OH Amsterdam ......

Je praat in het Nederlands

בוקר טוב
טגידי.....מה זה 20,000 ש"ח לעומת החוב של יוון?
בגלל זה לא נוסעים לחפש שורשים? דרך אגב את יכולה לשכור דירה בפרברים זה זול הרבה יותר , או להתנייע בקארוון מה זכור לך מהתקופה ההיא? ראיתי שילדי הולנד אוהבים לאכול בבוקר פרורי שוקולד על פרוסת לחם.....ופנקקיס זה להיט בכל הטעמים.

ja

יפה, שבוע בהולנד וכבר כותבת בהולנדית? כל הכבוד. חשבתי על דירת נופש, עדיין הגעתי לסכום הזה, שיקח לי לפחות שנתיים לחסוך אותו. זכור לי הרבה, חזרנו לארץ כשהייתי בת 11. יש לי בבית את הפירורי שוקולד, ליתר דיוק: hagelslag. מה את חושבת שאני שמה לבן שלי בלחם פעם בשבוע? אמא שלי דואגת למלאי כשהיא נוסעת לבקר. זוכרת את הבית, את הבית ספר, שמות של חברים, יש לי שם משפחה, זוכרת את הרחובות, אפילו זוכרת שפעם אמא שלי שלחה אותי לסופר, באמצע הדרך שמתי לב ששכחתי את כל הדברים (אחרי ששילמתי) בסופר, כי הייתי כ"כ עסוקה עם שקית ממתקים שקניתי (שכמובן לא הרשו לי, כי שמרנו על כשרות), כל הדרך בכיתי הביתה, (זרקתי את השקית בדרך) וסיפרתי לאמא שלי ששכחתי את השקית בסופר. הלכתנו לסופר ובקופה הראשית חיכתה לנו השקית שנשכחה)
בקיצר זוכרת הכל, ומגעגעת. מאוד מאוג רוצה לנסוע. אבל לצערי המחיר.... לא נראה לי שזה משהו שנוכל להרשות לעצמנו בשנים הקרובות.

תרשי לי ממרומי גילי המופלג לתת לך ולאחרים עצה

בנידון. תראי , כל החיים שלנו הם בחירה וכל אחד עושה את הבחירות שלו מידי יום בכל תחום . טבעם של מרבית בני אנוש להיות בורגניים, אנחנו דואגים לקורת הגג ורצוי בדיזנגובה פינת ארלוזורובה עם 4 כיווני אוויר , צוברים אינוונטר שעם חצי ממנו אנחנו בקושי משתמשים , מפרנסים בכבוד אפילו רב, את חנויות הצעצועים בכל מה שקשור לילדינו , כי איזה אם עברייה תתן לבן/בת להופיע בצבור ללא מותגים נחשבים או פלסטיישן מהדור העדכני, משקיעים בקריירה מצאת החמה עד צאת הנשמה ועוד כהנה וכהנה ....עכשף מבלי להשמע חלילה שיפוטית ,או מבלי להכנס לחשבון העו"ש של כל אחד, רק מנסיוני לאורך שנים , אם מחליטים שיותר חשוב נניח לראות עולם או לטייל בציון מכורתנו , ושמים את העדיפות הזותי בראש שמחתנו, הרי שתמצאי עצמך (אולי לא כל שנה) מטיילת על פני הגלובוס . את התובנה הזותי קיבלתי עוד שילדיי היו קטנים , ויחד אתם התחלתי את מסעותי , מה שהם למדו בטיול אחד לחו"ל לא עשו 4 שנות לימוד בגיאוגרפיה והיסטוריה עם המורה שפרה . המוטו שלי היה ונשאר טיילי ככל יכולתך , (הכל נשאר אחרינו ממילא) וגם עשי זאת כל עוד את יכולה מבחינה פיזית . הזמן נוזל מבין האצבעות וזו לא קלישאה , לפתע תמצאי עצמך בפתחו של פרוטיאה בכפר ותחושת החמצה עם סימן השאלה של למה? אז זהו אחרי נאום הסוכנות הזה, אני מקווה שנתתי לך ואולי למי שקורא כאן חומר למחשבה, שעל מנת לממש את הדיבר ה11 "לעשות חיים" צריך גם להשתמש בדלק להנע(א)ה. אז יאללה יקירה, פתגם סיני עתיק אומר שכל מסע של אלפי ק"מ מתחיל בצעד אחד, התחילי כבר היום את המסע לעבר שורשייך אל תוותרי ,ואם תרצי אין זו אגדה...בחיי!
המשך יום קסום נ.ב. גוגל עובד אצלי ומתרגם לי בכל השפות..........

כל המציל ......../images/Emo8.gif

ובלי להשוויץ אי אפשר.....בזמנך הפנוי חנסי למאמרי הפורום תמצאי שם יומני מסע מרתקים.

אני הייתי שם בגיל 15

וגם אמרתי שאני כל כך חייבת לחזור לשם מתישהו הכל שם מיוחד אין דברים כאלה עיר מגניבה ויפה.. לא נסעתי במאורגן אבל דודה שלי לקחה אותי למלא מקומות מדהימים... ואני עוד אחזור לשם!

../images/Emo141.gif שוקו, איזה יופי,

תמונות מהממות, שמחה שנהנית. כמה אני אוהבת את חוש ההומור שלך.
איילה

מדהיםםם!איזה כייף!../images/Emo51.gif../images/Emo24.gif../images/Emo106.gif

קראתי הכל ונהניתי
בפעם הבאה אני איתך חחחח ככה אני אומרת כבר כמה שנים

חן חן , חכי יש מצב שאשכור מטוס ../images/Emo3.gif

אילולית תמסרי לאיש שלך תודה על המידע שעזר לנו מאד בתכנון

למעלה