב שהם יכולים לעשות'
פילי ניצחה 4 מה 5 האחרונים. אמביד חושב שהם יכולים לעשות
13/01/2017 | 18:54
1
57
פלייאוף

יוסטון מאוד פצועה, לדעתי הם ימשיכו להפסיד

מיני מראה סימנים חיים, אבל קשה לדעת בגלל שיוסטון לא היתה בהרכב מלא.

אטלנטה מנצחת בתקופה האחרונה, לדעתי מאוד חשוב למילסאפ לתת עונה גדולה כדי לקבל חוזה גדול, אבל בוסטון טובים מאטלנטה

לצפיה ב-'פילדלפיה משחקת לא רע, אבל רכבת הפלייאוף כבר חלפה'
פילדלפיה משחקת לא רע, אבל רכבת הפלייאוף כבר חלפה
14/01/2017 | 13:48
43
אם הסיקסרס ישמרו על מאזן חצוי מפה והלאה, שזה לדעתי ה-best case scenario מבחינתם, הם יסיימו עם 35 ניצחונות שזה כמה וכמה מתחת לסף הפלייאוף.
בכל זאת אפשר להעריך את ההתקדמות שלהם.
לצפיה ב-'מינסוטה מנצחת משחק שלישי ברציפות'
מינסוטה מנצחת משחק שלישי ברציפות
14/01/2017 | 12:36
58
זאק לאבין עדיין חסר ואנחנו ממשיכים את המגמה של שיפור בהגנה.
צריך לציין לטובה את קארל אנת'וני טאונס שנשא את רוב הנטל ההתקפי, בזמן שוויגינס התמודד עם השומר שהכי מקשה עליו בליגה לדעתי (רוברסון).
ריקי רוביו לאחרונה מניע את ההתקפה כמו שהוא יודע עם מסירות טובות ומדויקות. הפעם הוא גם קלע כמה ג'אמפרים ולא אחת חלף בקלילות על פני ווסטברוק בדרך ללייאפ.

כאמור הסיפור של המשחק היה בהגנה. צופפנו את הצבע ונתנו לראסל לזרוק מחצי מרחק ומשלוש. בהתחלה הוא קלע כמה כאלה, בהמשך כמעט לא. כשהכניסו את הכדור לאדאמס וקנטר שחקני הפרימטר באו לדאבל טים אגרסיבי ונתנו לאוקלהומה לזרוק ולהחטיא מבחוץ. מהבחינה הזאת היה לנו מזל.
למעשה הת'אנדרס מאוד התקשו להשיג נקודות בסט אופנס. הם קלעו 17 נקודות בפאסט ברייק, קנטר מירר לנו את החיים עם הריב' התקפה שלו ופרט לשני המצבים האלה אוקלהומה לא השיגה שום דבר באופן עקבי.

לצפיה ב-'קורבר נתן משחק מרשים, אם הוא יצליח להתחבר לקבוצה'
קורבר נתן משחק מרשים, אם הוא יצליח להתחבר לקבוצה
14/01/2017 | 14:56
53
קליבלנד תהיה כאב ראש רציני לליגה

יום שני יהיה יום מעניין
לצפיה ב-'אייזיאה מתחיל להיות קלאץ' אמיתי'
אייזיאה מתחיל להיות קלאץ' אמיתי
15/01/2017 | 09:00
52
וזה מעבר לעונה הנהדרת בלי קשר.
מישהו חשב שהוא מסוגל להיות כזה טוב? אני חושב שגם בבוסטון לא חשבו ככה, כשהוא הגיע לשם.
אוליניק נתן משחק טוב מאוד, והלוואי שימשיך בכושר טוב - זה חשוב לבוסטון.

*אבל, איבוד היתרון הגדול במשחק, צריך להדליק אור מסויים בבוסטון - זה מסוג הדברים שצריך להמנע מהם כדי לעשות עוד עליית מדרגה.*
לצפיה ב-'משחקי הלילה'
משחקי הלילה
10/01/2017 | 20:26
17
66
וושינגטון- שיקאגו: קרב ישיר על הפלייאוף אבל באטלר ווויד בחוץ כך שקשה לראות את שיקאגו מנצחת את זה.

טורונטו- בוסטון: קרב ישיר על הסגנות לקליבלנד. יהיה משחק מעניין כי בוסטון בתקופה טובה.

ברוקלין- אטלנטה: האם ההוקס המושמצים יחברו רצף של 7 ניצחונות?

יוסטון- שארלוט: מי תעצור את הרוקטס? מאז הניצחון מול גולדן סטייט הם במאזן 19-2 ונראים מעולה.

סאן אנטוניו- מילווקי: יאניס בספק למשחק. מקווה שהוא ישחק כי המצ'אפ בינו לבין קוואי מרתק.

יוטה- קליבלנד: קייל קורבר צפוי לערוך את הופעת הבכורה שלו במדי הקאבס. יוטה סופסוף בריאים ולמרות שלא הבריקו מאז החזרה של ג'ורג' היל, לדעתי הם יעשו לקליבלנד חיים קשים. 

לייקרס- פורטלנד: צפו לקצב מהיר, סקור גבוה.

גולדן- מיאמי: בלואאוט.

סקראמנטו- דטרויט: אחרי שהפיסטונס גירדו ניצחון חוץ מול פורטלנד בשתי הארכות הם ינסו לעשות את אותו הדבר מול הקינגס, שתפסו לרגע את המקום השמיני במערב ומאז הפסידו 3 רצוף.
לצפיה ב-'אם מישהו רוצה להיות חבר'
אם מישהו רוצה להיות חבר
11/01/2017 | 01:33
76
שישלח לי מחר בבוקר/צהריים מסר ויגיד האם שווה לחכות עד הערב בשביל להשלים יוטה - קליבלנד או ראפטורס - סלטיקס, או גם וגם (אני אראה את זה במייל כדי להימנע מספויילרים כאן בפורום). רק לדרג לי את רמת המשחקים מ1 עד 10, לא להיות מניאקים בבקשה
לצפיה ב-'סיכום סקרמנטו-דטרויט: נצחון ראשון אחרי שלושה הפסדים ברציפות?'
סיכום סקרמנטו-דטרויט: נצחון ראשון אחרי שלושה הפסדים ברציפות?
11/01/2017 | 21:18
3
32
אחרי "בוליווד נייט" נגד גולדן סטייט שבו שודר לראשונה משחק רגיולר סיזן באתר 'פייסבוק' לאוהדים בהודו, הגיע הזמן ל"איקוולטי נייט" המוקדש לקהילה הגאה. ג'ייסון קולינס, שחקן העבר שהיה ב-2013 להומוסקסואל המוצהר הראשון באחת מארבע הליגות הבכירות בארה"ב [פוטבול, בייסבול, כדורסל, הוקי] הגיע לתמוך; מט בארנס מקבל מנוחה והוא על אזרחי; מפגש מרתק בין מיי בוי דראמונד למיי בוי קאזינס. קאזינס שלט בדראמונד בעונה שעברה עם 30, 10. דטרויט קבוצת הגנה טובה, לא יהיה פשוט בכלל, אבל סקרמנטו חייבת לנצח.

רבע א':
ואן גאנדי עם פסק זמן ראשון. 17-19 סקרמנטו, 5:19 לסיום הרבע. חוזרים מפסק הזמן . . . עם עמררררררי כספי! #יבנה טוליבר יורד, כספי על סטן ג'ונסון.

פוזשן הגנה - כספי על הכדור החוזר, כמעט דורך על הקו, מקדים במהלך את דראמונד. עמרי משחרר מסירה מהירה קדימה שכמעט נחטפת, אבל למזלנו גיי ראשון על הכדור האובד.

פוזשן הגנה - דראמונד עם הגב לסל, מוציא הוק שאט מהפינה, זריקה קשה, זה בחוץ. כספי על הריבאונד.

פוזשן הגנה - סטנלי ג'ונסון מוריד כדור חוזר, מוציא למתפרצת אבל רואה את כספי מולו באחד-על-אחד ומחליט לא לקחת אותו לסל. כספי עוצר מתפרצת. לא יופיע בבוקס סקור, אבל אני סופר את זה.

פוזשן התקפה - התקפה תקועה, לוסון לוקח ג'אמפ שאט מחצי מרחק עם יד על הפנים, לא זריקה שלו. כספי על הכדור חוזר התקפה מאחורי הגב של מרקוס מוריס. קאזינס מקבל הזדמנות נוספת בהתקפה, אבל עבירת תוקף שלו. עבירה שניה, יורד לספסל, 2 דקות לסיום הרבע.

פוזשן הגנה - קופוס עם בוקסאאוט של ילד בגן. מריאנוביץ' מנער אותו ומנצל את הבדלי הגובה כדי לקחת ריבאונד התקפה על טיפ של כספי. אם חייבים להשוות, אז טוליבר לדעתי היה לוקח את זה, אבל אחריות של קופוס לסגור. עמרי לפחות עושה את העבירה הקשה, אין סל. מריאנוביץ' קולע מהקו את שתי הזריקות.

פוזשן הגנה - קולדוול-פופ מחטיא זריקה בתנועה, מלא טראפיק בהגנה, כספי מרגיש את מוריס על הגב שלו על כל משקלו, ולכן רק יכול להדוף את זה. הכדור של סטנלי ג'ונסון. מריאנוביץ' עם פוסט אפ על קופוס, אבל מחטיא את זה. לא נגרם נזק.

פוזשן התקפה - הפוזשן האחרון של הרבע. לוסון חודר, מסירה חזקה לכספי, הכדור עובר לעמרי בין הידיים וזה איבוד כדור. נרשם ללוסון, אבל זה על כספי.

21-29 לדטרויט אחרי רבע ראשון לא משכנע של סקרמנטו. דקות ראשונות טובות של קאזינס, שפתח עם 10 מ-19 הנק' הראשונות של סקרמנטו ו-3 אס' נוספים, בקצב של טריפל-דאבל. לאחר כניסתו של כספי חלה ירידה משמעותית ביכולת, וההתקפות נתקעו עד לסוף שעון. כשקוסטה קופוס נכנס במקום קאזינס שקיבל את העבירה השניה, המצב רק הדרדר - קופוס עם שני הוק שאטים של אחוזים נמוכים [זה לוסט פוזשן מבחינתי, שהמסיים שלי בהתקפה הוא קופוס עם גוף גדול כמו של מריאנוביץ' עליו]. 3 דק' אחרונות של הרבע סקרמנטו ללא סל שדה, ומסיימת את הרבע מתחת ל-40%. לא יעבוד ככה.

רבע ב':
פוזשן הגנה - כספי עם עוד ריבאונד. לא היה אף אחד לידו אחרי החטאה מחצי-מרחק של טובאייס האריס.

פוזשן הגנה - לא טוב מבחינתנו. מריאנוביץ' עם הגב לסל, מחטיא. הנרי אלנסון ה'רוקי' גבוה מספיק מעל כספי, דוחף את זה פנימה. זה נראה אפילו שאולי כספי נגע בזה לתוך הסל של עצמו.

פוזשן התקפה - כספי חודר על אלנסון, עובר אותו, מצליח לזהות את סטנלי ג'ונסון עומד אז מתרחק ממנו עם היורו סטפ ומסיים את זה בפלוטר קצת רחוק מהטבעת, וזה בחוץ. לא זריקה טובה, אבל אני אוהב את האגרסיביות ודורש ממנה עוד.

פוזשן הגנה - לא נגרם נזק וזה לא יופיע בבוקס סקור, אבל חשוב לדבר על זה. בירידה להגנה כספי מאבד את אלנסון, אבל אלנסון מעדיף לחדור ואז נתקע עליו. לאלנסון יש את הטווח מבחוץ והוא יכל לעלות לזריקה די פנויה, אבל זה חוסר הביטחון של שחקן שנה-ראשונה.

9:56 לסיום המחצית, כספי יורד פיגור 10. כמה ריבאונדים טובים, אבל לא "הרוויח" את הדקות שלו.

סקרמנטו ממשיכה בדקות לא טובות כל הרבע. 2 דק' לסיום המחצית, קאזינס יורד בעבירה שלישית. יש לו 16 נק' במחצית, תמיד מגיע למספרים שעושים אותו מה שהוא גם עם בעיית עבירות. גיי עם רבע מאוד חלש, טעות אחרי טעות אחרי טעות, טועה כל הרבע באייסוליישנים נוראיים, הוא עם 7 נק' ו-5 איבודי-כדור במחצית. טוליבר, לעומת זאת, קלע שלשה, החטיא אחת, החטיא זריקה פנויה מחצי מרחק שהיה צריך לקלוע, וקלע לייאפ יורו סטפ בפוזשן האחרון של סקרמנטו במחצית, כך שבסך-הכל, עושה את העבודה במחצית הזאת.

43-56 לדטרויט במחצית. כל מה שיכל לעבוד רע מבחינת סקרמנטו קרה. נקווה למחצית שניה טובה יותר. דטרויט לא מאותגרת.

רבע ג':
2 דקות מפתיחת הרבע, קאזינס מקבל את העבירה הרביעית. נשאר. אין מה לעשות, להוריד אותו בפיגור 13 זה מבוא לבריחה.

טובאייס האריס במשחק נהדר עד עכשיו, קובר שלשה עם 7 דקות לסיום הרבע, וזה יתרון שיא של 18. רוצה לומר בול גיים, אבל בואו נראה מה יהיה.

3:17 לסיום הרבע, כספי חוזר בפיגור 12, בריצת 0-5 של סקרמנטו אחרי שלשה חשובה של גארט טמפל. פוזשן הגנה - סטנלי ג'ונסון חודר על כספי עד הטבעת, אבל עמרי שם לו יד בתוך האף, ג'ונסון מספיק חזק לשחרר זריקה שנהדפת לטבעת, אבל זה לא נכנס וכספי על הריבאונד.

פוזשן הגנה - מרקוס מוריס משתחרר מכספי בפיק אנד רול וקולע מחצי מרחק.

פוזשן הגנה - מריאנוביץ' עם הגב לסל, עולה מעל קופוס ומחטיא מהפינה, הכדור קופץ על הטבעת ונגמר בידיים של כספי.

פוזשן התקפה - גיי על הריבאונד הגנה, מוציא קדימה, מוצא את כספי, עמרי הולך עד לטבעת, אבל מחטיא פלוטר מקרוב! חבל! כדור בידיים של טוליבר. המהלך מסתיים בעבירת תוקף של רודי על קלדוול-פופ, עבירה חמישית. דארן איט רודי גיי. מאוד אירוני ששחקן שרשום על חולצתו "גיי" מפשל בערב של העצמה לקהילת הגייז.

הרבע מסתיים עם פוזשן אחרון של סקרמנטו, 22 שניות על השעון, והחטאה של טיי לוסון שהשאירה 5 שניות לדטרויט לרוץ את זה ולייצר זריקה. 68-77 לדטרויט אחרי שלושה רבעים. סקרמנטו עדיין מתחת ל-40% מהשדה. יכול היה להיות יותר גרוע! סקרמנטו מגיעה כעת לרבע הטוב שלה ותקבל את קאזינס אחרי שלא שיחק את רוב הרבע, אז יש על מה לדבר.

רבע ד':
פוזשן הגנה - כספי על ריבאונד נוסף. הרבה זמן שלא נתן משחק עם כמות כזאת של ריבאונדים.
פוזשן הגנה - עוד אחד! סטנלי ג'ונסון מחטיא לייאפ, כספי לוקח את זה. כספי רץ את המגרש, מקבל מלוסון ומוציא לייאפ אקרובטי. היתה עבירה, והוא נשלח לקו. קולע את שתיהן! יש! רק 7 הפרש.

פוזשן הגנה - המהלך הכי טוב של כספי במשחק! טובאייס האריס חודר עליו, אבל כספי חוסם אותו! הולי סמוקז! לוסון קולע מחצי מרחק בצד השני. רק 5 הפרש! 10 דקות לסיום!

פוזשן התקפה - כספי משתחרר מסטנלי ג'ונסון ומקבל מחוץ לקשת, מקפיץ את ג'ונסון וחודר, מוציא החוצה לטוליבר, שחודר ומוציא באונס פס לקופוס, שמסיים את זה בדאנק. ושוב 5 הפרש. ההתקפה היפה ביותר של סקרמנטו במשחק מתחילה בעמרי כספי ששובר את ההגנה. אולי פעם ראשונה במשחק שסקרמנטו שוברת את הגנת דטרויט בצורה כזאת. 9 דקות לסיום. מומנטום שלנו, פסק-זמן ואן גאנדי.

פוזשן הגנה - חוזרים מהטיימאאוט. כספי עם עוד ריבאונד הגנה. היה לבד.

פוזשן התקפה - הולי מולי! יש! לוסון חודר בסוף שעון במה שנראה כמו פוזשן אבוד, היתה גם טעות שם של כספי שלא בא לעזור לקופוס ברגל ציר. לוסון חודר בסוף השעון ומחטיא לייאפ גבוה, היה חייב לשנות את הזריקה בגלל דראמונד, אבל כספי הראשון לדחוק את זה פנימה. ריבאונד התקפה פלאס סל שדה ראשון, וזה רק 3 הפרש, 7 דקות לסיום!

המשך. הגבלת תווים.
לצפיה ב-'- המשך - '
- המשך -
11/01/2017 | 21:50
2
32
6:39 לסיום, קאזינס חוזר אחרי מנוחה הכי ארוכה שלו העונה. ייגר דיבר על רצונו לתת לקאזינס לנוח, ואם לא לגמרי אז תוך כדי משחקים, אבל זה היה מוגזם. טוליבר יורד, קופוס נשאר. הבעת אמון בקופוס שמחזיר מיידית עם 2 מ-2 מהקו [אחרי החטאת דאנק בעבירה רביעית של דראמונד] והוק שאט במסירה מקאזינס. רק 2 הפרש! 6 דקות לסיום. המומנטום כולו שלנו! פסק-זמן.

פוזשן הגנה - קולדוול-פופ ממשיך את המשחק הנהדר שלו, בורח לכספי וצולף עליו שלשה. כספי מוריד את הראש, יודע שזה עליו.

פוזשן התקפה - הכדור פוגע ברגל של קאזינס בפיק אנד רול של קולדוול-פופ על כספי, כספי מגיע ראשון, מוציא לבד למתפרצת ומסיים את זה בעבירה. כמעט אנד וואן. כספי מחטיא את שתי הזריקות לקול אנחת הקהל! אבל ריבאונד התקפה של קאזינס! קאזינס מאבד!

4:43 לסיום, כספי יורד בפיגור 5 . גארט טמפל נכנס, לא היה קיים בחצי השני. לוסון מגיב מיידית בשלשה, רק 2 הפרש! ביינס מחטיא מחצי מרחק בצד שני! רודי גיי קולע שתיים מהקו! וזה שיוויון! קצת יותר מ-3 דקות לסיום!

חסימה אדייייירה של קוסטה קופוס! חסימה של משחק! של עונה! של קריירה! ביינס לא יודע מה קרה לו! שלנו! רגע! לא! עבירה?! לא מאמין לכם! נראה שהיה, אבל למה, זה כנראה על גארט טמפל ולא על החסימה של קופוס. כדור מהצד. ג'קסון מעניש בשלשה, 3 דקות לסיום, 3 הפרש דטרויט.

קאבוווווווום! לא מאמין לך! קאזינס עם שלשה אדירההההההההה משווה את המשחק! בצד השני, ג'קסון מחטיא מחצי מרחק. הזדמנות לעלות ליתרון ראשון מאז הרבע הראשון. פסק-זמן.

חוזרים. כמעט חטיפה של דראמונד באינבאונד פס, אבל הכדור יוצא. מוציאים שוב את הכדור, טמפל לא רואה בעיניים וזורק שלשה מאמצע הקשת עם יד של קולדוול-פופ עליו, וזה נכנס! יתרון 3 סקרמנטו! בצד שני, קולדוול-פופ מנסה להחזיר אבל לא קולע את השלשה שלו! דקה וחצי לסיום! קאזינס הולך לקו, דראמונד עם החמישית שלו, הקהל קורא "MVP! MVP!", אבל מנחס! קאזינס מחטיא את שתי הזריקות! לא יאמן! כדור דטרויט, זה עדיין פתוח. ג'קסון חודר, אנד וואן! ג'קסון יכול לקלוע מהקו ולהשוות את המשחק...והוא מחטיא!!! יש! נקודה לנו! דקה לסיום!

בצד השני, פיק אנד רול, קאזינס מקבל...וקולע שלשה נוספת!!!! ווינר שאט!!!! 4 הפרש!!!! בול גיים!!!! you win baby, you win!!!!! ג'קסון כופה שלשה לא מחויבת ומחטיא אותה, זריקה של אחוזים נמוכים, ריבאונד רודי גיי ואפשר לומר בול גיים!

94-100 לסקרמנטו בסיום. הקינגס חוזרים מפיגור 18 ליתרון ראשון מאז הרבע הראשון, ולניצחון ראשון לאחר שלושה הפסדי בית ברציפות. סקרמנטו עם 55% מהשדה ברבע האחרון, דטרויט רק עם 35%. סקרמנטו מסיימת עם 13 מ-24 משלוש, והתרגלנו שלרוב זה מספיק כדי לנצח. דטרויט עם 12 שלשות ב-44%, אבל רק 7 מ-20 אחרי הרבע הראשון. 17 איבודי כדור של סקרמנטו, אבל רק אחד ברבע האחרון. איבודי כדור הרגו אותנו בחצי הראשון. הרבה מזה תוצאה של הגנה יוצאת דופן של דטרויט, קבוצה מאוד מסודרת בהגנה.

מצטיין המשחק: דמרקוס קאזינס.
24 נק' [14-8 מהשדה, 5-4 משלוש, 7-4 מהקו, כולל שתי החטאות מהקו בדקה האחרונה], 13 ריב' [4 התקפה] ו-6 אס' [3 איבודים] ב-30 דקות משחק בלבד.

רודי גיי מסיים עם 11 נק' [11-3 מהשדה], 7 ריב' ו-4 אס' [7 איבודים!!!], היה נוראי וכמעט עלה לנו בניצחון.

מילה טובה ויותר מזה לאנתוני טוליבר. מסיים עם 17 נק' באחוזים טובים, תרם 3 שלשות חשובות בדקות בהן הקבוצה לא הצליחה לייצר כלום, וגם 6 מ-6 מהקו, כולל 2 קליעות עונשין בשניות הסיום.

מילה טובה ויותר מזה גם לקוסטה קופוס באחד ממשחקיו הגדולים העונה, שאמנם סטטיסטית זה לא נראה ככה [12 נק' ו-8 ריב' ב-22 דקות], אבל נתן עבודה טובה על מריאנוביץ' בחצי השני, וקלע נקודות חשובות ברבע האחרון - 8 היו לו ברבע האחרון [כולן ב-6 הדקות הראשונות של הרבע עם קאזינס על הספסל], וגם חסימה ענקית על ארון ביינס במצב של שיוויון.

בדטרויט, מיי בוי דראמונד עם 9 נק' [5-4 מהשדה, אבל 6-1 בלבד מהקו], 12 ריב' ושיא קריירה של 7 חס' ב-35 דקות משחק. סטטיסטית, לא משחק גדול, אפשר לבקר את זה שלא דרש יותר זריקות, אבל אין לי בעיה עם זה, כי הגנתית הוא שיתק לחלוטין את סקרמנטו במשך שלושה רבעים ושינה זריקות כמו מטורף.

טובאייס האריס מסיים עם 18 נק' ב-40 דקות משחק, אבל לא הגיע למאני טיים, ואת זה אנחנו סופרים. מרקוס מוריס בערב חלש ומאכזב. כמוהו גם סטנלי ג'ונסון, שקיבל הזדמנויות, אבל לא החזיר [1 מ-6 מהשדה]. רג'י ג'קסון, שחקן שאולי הוא האכזבה האמיתית, קולע 19, אבל כפה את עצמו בפוזשנים האחרונים, והרס. קנטביוס קלדוול-פופ עם ערב של 21 נק' , משווה שיא קריירה של 6 שלשות ב-40 דקות משחק, הרג את סקרמנטו כל המשחק.

ליין כספי: 4 נק' [3-1 מהשדה, 4-2 מהקו], 10 ריב' [2 התקפה] ו-1 חט' ב-18 דקות משחק. אני ספרתי גם חסימה, אבל לא רשמו לו את זה. חצי שני נהדר של עמרי, שינה לחלוטין את התחושה של כולם ממנו אחרי שבחצי הראשון לא תרם כלום [למרות הריבאונדים]. כספי שיחק דקות חשובות בסוף הרבע השלישי-תחילת הרביעי כאשר סקרמנטו חזרה למשחק מפיגור דו-ספרתי. לגבי כמות הריבאונדים, זה נחמד לראות שמדברים על זה, אבל אני לא נסחף. הרבה אנשים אוהבים לדבר על הפרסנטג' ריבאונד שלו, או הריבאונד פר 36 דקות, ועל זה שהוא בין הריבאונדרים הטובים בקבוצה שחסרה את זה, אבל זה רחוק מהמציאות. חלק גדול מהריבאונדים של כספי זה כשאין אף אחד לידו. מספיק ששמים עליו גוף, הוא מתקשה מאוד להרחיק את השחקן מהסל, ואז לעמרי אין את היכולת האתלטית לקפוץ עם שחקנים על הכדור. בכל זאת, אני מברך על זה שגם בחלק מהריבאונדים של עמרי הוא מביא רוח לחימה של שחקן שיש לו מה להיאבק על כל כדור חוזר, כי זה החוזה הבא שלו, וגם זה חשוב. בכל מקרה, אני לא שופט את עמרי על הריבאונדים שהוא מפסיד, כי יש לו איכויות אחרות שהן חשובות יותר ונחוצות יותר לקבוצה ולא תמיד מקבלות ביטוי בבוקס סקור [למשל, העובדה שעם הסייז שלו מעטים הם השחקנים שמקבלים עליו מבטים נקיים מחוץ לקשת].

** קאזיס בחור עם חוש הומור לא רגיל. בסיום המשחק שאלו אותו על השמועות שיחתום על הארכת חוזה בקבוצה בסיום העונה. הוא רוצה להישאר, אבל שואל, האם התקשורת המקומית רוצה שישאר ? אנדי פארילו, מי שהסתכסך איתו לא מכבר, ענה שלא וראה את כל החיים שלו עוברים לו מול העיניים. וברצינות, אני חושב שזה חוסר כבוד כלפי עצמך, כלפי המקצוע, כלפי האוהדים וכלפי הבנאדם שמולך. אתה לא חייב לאהוב אותו, אבל תלמד לכבד. כולם יודעים שאתה והוא לא מסתדרים, אז תגיד כן, מה אכפת לך, על איזה עקרונות אתה מוותר.

** דארן קוליסון וקאזינס רבו במהלך המשחק ? זה נראה ככה.

** לפני פתיחת המשחק, נזילה מגג האולם. שישה אוהדים הועברו לכיסאות אחרים.

המשחק הבא - מארחים את הקליבלנד קאבלירס [ו'] השנואים לי מכל. אוהד שלהם עד ינואר אשתקד. אין תקוות גדולות לעשות משהו במשחק הזה, אבל ניצחון בהחלט יחזיר את ההפסד למיאמי.
לצפיה ב-'מסכים איתך, זה היה רגע משונה'
מסכים איתך, זה היה רגע משונה
12/01/2017 | 09:21
33
העיתונאי לא היה חייב להגיד כן קאזינס תישאר, סה"כ זה נעשה בבדיחות הדעת, אבל אם אין לך משהו מצחיק להגיד אז תתחמק מהשאלה איכשהו. היה נדמה שקאזינס מסתלבט ושואל בצחוק ואז מקבל תשובה רצינית שהיא לא ממש במקום.
לצפיה ב-'נצל"ש - ריאיון עם עמרי כספי'
נצל"ש - ריאיון עם עמרי כספי
12/01/2017 | 13:25
35
הסקרמנטו קינגס התארחו ביום ש' במפגש הבאולינג המסורתי שנקרא "KingPin Classic". מפגש חברתי של הקבוצה עם חברים בולטים בקהילה בסקרמנטו שנערך זו השנה השלישית ברציפות. קצת מוזר שעושים את זה במהלך העונה הסדירה, אבל יש כנראה שיקולים. קארמייקל דייב, אוהד הקבוצה ומנחה פופולארי בתחנת הרדיו המקומית בסקרמנטו, ישב לשיחה קצרה עם חלק מהשחקנים. השיחה עם קאזינס היתה ברוח טובה וסיפקה כמה כותרות, ושוב הראתה את הצד הפחות נוקשה של קאזינס שלא רבים מאיתנו מכירים. זה כאן. יותר חשוב לנו, דייב העלה כעת גם את הריאיון עם עמרי כספי  . לא צפיתי עדיין, אבל זה נשמע כאילו עמרי מדבר גם על ישראל, אז נראה.
לצפיה ב-'אז תודה לנועם ויובל האחים על המסרים'
אז תודה לנועם ויובל האחים על המסרים
11/01/2017 | 22:32
1
52
טורונטו - בוסטון היה שתי מחציות עם הבדל של שמיים וארץ מבחינת רמה. סך הכל משחק די נוראי של בוסטון שלא ניצלה רגעים ארוכים מאוד של רפיון אצל הראפטורס. שתי מיני ריצות במחצית השניה הספיקו כדי לסגור עניין. משחק עצום של דרוזן וJV.

יוטה היא הסיפור הגדול. הם מאומנים בצורה בלתי רגילה, מדהים עד כמה היל תפור עליהם והיה בדיוק החתיכה החסרה כדי לעשות את הטרנספורמציה מקבוצת סף פלייאוף לקבוצה ארגיואבלי טופ 5 בליגה. הכדורסל שלהם הוא תענוג וההגנה עוד יותר. אה ואם רציתם מועמדים לMIP אז קחו בחשבון גם את רודני הוד.

מקווה שלא יקרה מצב שהם יפגשו את ממפיס בסיבוב הראשון, אני רוצה את שתיהן בסיבוב השני.
לצפיה ב-'האמת שציפיתי מרודני הוד ליותר'
האמת שציפיתי מרודני הוד ליותר
12/01/2017 | 09:17
39
בעיקר כשהיו חסרים כמה מהסקוררים ביוטה. רציתי לראות אותו מתמודד עם ווליום.

אני גם מקווה שיוטה לא תפגוש את ממפיס בסיבוב הראשון כי זה יהיה מפגש נוראי לצפייה. אני גם לא חושב שהם יפגשו כי יוסטון תסיים עם יתרון ביתיות כל עוד הארדן בריא והקליפרס צפויים גם הם להשיג ביתיות או לכל הפחות מקום 5.
אם אני צריך להמר עכשיו יוטה תסיים 5 וממפיס תסיים 6-7.
לצפיה ב-'מילסאפ לא באמת אמר שהוא יעזוב את אטלנטה'
מילסאפ לא באמת אמר שהוא יעזוב את אטלנטה
12/01/2017 | 01:56
7
69
בעונה הבאה

הוא אמר להם שהוא רוצה 35 לעונה ל4 עונות

בא נראה מי הפרייר שישלם לו
לצפיה ב-'זה לא נשמע כזה יקר בסכומים שרצו בקיץ הקודם'
זה לא נשמע כזה יקר בסכומים שרצו בקיץ הקודם
12/01/2017 | 09:46
6
17
לצפיה ב-'בעיני כן... פאקינג 35 מליון'
בעיני כן... פאקינג 35 מליון
12/01/2017 | 10:33
5
56
תחשוב שזה פי 2 מהחוזים המנופחים שקיבלו ביומבו, מוזגוב וכו'.

לצפיה ב-'גם בעיני'
גם בעיני
12/01/2017 | 11:30
4
36
סכום הזוי, לא מבין את זה איך שחקנים דרג ב' מקבלים חוזי מקס
לדעתי גם אל הורפורד לא שווה את החוזה שהוא קיבל
לצפיה ב-'החוזה של הורפורד היה יותר מוצדק'
החוזה של הורפורד היה יותר מוצדק
12/01/2017 | 11:38
3
38
בגיל 30 לקבל 28 מליון לעונה.
מילסאפ יחפש לחתום על חוזה בגיל 32, ובכל זאת יש הבדל בין 28 ל-35.

לצפיה ב-'פספסתי את המילה ״לעונה״'
פספסתי את המילה ״לעונה״
12/01/2017 | 16:37
2
42
חשבתי שזה 35 ל-4 שנים, שזה כמעט 9 מליון לשנה. Bargain.

35 לשנה, כפול 4, זה 140 מליון... הבנאדם חי בסרט קשה.

80 מליון ל-4 שנים הוא עדיין שווה לדעתי. בסה״כ הוא ממש שחקן.
לצפיה ב-'קרה גם לי '
קרה גם לי
12/01/2017 | 16:41
1
7
לצפיה ב-'יכול להיות שזה טקטיקה טובה מצד מילסאפ'
יכול להיות שזה טקטיקה טובה מצד מילסאפ
12/01/2017 | 18:19
33
להתחיל מ35 לעונה, אם ירדו ל25 לעונה, לדעתי הוא יקח
לצפיה ב-'מינסוטה משיגה תיקון מול יוסטון'
מינסוטה משיגה תיקון מול יוסטון
12/01/2017 | 11:27
1
46
במשחק הקודם הניצחון היה בכיס שלנו כדי לשמוט יתרון של 12 נקודות ב-2 הדקות האחרונות ולהפסיד בהארכה. זה היה אחד ההפסדים הכי לוזריים שלנו העונה, וברוך השם יש הרבה.

הפעם הגענו למשחק ללא זאק לאבין, יוסטון הגיעה ללא אריק גורדון וזה היה משמעותי כי היא לא קיבלה תרומה מהספסל.

הרבה זמן שלא כתבתי על מינסוטה אז אנצל את המשחק הזה כדי להרחיב טיפה.
וויגינס היה טוב מאוד. הוא חיפש לתקוף את הצבע ושמר טוב על הארדן. הקטע שאצל וויגינס זה יום עסל יום בסל.
יש כמה שריקות אבסורדיות בכדורסל ובראשן העבירות שהארדן סוחט לאחר screen כשהוא עולה ל"שלשה". אני מאמין שאדם סילבר יתייחס לנושא הזה.
אם כבר מתלוננים על שיפוט אז באמת שזה נהיה מגוחך לראות איך שורקים בצורה שונה לגארדים ולביג מן. יוסטון סחטו 3 עבירות תוקף שהמהות שלהן היא שבוורלי קופץ לתוך נתיב התנועה של ביג מן ואז נעמד. השריקות האלה מטומטמות.

טאונס גם היה impactful במשחק. צריך לשבח אותו על המאמץ שלו בריבאונד. בחודש וחצי האחרונים הוא לוקח 13.5 בממוצע למשחק וזו הסיבה העיקרית שמינסוטה הפכה לאחת מקבוצות הריבאונד הטובות בליגה.
מצד שני יש גם דבר אחד שמדאיג אותי וזה חוסר השימוש שלו ביד שמאל. אני חושב שקבוצה שתעשה עליו סקאוטינג אמיתי תצליח לסגור אותו בפוסט הרבה יותר טוב כי כמעט תמיד הוא מסתובב לצד ימין, בין אם מהבלוק השמאלי או הימני. מעבר לכך שזה צפוי, הוא גם עולה ללייאפים עם יד ימין בתנועה שמאלה, וזו בעיה כפולה כי גם אפשר לחסום אותו יותר בקלות וגם יש לו זווית פחות נוחה עם הקרש. בקיצור- טאונס צריך להשתמש יותר ביד שמאל, לכל הפחות בלייאפים מצד שמאל של הסל ובהמשך גם ככלי שיאפשר לו להסתובב שמאלה ולא רק ימינה.

גורגי ג'נג היה סולידי וקלע את הג'אמפרים שלו מחצי מרחק. הוא מכסה יותר מרחק בהגנה מכל שחקן אחר שלנו. בכלל ההגנה שלנו על הצבע קצת יותר טובה בחודש האחרון. פחות רואים שחקנים מטיילים ללייאפים כמו בתחילת העונה. למרות שעדיין יש שניים-שלושה פוזשנים במשחק של חוסר תיאום שנגמרים בלייאפים או בשלשות wide open. אני רואה שגם הנתונים מעידים על הגנה משופרת שלנו בחודש האחרון בהשוואה לתחילת העונה.

לריקי רוביו היו כמה מסירות שיפילו אתכם מהכיסא. גם cross court מדויקות מעל ההגנה סטייל לברון, וגם שתי מסירות גאוניות כשהשומר היה עם הגב לכדור (הסתיים בלייאפ של טאונס ובדאנק של שבאז).
מצד שני חבל לראות שרוביו אפילו לא מסתכל על הסל לפעמים, אפילו כשיש לו נתיב פנוי לטבעת.

ברנדון ראש פתח בחמישייה במקום לאבין ועשה את כל מה שאפשר לבקש ממנו, שזה לקלוע שלשות פנויות ולא לעשות יותר מדי נזק בהגנה.

שבאז מוחמד בתקופת honeymoon בה הוא קולע את הזריקות שלו מחוץ לקשת. זה מכניס אותו למשחק והוא נותן יותר בהגנה וגם פחות הולך ראש בקיר. משרה עליו את רוח הקבוצתיות, מה שנקרא. בכל שנה יש לו את הסטרץ' המוצלח הזה אבל אני לא סומך על יציבות מצדו.

לצפיה ב-'והניקס מאבדים יתרון 10 נקודות, 2 וחצי דקות לסיום'
והניקס מאבדים יתרון 10 נקודות, 2 וחצי דקות לסיום
12/01/2017 | 11:46
37
מפסידים על הבאזר לג'אמפר של טיג'יי מקונל.
קצת דומה להפסד של מינסוטה מול יוטה בשבוע שעבר.
לצפיה ב-'משחקי 8.1: ניצחון בסקרמנטו, ה-Warriors במאזן 6-32'
משחקי 8.1: ניצחון בסקרמנטו, ה-Warriors במאזן 6-32
09/01/2017 | 09:00
16
53
אחרי תצוגת הנפל ברבע הרביעי מול ממפיס, ה-Warriors המשיכו להפגין משחק חלש ברוב החצי הראשון, באולם החדש בסקרמנטו. עבירה טכנית של דמרקוס קזינס שינתה את המומנטום ורבע שלישי מצויין של גולדן סטייט היה כבר יותר מדי עבור הקינגס. ניצחון 32 לווריורס, הפסד 22 לקינגס, ששיחקו ללא כספי המסופסל.

ניתן היה לצפות לפתיחה יותר חזקה של הווריורס, אחרי ההשפלה מול הגריזליס, אבל הקבוצה פתחה את המשחק בצורה חלשה להחריד בהגנה, ולמעט קארי, גם חסר ביטחון בהתקפה. בהתקפה הראשונה הלכו הקינגס אל הסופר סטאר שלהם, כפי שניתן היה לצפות. מה שפחות היה ניתן לצפות, היא הקלות שבה קזינס עבר את פצ'וליה וסיים בהטבעה, בלי שאף אחד בא לעזור. הקלות הבלתי נסבלת של הסיום גרמה לסטיב קר להזעיק פסק זמן, לאחר 16 שניות של משחק. פעם ראשונה שאני רואה מאמן שלא קוראים לו פופוביץ' לוקח פסק זמן כזה.

לצפיה ב-'יוסטון- טורונטו סגרו את המשחק בהרכבים סופר-אולטרה-סמול בול'
יוסטון- טורונטו סגרו את המשחק בהרכבים סופר-אולטרה-סמול בול
09/01/2017 | 14:27
8
68
ברוקטס ראיין אנדרסון שיחק בעמדה 5 ואריזה בעמדה 4.
בטורונטו פטריק פטרסון שיחק בעמדה 5 וקארול בעמדה 4.

היה משונה לראות דקות ארוכות שמתנהלות עם כמעט 0 רים פרוטקשן. השמירה האישית של שחקני יוסטון הייתה טובה יותר, בעוד שגם הארדן וגם גורדון הצליחו לעבור את השומרים שלהם אוף דה דריבל ולסיים בלייאפים.
לצפיה ב-'זה לא משהו חדש ביוסטון השנה'
זה לא משהו חדש ביוסטון השנה
09/01/2017 | 15:06
7
63
וזה עובד להם מדהים. דקות ארוכות הם משחקים עם הארל בעמדה 5, הוא אפילו הסנטר הבכיר בקבוצה (שחקן בגובה 2.03 - 8"6), אריזה ב-4 ושלישיית גארדים: הארדן, גורדון ובוורלי.

בכלל, יוסטון היא תופעה ולא מרבים לדבר עליה. לא רק הארדן. מה שהארל עשה היום להגנה של הרפטורס היה בלתי יאומן.
לצפיה ב-'נכון, אם כי הארל הוא אתלט וריבאונדר'
נכון, אם כי הארל הוא אתלט וריבאונדר
09/01/2017 | 15:09
50
אמנם נמוך אבל בעל אוריינטציה לשחק בצבע.
ראיין אנדרסון הרבה יותר רך ולא טוב בהגנה. לכן ההרכב הזה יותר קיצוני בעיני.
לצפיה ב-'נראה לי שהארל כבר היה מעולף והסנטר היחיד ברוטציה, ננה'
נראה לי שהארל כבר היה מעולף והסנטר היחיד ברוטציה, ננה
09/01/2017 | 15:19
50
היה פשוט מזעזע בהגנה אז אפילו אנדרסון היה עדיף על פניו.
לצפיה ב-' הארל הוא פלסטר כי קאפלה פצוע '
הארל הוא פלסטר כי קאפלה פצוע
09/01/2017 | 15:24
4
53
והוא כבר 2.07, יותר לגיטימי.

הארל אחלה שחקן, מאוד אקספלוסיבי, כבר שלקחו אותו בדראפט שנה שעברה אמרתי שהוא גניבה ושהוא יכול לעשות הרבה בליגה עם האנרגיות שלו. הוא כבר עכשיו מזכיר את קנת׳ פאריד הצעיר, אם יפתח עוד כמה דברים מעבר לאתלטיות הוא יהיה אחלה של גבוה בליגה הזו.

ובלי קשר, הכדורסל המהיר והמרווח של יוסטון מאוד קשה לעצירה. קשה לעמוד איתם בקצב. גם בדקות של יונאס, טורונטו לא הצליחו לשמור על קצב המשחק ולשחק על היתרונות שלהם.

והארדן מעל הכל, מה שהוא עושה השנה זה בלתי רגיל.
לצפיה ב-'הארל כבר עכשיו עושה את הפריצה שלו'
הארל כבר עכשיו עושה את הפריצה שלו
09/01/2017 | 20:00
3
58
לדעתי הוא מועמד חזק לתואר השחקן המשתפר. יש לו ידיים טובות ואפילו ראיתי ממנו קליעה מחצי מרחק. נראה לי שהוא ימשיך לשחק בתור סנטר מחליף לקאפלה. וננה ימשיך לבלות על הספסל.
לצפיה ב-'יש ליאניס מתחרה על תואר השחקן המשתפר?'
יש ליאניס מתחרה על תואר השחקן המשתפר?
09/01/2017 | 20:27
2
60
אני לא מצליח לחשוב על מישהו.
לצפיה ב-'כנראה שלא'
כנראה שלא
09/01/2017 | 21:11
10
לצפיה ב-'ג'בארי פארקר? אייזאה תומאס? אייברי בראדלי?'
ג'בארי פארקר? אייזאה תומאס? אייברי בראדלי?
09/01/2017 | 22:42
61
מועמדים לגיטימיים אבל הקייס של יאניס באמת נראה הכי חזק כרגע.
לצפיה ב-'דריק רוז נעלם לניקס'
דריק רוז נעלם לניקס
10/01/2017 | 07:13
5
69
לא הגיע למשחק מול הפליקנס ולפי הדיווחים הוא טס לשיקאגו לטפל באיזה מקרה משפחתי.
העניין הוא, שרוז לא דיווח לקבוצה מה קרה והוא פשוט לא הגיע למשחק, חבריו לקבוצה ניסו להשיג אותו ולא נענו ורק לאחר כשעתיים הוא שלח SMS שהוא בסדר (מה זה אומר?)

כרגע לא ברור מה בדיוק קרה ואיך הניקס רואים את העניין הזה וג'ף הורנסאק לא הסכים להתייחס לנושא בראיון שאחרי ההפסד לפיליקנס.

פרשה קצת משונה, מעניין איך זה יסתיים.

לצפיה ב-'במקום להיות סקרן בקשר למה שקרה למשפחתו בשיקגו'
במקום להיות סקרן בקשר למה שקרה למשפחתו בשיקגו
10/01/2017 | 16:01
3
55
אתה מסתקרן על העונש של הניקס

קודם כל בא נחכה לדעת יותר פרטים על מה קרה שם .
לצפיה ב-'איפה כתבתי על העונש של הניקס?'
איפה כתבתי על העונש של הניקס?
10/01/2017 | 20:05
2
53
מה שכתבתי זה שלא ברור איך הניקס מתייחסים למקרה.
האם הם מפגינים סולידריות? (לפי הפרסומים האחרונים, כנראה שלא)

בכל מקרה, עדיין לא ברור מה קרה אבל דבר אחד אפשר לומר בוודאות וזה שלא מדובר במשהו שקשור לקבוצה אלה משהו בחייו הפרטיים ולכן אין פה איזה קרע מקצועי כלשהו בינו ובין הניקס.

נצטרך להמתין ולשמוע מה קרה ומה המצב של רוז ומשפחות אבל האמת שלא בטוח שנדע כי כפי הנראה, רוז די שומר על חשאיות בנושא ולא מעוניין שידחפו לו לעניינים.
לצפיה ב-'אגב'
אגב
11/01/2017 | 10:31
1
43
יכל לסמס למאמן שלו, או למנג׳ר, או להגיד לאחד מהחברים לקבוצה (לדוגמא נואה) שידבר עם המאמן/מנג׳ר בשבילו.

סתם יצא ראש קטן, בלי קשר למה שקרה למשפחתו בשיקגו.
לצפיה ב-''
11/01/2017 | 13:10
3
לצפיה ב-'הניקס קנסו את רוז אבל לא השעו אותו'
הניקס קנסו את רוז אבל לא השעו אותו
10/01/2017 | 21:13
49
כנראה שהוא ישחק מחר מול פילדלפיה
לצפיה ב-'גם ג'ימי באטלר נעלם'
גם ג'ימי באטלר נעלם
10/01/2017 | 07:15
79
לא כמו רוז אבל הלילה מול אוקלהומה, באטלר לקח 6 זריקות בלבד וסיים את המשחק עם נקודה אחת מסקנה.
נכון שהוא עלה למשחק חולה אבל בכל זאת....נקודה אחת?
בכל מקרה, הבולס כבר הודיעו שבמשחק הלילה מול וושינגטון הוא לא ישחק.

לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:50
5
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'טריידים?'
טריידים?
07/01/2017 | 00:38
40
101
התחילו לא מעט שמועות לגבי שחקנים שלא יאריכו וזה נראה לי זמן מתאים לשרשור טריידים מרוכז.

הנה אחד שמעביר את מילסאפ לבוסטון:
http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=hsgqdt6

גולת הכותרת היא כמובן לא ג'רבקו וג'ונסון שעוברים כפילרים אלא הבחירה שברוקלין חייבת לבוסטון ב2018 (הבחירה של ברוקלין ב2017 מוחלפת, ולאטלנטה שתלך ללוטרי זה יהיה הרבה יותר כואב מאשר לבוסטון).

תגידו שמילסאפ במצב החוזה הנוכחי שלו לא שווה בחירה כל כך איכותית, אבל ההיגיון מאחורי זה הוא שאם בוסטון רוצה לבנות קבוצה לאליפות בקרוב אני לא חושב שיהיה לה מקום לכל כך הרבה צעירים שנבחרו גבוה. כבר עכשיו אני לא רואה איך הערך של ג'יילן בראון (בחירה 3 טרייה למי ששכח) נוסק בקבוצה שתהיה תחרותית מאוד בעונות הקרובות, ויש להם עוד פנטזיות על גורדון הייוורד בסוף העונה... בקיצור הערך של הבחירות של ברוקלין עבור בוסטון הרבה יותר גבוה עכשיו מאשר אחרי שהם יממשו את הבחירה, וזה הזמן להמיר אותן בשחקנים שיכולים לקחת אותם עוד כמה צעדים קדימה, מילסאפ הוא אחד כזה. הבונוס: הם לא מוותרים על כלום.

מוזמנים להוסיף טריידים שלכם
לצפיה ב-'הנה טרייד מרובע'
הנה טרייד מרובע
07/01/2017 | 12:42
3
65

שיקאגו: נותנים את באטלר ומקבלים ג'ורדן קלרקסון, כריס דאן ובאדי הילד.
2 שחקנים מבטיחים על חוזה רוקי נוח ושחקן שחתום על חוזה ארוך ולא רע בכלל.
בנוסף שיקאגו יקבלו 2 בחירות סיבוב 1 של ניו אורלינ 2017 ו 2019.

ניו אורלינס: מוותרים על באדי הילד וכל היתר סתם+ אין חוה של אשיק.
מקבלים: ג'ימי באטלר ולואל דנג.
מביאים כוכב נוסף ליד דייויס, וכזה שמתאים לידו. ושחקן מנוסה עם כי על חוזה מוגזם ובירידה כמו דנג.
בהרכב הזה הם עושים פלייאוף ויש להם 2 אולסטרים חתומים לפחות ל4 שנים.

לייקרס: מפנים הרבה מאוד כסף וחוסכים המון בטווח הארוך, ודקות לצעירים. מחזקים את מיני א מעלים את הסיכוי שלהם לשמור על בחירה שלהם השנה מוגנת טופ 3, מה שיציל להם בחירת סיבוב ראשון ב 2019(תמורת 2 בחירות סיבוב 2). ובנוסף מקבלים את 2 בחירות בסיבוב 2 ממינסוטה ואחת משיקאגו בשנים הבאות.

מינסוטה: נותנים את דאן ומבקלים את לואי וויליאמס.
למינסוטה יש את הבסיס, עכשיו צריך ללמוד לנצח, לואי וויליאמס יקח אותם לשם.
כרגע יש למינסוטה 3.5 שחקנים שיכולים לעשות סל, עם לואי וויליאמס יהיה 4.5 שה כבר מספיק כדי להתקדם.

לצפיה ב-'קצת כואבות לי העיניים האמת'
קצת כואבות לי העיניים האמת
07/01/2017 | 13:50
1
64
איכשהו יוצא שכל הקבוצות אומרות לא לדעתי חוץ מהפליקנס.

הפליקנס מרוויחים בטרייד הזה את השחקן הכי טוב אבל משלמים די הרבה. הילד הוא לא שחקן שאתה מוצא ברחוב, יש לו כישרון להפוך לקלעי אוטומטי שזה מצרך מאוד מבוקש בליגה. על הדרך הם סופגים חוזה גרוע מאוד של דנג, שיש לו אותן תכונות כמו באטלר. הופכים לקבוצת פלייאוף אבל בלי חיזוק נוסף שיהיה קשה להשיג הם יהיו עם תקרה די נמוכה.

כל השאר כבר צועקות לא. אני אוהב את הכישרונות שהבאת לשיקאגו אבל אין מצב שהם שווים לבולס להיזרק להרבה שנים של טנקינג. זה לא שאין לבולס דרכים להתחזק, והם מוסרים בטרייד הזה כוכב בשיא הקריירה שלו שרק הולך ומשתפר.

לא הבנתי איך זה מפנה דקות לצעירים של הלייקרס - הם מוסרים בטרייד הזה שחקן צעיר ומקבלים בעיקר כינים. שחקן אחד בסוף החוזה שלא מסוגל להישאר בריא לאורך זמן, שחקן אחר שהוא האימ-אמא של הסוס מת ועוד שחקן לא רלוונטי. לפנות דקות לצעירים זה אחלה, אתה לא זורק מהקבוצה נכסים בשביל זה מבלי לקבל כלום. דקות לצעירים אפשר לתת גם בלי זה - פשוט לשנות את הרוטציה.

מינסוטה זורקת בחירה חמישית בשביל שחקן שלא יביא אותה לשום מקום. אני לא מבין את הטרנד הזה להעביר רוקיז אחרי חצי שנה. כאילו מה ציפית? שדאן ייתן דאבל דאבל? הוא רכז שני ברוטציה כרגע, הוא מאוד צעיר, תן לו זמן. אני משתעשע מהתגובה הצפויה של יובל לטרייד כזה אחרי שאת ג'ימי פאקינג באטלר הוא דוחה כדי לא להעביר את דאן ולאבין (סביר שבמקום לאבין לבד גם הוא היה מסכים). אז בשביל לו וויליאמס?

אני מקווה שזה לא יצא מעליב ואגרסיבי מידי, באמת שאין לי כוונה רעה, פשוט חוץ מהפליקנס אני לא רואה איפה האינטרס של הקבוצות האחרות לבצע טרייד כזה.
לצפיה ב-'מסכים עם הטייק שלך לגבי 4 הקבוצות'
מסכים עם הטייק שלך לגבי 4 הקבוצות
07/01/2017 | 15:00
19
לצפיה ב-'מה שכן - אהבתי מאוד את הרעיון באטלר לפליקנס'
מה שכן - אהבתי מאוד את הרעיון באטלר לפליקנס
07/01/2017 | 14:46
37
אז חיפשתי דרך להעביר אותו לשם מבלי לפגוע בשלד הולידיי-הילד-דייויס.

יצא משהו מאוד משונה, זה יעבוד רק בהנחה (לא כל כך סבירה האמת) שפט ריילי ימחל מכבודו לשם שינוי ויילך לבנייה מחדש דרך הדראפט:

שיקאגו: נפטרת מרונדו ומקבלת במקומו רכז שקולע ומקבלת בנוסף את השחקן ה(שני?) הכי טוב בטרייד. אמור להיות הוגן למרות שאני חושב שבאטלר > קאזינס. יכולים להעמיד חמישייה די מעניינת עם דראגיץ' ודג ולהפוך לקבוצת קליעה די טובה עם ביג מן אימתני בצבע.

סקרמנטו: ממזערת נזקים מהעזיבה הצפויה של קאז, נפטרת מגיי שזה תמיד דבר טוב ואולי אפילו מוסיפה קצת בעומק. אוואנס ישקם את הקריירה במקום שבו התחיל?

מיאמי: הולכת לבנייה מחדש ומבססת את הטרייד על העתיד של הפליקנס: שתי בחירות סיבוב ראשון עתידיות ואופציה להחלפה בשנים שבין לבין. מזכיר את הטרייד של בוסטון וברוקלין, רק שפה הפליקנס מקבלים הווה ולא עבר ויש להם סיבה טובה לוותר על הדראפט. מיאמי גם ככה לא יכולים להגיע לשום מקום בזמן הקרוב כשהחוזה של בוש עדיין על הלוח.

פליקנס זה החלק המעניין - מקבלת את באטלר בלי לפגוע בשלד, תצטרך להקריב את בחירות הדראפט שלה בשתי עונות ולהסתכן בהחלפה (לא אמור לקרות, אבל זה גם מה שבילי קינג חשב...) בשביל הסיכוי להעמיד קונטנדרית. מרונדו כבר די התייאשתי האמת, כל תרומה שלו לדבר הזה תהיה בונוס, התקווה תהיה שלא יסרטן.
לצפיה ב-'אני מסכים עם הסייג שכתבת'
אני מסכים עם הסייג שכתבת
07/01/2017 | 15:08
22
67
מילסאפ במצב החוזה הנוכחי שלו לא שווה בחירה כל כך איכותית

הקיץ הוא יסיים חוזה בגיל 32 ויצפה לקבל מעל 30 מליון דולר לעונה. הייתי שוקל את זה אם בוסטון הייתה הופכת לסוג של פייבוריטית לצאת מהמזרח אבל מילסאפ לא מספיק טוב.

אני במקום בוסטון הייתי מחפש להעביר את בחירת הדראפט של ברוקלין+שחקן נוסף תמורת קאזינס או באטלר.
לצפיה ב-'למה ששיקאגו תעביר את באטלר בשביל צעירים/בחירות דראפט?'
למה ששיקאגו תעביר את באטלר בשביל צעירים/בחירות דראפט?
07/01/2017 | 15:15
20
46
באטלר הוא בתפר שבין אולסטאר וסופרסטאר, שחקן 2-וואי בשיא הקריירה שלו שחתום לעוד 4 שנים. איזה אינטרס יש לבולס להעביר אותו? מה הסיכוי שדרך הדראפט הם ידוגו שחקן ברמה הזאת? כדי ששיקאגו תסכים היא צריכה במינימום לקבל שחקן בקאליבר שלו + מישהו שיתאים יותר בקו האחורי (וגם איזו בחירת דראפט או שחקן צעיר לא תזיק). לא רואה משהו שבוסטון יכולה להציע מבלי לפגוע בשלד.

קאזינס זה כבר יותר מציאותי, אבל אני לא יודע עד כמה טוב יהיה השילוב שלו עם הורפורד. יש לך רעיון לטרייד?
לצפיה ב-'תלוי בשאיפות של שיקאגו'
תלוי בשאיפות של שיקאגו
07/01/2017 | 15:44
19
45
באמת לא בטוח שהיא תרצה להעביר עכשיו את באטלר תמורת פרוספקטים. זה גם לא מופרך, בהתחשב בטרייד שהציעה למינסוטה. או בכלל בהתחשב במצב הנוכחי של הקבוצה, עם מעט נכסים ומעט גמישות.

הכוונה היא שבוסטון כמובן תפגע בשלד אבל שהפלוסים יעלו על המינוסים.

רעיון לטרייד עם סקראמנטו יכול להיות הבחירה של ברוקלין+ג'יילן בראון+מרכוס סמארט (ופילרים של משכורות). או הבחירה+אייברי בראדלי+טרי רוזייר. משהו בסגנון הזה. אפשר לחבר כל מיני קומבינציות מהשחקנים האלה כאשר מה שיקבע בסופו של דבר הוא הנכונות של בוסטון וסקראמנטו להגיע לעסקה.

הקטע בטרייד של מילסאפ שהצעת שהוא מסנדל מהלכים עתידיים של בוסטון. מרגיש לי שיש להם מרחב תמרון שלא שווה לוותר עליו עבור התוצר המוגמר שאתה מציע.
תציע טרייד מהסוג הזה לטורונטו למשל ואז אני לוקח. כמובן שהם לא יוותרו על נכס כמו הבחירה של ברוקלין אבל ברמה התיאורטית כדאי להם להמר על תוצר מוגמר שהוא פחות טוב מקליבלנד, כי גם ככה אפשרויות החיזוק שלהם מוגבלות.
לצפיה ב-'אני מסכים איתך'
אני מסכים איתך
07/01/2017 | 21:02
26
מילסאפ ממש לא השחקן שיגרום לבוסטון לסנדל את עצמה, הוא שחקן טוב בשלהי הקריירה שלו, חבל לבזבז עליו בחירה, ועוד שחקן שירצה חוזה שמן בסוף העונה. קאזינס \ באטלר זה משהוא אחר, שניהם צעירים יותר ועתידם לפניהם + שניהם טובים יותר וכבר חתומים על חוזה למספר שנים.

ד"א אם הבולס הולכים לריבילד אז למה שהם לא ירצו צעירים\בחירות דראפט? הרי בשביל מה להעביר את באטלר אם הם לא בונים מחדש?
לצפיה ב-'אני עדיין מסרב להאמין שהיה אמת בפרסום של הטרייד עם מינסוטה'
אני עדיין מסרב להאמין שהיה אמת בפרסום של הטרייד עם מינסוטה
07/01/2017 | 23:01
17
49
ואם היה, אני בטוח שפורמן ופקסון מסמיקים בכל פעם שהם נזכרים בזה לנוכח היכולת של באטלר העונה.

לשיקאגו יש את המרכיב הכי חשוב בקבוצה וזה סופרסטאר. זה המרכיב שקבוצות עושות טנקינג בשבילו וזורקות עונות שלמות לפח עבורו. מסוף עידן ג'ורדן ועד דרק רוז הם היו במרתף של הליגה. לא נראה לי שמישהו שם מעוניין בעוד 10 שנים של חוסר רלוונטיות. שיקגו נחשבת לשוק גדול, יהיו שחקנים שירצו לשחק שם. לא מדובר באיזו דנבר. כרגע נראה שיש שם מאמן שאין לו מושג וכנראה גם GMים שאין להם מושג. כל אחד ואחד מהם הייתי מחליף לפני שהייתי חושב להחליף את באטלר בשחקנים שאין לי רבע מושג איך הם יתפתחו, אם בכלל.

אני פחות מתחבר לרעיון של קאזינס לבוסטון כי בוסטון היא ה-דוגמה לקבוצה של מאמן, וקאזינס הוא ה-דוגמה לשחקן שמאמנים שונאים. כמובן שבוסטון יכולה תאורטית להנחית כל שחקן שנמצא על הטרייד בלוק, השאלה האם כדאי לה, וההנחה צריכה להיות שעדיף להיפטר מהבחירות של ברוקלין מהר לפני שהם הופכים לרוקיז שיתקשו לגרד דקות בסגל העמוס שנבנה שם. לשחקנים האלה יהיה ערך פחות גבוה אחרי שייבחרו מאשר בצורה של בחירות טופ 3 עתידיות.
לצפיה ב-'תשמע, אני לא מתווכח איתך'
תשמע, אני לא מתווכח איתך
07/01/2017 | 23:31
16
50
בנייה מחדש בשיקאגו באמת לא נשמעת מלהיב. גם המצב הנוכחי לא. הבולס בינוניים מאוד, רוב שחקני החמישייה בפלאטו של הקריירה או בדעיכה, אין להם גמישות בסגל. כששיקאגו קבוצת סף פלייאוף זה כן מספק את האוהדים? לא נראה לי.

אני יכול להבין כל אחד מהכיוונים. האמת שהצעתי לפרק את הבולס כבר לפני שנה וחצי, להעביר בטרייד את כל מי שיש לו ערך חוץ מאשר את ג'ימי באטלר. מה שקורה בשנתיים האחרונות זה מה  שחששתי ממנו בזמנו- קבוצה בינונית וחסרת אפסייד. בעונה שעברה הם פספסו את הפלייאוף והעונה הם גם גבוליים.
אם היית אומר לי שאוהדי שיקאגו צמאים להדחה בסיבוב הראשון של הפלייאוף הייתי זורם איתך אבל זה לא הוייב שאני מקבל.

לשיקאגו יהיה מאוד קשה להשיג שם גדול בפרי אייג'נסי. אפילו אם הם מוותרים על טאג' גיבסון ועל מירוטיץ' שיסיימו חוזה, עדיין אין להם מקום בתקרה להציע חוזה מקסימום. למען האמת הקבוצה גם לא מהווה יעד אטרקטיבי בעיני. נגיד שאתה כריס פול שמחפש אליפות- תלך לבולס לריב על הכדור עם וויד ובאטלר?
לצפיה ב-'בכל קבוצה מנצחת יש שחקנים שתאורטית "יריבו על הכדור"'
בכל קבוצה מנצחת יש שחקנים שתאורטית "יריבו על הכדור"
07/01/2017 | 23:56
15
37
אותו הדבר אמור היה לקרות בקליבלנד ולא קרה, אותו הדבר אמור לקרות בגולדן סטייט ולא קורה. מי שרוצה לקחת אליפות צריך לדעת להסתדר עם שחקנים גדולים אחרים לצידו, גם כריס פול, גם ג'ימי באטלר ובטח שדוויין ווייד יודעים את זה. לשאלתך אני לא יודע האם הייתי בוחר דווקא בשיקגו (כמו שהעניינים שם מתנהלים בטח שלא, תאורטית זו הייתה יכולה להיות אופציה אם הייתי מקבל את הרושם שיש להם תוכנית שאני מאמין בה), אבל בכל אופן כריס פול הוא לא השחקן היחיד שנמצא על הלוח. יש מלא מילסאפים, היוורדים, לאורים וגריפינים בנוסף. לא כולם ימשיכו בקבוצות שלהם ואף אחד לא יוכל להצטרף לקונטנדרית קיימת מטעמי תקרת שכר. הנוכחות של באטלר נותנת יתרון לשיקאגו על פני קבוצות אחרות בהיבט הזה.

כמה קשה זה יהיה? לדעתי לא יותר מידי. תחת התקרה החדשה יש הרבה מאוד שחקנים בליגה שהם אנדרפייד והרבה מאוד קבוצות שנמצאות הרבה מתחת לתקרה ויהיה אפשר לזרוק אליהן שחקנים ללא תמורה. לפנות מקום לא תהיה בעיה אם הם ירגישו שאפשר להתלבש על שחקן בכיר מהפרי אייג'נסי. בדיוק כמו מה שגולדן סטייט עשתה כדי להחתים את דוראנט. נכון ששיקאגו כרגע לא באותו המעמד, אבל גם גולדן לא תמיד הייתה קבוצת על.
לצפיה ב-'לא ממש... כולם ידעו לנבא שלשיקאגו תהיה בעיה'
לא ממש... כולם ידעו לנבא שלשיקאגו תהיה בעיה
08/01/2017 | 00:24
14
44
תוך פחות מחצי עונה רונדו סיים את הסיפור, וויד הספיק לזרוק הערה שהוא צריך יותר את הכדור בקלאץ' ואם אתה זוכר גם בין רוז לבאטלר היה חיכוך בעונה שעברה.

בקליבלנד יש לך את לברון וקיירי שהם high usage אבל קיירי גם קלעי מעולה וגם מבין שהוא רק מספר שתיים.

כלומר בקליבלנד יש רצון וגם יכולת לתת ללברון לנהל את העניינים. בשיקאגו אין את אותה היכולת כי פול, וויד ובאטלר הרבה פחות יעילים אוף דה בול, אין מה לעשות, התכונות הכי טובות שלהם לא באות לידי ביטוי ככה. לגבי הרצון אני בספק אבל אפשר לעבוד על זה.

אתה לא יכול להציע את כל הכוכבים לשיקאגו ולהגיד שלקונטנדריות אין מקום בתקרה. גם לשיקאגו אין מקום בתקרה.
אין מלא מילסאפים והיוורדים אלא 4 השחקנים שציינת הם 4 הפרי אייג'נטס הבולטים בנוסף לכריס פול. ברשותך אני לא מחשיב את קרי. לאורי לא יעזוב את טורונטו ולהיוורד אין מה לחתום בקבוצה ששני השחקנים הכי טובים שלה יושבים לו על העמדה.

גריפין ומילסאפ הם 2 האפשרויות שאפשר להעלות על הדעת, ושוב בוא לא נשכח שכרגע לשיקאגו אין מקום להחתים אף אחד מהם. צריך גם לראות מה קורה עם מילסאפ שעולה בהקשר של טריידים, יכול להיות שהוא יצא מהמשוואה עד סוף העונה.

במילים אחרות המסלול של שיקאגו להתחזק הוא הרבה יותר מסובך ממה שאתה מתאר והסיכוי שהיא תצליח להחתים כוכב נמוך פי כמה מהסיכוי שהיא תיכשל.

המשפט האחרון שלך לא מובן כאילו ששיקאגו תהפוך כמו גולדן סטייט לקבוצת על. בוא נכיר במציאות, זו קבוצה בינונית ואין לה אפסייד כמעט בכלל. אם התוכנית שלך היא להחתים את בלייק גריפין או את מילסאפ (לחוזה מפלצתי בגיל 32) אז על הכיפאק, קח בחשבון לאן אתה ממשיך במידה והתכנית לא תצא לפועל, שזה התרחיש הסביר ביותר.
לצפיה ב-'חבל שציינתי רק את השחקנים האלה'
חבל שציינתי רק את השחקנים האלה
08/01/2017 | 01:28
13
40
הכוונה שלי הייתה לא רק לכוכבים/אולסטארים אלא לשחקנים שיכולים לחזק. החל מג'ף טיג, דרך איבקה, נואל, ג'ורג' היל, רדיק... אם שיקגו דגה שחקן או שניים מאלה היא יכולה להיות במקום אחר לגמרי בעונה הבאה (וכמובן שיש עוד, ואולי בכלל דג מקדרמוט יתחיל להוכיח שמגיע לו מקום בחמישייה). זה שכרגע אין להם נכסים טובים חוץ מבאטלר לא אומר שהם חייבים להוסיף נכסים כאלה דרך הדראפט או להמיר את באטלר בשלושה-ארבעה ילדים. מעטים המקרים של קבוצות שהופכות בן לילה מבינוניות לקונטנדריות, ומעולם לא יצא לי לראות מקרה של קבוצה שמוותרת על הסופרסטאר שלה מתוך מחשבה על העתיד ובאמת מצליחה לבנות מזה קונטנדרית. זה תמיד נגמר באכזבה.

ההבדל בין שיקאגו לקונטנדריות הוא שלשיקגו אין בעיה לוותר על הארכת חוזה למירוטיץ' אם הוא מקבל הצעה מוגזמת מידי או לזרוק את רונדו לאיזו ברוקלין נואשת תמורת שום דבר. סן אנטוניו לא תעשה את זה כי זה יפגע בסיכויי האליפות שלה (אלא אם כן FA בכיר מודיע לה שהוא מעוניין להצטרף).
לצפיה ב-'שחקנים סבבה, אני לא רואה איך הם הופכים את שיקאגו למשהו אחר'
שחקנים סבבה, אני לא רואה איך הם הופכים את שיקאגו למשהו אחר
08/01/2017 | 13:22
12
41
בוא נגיד שאתה מביא את איבאקה (נאלץ לאבד בדרך את גיבסון ומירוטיץ'). בכמה כבר אתה משתפר?
או לחילופין מביא את ג'ף טיג. נשמע סבבה אבל תהיה במקום אחר לגמרי בעונה הבאה? לא ממש, כנראה שבמקום לסיים עם 42 ניצחונות אתה תעלה ל-46. קח בחשבון שאם אתה רוצה להשאיר אפילו אחד מבין גיבסון ומירוטיץ', זה כבר מסנדל לך את היכולת להביא איזשהו שחקן בעל שם.

נרלנס נואל לא אמור להיות על הכוונת אלא אם אתה מתכוון לפתוח איתו בעמדה 4 ולא בטוח שהוא עדיף בעמדה מאשר גיבסון.
רדיק לא רלוונטי לקבוצה כמו שיקאגו אלא אם וויד ירד לספסל וזה לא על הפרק.

ההבדל בין שיקאגו לקונטנדריות הוא שקונטנדריות רחוקות חתיכה אחת ממשהו גדול ושיקאגו רחוקה כמה חתיכות. אני בכלל לא סופר את מירוטיץ', שיקאגו מחוייבת ל-80 מליון דולר בתקרה עבור החוזים של רונדו, וויד, באטלר, לופז ופירורים מסביב. היא תבחר שחקן כלשהו בדראפט ותעלה לסביבות ה-84 מליון. זו נקודת המוצא.

אתה אופטימי לחשוב שתוכל לזרוק את רונדו תמורת שום דבר. לדעתי ברוקלין תדרוש בחירת דראפט כדי לספוג אותו.
לצפיה ב-'איך הגעת למספר הזה?'
איך הגעת למספר הזה?
08/01/2017 | 14:25
11
32
מהחישוב שלי ללא חוזים לא מובטחים ואופציות קבוצה הם באזור ה73 מיליון עבור כל הקבוצה, לא רק הרביעייה שהזכרת.

חוץ מזה, לך תדע אם רונדו בכלל יממש את האופציה שיש לו. יש מצב לא רע שהם מנסים לגרום לו ללכת בהתנדבות בכך שהם מוציאים אותו מהרוטציה. גם עבור קבוצה כמו ברוקלין הוא low risk high reward - הוא חתום לעונה אחת בסך הכל, וזה לא שיש להם אינטרס להיות הכי גרועים. במקרה הגרוע שיקאגו תוסיף איזו בחירת סיבוב שני, לא אסון. לדעתי רק תסריט קיצוני יגרום לכך שהוא ימשיך בשיקגו בעונה הבאה בהנחה שהם ממשיכים לייבש אותו.
לצפיה ב-'מפה-'
מפה-
08/01/2017 | 15:32
10
32

רונדו לא יוותר מיוזמתו על 13 מליון. הוא יודע שאין לו סיכוי להשיג סכום כזה.

חשבתי שכבר מוסכם על כולם שרונדו הוא לא high reward אבל אולי הוא צריך להגיע לסין כדי שיהיה פה קונצנזוס...
לצפיה ב-'רוצה להיכנס בכלליות לדיון הזה'
רוצה להיכנס בכלליות לדיון הזה
08/01/2017 | 16:00
5
48
אני לא חושב ששיקגו צריכה לפרק את החבילה. ווייד וג׳ימי זה בסיס מצויין לקבוצה שרוצה להגיע רחוק. יש להם שחקני רוטציה מצוינים - גיבסון בראשם, אבל גם מקדרמוט, מירוטיץ׳ ורובין לופז טובים. אייזיה קיינאן, בובי פורטיס, ג׳ריאן גראנט, דנזל ולנטיין - כולם צעירים עם הרבה יכולת ולהוכיח.

אני חושב שהקבוצה מפוצצת בנכסים היא פשוט צריכה את הטרייד הנכון. רונדו עם ה-13 מליון שלו אולי לא יעיל, אבל הוא כבר בשנה הבאה הוא נחשב לחוזה גמור, וחוץ מזה שהוא גארד שמוסר, כך שיש קבוצות שלא יהיה אכפת להן לקחת אותו לשנה בזמן שהן מנסות להריץ את הצעירים (מינסוטה?).

יש קבוצות שמראות נכונות להיפטר מנכסים - כמו דנבר ואטלנטה. אני הייתי מנסה להתלבש על נורקיץ׳ מדנבר (סנטר יותר התקפי מלופז שיכול גם לעלות במקומו). אני חושב שאטלנטה תתן את מילסאפ תמורת בחירת דראפט, מירוטיץ׳ ואחד מהצעירים (פורטיס או ולנטיין), ולקחת את רונדו כפילר שיקבל וויב אחרי הטרייד.
עוד בגזרת דנבר, הייתי הולך על ווילסון צ׳אנדלר ששיחק מצויין בשבועות האחרונים כסמול-בול 4, ויש לו טווח.

גם מילסאפ וגם נורקיץ׳ יוכלו לחזק משמעותית את הבולס, ולתת להם סקורינג מתחת לסלים. מילסאפ בעצמו גם קולע מבחוץ, וזה בסה״כ שחקן מאוד חכם.

ודבר אחרון - אני חושב שג׳נינגס בניקס מציג יכולת ששווה הרבה יותר מפוינט גארד מחליף. הוא שדרוג מדהים בהשוואה למייקל קרטר וויליאמס, והוא מוסיף קליעה מ-3 שזה הבק-בון של הקבוצה הזו. את התפקיד שהוא עושה בניקס - עובר את החצי, מוסר לכוכב (מלו או קריסטפס) וקולע שלשות חופשיות הוא עושה מצויין, וגם יותר מזה. התחיל להשקיע בהגנה. הוא התאמה מושלמת לבולס הנוכחיים לדעתי, וגם אם חלש הגנתית, בסה״כ הוא עומד לצד שני ווינגמנס שיכולים לשמור על כל גארד ופורוורד בליגה.

בקיצור לבולס יש את הדבר שהכי קשה להשיג בתור קבוצה שרוצה להגיע רחוק וזה הסטאר קוואליטי. ג׳ימי כוכב בליגה הזו, לא כל אחד קולע 50 במשחק. ווייד כוכב בליגה הזו בכל מה שקשור ללנצח משחקים, כבוד מהשופטים, וגם לדפוק 30 פה ושם, בטח במאני טיים ובפלייאוף. החתיכות שמסביב משתנות, אבל יותר וטרנים ויותר אופי יביאו את הקבוצה הזו רחוק מאוד. אם לא השנה, אז בשנה הבאה, או בזו שאחריה שהיא השנה האחרונה בחוזה של ג׳ימי.
לצפיה ב-'אוהב את הכיוון שלך'
אוהב את הכיוון שלך
08/01/2017 | 21:26
4
47
באופן כללי אני חושב שה"פיתרון" לבעיות של הבולס יותר פשוט ממה שחושבים.
כל מה שצריך זה להיות קצת יצירתי ולחשוב מחוץ לקופסא.
וזה מה שאני הייתי עושה:
א. מחפש טרייד על רונדו תמורת גבוה כלשהו כי הבולס לא יכולים להמשיך לחיות על לופז וגיבסון לבד (הוייברג די השבית את פורטיס)
האמת שזאת דווקא משימה לא קלה כי לא נראה לי שיש הרבה קבוצות שרוצות אותו וככל שאני חושב על זה יותר, אני גם לא בטוח שיש קבוצות שצריכות אותו.

ב. את זה הייתי עושה בלי קשר לרונדו וזה פשוט להפוך את וויד לרכז במשרה מלאה ולתת לו להוביל את ההתקפה.
כן כן, שחקן חצי גמור ומזדקן ובכל זאת מדובר בנכס שאין להרבה קבוצות עם נסיון אדיר וחכמת משחק שאין לכל שחקן.
כשוויד אמר שהוא צריך את הכדור בקלאץ' אני די משכנע שהוא לא התכוון לזה שהוא רוצה לזרוק אלה להיות זה שמקבל את ההחלטות ברגעי ההכרעה, למצוא את השחקן הפנוי ולעשות את הדבר הנכון וכן, גם לקחת את הזריקה בעצמו.
בקיצור, הבולס פשוט צריכים לנצל את השחקן הזה ולתת לו להיות בעל הבית על המגרש כשבאטלר הוא המוציא לפועל.
ג. תנו לצעירים לשחק!
מקדרמוט, כנען (קיינאן?), מירוטיץ', פורטיס וקארטר וויליאמס, כולם יכולים לתת דקות טובות מאוד ורק צריך לתת להם את הביטחון.

לבולס יש קבוצה טובה עם חומר שחקנים טוב, כל מה שהם צריכים לעשות זה "סדר בבלאגן"
זו דעתי הצנועה

לצפיה ב-'ווייד לא יכול לשחק 1, כמו שלברון לא יכול לשחק 1'
ווייד לא יכול לשחק 1, כמו שלברון לא יכול לשחק 1
09/01/2017 | 12:12
3
42
זה פועל התקפה או 2, אבל בסופו של יום אתה צריך מישהו נמוך שיתמודד עם הלחץ ויעבור את החצי במהירות. כמו שפאט בברלי עושה בשביל הארדן ברוקטס.

ואגב, גם את זה אפשר להביא. אין ספק שעם שני ווינגס כאלה דומיננטים, הייתי מחפש רכז במודל דרק פישר - שומר טוב, קולע שלשות חופשיות, ובעיקר לא מתלונן כשהכדור אצל אחרים.
לצפיה ב-'מסכים. ג'ורג' היל יכול להיות התאמה מעולה לצד וויד ובאטלר'
מסכים. ג'ורג' היל יכול להיות התאמה מעולה לצד וויד ובאטלר
09/01/2017 | 12:23
8
לצפיה ב-'על רון הארפר שמעת?'
על רון הארפר שמעת?
10/01/2017 | 07:19
1
32
בהיעדרו של רונדו (אגב, לא הבנתי אם הוא פצוע או שסתם הבולס השביתו אותו) אין לבולס רכז אמיתי והדבר הכי קרוב לזה הוא וויד.
אף אחד לא מצפה ממנו להיות כריס פול או ראסל ווסטברוק אבל שיוביל את הכדור ויעשה בדיוק את מה שכתבת בהחלט כן.

אם ימצאו מישהו שימלא את החלל הזה (כמו טים פריזר שהיה נהדר בניו אורלינס עד שהפצועים חזרו ועכשיו הוא לא מקבל דקות) אז סבבה, אבל בהיעדר פיתרון אחר זה נראה לי כמו הרעיון הכי טוב עבורם.

לצפיה ב-'הלוואי טים פרייז׳ר'
הלוואי טים פרייז׳ר
10/01/2017 | 10:26
28
ושוב אני אומר - ווייד לא יכול להיות מוביל כדור. הוא כן יכול לייצר מהלכים בהתקפות, לקרוא תרגיל, ולתת לאנשים את הכדור איפה שהם אוהבים. He's that good. אבל הנטל עצמו של הובלת הכדור בעייתי.

וטים פרייז׳ר יהיה מצויין בבולס, והוא גם היה מצויין בפליקנס. הפעיל מצויין את דייויס, והראה המון יכולות.
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
08/01/2017 | 16:08
44
במקור שלי הסכומים היו זהים אבל כנראה לא היה מעודכן ששיקאגו מימשה את האופציות על כמה שחקנים בעונה הבאה.

בכל אופן הפיירול שלהם נמוך יחסית לרוב הקבוצות בליגה והתקרה צפויה לעלות עוד כך שלא הייתי אומר שמרחב התמרון שלהם קטן (בטח אם יצליחו להיפטר מרונדו).

high reward זה כמובן ביחס לrisk, שלא קיים במקרה הזה. הם הקבוצה הכי גרועה בליגה, הוא לא יכול להוריד אותם נמוך יותר אלא רק לעלות אם ייתן כמה משחקים על גבול הטריפל דאבל כמו בעונה שעברה.

סך הכל הם קבוצת פלייאוף גבולית עם אופציה להתחזק בשחקן-שניים משמעותיים בקיץ שיכולים להרים אותם לאזור של בוסטון וטורונטו אם זה יילך חלק. אתה חושב שלוטרי עדיף?
לצפיה ב-'נועם וליאור אני פותח פה דף חדש'
נועם וליאור אני פותח פה דף חדש
08/01/2017 | 18:45
2
55
אני לא אוהב לקחת את הצד שאומר ששיקאגו צריכה ללכת לטנקינג. אני לא משוכנע בזה בעצמי (לדעתי היה להם חלון כזה והם די פספסו אותו). רק העליתי את הנושא בתור אופציה כי אני לא אוהב את הכיוון הנוכחי של הקבוצה. כלומר זו בחירה בין שתי אופציות לא טובות.

נועם:
אתה משבח את שחקני הסגל של שיקאגו אבל עובדה שהקבוצה נורא בינונית. באיזה נכסים היא מפוצצת? חוץ מג'ימי באטלר אין להם אפילו נכס אחד בעל ערך משמעותי. אייזיאה קיינאן וג'ריאן גרנט הם לא במעמד של צעירים מוכשרים אלא נובאדיז שמקבלים דקות כי לקבוצה יש בור ב-PG. בובי פורטיס שחקן סבבה אבל הוא גבוה חמישי ברוטציה... אתה לא יכול לקבור אותו ככה, למנוע ממנו להתפתח ולשווק אותו כשחקן מבטיח.

לדעתי רובין לופז שחקן יותר טוב מנרקיץ'. אתה לא יכול לשחק עם שניהם יחד כך שאני לא הייתי בונה עליו יותר מדי. אם אני מקבל אותו בחינם על הכיפאק אבל לפי דעתי יש לו תג מחיר. מה תתן לדנבר עבור נרקיץ'?
הסמול בול 4 של דנבר הוא גלינארי שכנראה יצא מהחוזה שלו השנה. ווילסון צ'נדלר לדעתי לא מתאים לשחק בעמדה הזאת אפילו בליגה הקטנה של היום. וגם פה נשאלת אותה שאלה- מה אתה מציע לדנבר?

את מילסאפ הזכרנו. אם לשיקאגו יש אפשרות להשיג אותו בזול אני בעד. השאלה האם הם יצליחו לשים עליו את היד בזמן שעוד קבוצות מתעניינות בו, והאם כדאי להם לשלם לו מעל 100 מליון דולר בגיל 32.

ג'נינגס באמת על הכיפאק. הניקס יחליטו בעונה הבאה האם הם הולכים עליו או על רוז בתור הרכז בשנים הקרובות. אם הם הולכים על ג'נינגס זה ייקר אותו מאוד. אם הם הולכים על רוז שיקאגו תוכל להחתים אותו ואולי להשאיר את טאג' גיבסון או את מירוטיץ' בקבוצה אבל בכך יסתכמו המהלכים שלהם. הם לא יוכלו להביא את מילסאפ+ג'נינגס למשל.

אני חושב שאנשים שאופטימיים לגבי הבולס הם אותם אנשים שהיו אופטימיים לפני שנה ושנתיים וזה לא מצליח. דווין וויד בן 35, אני לא מסכים איתך שיש להם חלון רחב של השנה או בשנה הבאה או בעוד שנתיים.

התחזית של שיקאגו בעיני נראית כך:
השנה הם ילחמו על הפלייאוף בשיניים.
בשנה הבאה הסיפור יחזור על עצמו או שהם יביאו שחקן משמעותי כמו מילסאפ שיקדם אותם לאיזור של טורונטו ובוסטון. אבל בזמן שלטורונטו ובוסטון יש גרעין הרבה יותר צעיר, וויד יהיה בן 36 ומילסאפ בן 33. כלומר הכיוון משם והלאה יהיה downhill.
זה לא רע להיות בליגה של טורונטו ובוסטון אבל צריך לזכור שזה ה-best case scenario בו הם משיגים את מילסאפ, וגם שהתקופה שם תהיה קצרה כי כאמור הגרעין מבוגר.

ליאור:
התקרה בשנה הבאה צפויה להיות 102 מליון דולר. זה שם אותם 22 מליון דולר מתחת לתקרה שזה כ-75% מחוזה מקסימום. אם הם יממשו את בחירות הדראפט שלהם המקום הפנוי יצטמצם בערך ל-17 מליון.
מסכים איתך שזה לא סכום לזלזל בו אבל גם לא סכום לצאת לשופינג מטורף. נועם הציע להביא את ג'נינגס- זה אפשרי, ואולי אפילו להשאיר את גיבסון עם קצת אקרובטיקה. אתה הצעת להביא את טיג- גם אפשרי, אבל כנראה שהשדרוג הזה בחמישייה יבוא יחד עם שנמוך ב-PF.

אני טוען שאף קבוצה לא תיקח את רונדו בחינם, ואפילו אם איכשהו הצלחת להעלים אותו עדיין לא תצליח להחתים שני שחקנים משמעותיים. תעשה את החשבון ותיווכח בעצמך. שחקני ספסל חתמו בקיץ האחרון על חוזים למעלה מ-15M לשנה. אין סרט שאתה משיג שני פרי אייג'נטס מבוקשים במצב התקרה של שיקאגו.
לצפיה ב-'אני לא הצעתי, אני העלתי אפשרות אחת מיני רבות'
אני לא הצעתי, אני העלתי אפשרות אחת מיני רבות
08/01/2017 | 22:23
1
38
טיג לא באמת יעזוב את אינדיאנה, אני אתפלא מאוד אם כן. אני פשוט כן בדעה שמישהו נוסף ברמה הזאת שיוכל להחזיק אותם יחד עם ווייד ובאטלר יכול להרים אותם למקום שיבדיל אותם משאר הקבוצות הבינוניות במזרח (שכרגע שיקגו היא חלק מהן). שניים נוספים? לך תדע... בכל קיץ נחתמים חוזים אוברפייד ואנדרפייד. החוזה של לופז כיום נראה מעולה באופן יחסי, וחוץ מזה אני מאמין שבשלב מסוים קבוצות יתחילו להרגע עם השטרות שהן מפזרות באוויר על נובאדיז (לא יודע אם זה יקרה כבר בקיץ הקרוב). גם שינוי בעמדת המאמן יכול להפוך קבוצה אם זה זיווג טוב. בקיצור יש עוד הרבה הרבה חרא שהפרנצ'ייז הזה צריך לאכול לפני שהוא לוחץ על הכפתור האדום ומעביר את באטלר בתמורה לפרוספקטים.
לצפיה ב-'זרקנו את הכתפור האדום מהחלון'
זרקנו את הכתפור האדום מהחלון
08/01/2017 | 22:47
45
אנחנו לא מדברים על הכפתור האדום.

אני חושב שהויברג בכלל לא הבעיה העונה. שיקאגו מאומנת בסדר גמור. אף מאמן לא ישיג איתם תוצאות טובות בהרבה.

נראה לי שהבנו אחד את השני. בוא נראה לאן יתגלגלו העניינים בהמשך העונה ובפרט איזה שמות גדולים תצליח להשיג שיקאגו. אני יכול להבטיח לך שהיא לא תנחית שניים כאלה אבל נחכה ונראה.
לצפיה ב-'אני לא בטוח מילסאפ קריטי לקבל 30 לעונה , לדעתי'
אני לא בטוח מילסאפ קריטי לקבל 30 לעונה , לדעתי
07/01/2017 | 20:21
56
הוא רוצה חוזה ארוך והוא מרגיש שזה הזמן לבקש את זה
לצפיה ב-'קורבר בקאבס'
קורבר בקאבס
08/01/2017 | 21:40
67
גם ככה אטלנטה היא הbitch של לברון... פשוט טרייד ביזיון
לצפיה ב-'הצעה לטרייד'
הצעה לטרייד
10/01/2017 | 05:22
11
48

בגדול:
בוסטון מקבלים את אנטוני דייוויס וספלושה בתמורה לקראודר, אמיר ג'ונסון, אולניק ו 3 בחירות דראפט ראשונות (של הנטס 2017+2018, של הקליפרס 2019)

אטלנטה נותנת את מילסאפ + ספלושה בתמורה לאמיר ג'ונסון, ג'יילן בראון, טים פרייזר והבחירה של הקליפרס

ניו אורלינס נותנת את אנתוני דיוויס וטים פרייזר בתמורה למילסאפ, קראודר, אולניק + 2 הבחירות של הנטס (2017,2018)

אפשר להוסיף בחירות דראפט סיבוב שני וכסף כדי להמתיק, אם אחת הקבוצות לא מרוצה

בוסטון משלמת מחיר סביר, אמנם היא מוותרת על הבחירות העתידיות הראשונות שלה ו 4 שחקנים, 2 מהם שחקני הרכב ועוד 2 צעירים מבטיחים אבל היא מקבלת את הכוכב בטרייד, שחתום גם ל 5 שנים, הרכב של הורפורד, דייוויס, ספלושה, בראדלי ותומאס נשמע קשוח ואיכותי.

ניו אורלינס מוותרת על הכוכב הגדול שלה, אבל מקבלת בתמורה אולסטר ואולסטר מינוס (קראודר) + סנטר מחליף טוב (אולניק) + 2 בחירות דראפט שאחת לפחות כנראה זה בחירה 1-3 בדראפט איכותי (ככה אומרים). האם לדעתם זה מספיק? לא יודע, ושלא תטעו, הסגל שלהם אולי יספיק להם בשביל להגיע לפלייאוף, אבל מישהו רואה אותם עוברים סיבוב ראשון?
מילסאפ וקראודר לדעתי מתאימים להם, לא יודע אם יצליחו להשאיר את מילסאפ אבל אלה 2 שחקנים קבוצתיים "פועלים".

אטלנטה מקבלת את מה שהיא חיפשה (בחירה סיבוב ראשון), זה לפחות לפי השמועות, בנוסף לג'יילן בראון שזקוק לעוד דקות ולדעתי יכול להתפתח לאחלה שחקן. אמיר ג'ונסון נותן עונה לא רעה בכלל ויכול להיות שילוב מעניין עם הווארד, הוא חוזה נגמר. טים פרייזר זה בשביל לאזן חוזים אבל הוא שיחק טוב בשנה האחרונה ובהחלט שווה את החוזה שלו.

דעות?
לצפיה ב-'בחיים לא יעבירו את דייויס בטרייד. בחיים. '
בחיים לא יעבירו את דייויס בטרייד. בחיים.
10/01/2017 | 10:31
7
14
לצפיה ב-''
10/01/2017 | 10:35
4
לצפיה ב-''
10/01/2017 | 11:23
5
לצפיה ב-'ואם נחליף את דיוויס בקאזינס?'
ואם נחליף את דיוויס בקאזינס?
10/01/2017 | 12:32
1
40
קאזינס וכספי נניח במקום דיוויס ופרייזר - נראה לי שזה עובר מבחינת משכורות - לא בדקתי
לצפיה ב-'זה משנה הכל'
זה משנה הכל
10/01/2017 | 12:49
37
דבר ראשון, גם סקרמנטו וגם ניו אורלינס שמכרת להם את מילסאפ, מפסידות מהטרייד, כי מילסאפ כבר הצהיר שלא יחדש חוזה בהוקס שלדעתו לא קונטנדרים. גם בפליקנס וגם בקינגס הוא ירגיש אותו דבר ולא יחדש.

לתת את הכוכב הבלתי מעורער שלך בשביל שחקן שינפח מספרים בחצי עונה בחלום על חוזה גדול? כבר גרוע.

הבחירות של הנטס לא מספיק טובות בשביל זה. אם מילסאפ מתחייב לחדש חוזה, אז סבבה, אבל לא נראה לי שזה קורה.

לקבוצות האחרות זה מתאים, אטלנטה הולכת לריבילד והשנה הנגמרת של אמיר ג׳ונסון תתאים, ג׳יילן בראון זה אחלה, ומילסאפ במילא לא מחדש חוזה, אז כל הנ״ל פלוס פרייזר (או בעצם שחקן שולי אחר שסק׳ תספק) ועוד הבחירה של הקליפרס, מתאים להם.

לבוסטון מן הסתם זה משתלם, חוץ מהאובדן של קראודר שהוא קריטי, הם לא מפסידים כלום, והם מקבלים אחלה תחליף בדמות ספולושה. ואת השחקן הכי טוב בטרייד, קאזינס, שבמידה וישתלב טוב נותן להם סיכוי להגיע רחוק השנה ובשנים הבאות.

לטעמי ההתאמה שצריך לעשות בטרייד הזה (בגרסת סקרמנטו שלו) היא תמורה יותר גבוהה עבור הקבוצה שנותנת את הכוכב, בשביל שהוא יהיה אפשרי או הגיוני.
לצפיה ב-'לא כרגע אבל שחקנים ברמתו כבר עברו בטרייד.'
לא כרגע אבל שחקנים ברמתו כבר עברו בטרייד.
10/01/2017 | 19:22
2
33
שאק, פול, מלו, גארנט, מקגריידי, קיד והרשימה עוד ארוכה. מה שאני רוצה להגיד זה שהמילה "בחיים" מעט מוגזמת פה...
לצפיה ב-'לדעתי הוא התכוון שבזמן הקרוב אין שום סיכוי שיעבירו אותו'
לדעתי הוא התכוון שבזמן הקרוב אין שום סיכוי שיעבירו אותו
10/01/2017 | 20:17
1
27
ולא במובן המילולי של "במהלך הקריירה של דיוויס הוא לא יעבור בטרייד".
לצפיה ב-'גם. והתכוונתי גם שאם דייויס יעבור בטרייד אז הוא יבקש לעבור'
גם. והתכוונתי גם שאם דייויס יעבור בטרייד אז הוא יבקש לעבור
11/01/2017 | 13:49
16
ולא ההנהלה תחליט להעביר אותו תמורת נכסים יותר טובים, כפי שהשתמע מהצעת הטרייד הזו.

כל הנ״ל שציינת רצו לעבור, זה לא שההנהלות העבירו אותם בניגוד לרצונם. חוץ משאק שפשוט לא רצו לשלם לו מקסימום, אם אני זוכר נכון.
לצפיה ב-'איזו סיבה יש לניו אורלינס להעביר את דייוויס?'
איזו סיבה יש לניו אורלינס להעביר את דייוויס?
10/01/2017 | 13:37
2
38
בטח בשביל בחירות דראפט שבתרחיש הכי טוב יתנו להם אנטוני דייוויס 2.
גם לא בשביל קאזינס. דייוויס לא פחות טוב מקאזינס, והוא פחות בעייתי מבחינת אופי.
הבעיה של ניו אורלינס זו המערכת מסביב לדייוויס, השחקנים, המאמנים וכו'.

לצפיה ב-'הכוונה היתה קאזינס לבוסטון...'
הכוונה היתה קאזינס לבוסטון...
10/01/2017 | 15:00
1
39
כלומר, במקום טרייד בוסטון - ניו אורלינס טרייד בוסטון - סקרמנטו שיביא את קאזינס לסלטיקס.
לצפיה ב-':) פספסתי את זה '
:) פספסתי את זה
10/01/2017 | 19:00
24
אז שכח מזה
לצפיה ב-'ממפיס חוזרת מ24 הפרש לניצחון בגולדן סטייט'
ממפיס חוזרת מ24 הפרש לניצחון בגולדן סטייט
07/01/2017 | 12:20
8
67
אחד המהפכים הגדולים לדעתי בשנים האחרונות..גולדן סטייט פשוט קפאה ולא הצליחה לעצור את הקאמבק של ממפיס.

דרך אגב, ג'ואל אמביד הביא 2 היילייטים אדירים במשחק הלילה נגד בוסטון..אולסטאר עתידי.
לצפיה ב-'ממפיס הקבוצה הכי מרגשת בליגה'
ממפיס הקבוצה הכי מרגשת בליגה
07/01/2017 | 15:00
68
מבאס שויתרתי על המשחק הזה בגלל שהם היו כאילו בתקופה לא טובה, באורקל ואחרי מה שקרה במשחק הקודם זה הרגיש לי כמו בלואאוט. בכל אופן הייתי הולך לישון מאוכזב אחרי 3 רבעים בטח ומפספס את מה שקרה אחר כך אז אולי בכל זאת עדיף ככה...

הלוואי שנזכה לעוד סדרת פלייאוף בין הגריזליס לווריורס. זו של לפני שנתיים הייתה מעולה. התוצאה אמנם צפויה מראש אבל יהיה מבאס אם הדרך של גולדן לטבעת תהיה עד כדי כך קלה.

עוד מישהו שם לב שגולדן מתקשה לנצח את הקבוצות שקרובות אליה, אפילו בבית? נראה לי שמבין קבוצות הצמרת רק את טורונטו והקליפרס הם הצליחו לנצח, אני טועה?
לצפיה ב-'בהחלט משחק גדול של ממפיס'
בהחלט משחק גדול של ממפיס
07/01/2017 | 15:58
1
69
זאק ראנדולף סירב להחטיא, זה היה לא נורמלי.
גולדן באמת שיחקה טוב במשך 3 רבעים. היא נתנה את כל מה שיש לה. ברבע האחרון כמו בכל התפרקות יש שילוב של כמה דברים- ממפיס הידקה את ההגנה, חגגה בריבאונד התקפה, קלעה כמה זריקות לא פשוטות, קליי ודוראנט קלעו בדקות האחרונות 1-6 מהעונשין.
בהתפרקויות מהסוג הזה הקבוצה לפעמים מתעוררת מאוחר מדי, כשיש וייב מוזר באולם. היה נדמה שגולדן התעשתה רק כדי לוותר על עוד ריבאונד הגנה, או לקבל החלטה לא טובה בהתקפה.
לצפיה ב-'פעם ראשונה בשנתיים האחרונה '
פעם ראשונה בשנתיים האחרונה
07/01/2017 | 18:36
54
שגולדן מפסידים לאותה קבוצה פעמיים באותה עונה (לא כולל פלייאוף כמובן)
עכשיו נשאלת השאלה, מה יש בממפיס שעושה לגולדן כאב ראש כזה גדול והאם הם מסוגלים באמת לנצח בסדרה של שבעה משחקים?

לצפיה ב-'סיכום סקרמנטו - קליפרס: שריקות בוז של אוהדי סקרמנטו'
סיכום סקרמנטו - קליפרס: שריקות בוז של אוהדי סקרמנטו
07/01/2017 | 21:44
2
41
בעונה שעברה ארבעת המפגשים בין הקבוצות הסתיימו בהפרש ממוצע של 4 נק' בלבד. האם נקבל גם הפעם משחק צמוד? הקליפרס מגיעים עם 8 ניצחונות ברציפות בסקרמנטו, כולל אחד העונה בחודש נובמבר. האם זה ימשך? ; רודי גיי חוזר! אחרי היעדרות ב-10 מ-11 המשחקים האחרונים! וזה לא הכל! טיי לוסון פותח בחמישייה לראשונה מאז חודש נובמבר, לצדו של דארן קוליסון שיעבור לעמדת הסקנד גארד המוכרת לו. גם מט בארנס בחמישייה, למרות חזרתו של רודי גיי. לא ברור מה עומד מאחורי ההחלטה לשחק נמוך כל כך במשחק שבו אתה מעדיף לשחק עם סקנד גארד "גבוה" ואתלטי יחסית כמו בן מקלמור שיוכל להתמודד עם ג'ייג'יי רדיק, אבל כנראה שזה אומר את כל מה צריך לדעת על מעמדו של בן מקלמור, שככל הנראה ימצא את עצמו בקבוצה אחרת בקרוב. בקליפרס, בלי בלייק גריפין כמובן, כריס פול חוזר מפציעה ופותח. הקליפרס עם שישה הפסדים ברציפות כשבחמישה מתוכם כריס פול לא שיחק.

זה משחק חשוב לסקרמנטו. לא רק אחרי ההפסד הביתי למיאמי, הקלפרס ברצף ההפסדים שלהם נוצחו, בין היתר, ע"י אוקלהומה סיטי, דנבר וניו אורלינס, שלוש קבוצות שנאבקות עם סקרמנטו על מקום בפלייאוף.

רבע א':
2:30 דקות מפתיחת המשחק, הקליפרס ללא נקודות. זריקות לא נקיות. דוק ריברס לא אוהב את זה וקורא פסק-זמן ראשון. 0-5 לסקרמנטו. חוזרים מפסק-זמן, הקליפרס לא מוציאים מהפוזשן שלהם כלום. אבל גם קרדיט לסקרמנטו על הגנה טובה.

אמצע הרבע, גארט טמפל הוא חילוף ראשון מהספסל.

19-29 לקליפרס אחרי רבע אחד.  קאזינס עשה את מרבית הנזק בזריקות מחצי מרחק. מבחינת שיפוט, ספרתי לפחות שתי עבירות אם לא שלוש שלא נשרקות לחובת קאזינס. הוא משחק אגרסיבי עם הגוף ויש לפעמים מגע שמשפיע על התנועה של השחקן, אבל זה גבולי ולא ראיתי אף אחד מתלונן. הקליפרס מגיעים ברבע הזה לזריקות שלהם, אבל כדורים לא נכנסים. הם ב-40% מהשדה.  רודי גיי עם רבע נהדר של 9 נק' ב-4 מ-7 מהשדה, כולל שתי החטאות של שלשות מהפינה שהיו צריכות להיכנס. רודי בשנתיים האחרונות, בכל פעם שהוא לוקח שני צעדים אחורה הוא מאבד משמעותית מהאחוזים שלו. אהבתי לראות את סקרמנטו מזהה את החילופים בהגנה ומנצלת את השומר הנמוך, גם עם רודי וגם פעם אחת עם מט בארנס על כריס פול. פול ברבע די חלש, אבל סיים טוב עם אסיסט חשוב בפוזשן האחרון של הרבע שעצר מומנטום שלילי.

רבע ב':
זה לא נראה טוב מבחינת כספי. טוליבר נכנס בדקה האחרונה של הרבע הקודם. אפללו נכנס קצת קודם. צריך לקרות פה משהו לא רגיל, פציעה או חוסר אפקטיביות רצינית, כדי שעמרי יקבל דקות. לצערי, ולצערנו, זה נראה שהוא שוב מחוץ לרוטציה.

בצורת ראשונה של סקרמנטו במשחק מגיעה בדקות הראשונות של הרבע, קצת יותר מ-3 דקות ללא סל שדה. הקליפרס לא מנצלים את זה, וההפרש הוא 9. עד אמצע הרבע, חוזרים מפסק-זמן, הקליפרס עם ריצת 0-9 בתוך שתי דקות, עם מבול שלשות, פתאום הזריקות נכנסות, ואנחנו בשיוויון. סקרמנטו שומטת יתרון 14.

1 מ-2 מהקו של קאזינס עם 4:52 לסיום המחצית, עוצר יותר מ-3 דקות נוספות ללא נקודות וריצת 0-13 של הקליפרס, וריצת 3-17 של הקליפרס ב-6 הדקות האחרונות. למרות הכל, רק נקודה לקליפרס בשלב הזה. הקליפרס מקבלים מבטים כל המשחק עד עכשיו, אבל בדקות האחרונות לא קולעים זריקות שהם קולעים בדרך-כלל [רדיק שמחטיא שלשה מהפינה, התקפה שנגמרת בשלוש החטאות].

סוף שעון, ההתקפה תקועה, קאזינס מוצא מאחורי כל ההגנה את טיי לוסון מתחת לסל לנקודות קלות. סל שדה שני של סקרמנטו בכמעט 8 הדקות האחרונות! וזה עדיין רק 4 הפרש לקליפרס, 3 דקות לסיום המחצית.

אחרי עוד שלשה של רדיק חצי דקה לסיום המחצית, זה יתרון שיא של 14 לקליפרס והקהל מתחיל לשרוק בוז! זה חזק. זה מהדהד. רבע גרוע של סקרמנטו.

41-53 לקליפרס במחצית. סקרמנטו עומדת על 34% בלבד מהשדה [3 מ-20 ברבע הזה], אבל מה שמפחיד לקראת ההמשך זה שהקליפרס במשחק רגוע של 42% בלבד [28 זריקות שלהם ברבע השני! קצב מטורף לקבוצה שמובילה עליך בדו-ספרתי]. סקרמנטו קולעת 41 נקודות במחצית שבה היא מאבדת 3 כדורים בלבד. קשה לראות איך הקינגס מאזנים את זה בחצי השני, אבל התפוצצות של קאזינס יכולה לעזור. קאזינס עם 11 במחצית [8 ברבע הראשון], זה טוב, אבל לא מספיק. רבע שני חלש של הסקנד יוניט מצד שחקנים שיושבים על הדקות של כספי. אני לא אומר שהתוצאה היתה נראית אחרת עם עמרי, אבל העובדה היא שהוא לא משחק והקבוצה נראית רע, והאוהדים רואים את זה גם. עמרי נותן את מה שלסקרמנטו חסר כרגע - אנרגיות, תנועה מסביב לפיבוט קאזינס והיכולת להבין שצריך לעצור התקפה מתפרצת בעבירה.

רבע ג':
בדומה לרבע הראשון, רבע טוב של סקרמנטו, חוזרת למשחק. שלשה של קאזינס, דקה וחצי לסיום הרבע, משווה את המשחק ב-73 לכל.

73-75 לקליפרס לקראת הרבע האחרון. קאזינס ברבע נהדר, אבל גם טועה בפוזשן האחרון של הרבע. קודם כל, הקליפרס קבוצה מאומנת ומסודרת, יש להם עבירה לתת אז נותנים אותה 3 שניות לסיום. סקרמנטו התחילה את הפוזשן עם 20 שניות. אתה שואל את עצמך למה אף אחד בספסל של הקינגס לא מדבר עם השחקנים על זה. עם כדור מהצד, קאזינס מקבל ומחזיק במקום לעלות לזריקה, מוסר ללוסון שהזריקה שלו היא אחרי הבאזר.

רבע ד':
5 דק' לסיום, אנד וואן של רודי עם יד של מאריס ספייטס בתוך האף שלו. רודי משלים מהקו. 3 לקליפרס.

3:25 לסיום, שלשה אדירה של דארן קוליסון מהפינה בקאץ' אנד שוט! רק 3 לקליפרס! היה נראה שהקליפרס בורחים, אז סל חשוב.
2:30 לסיום, מהלך של משחק של דיאנדרה ג'ורדן, משלים את הנקודה השלישית מהקו. יתרון 6 לקליפרס.
רגע של מחלוקת! 1:34 לסיום, הקליפרס ביתרון 7. קוליסון בפיק אנד רול עם קאזינס, ספייטס נוגע בכדור עם היד, אבל השופטים קוראים את זה קיקד בול וכדור של סקרמנטו מהצד. אי-אפשר ללכת למצלמות על זה, למרות שלא היה כלום והקליפרס נשדדים בשריקה מטורפת. הפוזשן משוחק שוב ונגמר בשלשה מהירה של קאזינס! ואו! רק 4. פסק-זמן.

חוזרים מפסק הזמן. התקפה לא טובה של הקליפרס, תקועה, ונגמרת בזריקת אוף באלאנס מאמצע הקשת של ג'מאל קרופורד. בחוץ! דקה לסיום, כדור שלנו.

קוליסון חודר על כל ההגנה, מחטיא! אבל יש עבירה! קולע פעמיים מהקו. רק 2 הפרש. 55 שניות לסיום. פסק-זמן. איזה דראמה! חייבים עצירה.

חוזרים. כריס פול חודר בפיק אנד רול עם ג'ורדן, אבל קאזינס שם לו שם יד ופול מאבד את זה ! ! ! שלנו ! ! !

חוזרים מפסק-זמן. ההתקפה תקועה, 15 שניות, לא יודעים מה לעשות, קאזינס מקבל עליו את כריס פול, חודר עד הסל, מוצא בצבע את רודי גיי, אבל גיי לא משתלט על זה! איבוד כדור! עם זה חזרנו מפסק-זמן? 22 שניות לסיום, כדור קליפרס. פול קולע מהקו פעמיים. 4 הפרש. בול גיים.

בסיום המשחק גיי דיבר על המהלך האחרון ואמר שהקבוצה סומכת על קאזינס שיוביל אותה, אבל היה טראפיק גדול מדי והוא חשב שקאזינס צריך לזרוק מבחוץ. זה חכמה שבדיעבד, כי מבחינתי, קאזינס זיהה את הבדלי הגובה ולקח את זה עד לטבעת, אבל היתה עזרה טובה בהגנה ונמנע ממנו לעלות לסל. רודי פשוט לא השתלט על זה, גם אם המסירה היתה לא טובה. האמת היא שאני רואה ברודי אשם יותר גדול באיבוד הזה וזה לא משחק ראשון שהוא לא מגיע למאני טיים.

98-106 בסיום. חבל. סקרמנטו מסיימת את המשחק עם 9 שלשות [ב-30% בלבד] ו-41% מהשדה. בארנס וטוליבר עם 1 מ-9 מהשדה [1 מ-4 משלוש].

מצטיין המשחק: דיאנדרה ג'ורדן.
20 נק' [10-9 מהשדה, 3-2 מהקו] ו-9 ריב' [1 בהתקפה] ב-37 דקות משחק. הרבה ילכו עם אוסטין ריברס, שקלע 24 נק' ו-4 שלשות באחוזים טבים, או עם כריס פול, שהמספרים שלו נראים טוב אך קצת משקרים [7 מ-8 מהקו, אבל 6 מהקליעות בשניות האחרונות כשהמשחק היה כבר גמור], אבל אין ספק שדיאנדרה היה טוב בשני צדי המגרש והביא את הניצחון. הוא הרחיק את קאזינס מהסל כל המשחק, ולמעשה גם מנע סלים קלים של הגארדים בחדירות, וסקרמנטו זו קבוצה שמביסה יריבות בצבע. לא משחק גדול בכלל של הקליפרס, הם לא יכולים לצאת מרוצים מהעובדה שהובילו 14 ואיבדו את זה מהר מדי בחזרה מהפסקת המחצית.

כריס פול אם כן מסיים עם 14 נק' ו-12 אסיסטים. הוא עובר את רוד סטריקלנד ועולה למקום העשירי בטבלת האסיסטים של כל הזמנים. במשחק הבא יהפוך לשחקן העשירי בהיסטוריה שמגיע ל-8,000 אסיסטים.
לצפיה ב-'- המשך -'
- המשך -
07/01/2017 | 21:58
24
בסקרמנטו, קאזינס מסיים עם 25 נק' [19-9 מהשדה, 8-3 משלוש, 6-4 מהקו], 11 ריב' [2 בהתקפה], 7 אס' ו-3 חט' ב-36 דקות משחק. רבע ראשון טוב, רבע שלישי נהדר, אבל במאני טיים התווכח עם השופטים ולא הוביל אותנו כמו שעושה בדרך-כלל. במשחק הקודם נגד הקליפרס התפוצץ עם 38 נק', 13 ריב', 7 אס' ו-3 חט'; רודי גיי מסיים עם 18 נק' במשחק החזרה שלו, אבל 9 היו ברבע הראשון, ומאז הרבע הראשון הלך 3 מ-10 מהשדה, וסיים משחק של 1 מ-6 בלבד מהשלוש. שתי זריקות היו בפינה ברבע הראשון, פנויות לגמרי, אבל השלשה החשובה באמת שלא קלע היתה 3 דקות לסיום, בפיגור 3. סקרמנטו קיבלה הזדמנות לנצח גם אחרי זה, אבל שלשה היתה עוזרת במצב הזה; דארן קוליסון לא היה פקטור בחצי הראשון, אבל שיחק דקות טובות ברבע האחרון והוא מסיים עם 20 נק' [3 שלשות], ורק 2 אסיסטים.

** מסירת נו-לוק של קאזינס.
** קאזינס המתוסכל לכאורה צועק על אוהד שישתוק את הפה.
** ראיתי את זה, רציתי לכתוב על זה, אבל לא מצאתי קישור לסרטון של זה, אז זה ירד באדיטינג. קאזינס, הוא בחור רגיש, אבל גם מלא בהומור עצמי. בחור חיובי בסך-הכל בליגה שלא מעט מהכוכבים שלה הם בלתי נסבלים. נגד מיאמי, נדחף בעבירה לכיוון השופט וניצל את הקירבה כדי לחבק אותו. גם הקהל צחק, שמעו את זה ברקע.

סרטונים בהכנתי יועלו מחר.

המשחק הבא - מארחים את גולדן סטייט [א']. הזדמנות להיזכר בכספי נגד קרי מהעונה שעברה.

שבוע טוב! ולהתראות בשמחות סקרמנטו קינגס ואחרות!

לצפיה ב-'המשך מאתמול - שני סרטוני וידאו'
המשך מאתמול - שני סרטוני וידאו
08/01/2017 | 19:51
18
** האוהדים שורקים בוז.

** אחד הדברים שבלטו בדקות הטובות של סקרמנטו זה ניצול נכון של מיסמצ'ים בהגנת הקליפרס. קאמפיליישן של כמה פוזשנים בהתקפה שרואים את זה מתבצע טוב. לא תמיד זה נגמר בסל, אבל כדורסל לא בנוי על שלמות, זריקה של אחוזים גבוהים היא גם תוצאה חיובית. אז סקרמנטו עשתה את זה טוב ברבעים ראשון, שלישי, אבל לא עשתה את זה בכלל, או כמעט לא, ברבעים שני, רביעי. הסיבה לזה היא שהכוח שלנו במשחק היה החמישייה הלא רגילה של שני רכזים [קוליסון ולוסון] ושני פורוורדים נמוכים [גיי ובארנס], שלא איפשרה לקליפרס להסתדר בהגנה, לעומת הסקנד יוניט שהריצה של הרבע השני נעשתה עליהם. יש דברים לקחת מהמשחק הזה, לא שזה מנחם.

הלילה אנחנו פוגשים את גולדן סטייט במשחק ראשון שלנו מזה טריליון שנה שישודר בטלויזיה הישראלית [ערוץ ספורט 5 "הרגיל" החל מ-4:00 לפנות בוקר]. יגמר במחצית, בסיום 22 הפרש, אבל יגיע גם ל-35. בכל זאת זה לא סתם משחק להעביר. אני חושב שיש יתרון בבלואאוט כזה שנותן לך אפשרות להכניס עוד שחקנים לרוטציה. לא רק עמרי, גם ה'רוקיז', בן מקלמור הכושל, וקולי-סטיין שיהיה מעניין לראות עד כמה יהיה אגרסיבי נגד וטרן כמו דייויד ווסט ואתלט שלא נופל ממנו כמו ג'אוול מגי. ואם כבר הזכרנו את גולדן סטייט, אז מט בארנס מספר שקיבל הצעות בקיץ גם מהקליפרס ומגולדן סטייט, אבל כשהבין שהווריורס לא יכולים להציע לו את החוזה שרוצה והקליפרס בחרו ללכת עם ווסלי ג'ונסון, הוא בחר באופציה השלישית, סקרמנטו, שלמרבה האירוניה הגישה את ההצעה בדיוק כשביקר בעיר באותה עת.
לצפיה ב-'גולדן נראית פחות טובה '
גולדן נראית פחות טובה
07/01/2017 | 21:58
1
74
מעונת האליפות. קרי עף על עצמו יותר מדי עם השלשות, תומפסון לא נספר מספיק וחבל. ברור שהוא הקלע הכי טוב בקבוצה הזו. גרין בכלל ירד ברמה, לא יודע בגלל מה, אבל הוא פשוט בינוני. בלעדיו העסק לא יצליח.

ממפיס, לעומת זאת, מראה שמץ מהפוטנציאל שלה. לא ברור לי איך זיבו לא בחמישייה, סתם החלטה מטופשת. אם ממפיס תביא SF אמיתי במקום פארסונס (טרייד עליו) שייתן לה 15-16 נק' במשחק, היא קונטנדרית אמיתית. זיבו-גאסול קו קדמי אדיר.
לצפיה ב-'אף אחד לא נוגע בפארסונס. ממפיס תהיה חייבת'
אף אחד לא נוגע בפארסונס. ממפיס תהיה חייבת
07/01/2017 | 23:19
63
לצרף נכסים כדי להיפטר ממנו או לקחת חוזה רע אחר. נראה כאילו בהקשרו הסיכוי הכי טוב שלהם הוא לקוות שהוא יכול להתגבר על זה לפני משכון נכסים בשביל לזרוק אותו..
לצפיה ב-'המאבק על הmvp ממשיך הלילה ווסטברוק-הארדן'
המאבק על הmvp ממשיך הלילה ווסטברוק-הארדן
05/01/2017 | 20:59
15
70
כרגע 1-1 
המספרים האישיים נראים יותר טוב בצד של ווסטברוק במאבק בניהם
המשחק ביוסטון (צריך לציין שאוק ווסטברוק שיחקו גם אתמול אז זה בק2בק)
לצפיה ב-'החברה האלה מדהימים'
החברה האלה מדהימים
05/01/2017 | 21:21
66
רק השמים הם הגבול בשבילם
לצפיה ב-'אריק גורדון כנראה השחקן השני בחשיבותו ביוסטון '
אריק גורדון כנראה השחקן השני בחשיבותו ביוסטון
06/01/2017 | 03:54
1
66
ואם נביא ציטוט מהפרשן, הסטט הכי חשוב שלו , זה שהוא לא החמיץ אף משחק ( 3 נקישות על השולחן)
לצפיה ב-'מסכים. השחקן השישי של העונה'
מסכים. השחקן השישי של העונה
06/01/2017 | 11:04
45
מחזיק את הקבוצה מעל המים כשהארדן בחוץ. וכמובן משחק טוב גם לצידו.
לצפיה ב-'ההוקס בדרך לטרייד עם קליבלנד, הבנתי שקורבר בטרייד'
ההוקס בדרך לטרייד עם קליבלנד, הבנתי שקורבר בטרייד
06/01/2017 | 05:26
11
18
לצפיה ב-'אטלנטה תקבל בחירת דראפט ומו ווילאמס אחרי ניתוח ועל סף פרישה'
אטלנטה תקבל בחירת דראפט ומו ווילאמס אחרי ניתוח ועל סף פרישה
06/01/2017 | 06:04
4
64
לא מובן למה אטלנטה לא יכולה לחכות לסוף העונה, כאמור היא מנסה להפטר גם ממלסאפ וספו שהודיעו
שהם יוצאים  מהחוזה שלהם בסוף העונה
לצפיה ב-'לדעתי הם קיבלו את דאנליבי ובחירה סיבוב ראשון 2019'
לדעתי הם קיבלו את דאנליבי ובחירה סיבוב ראשון 2019
06/01/2017 | 06:34
3
17
לצפיה ב-'בטרייד נפרד קליבלנד שלחה את בחירת סיבוב ראשון 2017 שלה'
בטרייד נפרד קליבלנד שלחה את בחירת סיבוב ראשון 2017 שלה
06/01/2017 | 10:25
2
65
לפורטלנד בתמורה לבחירת סיבוב ראשון 2018 של קליבלנד שנמצא אצל פורטלנד [מהטרייד על אנדרסון ורז'או]. זה יאפשר להעביר את הטרייד מול אטלנטה על בחירת סיבוב ראשון 2019 [קבוצה לא יכולה לשלוח בחירות סיבוב ראשון בשנים עוקבות]. לקורבר יש זכויות בירד, אז קליבלנד תוכל להישאר מעל תקרת השכר ולהחתים אותו על הארכת חוזה. אם דאנליבי יכלל בטרייד בסופו של דבר, החוזה שלו מובטח רק ב-1.6 מיליון בעונה הבאה, אז אטלנטה לא לוקחת על עצמה התחייבות. לא הייתי ממהר לקרוא לזה ניצחון של קליבלנד. ממה שראיתי העונה לא בטוח שקורבר הוא אוטומט כמו פעם, ובהגנה הוא מחליש אותך משמעותית, אבל אני מניח בגלל הפציעה של ג'ייאר שתשבית אותו עד הפלייאוף הם היו חייבים לעשות את זה.

אותי הטרייד הזה בתזמון שלו מעניין מסיבה אחרת - זה מזרז את הטרייד של פול מילסאפ. סקרמנטו היא אחת מארבע קבוצות שמוזכרות כמועמדות - טורונטו, דנבר, פילדלפיה וסקרמנטו. אם שוללים את פילדלפיה שלא תהיה אגרסיבית מדי ואת טורונטו שאני לא רואה איך היא מאזנת את השכר בקלות [למרות שזה מבחינתם הכרחי להגיב על המהלך של קליבלנד], זו יכולה להיות תחרות בין שתי קבוצות שנאבקות על המקום השמיני במערב. ואולי פורטלנד, שלא מזכירים אותה אבל שמחפשת שחקן פנים איכותי. ואולי בכלל הווארד הוא אופציה?
לצפיה ב-'יכול להיות מעניין אם מילסאפ יגיע לסקרמנטו'
יכול להיות מעניין אם מילסאפ יגיע לסקרמנטו
06/01/2017 | 10:30
1
55
גם לטורונטו הוא יכול להוסיף המון, אבל השאלה הגדולה היא מה אטלנטה מחפשים?
אני מניח שאם הם הולכים לריבילד, אז אכן גם הווארד אמור להיות על הבלוק

ד"א לפי הדיווחים שיקאגו מוכנה לשמוע הצעות על ג'ימי באטלר, זאת לאחר שהם הבינו שהם לא יגיעו לשום מקום ...
לצפיה ב-'אני חושב'
אני חושב
06/01/2017 | 12:37
48
שמילווקי צריכים לתת את ג'אברי ובחירה בשביל ג'ימי.

זה יכול להיות משוגע מה שהולך שם
לצפיה ב-'נשמע מצוין לקליבלנד'
נשמע מצוין לקליבלנד
06/01/2017 | 12:21
5
77
קלעים איכותיים תמיד נהנים מהנוכחות של לברון ולהפך. הקאבס צריכים יותר מ-8 שחקנים ברוטציה ששווים דקות עמוק בפלייאוף. קורבר יהיה התשיעי.

אטלנטה מקבלת תמורה נמוכה. הבחירה של קליבלנד תהיה בטווח של 25-30. להפתעתי כנראה שאין קבוצות פחות טובות שהציעו בחירת סיבוב ראשון תמורת קורבר.
לצפיה ב-'טרייד נפלא לקליבלנד ולקורבר עצמו'
טרייד נפלא לקליבלנד ולקורבר עצמו
06/01/2017 | 17:44
4
62
קורבר יהנה מהמסירות של לברון וקיירי שרובן ימצאו אותו פנוי מעבר לקשת השלוש.
אחרי עונה יחסית חלשה, קורבר מקבל הזדמנות גם לקלוע יותר או לפחות לקבל יותר זריקות פנויות וגם לקחת אליפות.

אולי זה ישמע קצת מוגזם אבל עיניי זה יכול להיות טרייד מכריע לאליפות.

לצפיה ב-'לא מוגזם. מספיק שקורבר ישנה משחק אחד בסדרת הגמר'
לא מוגזם. מספיק שקורבר ישנה משחק אחד בסדרת הגמר
06/01/2017 | 17:53
3
63
וזה יכול לעשות את כל ההבדל.
לצפיה ב-'אם קיירי לאב ולברון ישחקו, אז קורבר יהיה יותר חופשי'
אם קיירי לאב ולברון ישחקו, אז קורבר יהיה יותר חופשי
06/01/2017 | 18:16
2
65
כי הקבוצות יפחדו מהקליעות של לאב וקיירי, ומהחדירות של לברון וקיירי

בשנתיים האחרונות קורבר היה צריך לעבוד מאוד קשה ולקחת זריקות קשות.
זה גם אחת הסיבות שהתרומה שלו ירדה
לצפיה ב-'מייק מילר ניצח להיט איזה משחק או שניים בגמרים'
מייק מילר ניצח להיט איזה משחק או שניים בגמרים
08/01/2017 | 12:25
1
33
ויש מצב טוב שלצד לברון לקורבר יהיה את אותו האימפקט.

לצפיה ב-'כן הם בסה"כ צריכים אותו לשבעה משחקים, מקסימום כל העונה'
כן הם בסה"כ צריכים אותו לשבעה משחקים, מקסימום כל העונה
08/01/2017 | 15:23
27
שיחתום שהוא מתחיל לשחק במאי-יוני :)
לצפיה ב-'טוב זה מעולה - מאט בונר פורש ויש לו סרטון מצחיק'
טוב זה מעולה - מאט בונר פורש ויש לו סרטון מצחיק
06/01/2017 | 23:49
4
76
להראות לכם.
סליחה שלא העליתי רק את הסרטון אבל אין לי מושג איך עושים את זה...

http://sports.walla.co.il/item/3029327
לצפיה ב-'הוא עשה הרבה קטעים מצחיקים במהלך השנים'
הוא עשה הרבה קטעים מצחיקים במהלך השנים
07/01/2017 | 11:46
25
לצפיה ב-'רד ממבה '
רד ממבה
07/01/2017 | 23:08
49
לצפיה ב-'משהו ששחקן ששיחק קריירה כמעט שלמה בקבוצה אחת יכול לעשות'
משהו ששחקן ששיחק קריירה כמעט שלמה בקבוצה אחת יכול לעשות
08/01/2017 | 12:48
1
47
טוב, מובן שכל אחד יכול לעשות את זה, אבל ספק כמה זה ימשוך את העין.
בונר שיחק שם כל כך הרבה שנים, כך שגם אם הממוצעים שלו נמוכים, כולם זוכרים אותו. בגדול זה בדיוק מסוג השחקנים שמדגישים את הגדולה של הארגון הזה. אפור, נבון, קבוצתי, עושה מה שאומרים לו, זוכר שהקבוצה מעל השחקן. אה, ואם אינני טועה גם כסאחיסט אמיתי, מההיבט הזה אין לי שום בעיה להפרד אגב.
לצפיה ב-'הגדולה של הספרס היא כמות'
הגדולה של הספרס היא כמות
08/01/2017 | 13:56
35
השחקנים ששיחקו או כמעט שיחקו כל הקריירה שלהם בקבוצה הזו.
לצפיה ב-'סיג'יי מקולום- הג'יימס הארדן הבא?'
סיג'יי מקולום- הג'יימס הארדן הבא?
06/01/2017 | 13:24
5
97
טוב, אני מודה, כותרת פופוליסטית.

בכל זאת שווה לדבר על העונה של מקולום, ובפרט על היכולת שלו בהיעדר לילארד.

העונה מקולום ממשיך להשתפר לעומת עונת ה-MIP שלו. למעשה הוא השחקן הכי קרוב כרגע לעונה של 50-40-90. 

ב-5 המשחקים שלילארד החמיץ, מקולום רשם את המספרים הבאים:
31 נקודות למשחק באחוזים מעולים, 4 ריאבונדים, 4.5 אסיסטים. פורטלנד הייתה תחרותית במשחקים הללו.

כשמסתכלים על הקריירה של מקולום, ובפרט על העובדה שהוא פרח כמעט מהרגע הראשון שקיבל הזדמנות, שווה לשאול את השאלה לאן הוא יכול להגיע כאלפא דוג.
1. האם יש לנו פרנצ'ייז פלייר שמתחבא מאחורי שחקן קצת יותר דומיננטי ממנו, ע"ע ג'יימס הארדן באוקלהומה סיטי?

2. הציוות של לילארד ומקולום בעייתי מאוד בהגנה. עושה רושם שיהיה להם קשה ליצור קונטנדרית אמיתית כל עוד ההגנה שלהם מתחת לממוצע (כרגע הרבה מתחת). האם פורטלנד צריכה להיות פתוחה כלפי הצעות עבור מקולום?

3. לאיזו קבוצה שווה להמר על מקולום כפרנצ'ייז ומה היא יכולה להציע?
לצפיה ב-'זה קשה לומר אבל אולי שווה את ההימור'
זה קשה לומר אבל אולי שווה את ההימור
06/01/2017 | 16:55
57
עם התפוקה של מקולם(משולם בשביל fatnoam) אי אפשר להתווכח.

1. מאחר ומקולם עדיין בחיתוליו בנוגע לנסיון אבל הראה הבזקים של עליונות כבר מהרגע הראשון (זה בדיוק מה שחסר לי בדיאנג'לו) קשה לומר, אבל הוא יכול להגיע לרמה של סקורר מצוין בליגה, גם ברמה היסטורית.

2. אני חושב שכן. השאלה, מה יבוא במקומו, כי עמדה 2 היא עמדה חסרה.

3. אורלנדו וכלום. אני חושב שגם ניו אורלינס ואז להציע את בחירת דראפט ואת סלמון היל או משהו כזו.  
לצפיה ב-'הסיטואציה שלהם אולי דומה אבל הם שחקנים מאוד שונים בתכונות'
הסיטואציה שלהם אולי דומה אבל הם שחקנים מאוד שונים בתכונות
06/01/2017 | 17:45
50
בכל אופן לא משנה זה לא העיקר. אני חושב שהתשובה היא לא. הוא יכול להיות הצלע השנייה של קונטנדרית אבל אלא אם כן הוא פתאום יהפוך לקומבו (כמו הארדן) ויהיה האיש שינהל את ההתקפה אז הוא לא יכול להוביל קבוצה רחוק בפלייאוף. שים אותו ליד איזה לברון או כריס פול והם יכולים לקרוע את הליגה, אבל בהינתן סיטואציה שבה מקאלום הוא האופציה הראשונה בהתקפה המקסימום שהוא יכול לעשות זה... לגרום לקבוצה כמו פורטלנד להראות תחרותית.
לצפיה ב-'אוהב אותו, אבל לא אלפא דוג'
אוהב אותו, אבל לא אלפא דוג
08/01/2017 | 10:02
31
יש הרבה סקוררים מעולים, שהם לא היו אלפא דוג מוצלחים. ג׳מאל בניקס, מונטה בגולדן, אפילו אריק גורדון בקליפרס.

אני מניח שקבוצה מסוימת תהמר עליו - גם הארדן היה סוג של הימור עבור הרוקטס - אבל לא בטוח בכלל שזה יגיע לגבהים כאלה. דאלאס לדוגמא הימרה על האריסון בארנס, ובינתיים זה לא זה.

מבחינת שחקנים שהוא מתאים לשחק איתם - אני הייתי מצוות אותו עם יאניס - שחקן שיוצר לאחרים, שלא חייב להיות סקורר כדי להשפיע על המשחק, ומעל הכל זה מאפשר למקולום לעלות ב-1, וכך לא להיות אנדרסייזד כמעט באופן קבוע מול השוטינג גארד שממול, לכו תדעו, אולי זה יגרום לו להיראות שומר טוב יותר.
לצפיה ב-'הוא לא נעול בבלייזרס לאיזה 5 שנים?'
הוא לא נעול בבלייזרס לאיזה 5 שנים?
08/01/2017 | 12:45
1
8
לצפיה ב-'כן, בגלל זה אני מדבר על טרייד'
כן, בגלל זה אני מדבר על טרייד
08/01/2017 | 13:25
6
לצפיה ב-'גם אתם חושבים ששארלוט הורנטס עושה ניצחונות גדולים'
גם אתם חושבים ששארלוט הורנטס עושה ניצחונות גדולים
05/01/2017 | 11:05
7
71
כפי שלא עשתה בעבר?
לצפיה ב-'אני מאוד מחבב את שארלוט'
אני מאוד מחבב את שארלוט
05/01/2017 | 12:29
65
בעונה כזאת שאין הפתעות מרעישות לטובה, אני חושב שיש לשקול את סטיב קליפורד לתואר מאמן העונה.
שארלוט לא מגלה את אמריקה אבל היא מבצעת נכון את כל הדברים הבסיסיים בכדורסל- בוקס אאוט, ירידה להגנה, חסימות טובות. זה לא יהפוך אותה לקונטנדרית כי אין לה שחקנים מספיק טובים אבל העונה וגם בעונה שעברה השלם גדול מסך חלקיו בזכות טביעת האצבע של קליפורד, וכמובן בזכות השחקנים שמשחקים אחד בשביל השני.
לצפיה ב-'נצל"ש - סיכום סקרמנטו - מיאמי: ניצחון קל ?'
נצל"ש - סיכום סקרמנטו - מיאמי: ניצחון קל ?
06/01/2017 | 00:14
5
40
שתי הקבוצות מגיעות אחרי בק טו בק. מיאמי עם דראגיץ' ועוד ארבעה. סקרמנטו בלי רודי גיי, כפי שכבר התרגלנו לראות בחודש האחרון, ולפחות הפעם לא יוכל להפסיד לנו את המשחק כמו במפגש הקודם העונה בין הקבוצות. טיי לוסון חוזר מפציעה.

רבע א':
4 דק' לסיום הרבע, ווילי ריד יורד עם שתי עבירות. ללא וויטסייד וללא ריד, למיאמי אין שחקן פנים במשחק הזה שיעצור את קאזינס, אבל למרות 3 נק' של קאזינס בשתי הדקות הבאות, הרשה גם ריבאונד התקפה שלא נגמר בנקודות ופשוט לא נכנס טוב למשחק עד עכשיו.

הרבע מסתיים בניצחון 25-30 של מיאמי. זה היה 25-31, אבל בזמן ההפסקה שבין הרבעים השופטים תיקנו שלשה לסל של שתי נקודות. ארון אפללו מוביל עם 7 נק' מהספסל, כולל שלשה מהפינה בפוזשן האחרון של סקרמנטו ברבע - זריקה חשובה שיצרה תחושה שיצאנו בזול מהרבע הזה, אבל מעבר לכך, שום תרומה מהספסל. טוליבר בינוני ומטה, טמפל לא מורגש. בחמישייה, בארנס לא היה קיים, קאזינס קלע כמה נקודות אבל לא השפיע. סקרמנטו קבוצה שנוטה לא לפתוח טוב משחקים וזה נראה ככה גם הלילה למרות היריבה החלשה.

רבע ב':
עמרי כספי לא פותח את הרבע. לא ברור מה זה אומר על המשך הערב! לא חושב שישחק. סמיילי עצוב. סמיילי כועס. סמיילי נתתי לבאטרפרי לעזוב כדי להתחתן עם באטרפרית. סמיילי אובדני. ממש חבל, אבל אולי ייגר מרגיש ששלעמרי אין מצ'אפ טוב במשחק הזה נגד הגארדים של מיאמי שהם אלה שבעצם עושים את רוב הנזק.

בפתיחת הרבע, ווילי ריד מקבל את העבירה השלישית שלו ויורד. מעניין איך זה ישפיע על הרוטציה הקצרה גם ככה של מיאמי.

אמצע הרבע, שלשה של מט בארנס. שלשה שמינית של סקרמנטו עד כה במשחק, ויש עוד הרבה זמן לשחק. המספרים מספרים שכרגע סקרמנטו בדרך לניצחון ודאי. דאג כריסטי, על תקן הפרשן שמחליף את ג'רי ריינולדס בימים שהוא לא מגיע, רואה את מה שאני רואה בדקות האלה - סקרמנטו אמנם קולעת את הזריקות שלה מבחוץ, אבל כמעט שלא מייצרת נקודות בצבע. לא אופייני לנו, וכנראה תוצאה של הסט דיפנס של מיאמי, קבוצה שלא משנה מי תכניס לרוטציה הם יודעים לעמוד. כל הכנסה פנימה מסתיימת באיבוד או קרוב לזה. איך פותרים את זה? יותר תנועה. סקרמנטו חסרה את זה בדקות האלה. אחרי עוד איבוד ומהצד השני שלשה של טיילר ג'ונסון, הטוב במגרש, זה כבר 9 הפרש מיאמי, 5 דקות לסיום המחצית. סקרמנטו לא במשחק, אני מאשים את המאמן.

59-64 למיאמי במחצית. קאזינס עם 8 נק' ו-3 עבירות במחצית לא טובה. שתי הקבוצות קולעות באחוזים לא רגילים: סקרמנטו - 8 שלשות [ב-50%] ו-59% מהשדה; מיאמי - 8 שלשות [ב-53%] ו-63% מהשדה. סקרמנטו ללא נקודות במעבר במחצית הראשונה, שזה נתון מדהים בקצב של 120 נקודות למשחק. למרות שמיאמי טובה יותר, היא לא מנצחת את הרבע השני, והיתרון שלה לא גדול. זה אומר שבאחוז שסקרמנטו קולעת היום לא חשוב איך וכמה תקלע מיאמי, אני משוכנע שסקרמנטו תנצח את המשחק הזה.

רבע ג':
ייגר עם שני שינויים בחמישייה בפתיחת המחצית השניה. הספסל קלע יותר מהחמישייה, אז הוא רוצה לאזן והולך עם ארון אפללו שקלע 15 נק' בחצי הראשון והיה הבולט בסקרמנטו, ואנתוני טוליבר, על חשבונם של מקלמור וקופוס שלא תרמו כלום ונראו לא שייכים.

שתי דקות מפתיחת הרבע, לוק באביט, שבאמת הוא שחקן שלא מסוגל לעשות כלום חוץ מלזרוק [וגם זה לא מובטח], צולף שתי שלשות. מיאמי באחוז מדהים, אבל אין הגנה, לא בירידה ולא על חצי מגרש. יתרון שיא של 13 למיאמי.

לקראת סיום הרבע ההפרש של מיאמי מגיע כבר ל-19, אבל ריצה מהירה תוך כדקה של 0-13 מחזירה את סקרמנטו למשחק. רוצה לשנוא את ייגר, אבל הריצה בזכות עבירה טכנית שהוא מקבל, ולפעמים באופן לא מוסבר זה בונה אותך. רבע שלישי ברציפות שסקרמנטו משחקת 10 דקות ראשונות גרועות ובזכות דקות אחרונות נשארת במשחק.

81-87 למיאמי אחרי שלושה רבעים. רבע נוראי של סקרמנטו - האחוז צנח משמעותית, איבודי כדור, תרומה אפסית מקאזינס. טוליבר עם שתי דקות טובות בסיום הרבע, קולע 5 נק' ומחזיר אותנו למשחק. חלק מהריצה באה בנקודות בתוך הצבע. לסקרמנטו היו ברבע הזה 12 נק' בצבע, אז נראה שזה מפתח לקראת הרבע האחרון.

רבע ד':
שתי דקות בתוך הרבע, סקרמנטו ממשיכה את הריצה, זה כבר ריצת 0-19, ושיוויון! שיוויון ראשון מאז הרבע הראשון! נגד מיאמי! בלי וויטסייד! איפה עמרי! הילד של המדינה! הריצה מסתיימת בפלוטר של ווילי ריד.

דקות אחרונות. מט בארנס אקטיבי, עושה כמה פעולות טובות וממשיך את מה שטוליבר נתן לנו בסוף הרבע הקודם, ואולי מצדיק את ההחלטה של ייגר לא לשחק עם כספי, אבל הוא גם טועה - איבודי כדור, עבירה טכנית לא הכרחית בכלל, ופוזשן הגנה מכריע שבו מהלך סוף שעון, אייסוליישן, אוף וזריקת אוף באלאנס של אחוזים נמוכים שטיילר ג'ונסון קולע, זה אנד וואן ומשלים את הנקודה השלישית מהקו. יתרון שלוש למיאמי. כדור סקרמנטו.

חוזרים מפסק-זמן. קאזינס מקבל [כמעט עבירת חמש שניות בהוצאת הכדור], חודר בצעד ראשון מהיר, אבל מחטיא את הלייאפ. לא מקבל שריקות כאלה כל העונה, אבל היתה עבירה. במאבק על הכדור החוזר לא ברור מי נגע אחרון, אז הולכים לבדוק. שלנו.
משחקים את המהלך שוב. לוסון מתקשה להוציא את הכדור ולוקח פסק-זמן ממש לפני עבירת חמש שניות. חוזרים מפסק הזמן, בארנס נשלח להוציא, גם מתקשה, אבל זה מגיע לקאזינס. קאזינס עולה לזריקה מהירה ולא מחויבת בניסיון לקבל את העבירה במגע, לא היתה עבירה וזה לא נכנס. אם היה קולע זו היתה שלשה משוות משחק. כדור מיאמי. בול גיים.

102-107 למיאמי בסיום. קאזינס צועק על השופט בעודו יורד מהמגרש במה שנראה כמו במיי קאריר ב-2K!7, כשאתה מפסיד משחק והשחקנים יורדים לחדר ההלבשה עם תנועות ידיים חדות ואטיטוד של לזבית אמוציונלית. אני יכול להבין את הטענות, לא קיבל שריקות כל המשחק, אבל קיבל זריקה אחרונה להשוות את המשחק, לא היתה עבירה במהלך - ולא קלע. זה עליו. לא קלע את הזריקות כל המשחק - זה עליו.

מה יש לדבר על משחק כזה שאתה מפסיד לקבוצה שחיפשה לתת לך לנצח. היו דקות במחצית השניה שסבא וסבתא שלי היו מנצחים לבדם את מיאמי, בלי עזרה של עוד שלושה שחקנים בחמישייה, והסבא וסבתא שלי לא זרקו לסל בחיים שלהם.

והביקורת, היא על דייב ייגר. לא ברור מה עוד צריך כדי שגארט טמפל יהיה שחקן חמישייה. לא מחצית ראשונה טובה שלו, אבל בלט בחצי השני כאחד השחקנים שהובילו את החזרה של סקרמנטו. זה שעמרי כספי לא שיחק - גם זה זוכה לביקורת גדולה בהתחשב בדקות ארוכווווות, כל המשחק למעשה, שסקרמנטו היתה חסרה שחקן כמוהו. לא ברור מה עומד מאחורי ההחלטה.

סקרמנטו מפסידה בפעם הראשונה העונה משחק שבו היא קולעת מעל 50% מהשדה. אחרי 8 מ-15 מהשלוש במחצית הראשונה, מיאמי קולעת רק 4 מ-13 במחצית השניה אבל מנצלת את העובדה שסקרמנטו לא קולעת שלשה במחצית השניה [0 מ-5]. עוד כדאי לשים לב לספסלים של שתי הקבוצות שעבדו שעות נוספות - שתי הקבוצות קיבלו 61 נקודות מהספסל.

מצטיין המשחק: טיילר ג'ונסון.
23 נק' [11-7 מהשדה, 4-2 משלוש, 9-7 מהקו], 6 ריב' [3 בהתקפה] ו-2 חס' ב-30 דקות משחק. אחראי לשתי חסימות שהצילו סל בטוח, ריבאונדים חשובים בהתקפה, ומהלך סוף שעון של שלוש נקודות שנתן יתרון בשניות הסיום; אפשר לציין לטובה את דראגיץ' עם 19 נק' [12-5 מהשדה, 9-9 מהקו] ו-7 אס', אבל משחק בינוני שלו.

בסקרמנטו, קאזינס עם משחקו החלש העונה מסיים עם 13 נק' בלבד [15-4 מהשדה, 4-0 משלוש, 8-5 מהקו] ב-32 דקות משחק. מט בארנס קלע 6 מ-12 הנק' שלו ב-4 הדקות האחרונות של הרבע האחרון, אבל משחק חלש שלו, וגם אם הוא נתן לנו נקודות חשובות בסיום הוא וטרן בליגה הזאת, הבאת אותו בשביל קצת יותר מזה. משחק "טוב" של טיי לוסון במשחק החזרה מפציעה, והוא מסיים עם 15 נק' [11-7 מהשדה, 1-1 משלוש] ו-6 אס' ב-29 דקות משחק. אפללו לא קלע במחצית השניה אחרי מחצית ראשונה שבה היה הבולט על המגרש. בסך-הכל אי אפשר באמת לומר ששחקן סקרמנטו שיחק טוב את המשחק הזה כשזה נגמר בהפסד.

ליין כספי: עמרי כספי התלבש, אך לא שותף. החלטה זו זוכה בצדק רב לביקורת קשה בקרב אוהדים.
לצפיה ב-'- המשך - + עוד'
- המשך - + עוד
06/01/2017 | 00:35
1
26
המשחק הבא - סקרמנטו מארחת עוד קבוצה פצועה, הלוס אנג'לס קליפרס [ו']. מאוד מסקרן לראות איך סקרמנטו תגיע למשחק הזה. משחק לא קל, נגד יריבה טובה, אבל אם אתה עושה פלייאוף אתה צריך לקחת את זה.

** SkankHunt42: שום מילה על טרייד של כספי ? אני קורא הצעות לטריידים באתרי אוהדים שמדברים על פיניקס, אוקלהומה סיטי, קליבלנד, לייקרס...ועוד. אני שמח שהאתרים הישראלים למדו לכבד את עצמם ולא מפרסמים יותר "דיווחים מארה"ב" על תגובות אוהדים. מה שכן, ג'יימס הרברט ['CBS ספורטס'], שהוא לא verified ב'טוויטר' אבל יש לו איזה 20 אלף עוקבים, מציע [לא מדליף, לא חושב שיש דיבורים, לא ניוז ברייקינג....רק מציע!] 25 שחקנים שעשויים לעבור בטרייד. אחד מהם הוא עמרי כספי. וכך הוא כותב:
"One of the few bright spots in Sacramento last year, he deserves a bigger, more consistent role than he's had this season. Casspi can help teams who need a 3 or a stretch 4, but he's lost in the shuffle with the Kings in a contract year.

** הזכרתי את זה שג'רי ריינולדס, הפרשן של צוות השידור של סקרמנטו, לא שידר את המשחק, וזו ולא היעדרות ראשונה שלו העונה. זה נראה שבגילו המתקדם הוא יפרוש בסיום העונה, והם מכינים את הקרקע לדאג כריסטי שמשמש כמחליפו. לכריסטי כבר יש מה שנראה כמו קצ'פרייז שרשום על שמו: "That's the LAW....SON". הבנתם? טיי. לוסון. לו. סון. אימוג'י אבי מילר.

** לא יודע אם דיברו על זה, אז ג'ורג' קארל בספרו החדש: טוען ששחקנים בליגה משתמשים בחומרים אסורים. "זה ברור שחלק מהשחקנים משתמשים. איך חלק מהשחקנים מתבגרים - אך הם עדיין רזים וחטובים יותר? איך הם מחלימים מפציעות כל כך מהר? למה לעזאזל אתה נוסע לגרמניה באוף סיזן?...". קארל לא בדיוק אומר את זה במילים, אבל הכוונה היא לרופא הגרמאני פטר ולינג שטיפל בין היתר גם בקובי ב-2011. כמובן שאין להתייחס לאמירה כאל עובדה, אנחנו לא יודעים, לפחות כרגע, מה קרה או לא קרה ואם בכלל קרה.

** למקרה שהחמצתם, מהלילה, ראסל ווסטברוק just can't catch a break: בירידה לפסק-זמן פגע לא במכוון לשופט בראש. #שאקטין

** מיום ג', למה תמיד משהו מיוחד צריך לקרות במשחק של הלייקרס, ואני לא מדבר על הטריפל-דאבל של רנדל: אוהד זרק מחצי מגרש, קלע ולקח הביתה 95,000 דולרים אמריקנים.

להתראות בשמחות סקרמנטו קינגס ואחרות!

לצפיה ב-'אני חושב שקיים שימוש בחומרים אסורים בליגה'
אני חושב שקיים שימוש בחומרים אסורים בליגה
06/01/2017 | 01:05
35
אבל הקייס של ג'ורג' קארל ממש, אבל ממש חלש. איך שחקנים מתבגרים ומחלימים מפציעות? זו הראיה הכי משכנעת שהצלחת להשיג- אמירה כללית וכמעט חסרת משמעות?
לצפיה ב-'"סמיילי נתתי לבאטרפרי לעזוב כדי להתחתן עם באטרפרית" '
"סמיילי נתתי לבאטרפרי לעזוב כדי להתחתן עם באטרפרית"
06/01/2017 | 12:44
1
10
לצפיה ב-''
06/01/2017 | 17:40
2
לצפיה ב-'היה שקוף שעומרי לא ישותף'
היה שקוף שעומרי לא ישותף
06/01/2017 | 16:37
30
במשחק נגד דנבר התייחסת לזה בחצי שורה, ברבע הרביעי כאשר עומרי איבד את מארי בחיתוך על ה BASE LINE, רואים את קואץ' ייגר משתולל על הספסל, והיה לי ברור באותו הרגע שיתן לו מנוחה של כמה משחקים

בתכלס - אם עומרי לא רואה מגרש בימים שרודי בחוץ, אז המצב הופך להיות שוב קשה, ועם החזרה לפורמה של אפללו, וכושר הקליעה הנוכחי של כספי, אז אין באמת מאיפה לגרד דקות.

כל הכבוד לדייב ייגר על הניהול הכולל של הרוטציה, אני לא מדבר על התפקוד תוך כדי המשחק, אלא על הכניסה והיציאה של שחקנים לרוטציה באופן כללי, עומרי, טוליבר, אפללו כולם נראו מחוקים אצלו, ואז שבו וחזרו והיו בולטים ברגעים שצריכים אותם, הפציעה של רודי לא מורגשת, וזה מוכיח כמה הוא מיותר בקבוצה הנוכחית, לא מבין את ההתעקשות על מקלמור בחמישיה עם טוטאל של 12-16 דקות למשחק, או החוסר שימוש ב WCS, אבל בגדול הסגל הכולל מנוצל לא רע בכלל, למרות שאני עדיין חושב שצריך להוריד לבוגי לפחות 3 דקות בכל משחק (בחצי הראשון של המשחק), אני גם רואה טביעת אצבע של מאמן בכל מיני שטיקים קטנים, אצל בוגי זה בא לידי ביטוי בפחות עבירות תוקף ובכלל פחות עבירות בהגנה (היה מסתבך בבעיות עבירות לעיתים מאוד קרובות), אצל עומרי יש תנועה בלתי פוסקת בהגנה (למרות שכספי עדיין לא מבין את העניין של קווי המסירה)
לצפיה ב-'אין מנוס מהדיון - מילווקי באקס, ניו יורק ניקס. יחסינו לאן?'
אין מנוס מהדיון - מילווקי באקס, ניו יורק ניקס. יחסינו לאן?
05/01/2017 | 08:00
16
80
מילווקי נראית כמו קבוצת פלייאוך בכמה משחקים האחרונים, ואם אי פעם שאלתם את עצמכם אם נראה עוד סופרסטאר שמוביל קבוצה כזו לשם לבד בלי עוד כוכבים אז הרי לכם משהו בגרסה טיפה יותר מפרגנת לצוות המשלים.

יאניס אנטטקומפו גורם למילווקי להראות רצינית. כמה רחוק הם צריכים להגיע לדעתכם?  אם מילווקי תתמודד מול קבוצה רצינית מהמזרח (טופ 4) איך זה ייגמר? ומה לדעתכם יהפוך אותה לקונטנדרית?
----------------------------------------------------------------------------
הניו יורק ניקס הפסידו פעם שישית ברציפות ואני מרגיש שאפשר לומר שמלו הוא הסיבה העקרית לכך.  
כרמלו קולע 22 נק' ב42 % מהשדה עם 33% מהשלוש ובסה"כ 6 ריבאונדים.  

אם הייתם מעבירים את מלו, מי הייתה לוקחת את החוזה שלו ומה אפשר לעשות עם זה?
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
05/01/2017 | 09:48
1
59
1. מילווקי היא מאצ׳אפ סיוט. חבורה ארוכה ואתלטית שמאוד מקשה על היריבה, והם רק יהיו יותר מפחידים כשמידלטון יחזור. אני חושב שרוב הניצחונות שלהם מגיעים בגלל זה, ולא בגלל התעלות של כוכב, או איזשהו משחק קבוצתי מדהים. ג׳ייסון קיד מצא מהר איזה שחקנים מתאימים לשחק אחד עם השני, הם ממש פגעו עם ברוגדון כבחירת סיבוב שני בדראפט, והרכש שהם הביאו - דלבדובה - נותן את שלו ומבין את מקומו.
איך הם יסתדרו עם הקבוצות שב-1-4? אז תלוי. אני חושב שמול הקאבס הם לא מספיק טובים, מול הראפטורס אין להם את יתרון המאצ׳אפ הזה (דרוזן וקארול ארוכים בעצמם, ולאורי יחסל את דלי/ברוגדון). לבוסטון יש כלים להתמודד עם מילווקי (קראודר, בראדלי) בעוד שלבאקס יש קצת פחות מה להציע בשביל לעצור את תומאס ואת השטף הקבוצתי של שאר השחקנים, אבל מאמין שזו תהיה סדרה צמודה.

מקום רביעי, לא יודע מי יסיים שם, אז אין מה לשער.

2. כרמלו לדעתי יישאר בניקס, לא חושב שיעבירו אותו. כל הקבוצה שבנו מתבססת על פורזינגיס ככוכב צעיר, שמוקף בוטרנים שיודעים לנצח משחקים - רוז, מלו, נואה. אני חושב שקורטני לי ממש חסר לניקס במשחקים האחרונים וזה עולה להם, הוא השומר היחידי בעמדות 1-3, הוא אחלה בהתקפה, והוא לא צריך ווליום בשביל לבלוט.
אני רואה שלוש קבוצות שכרמלו יכול לשפר אותן משמעותית - אוקלהומה, פורטלנד וממפיס.
- באוקלהומה כל כלי נשק ליד ראס זה מבורך. כל שחקן שיכול לייצר לעצמו יכול לייצר לראס מנוחה, או להשאיר את הקבוצה בעניינים כשראס מחטיא. גם מבחינת האופי כרמלו מעדיף לעמוד בצד ולקלוע בזמן שמישהו עושה את כל העבודה, כך שזה מתאים. לא בטוח שלראס יתאים כרמלו הגוש בשר בהגנה, אבל היתרונות עולים על החסרונות. הקטע שלאוקלהומה אין באמת מה לתת בתמורה. אולי את סבוניס, אבל זה לא מספיק.
- בפורטלנד הם יכולים ליצור מיני-גולדן-סטייט עם לילארד-משולם-מלו. פורטלנד גם תוכל לשלוח לצד השני את קראב או אוון טרנר, בתוספת אחד מהסנטרים שלה (פלאמלי, אזילי, לנארד, לדעתי עדיף לשלוח את אזילי).
- לממפיס מלו הכי מתאים לדעתי, הם משוועים לווליום סקורר, אבל צ׳אנדלר פארסונס סוס מת, וכל הדברים האחרים שהם יכולים לתת יחלישו אותם (ג׳מייקל גרין, האריסון).

לצפיה ב-'הם חסרים מאד'
הם חסרים מאד
06/01/2017 | 14:43
14
אבל כרמלו פשוט הורס להם את השטף ההתקפי.

חייבים להודות - דריק רוז הוא מהלך טוב, הוא משחק די טוב (ברור שלא כמו פעם אבל ברמה גבוהה).
והורנסק מאמן ברמה טובה, אפילו גבוהה אני אגיד. (מפרגן פה קצת יתר על המידה).

הבעיה היא : כרמלו לקח משהו שקובי וג'ורדן היו עושים במשולש, האט אותו, הרס אותו תכנית ובעצם סתם האט את כל ההתקפה. אני חושב שהוא צריך לעבור בטרייד ואולי גם עבורו זה ישתלם.
לצפיה ב-'יחסינו לאן?'
יחסינו לאן?
05/01/2017 | 14:05
13
79
מילווקי- היא מסוגלת לנצח כל קבוצה במזרח פרט לקליבלנד. טורונטו ובוסטון אמנם יותר טובות ממנה נכון להיום אבל לא בכל-כך הרבה. מידלטון אמור לחזור בשלב מסוים ולתת להם אופציית סקורינג נוספת. יאניס משחק ברמת סופרסטאר וכבר ראינו שטורונטו מתקשה בפלייאוף. גם במקרה של בוסטון אני מאמין שיש סיכוי שאייזיאה יחזור לקרקע ויהיה להם קשה יותר מבחינה התקפית.
לסיכום- קליבלנד היא המשוכה הבלתי עבירה היחידה. מילווקי צריכה לשאוף להתקדם בטבלה ולקבל את היריבה הכי נוחה שאפשר בסיבוב הראשון.

ניו יורק- לא האמנתי בהם לפני שבועיים-שלושה ועכשיו המאזן שלהם משקף יותר את היכולת. שווה לציין שפורזינגיס החמיץ כמה מהמשחקים האחרונים.
הניקס קבוצת פלייאוף גבולית ואם אני צריך להמר היא אולי תשאר בחוץ.
הבעיה עם מלו היא שיש לו בחוזה סעיף וטו על טרייד. עושה רושם שהוא אוהב העיר ולא מתכוון לעזוב.
לצפיה ב-'גם קורטני לי ממש חסר להם'
גם קורטני לי ממש חסר להם
05/01/2017 | 17:46
41
לא יודע אם הוא עדיין פצוע, אבל הוא הגארד היחידי ששומר שם (רוז, ווייאצ׳יץ׳, ג׳נינגס (שהוא עוד סביר), מלו וקוזמינקאס, כולם שומרים בינוניים ומטה).

אני גם לא חושב שמלו יעזוב, אני גם לא חושב שקבוצות יתאבדו עליו. הוא לא שחקן שעוזר לקבוצה להגיע להישגים לדעתי.
לצפיה ב-'זה יותר אשתו שאוהבת את העיר'
זה יותר אשתו שאוהבת את העיר
05/01/2017 | 23:19
10
51
והיא סוג של הבוסית בבית. אז כן, הוא לא זז לשום מקום.
לצפיה ב-'אתה מכיר אישה שהיא לא הבוסית בבית?'
אתה מכיר אישה שהיא לא הבוסית בבית?
06/01/2017 | 12:34
9
10
לצפיה ב-'נראה לי שהתכוונת ל-"מכיר בית שאישה היא לא הבוסית בו?"'
נראה לי שהתכוונת ל-"מכיר בית שאישה היא לא הבוסית בו?"
06/01/2017 | 12:41
7
9
לצפיה ב-'או אולי- מכיר בוסית שהבית שלה לא אישה?'
או אולי- מכיר בוסית שהבית שלה לא אישה?
06/01/2017 | 12:49
5
48
לצפיה ב-'לא יודע מה איתכם אני כמו נמר בבית'
לא יודע מה איתכם אני כמו נמר בבית
08/01/2017 | 09:51
4
40
הולך בשקט ובהסוואה.
לצפיה ב-''
08/01/2017 | 12:55
3
לצפיה ב-'אתמול חבר התקשר לאשתו ליידי'
אתמול חבר התקשר לאשתו ליידי
08/01/2017 | 14:29
1
29
אומר לה "רחל, עכשיו ומייד תדליקי את הדוד בבית! שומעת מה שאני אומר? עכשיו ומייד! זה הכל!" ומנתק.
הסתכלתי עליו בהערצה: "בוא'נה, כל הכבוד לך, ככה מחזיק את האישה קצר."
אז הוא אמר לי: "בטח! מה אני פראייר לשטוף כלים במים קרים?!"
לצפיה ב-'ראיתי את הפאנץ׳ הזה בדה ווייס או משהו זול כזה :)'
ראיתי את הפאנץ׳ הזה בדה ווייס או משהו זול כזה :)
08/01/2017 | 18:09
6
לצפיה ב-'חחחחחח גמרת אותי'
חחחחחח גמרת אותי
09/01/2017 | 10:29
5
לצפיה ב-'לגמרי יותר מדויק'
לגמרי יותר מדויק
06/01/2017 | 14:37
10
לצפיה ב-'מכיר לא מעט'
מכיר לא מעט
06/01/2017 | 13:18
6
לצפיה ב-'מסכים איתך'
מסכים איתך
06/01/2017 | 14:45
36

אבל מנגד מאד מקווה שמילווקי יכולה/תוכל לקחת את קליבלנד לסדרה של שבעה משחקים. חסר לי פייט במזרח ברמות של כלה
לצפיה ב-'NBA All Star Weekend'
NBA All Star Weekend
05/01/2017 | 20:49
4
59
מתי יחלו ההצבעות לאולסטאר?
לצפיה ב-'התחילו'
התחילו
06/01/2017 | 00:59
10
לצפיה ב-'חחח, זאזא פצ׳וליה בינתיים בחמישית המערב '
חחח, זאזא פצ׳וליה בינתיים בחמישית המערב
06/01/2017 | 05:13
2
57
ביחד עם הארדן, קוואי, קארי ודוראנט
לצפיה ב-'זה בדעת הקהל, שהשנה שווה רק 50 אחוז להבדיל מהעונות הקודמות'
זה בדעת הקהל, שהשנה שווה רק 50 אחוז להבדיל מהעונות הקודמות
06/01/2017 | 05:14
7
לצפיה ב-'מביך'
מביך
06/01/2017 | 12:38
4
לצפיה ב-'יש שמועה שאטלנטה מחפשת טרייד למילסאפ'
יש שמועה שאטלנטה מחפשת טרייד למילסאפ
03/01/2017 | 05:45
17
73
בjump חושבים שלטורנטו כדאי לקחת אותו

בכל מקרה הסיבה שאטלנטה מחפשת טרייד, כי מילסאפ
הודיע להם שהוא יוצא מהחוזה בסוף העונה

איך שאני רואה את זה , לטורנטו אין באמת מה להציע לאטלנטה
בתמורה
לצפיה ב-'לקח לי ארבע עונות'
לקח לי ארבע עונות
03/01/2017 | 08:13
6
89
אבל אני מתחיל לחבב את ג'ימי באטלר
לצפיה ב-'זה לא קצת הארדן לעניים?'
זה לא קצת הארדן לעניים?
03/01/2017 | 11:27
65
בלי שלשות ופחות אסיסטים (אבל הגנה ברמה גבוהה מאד, בניגוד להארדן חשוב לציין).
לצפיה ב-'חחחחח בהחלט, באטלר שחקן לא רע'
חחחחח בהחלט, באטלר שחקן לא רע
03/01/2017 | 14:36
59
העונה הוא השתפר ביכולת שלו לקרוא את המגרש. הוא מגיע לנקודות שהוא אוהב בפחות מאמץ, מזהה סדקים בהגנה וכו'.
לצפיה ב-'זוכר שכמעט היה טרייד שלו על קליי תומפסון?'
זוכר שכמעט היה טרייד שלו על קליי תומפסון?
03/01/2017 | 18:07
3
58
בדיעבד, היית לוקח?
לצפיה ב-'לא יודע'
לא יודע
03/01/2017 | 20:59
2
49
באטלר מוכיח שהוא יכול להוביל קבוצה (כן יש לו את וויד לידו אבל בניגוד לרוז, וויד נותן לו את הבמה לגמרי)
לגבי קליי אנחנו לא יודעים אם הוא מסוגל להוביל קבוצה. אני חושב שהם דיי שווים ביכולת, באטלר יותר אתלט וקליי יותר "שוטר" וזה די מתקזז בסופו של דבר אבל שאלת המנהיגות היא גורם מכריע בעיניי.
לסיכום, לא הייתי רץ לעשות את הטרייד הזה אבל גם לא הייתי פוסל אותו על הסף.

לצפיה ב-'אם היה לי סקורר מוביל הייתי מעדיף את ג׳ימי'
אם היה לי סקורר מוביל הייתי מעדיף את ג׳ימי
04/01/2017 | 15:40
1
40
ואם לא אז את קליי.

שניהם שחקני 2-way אבל על היכולות של קליי אפשר לבסס התקפה, על ג׳ימי פחות לדעתי, רוב הסלים שלו זה לא מהתקפה מסודרת.
לצפיה ב-'זה גם מה שאני חשבתי עד השנה'
זה גם מה שאני חשבתי עד השנה
04/01/2017 | 21:47
34
אולי היכולת של באטלר השנה גורמת לי לשנות את דעתי.
לצפיה ב-'אני מניח שנורמן פאוול צריך לעמוד במרכז הטרייד'
אני מניח שנורמן פאוול צריך לעמוד במרכז הטרייד
03/01/2017 | 14:40
59
לא חושב שטורונטו תשיג עבור מילסאפ יותר מדי. בקיץ הקרוב הוא יהיה פרי אייג'נט בגיל 32 וירצה את המקס'... רחוק מלהיות סיטואציה נוחה עבור הקבוצה שתביא אותו.
בכל זאת אני במקום טורונטו מבצע טרייד מבלי לוותר על השחקנים הכי מרכזיים. אולי הם יעמידו קונטנדרית אמיתית לראשונה בהיסטוריה של הפרנצ'ייז.
לצפיה ב-'שמישהו יסביר לי '
שמישהו יסביר לי
04/01/2017 | 17:20
2
63
על מה צ'נדלר פארסונס עושה 22 מיליון דולר בשנה? על 5 נק' למשחק? 0 תועלת?
הבנאדם מרוויח יותר ממארק גאסול. בשנים נורמליות של הליגה הזו הגרוע הזה לא עושה 5 מיליון בשנה
לצפיה ב-'זו באמת נראית כמו טעות מצדה של ממפיס'
זו באמת נראית כמו טעות מצדה של ממפיס
04/01/2017 | 19:39
1
50
בתכלס צ'נדלר פרסונס עשה עונה טובה אחת בקריירה. ביוסטון. זו הייתה עונת חוזה.
מאז הוא חתם על המקס' בדאלאס (או כמעט המקס'?) במהלך שנראה הגיוני בזמנו. ההחתמה שלו  הרימה גבות בערך כמו חוזה המקס' שקיבל גורדון היוורד, שמצדיק את החוזה הזה עכשיו ביוטה.

הבעיה שהוא לא הצליח להישאר בריא ולהיכנס לרית'ם. הוא כל פעם החמיץ משחקים ובמיוחד בפלייאוף כשדאלאס הכי הזדקקה לו.

ממפיס כנראה קיוותה לקבל את הצ'נדלר פרסונס של עונת החוזה ביוסטון, מה שבאמת היה משדרג אותה כי היא צריכה כישרון התקפי. בינתיים היא מקבלת את השחקן שלא מצליח להישאר בריא וכשהוא משחק זה נראה רע. פרסונס לא שחקן גרוע והוא עוד יתאושש, אבל ההחלטה לשלם לו מקסימום נראית ממש לא טובה.
לצפיה ב-'נפצע כרוני'
נפצע כרוני
04/01/2017 | 21:00
41
היה מוסיף הרבה לממפיס לו היה בריא.

אני לא הייתי מהמר עליו בקיץ, אבל אחרי החוזה לקונלי, היו צריכים להביא עוד שם גדול בשביל שהחוזה הענק למייק לא ייראה תמוה.

לצפיה ב-'סיכום דנבר - סקרמנטו: זה מתחיל לקבל צורה'
סיכום דנבר - סקרמנטו: זה מתחיל לקבל צורה
04/01/2017 | 21:22
4
47
דנבר מגיעה שעות אחרי משחק נגד גולדן סטייט בעוד שיריבתה מסקרמנטו נחה יומיים מלאים. בעונה שעברה, סקרמנטו ניצחה את כל המפגשים בין הקבוצות; טיי לוסון [שבר בסינוס המקסילרי = אזור הלסת העליונה] התלבש, אבל הרגיש לא טוב והוחלט שלא ישחק. רודי גיי הפצוע יעדר משחק שלישי ברציפות [ותשיעי מהעשרה האחרונים].

רבע א':
פתיחה לא טובה של שתי הקבוצות, אבל דנבר צריכה להיות יותר מאוכזבת מעצמה, אולי עייפות, אבל מחטיאה שתי שלשות הכי פנויות שאפשר, ונמנעת בריחה ראשונה במשחק. אחרי 3:30 דקות בלבד, לדייב ייגר נמאס, והוא לוקח פסק-זמן ראשון כאשר נותרות רק 9 שניות על שעון ה-24. זה שמאמן מפסיק התקפה עם 9 שניות, לא רואים את זה, וזה אומר הכל על הדקות הלא טובות של הקבוצה. הקינגס לא מצליחים לייצר כלום בהתקפה. זה נראה רע כשמט בארנס או בן מקלמור הם מי שלוקחים את הזריקות. 4-8 דנבר.

חוזרים מפסק הזמן וזה נראה אחרת מבחינת שתי הקבוצות. יש משחק, בוקר טוב, התחלנו לשחק. קאזינס מתחיל לעבוד ועולה מהר ל-9 נק'. סל אחרי סל, שחקנים נכנסים טוב למשחק.

אמצע הרבע, פסק-זמן של דנבר עם יתרון 16-18 לסקרמנטו. אחרי פתיחה של 5/1 סקרמנטו קולעת 6 מ-7 הזריקות הבאות. שתי הקבוצות לא חפות מטעויות. חטיפה בהגנה, בארנס יוצא קדימה ומחטיא דאנק קל. זה טוב לנו מבחינת כספי, אבל גם מתסכל, אנחנו צריכים את הנקודות הקלות. בצד השני של המגרש, דריכה על הקו של דארל ארת'ור, איבוד לא מחויב.

4:29 לסיום הרבע, חילוף ראשון של סקרמנטו - ארון אפללו חוזר מפציעה ואיתו נכנס טוליבר. קופוס ומקלמור יורדים לנוח. בארנס, בהמשך, יורד גם הוא ומוחלף ע"י גארט טמפל. לא נראה טוב מבחינת כספי. אפללו מגיב ב-4 נק' מהירות, אבל גם מתקשה מול גאלינארי במהלך פוסט-אפ. אני חושב שעם סייז כמו של גאלינארי הייתי רוצה שחקן כמו עמרי כספי על המגרש.

28-29 לסקרמנטו בסיום הרבע הראשון. קאזינס מוביל עם 12 נק' [2 שלשות]. גאלינארי בשקט ובלי שהרגשת עם 11 נק' [4 מ-5 מהשדה]. הבחירה של ייגר לשחק נמוך מול גאלינארי לא פגעה בנו במישרין מעבר ל-2 נקודות שקלע על אפללו.

רבע ב':
עמרי כספי פותח את הרבע! #יבנה
פוזשן התקפה - מיד מרגישים את השינוי. כספי חותך ועושה ספייסינג גדול לגארט טמפל, שמנצל את זה כדי לזרוק על השומר שלו. מחטיא זריקה טובה וכספי נדחף במאבק על הריבאונד. מהלך האסל של כספי שומר לנו את הכדור. בהמשך זה מסתיים בסקנד צ'נס פוינטס מסל של אפללו.

פוזשן הגנה - סקרמנטו חוטפת בדפלקשן של הכדור, כספי מתחיל את היציאה מוקדם ומוצא את עצמו לבד, אבל במסירה אליו ווילסון צ'נדלר שם יד ומונע ממנו את הכדור. סקרמנטו חסרה בהגנה, אבל מארי מחטיא שלשה פנויה. היה לנו מזל.

פוזשן הגנה - כספי מקבל את ג'מאל מארי על הגב, אבל מארי לא אגרסיבי וזה ריבאונד קל של עמרי.

פוזשן התקפה - כספי מקבל מטוליבר ומנצל את הסקרין שלו כדי לחדור, עושה את היורו סטפ, אבל יוסוף נורקיץ' חוסם אותו. כספי על הריבאונד של עצמו, אבל מחטיא מקרוב. קופוס מתקן. דקות מצוינות של קופוס.

פוזשן הגנה - נורקיץ' מקבל בפיק אנד רול ומוצא את עצמו לבבבבבד, אבל כספי נעמד יפה ומשנה לו את הזריקה. גם צוות השידור של דנבר שם לב לעבודה של כספי בהגנה, ועל זה אני מדבר - לא הגיוני במשחק נגד קבוצה עם סייז כמו דנבר לא להיעזר בעמרי כספי.

פוזשן הגנה - כספי מאבד את ג'מאל מארי בשתי חסימות, אבל מארי מחטיא שלשה פנויה. לא זריקה הכי קלה, אבל אני מופתע שקלעי כמוהו לא מעורב מספיק במשחק עד עכשיו.

פוזשן הגנה - יופי עמרי! מארי חודר ללא הכדור ומקבל, אבל קאזינס ועמרי נמצאים שם לחסום אותו. כספי יוצא קדימה, מקבל ומגיע עד הטבעת, מחליט להוציא החוצה לשלשה של בארנס, שמחטיא זריקה פנויה.

פוזשן התקפה - כספי כופה שלשה מטווח סטף קרי ויורה אירבול. #קרינג'

2:29 לסיום המחצית, כספי יורד ביתרון 14. רבע טוב שלו, למרות שהוא בלי נקודות.

51-60 לסקרמנטו במחצית. דנבר עם 47% מהשדה, מסיימת טוב את המחצית, אבל מפסידה כרגע את המשחק על איבודי כדור - 10 במחצית מול 2 בלבד של סקרמנטו - ועל ריצת 0-15 של סקרמנטו במהלך כ-6 דקות שבהן דנבר לא קולעת. ארון אפללו עם 9 נק' [5/4 מהשדה] מהספסל. קופוס עם 12 נק' [6/5 מהשדה] וקאזינס עם 20. דנבר צריכה להרגיש מקופחת מהשיפוט. קאזינס קיבל כמה וכמה שריקות שלא היו, ובצד השני נורקיץ' ויוקיץ' לא קיבלו כבוד. זה גם עושה את ההבדל.

רבע ג':
רבע התקפי גדול של קאיזנס עם 11 נק', אבל בהגנה התקשה מול הסייז המטורף הזה שיש לדנבר, שניצלה את היתרון בצבע כל הרבע. דנבר השיגה כל פעם סל טוב שהוריד את ההפרש לחד-ספרתי, וזה הגיע עד ל-3 הפרש, אבל אז סקרמנטו קיבלה נקודות מקאזינס בצד השני. 88-94 לסקרמנטו אחרי שלושה רבעים. הקינגס קולעים ב-65% מהשדה ברבע הזה, אבל עדיין מפסידים את הרבע ב-3 נק'.

רבע ד':
כספי שוב פותח את הרבע! פוזשן הגנה - לא מצליח להשתלט על הריבאונד ודורך על הקו. כדור דנבר.

פוזשן הגנה - יופי עמרי! כספי כופה על וויל בארטון למסור תוך כדי זריקה, זה מגיע לג'אמיר נלסון שבחדירה כספי בא לעזור ומוציא לו את הכדור, שולח את גארט טמפל, שמסיים את זה בשתי נקודות. גם אם היה מחטיא כספי הגיע בטריילר להמשיך אותו.

פוזשן הגנה - נהדר! עמרי במשחק מצוין בהגנה. ג'מאל מארי מנסה לקחת אותו אחד-על-אחד, אבל כספי לא אוכל את הדריבל וקופוס מגיע לעזור ומוציא לו את הכדור מהיד.

פוזשן התקפה - כספי עובר בחסימה שמסדר לו קופוס ומקבל מסירה מהירה מטוליבר, אבל לא מצליח לתפוס את הכדור וזה נגמר באיבוד לא מחויב.

פוזשן הגנה - החטאה של דנבר, אבל יוקיץ' מקבל שריקה בניסיון להגיע לאופנסיב ריבאונד אחרי "דחיפה" של כספי. שריקה מטורפת. שחקן מסה כמו יוקיץ' לא צריך ליהנות ממאבק עם כספי שבכלל לא קפץ איתו, רק נגע בו עם הישבן. אני לא שורק על זה. פלופ רציני של יוקיץ'. הפוזשן משוחק שוב. זה נגמר בשלשה שמחטיא ווילסון צ'נדלר, עוד אחת שמחטיא במשחק חלש מאוד עד עכשיו, וריבאונד של כספי עם קצות האצבעות.

פוזשן הגנה - מארי מוסר ליוקיץ', כספי מאבד אותו פעם ראשונה במשחק ויוקיץ' מוצא אותו ללייאפ. לא סל קל של מארי, אבל הקדים את עמרי בחצי שנייה וזה הספיק לו לסיים.

פוזשן הגנה - איבוד כדור של אפללו מוביל למתפרצת של מארי, אבל סגירה נהדרת של טוליבר גורמת לו לייצר זריקה קצרה בלייאפ וכספי ראשון על הריבאונד החשוב. בצד השני זה מסדר שתי נקודות קלות. במקום 3 הפרש, זה 7 הפרש. אנחנו 5 דקות לסיום המשחק. משמעותי.

4:44 לסיום, קאזינס חוזר ביתרון 7. כספי יורד. דקות לא טובות של סקרמנטו בהתקפה, הכמה נקודות שעשתה היו בסלים קשים של סוף שעון, אבל ייגר הולך עם הסקנד יוניט ברבע הזה כשהוא לפחות מקבל מהם הגנה טובה שלא מאפשרת לדנבר להשיג יתרון, וזה נותן לקאזינס מנוחה ארוכה במיוחד.

קאזינס מסדר לחבריו 5 נק' מהירות ב-2 אסיסטים. גארט טמפל עם ריבאונד התקפה ואז סל. זה שוב 8-10 הפרש. בול גיים.

113-120 לסקרמנטו בסיום. למרות 18 שלשות ב-47% של דנבר, אחוז שלא ירד למעשה כל המשחק מאז הרבע הראשון, סקרמנטו יוצאת עם הניצחון. בדרך-כלל, כפי שכבר נאמר בסיכומים קודמים, כשסקרמנטו קולעת את הזריקות שלה - והפעם זה 11 שלשות ב-38%, וסה"כ מהשדה 52% - לא משנה הרבה מה הקבוצה היריבה עושה, סקרמנטו תשים את עצמה במצב טוב לנצח. העונה סקרמנטו בלתי מנוצחת ב-7 משחקים שבהם קולעת מעל 50% מהשדה. נכון, אתה לא רוצה לתת ליוסטון או גולדן סטייט לקלוע 18 שלשות נגדך, אבל ברור שנגד קבוצת בורדרליין פלייאוף כמו דנבר אתה חי עם זה בשלום.

בתמונה המצורפת -- עונה של 29 נק', 10 ריב' ו-3 אס' - רק שלושה ביג מנים ב-40 השנים האחרונות, והאחרון, שאקיל לפני 17 שנה, עשו את זה. קאזינס בדרך לעשות את זה גם. כדאי לציין שכל השלושה סיימו לפחות בטופ 5 בהצבעות ל-MVP.
לצפיה ב-'אם סקראמנטו תגיע לפלייאוף הוא כנראה יסיים טופ 5'
אם סקראמנטו תגיע לפלייאוף הוא כנראה יסיים טופ 5
04/01/2017 | 21:37
13
לצפיה ב-'- המשך - '
- המשך -
04/01/2017 | 21:57
2
22
מצטיין המשחק: דמרקוס קאזינס.
31 נק' [25-10 מהשדה, 7-3 מהשלוש כולל שתי זריקות סתמיות בגארבג' טיים שלא נכנסו, 8-8 מהקו], 6 ריב' ו-6 אס' [ללא איבודים] ב-34 דקות משחק. חצי ראשון הוביל אותנו, חצי שני לא נזקקנו לו אלא בכמה מהלכים סוגרי משחק בדקות האחרונות של הרבע האחרון. משחק טוב שלו, למרות האחוז הנמוך מהשדה. זה משחק 16 העונה של 'בוגי' עם 30 נק' או יותר. זה די מדהים איך הקליעה שלו משלוש נהייתה אוטומטית ואני רואה נתון שמבין עשרת הסקוררים המובילים העונה בליגה הוא קולע משלוש באחוז הכי טוב, שזה כבר לא פייר. כמעט אין את התחושה של "זריקה רעה" גם אם יוצא אליו שחקן. לא יודע, אבל זה נראה שהוא סופר בלטות, זה ממש מחושב אצלו, יד כל כך רכה, משהו לא נורמלי.

מילה טובה גם לקוסטה קופוס, במשחקו הטוב העונה, עם שיא עונתי של 18 נק' [9-8 מהשדה] ב-29 דקות. חלק מהקליעות היו בזריקות פלוטר / הוק שלא תמיד נכנסות, אז המזל היה איתו, אבל במצ'אפ לא קל הוא עשה לנו נקודות קלות כשהיינו צריכים ואי אפשר להגיד שניצחנו לא גם בזכותו.

מילה טובה גם לדארן קוליסון [26 נק' - שיא עונתי; ו-7 אס']. אמנם המספרים נראים נהדר, אבל חלק לא מבוטל מהנקודות הגיעו בלייאפים בהגנה נוראית. יאמר לזכותו שהוא זיהה, חדר ולקח את הנקודות הקלות, אבל זה לא שהוא היה יותר מדי דומיננטי. בכל זאת, טוב לראות אותו נותן משחק טוב אחרי חודש חלש, אולי המשחק הטוב ביותר שלו העונה. אם הוא יתחיל להיכנס למומנטום סקרמנטו פתאום נראית קבוצה אחרת.

מהספסל, ארון אפללו היה נהדר [19 נק' - שיא עונתי, ב-8 מ-11 מהשדה] ובמיוחד בחצי הראשון נתן נקודות חשובות במהלכים עם הגב לסל, שזה הגו-טו-מוב שלו, ואם זה עובד הוא שווה דקות [שיחק 30 דקות].

בדנבר, גאלינארי בערב נהדר של 24 נק', ב-8 מ-12 מהשדה [4-6 משלוש]. הוביל את דנבר כל המשחק. לא לשכוח שבקיץ הבא אנחנו מארחים אותו ביד-אליהו.

יוקיץ' [18 נק', 7 ריב' ו-5 אס'] ונורקיץ' [16 נק', 6 ריב' ו-4 אס'] זה צמד-חמד. לא צריך להגיד את זה, היום כולם יודעים מה הם נותנים, אבל באמת שזו חוויה לצפות בהם במשחק שלם. מגוון התנועות שלהם עם הגב לסל הוא הרחב היום בליגה.

איכזבו - מודיאיי [5 נק' באחוזים רעים] וצ'נדלר [10 נק' באחוזים רעים וחוסר קלאצ'יות מתי שהיה צריך אותו]. לא שאני מתלונן.

ליין כספי: 0 נק' [3-0 מהשדה, 1-0 מהשלוש], 5 ריבאונדים [1 בהתקפה], אסיסט [ללא איבודים] וחטיפה ב-17 דקות משחק; כן, אני קורא עברית ואני יודע ששחטו אותו באתרים הישראלים, אבל האמת רחוקה מ'קיבל 17 דקות ולא קלע = משחק חלש', וזה לא נכון להסתכל על הבוקס סקור ולהסיק מסקנות. עמרי במשחק הגנה נהדר, אולי הטוב ביותר שלו עד כה העונה, וכמי שראה את כל המשחקים אני די משוכנע בזה. עבודה יוצאת דופן על ג'מאל מארי, שאולי הוא לא השחקן הדומיננטי של לפני הפציעה, אבל זה שחקן עם יכולת מוכחת לעשות נקודות וכספי שיתק אותו. שוב אני אומר, מדד הפלוס / מינוס זה לא נתון להסתמך עליו בשום צורה, אבל זה עוד משחק שעמרי רושם את הנתון הטוב בסקרמנטו [פלוס 14], ולמעשה את הנתון הטוב מבין כל 22 השחקנים ששותפו במשחק.

המשחק הבא - בק טו בק, הלילה חוזרים לסקרמנטו ומארחים את מיאמי שגם היא שיחקה אתמול, אבל בהרכב חסר. אני לא טורח לבדוק עם כמה שחקנים מיאמי תשחק הלילה ועם מי, אבל זה צריך להיות מאסט ווין מבחינתנו. את המפגש הקודם במיאמי הפסדנו בפוזשן האחרון. בלילה שפורטלנד פוגשת את גולדן סטייט, סקרמנטו בהזדמנות טובה "לברוח". כדאי לציין בהזדמנות הזו שסקרמנטו עם 15 ניצחונות ב-34 המשחקים הראשונים של העונה לעומת 15 ניצחונות ב-36 המשחקים הראשונים של העונה שעברה. זה נראה לנו כמו עונה מפתיעה של סקרמנטו, אולי פלייאוף ראשון אחרי 11 שנה, אבל האמת היא שהקבוצה בעונה שעברה עמדה בקצב והיתה באותה סיטואציה בדיוק - במאבק על הכרטיס השמיני מול פורטלנד. ואז הגיעה מפלה בסוף ינואר [8 הפסדים ב-9 משחקים] ופורטלנד ברחה. ההבדל הוא לכאורה בלוח המשחקים - סקרמנטו תיכנס בקרוב לרצף משחקים שלפחות לחלקם תגיע פייבוריטית, אבל אסור לשכוח שעד סוף נובמבר של העונה שעברה קאזינס הספיק להיעדר מ-8 משחקים [בהם סקרמנטו ניצחה רק משחק אחד], ככה שלא נכון להשוות לעונה הנוכחית, שבה קאזינס נעדר ממשחק אחד בלבד עד כה. רוצה לומר, סקרמנטו בקצב הנכון, אבל נהנית יותר מהחולשה של יריבותיה מאשר נראית באמת כמו קבוצת פלייאוף.
לצפיה ב-'ההגנה של כספי, התנועה בהתקפה'
ההגנה של כספי, התנועה בהתקפה
04/01/2017 | 23:20
1
33
כמה דברים להתעכב עליהם. לא רציתי להקדיש לזה יותר מדי מחשבה כשאנחנו בבק טו בק, למי יש זמן, אבל קל יותר לעשות את זה אחרי ניצחון.

לאחרונה התחלתי לפתח את כישורי עריכת הוידאו שלי [שהם אינם טובים to begin with], ולמרות שעברנו כמעט מחצית הדרך, אני חושב שהעונה מספיק ארוכה כדי להתחיל "לשלוף" מדי משחק או שניים את המהלכים הלא-נראים של עמרי כספי שעושים את ההבדל והופכים אותו ל"עמרי כספי" - בעיקר התנועה בהתקפה, אבל במשחקים כמו הלילה נגד דנבר, גם הגנה טובה, במצ'אפים הנכונים לו.

אני לא יכול להתחייב לעשות את זה אחרי כל משחק, וזה תלוי ביכולת של כספי לייצר מהלכים כאלה, אבל אני אשתדל. הכוונה היא לא להאדיר את כספי, אני בהחלט חושב שמהלכים לא טובים שלו יזכו גם לתגובה ממני, ומי שקורא את הסיכומים יודע שאני מרבה לבקר את ההגנה של עמרי מתי שצריך.

אם יש תחושה אחרי משחק כמו נגד דנבר שהיה לו "משחק חלש" כי שיחק 17 דקות ולא קלע, אז זה חבל לי. היו דברים טובים. למשל, מהתנועה שלו בהתקפה. בדברים האלה אפשר לבנות כל משחק קובץ, כי הוא באמת מוסיף למשחק הרבה ומשנה את הקבוצה.

זה נמשך עם מקבץ מהלכי הגנה שמראה איך דנבר ניצלה את הבדלי הגובה לטובתה לעומת המצב שבו כספי הוא זה שמשחק ושם את הפריים הארוך שלו מול השחקן הגבוה.

דונט הייט! אני לא פיני גרשון ולא עובד עם ג'ובה! לא מתיימר ללמד אף אחד כלום. רק רוצה שלא נצא בתחושה שכספי לא תרם כלום. הוא תורם, לא כמו שהייתי רוצה לראות אותו, אבל הוא חלק מקבוצה שעושה את הדברים נכון כרגע. לא רואים את זה בבוקס סקור אבל זה גם בזכותו.

** לא קריטי להתייחס לזה, אבל: כריס היינז, בקיץ האחרון מי שעשה את המעבר מה'פליין דילר' של קליבלנד ל'ESPN', יוצא בפוסט נחמד ו ארוך שסוקר את מצבה של פורטלנד טריילבלייזרס. אפשר להסכים או לא על חלק מהדברים שהוא מזכיר, אבל דבר אחד שאני לא יכול להסכים איתו זה שהוא "מציע" לפורטלנד לנסות להביא את קאזינס אליה, אבל שהקבוצה, לפי מקורות, היא זו שלא מעוניינת. סקרמנטו תשלח לקבוצה שמתחרה איתה על הכרטיס האחרון לפלייאוף את דמרקוס קאזינס. לא יודע.

להתראות בשמחות סקרמנטו קינגס ואחרות!
כבר הלילה נגד מיאמי. איפה אתם 'ערוץ הספורט'? הבטחתם עמרי כספי, חגגתם את הישראלי הראשון ב-NBA . כמה משחקים שידרתם העונה? 3 ? 4 ? זה לא בסדר. לי זה לא משנה, אבל אני יודע שילדים שאוהבים כדורסל ורוצים לצפות בעמרי כספי [ובשבילם זה אפשרי רק כשמשודר בערוץ, כי אז הם יכולים להקליט ולצפות אחרי בית-ספר בשעות נוחות] לא מקבלים תמורה. הם הקהל הדמוגרפי שלכם. אולי יש לזה הסבר, אולי הליגה כופה עליכם את לוח השידורים שלה? תסבירו, שנדע, שנבין מה הולך פה.
לצפיה ב-'נצל"ש - אימון נבחרת ישראל בבייסבול ! בואו בהמוניכם ! '
נצל"ש - אימון נבחרת ישראל בבייסבול ! בואו בהמוניכם !
04/01/2017 | 23:50
21
בספטמבר נבחרת ישראל בבייסבול העפילה לאליפות העולם בפעם הראשונה בהיסטוריה. מחר [יום חמישי] בין 16:00 ל-18:30 תערוך הנבחרת אימון מיוחד בכפר הבפטיסטים, פתח-תקווה, הפתוח לקהל הרחב. עשרת השחקנים הבולטים שכיבדו אותנו בנוכחותם הם ראיין לברנווי, סאם פולד, קודי דקר, טיי קלי, אייק דייויס, קורי בייקר, ג'וש זיד, גייב קפלר, ג'רמי בלאייק וג'ון מוסקוט. קלי [ניו יורק מטס] ערך את הופעת הבכורה שלו בליגה הבכירה העונה. מוסקוט [סינסינטי] הגיש העונה 21 אינינגים בליגה הבכירה, אך הוחזר לקבוצת הפיתוח בהמשך. אייק דייויס בן ה-29, שחקן עם ותק של 7 עונות בליגה הבכירה [כולל העונה בכמה משחקים במדי הניו יורק יאנקיז], הוא אולי השחקן המוביל ברשימה, שחקן באמת איכותי בכל קנדה מידה, אך כזה שטרם הצליח לממש את כל הפוטנציאל של שחקן מוביל בליגה. השחקן שאני אולי הכי נרגש בהגעתו הוא סאם פולד שנבחר בסיבוב העשירי של דראפט 2004 ע"י קבוצתי האהודה שיקאגו קאבס, ושבה גם הגיע לליגה הבכירה בין 2007 ל-2010. לאחרונה שיחק בליגה הבכירה ב-2015 במדי אוקלנד. אם כבר מדברים על אוקלנד, שחקן שהועבר לאחרונה בטרייד מאוקלנד לסיאטל ולצערנו לא הגיע בסופו של דבר לארץ הוא דני ולנסיה, שחקן מצוין גם לא בקרב היהודים. כנראה שבתקופה הזו של השנה ואחרי עונה ארוכה וקשה שבה דיברו לא מעט על טריידים שלו ועל בעיות שלו בחדר ההלבשה עם שחקנים אחרים, העדיף לנצל את הזמן למנוחה. אולי יצטרך בהמשך לאליפות שתיערך בחודש מארס.

אני מבין שבאימון יוצעו למכירה גם מרצ'נדייז של הנבחרת. בהחלט ערב נחמד לכל מי שמחפש לנצל את ההפוגה בגשמים לפעילות ספורטיבית בחוץ [או במילים אחרות: לברוח מבת הזוג לאיזה שעתיים!].
לצפיה ב-'אז עכשיו הפריק גם הפך לקלאץ'?'
אז עכשיו הפריק גם הפך לקלאץ'?
05/01/2017 | 07:27
48
סופרסטאר!

לצפיה ב-'דיאנדרה ג'ורדן - איך נזכור אותו?'
דיאנדרה ג'ורדן - איך נזכור אותו?
01/01/2017 | 23:05
39
109
אני יודע שעוד מוקדם, אבל לא יהיה מוגזם לומר שדיאנדרה הוא סוג של סנטר הגנתי מושלם, כזה שהגנתית מספק כל מה ששחקן הגנה יכול לספק - הגנה על הטבעת, הגנה על הפיקנרול, גם בצבע וגם מחוץ לצבע ובנוסף אחד הריבאונדרים הטובים אי פעם.

מתוך הנחה שעד דעיכת הגיל הוא ימשיך להיות כזה (לא רואה סיבה שלא) - איפה תמקמו אותו בין גדולי הביג מנים ההגנתיים בכל הזמנים?
השמות שעולים לי לראש:
טים דאנקן
האקים אולג'ואון
בן וואלאס
דניס רודמן
ביל למביר
דייויד רובינסון
ביל ראסל
דיקמבה מוטומבו

מוזמנים כמובן להוסיף עוד, בטוח שכחתי הרבה
לצפיה ב-'מוסיף סרטון למחשבה'
מוסיף סרטון למחשבה
01/01/2017 | 23:41
2
66
דוגמה להגנה של דיאנדרה על הווריורס שנה שעברה
שימו לב מי השחקן שהוא שומר עליו הכי הרבה
לצפיה ב-'לא סרטון היח"צ הכי טוב...'
לא סרטון היח"צ הכי טוב...
02/01/2017 | 03:06
48
כמעט בכל פעם שהוא שומר על קרי זה נגמר בסל
לצפיה ב-'זו שאלה קשה'
זו שאלה קשה
02/01/2017 | 00:03
4
84
דאנדרה הוא אחד משחקני ההגנה הטובים בליגה בשנים האחרונות אבל לא זכורה לי עונה יוצאת דופן שלו. כזו שתיזכר לעוד הרבה שנים.
בתכלס אתה שואל על יכולת הגנתית נטו אבל קשה להפריד. השחקנים שציינת היו מאוד הישגיים בקריירה שלהם. למשל אם תסתכל skill for skill אני חושב שדוראנט>קובי, אבל בדירוג היסטורי של השחקנים הטובים בכל הזמנים קובי יקדים אותו. לא בגלל שמכלול היכולות שלו גבוה יותר אלא בזכות הרבה יותר הישגים. אז הקושי להסתכל על יכולות נטו ולהתעלם ממה שמסביב הוא רלוונטי על אחת כמה וכמה, כשאתה מכניס את דאנדרה ג'ורדן וטים דאנקן לאותה משוואה.

קושי נוסף הוא המחשבה שדאנדרה "ימשיך להיות כזה". אפשר לדמיין אבל זה לא אותו דבר כמו לחוות. כרגע דאנדרה לא מרגיש לך כמו שחקן מיתולוגי... יכול להיות שעוד כמה עונות ברמה הזאת ואולי איזה תואר DPOY הוא כן יצרב כך בזיכרון.

בתכלס את רוב השחקנים ברשימה אני לא מכיר מספיק טוב. כנראה שנכון להיום דאנדרה ידורג די נמוך ברשימה הזאת, נכון לסיום הקריירה שלו אני באמת לא יודע מה להגיד.

שני שמות שמאוד חסרים ברשימה הם קווין גארנט ודוויט הווארד. שניהם יחד עם טים דאנקן ובן וואלאס הם שחקני ההגנה הכי גדולים של שנות האלפיים.
לצפיה ב-'את גארנט בהחלט שכחתי בחטאי'
את גארנט בהחלט שכחתי בחטאי
02/01/2017 | 00:38
2
64
על הווארד חשבתי וחלטתי לא להוסיף כי הוא דוגמה לסנטר שבשיאו היה טוב הגנתית בערך כמו דיאנדרה (כמובן שהתקפית היה הבדל של שמיים וארץ) אבל השיא לא נמשך יותר מידי זמן כך שאני די בטוח שDJ יקדים אותו אלא אם כן יחווה גם הוא פציעות שיגבילו אותו.

אם הכנסתי את דיאנדרה ודאנקן לאותה המשוואה אז כמובן שהכוונה שלי היא להתעלם לגמרי מהחלק ההתקפי ולהתרכז רק בהגנתי. בן וואלאס ודניס רודמן למשל היו שחקנים מאוד מוגבלים אבל זה לא מפריע להם להיזכר כעלית של שחקני ההגנה לאורך ההיסטוריה. השאלה האם דיאנדרה נמצא בקאליבר הזה או לא.

גם אני לא יודע, מעניין מה יש לחבר'ה היותר ותיקים שזוכרים עוד כמה שמות להגיד בנושא (או לחובבי היסטוריה שיש להם מחסן קלטות של משחקי NBA מהעבר )
לצפיה ב-'אם ככה אז סבבה'
אם ככה אז סבבה
02/01/2017 | 10:40
1
54
אתה פשוט dissing את דוויט כרגיל

דוויט הוא אחד מ-3 השחקנים היחידים בהיסטוריה של הליגה שזכה בתואר "שחקן ההגנה" 3 פעמים. הנתון הזה לבדו חייב להכניס אותו לכל רשימה של ביג מן הגנתיים.

דוויט בשיאו היה שחקן הגנה יותר טוב מדאנדרה. הוא החזיק על הגב את אורלנדו של טורקוגלו, ג'אמיר נלסון, רשארד לואיס, ראיין אנדרסון וכו' והפך אותם לקבוצת הגנה מהעלית. למעשה כל שיטת המשחק שלהם (4 סביב 1) הייתה יכולה להתקיים בזכות היכולת ההגנתית שלו, בזמנו זה היה יחסית פורץ דרך.

אתה טוען שהשיא של דוויט היה קצר אבל כבר היום הוא בטופ 25 ריבאונדרים של כל הזמנים ובטופ 20 חוסמים. אלה נתונים של קריירה, אתה לא יכול להגיע אליהם בזכות peak קצר. כמובן שדוויט ימשיך להתקדם בדירוגים האלה הרבה מעבר לחבר'ה כמו בן וואלאס או דניס רודמן.

דוויט שייך בקלות לרשימה הזאת... זה אפילו לא debateable.
לצפיה ב-'מקבל '
מקבל
02/01/2017 | 13:30
7
לצפיה ב-'מסכים '
מסכים
02/01/2017 | 13:40
39

אגב אך ורק בתור שחקן הגנה הוא ייזכר יחד עם רוב השמות האלה כנראה מלמטה. בתור שחקן שלם, הוא די בינוני  
לצפיה ב-'ממש מוקדם'
ממש מוקדם
02/01/2017 | 07:25
1
69
כרגע הוא אפילו לא קרוב להיכלל בין השמות שציינת, לא כי הוא פחות טוב מהם (הגנתית, התקפית אפילו רודמן יותר טוב ממנו) אלה בגלל שאתה מדבר על קריירות ארוכות שנים ושל דיאנדרה בקושי באמצע ורק עכשיו הוא מגיע לשיא שלו.

אני חייב לציין שראיתי רק משחק אחד של הקליפרס העונה, מול דטרויט ומאוד התאכזבתי מדיאנדרה שהיה מזעזע אבל אני מניח שזה לא משהו אופייני לו.

ואם כבר ביג מן הגנתיים אז יש איזה אחד בשם אולנזו מורנינג שממש לא מקבל מספיק קרדיט על ההגנה שלו ורבים שוכחים (או לא יודעים) שבשיאו, הוא היה היחיד שהצליח לעצור את שאקיל.

לצפיה ב-'לעצור את שאקיל?'
לעצור את שאקיל?
02/01/2017 | 11:40
58

שאקיל שם עליו 30 נקודות ב-57% מהשדה בממוצע בעונה הסדירה. לא חושב שהם נפגשו בפלייאוף..
לצפיה ב-'שמע ליאור'
שמע ליאור
02/01/2017 | 10:12
2
66
אני מחזיק ממך כמישהו שמבין כדורסל, אז בוא לא נגיד את השם של דיאנדרה ואולג׳ואן באותה נשימה...

בכלליות אני לא חושב שהוא אחד הגדולים, אני גם די בטוח שהוא לא ייכנס להיכל התהילה.

אי אפשר להשוות אותו לסנטרים כמו שאק, אולג׳וואן, רובינסון, יואינג, מורנינג וגם לא לדאנקן או גארנט, אלה שחקנים שהקבוצה התבססה עליהם. על דיאנדרה לא מתבססים התקפית. הוא בסה״כ השחקן השלישי בחשיבותו בקבוצה לא כזו מרשימה (עשו פעם או פעמיים גמר קונפרנס בשש שנים האחרונות?).

אם הוא יספיק לאגור בקריירה איזו אליפות, יש מצב שיזכרו אותו כמישהו שעשה משהו. אחרת הוא סתם יהיה שחקן טוב בעשור בו שיחק, כמו שזוכרים את מיץ׳ ריצ׳מונד או לארי ג׳ונסון לדוגמא.
לצפיה ב-'הגנתית, חבר. אני מדבר רק על הגנה'
הגנתית, חבר. אני מדבר רק על הגנה
02/01/2017 | 13:29
1
54
חלילה לא משווה את דיאנדרה לשחקנים האחרים ברשימה בשום אלמנט שהוא לא הגנה.
לצפיה ב-'הבנתי. אין לי מה להוסיף על מה שכתבו.'
הבנתי. אין לי מה להוסיף על מה שכתבו.
02/01/2017 | 13:53
9
לצפיה ב-'הוא עדיין לא שומר אחד על אחד גדול בפוסט.'
הוא עדיין לא שומר אחד על אחד גדול בפוסט.
02/01/2017 | 13:29
1
58
ראינו לפני שנתיים את טים דאנקן די מוחק אותו בפלייאוף. הקליפרס ניצחו בסדרה אבל דאנקן שבתאכלס היה כבר ממש ברגליים האחרונות שלו עשה לו בית ספר בפוסט.

מבחינת רים פרוטקשן, סוויצ'ים על שחקנים אחרים, הלפ דיפנס וכו' הוא באמת מעולה כבר עכשיו.
לצפיה ב-''
02/01/2017 | 13:44
5
לצפיה ב-'היתה שיחה מעניינת באולפן TNT'
היתה שיחה מעניינת באולפן TNT
02/01/2017 | 15:51
21
71
צריך לציין שבאולפן היו בארקלי, קני, שאק   וגם קווין גארנט וקווין מקהיל

ונשאלה השאלה הם הביג מאן הדומיננטי הלך לעולמו, בגלל שהשיטה משתנה
והיום מצפים מגבוה שיעשה נזק גם מיחוץ לרחבה, והיום להיות ביג מאן טוב זה לא מספיק להיות דומיננטי מתחת לסל, אתה צריך לקלוע טוב מבחוץ אולי לשים שלשה פה ושם, אז בארקלי קפץ ואמר שזה בגלל שהגבוהים היום מסריחים ועוד כמה שנים הגבוה יחזור. אחרים טענו שזה לא מספיק כי קבוצות לא רוצות לשחק כך יותר.

התשובה של קני היתה מעניינת ואולי הכי נכונה, הגבוה העתידי, לא יהיה חייב שיהיה לו רפטואר לקלוע שלשות וכו׳, אבל מה הוא יהיה חייב לדעת לשמור על ״השלוש״

הכוונה שלו לדעתי, שיש גבוהים שהם רים פרוטקטורים מעולים, אבל שהשחקן שלך יוצא החוצה, לא תמיד הם יודעים לצאת איתו או אפילו להתמודד איתו שהוא נמצא רחוק מהסל, אם הגבוה ידע לשמור גם רחוק מהסל, והוא יהיה מאוד דומיננטי מבחינה התקפה מתחת לסל, אפשר יהיה לחלק מהקבוצות לבסס את השיטה שלהם על משחקים פנים והחוצה.

אני יודע שזה לא קשור לשאלה, אבל חשבתי שזה מקום טוב להביא את זה.
לצפיה ב-'או שילמדו לשמור אזורית ואז הביג מן יכול לחנות מתחת לסל'
או שילמדו לשמור אזורית ואז הביג מן יכול לחנות מתחת לסל
02/01/2017 | 23:59
20
12
לצפיה ב-'3 שניות הגנתי...'
3 שניות הגנתי...
03/01/2017 | 11:28
19
40
לא ממש מאפשר חניה מתחת לסל.
לצפיה ב-'לרוב הקבוצות גם יש קלעים טובים מכדי שישמרו עליהם איזורית'
לרוב הקבוצות גם יש קלעים טובים מכדי שישמרו עליהם איזורית
03/01/2017 | 16:26
18
14
לצפיה ב-''
03/01/2017 | 16:51
4
לצפיה ב-'אז 4 אזורית אחד אישית '
אז 4 אזורית אחד אישית
03/01/2017 | 17:42
2
42
או להפך :)

מה גם לרוב הקבוצות יש עדיין שחקן מוגבל התקפית שאפשר להצמיד אליו את השחקן הגבוה המוגבל הגנתית...
לצפיה ב-'הפינה תהיה חשופה'
הפינה תהיה חשופה
03/01/2017 | 22:51
38
ואם לא, אז בק דור לסל.  לא הייתי מהמר על זה לאורך משחק שלם. הגנה טובה היא הגנה שדוחפת אותך לעשות משהו מסוים על המגרש שאתה פחות טוב בו.

לצפיה ב-'ראינו את גולדן שומרת 4 אישית אחד איזורית'
ראינו את גולדן שומרת 4 אישית אחד איזורית
06/01/2017 | 12:53
8
מול ממפיס לפני שנתיים ומול אוקלהומה בשנה שעברה.
זה היה ניסיון מעניין שעבד להם מול ממפיס. הת'אנדרס הצליחו להתמודד עם זה בזכות חיתוכים של רוברסון מהוויק-סייד והיכולת האתלטית שלו לסיים לובים ולקחת ריבאונדים.
לצפיה ב-' אזורית זו לא באמת אופציה בNBA'
אזורית זו לא באמת אופציה בNBA
03/01/2017 | 18:57
13
49
בטח לא בעידן שבו מה שההתקפה הכי רוצה זה שיתנו לה להפציץ מבחוץ חופשי.
לצפיה ב-'זה מיתוס'
זה מיתוס
04/01/2017 | 15:39
12
38
איזורית יכולה להגן מצויין על קו ה-3. מאצ׳אפ זון (איזורית שהופכת לאישית) עוד יותר.

יש גם הגנות איזורית כמו 3-2 שלא בנויות על גבוה שחונה מתחת לסל (כי אסור בליגה את זה).

ב-NBA פשוט לא כל כך אוהבים לשמור, בטח הסטארים, ויתרה מכך רוב השחקנים לא מספיק אינטילגנטים בשביל לשמור הגנה איזורית שדורשת הרבה יותר הבנה מאישית.

לצפיה ב-'לא מסכים עם המשפט האחרון שלך'
לא מסכים עם המשפט האחרון שלך
04/01/2017 | 16:02
11
40
לדעתי הרבה יותר קל להבין אזורית. כל אחד יודע איפה הוא אמור להיות ופשוט זז לכיוון הסטרונג סייד. באישית אתה תאורטית יכול להיות בכל מקום לפי תנועת השחקן שאתה שומר עליו, הרבה יותר תקשורת בין השומרים, האם עושים חילוף/לא עושים במקרה של פיק, על מי מביאים עזרה ובאיזה טווח וכו'.

כל המטרה של אזורית זה לגרום לקבוצות שלא קולעות טוב להפציץ מבחוץ. לא סתם אתה רואה את זה הרבה ביורוליג או בליגות נחותות יותר שם שחקן של 35% מה3 נחשב לקלעי טוב וכשיש שחקן של 40% הוא מאלץ אותך לעבור לאישית. בNBA בכל קבוצה האידאל זה שיהיו לפחות שניים-שלושה כאלה על הפרקט בכל רגע נתון. עוד חיסרון באזורית זה שקל לנצל מולה מיסמצ'ים, ולכל קבוצת NBA שמכבדת את עצמה יש את השחקן הזה שיידע להעניש אותך על מיסמצ'. 

נגד שיקאגו זה אולי יכול לעבוד טוב.
לצפיה ב-''
04/01/2017 | 17:05
2
לצפיה ב-'אפשר לשאול מה הנסיון שלך ב-5 על 5?'
אפשר לשאול מה הנסיון שלך ב-5 על 5?
04/01/2017 | 17:22
9
35
כי לדעתי מה שכתבת בהודעה הנ״ל הוא פשוט לא נכון.

פסקה 1:
איזורית זו הגנה הרבה יותר מורכבת מאישית. באישית יש רוטציות, שקיימות גם באיזורית. באיזורית יש הרבה יותר להבין, כי זה לא רק הרוטציות, זה גם איך ההגנה מגיבה להתקפה (כמו תרגילים מבוססי העמסה לדוגמא), והיכן לעשות טראפ, איך ההגנה שלי כשחקן משתנה כאשר אחרים עושים טראפ. זה מאוד פשוט, אם באישית לכל שחקן יש מטרה - לעצור את השחקן שלו, אז באיזורית אתה אמור לעשות אותו דבר, רק שהשחקן שלך מתחלף כל הזמן. רק שאתה צריך להיות מסונכרן עם ארבעה מגנים אחרים. איזורית היא הרבה יותר מורכבת.
למה שאלתי על הנסיון שלך ב-5 על 5? כי גם אם אתה משחק בקבוצה ששומרת אישית 40 דקות, אז באימונים שומרים איזורית, כי כדי לדעת איך להתקיף נגד איזורית, אתה צריך לדעת לשמור אותה. מתרגלים איזורית הרבה יותר באימונים מאישית.
כל מה שכתבת בפסקה הזו - ההיפך הוא הנכון. חד וחלק.

פסקה 2:
המטרה של איזורית היא לא לגרום לקבוצות לקלוע מבחוץ. זה קשקוש בלבוש. איזורית מטבעה מצופפת את הצבע ויותר קל ״לנצח״ אותה בקליעות משלוש, אבל המטרה של איזורית היא לא לגרום לקבוצה השניה להפציץ. המטרה של איזורית היא או להקשות על שחקן אחד שאינך יכול לעצור באישית, או להחביא שחקן מסויים בהגנה.
נגד איזורית מאוד קשה לנצל מיסמאצ׳ים, כי גם קשה ליצור אותם (לייצר חילוף), וגם קשה להגיע אליהם. באיזורית לא תראה גארד שומר על גבוה בפוסט לדוגמא. ואם הגעת למיסמאץ׳, הקטע באיזורית טובה שהיא יודעת להגיב אליו מהר מאוד.

לא יודע למה סימנו לך על ההודעה הזו, היא פשוט לא נכונה.

הסיבות של שלא שומרים איזורית ב-NBA הן מה שציינתי לעיל, וגם העובדה שיש Defensive 3 seconds, מורידה מספר סוגי איזוריות פופולריות כמו 2-3 ו-1-3-1.
לצפיה ב-'אני שמח ששאלת'
אני שמח ששאלת
04/01/2017 | 18:38
8
32
במקרה יש לי ניסיון בליגות לא מקצועניות (לא רלוונטי) ובעבר היותר רחוק גם בליגת נוער (יותר רלוונטי). ולמה אני שמח? כי שיחקנו אז אזורית 90% מהזמן. פשוט כי כשמדובר בילדים בני 15-17 הנטייה היא לא לסבך אותם יותר מידי (לא תמיד זה מה שחכם לעשות) ואנחנו פשוט שיחקנו אזורית הרבה יותר טוב. לי בכלל היו חיים משוגעים כי הייתי הסנטר והייתי פשוט צריך לחנות מתחת לסל ולהגן על הטבעת - כנראה התכונה הבולטת אצלי, לא היה צריך לדעת שום דבר מיוחד.

חד וחלק זה בטוח לא כי מה שלך טריוויאלי יכול להיות מסובך לאדם אחר ולהיפך. אנשים שונים כישורים שונים וזה.

אין הגנה מושלמת, להכל יש יתרונות וחסרונות. כשאתה מצופף את הצבע אתה חשוף יותר לקליעה מבחוץ - כל מאמן לוקח את זה בחשבון, לא משנה איך אתה מנסה לכבס את המילים.

כשאמרתי שזה חשוף למיסמצ'ים לא התכוונתי בהכרח לגבוה מול גארד. קח דוגמה - אתה משחק אזורית 3-2 מול קליבלנד. 2 גבוהים באזור הלואו פוסט, 2 שחקני כנף כל אחד בצד אחד והרכז על הקשת באמצע. מה ימנע מקווין לאב שלשות חופשיות? הנטייה של ההגנה תהיה שהשומר בכנף ייצא אליו וזה נותן להתקפה 2 אפשרויות נהדרות באותה המידה: או שלאב קולע מעל שומר נמוך יותר או שדרך הנעת כדור מהירה מוצאים את היד הפנויה (קל בקבוצה שלאב ובעיקר לברון משחקים בה). דוגמה אחרת - שחק אזורית מול גולדן סטייט ותמיד אחד מבין תומפסון ודוראנט יישמר ע"י שחקן נמוך ממנו (אחד משחקני הכנף). תוסיף לזה את היכולת שלהם ושל קרי לשחרר שלשה בעשירית שניה ותקבל חגיגת שלשות.

לי ממש לא נראה יותר הגיוני שבNBA מעדיפים "לא לשמור" מאשר פשוט לא מאמינים בהגנה הזו. החסרונות פשוט עולים על היתרונות.
לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
05/01/2017 | 09:32
7
26
שאלה, שהיית עומד באמצע היית מדבר? ״שחקן עובר״, ״9 חותך״ או כאלה? והאם באישית גם היית מדבר?

(מנסה להוביל אותך לתיאום הקבוצתי שנדרש באיזורית, שזה פשוט משהו שהרבה יותר קשה לבנות מסתם לשמור אישית).

בקשר להגנות עצמן, לכל דבר יש מספר פתרונות, יש טראפים בפינה, אנחנו היינו שומרים איזורית שהופכת לאישית איך שהכדור מגיע לפינה, לדוגמא, יש המון דברים שעושים.

ודבר אחרון, לתת את גולדן וקליבלנד כדוגמא זה הכי לא נכון כי זה שתי קבוצות שלא מייצגות שום דבר.

לצפיה ב-'אחלה דיון, אני אוסיף כמה מילים משלי'
אחלה דיון, אני אוסיף כמה מילים משלי
05/01/2017 | 13:45
5
26
1. לכל סכמה הגנתית בכדורסל יש יתרונות ויש חסרונות. הגנה איזורית מטבעה מקשה יותר על חדירה לסל ועל משחק פוסט (ואתה באמת רואה שמירה איזורית כששחקנים מקבלים כדור בפוסט). מצד שני, ה-trade off של "איזורית בכל מצב" הוא בשמירה על קשת השלוש.

2. מה שנכון לליגה ברמה X לאו דוקא יהיה נכון לליגה איכותית יותר או פחות. בסופו של דבר הכדור יותר מהיר מהאתלט הכי גדול, וכשיש לך ב-NBA שחקנים שמסוגלים לקלוע באחוזים טובים זריקות מטר מאחורי קשת השלוש, אתה חייב להיצמד אליהם.
כנ"ל לגבי שחקנים שלא יעזור שתסגור עליהם מהר, כי הם לא צריכים יותר מחצי שנייה כדי לעלות לזריקה.
כנ"ל לגבי שחקנים בגובה 10'6 שקולעים אוטומטית, כי לא יעזור ששחקן שנמוך מהם בראש יצא לסגור אותם, זו לא תהיה פונקציה שתשנה את הזריקה שלו.
לרוב הקבוצות בליגה יש לפחות שחקן אחד שעונה על הקריטריונים האלה. לחלק יש שניים ואפילו שלושה.

3. אני לא חושב שיש תשובה לשאלה "איזו הגנה קשה יותר להטמיע". יש רמות ביצוע שונות לכל סוג של הגנה וצריך לשחק בהתאם לסגל שיש לך. מהבחינה הזאת אני מסכים עם ליאור. יש הרבה סוגים של הגנה אישית והרבה סוגים של איזורית. סך הכל אנחנו מדברים על נקודת מוצא שאפשר להתקדם ממנה לכל מיני כיוונים. השיטה של ת'יבודו למשל בבוסטון ובשיקאגו, להעמיס את ה-strong side, היא משהו היברידי בין אישית לאיזורית.

4. בדבר אחד אני לא מסכים איתך, וזה ששחקני NBA "מתעצלים" או "לא מסוגלים לחשוב" כשהם משחקים הגנה. הסיבה שמילווקי היא מצ'אפ סיוט זו היכולת של השחקנים שלה לעשות סוויץ'. ראינו שחילופים אוטומטיים, כלומר ההגנה הכי אישית שיש, זה מה שעצר את הווריורס בפלייאוף שעבר. אחת התכונות הכי מבוקשות בליגה כיום זו היכולת לשמור על עמדות 1-5 או לכל הפחות 1-4.

השורה התחתונה שלי היא שאין פה קו ברור שמגדיר מה יעיל ומה לא, מה מתוחכם ומה פשוט. קבוצות משתמשות באיזורית במצבים מסוימים אבל לא כ-default, מתוקף החסרונות של הגנה איזורית והמסקנה שהרבה פעמים עדיף לוותר על זריקת מיד ריינג' פנויה של פאו גאסול על פני שלשה מטר מאחורי הקשת של ראיין אנדרסון.
לצפיה ב-'הממ'
הממ
05/01/2017 | 17:33
4
18
1. הגנה איזורית גם יכולה להקשות על הנעת כדור מסביב לקשת. תנסה להניע מול איזוריות של 1-3-1 או 3 גארדים למעלה, 2 גבוהים למטה. 1-3-1 עם טראפים בחצי פינה, הגנה קטלנית. אותה הגנה אגב, מאוד פגיעה אם הכדור מצליח להגיע לפוסט (היי או לואו).

2. אני מדבר רק על ה-NBA ואין לי ספק שכל הדברים שציינתי יכולים לעבוד מצויין בליגה הזו, עם סייג לקבוצות מסוימות. יש קבוצות שסוגי איזורית מסוימים לא יעבדו מולן. יש קבוצות שסוגים מסוימים יהוו להן בעיה. התקפה נגד איזורית שונה מאוד מהתקפה נגד אישית גם, מה שיוביל גם לתרגילים וסטים אחרים.

3. לא מסכים בכלל עם הפסקה הזו. עכשיו אדלשטיין ניסה להטמיע התקפה מסוימת בקבוצה שלו, השחקנים בכלל לא הבינו מה הוא רוצה. כמו שקשה להטמיע שיטת משחק בהתקפה, כך קשה להטמיע עקרונות ושיטות משחק בהגנה. הגנה חושבת, מתחלפת, עם טראפים, שמוכוונת להימנע ממיסמאצ׳ים. תראו איזו הגנה מדהימה מכבי בזמנו שמרו עם וויצ׳יץ׳ ושאראס, שני שחקנים שלא מסוגלים להזיז רגליים. זה הכל כי היה שכל ותיאום ומאמן הגנה מצויין (היי דייויד).

4. חילופים אוטומטים זו ההגנה הכי פשוטה שדורשת הכי פחות מחשבה מהמגן. שאתה שחקן הגנה מגוון אתה יודע לבד להגיב (ובמהירות הזו - אינסטינקטיבית) למה שהמתקיף עושה, בין אם הוא גארד או פורוורד או גבוה. זה לא שכל. שכל זה תיאום קבוצתי, זה מתי לבוא לעזור ומתי לא, מתי לתת באמפ, מתי לעשות טראפ, איך אני בא לעזרה, איזה קווי מסירה אני סוגר ואיזה קווים אני מאפשר, לאן אני רוצה להוביל את הרכז וכדומה.
הגנה אישית מבוססת חילופים אוטומטים היא הכי פשוטה לשמור. שכלית. מילווקי פשוט עליונה פיזית.

לצפיה ב-'קטע מבאס. הגבתי באריכות אבל נפל החשמל בדירה'
קטע מבאס. הגבתי באריכות אבל נפל החשמל בדירה
05/01/2017 | 19:30
3
23
אז אם ננסה לקצר הפעם.

אין הגנה שיכולה למנוע גם הנעת כדור וגם מיסמאצ'ים וגם לצופף וגם לשמור על קו השלוש וגם וגם וגם. ברגע שאתה שם אלמנט אחד בראש סדר העדיפויות הוא בא על חשבון משהו אחר. סכמה 1-3-1 היא סבבה והכל אבל אין לה מענה לשחקן כמו קייל קורבר שיעלה לשלשה מטר וחצי מאחורי הקשת, ואם אתה לא שם יד בפנים שלו ברגע שהוא נוגע בכדור אז אתה תחטוף.
1-3-1 מבוססת על רוטציה של 3 שחקנים ששומרים על קשת השלוש. ומה קורה כשליריבה יש 4 קלעים? אתה צריך להזיז את הרגליים ולסגור אותם חזק. מול אריזה ובוורלי זה יכול לעבוד, אבל לא מול ראיין אנדרסון שמשחרר את הכדור יותר מהר ויותר גבוה. אתה לא יכול להרשות לעצמך לכסות את השטח הכללי שלו, אתה חייב להיות לו בגופיה.

העניין לא מסתכם בקורבר וראיין אנדרסון. אפילו אם תסתכל על התחתית של הליגה אתה תמצא שחקנים שיענישו אותך. דווין בוקר, זאק לאבין, לו וויליאמס.

כמו שאמרתי איזורית זה משהו שמשתמשים בו בליגה. אמנם בסיטואציות נקודתיות אבל זה ממחיש את העניין שלא מדובר בחוסר יכולת אלא בבחירה.

הגנה חושבת, מתחלפת, עם טראפים שנמנעת ממיסמאצ'ים זה לא דבר ששמור להגנה איזורית. אפשר לבצע את כל הדברים האלה בהגנה אישית. תראה איך שחקני גולדן מתחלפים אוף דה בול ונמנעים ממיסמאצ'ים. או איזה טראפים עושים ממפיס. בכל סכמה הגנתית השחקנים צריכים לקבל החלטות ואני מסכים עם ליאור שהדבר מאוד תלוי בסגל שלך וביריבה שאתה משחק מולה. גם אף אחד לא אמר שהגנה אקטיבית עדיפה על הגנה פאסיבית... שוב- הכל תלוי בסיטואציה.

חילופים אוטומטיים זו ההגנה שדורשת הכי פחות מחשבה ועדיין היא יכולה להיות הקלף המנצח. חילופים אוטומטיים הם מה שניצחו את הווריורס.
זו הפואנטה- אין הגנה אחת שהיא טובה ואחרת שהיא רעה. המניעים לשחק בסכמה הגנתית מסוימת בודאי לא מתבססים על מידת העצלות של השחקנים. כל קבוצה מאמצת לעצמה שיטה, ואני מסכים עם הגישה לא לפתוח את הסט דיפנס בהגנה איזורית כי לרוב הקבוצות בליגה יש שחקנים שאתה לא יכול להרשות לעצמך לעמוד במרחק של 3-4 מטר מהם.
לצפיה ב-'אם בשילובים של אישית ואזורנית עסקינן'
אם בשילובים של אישית ואזורנית עסקינן
06/01/2017 | 21:33
11
אז אופן הסגירה של הצבע שהתחיל מת'יבודו בשיקגו - נואה סוגר את הצבע על ידי זה שהוא כל הזמן נכנס ויוצא ממנו, ואפשר לראות את קוואי לאנרד עושה את זה בסאן אנטוניו - זה גם שילוב של אישית ואזורית.
לצפיה ב-'אם ליריבה יש ארבעה קלעים'
אם ליריבה יש ארבעה קלעים
08/01/2017 | 02:30
1
8
אז אתה צריך 4 שחקנים על קו השלוש ולא שלושה. באופן עקרוני אין מניעה לעשות את זה, בטח ברמת האתלטים שיש בNBA.
דטרויט שמרו ככה אזורית כשהם שיחקו נגד ג'ורדן, רק שהארבעה לא היו על קו השלוש אלא צופפו לצבע.
אגב איך זה שונה מהבעיה שארבעה קלעים יוצרים לאישית?

לצפיה ב-'ברגע שאתה שם 4 שומרים על קו השלוש מול 4 קלעים'
ברגע שאתה שם 4 שומרים על קו השלוש מול 4 קלעים
08/01/2017 | 12:55
9
זו כבר שמירה אישית.
לצפיה ב-'באישית הייתי מדבר הרבה יותר'
באישית הייתי מדבר הרבה יותר
05/01/2017 | 23:31
16
זה היה לפני קרוב לעשור אז אני לא באמת זוכר אבל באישית כמובן שיש את התקשורת הבסיסית של חסימה, מאיזה צד והאם להחליף.

לתת את גולדן וקליבלנד זה לא דוגמה אבל את ה3-4 קבוצות שזה יכול לעבוד נגדן זה כן? אתה כמאמן היית מבזבז את הזמן שלך ללמד הגנה שתהיה רלוונטית ל3-4 קבוצות חלשות שאתה יכול לנצח גם בלי אזורית?
לצפיה ב-'הוא קודם כל מפסיד כרגע באורך הקריירה'
הוא קודם כל מפסיד כרגע באורך הקריירה
03/01/2017 | 00:07
68
אחד המאפיינים של רוב השחקנים הללו זה שהם היו פקטור הגנתי משמעותי בגיל מבוגר. מה שאומר שהם לא הסתמכו רק על אתלטיות. את זה ג'ורדן עוד צריך להוכיח. ראוי לציון מוטומבו שדפק חסימות גם אחרי גיל 40.

לצפיה ב-'תכלס - בתור זה שסיכם עם דאלאס ואז דפק להם ברז...'
תכלס - בתור זה שסיכם עם דאלאס ואז דפק להם ברז...
04/01/2017 | 15:27
8
לצפיה ב-'לא ראיתי שדווח פה והאמת שגם אני לא ידעתי עד שאיך שהוא במקרה '
לא ראיתי שדווח פה והאמת שגם אני לא ידעתי עד שאיך שהוא במקרה
03/01/2017 | 09:00
8
92
ראיתי את זה באינטרנט או יותר נכון בטוויטר
קרייג סיגר הפרשן בעל החליפות הצבעוניות נפטר ב15 לדצמבר, מוזר שלא נתקלתי בזה עד עכשיו וגם פה האמת לא מצאתי אזכור לזה.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Craig_Sager

לצפיה ב-'האמת שנתנו לו כבוד ודיברו עליו הרבה'
האמת שנתנו לו כבוד ודיברו עליו הרבה
03/01/2017 | 14:02
61
בימים אחרי שנפטר. גם פה הוא הוזכר.
לצפיה ב-'מה ההבדל בין האוהד הכי גדול של קובי לזה של לברון?timing'
מה ההבדל בין האוהד הכי גדול של קובי לזה של לברון?timing
03/01/2017 | 16:00
6
26
לצפיה ב-''
03/01/2017 | 20:15
9
לצפיה ב-'תודה שהאקשן חסר לך'
תודה שהאקשן חסר לך
04/01/2017 | 17:31
4
9
לצפיה ב-'תודה שזה מאחורינו'
תודה שזה מאחורינו
04/01/2017 | 21:38
2
6
לצפיה ב-'לפעמים זה טוב להתפרק '
לפעמים זה טוב להתפרק
07/01/2017 | 22:05
1
14
ולומר מה שאתה חושב. גם אם זה קצת פוגע במישהו ובפורום.
לא חייב להיות רובוטים כל הזמן, אפשר לצאת מהכלים לפעמים, זה פותח את הנקבוביות.

אישית מעולם לא התכוונתי להתחיל מריבות פה, אני בנאדם שאוהב להיות ענייני ולדבר על כדורסל. לצערי בכל הפעמים שזה קרה זה לא היה באשמתי.
לצפיה ב-'אני מציע לעדכן את תקנון הפורום'
אני מציע לעדכן את תקנון הפורום
07/01/2017 | 22:38
13
"אפשר לצאת מהכלים לפעמים, זה פותח את הנקבוביות. גם אם זה קצת פוגע במישהו ובפורום. למרות שזה אף פעם לא באשמתי".

אתה מאשר?
לצפיה ב-'חסר לי כמו דלקת פרקים'
חסר לי כמו דלקת פרקים
05/01/2017 | 10:23
5

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום קראוונים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג
חברת
חברת "קראפן"
פורום טיולים באיטליה
פורום טיולים באיטלה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה