לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73597,359 עוקבים אודות עסקים

פורום NBA ומכללות

ברוכים הבאים לפורום NBA ומכללות. כאן תוכלו לדבר על הליגה הטובה בעולם ומה שקרה, קורה ויקרה בה בעתיד ועל ליגת המכללות שממנה יצאו בסופו של דבר הכוכבים של המחר. תהנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום NBA ומכללות

ברוכים הבאים לפורום NBA ומכללות. כאן תוכלו לדבר על הליגה הטובה בעולם ומה שקרה, קורה ויקרה בה בעתיד ועל ליגת המכללות שממנה יצאו בסופו של דבר הכוכבים של המחר. תהנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
לתשומת לבכם: חל איסור לפרסם קישורים לשידורים בלתי חוקיים של משחקים!
גולדן סטייט ווריירס אלופת ה-NBA לעונת 2014/2015
המשך >>

לצפיה ב-'רעיון לסטארט אפ'
רעיון לסטארט אפ
25/05/2018 | 04:21
37
64
אפליקציה שמשתיקה את שימי ריגר!

משחק בלאגן כרגע וזה לגמרי עובד לטובת יוסטון אבל גולדן זאת גולדן
נראה מתי הם יתנו את הריצה שלהם וישאירו את יוסטון מאחור.
לצפיה ב-'פי ג'י טאקר פשוט נפלא'
פי ג'י טאקר פשוט נפלא
25/05/2018 | 04:39
4
לצפיה ב-'בוסטון מול יוסטון בפיינלס?'
בוסטון מול יוסטון בפיינלס?
25/05/2018 | 06:34
1
50
מי יודע אולי עוד בוסטון יסיימו עם טבעת ללא ארווינג חח
לצפיה ב-'מה סוכנות ההימורים אומרות על זה?'
מה סוכנות ההימורים אומרות על זה?
25/05/2018 | 10:37
6
לצפיה ב-'משחק ברמה מאוד נמוכה למרות המתח'
משחק ברמה מאוד נמוכה למרות המתח
25/05/2018 | 06:35
50
כריס פול נפצע (כאילו דהההה) וזה בהחלט עלול להכריע את הסידרה

נרחיב מאוחר יותר, עכשיו לישון
לצפיה ב-'מי שלא ספר את יוסטון '
מי שלא ספר את יוסטון
25/05/2018 | 06:40
51
אוכל ת'לב!

משחק אחד מפיינלס, עוד מאי שם בתחילת העונה הימרתי שהם יגיעו לגמר, אפילו השוויתי סגלים.

וזה עוד אחרי ערב מזעזע של הבירד, אבל פול, גורדון וההגנה חיפו נהדר. גולדן לא כאלה טובים כמו שעושים מהם.
לצפיה ב-'הקסם הלך לאיבוד מ gs כנראה'
הקסם הלך לאיבוד מ gs כנראה
25/05/2018 | 07:11
54
לפני עונה gs הייתה אוכלת את יוסטון בלי יותר מדי בעיות ובקיץ הם יהיו חייבים לעשות חושבים מה לא עובד בקבוצה.
פציעות לא גורמות למה שהולך שם עכשיו והעונה בפרט, כאשר לפני עונה או לפני זה, משהו היה קובר מספיק 3 ושולח את יוסטון הביתה במשחק 4 או 5... משהו לא עובד במכונה של gs העונה.

לצפיה ב-'אני מאד קרוב להכריז על זה כפלייאוף הגרוע ביותר שראיתי'
אני מאד קרוב להכריז על זה כפלייאוף הגרוע ביותר שראיתי
25/05/2018 | 09:54
46
בגדול ראינו או משחקים צמודים ברמת כדורסל מזעזעת (כמו זה), או בלואאוט מצ׳עמם בו אחת הקבוצות משחקת כדורסל טוב.
לצפיה ב-'מה נסגר עם גולדן??'
מה נסגר עם גולדן??
25/05/2018 | 11:00
1
38
מה זה כל האיבודים והזריקות המפגרות האלה??
דוראנט עם משחק שני שהוא זוועה, לא זוכר דבר כזה...

האמת מה שמדהים זה שהארדן משחק גרוע מאוד ב2 המשחקים האלה ועדיין יוסטון מנצחת!
החטיא את 20 השלשות האחרונות שלו :-|
לא זוכר בן אדם אחד / פרשן שאמר שגם בלי משחק ענק של הארדן יוסטון יכולים לנצח
זה הרבה בזכות כריס פול שבאמת לוקח על עצמו הרבה (ונפצע עכשיו)
אבל זה רק מראה שגולדן משחקים זוועה...
לצפיה ב-'יוסטון מכריחה את גולדן למשחק אחד על אחד'
יוסטון מכריחה את גולדן למשחק אחד על אחד
25/05/2018 | 11:53
35
וכל עוד איגודאלה חסר, ליוסטון יש יותר שומרים אישיים טובים מאשר לגולדן.
זה בגדול הסיפור של שני המשחקים האחרונים, שהסתיימו בתוצאה 95-92 ו98-94. מי שחשב שגולדן invincible גם בסגנון הזה או שהיא מסוגלת להעיף +110 נקודות על הרוקטס בכל משחק, טעה.
לצפיה ב-'איזה משחק! סיכום סטייל אליקו'
איזה משחק! סיכום סטייל אליקו
25/05/2018 | 11:43
22
47
מחצית ראשונה:
יוסטון הייתה הרבה יותר טובה. גולדן מתגעגעת לדקות של איגודאלה, כי היא נאלצת להחליף אותן בדקות של לוני וג'ורדן בל. הם לא מצליחים להכיל את פול/הארדן/גורדון וההגנה של הווריורס יורדת ברמה, כי במקום חוליה חלשה אחת (קרי) וארבעה שמחפים עליו, היחס משתנה ל-2 ו-3.
הדקות החופפות של פול-הארדן-גורדון היו הכי טובות מבחינת הרוקטס והם הגיעו להמון מבטים פנויים, שהלכו החוצה. גם קלינט קאפלה נתן עבודה בלוחות ויוסטון הייתה פשוט טובה יותר אבל לא הצליחה לתרגם את זה ליתרון בגלל שהחטיאו המון שלשות. פול לא פגע במחצית הראשונה, הארדן החטיא את כל שלשות הסטפ באק שלו, גורדון ואריזה פספסו כמה wide open.
התקפית הווריורס גם נתקלו בקשיי ריווח מסוימים שהביאו למספר איבודים גבוה. גרין זנח לגמרי את הזריקות משלוש ומשחק כמעט רק בתוך הקשת. לוני/בל כמובן לא מרווחים את המשחק אבל כן היה שימוש חכם בלוני: הוא עמד על קשת השלוש ופיתה את השומר שלו לסטות לעבר קרי/דוראנט לצרכי עזרה. אז הכדור נמסר ללוני על קשת השלוש שנתן handoff לקליי עם חסימה טובה, זה התבטא בשתי שלשות פנויות של האחרון.
בכל זאת יוסטון התמודדה די טוב בהגנה. במחצית הראשונה קרי ו-KD היחידים שהופיעו וגם לא קלעו באחוזים גבוהים במיוחד. קאפלה הציל 4 נקודות בטוחות עם בלוקים מהדהדים לגרין ודוראנט.

רבע שלישי:
הביצוע ההתקפי עלה ברמה. המופע של כריס פול התחיל כאשר הוא טחן את לוני ודיוויס ווסט בחילופים, בין אם בג'אמפרים או משיכת עזרה ומסירות. הארדן המשיך להיות חלש. בצד של הווריורס קליי נכנס למשחק אבל דוראנט לא היה אפקטיבי והרבה באיבודים או כמעט-איבודים. קרי במשחק לא חף מטעויות אבל היה פעיל גם כסקורר וגם כפליימייקר והוביל את הווריורס לרבע הכי טוב שלהם במשחק. היו גם שריקות לא טובות נגד גורדון ואריזה, אבל shot making מדהים של פול השאיר את המשחק צמוד צמוד בכניסה לרבע האחרון.

רבע רביעי:
דאנטוני מתח את כמות הדקות של החמישייה האהובה עליו בסדרה: פול-הארדן-גורדון-אריזה-טאקר. סטיב קר מנגד פשוט התקשה למצוא צלע חמישית לרביעייה שלו. ווסט אכל מרורים בהגנה, עם ליבינגסטון הפלואו ההתקפי היה לא טוב וקר הוריד אותו לטובת לוני. אז שוב גולדן התקשתה בהגנה וקר החליט לחזור לאופציה של ליבינגסטון.
המהלך של גולדן ביציאות מטיימאאוטס היה פוסט אפ של דוראנט, שפשוט לא הוכיח את עצמו עם ריבוי החטאות או קושי להכניס בכלל את הכדור לפוסט. הארדן נכנס באגרסיביות לסל והגיע לעונשין.

3 דקות לסיום זה יתרון 3 ליוסטון. גולדן יוצאת להתקפה די לאט ולא החלטית במה היא רוצה לעשות. קרי נתקע מול אריזה, מוסר לקליי, שמוסר לדוראנט, שהכדור מחליק לו וזה 24-second violation.
בצד של יוסטון פול מכדרר את השעון, מקבל סוויץ' מול קרי, נכנס לסל וחוטף בלוק מדוראנט! שוב נגמר השעון, הפעם בצד של יוסטון.
גולדן שוב מכניסה כדור לדוראנט בפוסט, מוציא את זה לגרין שעובר את טאקר בצעד ראשון ועולה ללייאפ קל. מחטיא! אבל מתקן עם putback וזה 92-91 (ליוסטון).
הארדן מכדרר מול קרי, מושך את גרין לעזרה ומוסר לשלשה פנויה של גורדון. בפנים! 95-91, רק 1:20 לסיום. טיימאאוט גולדן.
קר חוזר עם קווין קוק בחמישייה. מכניסים כדור לדוראנט בפוסט מול פול, ישר משחרר מסירה טובה לקוק שאפילו לא מסתכל על הסל ומעביר swing לדריימונד. שלשה גדולה! 95-94.
הארדן שוב רוצה את קרי בחילוף אבל האחרון עושה hedge וקליי חוזר לשמור עליו. הארדן מנצל חצי שנייה של פרצה, גרין בא לעזרה וקליי מספיק לחזור אחורה- נשרקים להארדן צעדים ואז ב-review איכשהו משנים את השריקה, כדור של יוסטון מהצד. פול לוקח את קוק באחד על אחד- מחטיא, נופל ונשאר לשבת על הרצפה. מחזיק את ה-hamstring. גולדן יוצאת ל-5 מול 4 ומסדרת שלשה wide open לקוק. מחטיא את זה!
ריבאונד של אריזה, 40 שניות לסיום. האם יוסטון תלך ל-two for one? הארדן מול קליי מכדרר את השעון, עולה לשלשת סטפ-באק ושוב מחטיא. 0-11 משלוש במשחק.
כדור אחרון של גולדן, 22 שניות לסיום, בפיגור נקודה. קרי נכנס לסל מול הארדן, טאקר בא לעזור- החטאה! גרין בעמדה טובה לריבאונד מנסה להדוף אותו אבל ישר לידיים של אריזה.
גולדן נאלצת לפתוח במשחק העבירות, 10 שניות לסיום. אריזה לעונשין- קולע את הראשונה, מחטיא את השנייה! 96-94, טיימאאוט אחרון של סטיב קר עם 6.7 שניות על השעון.
הוצאת כדור לקרי ב-backcourt, צריך לעבור מהר את המגרש. מוסר לגרין- לא מצליח לתפוס את הכדור! איבוד אומלל, השישי של גרין במשחק. גורדון נשלח לעונשין וקולע את שתיהן. בול גיים.

מצטיין המשחק:
בעיקרון זה כריס פול שהסטטיסטיקה לא מאוד מחמיאה לו אבל הוא החזיק את ההתקפה של הרוקטס בדקות הכי קשות. אבל זה לא ניצחון של אינדבידואל.
יוסטון לקחו כמו גדולים את שני המשחקים הצמודים של הסדרה וגולדן עומדת בפני הדחה. הרוקטס שוב עשו את זה ללא התעלות של הכוכבים או אפילו ערב קליעה מוצלח (רק 30% משלוש) אלא הגנה שהגבילה את הווריורס ל-18 אסיסטים לעומת 16 איבודים.

לקראת המשחק הבא:
הייתי מדבר על הצורך של סטיב קר למצוא צלע חמישית, כי בלי איגודאלה גולדן לא נראית יותר טוב מיוסטון במשחקים האחרונים. הם מכניסים שחקנים שמורידים או את הרמה בהתקפה, או בהגנה, או גם וגם. יכול להיות שהתשובה היא קווין קוק שלא קיבל צ'אנס בסדרה, כנראה כי קר לא סומך עליו בהגנה. אבל כל זה נראה פחות משנה כרגע, החדשות הגרועות הן שפול לא חזר מאז הפציעה וכמעט בודאות יחמיץ את גיים 6. כמה זה יהיה מאכזב.

לצפיה ב-'"איזה משחק!"? אתה מתכוון "איזה משחק מזעזע!"'
"איזה משחק!"? אתה מתכוון "איזה משחק מזעזע!"
25/05/2018 | 12:26
19
34
אני ברצינות שקלתי להפסיק לראות ברבע השלישי, זה פשוט נהיה בלתי ניתן לצפייה הדבר הזה. ורוב הסדרה מתנהלת ברמה האיומה הזאת. כמה שדיברו על הסדרה הזאת כסדרה שכולם מחכים לה, והיא נראית פחות טוב מרוב הסדרות של הסיבוב הראשון.

* במחצית הראשונה בערך בכל התקפה שנייה היה ניסיון לקפוץ לתוך הגוף של שחקן ולהוציא 3 זריקות. זה מגעיל.
* שחקנים פשוט לוקחים שלשות לא קשורות לשום דבר. אני מבין לגמרי ששלשות זו אופציה ראשונה בהתקפה כיום, אבל תפעילו קצת את השכל, ראבק. הארדן עם 19 החטאות רצופות מהשלוש, לא חושב אפילו שאולי הגיע הזמן להירגע קצת עם הסטפבק המפגרים האלה. זה מגעיל בריבוע.
* על השיפוט כבר דיברתי מספיק אז בואו נדבר עליו עוד. אריק גורדון עם גג נקי על קרי, מקבל פאול. טרבור אריזה נמעך על ידי שני שחקני גולדן סטייט, פורש ידיים הצידה, עושה את המקסימום האפשרי כדי לא לקבל פאול, ומקבל פאול. ועד שהם שורקים דבר אחד כמו שצריך על הצעדים של הארדן בסוף, הם מתקנים לפאול, שכמובן לא היה. זה מגעיל. מגעיל. מגעיל. מגעיל.

יש מעט מאוד רגעי כדורסל מהנים בסדרה הזאת. על רובם אחראיים קאפלה ובעיקר טאקר בצד אחד, ודוראנט בצד השני. שאר הכוכבים בסדרה מופיעים במקרה הטוב למחצית אחת (כמו קרי במשחק 3 מחצית שנייה, תומפסון ופול אתמול מחצית שנייה). רק אני שמתי לב שיוסטון ניצחה 2 מתוך ה3 בסדרה הזאת כשהארדן משחק פשוט רע?

המלך עירום. זה יהיה כל כך צודק אם בוסטון תנצח את מי מהן שזו לא תהיה בגמר.
לצפיה ב-'צריך להתרגל, ככה נראה כדורסל של חילופים אוטומטיים'
צריך להתרגל, ככה נראה כדורסל של חילופים אוטומטיים
25/05/2018 | 12:40
18
32
וההבדל בין הסדרה הזאת לבין סדרות הסיבוב הראשון, שאז לרוב הקבוצות אין את הכלים (או את השכל- במקרה של אוקלהומה) לבצע חילופים אוטומטיים.
כבר שנים שגולדן משחקת ככה בהגנה, וגם למדנו עליהם מספיק כדי לדעת שזו השיטה שמצליחה להאט אותם בהתקפה.

הערות קטנות:
* הצעדים של הארדן לא תוקנו לפאול, הם תוקנו ל-live ball. יוסטון הייתה בבונוס בשלב הזה והם לא קיבלו עונשין.
* הארדן לא היה רע במשחק הקודם. הוא היה פנומנלי במחצית הראשונה (שכבר אנשים הספיקו לשכוח).
לצפיה ב-'דיברתי דווקא על הניצחון במשחק 2, לא במשחק 4'
דיברתי דווקא על הניצחון במשחק 2, לא במשחק 4
25/05/2018 | 13:20
17
28
אני סבבה לגמרי עם כדורסל הגנתי ועם חילופים אוטומטיים. אני לא סבבה עם כדורסל מפגר. אם הגעת לסוף שעון ושחררת זריקה קשה, אני בסדר עם זה. כי ניסית להגיע לזריקה טובה ולא הלך, ההגנה קראה יפה את המהלך או השד יודע מה. אבל אני לא בסדר עם זה ששון ליווינגסטון רץ למתפרצת כשהוא צעד לפני הארדן, רק לדהור לטבעת ולהטביע לו בפנים (או ללכת לקו) והוא משחרר no look pass חלש שתומפסון צריך לאסוף מהרצפה, לנער שומר שלו ולזרוק שלשה (פנויה אמנם, אבל ממתי זה עדיף על לייאפ במתפרצת?) שלא נכנסה. איפה ההיגיון במהלך כזה?

ובכלל שחקנים לא מנסים בכלל להריץ תרגילים בהתקפה, מעדיפים מראש לקחת שלשה צעד לפני הקשת כדי להקדים את הcontest ומה שיהיה יהיה. ובמקרה הפחות טוב האופציה הראשונה זה לקפוץ לתוך הגוף של המגן כדי להוציא 3 זריקות שזה אולי המהלך הכי אנטי כדורסל שיש כיום.

נשבע שהדקות הכי טובות של גולדן סטייט במשחק הזה היו עם דייויד ווסט וקוון לוני.
לצפיה ב-'גם בגיים 2 הוא לא היה רע'
גם בגיים 2 הוא לא היה רע
25/05/2018 | 13:35
16
23
החטיא את השלשות שלו אבל בכל זאת הוביל את יוסטון בסקורינג.
בתכלס רק במשחק האחרון הארדן היה ממש חלש. כי הוא באמת החטיא בלי סוף.

הלקיחה של שלשה על פני לייאפ באמת לא חכמה אבל זו לא הפעם הראשונה או העשירית שגולדן עושה את זה. זה מה שהופך את המשחק לגרוע? אגב מבחינה מספרית אין הבדל גדול בין 2 עונשין של ליבינגסטון לשלשה wide open של קליי, אבל אני מסכים איתך שבמשחק חוץ צריך ללכת על העונשין.

אני לא מסכים איתך שאין ניסיונות להריץ משהו בהתקפה. גולדן ממשיכה לבצע חסימות ולנוע ללא כדור, פשוט התועלת של זה יורדת מול חילופים אוטומטיים. בתכלס ההתקפות מתמקדות בהשגת המיסמאץ' הנוח מבחינתן וניצול שלו. זה לא אסתטי אבל בהתחשב בנסיבות זה די חכם.

הדקות הטובות של גולדן היו עם ווסט? הבנאדם לא מצליח להישאר על המגרש. כריס פול הרג אותו בהגנה.
לצפיה ב-'לכל הפחות הדקות הכי נעימות לצפייה'
לכל הפחות הדקות הכי נעימות לצפייה
25/05/2018 | 13:46
15
21
ראית את כדור זז בהתקפה. לגולדן סטייט יש יחס אסיסטים-איבודים 1:1 בשני המשחקים האחרונים. ביוסטון אני מאמין שהמצב לא הרבה יותר טוב לאורך הסדרה.

להוביל קבוצה בסקורינג לא אומר שהיה לך משחק טוב. זה לא שאם הוא היה קולע 6 נקודות יותר כדי להוביל את יוסטון גם הפעם היינו זוכרים את זה כמשחק טוב שלו.

אני מקווה שפול בכל זאת ישחק בשני המשחקים האחרונים, הדקות הכי טובות של יוסטון בסדרה הזו הן כשהוא מנהל את העסק. ואם גולדן תנצח את הסדרה בגלל ההיעדרות שלו זו תהיה חתיכת כוכבית על האליפות שלהם.
לצפיה ב-'מצד שני אפשר להגיד שהם הפסידו את השניים האחרונים'
מצד שני אפשר להגיד שהם הפסידו את השניים האחרונים
25/05/2018 | 14:32
4
22
בגלל ההיעדרות של איגי, כך ש...
שכל אחת תעשה את העבודה שלה עם הסגל שנמצא לרשותה ובלי תירוצים.
הארדן מאסט סטפ אפ בשני המשחקים שנותרו כי הווריורס יבואו חדים ו"רעים" יותר. הוא רק איכזב בכל רגעי האמת בשנים האחרונות ונראה לי שברור לכל שבלי המנהיגות של פול הסדרה הזו הייתה נגמרת בסוויפ.

אני חושב שאפשר להוסיף למאגר התירוצים על סגנון המשחק, את העייפות של שתי הקבוצות, הרוטציות עדיין קצרות מאוד (יוסטון עדיין 7 שחקנים, הווריורס 8 ורבע), החילופים האוטומטיים והמאמץ הרב בהגנה גומרים את הדלק, לך תתחיל למצוא כוח לתנועה בלתי פוסקת גם בהתקפה.
לצפיה ב-'שום איגי ושום תירוצים'
שום איגי ושום תירוצים
25/05/2018 | 15:04
22
זה פשוט כדורסל רע של שתי הקבוצות לאורך רוב הסדרה הזאת, לא חושב שצריך להתפלסף פה יותר מידי על העניין.

נקווה ששני המשחקים האחרונים בסדרה יכפרו על זה.
לצפיה ב-'אתה ברצינות משווה את כריס פול לאיגודאלה?'
אתה ברצינות משווה את כריס פול לאיגודאלה?
25/05/2018 | 15:08
2
7
לצפיה ב-'לא צריך להשוות כלום'
לא צריך להשוות כלום
25/05/2018 | 17:09
1
16
יש הסכמה די רחבה (כולל בREVIEW שלך?) על כך שההיעדרות של איגי פוגעת קשות במצ'אפ של הווריורס בשני הצדדים ושהוא יכל לעשות את ההבדל בשני המשחקים האחרונים. איתו הווריורס היו ב2-1 ויכלו לגמור את הסדרה בשני המשחקים האחרונים. בלעדיו הם ב0-2. אז גם אם CP יעדר בשני המשחקים הבאים והווריורס ינצחו, אליפות עם כוכבית זו ממש לא תהיה, בטח לא לאור ההוכחה של קבוצות מסוימות העונה שאם הקבוצה מאומנת והשחקנים רוצים מספיק, הם יכולים לנצח גם בלי כל הכוכבים שלהם.

לצפיה ב-'פשוט יש הבדל בין "תירוצים" לבין עונה שנהרסת בגלל פציעות'
פשוט יש הבדל בין "תירוצים" לבין עונה שנהרסת בגלל פציעות
25/05/2018 | 17:38
14
וזה יכול להיות ההבדל בין גולדן בלי איגי, לבין יוסטון בלי פול.
הווריורס איבדו את השחקן החמישי בטיבו בקבוצה. יש לזה משמעות בסדרה קשה אבל הם עדיין מחזיקים בסגל הכי טוב בליגה וצריכים לנצח את הסדרה.
יוסטון איבדה את השחקן השני הכי טוב שלה, ואחד מתוך שניים שמסוגלים ליצור משהו בהתקפה. לכן קצת קשה לצפות מיוסטון לסיים את העבודה בלי פול.

אני מסכים איתך שאין פה עניין של כוכביות על האליפות. כמעט בכל עונה יש פציעה שמשפיעה על תמונת האליפות.
לצפיה ב-'לא אמרתי שהארדן היה טוב'
לא אמרתי שהארדן היה טוב
25/05/2018 | 15:01
9
18
פשוט לא הסכמתי איתך שהוא היה רע בגיים 2.

אני גם פחות נהנה מסגנון המשחק בסדרה הזאת. אבל אין מה לעשות, ככה ישחקו הקבוצות שיש להן את הסגל המתאים מול גולדן סטייט, ויפריעו להתקפה שלה. אלו שישחקו אחרת יקבלו בראש.
לצפיה ב-'ככה ישחקו בהגנה* מול גולדן סטייט'
ככה ישחקו בהגנה* מול גולדן סטייט
25/05/2018 | 15:08
8
17
זה בסדר גמור. ההגנה של הרוקטס נפלאה. אבל אין דרך לשכנע אותי שלקחת 43(!!!) שלשות בערב שבו אתה קולע ב30% זה כדורסל חכם/סגנון יעיל נגד הווריורס. זה פשוט כדורסל רע באיזו צורה שלא תסתכל על זה, והשיט מסביב עם השיפוט/ניסיונות לסחיטת עבירות ל3 רק הופך את זה לעוד יותר גועל נפש.
לצפיה ב-'אבל גם גולדן משתמשת באותה סכמה בהגנה'
אבל גם גולדן משתמשת באותה סכמה בהגנה
25/05/2018 | 15:34
7
15
והיא דוחפת את יוסטון למשחק אחד על אחד בדיוק כמו שיוסטון דוחפת אותה.
אני לא חושב שכמות השלשות זה איזשהו מדד לחכמה או יעילות. הכל תלוי באיכות המבטים שאתה מגיע אליהם, שהיו טובים במחצית הראשונה ופחות טובים (אבל כנראה נכנסו יותר) בשנייה.
לצפיה ב-'יוסטון אכן הגיעה למבטים טובים ברבע הראשון'
יוסטון אכן הגיעה למבטים טובים ברבע הראשון
25/05/2018 | 17:11
6
19
והחטיאה אותם. והתגובה שלה הייתה לקחת מבטים עם רמת קושי יותר גבוהה.

חילופים אוטומטים זה לא תירוץ להתקפה מטומטמת וחסרת יצירתיות. קבוצות כבר מכירות את הרכב המוות של סטיב קר, יוסטון יודעת איך להתמודד איתו - זה בסדר גמור להחזיר את מקגי לכמה דקות רק כדי שיהיה ליוסטון קשה יותר להחליף בפיקנרול. ליוסטון יש בכל רגע נתון ארבעה קלעי שלוש - זה בסדר גמור אם הכדור לא יהיה כל הזמן בידיים של הארדן. פי ג'יי טאקר נותן את הסדרה של החיים שלו מחוץ לקשת, גם גרין קלע כמה. דברים טובים קורים כשהכדור עובר ידיים. אתה לא רואה כלום מזה, ברוב ההתקפות השחקן שמתחיל את ההתקפה גם מסיים אותה.
לצפיה ב-'מצחיק אותי שאנשים חושבים'
מצחיק אותי שאנשים חושבים
25/05/2018 | 18:11
5
19
ששתי הקבוצות הכי טובות בליגה סתם ככה במקרה משחקות מטומטם וגרוע.

אתה חושב שיוסטון הפסיקה לקחת מבטים טובים משלוש כי נמאס לה? היא החליטה לנסות לגוון בזריקות קשות יותר? תסתכל על העזרה שגולדן הביאה בהגנה לקוון לוני בפתיחה, ואת העזרה שהיא הביאה במחצית השנייה. זה מה שעשה את ההבדל בין כדור שזז לשחקן הפנוי, לבין כדור שלא זז כי אין שחקן פנוי.
בנוסף הרבה מהמבטים הפנויים של יוסטון נבעו מ-early offense שאני מניח שלרוקטס פשוט לא היו את הרגליים להמשיך לצאת מהר קדימה, עם רוטציה של 6.5 שחקנים.

לא הבנתי איך מקגי היה משנה את כיסוי הפיק אנד רול. סטיב קר מניח כנראה שמקגי יושמד באחד על אחד מול הארדן ופול ולכן לא מנסה אותו.

זה מאוד קל להגיד שטאקר וגרין קולעים שלשות אז הכדור לא צריך להיות כל הזמן אצל הארדן. בוא תגיד איך אתה מציע ליוסטון לתקוף ולסדר מבטים פנויים לטאקר וגרין מבלי שהכדור כל הזמן אצל הארדן.
לצפיה ב-'לא אמרתי בהכרח מבטים פנויים. זו המטרה, לא האמצעי'
לא אמרתי בהכרח מבטים פנויים. זו המטרה, לא האמצעי
25/05/2018 | 20:45
4
9
אמרתי להזיז את הכדור. למסור. פעולה בסיסית בכדורסל. תמסור, ותרוץ לשטח מת/חסימה לשחקן אחר/לך לקבל חזרה את הכדור, להתחיל מחדש. לא הולך עם טאקר? אולי יילך עם אריזה. אולי עם פול. חוץ מקאפלה אין ביוסטון אף שחקן רוטציה שלא יודע להוריד כדור לרצפה ולתקוף את הטבעת. חלק עושים את זה יותר טוב (הארדן, פול) וחלק פחות טוב, אבל מספיק טוב כדי להוות אופציה נוספת בהתקפה כשפול והארדן מקבלים פוקוס מיוחד מההגנה.

24 שניות זה הרבה זמן בשביל להגיע לזריקה נוחה. לזרוק סטפבק עם 14 שניות על השעון ועוד כשאתה בערב קליעה כזה נוראי זה לתת להגנה היריבה את מה שהיא רוצה. זה משהו שאני מקבל כשנשארות 4 שניות ולא פוזשן שלם.
לצפיה ב-'אבל צריך שגם להנעת הכדור שלך תהיה מטרה'
אבל צריך שגם להנעת הכדור שלך תהיה מטרה
25/05/2018 | 21:09
3
10
אם אתה מבצע מסירות סתמיות אתה מוצא את עצמך בסוף שעון, כשהכדור לא ביד של השחקן המתאים ולא מול השומר שרצית. לתת לאריזה או טאקר להוריד כדור לרצפה מול השומר שלהם יביא אותך ברוב המקרים בדיוק לתוצאה הזאת.
פול והארדן הם שני השחקנים היחידים שמסוגלים להשיג יתרון על ההגנה. הם גם לא משיגים את היתרון הזה מול כל שומר, אלא מחפשים מיסמאץ' ואז פועלים. משם זה יכול להתפתח לזריקה או למסירה שתפיק משהו חיובי.

גולדן היא הקבוצה הכי טובה בליגה בהנעת כדור ואתה רואה כמה הם נתקעים מול קבוצה שעושה טוב חילופים אוטומטיים. זה פשוט הרבה יותר קשה ממה שאתה מתאר. הווריורס מוסרים בממוצע בסדרה 19.5 אסיסטים, יוסטון מוסרת 17. זה ממש לא הסיטואציה שאתה מתאר בה יוסטון בוחרת לקחת זריקות מפגרות.
לצפיה ב-'ממה שאפשר להבין ממך, אין דבר כזה משחק NBA ברמה נמוכה'
ממה שאפשר להבין ממך, אין דבר כזה משחק NBA ברמה נמוכה
25/05/2018 | 21:16
2
11
כי תמיד אפשר לטעון שההגנה היריבה שיחקה חכם וכפתה זריקות קשות שלא נכנסו או איבודי כדור.

לפעמים לא צריך לעשות מזה הרבה יותר ממה שזה. זה היה משחק ברמה נמוכה מאוד. אני ממש לא היחיד שאומר את זה, לא כאן בפורום ולא בכלל ברשת. ויכולות להיות לזה אלף סיבות, יכול להיות שרמת המאמץ שאתה צריך להשקיע בסדרה כזאת גורמת לך לקבל החלטות לא טובות, הרוטציות קצרות והעייפות מדברת, באמת שלא חסרות סיבות לגיטימיות לכך ששתי הקבוצות הטובות בעולם נראות ככה. הגנת החילופים זה רק חלק קטן מהסיפור.
לצפיה ב-'זה ממש לא מה שאמרתי'
זה ממש לא מה שאמרתי
25/05/2018 | 21:24
1
14
אמרתי שסדרת גמר המערב בין יוסטון לגולדן היא לא ברמה נמוכה. אתה ואולי אחרים פה מתבלבלים בין אסתטיקה לבין רמת כדורסל. כי גולדן ויוסטון שבאמת לא נראות משהו אחת מול השנייה- שים אותן מול יריבה אחרת והן מתפוצצות עליה. בדיוק כמו שראינו משתיהן בסיבובי הפלייאוף הקודמים.

עכשיו- זה לא שאני טוען שהמשחק האחרון היה שיא היכולת האפשרית של גולדן או יוסטון. הן יכולות לשחק טוב יותר, גם תחת התנאים האלה. אבל הן לא משחקות גרוע או מטומטם, כמו שהשיח כאן מציע.
לצפיה ב-'ראינו אותן משחקות יותר טוב גם אחת מול השניה בסדרה הזו'
ראינו אותן משחקות יותר טוב גם אחת מול השניה בסדרה הזו
25/05/2018 | 23:21
5
לא כדורסל עילאי אבל אם נתעלם לרגע ממשחק 4 שלא ראיתי אני חושב שזה היה המשחק הכי חלש של שתי הקבוצות בסדרה.
לצפיה ב-'למה קבעת שפול לא יהיה כשיר? דווקא דווח שיהיה.'
למה קבעת שפול לא יהיה כשיר? דווקא דווח שיהיה.
25/05/2018 | 14:16
1
28
וקוק דווקא קיבל כמה דקות היום ועשה בהן 0 מ-3 ו0 נק' ב8 דק'.

לצפיה ב-'בדרך כלל לוקח יותר מיומיים להתאושש מפציעת hamstring'
בדרך כלל לוקח יותר מיומיים להתאושש מפציעת hamstring
25/05/2018 | 15:38
26
לא ראיתי איפה דווח שפול יהיה כשיר, אני מסתמך בעיקר על האתר הזה:

אפילו אם כריס פול ישחק בגיים 6 זה כנראה יהיה בכשירות חלקית. ככה נראה לי לפחות.

קוק באמת התחיל לראות מגרש במשחק הזה ולא שיחק עם ביטחון. אבל אני חושב שקר ימשיך לנסות אותו כל עוד איגודאלה חסר, כי הוא מציע סקילסט שונה מזה של ליבינגסטון/לוני/ווסט.
לצפיה ב-'רק למקרה שמישהו פספס את פול עושה לסטף את הריקוד שלו'
רק למקרה שמישהו פספס את פול עושה לסטף את הריקוד שלו
25/05/2018 | 14:43
3
27
לצפיה ב-'קלאסי. מזכיר את אוסטין ריברס שעשה להארדן את הcooking move'
קלאסי. מזכיר את אוסטין ריברס שעשה להארדן את הcooking move
25/05/2018 | 15:13
2
32
בסדרה ב2015.
לצפיה ב-'בערך מאז הארדן הפסיק לעשות את זה, לא? אולי גם סטף יפסיק...'
בערך מאז הארדן הפסיק לעשות את זה, לא? אולי גם סטף יפסיק...
25/05/2018 | 17:04
1
7
לצפיה ב-'נראה לי שהם לא לוקחים את הדברים האלה קשה'
נראה לי שהם לא לוקחים את הדברים האלה קשה
25/05/2018 | 17:58
6
לצפיה ב-'כריס פול בחוץ למשחק השישי'
כריס פול בחוץ למשחק השישי
25/05/2018 | 19:31
21
השחקן הכי חסר מזל שקיים
לא זוכר פלייאוף שהוא לא נפצע בו
לצפיה ב-'הוכרזו חמישיות ההגנה'
הוכרזו חמישיות ההגנה
23/05/2018 | 21:31
6
82
חמישייה ראשונה: אנתוני דייויס ,דרו הולידיי ,רודי גובר, ויקטור אולאדיפו ורוברט קובינגטון
חמישייה שנייה: דריימונד, אל הורפורד, ג׳ואל אמביד, ג’ימי באטלר ודז׳אנטה מורי.
חמישיות מוזרות... דריימונד לא בראשונה ודוראנט באף חמישייה.
לצפיה ב-'דוקא בחירות די טובות לטעמי'
דוקא בחירות די טובות לטעמי
23/05/2018 | 21:51
55
בחרו אשכרה שחקני הגנה טובים ולא הלכו לפי מי מוביל בחטיפות.

אני מסכים שדוראנט היה יכול להיכנס לחמישייה השנייה. אבל כשאתה מסתכל על החבר'ה שנכנסו לפניו בעמדות ה-F (דיוויס, גרין, הורפורד, קובינגטון) זה לא שנבחרו על פניו שחקנים פחות ראויים. גולדן סיימה רק במקום ה-9 בליגה ביעילות הגנתית וזה בטח שיחק תפקיד.
לצפיה ב-'את דריימונד גם אני לא הייתי מכניס לראשונה'
את דריימונד גם אני לא הייתי מכניס לראשונה
23/05/2018 | 22:09
4
57
כן חושב שהקרדיט לקובינגטון קצת מוגזם. הייתי מכניס את ג'ורג'/דוראנט לחמישייה הראשונה, את קובינגטון (או את השני מביניהם) מוריד לשנייה ומוותר על באטלר.

ובנוסף, אם כבר הם החליטו להכניס את גוברט לחמישייה הראשונה על סמך 2/3 עונה אז אין שום סיבה לא להכניס את רוברסון לפחות לחמישייה השניה. האימפקט שלו על ההגנה של הת'אנדר היה מטורף.

שאר הבחירות בסדר, לא בטוח שהייתי מכניס את מוריי במקום סימונס/פול אבל על זה אני לא סגור כי לא שמתי לב אליו יותר מידי.
לצפיה ב-'מה זה הכניסו את גובר'
מה זה הכניסו את גובר
23/05/2018 | 22:43
3
57
הוא קיבל הכי הרבה קולות ובהפרש די ניכר מדיוויס
בעיניי זה מגוכח אבל אף אחד לא שואל אותי ��
לצפיה ב-'זה גם אומר שהוא יבחר לשחקן ההגנה לא?כלומר, סביר להניח..'
זה גם אומר שהוא יבחר לשחקן ההגנה לא?כלומר, סביר להניח..
24/05/2018 | 14:06
2
9
לצפיה ב-'צריך להיות איזה חוק בנושא'
צריך להיות איזה חוק בנושא
24/05/2018 | 22:59
1
39
לא יכול להיות ששחקן שפספס שליש עונה מקבל או בכלל מועמד לפרס כזה.
ואגב, זה לא רק גובר, גם השם של באטלר בחמישיה השניה צץ תיק לי מאוד בעין
לצפיה ב-'סמארט בקלות אחד הטובים בליגה'
סמארט בקלות אחד הטובים בליגה
25/05/2018 | 21:40
10
אבל הוא לא נכנס ... מוזר.
לצפיה ב-'הוכרזו חמישיות העונה'
הוכרזו חמישיות העונה
24/05/2018 | 22:18
6
50
I: דמיאן לילארד, ג'יימס הארדן, לברון ג'יימס, קווין דוראנט, אנת'וני דייוויס.
II: ראסל ווסטברוק, דמאר דרוזן, יאניס, למרכוס אולדריג', ג'ואל אמביד.
III: סטפן קארי, ויקטור אולדיפו, ג'ימי באטלר, פול ג'ורג', קארל אנת'וני טאונס.

הורפורד? קיירי? שטויות, אוקלהומה עשתה עונה יותר טובה כנראה שמגיע לה 2 ניציגים יותר מלסלטיקס...
לצפיה ב-''
24/05/2018 | 22:43
35
לצפיה ב-'עמדות הגארד הן הכי עמוסות'
עמדות הגארד הן הכי עמוסות
25/05/2018 | 11:36
2
34
כך שקיירי בצדק לא נכנס, בהתחשב בכך שהחמיץ 20+ משחקים.
פול ג'ורג' כנראה נכנס מהמקום האחרון או משהו כזה. אפשר בקלות להגן על הבחירה הזאת, זה לא שהורפורד עשה עונה הרבה יותר טובה ממנו.
גם מינסוטה הכניסה 2 נציגים יותר מבוסטון. זה לא מעיד על הקבוצה הטובה יותר, אלא על המבנה הקבוצתי של אוקלהומה או מינסוטה לעומת הסלטיקס.
לצפיה ב-'אם ההיעדרות של קיירי מצדיקה את ההתעלמות ממנו'
אם ההיעדרות של קיירי מצדיקה את ההתעלמות ממנו
25/05/2018 | 13:48
1
20
אז אין שום סיבה שקרי כן יהיה שם.

ובשום עולם הורפורד נתן עונה פחות טובה פחות טובה מג'ורג' ובאטלר.
לצפיה ב-'אבל קרי היה יותר טוב מקיירי'
אבל קרי היה יותר טוב מקיירי
25/05/2018 | 15:20
18
ונבחר לחמישייה השלישית, אני לא רואה כאן שום בעיה. אולי אם היו בוחרים 4 חמישיות אירווינג היה נכנס.

אני חושב שזה מאוד debatable מי מבין באטלר/ג'ורג'/הורפורד נתן את העונה הרגילה הטובה ביותר. אפשר לבחור כך או אחרת, אבל כל עוד אפשר להגן בקלות על הבחירות אני לא רואה מקום לכזאת התמרמרות.
לצפיה ב-'מישהו עקב אחרי פורטלנד השנה ויכול להסביר את לילארד בראשונה?'
מישהו עקב אחרי פורטלנד השנה ויכול להסביר את לילארד בראשונה?
25/05/2018 | 13:08
1
7
לצפיה ב-'פורטלנד סיימה עונה רגילה מוצלחת'
פורטלנד סיימה עונה רגילה מוצלחת
25/05/2018 | 13:42
30
מקום שלישי במערב. זה לא שלילארד היה הרבה יותר טוב מגארדים אחרים, אבל גם לא היו גארדים אחרים טובים בבירור ממנו. אולי רק קרי אבל הוא החמיץ 30 משחקים.

לצפיה ב-'"עומרי כספי הוא בדיוק מסוג השחקנים שהווריירס היו צריכים נגד '
"עומרי כספי הוא בדיוק מסוג השחקנים שהווריירס היו צריכים נגד
25/05/2018 | 00:23
1
47
יוסטון"

אחרי ההפסד של גולדן סטייט, פרשן "וושינגטון פוסט" ביקר את בניית הסגל של סטיב קר: "למה צריך 6 סנטרים? כספי היה יכול לאיים מבחוץ.... זאק לאו מ-ESPN: "כספי היה יכול להיות מאוד שימושי בסדרה כזו"
לצפיה ב-'כתבים מקשקשים המון'
כתבים מקשקשים המון
25/05/2018 | 04:56
48
אז הביאו איזה קישקוש של איזה כתב

לצפיה ב-'בוסטון- קליבלנד, גיים 5'
בוסטון- קליבלנד, גיים 5
23/05/2018 | 20:01
26
52
מרגיש כמו משחק הפלייאוף הכי גדול השנה עד כה. 
בסיטואציה של 2-2 המשחק החמישי תמיד קריטי, אבל הפעם נדמה שהוא מאסט ווין במיוחד עבור בוסטון, שאם תפסיד הלילה קשה לראות אותה מנצחת את הסדרה.
דיברנו בימים האחרונים לא מעט על התאמות שסטיבנס עשוי לבצע. יהיה מעניין לעקוב אחרי הנקודות שהעלינו.

סימן השאלה הכי גדול כנראה הוא מה יקבל לברון מהצוות המסייע, שהיה ברובו נהדר במשחקי הבית וחלש בחוץ. 

תהיה אוירה מטורפת בגארדן, וכנראה המשחק הכי צמוד בסדרה. הלילה ב-3:30.
לצפיה ב-'ניצחון לקאבס לדעתי'
ניצחון לקאבס לדעתי
23/05/2018 | 20:27
55
פשוט לא רואה מצב שלברון מוותר על המשחק הזה.
גם אם זה אומר לתת לג'יי אר כאפה מצלצלת שיתאפס על עצמו.
מה שכן אם בוסטון מפסידה הלילה סיכוי אפסי שהיא לוקחת את הסדרה, קבוצת חוץ רעה מאוד.
לצפיה ב-'כנראה המשחק הכי חשוב של בוסטון העונה'
כנראה המשחק הכי חשוב של בוסטון העונה
23/05/2018 | 23:14
1
36
אם ינצחו ויפסידו בקליבלנד, משחק 5 מרגיש לי יותר חשוב ממשחק 7.
מאוד מקווה שסטיבנס יעשה התאמות כי די, הגיע הזמן, גם להתאמות תוך כדי משחק.

אם בוסטון יפסידו, יהיה מאוד מאוד קשה לצאת מהבור הזה, אבל כאוהד סלטיקס זה מדגדג לי שיפסידו ושבוסטון יהיו "חייבים" לנצח אחד בחוץ. בכל מקרה מה שיהיה יהיה - אף אחד גם ככה לא ציפה שנגיע לגמר מזרח.

לצפיה ב-'נראלי שמשחק 7 נגד מילווקי חייב להיות חשוב יותר :)'
נראלי שמשחק 7 נגד מילווקי חייב להיות חשוב יותר :)
24/05/2018 | 00:34
9
לצפיה ב-'שוב הפערים העצומים האלה ביכולת בין בית וחוץ'
שוב הפערים העצומים האלה ביכולת בין בית וחוץ
24/05/2018 | 04:09
7
58
לא מסוגל להבין את זה
לצפיה ב-'אני גם לא מבין, לברון נראה עייף'
אני גם לא מבין, לברון נראה עייף
24/05/2018 | 08:44
2
54
לא יודע מה הסיפור עם משחקי בית\חוץ, מה שכן, גם המאמנים כשהם בבית מתפקדים טוב יותר.

הסלטיקס התישו אותו 5 משחקים כבר, בנוסף עכשיו המנוחה קצרה יותר - האם יש פתח לגמור את זה בקליבלנד?

לצפיה ב-'בטח עייף אחי'
בטח עייף אחי
24/05/2018 | 12:51
1
51
הוא פשוט משחק לבד וזה כבר ממזמן לא סיסמא, פשוט האמת לאמיתה
לצפיה ב-'הוא לא יודע אחרת'
הוא לא יודע אחרת
25/05/2018 | 00:16
16
בועתו עומדת להתפוצץ
לצפיה ב-'יש לי ניחוש בשתי מילים'
יש לי ניחוש בשתי מילים
24/05/2018 | 17:04
3
44
שיפוט ביתי
לצפיה ב-'שיפוט ביתי לא גורם ל-20 הפרש'
שיפוט ביתי לא גורם ל-20 הפרש
24/05/2018 | 17:34
2
10
לצפיה ב-'לא גורם בלעדי, אבל בהחלט גורם'
לא גורם בלעדי, אבל בהחלט גורם
24/05/2018 | 17:52
9
לצפיה ב-'פרט למשחק 2, כל המשחקים הוכרעו ברבע הראשון'
פרט למשחק 2, כל המשחקים הוכרעו ברבע הראשון
24/05/2018 | 18:59
30
ולפחות במשחקים 3-5 היה שיפוט ביתי כבר מהרגע הראשון. חוץ מהגורם הזה, קשה להסביר את העניין. השחקנים אותם שחקנים, שתי הקבוצות טסות באותם זמנים וכבר כתבו פה על הקהל האמריקאי. ובגלל שכל האולמות זהים באיכותם אין "תנאי מגרש" אז אז זה השופטים.
לצפיה ב-'הקאבס הריצו התקפה אומללה ברמה שאני לא זוכר'
הקאבס הריצו התקפה אומללה ברמה שאני לא זוכר
24/05/2018 | 10:46
6
51
בעצם אני כן זוכר, ברמה של בוסטון במשחק הקודם. אני לא חושב שספרתי אפילו חמישה פוזשנים טובים של הקאבס. רובם היו ב4 הדקות הראשונות.

JR סמית' זה כמו לאנס סטיבנסון רק בלי ההאסל. אין לי מושג מה הוא עושה בקונטנדרית ואיך ולמה הקאבס לא נפטרים ממנו.
לצפיה ב-'אין ללברון עם מי לשחק..החברים שלו נראים יותר עייפים ממנו'
אין ללברון עם מי לשחק..החברים שלו נראים יותר עייפים ממנו
24/05/2018 | 11:30
47
לא רואה אותם מנצחים בבוסטון.

לצפיה ב-'אני לא יודע למה ג'יי אר בכלל על המגרש ברגע נתון כלשהוא'
אני לא יודע למה ג'יי אר בכלל על המגרש ברגע נתון כלשהוא
24/05/2018 | 12:50
4
58
מסריח בשני צדי המגרש, נראה בהיי בכלל רוב הזמן
לצפיה ב-'כי אפשר להגיד את המשפט הזה על כך-כך הרבה שחקנים בקאבס'
כי אפשר להגיד את המשפט הזה על כך-כך הרבה שחקנים בקאבס
24/05/2018 | 15:30
3
53
ג'ייאר סמית במשחקי חוץ- מה הוא עושה על המגרש?
ג'ורדן קלארקסון בפלייאוף 2018- מה הוא עושה על המגרש?
ג'ף גרין בקריירת ה-NBA שלו- מה הוא עושה על המגרש?
לצפיה ב-'לא יודע X3'
לא יודע X3
24/05/2018 | 15:34
11
לצפיה ב-'הקטע, אני מבין מה אתה אומר'
הקטע, אני מבין מה אתה אומר
24/05/2018 | 17:18
1
52
אתה חושב שהצוות המסייע הנוכחי שיש ללברון הוא הכי גרוע שהיה לו?
לצפיה ב-'בודאות הכי גרוע מאז שעבר למיאמי'
בודאות הכי גרוע מאז שעבר למיאמי
24/05/2018 | 20:07
35
בקדנציה הראשונה בקליבלנד זו השוואה טיפה יותר מסובכת. בעיקרון יש לו היום יותר כישרון התקפי, אבל הקבוצה ההיא הייתה יותר טובה בהגנה. בכל זאת גם הכדורסל השתנה ויש היום הרבה יותר שחקני התקפה איכותיים בליגה מאשר לפני 10-12 שנה.
אני חושב שמבחינת חומר גלם הצוות המסייע היום יותר טוב מזה שהיה לו ב-2007, אבל הרבה שחקנים בסגל רחוקים ממיצוי הפוטנציאל שלהם.
לצפיה ב-'אגב אם כבר הזכירו עניין של עייפות אצל לברון'
אגב אם כבר הזכירו עניין של עייפות אצל לברון
24/05/2018 | 13:39
1
74
מתי הייתה הפעם האחרונה שהוא שיחק 2 סדרות של 7 משחקים(אם וכאשר הפעם) במזרח?
לצפיה ב-'טוב אז בדקתי וזה עוד לא קרה ללברון'
טוב אז בדקתי וזה עוד לא קרה ללברון
24/05/2018 | 16:57
46
עם הקילומטראז' והגיל שלו אין פלא שהוא מתחיל להיראות מאוד עייף
לצפיה ב-'ארון פאקינג ביינס'
ארון פאקינג ביינס
24/05/2018 | 16:30
1
51
אין לי זמן לסכם את המשחק, אבל הנוכחות שלו על המגרש והשימוש הנכון של סטיבנס בביינס זו ההתאמה הכי משמעותית שהוא ביצע, והיא הצליחה בגדול.
התשובה של קליבלנד צריכה לכלול כנראה פעולות יותר מהירות של לברון שהתמהמה עם הכדור בזמן שביינס הגיע לשמור עליו ורוזייר ברח לוויק סייד, וגם תנועה טובה יותר של הרול פליירס שתקשה על החילופים האלה של בוסטון לעבור כל-כך חלק.
כמובן שקורבר חייב לשחק יותר מ-19 דקות, לא הבנתי למה טיירון לו השתמש בו כל-כך מעט.
לצפיה ב-'לגבי ביינס, אפילו פופ לא הוציא ממנו חצי מהיכולת הזאת'
לגבי ביינס, אפילו פופ לא הוציא ממנו חצי מהיכולת הזאת
24/05/2018 | 21:21
30
כך שזה וואו רציני נוסף לזכות סטיבנס. לגבי קורבר, טיירון לו נתן איזה תירוץ מטופש על כך שהמצ'אפ הישיר של קורבר זה אוג'יליי, ובגלל שאוג'יליי לא שיחק הוא גם לא יכל לתת לקורבר הרבה דקות. ממשיך להוכיח כמה הוא מאמן רע.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
24/05/2018 | 22:05
2
41
למה כשקליבלנד מנצחת לברון הוא המלך והשחקן הכי טוב אבל כשמפסידה אז זה הצוות שלו אשם?

לא זכור לי ששחקן משחק לבד מול חמישה.
לצפיה ב-'נו מה יהיה?'
נו מה יהיה?
24/05/2018 | 22:48
1
7
לצפיה ב-'נו מה יהיה?'
נו מה יהיה?
24/05/2018 | 22:49
31
יש תשובה?
לצפיה ב-'רק שם את זה פה '
רק שם את זה פה
24/05/2018 | 22:10
43
לברון ג'יימס ברבע האחרון:

2 נק', 1-3
2 איבודי כדור

אומרים שהצוות שלו גרוע, אז אומרים. לברון הפסיד את המשחק הזה בעצמו.
לצפיה ב-'בוסטון נראים מסכנים '
בוסטון נראים מסכנים
22/05/2018 | 04:15
18
90
ההסבר היחיד להופעות שלהם במשחקים 3 ובינתיים 4 ל-0-2 זה חולשה כפייתית של קליבלנד. הם לא נראים קשורים לענף בחיי, זה מביך לראות. אפילו דאנקים הם מפספסים. הם לא שומרים, לא קולעים, פשוט כלום. וקשה גם לצפות מקבוצה כל כך צעירה לעשות איזשהו קאמבק.

בקיצור אני הולך לישון, זה מרגיש עוד בלואאוט.
לצפיה ב-'הוא פשוט גדול על הליגה, תשלים עם זה'
הוא פשוט גדול על הליגה, תשלים עם זה
22/05/2018 | 08:28
2
20
לצפיה ב-'על המזרח התכוונת..'
על המזרח התכוונת..
22/05/2018 | 17:46
1
69
כי בגמרים הוא במאזן שלילי.

לצפיה ב-'צודק, טעות שלי'
צודק, טעות שלי
22/05/2018 | 17:51
68

לצפיה ב-'בוסטון עם מאזן עגום של 1-7 בחוץ בפלייאוף '
בוסטון עם מאזן עגום של 1-7 בחוץ בפלייאוף
22/05/2018 | 08:37
3
73
ניצחון אחד של קליבלנד משתי המשחקים בבוסטון והם בפיינלס
לצפיה ב-'שם זה סיפור אחר..יהיה להם קשה מאוד.'
שם זה סיפור אחר..יהיה להם קשה מאוד.
22/05/2018 | 09:14
17
לצפיה ב-'אף פעם לא הבנתי את הפערים ההזויים האלה בין בית וחוץ'
אף פעם לא הבנתי את הפערים ההזויים האלה בין בית וחוץ
22/05/2018 | 15:01
1
61
סבבה, אז זה לא המגרש הביתי שלך וזה לא הקהל שלך אבל ירידה כזאת ביכולת?
נראה לי ממש מוזר ומפתיע אותי בכל פעם מחדש

לצפיה ב-'במיוחד כשהקהל לא באמת מעודד בNBA'
במיוחד כשהקהל לא באמת מעודד בNBA
22/05/2018 | 15:19
69
ויותר מעניין אותו לתפוס חולצות שזורקים אליו/לאכול המבורגרים ופיצות
לצפיה ב-'"סוף סוף לברון פוגש הגנה חזקה ורואים מה קורה לו" '
"סוף סוף לברון פוגש הגנה חזקה ורואים מה קורה לו"
22/05/2018 | 10:35
1
78
לענייננו: בוסטון שיחקה כל כך גרוע שאין לי מושג איך זה נגמר בחד ספרתי. הם נתנו בערך 5 דקות של כדורסל טוב בטוטאל שהביאו מיני ריצות, 1 בכל רבע ו2 ברבע האחרון. מרקוס סמארט אולי בולדוג הגנתי אבל בהתקפה הוא עשה רק נזק והיה הרבה יותר מידי דקות על הפרקט. מאוד מאכזב ולא אופייני לקבוצה של סטיבנס לקבל כל כך הרבה החלטות רעות ועוד אחרי שקיבלו בראש משחק קודם לכן.
לצפיה ב-'החלטות של צעירים'
החלטות של צעירים
22/05/2018 | 12:26
59
קודם כל סבא הורפורד לא מצליח להתמודד עם ההגנה של הקאבס בשני המשחקים האחרונים. טריסטן תומפסון שוב מצדיק את החוזה שלו ברגע האמת.
בראון רוזייר וטייטום צעירים עדיין. במומנטום שלילי קשה יותר לקבל החלטות נכונות. הם גם מתקשים לייצר את המאצ' אפים שהם רוצים, במיוחד כשהורפורד חלש.
גם תן קצת קרדיט לקאבס שהעלו את רמת השמירה שלהם.
לצפיה ב-'יופי של סדרה. גיים 5 יהיה טירוף'
יופי של סדרה. גיים 5 יהיה טירוף
22/05/2018 | 17:22
4
63
אם נסכם ממש בקצרה את המשחק: לברון קיבל את ה-teammates שלו בחזרה במשחקי הבית האלה. היל וג'ייאר בעוד משחק טוב, טריסטן ונאנס ממשיכים להכאיב לסלטיקס מעמדה 5, לברון במשחק מאוד חכם שבו היה דומיננטי אבל גם לא יצא מגדרו. הג'אמפרים שלו מהמיד ריינג' נכנסים העונה באחוזים הכי גבוהים שאני זוכר ממנו ever.
קלארקסון ממשיך להיות מיותר וג'ף גרין במשחק זוועה, יש לו כאלה מדי פעם אבל קליבלנד הצליחה לספוג את זה הפעם.

בוסטון החטיאה הרבה שטויות בטבעת אבל בלי קשר זה לא היה משחק התקפי מוצלח שלהם. ג'יילן בראון תקף את הטבעת בכל הזדמנות והשיג תוצאות לא רעות, רוזייר עלה להרבה ג'אמפרים מכדרור וקלע את חלקם אבל צריך לציין לחיוב את טריסטן תומפסון שעשה עליו חילוף (ועל שחקני פרימטר נוספים של בוסטון) והצליח יפה מאוד.

אם נעשה קצת zoom out לסדרה אני נותן תשומת לב מיוחדת בעיקר לשני פרמטרים:
1. ריבאונד. קליבלנד מביסה בפרמטר הזה מאז שטיירון לו בחר ללכת עם תומפסון/נאנס בעמדה 5. במשחק הקודם סטיבנס ניסה לענות עם 40 דקות משותפות של ביינס/מונרו ולדעתי לא השיג תוצאות טובות, מכל מיני סיבות (פירטתי בסיכום המשחק הקודם). הפעם סטיבנס זנח את התכנית הזאת ומתוך 42 הדקות שהורפורד שיחק, 32 מהן היו בעמדה 5. אני חושב שזה נכון מבחינת הסלטיקס אבל לא ממש נותן מענה לבעיית הריבאונד.

2. קליבלנד מחפשת את טרי רוזייר בהגנה ולא רק בסוויץ' מול לברון אלא גם לאב, ג'ף גרין ואפילו טריסטן תומפסון שקיבל מולו כדורים בצבע. זה היה כל-כך בולט שבשלב מסוים הייתה סטטיסטיקה של אחוזי הקליעה של קליבלנד מול רוזייר כמגן. במחצית השנייה בוסטון עשתה עבודה קצת יותר טובה במניעת המיסמאצ'ים האלה וזיהוי אפשרויות לחילופים בחזרה כשקליבלנד לא עמדה כזה נכון על המגרש. בכל אופן בוסטון לא מורגלים שתוקפים ככה שחקן שלהם וניכר שיש להם עוד מה להשתפר בנושא (בהשוואה לקבוצות כמו גולדן או יוסטון למשל שהן מומחיות בשינויים השקטים האלה שמעבירים את החוליה החלשה בהגנה לפינות).
מה שמעניין בעיני הוא שדקות המשחק של רוזייר לא נפגעו בכלל וסטיבנס לא שיחק אפילו דקה אחת בהרכב שהצעתי של סמארט-בראון-טייטום-מוריס-הורפורד (אבל כן בהרכב דומה עם אוג'ילה). כנראה סטיבנס מעריך שהחשיבות של רוזייר בהתקפה גדולה יותר מהחיסרון שלו בהגנה. זה כנראה נכון אבל אני אופתע אם הוא לא ינסה להפתיע את הקאבס במשחק הבא עם ההרכב הנ"ל שיעשה חילופים אוטומטיים בהגנה וינסה לתקוע את קליבלנד על בידודים בסוף שעון.

לדעתי קליבלנד יכולה להיות מעודדת מהמשחק הזה. היא איבדה 18 פעמים לעומת 9 של בוסטון, לאב הסתבך בבעיית עבירות (ובכללי לא פגע) ועדיין הם היו די בשליטה בזכות היתרון בריבאונד והעובדה שלברון כל-כך יותר טוב מהבא אחריו בסדרה. יש להם יתרונות שיכולים להחזיק מעמד. עכשיו השאלה האם הרול פליירס של הקאבס יופיעו למשחק חוץ, והאם סטיבנס יבצע התאמות כלשהן או שהוא עדיין מאמין בתכנית המקורית שתצא לפועל יותר טוב בבית.
לצפיה ב-'אתה חושב שבוסטון צריכה לנסות לפתור את בעיית הרבאונד'
אתה חושב שבוסטון צריכה לנסות לפתור את בעיית הרבאונד
22/05/2018 | 23:16
1
39
עם יותר מאסה בפרימטר? בעצם אין להם בכל הסגל אף פאוור פורוורד אמיתי אבל אולי השילוב של מוריס-אוג'ליי צריך לקבל יותר דקות? מה עם דקות בלי סמארט/רוזיר בכלל? זה בכלל יעזור להם לרבאונד לשחק בלי סמארט? נראה לי שלא. נניח בראון-טייטום-מוריס-אוג'ליי-הורפורד. למרות שחסר לי פה מובילי כדור. היוורד היה מתאים בול למצבים כאלה.

ההתקפה לא מספיק טובה בלי רוזיר. פשוט חסרים להם כלים. יותר מידי פציעות. מדהים שהם בכלל מצליחים לתפקד כששני הסקוררים הכי טובים בקבוצה (BY FAR) בחוץ.

לצפיה ב-'אני לא חושב שאוג'יליי הוא פיתרון כזה טוב בסדרה'
אני לא חושב שאוג'יליי הוא פיתרון כזה טוב בסדרה
23/05/2018 | 15:45
31
אני כבר מעדיף את ארון ביינס שנותן יותר נוכחות בצבע ובריבאונד ואפילו בהתקפה לא פחות טוב מאוג'יליי, אם לא יותר.
זה גם בסדר אם סטיבנס מעדיף שלא להתאבד על עניין הריבאונד, אלא לנצח בקטגוריות אחרות. אם האופציה שלי היא לשחק עם הורפורד רק בעמדה 4 ולקחת עוד 5 ריבאונדים במשחק כנראה שזה לא שווה מבחינת הסלטיקס.
ההרכב היחיד שלא נוסה שהייתי מנסה זה סמארט-בראון-טייטום-מוריס-הורפורד. יש בו ריבאונדרים טובים מעמדות הגארד ואף שחקן שקל לנצל אותו בהתקפה או להתחבא מולו בהגנה.
אני מסכים שבוסטון צריכה את רוזייר בהתקפה. השאלה האם אפשר להוריד אותו לאיזור ה-30 דקות לטובת הרכב כזה, שבבית יכול להספיק גם התקפית כי הורפורד למשל הרבה יותר טוב במשחקי בית.

בשורה התחתונה אני מסכים איתך שהכלים שלהם מוגבלים. אין איזשהו פיתרון קסם שסטיבנס מפספס.
לצפיה ב-'סטיבנס לא ביצע התאמות'
סטיבנס לא ביצע התאמות
23/05/2018 | 03:21
1
33
אין ספק שסטיבנס מאמן ברמה גבוה, אבל צריך גם להעביר ביקורת עליו, טיירון לו עשה לו בית ספר ב 2 משחקים האחרונים וסטיבנס עדיין לא הגיב.
אמנם המשחק היה הרבה יותר טוב מאשר משחק 3, אבל זה לא בגלל ההתאמות.

קליבלנד חיפשו לשחק על רוזייר כמו שרשמת, אז למה לא לעשות התאמה תוך כדי משחק ולשחק עם מרכוס סמארט? ברבע הרביעי כשסמארט לחץ על לברון כל המגרש הוא ממש התיש אותו, תחשבו על זה שהוא יכול לשחק עליו לפחות 30 דקות של התשה.

דווקא בדקות שביינס היה על המגרש הוא נתן דקות טובות, כולל 5 ריבאונדים בהתקפה ו 8 נקודות ב 16 דקות + חסימה קטלנית על קורבר.

משחק 5 הולך להיות מטורף! הכל פתוח בסדרה הזו ...
לצפיה ב-'אני חושב שהוא שינה דברים קטנים'
אני חושב שהוא שינה דברים קטנים
23/05/2018 | 15:54
33
למשל במחצית השנייה בוסטון הצליחה להחביא את רוזייר בהגנה יותר טוב מאשר במשחק 3. גם כמות הדקות של הורפורד בעמדה 5 הייתה גבוהה יותר מאשר במשחקים קודמים בסדרה.
לגבי האופציה של סמארט במקום רוזייר, זה משהו שאני מחכה לראות כבר משחק וחצי וסטיבנס בינתיים לא ניסה, כנראה מתוך הנחה שרוזייר חשוב מדי התקפית. אבל כמו שאמרתי לדעתי נראה את ההרכב הזה במשחק הקרוב.
לצפיה ב-'שוב קליבלנד פותחים פער ברבע הראשון'
שוב קליבלנד פותחים פער ברבע הראשון
22/05/2018 | 23:06
3
46
משחק קודם זה היה 15. הפעם 16. קליבלנד נוטה יותר מידי להפסיק לשחק ולהריץ שעון כשהם מובילים וייתכן שזה גם בגלל שלברון מנצל את בזבוזי הזמן האלה כדי לנוח ואין באמת אלטרנטיבה אבל הם כמעט הצטערו על זה במשחק הזה.

בוסטון פשוט חייבת לנצח את הדקות שבהן לברון נח. היום לברון סיים עם +9 ב-41 דקות שזה בדיוק הפרש הסיום. כלומר בשבע הדקות בהן היה בחוץ, קליבלנד ובוסטון היו שקולות. זה לא בא בחשבון. הפעם אלו היו סלים מתוזמנים של היל, לאב (שהיה חלש מאוד בהתקפה), 5 נקודות רצופות ולא צפויות בעליל של לארי נאנס עם אנד וואן ועוד שני עונשין אחרי רבאונד התקפה ועוד דברים שאני לא זוכר.

רודני הוד נעלם מהרוטציה ולא בפעם הראשונה בפלייאוף. האם הוא אי פעם יחזור או שטיירון לו התייאש ממנו? קלארקסון שיחק דקות בודדות (4) ולא ניסה להציל את הדגל עם הירו בול ככה שזאת גם סוג של נקודה חיובית.

קייל קורבר במשחק מעולה, אפילו בהגנה עם שלוש בלוקים (שבעצם היו 2) מסיים עם 0 במדד הפלוס מינוס בעוד גרין שהיה פחות מבינוני מסיים עם +5. מראה את כל מה שצריך לדעת על הנתון השלושת רבעי מיותר הזה.

גיים 5 מן הסתם יהיה סופר קריטי. זה כנראה הזמן לשלוף את הנתון שבסדרות שבמצב של 2-2 המנצחת במשחק החמישי ממשיכה לנצח את הסדרה במלנטלפים אחוזים מהמקרים. יאללה שיגיע כבר.
לצפיה ב-'אחת הפעמים שבהן הקבוצה שניצחה את משחק 5 לא ניצחה בסדרה'
אחת הפעמים שבהן הקבוצה שניצחה את משחק 5 לא ניצחה בסדרה
23/05/2018 | 01:12
1
54
הייתה הפעם האחרונה שלברון ג'יימס פגש את בוסטון בגמר המזרח...
לצפיה ב-'או כשלברון פגש את ס"א בגמר 2013'
או כשלברון פגש את ס"א בגמר 2013
24/05/2018 | 00:35
34
או כשהלייקרס פגשו את בוסטון בגמר 2010. שיט הפנס. הסדרה גמורה רק כשהיא גמורה .
לצפיה ב-'לגבי הפלוס/מינוס'
לגבי הפלוס/מינוס
23/05/2018 | 15:51
47
ג'ף גרין ב-20 דקות רשם מדד של +5, כשסך הכל במשחק קליבלנד הייתה +9. הנתון הזה חסר משמעות לחלוטין כי הוא לא מצביע על אף מגמה. אם ג'ף גרין היה +25 בדקות שלו, אז היה שווה לנסות להבין האם זה קרה באופן אקראי (מה שבהחלט יכול להיות) או שהוא בכל זאת ביצע פעולות טובות שפיספסת בפרשנות שלך.

כל נתון סטטיסטי צריך לקחת בקונטקסט המתאים. גם שחקן שלוקח 8 ריבאונדים לא בהכרח אומר שהוא רשם משחק טוב. זה עדיין לא אומר שהנתון של ריבאונדים הוא חסר משמעות.
לצפיה ב-'הוכרזו חמישיות הרוקיז '
הוכרזו חמישיות הרוקיז
23/05/2018 | 06:12
9
61

חמישיה ראשונה: בן סימונס, דונובן מיצ'ל, ג'ייסון טייטום, קייל קומה, לאורי מארקונן
חמישיה שניה: דניס סמית' ג'וניור, לונזו בול, ג'ון קולינס, בוגדן בוגדנוביץ', ג'וש ג'קסון.
לצפיה ב-'מחזור רוקיז הכי מוכשר שאני זוכר'
מחזור רוקיז הכי מוכשר שאני זוכר
23/05/2018 | 10:01
8
63
גם במחזור של לברון ווייד ומלו אני לא זוכר כל כך אימפקט שהרוקיז הביאו לקבוצות שלהם.

כאילו מה שמיטשל, סימונס וטייטום עשו לקבוצות שלהם הוא מדהים בעיניי.
לצפיה ב-''
23/05/2018 | 11:21
12
לצפיה ב-'מחזור נהדר'
מחזור נהדר
23/05/2018 | 13:59
5
57
אבל המחזור של 2003 נתן אימפקט לא פחות מזה אני חושב. ועצם ההשוואה למחזור כמו 2003 כבר נותנת פרספקטיבה ראשונית של איזה מחזור נהדר זה.

לברון הלך לקבוצה שניצחה 17 פעמים בעונה שלפניו, וניצח איתה 35 משחקים בעונה הראשונה (ועונה אח"כ כבר למאזן של מעל 50%) כרמלו לקח קבוצה של 17 ניצחונות לפלייאוף, ודוויין וייד לקח קבוצה של 25 ניצחונות לחצי גמר המזרח. 
זה אימפקט. 

טייטום משתלב נהדר, ולקח על עצמו למלא את הנעליים שהשאירו הפציעות של הכוכבים, ומיטשל לוקח על הגב קבוצה שרצה גם שנה שעברה יפה. 
שלא תבין לא נכון, הם מדהימים, אבל האימפקט שלהם בחלקו נובע מזה שהם השתלבו היטב במערכות שרצות כבר, ולא הונחתו להציל מערכות כושלות. 

לפני שאני רץ להכתיר את מיטשל כקובי הבא, אני חושב שהוא צריך עוד להוכיח שהוא יותר מדמיאן לילארד. 
לצפיה ב-'אני חושב שמבחינת אימפקט בעונת הרוקי המחזור הנוכחי לוקח'
אני חושב שמבחינת אימפקט בעונת הרוקי המחזור הנוכחי לוקח
23/05/2018 | 16:02
2
57
לברון באמת שיפר את קליבלנד אבל מבחינה מעשית גם לקבוצה של 35 ניצחונות אין ממש אימפקט ברמת הליגה.

כרמלו באמת היה מעולה בעונת הרוקי שלו בדנבר. צריך לציין שבנוסף למלו, באותה עונה הגיע לקבוצה אנדרה מילר.

וויד גם היה impactful בעונה הראשונה שלו בליגה ובפלייאוף עוד יותר. אבל גם במקרה שלו כדאי לזכור שהתווסף לקבוצה למאר אודום, שהיה השחקן המוביל שלהם באותה עונה.

זה לא אומר שהמחזור הנוכחי יהיה יותר טוב בעתיד מזה של 2003, רוב הסיכוי שלא. אבל  ברמת האימפקט המיידי בעונת הרוקי זה המחזור הכי משמעותי שאני זוכר.
לצפיה ב-'תכל'ס - גורדון הייוורד הוא רוקי העונה'
תכל'ס - גורדון הייוורד הוא רוקי העונה
23/05/2018 | 20:08
43
כשחושבים על זה, שניים מהרוקיז הבולטים של המחזור הזה התפוצצו בזכות ההיעדרות שלו.
גם יוטה שחיפשה מוציא לפועל אחרי העזיבה שלו ומצאה את מיטשל מוכן להתפוצץ, וגם בוסטון שנתנה הזדמנות גדולה לטייטום כשהוא נפצע.
לצפיה ב-''
23/05/2018 | 20:15
2
לצפיה ב-'מבחינת פוטנציאל והישגיות בעונת הרוקי'
מבחינת פוטנציאל והישגיות בעונת הרוקי
23/05/2018 | 20:37
1
47
כנראה המחזור הטוב בהיסטוריה, ימים יגידו כמובן. בינתיים 84' הכי טוב קונצנזוס לא?
לצפיה ב-'שלושת הגדולים הם 84', 96' ו-2003'
שלושת הגדולים הם 84', 96' ו-2003
23/05/2018 | 21:33
41
96' הוא כנראה הכי עמוק, עם 10 שחקנים שנבחרו לאולסטאר. כשאתה מסתכל על השחקנים בפסגת הדראפט יש לך את קובי, נאש, אייברסון וריי אלן.

84' פחות עמוק (7 אולסטארים) אבל הפסגה שלו באמת מטורפת- ג'ורדן, אלג'ואן, בארקלי וסטוקטון. הרבה יותר מרשים ממחזורים אחרים.

2003 איפשהו באמצע. 9 אולסטארים ופסגה שהיא פחות מרשימה מ-84' אבל יותר מ-96': לברון, וויד, כרמלו ובוש.
לצפיה ב-'מחזור מעולה ואני איתך בתחושת'
מחזור מעולה ואני איתך בתחושת
23/05/2018 | 21:15
34
אני חושב שהאימפקט המיידי של מחזור 84 היה גדול יותר אבל הייתי ילד ולא זכיתי לראות אותו קורה באמת כך שקשה לי לחוות דעה אמיתית.

מחזור 2003 אמנם מעולה וכנראה המחזור השני בטיבו בהיסטוריה אבל ההשפעה המיידית של הרוקיז על הקבוצות שלהם לא היתה כמו ההשפעה שיש לרוקיז במחזור הזה.

יחד עם זאת, יעברו עוד כמה שנים עד שנוכל לשפוט את המחזור הזה באמת ולדעת כמה השחקנים שיצאו ממנו באמת יהיו גדולים.
להזכירכם, טייריק אוונס היה בעונת הרוקי שלו פנומן היסטרי ומאז הוא רק הלך והתדרדר.

לצפיה ב-'בחיים לא ראיתי דבר כזה'
בחיים לא ראיתי דבר כזה
23/05/2018 | 05:50
15
86
מפיגור 8 ליתרון 10 בפחות משש דקות
קבוצה פסיכית
לצפיה ב-'סחטיין על יוסטון'
סחטיין על יוסטון
23/05/2018 | 06:13
59
לא חשבתי שהם יחזור למשחק ועוד יעלו ליתרון
כשקרי מפסיק לקלוע, גולדן על כל הכוכבים שלה פשוט קבוצה משותקת
לצפיה ב-'לא חושב שאי פעם ראיתי השבתה כזאת של קרי'
לא חושב שאי פעם ראיתי השבתה כזאת של קרי
23/05/2018 | 06:28
1
60
הוא פשוט לא היה קיים ברבע הרביעי

לצפיה ב-'שיפסיק לרקוד כבר אחרי כל סל, מאוס'
שיפסיק לרקוד כבר אחרי כל סל, מאוס
23/05/2018 | 08:52
62
די, נמאס מהקטע הזה של החגיגות המוגזמות והמוקדמות האלה. קלעת סל, יופי, זה מה שאתה אמור לעשות, תפסיק לרקוד כאילו זה איזה שיא עולם בקפיצה לגובה, או איזו פריצת דרך ברפואה. כולה סל.

באופן כללי ההתנהלות של השחקנים של גולדן על המגרש מגעילה. קרי עם הריקודים, גרין עם הפאולים המלוכלכים שלו, גועל.

טוב, הייתי צריך להוציא את זה.

משחק גרוע של שתי הקבוצות משלוש, קרי 6/13 ופול 5/9 הם היחידים שהגיעו, גולדן קלעו ב 33% ויוסטון אפילו פחות. אבל השלשות נכנסו ליוסטון ברגע האמת.
חייב לציין שגם תומפסון לא ממש מגיע לסדרה, ובאופן כללי נראה לי שהוא לא ייתן להם הנחה, אולי הוא בכלל יחליט לעזוב כדי לראות מה הוא באמת שווה.
יוסטון קיצרו את הרוטציה לחלוטין. 7 שחקנים שותפו במשחק, כשג׳רלד גרין מקבל 11 וכל השאר הולכות החמישייה ולאריק גורדון. מעניין כמה זמן אפשר למשוך ככה.
לצפיה ב-'נמצאים בנקודה כרגע שלא ממש ברור מי יהיו בפיינלס'
נמצאים בנקודה כרגע שלא ממש ברור מי יהיו בפיינלס
23/05/2018 | 07:17
4
62
וטוב שכך, לפחות יש קצת עניין בפלייאוף המשעמם הזה
אף אחד לא האמין שיוסטון יקחו את המשחק הזה
לצפיה ב-'אני דווקא האמנתי'
אני דווקא האמנתי
23/05/2018 | 07:33
56
תסתכל בהימורים, אבל הכל עדיין פתוח, בשני הצדדים של הגמרים D:
לצפיה ב-'אני לגמרי חושב שגולדן תנצח את הסדרה. מה שכן'
אני לגמרי חושב שגולדן תנצח את הסדרה. מה שכן
23/05/2018 | 11:09
2
63
הם נמצאים בנקודה מסוכנת, לקראת סדרה של הטוב מ-3 וללא יתרון ביתיות.

משום מה בפורום מזלזלים ברוקטס. היו כאן קולות שהם עלולים להפסיד ליוטה (אחרי שזו גנבה משחק חוץ והשוותה ל1-1) או מקסימום להיות מושפלים אחרי זה ע"י גולדן.
אז זה נכון שיוסטון לא טובה כמו הווריורס, כמוה גם 99.9% מהקבוצות בהיסטוריה של הליגה אם לא 100%. אבל היא קבוצה מצוינת שנותנת את הפייט הכי חזק שגולדן נתקלה בו מאז שדוראנט חתם בקבוצה.
תנו להם קצת כבוד, במקום לדבר על כמה שהם חסרי אונים וזו סדרה של סוויפ שבמקרה תיגמר ב-5.
לצפיה ב-'קליבלנד של לברון קיירי ולאב יותר טובה מהרוקטס הנוכחית'
קליבלנד של לברון קיירי ולאב יותר טובה מהרוקטס הנוכחית
23/05/2018 | 12:58
1
58
לא בטוח גם שיש לה מאצ׳אפ פחות טוב.

לטעמי גולדן לא עלו באינטנסיביות למשחק הרביעי וסמכו יותר מדי על הביתיות ועל הכשרון העודף. קשה לבוא אליהם בטענות אחרי שניצחו ב-40 הפרש יומיים קודם.

לדעתי גולדן יתאפסו וינצחו את השניים הבאים.
לצפיה ב-'אחי הם פתחו את המשחק 12-0'
אחי הם פתחו את המשחק 12-0
23/05/2018 | 13:16
60
לא עלו באינטנסיביות למשחק? לא הייתי אומר.
לדעתי קליבלנד של עונה שעברה ויוסטון ברמה די דומה. הרוקטס יותר טובים בהגנה. שתיהן championship caliber אבל לא מספיק טובות כדי לנצח את. הווריורס בסדרה.

גם אני מהמר שגולדן תנצח ב6. זה לא מעיד על איזושהי חולשה של יוסטון אלא על הגדולה של הווריורס. קליבלנד של לברון-קיירי- לאב  נכנסה לפיגור 3-0 מול הקבוצה הזאת להזכירך.
לצפיה ב-'הוצאת לי את המילים מהמקלדת'
הוצאת לי את המילים מהמקלדת
23/05/2018 | 09:23
5
82
סטף תפר איזה 5 מ-6 תוך 4 דק' וקליי הוסיף עוד אחת. טרן אראונד של 17 נק' בפחות מ6 דקות כשבצד השני אריק גורדון מחטיא איזה 3 ליי אפים. אבל זה לא הדבר הכי מדהים, הדבר הכי מדהים זה שיוסטון חזרו מזה, בפתיחת הרבע הרביעי הם במינוס 12 מול הווריורס בשיא המומנטום, אני חושב שהם מפסידים את זה ב999 מתוך 1000 מקרים. מטורף.
לצפיה ב-'חוזק מנטאלי '
חוזק מנטאלי
23/05/2018 | 15:24
4
12
לצפיה ב-'יותר כמו צ'וק חריג של הווריורס'
יותר כמו צ'וק חריג של הווריורס
23/05/2018 | 16:49
3
6
לצפיה ב-'חולשה מנטלית'
חולשה מנטלית
23/05/2018 | 17:44
2
12
לצפיה ב-'אני חש הסתלבטות'
אני חש הסתלבטות
23/05/2018 | 18:48
1
36
ובכל זאת בתגובות למשחק, קר מדבר על חוסר הדריכות והחדות של השחקנים שנבעו מכך שהם אולי שבעים ומהקלילות של הפלייאוף שנה שעברה- טיעון מנטלי, ד'אנטוני מדבר על כך שהקבוצה הרעבה יותר תנצח את הסדרה- טיעון מנטלי, הפרשנים מדברים על הבגרות של כריס פול והארדן לעומת שנים קודמות- טיעון מנטלי, סטף מספר שהוא מדבר לעצמו כדי להעלות לעצמו את הביטחון- טיעון מנטלי, בבוסטון וקליבלנד מדברים בכלל על ההבדל ביכולות שנובע מהמגרש הביתי של כל אחת מהקבוצות- טיעון מנטלי, וJR דיבר אחרי ה-2:0 על כך שהשחקנים החדשים בקבוצה צריכים לאמץ את אותה מנטליות שהחזירה את קליבלנד מ3-1 לפני שנתיים.

כמו שאמרתי בדיון הקודם, אני חושב שזה אספקט ששווה לדון בו בעיקר כשהוא בולט מאוד כמו שהיה בסדרה של טורונטו, אבל אם כל המאמנים והשחקנים הטובים בעולם מתייחסים לזה בערך כל משחק, לצד הסברים מקצועיים, ואתה בכל זאת מרגיש שזו נקודה להסתלבט עליה, תפאדל...
לצפיה ב-'קח את זה בקלות'
קח את זה בקלות
23/05/2018 | 18:52
30
אני לא רציני כל כך
לצפיה ב-'אז יוסטון גנבו משחק בחוץ '
אז יוסטון גנבו משחק בחוץ
23/05/2018 | 16:17
50
והפעם עשו את זה דרך ההגנה שהגבילה את גולדן ל-39% מהשדה.
האמת שהרבה דברים הלכו לטובת יוסטון במשחק הזה. איגודאלה היה חסר, קרי נכנס לבעיית עבירות, קליי היה גרוע, דוראנט החטיא את רוב הג'אמפרים שלקח.
וזה לא שיוסטון הייתה חפה מטעויות בהגנה. הם התרשלו בבוקס אאוט וגולדן לקחה 16 ריב' התקפה, כולל כאלה שיוסטון היו בעמדה לקחת ופשוט לא סגרו כמו שצריך. יוסטון גם לקחה הרבה זריקות לא טובות בתחילת שעון, מה שהתבטא באחוז קליעה נמוך מצדה גם כן. אבל הם צמצמו את הרוטציה עוד יותר (מבאה-מוטה לא שותף) וטחנו את פול והארדן עם 85 דקות משותפות.

עוד צריך לתת קרדיט ליכולת של הרוקטס לחזור פעמיים מפיגור דו ספרתי במגרש הכי קשה בליגה. גם ברבע הראשון וגם בשלישי הם נפלו לפיגור 12 והצליחו לחזור למשחק. הארדן היה מעולה במחצית הראשונה, כריס פול בשנייה. למעשה זו הפעם הראשונה שגולדן מפסידה משחק פלייאוף בבית בעידן KD וזה לא הגיע בזכות התפוצצות הזויה של יוסטון משולש או משהו כזה.

עוד נקודה מעניינת היא שסטיב קר ביצע האקינג לקאפלה. גולדן שיחקה לא מעט דקות עם ריווח בעייתי- לוני ובל מילאו את הדקות ב-C, גרין לא פגע מבחוץ וליבינגסטון שיחק לא מעט. יש מצב שאם איגי יהיה חסר במשחק הבא, וגולדן תיקלע לפיגור, נראה את סטיב קר מעלה את קווין קוק לצרכי התקפה ועושה האקינג לקאפלה בצד השני.
לצפיה ב-'וואווו מה לעזאזל קרה בין גולדן וליוסטון? '
וואווו מה לעזאזל קרה בין גולדן וליוסטון?
21/05/2018 | 05:56
18
30
לצפיה ב-'קארי'
קארי
21/05/2018 | 07:40
1
12
לצפיה ב-'הייתי כל כך עייף שלא הצלחתי להתעורר למשחק'
הייתי כל כך עייף שלא הצלחתי להתעורר למשחק
21/05/2018 | 09:01
64
זה המשחק הראשון שאני לא רואה ונראה לי שמזל שלא ראיתי

קרי קרי, אבל עד כדי כך?
40 הפרש זה לא רק בגלל שקרי התעלל בהם.

לצפיה ב-'צריך להתרגל לכדוסל של בלו אאוטס'
צריך להתרגל לכדוסל של בלו אאוטס
21/05/2018 | 12:19
9
61
אין מה לעשות, נראה שככה זה יהיה מעכשיו - קבוצות יחטפו 30+ גם בסדרות יחסית שקולות. במשחק הקודם, עד שיוסטון לא גירדו את ה 30 היה ברור לי שהמשחק פתוח.

זה מצער בעיני שיהיו פחות משחקים צמודים מעכשיו, אבל זה מה יש.
לצפיה ב-'אני אפילו לא מסוגל לראות שידורים חוזרים'
אני אפילו לא מסוגל לראות שידורים חוזרים
21/05/2018 | 13:17
63
כי מה כיף בלראות בלו אוואטס? אחרי רבע אחד או שניים אתה פורש מצפייה
לצפיה ב-'זה תלוי בעיקר באופי של הקבוצות'
זה תלוי בעיקר באופי של הקבוצות
21/05/2018 | 14:15
7
59
טבען של קבוצות ראן אנד גאן הוא להתפוצץ במשחקים מסוימים ולהתקשות במשחקים מסוימים. אם הגמרים האזוריים היו יוסטון - בוסטון וקליבלנד - גולדן סטייט אני מאמין שהיינו רואים הרבה פחות בלואאוטס.
לצפיה ב-'נראה לי שבגולדן-קליבלנד היו הרבה בלואאוטס'
נראה לי שבגולדן-קליבלנד היו הרבה בלואאוטס
21/05/2018 | 14:29
1
13
לצפיה ב-'אבל לא לשני הצדדים '
אבל לא לשני הצדדים
21/05/2018 | 14:52
15
לצפיה ב-'לשיטתך בוסטון לא קבוצת ראן אנד גאן?'
לשיטתך בוסטון לא קבוצת ראן אנד גאן?
21/05/2018 | 14:56
4
53
הרי הם בכל זאת ניצחו במשחק 1 ב 20+. הובילו גם ב 30 לאורך הדרך אם אינני טועה.
יוסטון היא בוודאי קבוצת ראן אנד גאן.
למעשה בוסטון וקליבלנד איטיות בהרבה מיוסטון וגולדן. וגם להן יש 2/3 בלו אאוטס... זה נראה שהכדורסל הולך לשם, גם בגלל כמות השלשות.
לצפיה ב-'מה זה מוכיח שהם ניצחו משחק אחד ב20+?'
מה זה מוכיח שהם ניצחו משחק אחד ב20+?
21/05/2018 | 16:34
3
46
אינדיאנה ניצחה את קליבלנד פעמיים בהפרש גבוה, אתה לא ממש יכול לקרוא לה קבוצת ראן אנד גאן.

גם הסדרה בוסטון - מילווקי הייתה צמודה לכל אורכה, גם טורונטו-וושינגטון, רוב הסדרות בין 2 קבוצות שוות או דומות ברמה היו צמודות. אפילו בוסטון - פילי מתוך 5 משחקים לפחות 3 היו צמודים. ופילי היא דווקא כן קבוצת ראן אנד גאן.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאני אומר'
זה בדיוק מה שאני אומר
21/05/2018 | 18:43
2
42
זה לא משנה אם הקבוצה היא קבוצת ראן אנד גאן.
זה פשוט המצב עכשיו. משחקים מגיעים לבלו אאוט הרבה יותר בקלות. הסגנון באופן כללי השתנה, ויש יותר סיכוי לבלו אאוט היום מאשר בעבר.
לצפיה ב-'מרגיש לי שקבוצות גם מרימות ידיים מהר מדיי'
מרגיש לי שקבוצות גם מרימות ידיים מהר מדיי
21/05/2018 | 19:00
50
בגלל שהן יודעות שזה "סדרה ארוכה" גם ככה
לצפיה ב-'מה שאני אומר'
מה שאני אומר
21/05/2018 | 20:58
35
שמשחק אחד, או אפילו סדרה אחת, הוא לא מדד לכלום. על כל סדרה שמתנהלת כמו יוסטון-ג"ס תהיה לפחות סדרה אחת שהתוצאות בה יהיו "מתונות" יותר.
לצפיה ב-'משחק די מושלם של גולדן סטייט'
משחק די מושלם של גולדן סטייט
21/05/2018 | 15:37
5
69
לא היה לי זמן לכתוב אתמול פריוויו למשחק, אבל באתי לומר שיש לנו כבר הבנה טובה של מה שקורה בסדרה הזאת, אני לא מצפה להתאמות או הפתעות מרחיקות לכת והמנצחת תוכרע לפי רמת הביצוע.
אז רמת הביצוע של הווריורס הייתה מדהימה. הם שמרו מצוין לכל אורך המשחק, הגבילו את כמות האיבודים לחד ספרתי וקלעו באחוזים טובים מכל טווח.
נתון המשחק בעיני הוא 8 איבודים של גולדן מול 19 של יוסטון, אין סיכוי לאף קבוצה לנצח את הווריורס ככה.

היכולת של קרי להיכנס למשחק דרך כניסות לסל היא מאוד חשובה לגולדן, בסדרה הזאת ובכלל.

אחד השינויים שכן ראינו זה ניסיון של קר לשלב את ג'ורדן בל על חשבון הדקות של לוני, שלא מצליח להכיל בהגנה את הארדן ופול בסוויץ'. אז גם בל לא ממש הצליח.

יוסטון שיחקו בצורה דומה למשחקים קודמים אלא שרמת הביצוע שלהם הייתה נמוכה יותר וגם המצבים הטובים שהם קיבלו לא נכנסו באחוזים הרגילים. אני מבין את האכזבה מעוד בלואאוט בסדרה שמסרבת להיות צמודה, אבל יותר מהכל אני מעריך את רמת הכדורסל שגולדן הציגה. מאמין שיוסטון תגיע חדה יותר לגיים 4, אבל לנצח את גולדן בבית שלה כשהיא מפוקסת ב-100% זו משימה סופר קשה. אולי בגיים 5 נקבל סופסוף משחק צמוד.
לצפיה ב-'ממש לא רמת ביצוע'
ממש לא רמת ביצוע
21/05/2018 | 20:31
3
63
סטף דוראנט וקליי טובים פי מליון מפול הארדן וגורדון, גרין מביך את קאפלה בכל משחק, ממש מגמד אותו. טאקר ואריזה בעלי יתרון קל על ליוינגסטון ואיגי, ובתכל'ס גם זה כבר לא בטוח. תפסו משחק אחד טוב וניצחו, סביר להניח שאם סטף היה משחק טוב אז גם זה היה צמוד ויכל ללכת לכל כיוון.

גולדן פי מליון יותר מוכשרת. ליוסטון אין מאצ'אפ מולה ואין אף שחקן שמאתגר אותה.

זה לא קשור לרמת ביצוע, זה קשור לסגל הפי מליון יותר טוב של הדאבס, גם על הקווים.
לצפיה ב-'אם לפשט את זה, אז הכל בסופו של דבר מתנקז לרמת ביצוע'
אם לפשט את זה, אז הכל בסופו של דבר מתנקז לרמת ביצוע
21/05/2018 | 20:56
47
הרי מה זה אומר סגל טוב יותר/מוכשר יותר? סגל שמסוגל להגיע לרמת ביצוע טובה יותר ובאופן עקבי יותר.
לצפיה ב-'בוא אני אסביר לך למה אני מתכוון'
בוא אני אסביר לך למה אני מתכוון
21/05/2018 | 21:07
1
63
משחק הקודם גולדן הובסו, הפעם הם הביסו.
האם גולדן שינתה דברים ברמה הטקטית? אני לא זיהיתי. אם ראית איזשהן התאמות אתה מוזמן לפרט. אבל לראייתי גולדן שיחקה באותה הצורה בשני צדי המגרש, ושיתפה אותה רוטציה של שחקנים (בל שיחק כמה דקות במקום ווסט אבל ממש לא קריטי). ההבדל היחיד הוא שגולדן עשו את הדברים הפעם בצורה הרבה יותר טובה. למשל- קבלת החלטות בהגנה. עזרה בריבאונד. הימנעות ממסירות מרושלות. shot making. הם שיחקו באותה סכמה אבל ביצעו את הסכמה הזאת הרבה יותר טוב. לכן ההבדל הוא ברמת הביצוע ולא בהתאמות שנעשו (שוב- מההתרשמות שלי).

משחק הקודם גולדן הייתה מפסידה בכל מקרה. הם חטפו 22 הפרש וקרי אמנם לא פגע משלוש אבל בכל זאת קלע 7-19... אז גם עוד 2-3 סלים שהיו נכנסים וזה עדיין מוכרע בדו ספרתי.
לצפיה ב-''
21/05/2018 | 23:03
2
לצפיה ב-'חשבתי שלוני עשה דווקא עבודה לא רעה בחילופים'
חשבתי שלוני עשה דווקא עבודה לא רעה בחילופים
22/05/2018 | 22:54
25
פול הצליח להגיע לכמה זריקות פנויות מולו אבל לא הצליח לפגוע בהם. בכלל כבר כמה שנים נראה שאין לו מה שדרוש כדי לתת סדרת פלייאוף אינטנסיבית מלאה והוא צריך קצת לרדת בדקות אם מצפים ממנו לתפוקה מירבית בזמן שהוא על המגרש. אייסו בול זה די מתיש כשפול/הארדן מתבקשים לרוץ בכל המהירות שלהם קדימה כדי לעקוף או לכדרר מלא כדי להגיע לסטפ באק המתאים בלי קונטסט. הארדן הצליח די יפה לעקוף את קארי אחרי חילוף אבל התקשה לסיים לפעמים. פול לא ממש הצליח להשיג הפרדה מקארי.
לצפיה ב-'הלילה קליבלנד נלחמת על העונה שלה: גיים 3 בסדרה'
הלילה קליבלנד נלחמת על העונה שלה: גיים 3 בסדרה
19/05/2018 | 19:42
18
59
הפסד של הקאבס משמעותו הדחה, אז אפשר להסתכל על זה ממש כמו elimination game מבחינתם. קשה להעריך באיזה הרכבים ישחקו קליבלנד, אילו שחקנים יופיעו ואילו יעלמו. בשלב הזה רק שני דברים בטוחים- לברון יתן תצוגה ובוסטון תילחם עם כל מה שיש לה. השאר תלוי בהתאמות וברמת ביצוע.
הלילה ב-3:30.
לצפיה ב-'ג'יי אר סמית''
ג'יי אר סמית'
19/05/2018 | 19:54
66
שווה לתת לו דקות משחק בכלל? נוראי בשני צידי המגרש
לצפיה ב-'אפשר לחזור לישון? '
אפשר לחזור לישון?
20/05/2018 | 04:01
10
לצפיה ב-'בוסטון לא הגיעו למשחק היום'
בוסטון לא הגיעו למשחק היום
20/05/2018 | 07:33
59
הסריחו חבל על הזמן ...

סטיבנס לדעתי לא עשה מספיק התאמות, לדעתי היה צריך לפתוח עם ביינס הורפורד מוריס בראון ורוזייר, כי טייטום לא מספיק חזק כדי לשמור על לברון אז מנסים להעלים אותו על JR, ומוריס נאלץ לשמור על לאב כשהורפורד על טריסטן, זה משאיר את בראון על לברון, לא שבראון כזה חור בהגנה אבל לפחות היום זה לא עבד ולדעתי עם הרכב גבוה יותר הקבוצה הייתה משחקת טוב יותר בהגנה.

ד"א היו כמה שריקות הזויות במשחק (בעיקר לטובת קליבלנד אבל לא רק), מקווה שהשופטים יצפו בוידאו.

נקווה שהמשחק הבא יראה אחרת, איפה התחרותיות?
לצפיה ב-'אני רואה את קליבלנד מנצחת את הסדרה'
אני רואה את קליבלנד מנצחת את הסדרה
20/05/2018 | 08:22
3
64
זה נראה כמו סדרה שתלך ל7 משחקים. 

כבר מאד קשה לי לראות NBA. השופטים הורגים אותי 
לצפיה ב-'זה בהחלט נראה שהסדרה הולכת למשחק 7'
זה בהחלט נראה שהסדרה הולכת למשחק 7
20/05/2018 | 09:52
10
לצפיה ב-' הפסקתי לראות במחצית'
הפסקתי לראות במחצית
20/05/2018 | 12:19
1
53
מילא 20 הפרש לקליבלנד, מזה בוסטון יודעת לחזור, אבל כשאתה רואה שכל שריקה הולכת בכיוון שלהם אתה יודע שאין באמת מה להמשיך.

בסוף זה יחזור לNBA כמו בומרנג, אנשים פשוט ימאסו במוצר המלאכותי הזה.
לצפיה ב-'היתה שם עבירה של לברון שהשופטים שרקו כדור ביניים'
היתה שם עבירה של לברון שהשופטים שרקו כדור ביניים
20/05/2018 | 18:47
40
זה פשוט היה מגעיל
לצפיה ב-'סיכום המשחק'
סיכום המשחק
20/05/2018 | 13:11
3
69
מסוג המשחקים שקבוצה אחת עושה הכל נכון והשנייה כמעט שום דבר, אז קשה לצפות שהמשך הסדרה תיראה דומה. בכל זאת הקאבס צריכים להיות מעודדים מהיכולת שלהם בשני צדי המגרש.

קליבלנד עלתה באותה חמישייה כמו גיים 2 עם טריסטן תומפסון בעמדה 5. התקפית הם אשכרה הריצו תרגילים, תאמינו או לא. ראינו את היל וג'ייאר מקבלים כדור בתנועה off curl, ראינו פיק אנד רול של היל ולאב, חיתוכים באק דור של לברון, אקשן אוף דה בול שעירב את הקלעי הכי טוב (קורבר) והחוסם הכי טוב (נאנס) שגם התגלגל חזק לטבעת. הקאבס שיחקו חכם וחיפשו לערב את רוזייר ולכפות עליו לעשות חילוף ללברון או לאב, משם הם קיבלו שמירות כפולות ומסרו נכון. בקיצור- התקפה מתפקדת.
היו שני דברים בלבד שפחות אהבתי בהתקפה של קליבלנד- ISO של ג'ייאר שהם נקלעו לזה פעמיים-שלוש במשחק, והרכב משונה לטעמי בפתיחת הרבעים 2 ו-4: קלארקסון-קורבר-לברון-גרין-נאנס. למרות שההרכב הזה נראה די טוב בהגנה, וגם הצליח להשיג נקודות, אני לא חושב שהוא יכול לשרוד מבחינת ריווח בהתקפה.

הגנתית הקאבס גם שיחקו טוב מאוד למרות שבמקרה הזה אני מפנה את רוב האחריות לבוסטון, שפשוט התפשרו על זריקות לא טובות. המון ג'אמפרים אוף דה דריבל תחת שמירה, בפרט מרכוס סמארט שקבלת ההחלטות שלו הייתה ממש לא טובה אבל זה נכון לגבי רוב הסגל. בוסטון לא הניעו מספיק את הכדור ואפילו לא התעקשו מספיק על מיסמאצ'ים נוחים מבחינתם. בכל זאת צריך לציין לחיוב את ההאסל הכללי של קליבלנד שהיה בפירוש (ובאופן מפתיע) יותר גבוה משל בוסטון. לברון במשחקו הטוב ביותר מבחינת הלפ דיפנס קרא את המהלכים והיה מאוד פעיל בהגנה. לאב נתן contest טוב בטבעת והיה דומיננטי בריבאונד. היל וג'ייאר פשוט שיחקו חזק וטריסטן ונאנס הזיזו את הרגליים ומנעו משחקני הפרימטר של בוסטון נתיבים קלים לסל.

לברון היה ממש אומן במשחק הזה מבחינה התקפית. הוא אמנם לא קלע 40 אבל מה שהוא כן עשה זה להתעקש על פיק אנד רול באוריינטציה של כניסות לסל וחילק משם מסירות מדהימות. צריך לראות בהילוך איטי כדי להעריך כמו שצריך את הדיוק והתזמון של כמה מהמסירות שלו, שניפקו איזה 4 הטבעות במשחק ועוד הרבה מבטים טובים.
לאב גם כן במשחק אול אראונד יפה מאוד. הוא אמנם לא קלע באחוזים טובים אבל עשה לבוסטון בלגאן עם שילוב יפה של משחק פנים וחוץ, מסירות טובות המיד פוסט והגנה טובה.

קורבר לא היה מסוגל להחטיא, ג'ייאר קלע כמה סלים גדולים וג'ורג' היל שקלע את רוב הנקודות שלו בפתיחה עזר ללברון לנוח קצת על המגרש והזכיר שיש לקליבלנד עוד מוביל כדור.
טריסטן תומפסון ונאנס מילאו פונקציה דומה ובאמת טיי לו התעקש לשחק עם אחד מהם בכל רגע נתון, על חשבון הרכבי סופר-סמול שחטפו מבוסטון בצבע במשחקים הקודמים.

בצד של בוסטון כמעט שום דבר לא הלך. בחירת הזריקות הייתה לא טובה וגם מהמבטים הטובים שלהם הלכו החוצה. בראון הסתבך בבעיית עבירות, הורפורד היה אנמי בהתקפה והגנתית נאלץ להיעזר בביינס כדי להתמודד בריבאונד מול TT. בעוד שאין לי טענות לביינס הוא עוד יותר הקשה את החיים בהתקפה וסטיבנס ניסה לשחק עם מונרו שפשוט לא מתאים לסדרה הזאת.
לדעתי כל עוד בוסטון משחקת עם אחד מתוך ביינס/מונרו זה טוב מבחינת קליבלנד. אני בספק אם סטיבנס אוהב את ההרכבים האלה, יכול להיות שבמשחק הבא הוא יתייחס לבעיה הזאת עם יותר דקות של סמארט ב-PG על חשבון רוזייר, מה שיתן מענה חלקי לחיסרון שלהם בסייז כשהורפורד 5 וגם ימנע מקליבלנד לנצל את רוזייר בפוסט מול לברון ולאב כפי שעשו במשחק הזה. סוג של שתי ציפורים במכה אחת, במידה והסלטיקס באמת יחזיקו מעמד בריבאונד בהרכב כזה.

עוד כמה נקודות קטנות:
- אוסמן קיבל צ'אנס במחצית הראשונה והיה אחלה. הקדים את רודני הוד ברוטציה.
- כפי שצוין פה כבר השיפוט היה ביתי.
- זה כל-כך הפתיע אותי אז אציין זאת שוב- קליבלנד שיחקה יותר חזק מבוסטון. הם לא הורידו את הרגל מהגז גם ביתרון 20. ברבע השלישי זה בכלל בלט שהסלטיקס הפסיקו לסגור חזק את הקלעים ולמעשה הרימו ידיים.
- לברון שיחק 38 דקות במשחק של 30 הפרש. אני חושב שזו הייתה תצוגת אימון מצוינת של טיי לו, למשל ההרכב של קליבלנד בפתיחת רבעים 2 ו-4 עבד כי הם התמקמו מאוד נכון על המגרש. ההערה היחידה היא שללברון הייתה הזדמנות לרדת לנוח 9 דקות לסיום בהפרש 30, ולו חיכה איתו עוד 3 דקות מיותרות על המגרש.
לצפיה ב-' תודה'
תודה
20/05/2018 | 13:28
40
למרות שבוסטון עצמם אמרו שהם יודעים שקליבלנד יבואו להתפוצץ עליהם והם ינסו להיות אלו שיכו ראשונים, המשחק עדיין הלך בדיוק כמו שכולם ציפו. משחק 4 יהיה באמת מעניין, הכדור עובר אל סטיבנס מבחינת הצורך לעשות התאמות שוב והגיוני מאוד שנראה משחק צמוד עד הסוף.
לצפיה ב-'כיף לקרוא'
כיף לקרוא
21/05/2018 | 11:25
2
לצפיה ב-'ניתוח מעולה. תודה!'
ניתוח מעולה. תודה!
21/05/2018 | 23:08
4
לצפיה ב-'משחק טוב מאוד של קליבלנד'
משחק טוב מאוד של קליבלנד
20/05/2018 | 14:19
6
59
בוסטון לא יזילו דמעה על 2-1 אחרי 3 משחקים אבל אם קליבלנד ייקחו גם את הבא הם צריכים להיות מאוכזבים (מן הסתם).

לברון הגיע במטרה לשתף את החברים שלו היום. ג'ורג' היל שם 11 ברבע הראשון ולקח חלק הרבה יותר משמעותי בהובלת הכדור ממנו שהתרגלנו. לברון נמנע מלקחת ג'אמפרים בדקות הראשונות והתרכז במסירות וקצת חדירות. בהמשך הוא גם תפר שלוש שלשות מתוך שלוש. היו לו מספר מסירות מדהימות במשחק. גם לקלעים פנויים לחלוטין על השלוש מזוויות שבהן לא נראה אפשרי שהם יקבלו את הכדור. גם אחרי הפיק אנד רול, כמה bounce passes נמוכים מרשימים מאוד. משחק טוב מאוד שלו והיה טוב ששאר הקבוצה גם תפקדה.

טיירון לו זנח לחלוטין בשני המשחקים האחרונים את הרכבי לאב בסנטר. תומפסון ונאנס סוגרים את רוב אם לא כל הדקות בסנטר. זאת החלטה טובה בעיני לא לתת להרכבי לאב בסנטר יותר מידי דקות אבל לא בטוח אם הייתי מוותר עליהם לגמריי.
לצפיה ב-'הגיע הזמן שבוסטון יחזרו לימי לארי בירד ואין ממתק טוב יותר'
הגיע הזמן שבוסטון יחזרו לימי לארי בירד ואין ממתק טוב יותר
20/05/2018 | 14:54
4
56
מלעשות את זה על מי שמחשיב את עצמו כאלוהים
לצפיה ב-'השאלה אם הם יכולים לעשות את זה בלי בלאט. תבדוק ב ynet '
השאלה אם הם יכולים לעשות את זה בלי בלאט. תבדוק ב ynet
20/05/2018 | 18:46
3
13
לצפיה ב-''
21/05/2018 | 07:41
3
לצפיה ב-'אומנם אתה ציני, אך בהחלט היה יכול לעזור להם'
אומנם אתה ציני, אך בהחלט היה יכול לעזור להם
21/05/2018 | 19:36
1
51
בינתיים, אין לקבוצות ה-NBA שכל ודייויד בלאט מועמד מוביל לאימון צסק"א מוסקבה
לצפיה ב-'תותח'
תותח
21/05/2018 | 20:00
7
לצפיה ב-' '
21/05/2018 | 14:57
3
לצפיה ב-'מה קורה בין טאונס להנהלת הוולבס? '
מה קורה בין טאונס להנהלת הוולבס?
19/05/2018 | 09:49
14
69
לפי הדיווחים יש מתיחות גדולה בין טאונס להנהלה ברמה כזאת שממש לא בטוח שהוא ישאר שם.
לא כל כך הבנתי מה הרקע לזה, אשמח אם מישהו יכול לפרט קצת יותר.
לצפיה ב-'אז זהו שאין ממש דיווחים קונקרטיים על משהו שקורה שם'
אז זהו שאין ממש דיווחים קונקרטיים על משהו שקורה שם
19/05/2018 | 19:36
9
78
אלא יותר וייב כללי, או שמועה לא מספיק מבוססת כדי לדווח עליה, שטאונס וה"הנהלה" (ת'יבודו) לא ממש מרוצים זה מזה.
אני חושב שת'יבס לא משתמש בטאונס כמו שצריך בהתקפה. אפשר לומר את זה על רוב שחקני הוולבס כי ההתקפה מפגרת אבל במיוחד במקרה של טאונס.
אין הרבה מה להרחיב כי אנחנו לא יודעים הרבה על מה שקורה שם. רק אני אגיד שבמקום גלן טיילור (הבעלים של מינסוטה) הייתי שולח את ת'יבודו הביתה הרבה לפני שהוא היה מעז לשלוח את טאונס בטרייד.
לצפיה ב-'ת'יבודו מאמן של קבוצה אחת'
ת'יבודו מאמן של קבוצה אחת
19/05/2018 | 21:08
4
76
או יותר נכון של תקופה מסויימת שהייתה לו עם שיקגו בולס בתחילת העשור עם דרק רוז
השחקנים שנתנו אצלו עונות טובות שם , כמו חואקים נואה או קרלוס בוזר כבר ממזמן לא רלוונטים לכדורסל של היום , ות'יבס נשאר תקוע בחשיבה ולא מסתגל.

אין לי הקבלה בכדורסל אבל הוא מאוד מזכיר לי את מקרה ז'וזה מוריניו בכדורגל. היה גאון בעשור הקודם , לא הצליח לעשות את ההקבלות לעשור החדש(בעיקר הקבלות חברתיות), ונכשל בכל מקום שהוא נמצא.
לצפיה ב-'לא יודע אם זאת הקבלה נכונה'
לא יודע אם זאת הקבלה נכונה
19/05/2018 | 21:21
3
63
מוריניו הצליח ב-3 קבוצות שונות, ובכללי נחשב לאחד מגדולי המאמנים בהיסטוריה, תואר שאני בספק אם אפשר לתת לתיבודו.
נראה לי שההקבלה הכי טובה זה רן בן שמעון בקריית שמונה חחחח
לצפיה ב-'חולק עליך לגבי מוריניו'
חולק עליך לגבי מוריניו
19/05/2018 | 21:43
2
66
אחד המאמנים הגדולים בהיסטוריה? אני לא חושב.

שוב , בעשור הקודם הוא היה באמת מאמן נדיר ועשה דברים מדהימים עם הקבוצות שלו
עבר בעשור הנוכחי הוא פשוט מחרב כל קבוצה , צ'לסי ויונייטד הם פשוט כישלון(והנה עוד פעם יונייטד מפסידים תואר) , וגם בריאל מדריד באופן יחסי הוא לא היה הצלחה גדולה גם מקצועית וגם חברתית. הסתכסך עם מלא כוכבים כמו קסיאס ופוגבה , ויתר על המון שחקנים שהפכו לכוכבים.

העשור הנוכחי שונה מאוד מהעשור הקודם , בזכות על המדיה והעלייה הכספית המטורפת , הכדור בידיים של השחקנים. השחקנים קובעים את הלך הרוח , לא המאמנים , ומוריניו לא הצליח להסתגל לעניין הזה ורק מסתכסך עם שחקנים ומשחק כדורגל שנראה רע.

אותו דבר תיבודו , היה נחשב לאחד המאמנים הטובים בליגה בתחילת העשור , והיום הוא נהיה מאמן גרוע
לצפיה ב-'הגזמת'
הגזמת
19/05/2018 | 22:38
52
המעמד שלו קצת מידרדר אבל עדיין מאוד תחרותי. הרגע הפסיד בגמר גביע וסיים שני בליגה, בפריימר ליג זה חצי אליפות לסיים שני. זכה בליגה האירופית שנה שעברה, לפני שלוש שנים זכה באליפות עם צ'לסי, מוקדם יותר בתחילת העשור זכה באליפות וגביע עם ריאל בתקופה דומיננטית של ברצלונה. הלוואי על הרבה מאמנים "לחרב" ככה קבוצות. זה נראה פחות טוב בגלל הרף שהוא הציב בעשור שעבר כמו שאתה אומר, אבל איפה הוא ואיפה תיבודו
לצפיה ב-'אני לא נכנס עכשיו לדברים שמוריניו עושה בעשור האחרון'
אני לא נכנס עכשיו לדברים שמוריניו עושה בעשור האחרון
20/05/2018 | 01:29
49
פשוט הגדרת את תיבודו כמאמן של קבוצה אחת, זאת לא ההגדרה שמתאימה למוריניו, לפחות לא כשהיה בשיאו.  
לצפיה ב-'אתה חושב שזאת באמת אופציה? '
אתה חושב שזאת באמת אופציה?
20/05/2018 | 03:26
3
63
שטאונס יבקש לעזוב הכוונה
הבנתי שכמה קבוצות כבר הספיקו להביע עניין בטרייד כך נראה שזה דיי רציני
לצפיה ב-'הוא לא יילך לשום מקום'
הוא לא יילך לשום מקום
20/05/2018 | 12:21
2
61
הכוח נמצא בידיים של מינסוטה, הוא יהיה פרי אייג'נט מוגבל בקיץ הבא מה שאומר שהוא במינסוטה לפחות לעוד 5 עונות. קבוצה שתרצה להביא אותו תצטרך לשלם את מלוא שווי השוק שלו, וקשה לי לראות קבוצה שתהיה מוכנה לזה.

הם יבינו בסופו של דבר שאין מנוס מלרדת מהעץ.
לצפיה ב-'לא בטוח שאתה צודק'
לא בטוח שאתה צודק
20/05/2018 | 18:51
1
49
אם הוא לא רוצה להישאר שם הם לא יכולים להכריח אותו וכבר היו מקרים של שחקנים שעשו מהלכים קיצונים כדי לעזוב את הקבוצה שבה הם משחקים.
ווינס עם השביתה האיטלקית בזמנו או קוואי בעונה הזאת הם שתי דוגמאות שמיד קופצות לי לראש.

אני לא חושב שזה המצב במינסוטה אבל בכל זאת, אם הוא ירצה לעזוב אז לא תהיה להם ברירה.
לצפיה ב-'אלה מקרים אחרים'
אלה מקרים אחרים
20/05/2018 | 19:02
57
את המקרה של וינס אני לא מכיר כי הייתי צעיר מידי אבל גם קוואי וגם קיירי עשו את זה כשכבר התחילה הספירה לאחור לתום החוזה שלהם (לקוואי נשארה עוד עונה אחת בחוזה, לקיירי נשארו 2 כשהחליט לפוצץ את העסק בקליבלנד). לטאונס נשארו עוד 5 שנים בחוזה (אחת בחוזה רוקי ועוד 4 בחוזה מקסימום שהוא מן הסתם יקבל). כל מי שתרצה להביא אותו תצטרך לשלם בחבילה עם ערך טרייד ששווה לביג מן עם תקרה של טופ 10 אי פעם, וכאילו הפיצוץ הזה (אם אכן קרה) לא היה מעולם. וספק אם זה יקרה אחרי פלייאוף מאוד בינוני שלו.

לטאונס יש הרבה יותר להפסיד אם הוא יתחיל עכשיו במאבקי כוח. במקום מינסוטה הייתי מוריד אותו מהר מהעץ ומודיע לו שהוא לא זז לפני המועד הראשון האפשרי.

כל זה כמובן לא אומר שלא צריך להשתדל לשמור אותו שמח.
לצפיה ב-'הצעה לטרייד על טאונס'
הצעה לטרייד על טאונס
24/05/2018 | 00:10
3
11
ואם לא רואים אז מצרף תמונה.

מינסוטה
מקבלים את לילארד שהוא ללא ספק סופר סטאר עם חוזה לעוד 3 שנים.
סה"כ מקבלים גם אולסטאר גם ניסיון וגם כישרון צעיר.

פורטלנד
הם תקועים!! משלמים המון שכר ולא שווים יותר מסיבוב 2(עם הרבה מזל).
אז פורטלנד הולכים לסוג של בנייה מחדש.
מורידים 15M מהשכר בעונה הבאה והתחייבויות עתידיות.מקבלים את דיאנג'לו ראסל שעדין על חוזה רוקי ובהחלט נראה לא רע לפרקים ואולי ליד מקולום ירד ממנו עומס והוא יוכל להשתדרג.
חוץ מזה מגיעים עוד שחקנים שמישים עם חוזים נגמרים, כאלה שעוד אפשר להשיג עליהם משהו במהלך העונה.

ברוקלין:
מקבלים טאונס וכמובן משלמים על זה הרבה כסף!
בעיניי אם בריאים שווים התמודדות על הפלייאוף במזרח שנה הבאה.

פיניקס:
מקבלים רכז פותח אמיתי שמתאים ליד בוקר.
התוספת של טיג מייתרת את הדילמה ומאפשרת לבחור באיטון בלי להתלבט.
במצב הזה לסגל הצעיר והמוכשר יהיה בעל בית על המגרש, משהו שיכול להקפיץ אותם מדרגה.
לצפיה ב-'3 קבוצות אומרות לא'
3 קבוצות אומרות לא
24/05/2018 | 20:04
2
10
מבחינת מינסוטה מרכז הטרייד הוא טאונס תמורת לילארד, ועוד פרטים מסביב. אז ערך הטרייד של טאונס הרבה יותר גבוה מלילארד וזה סירוב מבלי לחשוב פעמיים.

פורטלנד מעבירה את לילארד ולא מקבלת אף שחקן שבאמת מעניין אותה. דאנג'לו ראסל זה בסדר אבל ממש לא מסוג השחקנים שיעמדו במרכז טרייד תמורת דיים.

פיניקס די ניטרלית מבחינת הטרייד, היא מעבירה שחקנים שלא מעניינים אותה ומקבלת שחקנים שלא מעניינים אותה. אבל כנראה שהיא מקבלת חוזים יותר גרועים מאלו שהיא מוסרת.

לברוקלין זה טרייד מדהים. אין לה כמעט אף נכס ששווה משהו ובכל זאת סידרת לה את טאונס, שהוא אחד השחקנים עם ערך הטרייד הכי גבוה בליגה.
לצפיה ב-'חשבתתי על מה שאמרת'
חשבתתי על מה שאמרת
25/05/2018 | 00:42
1
4
ואני לא מסכים.

1.מינסוטה לא תקבל שחקן יותר טוב מלילארד(בטח לא חתום לעוד 3 עונות).
2.פורטלנד תקועה בבינוניות, ומשלמת הון. אי אפשר להפתר מחוזים רעים כלכך מבלי לוותר על מישהו. ראסל עוד יכול להתפתח הרבה וכל היתר הם חוזים לעונה 1 וכאלה שמתאימים לסגל של פורטלנד מבחינת עמדות.
3.ברוקלין מקבלים את טאונס אבל גם 4 חוזים רעים מאוד! ונותנים גם את אלן ולאוורט ששווים משהו מבחינת פוטנציאל חוזה.
4.פיניקס לא נפגעת אבל מקבלת חציבות וניסיון+ פינוי משבצת הסנטר בדביל אייטון.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/05/2018 | 11:48
5
1. מינסוטה לא צריכה לקבל שחקן יותר טוב מלילארד. עדיף לה פשוט להשאיר את טאונס.
2. פורטלנד יכולה להיפטר מחוזים כשה"מישהו" שעוזב יחד איתם הוא לא השחקן הכי טוב שלהם.
3. נכון שברוקלין מקבלת חוזים גרועים. אבל בעוד שנתיים מהיום החוזים האלה יגמרו והם פשוט ישארו עם טאונס, שמתוקף היותו RFA יהיה חתום אצלם לעוד 3-4 שנים. זה שווה פי אלף מהחוזים הרעים שהם סופגים.
4. לא יודע איזה יציבות מקבלת פיניקס, היא קבוצה גרועה בצורה דומה ומנוסה בצורה דומה לפני ואחרי הטרייד. השינוי העיקרי כאמור זה שהם מקבלים חוזים רעים שהם יותר ארוכי טווח מאלו שיש להם.
לצפיה ב-'הלילה: יוסטון- גולדן, גיים 2'
הלילה: יוסטון- גולדן, גיים 2
16/05/2018 | 23:05
17
43
משחק שהוא מאסט ווין מבחינת הרוקטס. הם יצטרכו למצוא פתרונות בשני צדי המגרש ליכולת הנפלאה של גולדן.
הגנתית יוסטון צריכה להיות אגרסיבית יותר ולדעתי היא תאט את גולדן בהשוואה למשחק הראשון בסדרה. השאלה מאיפה הם ישיגו מספיק התקפה. שני דגשים שיהיה מעניין לעקוב- 
1. יותר תנועה אוף דה בול.
2. האם דאנטוני יחפש להכניס לקאפלה כדורים בפוסט מול מיסמאצ'ים. זה לא הכדורסל שיוסטון שיחקה כל העונה אבל בערב שבו הארדן לא מתפוצץ אני לא בטוח אם יש להם הרבה אופציות טובות יותר.

הדגש הכי גדול מבחינת הווריורס הוא להימנע מאיבודים, מה שעשו יפה מאוד במשחק הראשון. 
לצפיה ב-'דוראנט נגד הרוקטס'
דוראנט נגד הרוקטס
17/05/2018 | 05:49
50
ככה נראה הרבע השלישי
20 הפרש לרוקטס, בהחלט התאוששות מרשימה מהמשחק הראשון, לא חשבתי שיש להם את זה.
לצפיה ב-'אז באראג׳ שלשות מנצח לרוקטס את המשחק'
אז באראג׳ שלשות מנצח לרוקטס את המשחק
17/05/2018 | 10:14
13
56
בתחילת הסדרה אמרתי שהרוקטס יקחו אחד, כי זו קבוצה שיכולה לקלוע 130 נקודות במשחק נתון לא משנה מה אתה עושה, והנה זה קרה. למרות 3-15 של הארדן מהשלוש, ואפילו 1-5 של פול, שאר הקבוצה קלעה מצויין והשוו את הסדרה. טאקר עם 5-6 מהשלוש ל-22 נקודות (שיא קריירה בפלייאוף), אריק גורדון עם 27 נקודות (6-9 לשלוש), ואריזה עם 19. שהמשלימים של הרוקטס מופיעים ככה, קשה באמת לבוא בתלונות לגולדן.

גולדן מצידה סבלה גם מיום חלש של סטף (1-8 לשלוש), רק 16 נקודות, וקליי שקלע גם הוא רק 8. אצל דוראנט עסקים כרגיל עם 38 באחוזים טובים. אני חושב שבפלייאוף הזה דוראנט מעלה סימני שאלה (אם לא שם סימני קריאה) על האנשים שאומרים שסטף הכי חשוב בגולדן וכו׳. שסטף טוב הם מביסים, שסטף גרוע לפעמים מפסידים, בינתיים דוראנט שם מעל 35 בכל משחק חשוב. גורם לחשוב, לא?
לצפיה ב-'ענית לעצמך'
ענית לעצמך
17/05/2018 | 11:03
12
60
"שסטף טוב הם מביסים, שסטף גרוע לפעמים מפסידים"

הווריורס הביסו את כל הליגה (73-9, 2 טבעות) והיו קבוצה לא רק הטובה בליגה אלא היסטורית כבר לפני דוראנט. דוראנט בחיים לא עשה את OKC טובה כמו שסטף עשה את הווריורס. אפשר להתווכח כמה קרדיט מגיעה לשיטת הנעת הכדור של הווריורס לעומת ההירו בול שאפיין הרבה מההתקפה של OKC, אבל עובדה שדורנאט יכול להתפוצץ כל משחק ועדיין להפסיד. אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה הווריורס הפסידו בערב שסטף התפוצץ. אפשר להתווכח על היציבות שלו או לתרץ שהוא לא כשיר 100% כרגע, וזה שCP3 שובר לו את הקרסוליים כבר משחק שני ברציפות בטח לא עוזר. אישית אני חושב שללא סטף, OKC לא עוברים את יוסטון. ללא דוראנט ועם קרי בכושר שיא הם עדיין פייבוריטים לאליפות.

אגב, גם אני הרגשתי שיוסטון נתנו משחק של 400% יכולת שלא סביר שיתנו שוב, קצת כמו המשחק הבודד שהקאבס הביסו את הווריורס בגמר שנה שעברה. מצד שני אפשר להתעודד מהשיפור בתנועה בהתקפה, וזה עוד במשחק חלש יחסית של שני הכוכבים.
לצפיה ב-''
17/05/2018 | 16:17
2
לצפיה ב-'אם כבר ניסויי מחשבה'
אם כבר ניסויי מחשבה
17/05/2018 | 21:05
1
47
אז ממש מעניין אותי ניסוי שבו ווריורס בנויים סביב דוראנט, ולא כמו היום שהם בנויים סביב קארי ודוראנט הוא אקסטרה. במצב הנוכחי השיטה היא של קארי ולכן דוראנט לא כל כך משמעותי קבוצתית. במצב ההפוך דוראנט יהיה משמעותי קבוצתית.לדעתי הם בהחלט היו מועמדים לאליפות גם במצב הזה,
לצפיה ב-'גם OKC הייתה מועמדת לאליפות.. כל שנה...'
גם OKC הייתה מועמדת לאליפות.. כל שנה...
17/05/2018 | 23:00
12
לצפיה ב-'אני אף פעם לא מצליח להבין את הטענה הזאת. למה זה יתרון'
אני אף פעם לא מצליח להבין את הטענה הזאת. למה זה יתרון
19/05/2018 | 15:07
8
45
שהקבוצה מנצחת כשאתה טוב ומפסידה כשאתה רע? לא עדיף להיות תמיד טוב באופן עקבי?
לצפיה ב-'אבל גם קרי וגם דוראנט טובים באופן עקבי כמעט תמיד'
אבל גם קרי וגם דוראנט טובים באופן עקבי כמעט תמיד
19/05/2018 | 15:10
7
39
קרי היה גרוע במשחק האחרון, אבל זה קורה אחת להרבה מאוד משחקים. אני מניח שעל KD אפשר לומר את אותו הדבר. זה לא מה שיכול לשבור את השיוויון בהחלטה מי מהם עדיף.
לצפיה ב-'מסכים, שניהם לרוב טובים. אחרת הם לא היו קאליבר mvp. זה לא'
מסכים, שניהם לרוב טובים. אחרת הם לא היו קאליבר mvp. זה לא
19/05/2018 | 15:32
6
38
מסביר אבל למה זה יתרון להיות הברומטר של הקבוצה.

הקייס בשביל קארי בתור השחקן הכי חשוב בגולדן הוא שהוא עושה את המשחק בהתקפה קל הרבה יותר בשביל אלה שלידו בין אם הוא קולע את הזריקות שלו ובין אם לא בגלל תשומת הלב שההגנה נותנת לו. ההגנה נותנת לו את אותה תשומת לב, לא משנה אם הוא קולע את השלשות שלו או לא ולכן דווקא בתחום הזה הייתי מצפה שגולדן תהנה מכך בין אם הוא במשחק טוב או לא ושדווקא לא תקום ותיפול על היכולת של קארי כמו שציירתם פה.
לצפיה ב-'קרי הוא לא היחיד שהיה גרוע'
קרי הוא לא היחיד שהיה גרוע
19/05/2018 | 17:05
4
33
תומפסון היה גרוע עוד יותר ממנו עם 8 נקודות באחוזים מזעזעים וכמובן יוסטון שנהנתה מערב כנראה חד פעמי של שחקני המשנה. תרים את התרומה של תומפסון ל20 הנקודות הרגילות ואת התרומה של גורדון/אריזה/טאקר תוריד ל10-18 הרגילות ויש לך ניצחון קל לגולדן.
לצפיה ב-'נכון. אבל אני לא רואה איך זה קשור...'
נכון. אבל אני לא רואה איך זה קשור...
19/05/2018 | 17:49
3
10
לצפיה ב-'הנקודה היא שמשחק אחד חלש זה לא מדד'
הנקודה היא שמשחק אחד חלש זה לא מדד
20/05/2018 | 12:24
2
22
אנשים משתמשים ב2 משחקים בסדרה הנוכחית (ובסדרת הגמר אשתקד) כהוכחה לכך שדוראנט > קרי.
לצפיה ב-'אבל אתה לא הגבת לאנשים, הגבת לי :)'
אבל אתה לא הגבת לאנשים, הגבת לי :)
20/05/2018 | 14:12
1
24
היתרון של דוראנט זה שגם אם הוא לא בערב התקפי מוצלח, אז הוא תמיד שחקן הגנה מעולה בניגוד לקארי שהפך את עצמו לשומר סביר עם השנים אבל הוא עדיין מינוס כשהוא צריך לעשות סוויץ' לשחקנים גדולים וחזקים ממנו.

אבל לא נכנסתי לזה בכלל, כל הנקודה שלי הייתה שלהיות ברומטר זה לא בהכרח דבר חיובי.
לצפיה ב-'זה תלוי איזה ברומטר אתה'
זה תלוי איזה ברומטר אתה
20/05/2018 | 18:55
19
כשאתה הברומטר של הקבוצה הכי מוצלחת של שנות האלפיים (רק הלייקרס של תחילת המילניום נותנים פייט אבל לדעתי גולדן בתוך זמן קצר תהפוך לשושלת הבכירה יותר), כזו עם מאזן בלתי נתפס לאורך 4 שנים (סטיב קר הוא המאמן בעל אחוזי ההצלחה הכי טובים אי פעם ובפער עצום גם בעונה הסדירה וגם בפלייאוף) אז כנראה שאתה עושה משהו טוב
לצפיה ב-'אני מסכים איתך שעצם היותו ברומטר זה לאו דוקא יתרון'
אני מסכים איתך שעצם היותו ברומטר זה לאו דוקא יתרון
19/05/2018 | 18:57
37
היתרון העיקרי של קרי על פני דוראנט זה היכולת שלו לשפר את השחקנים שסביבו, לכן זה לא מפתיע שכאשר קרי טוב גם אחרים טובים והקבוצה בשיאה.
אני לא לגמרי מסכים שהיכולת שלו לשפר את האחרים לא תלויה כלל בערב הקליעה שלו. מעבר לכך שבמשחקים שהוא פוגע ההגנה עושה עליו הרבה פעמים overplay שעוזר לאחרים, כשהוא חד זה מתבטא גם באופן ישיר בפליימייקינג שלו שמסדר לאחרים מבטים פנויים.
לצפיה ב-'לדעתי היה הבדל משמעותי אצל הארדן'
לדעתי היה הבדל משמעותי אצל הארדן
17/05/2018 | 12:03
72
במשחק הראשון הוא כפה את עצמו על המשחק הרבה יותר. נכון שהוא שיחק מצויין, אבל זה היה משהו שאפשר בהחלט להכיל. כל פעם שהוא לקח כדור הוא נתקע איתו עד סוף שעון.

היום הוא עדיין נתקע עם הכדור למהלכים לבדו ועדיין היו כמה פעמים שהיה ברור שהוא מכדרר עד שיצליח לחדור, ואם לא אז הוא יזרוק סטפ באק מהשלוש בסוף שעון. לא חושב שאלה מהלכים טובים כל כך, אבל היום הם קרו הרבה פחות. בגדול אם הם מצליחים לשים את הכדור אצל פול בהתחלה של רוב הההתקפות מצבם יהיה עדיף לדעתי.

אריזה הראה היום כמה הוא חשוב, כואב על כל השנים שהוא שיחק בקבוצות שבהן לא ממש יכל לתרום.

אם אני צריך להמר, זו היתה תמונת מראה למשחק הבא, שבו גולדן יתפוצצו ויוסטון ירגישו שכלום לא הולך להם.
קשה לי לראות את יוסטון מגיעים ל 2-2, אבל לך תדע.
לצפיה ב-'כמה נקודות על המשחק'
כמה נקודות על המשחק
17/05/2018 | 15:47
78
- אני מסכים עם הנאמר פה שיוסטון נהנתה מהתפוצצות התקפית מהסוג שמגיעה פעם ב-. אריזה הוריד כדור לרצפה והיה מאוד מרשים, טאקר לא החטיא כלום ואריק גורדון התפוצץ מהספסל כולל סלים משוגעים.
זה לא ימשיך לקרות בהמשך הסדרה. אולי עוד פעם אחת שתרוויח ליוסטון עוד ניצחון. אבל הם לא יכולים להסתמך על זה להמשך.

- הגנתית יוסטון הייתה טובה יותר פשוט במובן שהיא עשתה פחות טעויות. תקשורת יותר טובה ומעבר בחסימות הגבילו את שטף המשחק של הווריורס והרחיקו אותם מקו השלוש (במיוחד את הקלעים הטובים). גם העזרה מול דוראנט הוכיחה את עצמה, בעיקר במחצית השנייה הוא קיבל יותר שמירות כפולות ולא תמיד ידע לנצל את זה. הווריורס גם לא בדיוק עזרו לעצמם עם איבודים שטותיים במחצית הראשונה ורמת ביצוע לא משהו. נקודה שגולדן כן צריכה להיות מרוצה ממנה היא שקרי הצליח לקחת את קאפלה לסל ולסיים מולו מספר פעמים, מה שהיה נראה שיותר קשה לו בגיים 1.

אני מצפה לתגובה הולמת מצד הווריורס בגיים 3, אם יוסטון תצליח להישאר בעניינים עד הסוף זה ירשים אותי מאוד.
לצפיה ב-'הסלטיקס בדרך ל 2:0 על הקאבס'
הסלטיקס בדרך ל 2:0 על הקאבס
16/05/2018 | 05:54
47
408
אמנם לברון בטירוף וקרוב לטריפל דאבל פסיכי עם 40 נק 9 ריב ו 12 אס
אבל הסלטיקס מובילים 97:89 עם 3:49 על השעון

מוקדם להגיד שזה משחק סגור אבל המצב לא טוב מבחינת קליבלנד שלא מצליחים לצמצם את ההפרש הזה כבר דקות ארוכות.
המשך>>
אמנם לברון בטירוף וקרוב לטריפל דאבל פסיכי עם 40 נק 9 ריב ו 12 אס
אבל הסלטיקס מובילים 97:89 עם 3:49 על השעון

מוקדם להגיד שזה משחק סגור אבל המצב לא טוב מבחינת קליבלנד שלא מצליחים לצמצם את ההפרש הזה כבר דקות ארוכות.
לצפיה ב-'פיניקס זכתה בלוטרי ותבחר ראשונה בדראפט'
פיניקס זכתה בלוטרי ותבחר ראשונה בדראפט
16/05/2018 | 17:30
8
61
סקראמנטו זכתה במקום השני ואטלנטה בשלישי.
המפסידות הגדולות הן ממפיס שסיימה במאזן השני מהסוף (תבחר רביעית) וקליבלנד שבחירה הדראפט של ברוקלין סיפקה לה לבסוף את בחירה 8.

כולם השנה מדברים על דאנדרה אייטון, סנטר עם סייז ואתלטיות מרשימים שניפק ביג נאמברס בקולג'. לצד דווין בוקר והפוטנציאל של ג'וש ג'קסון, אולי בכל זאת יש עתיד לסאנס.
לצפיה ב-'לדעתי פיניקס צריכה לעשות טרייד'
לדעתי פיניקס צריכה לעשות טרייד
17/05/2018 | 00:14
7
87

תוסיפו שבוסטון נותנים את הבחירה של סקרמנטו בשנה הבאה ופיניקס את הבחירה הראשונה.

לי נראה שעם החזרה של קיירי הייווד וטייס יהיה לבוסטון סגל עמוק מידי, בסוף בפלייאוף מקצרים רוטציה.
אייטון ישב לבוסטון בול. עושה את מה שביינס עושה אבל טוב הרבה יותר.
טייטום אבדה אבל עם החזרה של הייווד לא תורגש יותר מידי.
ולרוז'יאר צריך לשלם שנה הבאה, לא בטוח שאייג' יכול בעיקר אם יחים את סמארט.

פיניקס מקבלים 2 שחקנים שהיו במערכת בריאה.
רוז'יאר יהיה הרכז הפותח ויכניס קצת הגנה לקבוצה הזאת וטייטום כנראה יזיז את ווארן מהחמישיה.
הגיע הזמן שבפיניקס ישנו גישה...
לצפיה ב-'טרייד הזוי'
טרייד הזוי
17/05/2018 | 00:45
63
נראה לך באמת שבוסטון יוותרו על טייטום ורוזייר בשביל בחירה 1?
טייטום כבר עכשיו נראה כמו אול סטאר בהתהוות
לצפיה ב-'לא באמת הצעת את זה עכשיו '
לא באמת הצעת את זה עכשיו
17/05/2018 | 01:25
15
לצפיה ב-''
17/05/2018 | 05:45
9
לצפיה ב-'ראית משחקים של בוסטון בפלייאוף הזה?'
ראית משחקים של בוסטון בפלייאוף הזה?
17/05/2018 | 10:04
70
נראה לך שטייטום הוא טאצ׳אבל?
לצפיה ב-'אגיב לכולם'
אגיב לכולם
17/05/2018 | 22:37
2
53
כן, ראיתי את טייטום ואני מת עליו!
מדברים על דיאנדרה אייטון כשחקן הכי טוב שיצא מהדראפט ב30 שנים האחרונות(שאקיל).
אני באמת מתרשם שמדובר בשחקן נדיר!
אייטון מתאים לבוסטון בצורה מדהימה, גבוה עם יד מבחוץ, משחק פוסט לא רע(חסר לבוסטון), נייד, אתלטי, כישרון טהור שישב על חוזה רוקי.
מתאים מאוד לשחק ליד ובמקום הורפורד.
כשיש לך סיכוי לנעול אצלך ל8 שנים שחקן כמו אנטוני דייויס, אתה עושה את זה, במקרה של אייטון זה בהחלט יכול להיות המקרה.

דני אייג' לא אוהב שחקנים שעולים יותר\מה שהם שווים מכאן תיהיה לו דילמה:
האם לשלם למרכוס סמארט ובמידה ויחליט שכן, סביר להניח שלא יוכל להשאיר את רוז'יאר כי לשלם ל3 רכזים(אפלו שחלקן יכולים לשחק יחד) זה פשוט יותר מידי.

החזרה של הקיירי והיווד בשנה הבאה מחזירה את 2 הסקוררים העיקריים של הקבוצה, מכאן לתלות שלהם בטייטום יורדת מאוד.
האם אייטון ישפר את הקבוצה במיידי, לדעתי כן אבל בטווח הארוך יותר הוא יכול לעשות להם את מה שאמביד עושה לפילי.
לצפיה ב-'מי מדבר על אייטון ככה?'
מי מדבר על אייטון ככה?
18/05/2018 | 00:40
1
59
לא למדנו כלום ממקרי גרג אודן, אנדרו וויגינס ואפילו ג'אליל אוקאפור? על כל אחד מהם היה דיבור בסגנון "שחקן של אחד ל". גיב מי א ברייק.

כשיש לך שחקן שכבר אחרי עונת הרוקי שלו מדובר בסופרסטאר בהתהוות אתה לא ממיר אותו לא בבחירה 2 ולא בעוד 10 בחירות סיבוב ראשון וזה לא משנה בכלל כמה מוכשר השחקן הבכיר בדראפט הקרוב. ועוד הוספת להם את רוזייר על הדרך ככה כמחווה של רצון טוב...
לצפיה ב-'שכחת גם את פולץ''
שכחת גם את פולץ'
18/05/2018 | 08:09
58
היה קונצזוס כל כך גדול עליו והייפ רציני - איפה הוא היום ואיפה ג'יסון טייטום?

בקיצור זה טרייד שלא יקרה לעולם, אפילו לא בצחוק.
לצפיה ב-'יוסטון נגד גולדן סטייט- משחק 1 הלילה ב- 04:00'
יוסטון נגד גולדן סטייט- משחק 1 הלילה ב- 04:00
14/05/2018 | 20:43
16
57
אז מה נקבל הלילה בפיינלס האמיתי?

ניתוח מעולה בוואלה למעוניינים:
https://sports.walla.co.il/item/3157751
לצפיה ב-'יש לי הרגשה שזה הולך להיגמר מהר מהצפוי '
יש לי הרגשה שזה הולך להיגמר מהר מהצפוי
15/05/2018 | 05:59
59
דוראנט בא לרצוח אותם ולא מתכוון לרחם עליהם
לצפיה ב-'אפשר לעשות סכומים לעונה הזאת כבר, הכל צפוי'
אפשר לעשות סכומים לעונה הזאת כבר, הכל צפוי
15/05/2018 | 06:41
69
השאלה לאן לברון ילך בקיץ כדי שיוכל להתמודד מול המפלצת הזאת 
שיחבור להארדן ופול ביוסטון אם זה מה שיכל לאיים על המפלצת שקוראים לה גולדן סטייט.
זה מכוער ומגעיל וכל כך מלכותי אבל אין מה לעשות ככה הליגה הזאת מתנהלת בשנים האחרונות.
אני יעריך את דוראנט ביום שיחזור לאוקלהומה ויביא לה אליפות.

לצפיה ב-'מה יהיה עם ההירו בול הזה?'
מה יהיה עם ההירו בול הזה?
15/05/2018 | 10:44
2
63
מודה, לא יצא לי לראות כמעט את יוסטון השנה, אבל כן הימרתי עליו 4-2
אם היה לי מושג שהם משחקים הירו בול כל הזמן - בכלל לא הייתי חושב להמר עליהם.

בכל אופן, משחק מביש וקבוצה מבישה, פשוט נותנים את הכדור להארדן ומצפים שיקרה משהו, כל שאר השחקנים נשארים בפינה ומפנים לו מקום, הזוי שזאת הקבוצה עם המאזן הכי טוב בליגה. אני מאוד מקווה שזה לא מקרה מייצג, הזוי לומר את זה אבל השתעממתי ...
לצפיה ב-'שד'אנטוני יכניס כבר לראש של השחקנים שלו תנועה בלי כדור '
שד'אנטוני יכניס כבר לראש של השחקנים שלו תנועה בלי כדור
15/05/2018 | 12:57
14
לצפיה ב-'בעיקרון יוסטון מתבססת על שני דברים בהתקפה'
בעיקרון יוסטון מתבססת על שני דברים בהתקפה
15/05/2018 | 16:17
55
High pick and roll של פול/הארדן עם קאפלה, וניצול של מיסמאצ'ים. אחד משני הדברים האלה מסדר להם לרוב יתרון על ההגנה, שתוך מסירה או שתיים במקסימום מתורגמים לזריקה.
גולדן עושה חילופים בהגנה הוציאה את העוקץ מהroll של קאפלה, מה שהשאיר ליוסטון בעיקר הירו בול. בעוד שהארדן נוהג לשרוף ביג מן יריבים באחד על אחד עד שמביאים עליו עזרה, גולדן שיחקו סמוך בול עם מגוון שומרים שמתמודדים מולו, והעדיפו לחטוף ממנו את ה40 מאשר להביא עזרה שתכניס את הרול פליירס למשחק.
אלה הסיבות שההתקפה של יוסטון נראתה די מגעיל. בנוסף לכך שכמו שאמרת, בהחלט היה מקום לקצת יותר תנועה בלי כדור, בין אם בתחילת האקשן או במהלכו. לגרום לגולדן סטייט לקבל יותר החלטות בהגנה, שיכולים להוביל ליותר טעויות.
לצפיה ב-'שמישהו יעיר אותי עוד 4-5 שנים כשהשושלת תתפרק'
שמישהו יעיר אותי עוד 4-5 שנים כשהשושלת תתפרק
15/05/2018 | 13:54
20
לצפיה ב-'סיכום המשחק'
סיכום המשחק
15/05/2018 | 16:03
2
66
רמת כדורסל נהדרת בשני צדי המגרש. ראינו חילופים אוטומטיים בהגנה בשתי הקבוצות, כאשר לגולדן שני יתרונות עיקריים:
1. יותר קשה לסיים אצלם בצבע.
2. יש להם יותר יוצרים בהתקפה.

דוראנט היה מעולה בפוסט, אבל אני יכול לחלק את הפוזשנים האלה לשניים: כשהוא מקבל את הכדור ב-elbow או בטווח קרוב יותר לסל, אלה זריקות טובות. כשהוא מתחיל את האקשן מקו השלוש או מלונג 2 אלה פוזשנים שיוסטון יכולה לחיות איתם, KD קלע כמה זריקות קשות כאלה.
קרי התקשה כסקורר מול החילופים האלה במחצית הראשונה אבל הוא היחיד בווריורס שמצליח בכל זאת להניע את ההתקפה וליצור מבטים לאחרים. יוסטון הרחיקה אותו מקו השלוש אבל הוא ידע להעניש בכניסות לצבע.

הארדן ופול היו מדהימים במחצית הראשונה באחד על אחד. לוני שומר טוב יחסית לביג מן אבל לא מספיק כדי להכיל את הארדן. היו ליוסטון לא מעט זריקות בלתי אפשריות בסוף שעון או 24 second violation, מצד שני מבאה מוטה החטיא כמה לייאפים שהוא בדרך כלל קולע וגם מהעונשין הם פספסו.
יוסטון התמודדה יפה מאוד בריבאונד.

אז מה ניצח לגולדן את המשחק:
1. מיעוט איבודים- רמת execution גבוהה אמוד שלהם עם 9 איבודים בלבד, הם כמעט ולא יפסידו משחקים של חד ספרתי באיבודים.
2. הטקטיקה ההגנתית של יוסטון הייתה נכונה באופן עקרוני אבל הם לא היו אגרסיביים מספיק. קבוצות שהקשו על הנעת הכדור של גולדן בעבר עשו את זה דרך הרבה מגע וקצת מכות, אריזה ניסה להפעיל לחץ כזה אבל הסתבך בבעיית עבירות וחוץ ממנו יוסטון הייתה טיפה רכה מדי בהגנה.
3. הארדן מתעייף. הוא צריך לסחוב את ההתקפה על הגב וגם הווריורס מחפשים אותו בצד השני של המגרש, זה פשוט יותר מדי ואפילו שהוא היה פנטסטי הלילה זה הרגיש שליוסטון חסרות אופציות בהתקפה. אני במקום דאנטוני הייתי מחפש יותר את קאפלה בפוסט מול מיסמאצ'ים, אפילו אם זה לא המהלך הכי יעיל שלהם בהתקפה צריך להוריד איכשהו קצת עומס מהארדן.
בנוסף כמו שנאמר פה הרוקטס ממש לא זזים בהתקפה. זה בסדר שהם משחקים ISO כי זה מה שגולדן נותנת להם אבל היה רצוי שבכל זאת יריצו קצת אקשן. הארדן הצליח לשרוף את דוראנט בבק דור כמה פעמים, חוץ מממנ  ו לא ראינו כמעט שום אקשן אוף דה בול שיסדר לשחקן התוקף איזשהו יתרון עוד מתחילת המהלך. יש ליוסטון מהלך שהארדן עובר בחסימה ואז מקבל הנדאוף מקאפלה, לא ראיתי את יוסטון מבצעים את זה אפילו פעם אחת.

מגיע המון קרדיט להגנה של הווריורס. במחצית הראשונה איגודאלה וגרין הסתבכו בבעיית עבירות והוגבלו בכמות הדקות, בחצי השני כבר ראינו אותם בתצוגה הגנתית מעולה. יוסטון ניסו לכפות סוויץ' של קרי על הארדן אבל הווריורס הקשו עליהם מאוד את העניין בכל מיני דרכים (hedge של קרי, חילופים אוף דה בול של קרי ואיגודאלה, או פשוט מעבר אגרסיבי של דוראנט בחסימות). התוצאה הייתה שגם כשהארדן קיבל את הסוויץ' נשארו 5-6 שניות על השעון וקרי עצמו לא כזה פראייר בהגנה, הוא נתן להארדן פייט ראוי גם אם האחרון קלע ברוב המקרים זריקות לא קלות.

בקיצור גולדן הייתה בשיאה. לא תמיד הם יקלעו כל-כך טוב ויאבדו כל-כך מעט אבל בהחלט הם יכולים להיות מעודדים מהיכולת שלהם בהגנה. הם העלימו את הרול פליירס של יוסטון ועצרו אותם על 106 נקודות במשחק שבו הארדן היה מצוין.
לצפיה ב-'אחלה סיכום. מוסיף'
אחלה סיכום. מוסיף
15/05/2018 | 23:22
1
41
לגבי ההגנה של הווריורס - היו שלבים במשחק שזה היה נראה כאילו מציבים את דוראנט על הארדן לא כדי שבאמת ישמור עליו אלא פשוט כדי לגרום ליוסטון לבזבז את השעון על לכפות את הסוויץ' של קרי-הארדן. זה היה המהלך ההתקפי העיקרי של הרוקטס בשלבים נרחבים למדי. לכפות סוויץ' של קרי על הארדן, ולזוז הצידה. 

טרבור אריזה לדעתי עשה עבודה הגנתית מצויינת על קרי, וכשחטף את העבירה החמישית בתחילת הרבע השלישי גולדן קיבלו הרבה אוויר והתחילו לפתוח פער. 
וגם - דריימונד גרין עושה כל כך הרבה יותר מהסטטיסטיקות היבשות שלו. המון כדורים עוברים דרכו בהתקפה, ונראה שיש פוזשנים שהבוקסאאוט מעניין אותו יותר מהריבאונד. 
לצפיה ב-'אני חושב שעוד סיבה ששמו את דוראנט על הארדן'
אני חושב שעוד סיבה ששמו את דוראנט על הארדן
16/05/2018 | 09:36
33
היא כדי שיוכל לעשות בכיף סוויץ' על קאפלה.
לצפיה ב-'מצד אחד אני כל כך כועס על דוראנט'
מצד אחד אני כל כך כועס על דוראנט
15/05/2018 | 20:50
2
59
וכל כך לא סובל את גולדן הנוכחית. טובים מדי, מוציאים את העוקץ ואת הטעם.
והנה בא דוראנט ומראה לי בדיוק למה אני כל כך כועס עליו. פאקינג לא מסוגל להחטיא. כל כך טוב שזה לא הגיוני, ועדיין הוא חתם בקבוצה הכי טובה בליגה. וגרין מתעסק בחרא במקום לשחק כדורסל. קל לשנוא אותם.

אבל אז באים יוסטון. לא זזים על המגרש, הירו בול מטורף, זורקים התאבדות בסוף שעון, ופשוט נראים נורא.

ובצד השני, גולדן משחקים הכי יפה שאפשר.  מסירות, תנועה, חיתוכים, פשוט יפה ומצויין. אז איך אני אמור לאהוד את יוסטון?
לצפיה ב-'לא יודע'
לא יודע
15/05/2018 | 20:55
57
אני חושב שאת הגמר השנה אני כבר לא אראה..
פשוט נורא משעמם לראות כדורסל כשאתה יודע את התוצאה מראש
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
15/05/2018 | 21:30
51
חבל שזה ככה אבל זה ככה
תעודד את הסלטיקס :)
לצפיה ב-'וואלה לא נהנתי יותר מידי מהמשחק'
וואלה לא נהנתי יותר מידי מהמשחק
15/05/2018 | 23:49
3
55
לא רק ביוסטון, גם בגולדן הרגיש לי יותר הירו בול מהרגיל. לגולדן היו משחקים הרבה יותר טובים מזה וזה הספיק לניצחון לא קשה במיוחד.

ד'אנטוני כמו קייסי מראה שהוא לא יודע להכין את הקבוצה שלו למצ'אפים קשים בפלייאוף. קר דווקא הגיע מוכן ושיחק 48 דקות את הרכבי הסמול בול שלו. אין באמת סיבה לתת דקות לסנטרים המוגבלים שלו נגד קבוצה שכל מה שהיא יודעת זה להפציץ מבחוץ. מה שנשאר זה רק לטפל בפיקנרול של הארדן וקאפלה, משהו שהווריורס דווקא לא עשו כל כך טוב (הארדן עשה פחות או יותר מה שהוא רוצה) אבל בערב כזה זה מספיק לגמרי, שאר הרוקטס לא היו במשחק וגם פול היה הרבה פחות טוב מאשר במשחקים האחרונים מול יוטה.

ועוד דבר, פאק, אפשר למות, הNBA פשוט לא יוותרו לעולם על השופט האידיוט הזה שנחשב תמיד לבכיר ביותר ורואים אותו בכל משחק חשוב שני. פעם זה היה ג'ואי קרופורד והיום זה טוני בראדרס. רק אלוהים יודע איך אפשר לא לראות את הhalf court violation של קרי ותומפסון (איפה בדיוק יצא לו לראות מגע של הארדן בכדור? זה היה מטר ממנו!) שהוביל לשלשה פנויה של קליי בשיא המומנטום של הרוקטס. זה פשוט משגע אותי כבר ברמות שאי אפשר לסבול יותר.
לצפיה ב-'תשמע כשהיריבה עושה חילופים אוטומטיים'
תשמע כשהיריבה עושה חילופים אוטומטיים
16/05/2018 | 09:42
2
44
יש גבול לmotion offense שאתה יכול להריץ. היו מקרים שיוסטון היו נרפים מדי בהגנה או התבלבלו ושילמו על זה ביוקר, אבל רוב הזמן כשהיריבה עושה סוויץ' אין לך הרבה ברירות אלא ללכת על המיסמאץ'.
זה נכון לשתי הקבוצות. הן משחקות iso כי זה מה שההגנה נותנת.
אני חושב שגולדן דוקא שיחקו מעולה. בשני צדי המגרש.
לצפיה ב-'הרגיש לי שהם עלו לפרקט בלי כריס פול'
הרגיש לי שהם עלו לפרקט בלי כריס פול
16/05/2018 | 11:34
1
37
זה אגב הצליח כי הארדן פתח בטירוף ויוסטון ברחה ליתרון 8 מוקדם, אבל זה הוציא את שאר השחקנים מהרית'ם וברגע שגולדן הידקה קצת את ההגנה גם זריקות שנכנסות להם בדרך כלל הלכו החוצה.

ובכלל הארדן מחזיק בכדור יותר מידי זמן ובסוף עולה לסטפ בק קשה. זה נכנס לפעמים כי הוא שחקן התקפה מדהים אבל ליוסטון אין סיכוי לנצח ככה. בהרבה פוזשנים הוא נשמר ע"י דוראנט והלך איתו לסל. זה לא המיסמאץ' שיוסטון צריכה לחפש. אני מצפה במשחק הבא לראות כריס פול הרבה יותר מעורב, גם אם זה אומר שהארדן לא יקלע 40 נקודות.
לצפיה ב-'פול כן קלע 23 נקודות'
פול כן קלע 23 נקודות
16/05/2018 | 16:31
43
אז אם לא הרגשת אותו כנראה שפספסת קצת. הוא ניצל מיסמאצ'ים כשהיו לו אפשרויות למשל מול דיוויד ווסט.
פול יכול להחזיק יותר בכדור אבל זה רק אומר שהוא ישחק יותר אחד על אחד במקום הארדן.
אגב יוסטון ממש חיפשה את המיסמאץ' של קרי שומר על הארדן אבל גולדן הקשתה על העניין כפי שהזכרתי בסיכום המשחק.

לצפיה ב-'מחשבות על חוזים בליגה'
מחשבות על חוזים בליגה
12/05/2018 | 20:40
26
92
בשנים האחרונות, כמו שכולנו יודעים, תקרות השכר עלו והחוזים בליגה הפכו מגוכחים. חוזים של 25 מיליון וצפונה, שפעם היו שמורים ליחידי סגולה, הפכו לסטנדרט.
בין השחקנים שמרוויחים מספרים מגוחכים לחלוטין יש את מילסאפ שמרוויח 30 מיליון, בלייק גריפין עם 29.5, אוטו פורטר עם 24.7 ואפילו הריסון בארנס וצ'נדלר פארסונס מרוויחים כמו גארנט, קובי וטים דאנקן בשיאם. ומדובר בשחקנים שרק לאחרונה פרשו, כן? לא שלפתי פה שמות משנות ה-80'. 

בליצ'ר רפורט דיווח שקליי תומפסון שוקל להשאיר 50 מיליון דולר על השולחן כדי להישאר בגולדן סטייט. לפי הדיווח הוא שוקל חוזה של 92 מיליון דולר לארבע שנים (23 מיליון לעונה) כשבשוק הפתוח הוא יוכל לחתום לאותה התקופה על 139 מיליון (וכנראה גם יהיה מי שיציע לו את זה). 

נכון שהיו תקדימים בעבר לשחקנים שנתנו הנחות לקבוצות מסויימות כדי לאפשר לבנות איתם קבוצה חזקה, אבל מדובר בד"כ בשחקנים מבוגרים ואחרי שיאם, ולא בשחקן בן 28 שנמצא בשיאו ומשתין מהמקפצה על הקונספט של תקרת השכר, שנועדה לייצר שוויוניות. 

תחשבו על גולדן סטייט ככה - קליי תומפסון מוותר על 12.5 מיליון דולר בשנה. דוראנט חתום על 25 לעונה, (לשחקן ששווה לפחות 10 יותר) וזה לא רק תיאורטי, סטף קרי חתם במקביל לדוראנט על 10 מיליון יותר (כן, כן בירד וכאלה, אבל עדיין. אם היה חשוב לדוראנט לקבל את השכר שמגיע לו משהו היה יכול לעבור ב-S&T), וככה מתפנים לגולדן 20 ומשהו מיליון דולר להחתים עוד שחקנים בקליבר מטורף. 

אז בעקבות השנים האחרונות, בהן שחקנים מוותרים על נתחים משמעותיים מהמשכורת שלהם  עלתה לי מחשבה לעודד תחרותיות בליגה. המחשבה מבוססת על העיקרון שלמעט חריגים בודדים בליגה - כל שחקן יכול להישלח לכל קבוצה בלי שתהיה לו היכולת להתנגד. 

ההצעה היא פשוטה, בסגנון "שחקן חופשי מוגבל" ולא תעבור בחיים בלי שביתה:
שחקן יחויב לחתום על חוזה בקבוצה שמציעה לו את השכר הטוב ביותר. ויוכל לבחור את היעד בעצמו בין הצעות שוות, וזכויות בירד והאפשרות של קבוצות להציע יותר כדי לשמור את השחקנים שלהם יוותרו ללא שינוי. 

כלומר, שחקן כמו קליי תומפסון לא יוכל להציע את שירותיו בהנחה משמעותית לגולדן סטייט, כי אם ברוקלין או סקרמנטו יציעו לו חוזה מקסימום הוא יוכל לבחור בין שתיהן בלבד, אלא אם גולדן סטייט תשווה. 

הדבר יעודד את התחרותיות בליגה בצורה משמעותית, ויפזר ללא ספק את הכישרון בצורה טובה יותר. כמעט לכל קבוצה יהיה צ'אנס להנחית כוכב, בין אם היא משוק קטן או גדול. יותר מכך, הקטנת הפערים בין הקבוצות גם יעודדו פחות קבוצות לעשות טאנקינג. כרגע, כשכל הכישרון מרוכז במספר מצומצם של קבוצות, יותר מדי קבוצות מנסות לבנות דרך הדראפט, כי הן מבינות שאין להם הזדמנות אמיתית להתחרות. 

אז, למעט העובדה שזה לא יקרה בחיים - מה אתם חושבים?

נ.ב 
ניתן אולי להוסיף שהקבוצה הקיימת יכולה להישאר במאבק עם הנחה קטנה. אבל בטח לא של עשרות מיליונים. נניח, 10% או משהו כזה. זה סדר גודל של 3-4 מיליון ולא 12. 
דבר נוסף שניתן לעשות הוא שווטרן עם ותק של 12 שנים או משהו כזה, יוכל לחתום על כמה שהוא רוצה איפה שבא לו, כדי להמשיך ולאפשר לשחקנים ותיקים לרדוף אחרי טבעות בזקנתם. 
לצפיה ב-'אני אגיד לך את זה ככה'
אני אגיד לך את זה ככה
12/05/2018 | 20:54
60
אתה נותן את הדוגמא של גולדן סטייט ששחקנים מוותרים על כסף אבל יש גם דוגמאות ששחקנים לא רצו לוותר על כסף, נגיד בOKC עם דוראנט-ווסטברוק-הארדן.
גולדן סטייט הצליחו ליצור אווירה כל כך טובה במועדון שאנשים מוכנים לוותר על הרבה כסף רק בשביל להישאר, לדעתי זה ממש לא מובן מאליו וזכותם להרוויח מזה.

לצפיה ב-'מבחינה וירטואלית זה רעיון ממש יפה'
מבחינה וירטואלית זה רעיון ממש יפה
12/05/2018 | 20:57
68
שבאמת ימנע בנייה של סופר-טימס מהסוג של לברון-וויד-בוש או את הרביעייה מגולדן סטייט.
מבחינה מעשית כמו שאמרת אין לזה סיכוי לקרות כי חופש הבחירה של שחקני NBA הוא גם ככה מצומצם ומה שאתה מציע ישלול אותו לגמרי.

אגב היו מקרים של שחקנים בשיאם שעשו הנחה לקבוצות שלהם- הטריו מסאן אנטוניו, גארנט במינסוטה ובטח עוד כמה שאני לא זוכר.
לצפיה ב-'אני חושב שההתעסקות בתחרותיות בליגה היא התעסקות בטפל'
אני חושב שההתעסקות בתחרותיות בליגה היא התעסקות בטפל
12/05/2018 | 21:19
22
77
קודם כל, ברור שצירוף הנסיבות שגרמו לכך שגולדן סטייט מחזיקה ברוסטר כזה הן עניין של פעם ב50 שנה. גם השושלת הזו תיגמר מתישהו.

מה שיותר חשוב הוא שמה שאתה מציע יועיל בטווח הקצר ויזיק בטווח הארוך. גולדן סטייט היא הדבר הכי טוב שקרה ויקרה לNBA. הם מותחים את הקבוצות האחרות אל הקצה. מאמני התיכונים והקולג'ים משנים לגמרי את צורת פיתוח השחקנים בגללם (שחקן כמו דיאנדרה אייטון שהוא פרוספקט טופ 3 בדראפט הקרוב לפני גולדן סטייט היה פשוט עובד על משחק הפוסט שלו ועל מסת השריר מצאת החמה ועד צאת הנשמה. אם הוא רוצה להיות רלוונטי לרמות הגבוהות הוא פתאום חייב להתחיל לזרוק שלשות - והוא עושה את זה בהצלחה לפי מה ששמעתי). שחקנים עם אגו שבעבר היו מנצלים ואקום בליגה ולוקחים אליפויות בכוחות עצמם (כן קובי אני מדבר עליך) מבינים שבלי לחלוק את הכדור ולתת למאמן שלך to do his shit ואשכרה לצייר תרגילים קבוצתיים ולא רק להכריח אותו לייצר לך בידודים למען הסטטיסטיקה והחוזה הבא - אין להם שום סיכוי להתחרות על כלום. זה ניכר מאוד העונה, רק תראה את ההבדל בין יוסטון עם שני כוכבים קבוצתיים לאוקלהומה עם שני כוכבים אנוכיים ממש באותו הקאליבר - הבדל של שמיים וארץ.

בקיצור, בואו ננשך את השפתיים רק עוד קצת. בבוסטון ופילדלפיה בונים קבוצות מפחידות, ביוסטון כבר יש אחת כזו, וללברון יש עדיין עוד 3-4 שנים ביכולת הזאת להוביל קבוצה רחוק, ולא שכחנו את פופוביץ' למקרה שהעניינים עם קוואי יסתדרו. כשגולדן תהיה שבעה קצת, תהיה ליגה תחרותית בטירוף עם יותר כישרון מאי פעם.

בקיצור #2, במקום לחשוב איך מרסקים את גולדן סטייט צריך לחשוב איך מייצרים עוד הרבה גולדן סטייט. והיפה הוא שלא צריך לעשות כלום - פשוט לתת לתהליך הטבעי הזה לקרות מעצמו. יש שני דברים שצריך לעשות להם טיפול שורש - אחד זה נושא הטנקינג והשני זה נושא השיפוט שבאופן אישי זה הדבר שמוריד לי מהNBA הכי הרבה.
לצפיה ב-'אני לא מסכים איתך, שחקן טופ 3 שמצטרף לקבוצה שכבר לקחה אליפות'
אני לא מסכים איתך, שחקן טופ 3 שמצטרף לקבוצה שכבר לקחה אליפות
12/05/2018 | 22:01
12
63
זה לא דבר שהוא טוב לליגה.

יש שתי נקודות שאני לא מסכים איתך:
1. אפשר לחשוב מההודעה שלך שגולדן המציאה את המשחק הקבוצתי או שהיא הקבוצה הראשונה ששיחקה תחת שיטה של מאמן.
2. הצירוף של קווין דוראנט לא תרם לאף אחד מהאספקטים שאתה מדבר עליו. הוא לא הפך את גולדן ליותר חכמה, יותר קבוצתית או יותר חסרת אגו. הוא רק הפך אותה ליותר לא הוגנת.

במקור גולדן הייתה תופעה מבורכת שלקחה את הכדורסל קדימה, אבל הצירוף של קווין דוראנט ניצל פרצה כדי ליצור מפלצת מלאכותית. הקבוצה הזאת תפסיד כמו שכל קבוצה מפסידה בסופו של דבר אבל היא רק מעודדת מגמה של סופר-טימס ושת"פ בין כוכבים, דבר שהוא לא טוב לליגה לפי דעתי.

לצפיה ב-'כפי שכתבתי, זה מקרה יחיד שלא אמור לחזור'
כפי שכתבתי, זה מקרה יחיד שלא אמור לחזור
12/05/2018 | 22:11
11
52
ואפשר גם למנוע את זה די בקלות - במקום להזניק את התקרה בבת אחת פשוט להעלות אותה בהדרגה על פני כמה שנים ואם איגוד השחקנים מתנגד עד כדי כך - לפחות לדאוג שהקפיצה לא תקרה בקיץ שבו שחקן טופ 3 בליגה מסיים חוזה ויוכל לנצל את הפרצה הזאת כדי להצטרף לאן שהוא רוצה (אלא אם כן הוא מוכן לחוזה מינימום או משהו - נגד זה אין לך כבר מה לעשות, אבל גם אין לזה תקדים).

לגבי הנקודות שלך:
גולדן היא לא הקבוצה הקבוצתית הראשונה אבל היא הקבוצה הראשונה שמשלבת כישרון בסדר גודל כזה, רמת אימון בסדר גודל כזה ושיתוף פעולה מצד כולם בסדר גודל כזה (כלומר - היעדר אגו). מעכשיו - מי שרוצה לקחת אליפות - צריך להתיישר. זה טוב לליגה. חלוקת הכישרון כפי שכתבתי בפסקה הראשונה אמורה להשתפר בעתיד אם המסקנות הנכונות ממקרה דוראנט בקיץ 2016 יוסקו. שאר הדברים לחלוטין תלויים באיכות הניהול שלך.
לצפיה ב-'אתה מערבב בין שני דברים'
אתה מערבב בין שני דברים
12/05/2018 | 22:16
10
49
ההתייחסות לגולדן סטייט 2016 ולגולדן סטייט הנוכחית צריכה להיות שונה.
אם אתה מדבר על גולדן מודל 2016 אין ספק שהיא מהווה מודל לחיקוי ולקחה את הכדורסל קדימה.

שים לב שלא על זה מדבר בוטן בהודעה שלו, הוא מדבר על איך מונעים בנייה של סופר טימס מהסוג של גולדן 2018. אמרת ש"חלוקת הכישרון אמורה להשתפר בעתיד" וההצעה שלו נוגעת בדיוק בזה, כיצד ניתן לשפר את חלוקת הכישרון. זה לא נועד לפרק את גולדן 2016 אבל כן למנוע את ההיווצרות של מודל 2018.
לצפיה ב-'בוטן בכלל דיבר על קליי תומפסון, שנבחר בדראפט ע"י הווריורס'
בוטן בכלל דיבר על קליי תומפסון, שנבחר בדראפט ע"י הווריורס
12/05/2018 | 22:43
9
50
מה שהיה מת. גולדן תהיה אלופה לפחות בשנתיים-שלוש הקרובות וזו התחזית הכי אופטימית שאני יכול לחשוב עליה. לחשוב איך מפרקים אותה אולי יצליח לך אבל ייצור תקדים לא רצוי ובכלל, בינינו - מדובר בביריונות.

הדבר היחיד שצריך לעשות בגזרה הוא לוודא שלקבוצה טופ 5 אין מספיק מקום בתקרה כדי להחתים פרי אייג'נט ברמה של דוראנט (או אפילו ברמה של תומפסון לצורך העניין). זה המצב ב99% מהמקרים, צריך רק לדאוג לאחוז הבודד הזה שגולדן תפסה עליו טרמפ. מכיוון שזו לא מגמה שחוזרת על עצמה מידי שנה אני לא רואה סיבה להתחיל לחפש פתרונות לבעיה שלא באמת קיימת. הבעיה שכן קיימת (גולדן הנוכחית) היא בלתי פתירה בדרכים לא דרקוניות.
לצפיה ב-'קליי תומפסון כמשל'
קליי תומפסון כמשל
12/05/2018 | 23:49
3
51
מה שהפריע לי בזה הוא ששחקן בשיאו מוותר על 50 מיליון דולר כדי להמשיך לקרוע את הליגה. עזוב רגע את זה שהוא נבחר בדראפט. יפריע לי באותה המידה אם שנה הבאה פול ג'ורג' חותם ביוסטון תמורת 10 מיליון דולר בשנה. העיקרון אותו העיקרון.

לגבי העניין שגולדן היא קבוצה של פעם ב-50 שנה, זה היה נכון. אבל כשגולדן תתפרק, למה שלא תקום לה גולדן אחרת אם כוכבים יבינו שוויתור על האגו משמעותו סופר-טים שלא ניתן לעצור?

אינה דומה גולדן של 2016, סן אנטוניו ספרס של 2014, אוקלהומה של 2012 או אולי פילדלפיה של 2020 - קבוצות שנבנו מלמטה מהדאפט וגידלו את הכוכבים של עצמם, לסופר טימז בהן כוכבים מוותרים על כסף ומעקרים מתוכן את תקרת השכר רק כדי לדרוס את הליגה.

מה שכן, אני מסכים עם הטענה שפיזור מקסימלי של כוכבים, יגרום לקבוצות רבות בליגה לשחק יותר בידודים ופחות קבוצתי. ושבעצם מהלך כזה עשוי לעודד הרבה יותר Hero Ball בסגנון קובי, מאשר כדורסל קבוצתי.  

לצפיה ב-'דבר ראשון'
דבר ראשון
13/05/2018 | 00:25
2
45
זה לא עניינו של אף אחד אם שחקן בשיאו רוצה לוותר על כסף. אם ג'ורג' או כל שחקן אחר יחליט לחתום על 10 מיליון במקום מסוים (שמעוניין בו) אין שום דבר בעולם שיכול למנוע את זה ממנו. זה מעבר לאיגוד השחקנים - יש מצב טוב שזה בכלל נוגד את החוק האמריקאי (אני לא בקיא).

דבר שני - גולדן 2.0 לא תקום כי הנסיבות לא יהיו אותן הנסיבות. אלמלא הקפיצה בתקרת השכר בקיץ 2016 קווין דוראנט לא משחק כיום בגולדן סטייט, זה עד כדי כך פשוט. לוותר על 5 מיליון או אפילו על 10 מיליון זה לא שקול לויתור על 25 מיליון שהיה נחוץ בשביל שדוראנט יגיע לגולדן סטייט אלמלא הקפיצה. זה לא משהו שאמור לקרות כל כמה שנים, ואם זה יקרה צריך להסיק את המסקנות ולנהל את זה בצורה שפויה יותר
לצפיה ב-'אני מאמין שמשפטית אין עם זה בעיה. '
אני מאמין שמשפטית אין עם זה בעיה.
13/05/2018 | 00:52
1
40
אם ג'ורג' יחליט לחתום במקום מסויים שמעוניין בו על חוזה של 10 מיליון דולר לשנה אי אפשר למנוע את זה? ואם הוא יחליט לחתום על חוזה של 15 אלף דולר בשנה?

יש בליגה חוזה מינימום שאסור לחתום בפחות ממנו. רחוק מאוד משכר המינימום במשק האמריקאי. אולי הליגה לא יכולה למנוע משחקנים לדרוש מה שהם רוצים, אבל אני מאמין שהיא בהחלט יכולה לאסור על קבוצות להציע חוזים של פחות מסכום מסויים.

הוספתי בעריכה: 
אל תשכח שכבר היו בליגה מקרים של "מי שמציע את ההצעה הגבוהה ביותר לוקח" בסעיף ה-Amnesty. 
ולעניין חופש הבחירה, אפשר גם לאלץ קבוצה לכל הפחות להשוות את השכר שהציעו לו במקום אחר (אפילו בצורה של קנס על תקרת השכר שלה) 
לצפיה ב-'העניין הוא שאתה לא יכול להתייחס ללברון ג'יימס ולCJ מיילס'
העניין הוא שאתה לא יכול להתייחס ללברון ג'יימס ולCJ מיילס
13/05/2018 | 01:21
45
בצורה שונה. כל חוק יהיה חייב להיות תקף לכולם. חוזה המינימום הוא כמה, קצת פחות ממיליון? סבבה, זה חל גם על לברון וגם על מיילס. אם ג'ורג' יחליט לחתום על מינימום אז הוא יחתום על מינימום. כשדייויד ווסט עשה בדיוק את זה תוך כדי ויתור על 12 מיליון דולר אף אחד לא נכנס בו ככה.

אני תמיד אומר - מה שיכול להפתר (ואף סביר שייפתר) באופן טבעי תמיד עדיף על חוק מלאכותי שמגביל קבוצות/שחקנים. מה שאתה מציע יפתור את בעיית התחרותיות אבל הרמה הכללית בNBA תרד והזכויות של השחקנים/קבוצות ייפגעו. אתה צריך סיבה ממש ממש טובה כדי לעשות את זה. אם לא היה חוזה מקסימום ולא הייתה תקרת שכר אז 2 קבוצות (ניו יורק והלייקרס) היו לוקחות את כל האליפויות מעתה ועד עולם והליגה לא הייתה מעניינת כלב מת מחוץ לערים האלה. זו סיבה טובה. גולדן סטייט שהיא שושלת זמנית היא לא סיבה מספיק טובה לטעמי.
לצפיה ב-'הוא הזכיר במפורש את דוראנט'
הוא הזכיר במפורש את דוראנט
12/05/2018 | 23:57
4
44
וכמובן שהעובדה ש-KD חתום בווריורס משפיעה על שאר הפיירול. זו סיבה מרכזית שגולדן צריכה לקבל כזאת הנחה מקליי.

אתה לוקח את ההצעה של בוטן בצורה אישית מדי. גולדן 2018 זו רק דוגמה  לסופר טים שנבנתה בעזרת הנחות של הכוכבים שלה אבל היא לא היחידה. גם התקדים של הטריו ממיאמי היה נמנע באופן דומה, וגם קבוצות שבהמשך יקראו תיגר על הווריורס יזדקקו לצברים של כוכבים והנחות מהם כדי להצליח לשלם לכולם. זה יוצר מצב של חוסר שוויוניות בליגה וההצעה של בוטן נותנת לזה מענה מסוים, בלי שום קשר לווריורס.
לצפיה ב-'הטריו של מיאמי לא שקול לזה של גולדן'
הטריו של מיאמי לא שקול לזה של גולדן
13/05/2018 | 00:31
3
43
טריו כמו של מיאמי לא בטוח שהיה פייבוריט לזכייה כיום אפילו בלי גולדן. הם קיבלו וואחד זבנג מפופוביץ' ב2014 ובסך הכל עשו 2/4 שזה סביר ובהחלט תחרותי (גם במזרח הייתה להם רוב הזמן לפחות יריבה אחת שמתחה אותם עד הקצה). קבוצה ברמה הזו בהחלט אפשר ליצור גם בלי לעשות את זה באופן מלאכותי. קשה, אבל אפשר.

קבוצה היסטורית כמו גולדן סטייט שמחזיקה ב2 מתוך 3 השחקנים הכי טובים בעולם ובנוסף עוד 2 שחקנים טופ 15 זה משהו שיכול להיווצר רק בנסיבות מאוד ספציפיות.

לסיכום מיאמי של לברון היא סופר טים אבל לא כזו שמחסלת תחרותיות, גולדן סטייט הנוכחית כן. לכן לא צריך לצאת מפרופורציות ולהפוך לגמרי את חוקי תקרת השכר ש99% מהזמן עושים עבודה טובה.
לצפיה ב-'הוא שקול אם אתה דבק בנושא הדיון'
הוא שקול אם אתה דבק בנושא הדיון
13/05/2018 | 00:42
2
43
שתיהן סופר טימס שנוצרו בגלל שחקנים ששווים חוזי מקסימום, שהסכימו להתפשר על פחות. זה בדיוק מה שבוטן מציע למנוע וזה תקף לשני המקרים.
אמנם גולדן בנתה סופר טים יותר מוצלחת מזו של מיאמי אבל זה לא האישו כאן.
לצפיה ב-'כדי להחתים את כל השלישייה ההיא מיאמי הייתה צריכה'
כדי להחתים את כל השלישייה ההיא מיאמי הייתה צריכה
13/05/2018 | 01:12
1
52
להתפשר על חבר'ה כמו הבירדמן או מריו צ'אלמרס בחמישייה והספסל שלה היה נראה אוסף של שחקני די ליג. כלומר גם אחרי כל ההתפשרויות של לברון ובוש הם עדיין היו לגמרי קבוצה שאפשר לנצח ועם ים חסרונות שבאופן קבוע הייתה צריכה לעשות התאמות כדי לצאת אפילו מהמזרח.

בקיצור, כדי שלא נמרח את הדיון יותר מידי אני אסכם במשפט: אני אתחיל לדאוג לתחרותיות של הליגה כשסופרסטארים יתחילו לחתום על חוזים מצחיקים של 10 מיליון ומטה כדי ליצור מפלצת ארבע-ראשית או יותר מזה. עד אז לשנות את חוקי תקרת השכר זה סתם אובר-ריאקטינג. לוותר על 5 מיליון פה ושם זה באמת שטויות, עם זה לא תצליח לבנות קבוצה ברמה של הווריורס.
לצפיה ב-'בוא לא נפחית מערכה של מיאמי'
בוא לא נפחית מערכה של מיאמי
13/05/2018 | 16:26
44
היא הייתה הקבוצה הכי טובה והגיעה להכי הרבה הישגים בליגה באותן 4 שנים. למרות שזה "רק" 2 אליפויות ו-2 גמרים.
אם אתה רוצה למנוע יצירה מלאכותית של סופר-טימס, כמו הטריו ממיאמי או הצירוף של דוראנט לגולדן, ההצעה של בוטן עשויה למלא את התפקיד הזה. למעשה תקרת השכר נועדה בדיוק למטרה הזאת, רק ששחקנים עוקפים אותה ע"י חוזים שנמוכים מערכם הריאלי.
לצפיה ב-'לא מסכים - והטיעון שלי הוא הבסיס העיקרי למעמדו של סטף'
לא מסכים - והטיעון שלי הוא הבסיס העיקרי למעמדו של סטף
13/05/2018 | 19:30
8
58
סטף קרי נחשב כשחקן החשוב ביותר של גולדן. הוא בוודאי לא השחקן הטוב ביותר של גולדן. לגולדן יש את השחקן היחיד בליגה שיכול לשחק אחד על אחד מול לברון (על קוואי אני לא מדבר כי הוא לא ממש שיחק השנה), הלא הוא קווין דוראנט. סטף קרי הוא גם לא המנהיג של הווריורס, שכן דריימונד גרין הוא המילים והנשמה של גולדן על המגרש. הוא גם ספק הקלע הכי טוב בקבוצה, שכן קליי תומפסון קלע מצוין. 

סטף קרי הוא השחקן הכי חשוב בגולדן, כי הוא הביא את התנועה שלהם ללא כדור לשלמות, כי הוא לא צריך למסור 10 אסיסטים כל משחק בשביל שכל הקבוצה תמסור את הכדור וכי הוא זורק מטווחים כמו בן של אלף ז**ה. סטף קרי הוא המנוע של הסגנון שאותו כולם מנסים לחקות. זה יהיה נאיבי לחשוב שפיתוח שחקנים גבוהים לזרוק שלשות יהיה יותר יעיל מלהיות מצוינים בפוסט. אם אני גבוה, אני רוצה להיות בלתי עציר בפוסט, בלתי עציר בהגנה ולהרביץ בחסימות - ולא בגלל שאני אולד סקול - אלא כי אחוזים בפוסט גבוהים מהשלוש, במספיק בשביל שבנרמול נק' 2 - מול 3 ישתלם יותר לשים סל בפוסט, בטח שעבור רוב השחקנים מעל 2.8 . 

אכן מנסים לחקות את הסגנון של גולדן, ואני לא יודע אם אי פעם יגיעו להצלחה. בלי KD אף אחד לא יודע אם גולדן הייתה עדיין הקבוצה הטובה בליגה. בכנות, רבים חושבים שגם יוסטון שהיא סופר טים לכל דבר כרגע, לא מסוגלת לקחת להם יותר ממשחק אחד. הצירוף של דוראנט הפך את הסופר טים של לברון לקבוצה רגילה, את העזיבה למיאמי לעבירה קלה והתקווה היחידה לתחרותיות הפכה להיות שילוב דמיוני של לברון, ג'ורג' ולונזו בול בלייקרס, או לברון, סימונס ואמביד בפילדלפיה. 

בינתיים, בוסטון לא מחקה אותם, היא משלבת אולד סקול עם היי pace  והיא כנראה הקבוצה הטובה במזרח, למרות הסוויפ שהם הולכים לאכול (וכל הכבוד לאינדיאנה שהראתה שהייתה טובה מקליבלנד, גם בלי לחקות שום צורת משחק) 

שיהיה לנו לבריאות. עם אמביד, טאונס, דייוויס, קאזינס - הפוסט עדיין שווה יותר, גם אם פחות מפעם
לצפיה ב-'יש לך נתונים שמגבים את התיאוריה הזאת?'
יש לך נתונים שמגבים את התיאוריה הזאת?
13/05/2018 | 20:49
7
40
כי לי היא לא הייתה יכולה להראות רחוקה יותר מהמציאות. כל הקבוצות המצליחות בשנים האחרונות מבוססות בעיקר על קליעה. שחקני פוסט קלאסיים ולא אתלטים נעלמים מהליגה כמו דינוזאורים, תראה מה קורה לאל ג'פרסון באינדיאנה למשל, האיש יצא מהרוטציה כמעט לגמרי, ומדובר פה בשחקן פוסט טופ 5 בליגה (ואני עוד זהיר, לא מכיר שחקן בליגה שכל כך יעיל שם למטה). קבוצות בורחות מסגנון משחק שמבוסס שחקני פוסט כמו מאש. זו מגמה כל כך ברורה שתמוה בעיני איך הגעת למסקנה ההפוכה. או שהבנתי אותך לא נכון.
לצפיה ב-'המגמה היא אכן קליעה, אבל הנתונים תומכים בטענתי'
המגמה היא אכן קליעה, אבל הנתונים תומכים בטענתי
14/05/2018 | 01:54
6
44
אני לוקח את גולדן סטייט, שהיא דוגמא רדיקלית לקבוצה שאוהבת לזרוק מחוץ לקשת. 

היא קולעת ב 33.10% לשלוש.  98 מתוך 296 נסיונות. 
לעומת זאת קולעת 188 מתוך 333 מהצבע (כלומר לא הבדלתי בין האיזור המגביל לבין שאר הצבע, שאגב בתוך האזור המגביל האחוזים סביב ה60+), סה"כ קולעת ב 56.45% 

נירמלתי את מס' הנסיונות והקליעות לשלוש לפי היחס מס' נסיונות לשלוש מול מס' נסיונות בצבע. (נרמול הגיוני סה"כ)   

יוצא שמהשלוש קולעת 330 נק', ומהצבע 376 נק' בסה"כ.  כלומר משתלם יותר לזרוק מהצבע, היא מסקנה סבירה. 

כעת אם יש לך ביג מן שקולע ביעילות של למעלה מ60% בצבע אין פה שאלה בכלל וזה גם יעזור לך לקליעה משלוש בגלל דאבל טים. 

ביגמן לא רווחיים כי הם לא הכי בריאים - אבל סה"כ לקלוע מהפוסט משתלם יותר מלקלוע מהשלוש, לפחות כרגע. 

כל הנתונים לקוחים מאתר ה NBA תחת הלשונית teams, shooting . מחולק לפי ריינג' וטוטאלס . 

אני יכול לעשות את זה עם כל קבוצה אבל באמת שאין לי זמן לזה, אז אתה מוזמן לבדוק אותי ולראות שקבוצות שהסקורינג שלהן סובב סביב  הממוצע ב NBA , עדיין יותר יעילות מהצבע הן מבחינת אחוזים והן מבחינת totals.
לצפיה ב-'אבל זו לא ההשוואה הנכונה אחי'
אבל זו לא ההשוואה הנכונה אחי
14/05/2018 | 08:39
2
35
כששחקן דופק דאנק במתפרצת או קולע לייאפ, זה נחשב בסטטיסטיקה של נקודות בצבע. עכשיו, לאיזה סגנון מהלך כזה מתאים יותר - פייס אנד ספייס או סגנון איטי של לתת את הכדור לביג מן שלך לחפירות בצבע?

הנתון שאתה צריך לבדוק זה TS% של זריקות מחוץ לקשת אל מול מהלכי פוסט אפ (ולא סתם נקודות בצבע). שחקן שקולע מהפוסט ב60%? לא מאמין לך שתמצא אחד כזה. אולי רק כמה שחקני ספסל שעושים את זה בווליום מאוד נמוך, כזה שלא מהווה מדד אמין. כמו ג'פרסון שנתתי כדוגמה (וגם במקרה שלו קשה לי להאמין שזה מגיע ל60%). שוב אני רוצה לחדד - אני מדבר על פוסט אפ, לא דאנקים בפוטבק והאלי הופס מהפיקנרול. את אלה אייטון יידע לעשות, מבטיח לך.

כמובן שאם מגיע לליגה שאקיל אוניל חדש זה משנה לגמרי את התמונה, אבל כנראה שיש סיבה לכך שכבר קרוב ל15 שנה שלא ראינו בליגה שחקן שמתקרב לדומיננטיות שלו בפוסט.
לצפיה ב-'דבר ראשון זו השוואה מספיק טובה'
דבר ראשון זו השוואה מספיק טובה
14/05/2018 | 12:17
1
33
אני דיברתי על גבוהים - כמו שאתה דיברת על דאנדרה אייטון.  אתה דיברת על שלשות בלי לספור כמה מהן פנויות וכמה זמן יש לזרוק בשביל לזרוק אותן - אני דיברתי על נקודות בצבע מבלי להגיד כמה מהם הם לייאפים. 

עכשיו אתה אומר לי תבדוק TS. אז דבר ראשון - אני לא חושב שTS  יפתור לך את הסוגייה הזאת, אלא להפך - ייצור סטייה סטטיסטית. מחושב לפי פקטור זריקות עונשין (0.44)  + FGA מוכפל ב2 (כלומר קיימת הנחה שאתה תשיג 2 נק' ולא 3 נק', שזה מעצים את ערך הזריקה ל3 בהרבה ממה שהוא ומקטין את כמות הפעמים שתגיע לקו מהפוסט שאתה לא מגיע מהשלוש)
אתה גם אומר לי תבדוק בפוסט אפ - אבל הנה מה שכתבתי "...זה יהיה נאיבי לחשוב שפיתוח שחקנים גבוהים לזרוק שלשות יהיה יותר יעיל מלהיות מצוינים בפוסט. אם אני גבוה, אני רוצה להיות בלתי עציר בפוסט, בלתי עציר בהגנה ולהרביץ בחסימות - ולא בגלל שאני אולד סקול - אלא כי אחוזים בפוסט גבוהים מהשלוש, במספיק בשביל שבנרמול נק' 2 - מול 3 ישתלם יותר לשים סל בפוסט, בטח שעבור רוב השחקנים מעל 2.8 . "

אני לא אמרתי פוסט אפ, ולכן אם אגביל לפוסט אפ (שזה אייסו גב לסל מבחינת הNBA, זה לא לקבל את הכדור בצבע)  - כן האחוזים יירדו. את האמת שבדקתי אפילו מבעוד מועד והם בסביבות ה47 %. אז לשם הדיון אפשר לקחת אחוזי שלוש של ביגמנים ולהשוות, לא שזה מניב מסקנה חד משמעית אבל לדעתי אני צודק גם פה.  אגב זה שאתה לא מדבק על דאנקים בפוטבק, אלי אופס מהפיקנרול לא אומר שאתה לא מדבר על דריבל פנטריישן מהFT,  מצב פנוי Off of screens  וכו'. יש הרבה חלוקות. לא שאני חושב שזה נכון להבדיל את כל המהלכים האלה, שכן אם ביג מן יזרוק 3 הוא לא יוכל לעשות דאנקים בפוטבק כי הוא לא ליד הסל והוא כנראה לא שותף בפיק אנד רול אלא בפיק אנד פופ. 

אגב, אם תשים לב טים דאנקן היה שחקן פוסט נהדר וראינו כל מיני שחקני פוסט טובים שלא הצליחו. הסיבה שהם לא הצליחו היא - הגנה. ג'פרסון - חור בהגנה, אמרי סטודומייר (היה טוב בפוסט) - פציעות והגנה, גרג מונרו - חור בהגנה. אנדרו ביינום - פציעה.

ביגמן זה לא עסק רווחי, אבל אם אתה רוצה להגיד לי שאתה מעדיף את אמביד, טאונס, קאזינס ודייוויס מה3 על פני איזשהו מהלך בפוסט אני אופתע. 

אני לא רוצה להיות לא  מובן  - זה טוב שגבוהים קולעים שלוש מדי פעם, זה פותח את החדירות לסל - שזה סלים קלים.  זה נכון ששחקנים בעמדות 1 -4 קולעים שלשות כמו שלא קלעו אף פעם, אני לא יודע איך אפשר להתמודד בלי סטרץ' 4 בליגה. אבל ביגמנים? אם הם יכולים לשים את הכדור בפוסט, לדעתי זה עדיף. 

לצפיה ב-'שלשות ומשחק פוסט זה חלק מאותו אקו-סיסטם'
שלשות ומשחק פוסט זה חלק מאותו אקו-סיסטם
15/05/2018 | 00:06
30
שחקן עם משחק פוסט משובח אבל בלי יד ממרחק מגביל את הריווח של הקבוצה שלו ומקל על היריבה להגן על הטבעת ולהביא עזרות, שחקן בלי משחק פוסט משובח אבל עם יד טובה מבחוץ מגביל את יכולת הקבוצה שלו להשיג נקודות בצבע וגם באופן טבעי לוקח פחות ריבאונד התקפה כי הוא מתנהל רחוק מהסל.

שם המשחק הוא גיוון. כשאתה משחק נגד מאמן כמו בראד סטיבנס אתה לא יכול להרשות לעצמך להיות חד גוני כי הוא ישחק על החולשות שלך ויהפוך אותך לנטל. בדקות של קווין לאב בסנטר הוא מעמיד חמישה שומרי פרימטר טובים (לכן עלה עם הורפורד בסנטר ולא עם ביינס) ובדקות של תומפסון ההגנה מתכווצת יותר. וככה עוצרים את קליבלנד על 83 נקודות. עכשיו שים במקום לאב או תומפסון את טאונס או את מארק גאסול. דרגת הקושי עולה ב5 דרגות ועכשיו הוא צריך לבחור את הרעל הפחות קטלני מבחינתו.

גם אם ג'ואל אמביד קולע בפוסט ביעילות טובה יותר מאשר מחוץ לקשת זה לא אומר שאתה רוצה שיוותר לגמרי על זריקות מבחוץ. בלי יד מבחוץ הוא לא מוציא את השומר שלו מהצבע (יכול להיות מאוד משמעותי כשהשומר הזה הוא רודי גוברט לדוגמה), בלי יכולת מסירה סבירה תבוא עליו עזרה בכל פעם שהוא מקבל את הכדור. מהסיבות האלה דיאנדרה אייטון או כל גבוה אחר עובדים גם על אלמנטים אחרים במשחק שלהם, אחרת הם פשוט יהפכו לדינוזאורים שייכחדו ברגע שיהיו מספיק סנטרים בליגה שמספקים לקבוצות שלהם את מה שהם לא מספקים. לפרטים נא פנה לרוי היברט.
לצפיה ב-'אבל צבע ופוסט אלה שני דברים שונים'
אבל צבע ופוסט אלה שני דברים שונים
14/05/2018 | 10:45
2
46
קבוצה כמו גולדן קולעת מהצבע הרבה מאד, כי השלשות מרווחות כל כך את המשחק שהם עושים המון סלים קלים בצבע. חיתוך, דלתות אחוריות, ואפילו אם שחקן נכנס לצבע בכדרור, הצבע דליל כי כולם שומרים את המסירה החוצה.
אלה לא נקודות בפוסט. אני לא חושב שבמשחק שלם תראה את גולדן הולכת למהלך בפוסט יותר מארבע פעמים - אולי אם לקליי או דוראנט יש איזה מיסמאצ' עצבני שהם רוצים לנצל הם ייקחו כדור לפסוט אפ, אולי. כל שאר הסלים מהצבע מגיעים במתפרצות או בחדירות שנעשות הרבה יותר קלות.
לצפיה ב-'אני חושב ששון ליווינגסטון עושה את זה הכי הרבה בווריורס'
אני חושב ששון ליווינגסטון עושה את זה הכי הרבה בווריורס
14/05/2018 | 11:00
41
וגם זה בעיקר בעונה הסדירה כשהוא מוצא את עצמו על הפרקט עם שאר המחליפים ונגד שומרים שנמוכים ממנו בראש (שזה רוב הפוינט גארדס בליגה). בפלייאוף כשתמיד לפחות אחד מבין קרי, קליי ודוראנט בחמישייה זו אף פעם לא האופציה הראשונה בהתקפה שלהם.
לצפיה ב-'מה שאתה אומר נכון'
מה שאתה אומר נכון
14/05/2018 | 12:23
38
ובכל זאת לביגמנים שלה יש נק' בפוסט כמו שלסטף וקליי יש נק' מהשלוש במתפרצת, בלי ששומרים עליהם - אז אני לא יכול לקחת את זה משום מקום כי זה לא יהיה סטרילי. 

בינתיים הנתונים שהבאתי, סטטיסטית הכי מאוזנים שאפשר מבלי לגרוע משום מקום אחר. 

בסוף shot chart זה shot chart . זה נכון שקליי, סטף ודוראנט מאד מסוכנים מבחוץ והופכים את זה לקל מבפנים. זה לא אומר שהגבוה שלהם לא תורם להם מהכיוון ההפוך ואנחנו לא שמים לב לזה ברובנו. 

לצפיה ב-'הדברים האלה תמיד יותר מסובכים ממה שנדמה...'
הדברים האלה תמיד יותר מסובכים ממה שנדמה...
13/05/2018 | 14:14
56
צריך גם לזכור שיש איזשהו גבול סביר שבו אפשר להכריח שחקן.
גם ככה שחקנים בליגה מוותרים על הרבה מאד חופש, ההסכם המשותף מגביל אןתם מאד, וגם את הקבוצות (שבפועל מגביל גם אותם - שחקן שיוצא לשוק חופשי לא יכול לחתום איפה שהוא רוצה - כי לא לכולם יש מקום מתחת לתקרה).
לשלול מהם לחלוטין את חופש הבחירה זה צעד מאד דראסטי.
מה גם שמשכורת היא לא השיקול היחיד - אם מישהו רוצה לחתום בשארלוט עם סעיף שמונע טרייד, כי שם המשפחה שלו ואבא שלו חולה, ועכשיו יתקעו אותו בפורטלנד בגלל מיליון דולר, זה נראה לי בעייתי.
אם מישהו עושה חשבון פשוט - שווי שוק בניו יורק לעומת שווי שוק בני אורלינס, ואומר לעצמו שעם פרסומת אחת לרשת פיצריות מקומית הוא מרוויח את כל ההפרש, תמנע ממנו גם את זה?

אני גם מסכים עם ליאור שתקרת השכר חונקת סופר טימז ביעילות לא מבוטלת. בסוף החבר'ה ממיאמי ויתרו על סכומים קטנים, ואחרי 4 עונות שיחקו שם רק הטריו (אחד מהם כבר מבוגר) וזקנים שלא ממש מסוגלים לזוז. גולדן היא עניין שונה בעיקר בזכות הזינוק המטורף בתקרה (והפציעה של קרי שאפשרה להם להמר ולהציעו לו הארכת חוזה של 40 ל 4). אם הגידול בתקרה היה הדרגתי יותר הם היו היום עם בארנס, קליי, סטף ודריימונד על חוזי מקס. אולי מישהו אחר במקום בארנס. וגם ככל הנראה אף אחד לא היה שוקל הנחת מועדון.

אני שמרן מטבעי - לא הייתי רץ לשנות את השיטה באופן עמוק מהר כל כך.
לצפיה ב-'יאללה אקשן! גמר המזרח יוצא לדרך ב 22:30'
יאללה אקשן! גמר המזרח יוצא לדרך ב 22:30
13/05/2018 | 19:48
34
59
קשה לראות את הסלטיקס מפתיעים אבל ת'כלס, הם הפתיעו עד עכשיו (לפחות אותי) אז לך תדע מה יהיה פה
לצפיה ב-'ומה נחשב להפתעה?'
ומה נחשב להפתעה?
13/05/2018 | 19:59
2
57
בוסטון במאזן 7-0 ביתי בפלייאוף. אני לא בטוח מי פייבוריטית במשחק הזה.
לצפיה ב-'הפתעה בסדרה, לא במשחק הזה'
הפתעה בסדרה, לא במשחק הזה
13/05/2018 | 20:39
1
55
אתה רואה את הסלטיקס מגיעים לגמר?

לצפיה ב-'בעיקרון אני מהמר על קליבלנד'
בעיקרון אני מהמר על קליבלנד
13/05/2018 | 23:00
53
האם אני אופתע אם בוסטון יעלו לגמר? אולי קצת. בוא נגיד שנגד פילדלפיה ביטלתי את הסיכויים שלהם, עכשיו אני יותר זהיר.
לצפיה ב-'באתר של ספורט 5 רשום שיש שידור בערוץ 55'
באתר של ספורט 5 רשום שיש שידור בערוץ 55
13/05/2018 | 22:08
1
46
אבל בערוץ עצמו לא רשום
מה נסגר?!
לצפיה ב-'עם שידור כזה, עדיף שלא יהיה'
עם שידור כזה, עדיף שלא יהיה
13/05/2018 | 22:40
56
שימי ריגר מדבר משינה
נוראי!
לצפיה ב-'מסכן לברון'
מסכן לברון
13/05/2018 | 23:01
4
80
אין חשק לשחק עם קבוצה כזאת של נגרים

לצפיה ב-'הם ממש מאניה דיפרסיה '
הם ממש מאניה דיפרסיה
13/05/2018 | 23:05
10
לצפיה ב-'טיפיקל לברון פאן'
טיפיקל לברון פאן
13/05/2018 | 23:21
1
12
לצפיה ב-' '
14/05/2018 | 09:27
3
לצפיה ב-'לברון לא היה אנמי במחצית פלייאוף ככה '
לברון לא היה אנמי במחצית פלייאוף ככה
13/05/2018 | 23:38
60
כבר לפחות 5 שנים.
לצפיה ב-'אפשר לעשות fast forward לשלב שלברון מתחיל את ההירו בול?'
אפשר לעשות fast forward לשלב שלברון מתחיל את ההירו בול?
13/05/2018 | 23:02
2
76
אם הוא לא משתלט על המשחק מתישהו בדקות הקרובות זה מבוא ל40 הפרש.

כל מה שמסביב לו כל כך לא יציב שזה מדהים. בלתי נתפס שהוא עושה ECF עם החבורה הזאת ועוד פייבוריט לצאת ממנו.

לא מבין למה טיירון לו חייב לקבל כל פעם את הכאפה עד שיבין שלאב פשוט לא יכול לשחק סנטר מבלי שההגנה שלו תתרסק. היפה הוא שסטיבנס זה לא מקמילן וכל טעות פה עלולה לעלות לו בסדרה.
לצפיה ב-'והעיקר שצוות השידור מהלל עכשיו את טיירון לו כמאמן..'
והעיקר שצוות השידור מהלל עכשיו את טיירון לו כמאמן..
13/05/2018 | 23:14
12
לצפיה ב-'בלתי נתפס כשאטומים '
בלתי נתפס כשאטומים
13/05/2018 | 23:39
63
לאב נתן סידרה מעולה נגד טורונטו, גם קורבר וגם ג'ייאר והספסל.

לצפיה ב-'הקבוצה הזאת מאומנת ברמה הכי גבוה שיש'
הקבוצה הזאת מאומנת ברמה הכי גבוה שיש
13/05/2018 | 23:04
61
אני עדיין חושב שזה לא יספיק להם אבל בהחלט תענוג לכל חובב כדורסל לראות אותם משחקים
לצפיה ב-'ברוכה הבאה לסדרה, קליבלנד של הסיבוב הראשון'
ברוכה הבאה לסדרה, קליבלנד של הסיבוב הראשון
13/05/2018 | 23:14
50
בינתיים ככה הם נראים.
קווין לאב לא מסוגל להתמודד בהגנה עם הורפורד בכלל, ונשלח לספסל כשהורפורד חגג עליו בצבע.
אני לא מצליח להבין מה איטי יותר אצל ג'ף גרין. הרגליים או מהירות המחשבה. זה היה כל כך בולט כשטייטום ברח ממנו פעמיים תוך כמה שניות.
רבע עד כדי כך בעייתי שטיירון לו מהמר על רודני הוד ברבע הראשון. אותו רודני הוד שסיים את הסדרה מול טורונטו עם 2 נקודות במצטבר אמור להציל את המולדת?

כל הכבוד לסטיבנס שמאתר בול את הבעיות של קליבלנד, ומשחק עליהם. רבע ראשון קליבלנד נראתה אבודה לחלוטין.
לצפיה ב-'26 הפרש במחצית'
26 הפרש במחצית
13/05/2018 | 23:50
1
59
משחק הבא טריסטן תומפסון פותח בעמדת הסנטר. הגנת הצבע של קליבלנד רעה מאוד וזה לא שהתקפית הם מקבלים משהו מהריווח כשלברון כל-כך אנמי. דוקא ה-roll החזק של טריסטן לסל והפעילות שלו בריבאונד התקפה היו יותר יעילים מאשר הכביכול ריוווח של שחקני הפרימטר של הקאבס.
בוסטון עירבו בפיק אנד רול את קורבר ולאב כמה שיותר ולקליבלנד לא הייתה תשובה. הורפורד במחצית מעולה ובכלל בכושר הטוב בקריירה. הוא שינה משהו בתפישה והגביר את רמת האגרסיביות שלו בהרבה, זה גם עוזר שהוא לא מחטיא כלום.
ג'יילן בראון תקף בלי הפסקה וניצל את החולשה של קורבר-לאב כדי לסיים עם נקודות קלות בצבע. טייטום קלע כמה סלים משוגעים באחד על אחד, הוא כל פעם יותר טוב ממה שנדמה.

הגנתית הסלטיקס עשו עבודה מדהימה. מצד אחד הם באו לעזרה וסגרו נתיבי חדירה אבל בלי לנטוש את השחקן שלהם. ניצלו את היתרון האתלטי על קליבלנד ועם המון חוכמה ואנרגיות הצליחו לקחת  לקליבלנד את השלשות ולא לוותר יותר מדי על הגנת צבע. בנוסף לכך הקאבס לא הצליחו לקלוע גם את המבטים הטובים שהגיעו אליהם.
לברון כבר בפעם השלישית פותח בצורה מהוססת את גיים 1 בסדרה. הוא לא אגרסיבי ולדעתי לא הגיע אפילו פעם אחת ל-restricted area. אני לא יודע למה הוא מחכה.
לצפיה ב-'כתבתי לחבר שלי כשההפרש הגיע לדו ספרתי'
כתבתי לחבר שלי כשההפרש הגיע לדו ספרתי
14/05/2018 | 00:05
59
שעכשיו אפשר להתחיל את הסדרה - כשלברון הבין שעזרה מהחברים הוא לא יקבל היום. אבל אז לו עשה טעות אסטרטגית כשהחליף את כל החמישייה שמסביב ללברון. וככה במקום להשתלט על העסק הוא נתן צ'אנס גם לשחקני הספסל (שכצפוי הסריחו לא פחות) והמשחק הזה נגמר עוד לפני שהתחיל.

למשחק 2 לברון יעלה כמו משחק 2 נגד אינדיאנה - הפוך מהמשחק היום. כלומר אף אחד לא רואה כדור בדקות הראשונות חוץ ממנו. אחר כך הוא יחפש את החברים שלו ולא לפני.
לצפיה ב-'עד שיש משחק שאמור להיות טוב בשעה מוקדמת'
עד שיש משחק שאמור להיות טוב בשעה מוקדמת
14/05/2018 | 00:08
52
וזה בלואוואט אחד גדול. שמישהו יכבה את האור אני פרשתי
לצפיה ב-'בראד סטיבנס זה הלברון ג'יימס של המאמנים'
בראד סטיבנס זה הלברון ג'יימס של המאמנים
14/05/2018 | 00:27
50
ג'ף גרין מוריד ל14 עם הבאזר של הרבע השלישי ויש משחק. איך מגיבים? בריצת 7-0 בעלייה לרבע הרביעי ומפנצ'רים את כל המומנטום.
לצפיה ב-'מה שג'ייסון טייטום עושה כרגע זו יריקה בפרצוף של השומרים שלו'
מה שג'ייסון טייטום עושה כרגע זו יריקה בפרצוף של השומרים שלו
14/05/2018 | 00:34
56
מדהים.
לצפיה ב-'אז סוף סוף הגנה איכותית מול לברון'
אז סוף סוף הגנה איכותית מול לברון
14/05/2018 | 00:35
1
70
ואת התוצאה אנחנו רואים.
נראה אם לבוסטון יש את האופי לשמור על יכולת כזו, גם בהגנה.
לצפיה ב-'לקובי זה לא היה קורה'
לקובי זה לא היה קורה
14/05/2018 | 10:28
9
לצפיה ב-'ידעתי שיהיה בלואאוט, רק שחשבתי שזה יהיה לכיוון השני'
ידעתי שיהיה בלואאוט, רק שחשבתי שזה יהיה לכיוון השני
14/05/2018 | 02:58
1
46
אני חייב לציין שכרגע הדבר העיקרי שאני חושב עליו זה אם הם היו נראים ככה גם אם קיירי היה משחק.
אין לי תשובה אמיתית לזה אבל אני נוטה יותר לכיוון של השלילי בעניין הזה.
לצפיה ב-'בהגנה? אין סיכוי'
בהגנה? אין סיכוי
14/05/2018 | 08:25
55
השאלה היא כמה קונסיסטנטים הם יכולים להישאר בהתקפה. כי קיירי הוא מסוג השחקנים הנדירים האלה שנותנים לך 25 ביעילות גבוהה כמעט מידי ערב בלי שתשים לב בכלל. בינתיים הכל הולך להם, אבל הסדרה עוד צעירה ואנחנו כבר יודעים שאין שום קשר בין משחקים 1 ו2.
לצפיה ב-'לברון במשחק הנרפה שלו מזה עידן'
לברון במשחק הנרפה שלו מזה עידן
14/05/2018 | 09:40
48
לדעתי הוא נח היום. לא רואה הסבר אחר. רק לא מובן לי אם הוא נח למה הוא משחק...
כשהוא כל כך לא במשחק (7 איבודים, בנוסף לאנמיות הכללית), אין לקאבס סיכוי.
כיף לראות את בוסטון. משחקים מהר, חבר'ה צעירים מלאי בטחון, מוסרים, מוצאים את השחקן הפנוי או את המיסמאצ׳, טייטום פשוט מדהים. ההגנה שלהם מצויינת, במיוחד רואים שהם יודעים לשמור חזק את קשת השלוש, מחליפים יפה, חוסמים נתיבי מסירה. עוזר גם שהקאבס לא פוגעים.

בכלל זה נראה שקבוצות ביום רע מהשלוש הן כמעט חסרות סיכוי היום.
נקווה לסדרה שתמשיך להיות מעניינת ומהנה.
לצפיה ב-'אחד המשחקים הכי גרועים של לברון שאני זוכר'
אחד המשחקים הכי גרועים של לברון שאני זוכר
14/05/2018 | 12:26
6
42
ועדיין הוא פלרטט עם טריפל דאבל.הזוי..

לצפיה ב-'יש ללברון מה לדאוג...נראה שהפעם הוא נתקל במשוכה שהוא לא '
יש ללברון מה לדאוג...נראה שהפעם הוא נתקל במשוכה שהוא לא
14/05/2018 | 12:33
5
48
לעבור.
הם לא יתנו לו לחדור לצבוע ,בכל מחיר.
ויש  גבול לזריקות  הפאד.. שהוא קולע.
לדעתי בוסטון מנצחת את הסדרה.
לצפיה ב-'שמע מזה לברון צריך לדאוג'
שמע מזה לברון צריך לדאוג
14/05/2018 | 12:50
47
הוא צריך שחקנים איתו, הוא לא יכול לנצח לבד. אף סופרסטאר לא יכול לבד
לצפיה ב-'אני חייב להגיד שלא ראיתי שהם מונעים ממנו את החדירות'
אני חייב להגיד שלא ראיתי שהם מונעים ממנו את החדירות
14/05/2018 | 12:51
3
47
בכל מחיר.
יותר נראה היה שהוא פשוט לא מנסה, גם כשהוא עומד מול טייטום או אוג'יליי.
יותר נראה שהוא לא חיפש להשתלט על המשחק מאשר שמישהו מנע את זה ממנו.
לצפיה ב-'נראה לי שנמאס לו כבר להרכיב שחקנים על הגב '
נראה לי שנמאס לו כבר להרכיב שחקנים על הגב
14/05/2018 | 13:55
2
41
אפשר להבין אותו, הוא עשה את זה רוב הקריירה..
לצפיה ב-'פתאום במשחק 1 של גמר המערב נמאס לו?!'
פתאום במשחק 1 של גמר המערב נמאס לו?!
14/05/2018 | 14:12
1
46
הוא עושה את זה כל העונה. מה יום מימים?
מתחיל להזכיר לי את הסדרה נגד בוסטון ב 2010 - הוא כבר ידע אז שלא ימשיך בקליבלנד, וראינו איך הוא שיחק.

אגב, הוא גם משחק בסגנון שהופך כל אחד מסביב למישהו שצריך לסחוב על הגב, כולל כריס בוש וקיירי אירווינג, כך שיש גבול למה שהוא יכול להתלונן לגביו.מה גם שהוא די הבריח את קיירי, אז שלא יתבכיין שהוא משחק לבד.

לצפיה ב-'לא נראה לי'
לא נראה לי
14/05/2018 | 14:21
50
אני לא חושב ככה.. אני חושב שהוא מנסה לחנך את השחקנים שלידו.
בקטע של תראו אני לא אהרוג את עצמי אם לא תתחילו לשחק, זה עדיף על להתחיל לקלל אותם או להשתולל בחדר ההלבשה אני מניח. הוא וויתר על המשחק באיזשהוא שלב בהתחלה, המחשבה שלו שזה סדרה של משחקים לא משחק יחיד של all in
לצפיה ב-'אני יודע שזו אמירה שיותר מתאימה לטרולים מסוימים'
אני יודע שזו אמירה שיותר מתאימה לטרולים מסוימים
14/05/2018 | 16:23
1
60
אבל לאור הנוקאאוט שטיירון לו חוטף מסטיבנס, היה מעניין לראות אם בלאט היה מצליח לגרום לקליבלנד להיראות טוב יותר בסדרה הזו.
בוסטון היא קבוצה סופר מאומנת שמלאה בשחקנים שהם סבירים עד טובים מאוד בכל אספקט של המשחק ומציגים יכולת שיא, בעוד שקליבלנד היא כמעט בדיוק הנגטיב שלהם, חבורה של שחקנים גרועים עד די טובים שנמצאים בשפל הקריירה שלהם, עם הגנה שנראית טוב רק מול מאמן בינוני שלא יודע לפצח אותה ושום שיטה התקפית מעבר למה שלברון מחליט בכל התקפה נתונה.

ראינו בשנים האחרונות מלא סדרות שהתפתחו בדיוק ההיפך ממה שקרה במשחק 1, אבל, וזה מחזק את כל הטענות שהיו לנו על הנושא המנטלי בסדרה הקודמת- בוסטון הם לא טורונטו, הם מגיעים עם יותר ביטחון אפילו מאידיאנה של הסיבוב הראשון, הרבה יותר כישרון, והמאמן עם ההשפעה המשמעותית ביותר בליגה ב-20 השנים האחרונות יחד עם פופוביץ'. ופתאום השחקנים של קליבלנד שוב מסריחים את הפרקט כי לברון כבוי והקבוצה כבויה כי הם כבר לא מול הביץ' שלהם מקנדה.
אפילו בלי משחק 1, לאור הסדרה התחרותית האחרונה שהייתה לקליבלנד מול יריבה הרבה פחות טובה מבוסטון- אין סיבה לחשוב שבוסטון לא ינצחו את הסדרה הזו ב5 או 6 משחקים. וזה נהדר לכל מי שמחפש סדרת גמר עם פוטנציאל להיות תחרותית, כי הנגרייה של לברון לא תייצר אף משחק עם מתח מול הווריורס, בזמן שבוסטון יכולים להפסיד ב-6 משחקים בכיף.
#רקלאווריורס

לצפיה ב-'לא הייתי ממהר'
לא הייתי ממהר
14/05/2018 | 17:47
44
אישית אני מעדיף שתי סדרות גמר אזורי שיגיעו לכמה שיותר משחקים.
לי די ברור שבמשחק הבא הקאבס יבואו אחרת לגמרי. לא נראה לי שלברון נתן 50% במשחק האחרון, אולי זו החלטה אסטרטגית, בכל מקרה במשחק הבא מציאות אחרת.

נכון שסטיבנס מעולה, אבל גם הקאבס להערכתי יבואו עם תכנית אחרת למשחק הבא וזה יכול להתפתח מאד מעניין.
לגבי בלאט - לדעתי זה לא באמת משנה - הקבוצה משחקת כמו שלברון רוצה. קשה להאמין שבלאט היה גורם להם לשחק יותר טוב כשהם רואים שלברון לא סופר אותו.
לבלאט יכול להיות יתרון על לו בתחום פיתוח שחקנים - יכול להיות שהיינו רואים שחקנים כמו נאנס והוד (ואולי גם טריסטן) שהיו משתפרים מאד תוך כדי השנה ונותנים ערך משמעותי בפלייאוף, הוא עשה את זה בעקביות, גם בקאבס (מוזגוב חייב לו איזה 60 מיליון דולר).
אם אני מסתכל על המשחק אתמול - אם לברון לא משחק בלאט לא היה עוזר לאף אחד. יכול להיות שהם היו מצליחים יותר בהגנה (אם כי בוסטון שיחקו יפה על המיסמאצ'ים, לא בטוח מה בלאט היה עושה אחרת).

בכל אופן, לדעתי אתה מקדים את המאוחר, בוסטון יכולה לשחק מול גולדן ולהפסיד 4-1, וגם הקאבס, בעצם אין לנו יותר מדי סיכוי לסדרת גמר תחרותית אז מצדי שהגמרים האזוריים שניהם יגיעו למשחק 7.
לצפיה ב-'אז סדרות הגמר מתחילות רק ביום ראשון'
אז סדרות הגמר מתחילות רק ביום ראשון
11/05/2018 | 15:40
54
198
ויש לנו זמן לדון קצת בקבוצות שהודחו ובמה לדעתכם הם צריכים לעשות.

בתקווה לדיון מהנה
המשך>>
ויש לנו זמן לדון קצת בקבוצות שהודחו ובמה לדעתכם הם צריכים לעשות.

בתקווה לדיון מהנה
לצפיה ב-'קייסי פוטר מטורונטו '
קייסי פוטר מטורונטו
12/05/2018 | 02:17
8
37
המהירות שבהחלטה מראה שהכישלון בפלייאוף ללא ספק חשוב מההצלחה בליגה. זה היה במקום.
לצפיה ב-'והנה הצעה לטרייד הכולל גם את טורונטו'
והנה הצעה לטרייד הכולל גם את טורונטו
12/05/2018 | 10:02
2
59
עניין ה+- לקבוצות לא נראה לי תקין...

1. ס"א- מביאה אלסטאר שמתאים בול ליד אולדריג' וגם למנטליות של הספרס.MKG הוא שחקן חכם שיודע לשמור ויכול לשבת בול בספרס.

2.טורונטו- מקבלים את השחקן טוב בטרייד. מחליפים את 2 הגארדים איתם לא הגיעו לאן שרצו ב2 חדשים. מרווין וויליאמס הוא עוד שחקן שיכול לתת דקות על לברון.

3.שארלוט- במקום לשלם עוד שנה 30+ לקמבה כדי שישאר, ישמו ללאורי.
מחליפים חוזים ארוכים שחברה צעירים יותר על חוזים נוחים יותר או לפחות קצרים יותר.

4.וושינגטון - משדרגים את גורטט בוואלנצונאס כשהמחיר הוא אוברה.
4.
לצפיה ב-'הלינק עושה error'
הלינק עושה error
12/05/2018 | 11:24
14
לצפיה ב-'לא עובד הלינק - אבל מהשמות שציינת'
לא עובד הלינק - אבל מהשמות שציינת
12/05/2018 | 15:10
42
MKG לא רלוונטי כבר שנתיים והוא יותר פצוע מאשר לא משחק. למה שהספרס בכלל ירצו אותו?

לא רואה למה שארלוט יחליפו את קמבה תמורת לאורי.
הראשון יותר צעיר,מכיר את המערכת , והשני רק בירידה. לדעתי קמבה יותר טוב מלאורי

לוושי גם ככה אין ספסל ואוברה דווקא שחקן לא רע.

לצפיה ב-'עזוב אותך שטויות מזה ההפקה הזאת בגמר האורוויזיון?'
עזוב אותך שטויות מזה ההפקה הזאת בגמר האורוויזיון?
13/05/2018 | 00:56
3
64
היה צריך להביא 50 כוסיות מאחורי נטע עם כנפיים שעושות תנועות של תרנגולת
או כשנטע עושה פקה פקה אז יש מכונה ענקית שמפליצה ביצים לאוויר.
מקווה שהיא תיקח גם בלי שום אפקטים..
בתכלס אם היה לה לופר הייתה שורפת את הבמה לבד עם זה
לצפיה ב-'הערכתי אותך עד הפוסט הזה '
הערכתי אותך עד הפוסט הזה
13/05/2018 | 09:31
2
12
לצפיה ב-''
13/05/2018 | 10:28
4
לצפיה ב-'למה אתה כועס ידידי היקר'
למה אתה כועס ידידי היקר
13/05/2018 | 17:42
44
לצפיה ב-'אז יש גמר מזרח'
אז יש גמר מזרח
10/05/2018 | 09:01
31
59
והוא מתוק מאוד למי שלובש ירוק, בלי קשר למה יהיה בסדרה.
בוסטון ממקסמת את היכולות שלה. כיף.
זאת היתה הסידרה של טייטום ואל הורפורד, אבל גם ג'יילן בראון נתן משחק מעולה , עם 24 ב- 77%.
עכשיו רק צריך לראות אם נצליח להקשות על לברון...
היתרון הכי גדול של בוסטון נמצא על הקו, השאלה לכמה זה מספיק.
לצפיה ב-'יש גם מאמן העונה, מזל טוב לדוויין קייסי'
יש גם מאמן העונה, מזל טוב לדוויין קייסי
10/05/2018 | 10:48
25
77
בראד סטיבנס לא קיבל אפילו קול אחד. לא מבין את זה
לצפיה ב-'זה באמת הזוי'
זה באמת הזוי
10/05/2018 | 10:55
1
63
הבחור פאקינג קיבל קבוצה חדשה, אחד הכוכבים של הקבוצה נפצע לאחר 5 דק' במשחק ראשון, מתמודדים גם עם פציעות אחרות (כל כך הרבה פציעות) אבל בכל זאת הקבוצה משחקת טוב ומנצחת יותר משחקים העונה מעונות קודמות וכל זה קורה כששחקנים מתפתחים (רוזייר, בראון וטייטום בעיקר אבל אף אחד לא כל כך מדבר על לארקין ומה עם טייס הרוקי? ואוג'ליי הרוקי?).
מה עוד צריך כדי לקבל קול - אין לי מושג, לא שזה משנה אבל אין ספק שזה הזוי.
לצפיה ב-'מריח כמו הצבעה פוליטית'
מריח כמו הצבעה פוליטית
10/05/2018 | 11:19
11
לצפיה ב-'חחחחחחחחחחחחחחחחח'
חחחחחחחחחחחחחחחחח
10/05/2018 | 10:58
63
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
לצפיה ב-'אז כנראה שלונזו בול יהיה רוקי העונה '
אז כנראה שלונזו בול יהיה רוקי העונה
10/05/2018 | 10:59
8
לצפיה ב-'זה הצבעות של המאמנים, זה לא התואר הרשמי'
זה הצבעות של המאמנים, זה לא התואר הרשמי
10/05/2018 | 11:52
4
9
לצפיה ב-'איך כולכם נפלתם '
איך כולכם נפלתם
10/05/2018 | 11:55
3
63
מה שכן, התגובות מקצה לקצה הן תדהמה מכך שהמאמנים לא נתנו קולות לסטיבנס, אז זה אולי מרמז שדווקא העיתונאים שבוחרים את התואר האמיתי כן יצביעו לסטיבנס. כולם רואים שהוא מאמן ברמה שנדיר לראות בליגה, אל תדאגו.
לצפיה ב-'וואלה מוזר...'
וואלה מוזר...
10/05/2018 | 12:07
2
51
זה נראה כמו משהו אישי לגמרי, אם הוא לא קיבל קול אחד...

לצפיה ב-'בארקלי אמר שזה מקנאה'
בארקלי אמר שזה מקנאה
10/05/2018 | 12:26
1
50
petty and jealousy ...
לצפיה ב-'אדם רואה את עצמו באחרים...'
אדם רואה את עצמו באחרים...
10/05/2018 | 12:29
45
חייב להגיד שאם מאמנים רציניים בליגה הטובה בעולם מצביעים מתוך קנאה, זה מסביר למה יש הרבה מאמנים גרועים בליגה...
לצפיה ב-'אז למה פייק ניוז אחי?'
אז למה פייק ניוז אחי?
10/05/2018 | 12:04
7
13
לצפיה ב-'בשביל לראות את ה חחחח שלך '
בשביל לראות את ה חחחח שלך
10/05/2018 | 12:28
6
47
סתם, מצטער, קראתי ב ynet בלי לברר מה בדיוק קורה.
אגב, ביננו, התואר שמעניקים העיתונאים באמת נראה לך הגיוני יותר מהתואר שמעניקים המאמנים?
לצפיה ב-'מסתבר שכן, אם המאמנים כל כך קנאים ולא מסוגלים לפרגן..'
מסתבר שכן, אם המאמנים כל כך קנאים ולא מסוגלים לפרגן..
10/05/2018 | 12:40
5
10
לצפיה ב-'לא הייתי קופץ למסקנות, הם הרי כן פירגנו, רק למישהו אחר'
לא הייתי קופץ למסקנות, הם הרי כן פירגנו, רק למישהו אחר
10/05/2018 | 13:27
4
44
אף אחד לא באמת חושב שמאמנים תיאמו עמדות והתלחששו ביניהם "לא נצביע לסטיבנס" כי הוא הילד כאפות של הכיתה, נכון?
ומה בכלל יש לקנא בו? הוא מאמן צעיר עם 0 אליפויות. קייסי הביא את הקבוצה שלו למקום הראשון במזרח והיה במועמדים הסופיים להצבעה של כולם העונה, זה לא כזה מופרך.

מה שכן, בתגובה לשאלה של צל ענן, סביר להניח שבמהלך העונה עיתונאים רואים הרבה יותר את כל הקבוצות בNBA משחקות מאשר המאמנים שרואים בעיקר את 82 המשחקים שלהם, אז במובן הזה ההצבעה של העיתונאים מבוססת יותר.

לצפיה ב-'כשקולגות מצביעים אחד לשני'
כשקולגות מצביעים אחד לשני
10/05/2018 | 14:00
2
44
באופן קבוע הם מצביעים לשני סוגי אנשים - או מי שבקונצנזוס (שמוסכם על כולם שהוא הכי טוב ואין בעיה עם זה) או למי שלא מאיים עליהם.

לא נראה לי שיש מאמן בליגה שפוחד שיחליפו אותו בדוויין קייסי. בראד סטיבנס? כנראה רועדות להם הביצים.
לצפיה ב-'לא קונה את ההסבר הזה'
לא קונה את ההסבר הזה
10/05/2018 | 14:35
1
48
מצביעים לאלה שכן אימנו בעונה האחרונה, לא לאלה שמועמדים לאימון ויכולים להחליף אותך. יש בערך 2 קבוצות בליגה שלא היו ממנות את סטיבנס אם הוא היה זמין, לא משנה אם הוא יזכה או לא יזכה במאמן העונה. אבל הוא לא זמין, אז למה הוא צריך "להפחיד" אותי אם אני מאמן בליגה?
לצפיה ב-'דייויד בלאט גם מועמד?'
דייויד בלאט גם מועמד?
10/05/2018 | 17:09
11
לצפיה ב-'עדיין זה לא מסביר איך אף אחד לא הצביע לו'
עדיין זה לא מסביר איך אף אחד לא הצביע לו
10/05/2018 | 14:04
11
לצפיה ב-'זה שאף מאמן לא הצביע לסטיבנס - מוזר מאוד'
זה שאף מאמן לא הצביע לסטיבנס - מוזר מאוד
10/05/2018 | 13:47
5
60
זה שקייסי זכה - לא מוזר בכלל. תכניסו לראש שההצבעה התקיימה לפני פתיחת הפלייאוף, כל מה שקרה אחר כך לא רלוונטי. הקייס של קייסי לא פחות חזק מזה של סטיבנס.

אני אגב כבר שנים טוען שהפלייאוף הוא חלק בלתי נפרד מהעונה ולכן ההצבעות צריכות להתקיים בסיומו ולא בתחילתו, זה יחסוך מקרים מביכים כמו זה שבהם המאמן שרשם את הכישלון הכי גדול בפלייאוף ואולי ימצא את עצמו מובטל בעוד כמה שבועות זוכה פתאום במאמן העונה.
לצפיה ב-'עריכה!'
עריכה!
10/05/2018 | 14:24
4
51
מצד שני אם היו קובעים בסוף הפלייאוף ג'ורג' קארל לא היה מקבל מאמן העונה ב2013. בתכלס הפרס הוא על העונה, לא חושב שצריך להתחשב בפלייאוף.
לצפיה ב-'אז אם לא צריך להתחשב בפלייאוף מה הקטע של ה"חחח" הילדותי הזה?'
אז אם לא צריך להתחשב בפלייאוף מה הקטע של ה"חחח" הילדותי הזה?
10/05/2018 | 14:31
3
45
הוא זכה בצדק. יכלו לעשות אן-דן-דינו בינו לבין סטיבנס וד'אנטוני וכל מה שהיה יוצא היה זכייה מוצדקת. מה שהזוי הוא שלאף אחד מתוך 30 מאמנים האן-דן-דינו הזה לא יצא על סטיבנס.
לצפיה ב-'מה הקשר? למה צריך לבחור מאמן עונה רק על פי מאזן?...'
מה הקשר? למה צריך לבחור מאמן עונה רק על פי מאזן?...
10/05/2018 | 14:40
2
42
מבחינתי אחד מהקריטריונים העיקריים לבחירת מאמן עונה זה עד כמה הוא ענה על הציפיות מבחינת חומר השחקנים שיש לו ביד. להשיג מאזן טוב מאוד עם טורנטו(כי קליבלנד פשוט ישנים כל העונה), או עם פאקינג הארדן וCP3 זה ממש לא חוכמה.
לדעתי הקרב פה צריך להיות בין סטיבנס לסניידר
לצפיה ב-'למה אתה חושב שלטורונטו יש סגל יותר טוב מבוסטון?'
למה אתה חושב שלטורונטו יש סגל יותר טוב מבוסטון?
10/05/2018 | 15:11
10
לצפיה ב-'איך בדיוק בחרתי מאמן רק לפי מאזן?'
איך בדיוק בחרתי מאמן רק לפי מאזן?
10/05/2018 | 15:37
47
לפי מאזן זה צריך להיות ד'אנטוני קל.

גם סניידר מועמד ראוי, מסכים. אבל במקרה שלו קשה לראות איזה קייס יש לו על פני סטיבנס. שניהם סבלו מאינסוף פציעות (סטיבנס יותר), אצל שניהם היו שינויים משמעותיים בסגל בתחילת העונה (אצל סטיבנס יותר), שניהם עלו על כל הציפיות (סטיבנס כנראה יותר). ככה שלמרות שהוא מועמד ראוי קשה לראות אותו זוכה. לקייסי וד'אנטוני אפשר לבנות קייס אחר שלא קשור רק ליכולת להתמודד עם בלת"מים.

ד'אנטוני קבע את המאזן הכי טוב של יוסטון אי פעם בעונה הסדירה. אנחנו מדברים פה על פרנצ'ייז שכבר זכה באליפויות. להפוך את זה למובן מאליו רק בגלל שפול והארדן (שהחמיצו ביחד 34 משחקים העונה, אגב) משחקים שם זה גובל בטרוליזם.

ומה בדיוק הקשר בין ה"ישנוניות" של קליבלנד (שזה גם שטויות, אבל נעזוב את זה) לבין המאזן של הראפטורס? קליבלנד ניצחו 2 משחקים מול טורונטו מתוך 3 בעונה הסדירה, זו ההשפעה היחידה שלהם על המאזן של קייסי (וגם היא שלילית, כפי שאתה רואה). יש עוד 28 קבוצות בליגה שהראפטורס נראו נהדר מולן ברוב מוחלט של המשחקים. היה להם את הספסל הכי טוב בליגה למרות שבתחילת העונה לא הכרת יותר מ2 שחקנים שם (שאחד מהם זה נורמן פאוול, שיצא מהרוטציה בכלל), הם החליפו תקליט ושיחקו הגנה חזקה מאוד והתקפה יעילה (בניגוד לעבר). אם זו לא עבודה טובה של מאמן אז אני לא יודע מה זו עבודה טובה של מאמן. בסיבוב השני עברו תאונת רכבת מול קליבלנד, גם לקייסי יש חלק בזה, אבל זה לא רלוונטי לבחירת מאמן העונה. אתה בעצמך קבעת את זה בהודעה הקודמת שלך.
לצפיה ב-'מאמן העונה של המאמנים-דווין קייסי'
מאמן העונה של המאמנים-דווין קייסי
11/05/2018 | 21:46
1
24
פוטר.

יש הצדקה?
מצד אחד השחקנים לא התעלו על עצמם במאני טיים
מצד שני אולי היה צריך לשחק אחרת?
בכל מקרה, תמיד אנו רואים שמי שמשלם את המחיר זה המאמנים תמיד, לא השחקנים, וחבל.
לצפיה ב-'שעיר לעזאזל ותו לא'
שעיר לעזאזל ותו לא
11/05/2018 | 23:39
26
טורונטו עשתה העונה הרבה מעבר למה שהסגל שלה שווה. אם הם רוצים יותר מחצי גמר המזרח אז שיכוונו את החצים למי שבגללו לאורי ודרוזן מרוויחים מקסימום כל אחד (לא בצדק) ולא מאפשרים להם באמת להתחזק.
לצפיה ב-'הימור שלי קליבלנד 4-2'
הימור שלי קליבלנד 4-2
10/05/2018 | 11:20
1
10
לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
10/05/2018 | 13:48
7
לצפיה ב-'יתרון האיכות של קליבלנד ידבר'
יתרון האיכות של קליבלנד ידבר
10/05/2018 | 22:19
45
קליבלנד קבוצה איכותית יותר בהינתן הפציעות של בוסטון, אם הסגל המשלים של קליבלנד יתעלה כמו מול הראפטורס אני לא חושב שתהיה להם יותר מדי בעיה וזה ייגמר ב5-6 משחקים.

היתרון האיכותי של בוסטון הוא על הקווים, אין ספק שסטיבנס מאמן יותר מנוסה מלברון וידע לעשות התאמות, יהיה מעניין לראות מה הוא יצליח להוציא מהקבוצה שלו בסדרה הזאת.
לצפיה ב-'4-0 קאבס'
4-0 קאבס
11/05/2018 | 18:47
4
לצפיה ב-'זו סדרה קשה לחיזוי בשבילי'
זו סדרה קשה לחיזוי בשבילי
11/05/2018 | 20:27
45
בעיקרון קליבלנד פייבוריטית אבל לבוסטון יש את יתרון הביתיות ומגוון שומרים ראויים ללברון. הוא יתקל בהגנה מס' 1 בליגה שבטח תקשה עליו יותר מאשר היריבות בסיבובים קודמים. לכן לברון יצטרך כאן עזרה מסביב וסימן השאלה הוא גדול כי אין לו ממש שחקנים אמינים בקבוצה. כל תרומה שהיא בין האפס שקיבל מול אינדיאנה, לבין התפוקה המצוינת שקיבל מול טורונטו, אפשרית לדעתי.
הסלטיקס מדורגת ראשונה בשמירה על קשת השלוש שזה הנשק הכי חשוב מסביב ללברון, אני באמת חושב שזה מצ'אפ קשה עבור קליבלנד.

מצד שני גם סביב בוסטון יש סימני שאלה. התפוקה ההתקפית שלהם לא יציבה ובעוד שההגנה הספיקה לקחת משחקים בסקור נמוך מול מילווקי ופילי, ספק אם זה יספיק מול הקאבס. טריסטן תומפסון חגג בלוחות מול הורפורד במפגשים קודמים, יהיה מעניין לראות כמה הוא ישותף בסדרה (לדעתי הרבה, יכול להיות שיפתח בחמישייה בשלב מסוים).
נקודה נוספת שלא בטוח אם היא באמת רלוונטית זה חוסר הניסיון של בוסטון. גמר איזורי זה כבר לא צחוק ורוב שחקני המפתח שלהם חסרי ניסיון משמעותי במעמד. אני מצפה שטייטום, בראון ורוזייר כן יופיעו ויהיו טובים אבל מה אם הם יפסידו משחק אחד בבית ויצאו למשחקים 3-4 בחוץ כשיש עליהם לחץ לנצח אחד? האם אפשר לסמוך על תפוקה יציבה שלהם במצב כזה? נחכה ונראה.

עוד אלמנט שמשחק לטובת קליבלנד הוא שלברון נח כמעט שבוע. גם בסדרה עצמה יש מרווח גדול בין משחק 2 למשחק 3. כלומר לברון יוכל לתת מעצמו 100% לכל אורך הסדרה, אני חושב שקליבלנד תזדקק לזה.

ההימור שלי הוא קליבלנד ב-6 משחקים אבל אין לי ביטחון בהימור הזה כי הרול פליירס בקליבלנד כל-כך לא יציבים. כמעט שום תוצאה לא תפתיע אותי.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה