oh the Irony
(קצת ארוך:)

TakeCtrl

New member
אני חושב שgit הרוויח את הפוביה שלנו ביושר...

ואני אומר שלנו בכוונה כי אני לא היחיד שסובל מזה, חצי מהצוות בלחץ כי ללמוד את העסק תוך כדי ניסיון לדלוור דברים וכשעוד כשברקע מכניסים לך עוד תוכנת ניהול משימות שכמעט דומה לדיווח שעות, לא בדיוק מרגיע, במיוחד כשעוברים מערכות ממש באמצע כתיבת feature. כך שבמקביל אתה מנסה לחפור ולמצוא איזשהי פרוצדורה מקובלת על כולם ובאותו הזמן קורא איך משהו לא נכון בgit יכול לחסל לך קוד.
&nbsp
ברור לי שזה לא נשמע טוב, כי זה לא טוב. נקודה. אבל אני ממש לא רוצה לתת רושם שהחומר מוכר לי כאילו למדתי אותו באופן מוסדר ועוד פחות להראות כאילו אני מנסה לתת רושם כזה כשרואים שאני לא. זה כמו העצות שנותנים לי "להתחיל עם בחורות כאילו יש לי ביטחון עצמי בשעה שאין לי, כי כולם עושים ככה..." סורי, לא זה אני. פיזית לא מסוגל לעשות את זה , אני מרגיש אשם רק לחשוב על זה.
&nbsp
אגב, בסופו של דבר שאלות של סיבוכיות כמו אלו שניתקלתי בהן היו די נדירות כנ"ל לגבי בעיות של חשיבה מחוץ לקופסה (האלה שצריך לקרוא ערימת שאלות ראיון לפני כן), בגדול אני חושב שמה שפסל אותי ברוב הראיונות זה שפתחתי את הפה והתחלתי לדבר, היו אנשים שממש אמרו שהם פחדו שאני אשתעמם אצלם, (אחד רצה לקחת אותי למשימות freelance לבעיות נדירות שיקרו להם)
&nbsp
שנית (או שלישית?) אני מפריד בין git לבין סיבוכיות , git הוא כלי, כמו פטיש או מלחם, ובסופו של דבר כשיש לי מטרה מוגדת (ואני נדחק לקיר) אני אצליח להשתמש בו, בדומה לסיבוכיות יש לי בעיה לתאר חזותית את כל הגרף של השינויים והמיזוגים אבל זה לא הבעיה המרכזית, הרתיעה שלי ממנו כרגע היא החשש שהוא נראה יותר מותאם לפרקטיקה של CI שפשוט לא מתחרשת אצלנו. שתבין בSVN, יכולתי להרים 2 branch שונים ב2 IDE שונים, במקביל ולהריץ אותם כדי לראות הבדלים, עכשיו אני חייב לעשות clone לכל repo ב2 ספריות שונות כדי להגיע למצב הזה. כמו מקום שאתה קורא על git אתה תמיד רואה אותם מנטרות קומיטים קטנים, אינטגרציה מיידית, בדיקות אוטמוטיות, התרעה מיידית, הכל כאילו בית חרושת שזורם חלק, הצוות של המוצר הגדול יותר אומר, שאין לו שום בעיות כי למוצר שלהם הם בנו מערך שיכול להדליק ולכבות feature בצורה דינמית, ואללה יופי, לנו אין ואע"פ שזה לא בשמיים לעשות את זה, ספק רק מאוד אם נתחיל לעשות את זה עכשיו.
&nbsp

ipv6

Member
2 ה-branch-ים שלך באותו ה-repo?

אם כן אתה לא צריך לעשות clone לשום דבר, תוכל להשוות בינהם.
באחת הדרכים שמצוינות פה:
https://stackoverflow.com/questions/4099742/how-to-compare-files-from-two-different-branches

אם מדובר ב-2 repo-ים שונים, תוכל להוסיף repo אחד כ-remote אצל השני, לעשות git fetch ואז להשוות באחת הדרכים שרשומה בלינק.

נסה את gitk. זה כלי נח לעבודה עם branch-ים. תכול לתת לו 2 branch-ים ולראות אותם אחד ביחס לשני.

TakeCtrl

New member
זה לא הSO נכון
אם כבר אני מדבר על זה:

https://stackoverflow.com/questions/30985288/open-two-git-branches-in-two-separate-ide-instances
&nbsp
אם כי פתאום שמתי לב שיש את זה..
https://stackoverflow.com/questions/6270193/multiple-working-directories-with-git אבל אני לא סגור אם זה באמת אותו הדבר..
&nbsp
העניין שיש יותר מפעם אחת שבדיקות האוטומטיות שלנו העלו באג ורק אחרי חצי שנה נזכרו להגיד לנו את זה... ואז יש מצב שאני צריך להריץ 2 גרסאות במקביל אחת כדי לוודא שבאמת הבאג קרה (ולא בגלל בעיות תזמון) ואחת כדי לראות את זה קורה בזמן אמת, לעיתים אפילו לראות debug ולעצור בשניהם באותו מקום..
&nbsp

ipv6

Member
גם מה שאתה רוצה לעשות אפשרי

בסוף גם clone וגם checkout זה דברים טכניים פשוטים. אתה יכול לעשות לך סקריפט bash שיעשה שיקבל sha1 של קומיט ויצור לך repo ש״מכוון״ לsha1 הזה.
&nbsp
זה בסופו של דבר לא דברים מורכבים.
&nbsp
(חשבתי שאתה מפתח בבראנץ׳ מסוים ורוצה להשוות קבצים בודדים שנגעת בהם למשהו שעשית/משהו אחר עשה בבראנץ׳ אחר)

TakeCtrl

New member
אגב, האם אפשר לחסום גישה של branches ממפתחים ?

הצעתי שבתהליך אינטגרציה אנשים יעשו rebase ל branch מ master , אפילו שהוא remote בעיקרון הוא אמרו להיות רק שלהם, (אלא אם כן הם משתפים אותו..)
בחזרה , (כלומר הפוך) יעשו Merge.

BravoMan

Active member
אם ה-repo המרכזי שלכם יושב על שרת שתומך בזה

זה יהיה פשוט, ועם הגדרות גרפיות.
רוב השרתים שמיועדים לאירוח git היום, אפילו TFS של MS, מאפשרים ניהול הרשאות פר branch.
&nbsp
לאומת זאת, אם ה-repo המרכזי סתם יושב בתיקיית רשת משותפת, תצטרך לעבוד קצת יותר קשה ולכתוב סקריפט בעצמך שיכנס כ-hook.
למשל ככה:
https://dev.ghost.org/prevent-master-push
&nbsp
(על תתלה יותר מידי בדוגמה הזו, זה בסה"כ הדבר הראשון שעלה ב-google)
&nbsp
ניהול הרשות פר branch עדיין אינו פיצ'ר שכלול ב-git עצמו, למיטב ידיעתי.

zaske

New member
לא הבנתי מה מטרת הפוסט כל כך

אבל כמה טיפים -

א. אל תנסה להבריח דברים במכס בארץ
ב. תשתדל להיות הרבה יותר מנומס עם הקולגות בארה"ב, ולדבר פחות דוגרי. אם אתה רוצה להעיר על משהו, תתחיל קודם בפתיח חיובי ואחרי זה תוסיף however וככה תרכך את המכה.
ג. אני לא חושב שעניין הסיבוכיות והידע התאורטי במדמח רלוונטי פה. אתם רצים על aws למשל? מי נראה לך עובד באמאזון על הפיתוח? הידעת שבתהליך הראיונות שם *מאוד נדרש* להראות ידע של לפחות 3-4 קורסים במדעי המחשב ?

TakeCtrl

New member
טוב, אני כבר אחרי שהיייתי שם...:)

למזלי במכס עברתי חלק לא רק בגלל מה אני רציתי לקחת אלא בגלל שמסתבר שבחברה עצמה מביאים דרכנו ציוד אלחוטי לבדיקה ואינטגרציה במשרד, אחרת זה נתקע חודשים במשרד התקשורת (ואגב קראתי לאחרונה על וואחד שחיתות שם) לא חשוב שבדרך חזרה לארץ קיבלתי פתק מהאמריקנים שהמזוודה שלי נפתחה לבדיקה , אבל לפחות יש לי מנוע. (שאשתמש בו אולי עוד שנה במקרה טוב, יש לי ערימת דברים לפני כן) .
&nbsp
לגבי הביקור, אפשר להגיד שזה השאיר אותי די בפה פעור, תמיד היו לנו השגות לגבי חוסר החשיבות שיש לנו מולם (הם כל כך גדולים ואנחנו שבריר מהם) עד שכל באג שאנחנו מגישים להם לא בטוח שיזכה לתשומת לב, עד שבפגישה עם הQA שלהם מסתבר שהיא עצמה אומרת שהיא ממש לא חשובה שם, שהיא סה"כ עובדת שם ואם היא תגיש אותם סוג באגים שאנחנו מגישים קרוב לוודאי שיפטרו אותה ובמקרה שלנו כולם יקפצו לעזור כי אנחנו "bread and butter" (לקרוא במבטא סיני). זה היה מדהים ודי הסביר למה אנחנו נתקלים בכל כך הרבה בעיות, יש לי אפילו הקלטה שלה אומרת את זה (שהיא עצמה עשתה כי זה היה בזמן הדרכה של בדיוק על אופי הבדיקות שאנחנו עושים), גם סקופ הבדיקות שלהן הוא הרבה יותר קטן כי יש להם אפילו פחות משאבים משלנו, כשניסיתי לדחוף קצת לכיוון בדיקות יותר רחבות, היא פשוט יצאה לי מהחדר באמצע המשפט.
&nbsp
לגבי המדמ"ח, מצידי כל מקום שאומר שהוא צריך תואר במדעי המחשב נראה לי שיש סיכוי אפסי להתקבל אליו ואני מקבל את זה בהכנעה, הבנתי שיש מחיר שאשלם כשעזבתי באמצע תואר הנדסאי (כן אפילו לא מדעי המחשב) כי יש תחומים שאין אפילו סיכוי שאתחיל להבין אותם, כשלאחרים זה נראה מאוד פשוט, אצלי יש קריסה מוחלטת ומיידית. זו אחת הסיבות שאני לא מחליף מקום עבודה מהר כל כך בגלל סוג "הנכות" שיש לי. מהרגע שהתחלתי לעבוד במחשבים זה נראה לי די מקרי...

למעלה