פורומים חדשים ב
אנשים

ברוכים הבאים לפורום שיטת ימימה

ברוכים הבאים לפורום שיטת ימימה מטרת הלימוד - ’חשיבה הכרתית’ "התפתחות הכרתית ליש הנמצא, חוסם אצל כל אחד את ההתפתחות" (מתוך חלקיה של ’ימימה’) כשאני באה לכתוב אודות מורתי האהובה , ימימה, עולה עיקר העיקרים מתוך מה שקבלתי ממנה: "נמצא בי הציר המניע ומנהל את חיי" עלי להתחבר לציר זה, לתחזק אותו ולהתחזק על ידו, הוא זה שיאפשר לי להפגיש בין מהות פנימית למציאות חיצונית. ראיית המציאות המתרחשת סביבי היא פרי תפיסתי וראייתי. היכולת שלי לפתח ראייה פנימית והקשבה פנימית תאפשר לי חיבור לטוב הקיים בי ויכולת להפיק ממנו את המיטב. הלימוד מעורר את הרצון והתשוקה לצאת למסע להכרות עצמך מתוך התקרבות וחיזוק הקשר עם העולם הפנימי שבך ועם המנגנונים, המאפשרים לך להפיק יותר ויותר את המרב ממה שאתה, לצאת לדרך שמאפשרת לך לפעול מתוך שליחות ורצון. פורום זה מהווה מקום מפגש להולכים בדרכה של ימימה ולאלו המעוניינים להתנהל בחייהם בדרך מודעת הינכם מוזמנים לשתף ולהשתתף

אודות השיטה

שלום רב,
לא ניתן להסביר במילים, כי חייבים לחוות על מנת להבין. אעשה כמיטב יכולתי על מנת להעלות טעם זעיר על לשונך. אנו מונעים באופן טבעי על ידי מנגנוני הגנה שמכחישים מציאות ומדחיקים רגשות. מתוך כך מתנהלים מתוך דחף שגורם לנו להתנהל בדרך שאינה מעודנת - המנתקת בין מהות למציאות. 'ימימה' מקנה דרך שמאפשרת לך להתחבר לעולמך הפנימי - למהות - שם מסתתרים כוחות הנפש שתפקידם לעדן ולתעל את מהלכינו. העידון הוא תוצר של חשיבה הכרתית שמתפתחת במהלך הלימוד, ומייצרת את ההבנה, שתשובה הולמת מתקבלת אך ורק מתוך תפיסה של חיבור ודיאלוג ביננו לבין הסובב אותנו. נבנה חיבור בין המהות הפנימית למציאות החיצונית, נבנה קשר איכותי ומשמעותי המצמיח ומחדש אותנו. אתה מתחזק כי התחברת לכוחותיך הנסתרים בפנימיותך ומוצא את עצמך פחות ופחות מונע מתוך מנגנוני ההגנה. לא פוחד להתבונן ב'עיניה של המציאות' ויודע להתחבר לעולמך הרגשי בדרך מושכלת שאינה מאיימת. בת בבת מסיר את החסימה המסתירה את המהות ואת כוחות הנפש, ומאפשר התנהלות מתועלת ומעודנת. מתפתחת בך ההבנה שכל תרחיש הוא בבחינת הזדמנות לצמיחה והתחדשות. מקבל את הידיעה שהבחירה בידך - האם לפעול מתוך דחף המונע חיבור, או בדרך מתועלת ומייעלת. ושוב אני חוזרת ואומרת:
החוויה נותנת הבנה
.

../images/Emo50.gif ועל חלום שחלמתי על ימימה

לפני המון המון שנים הגיעה אלי בחלום למרות שלא למדתי בשיטתה.היתה לה שפה מיוחדת בחלום בקשה שאשב לידה והעבירה לי מסר אישי שהייתי זקוקה לו. בהצלחה אסיה

|זכית../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif,

שלום רב אסיה, אכן זכית ועלייך לדעת: כשימימה מגיעה במצבים מסויימים וגם בחלום, זה תמיד בשביל מסר. ימימה פעלה מתוך שליחות - זו היתה תכלית חייה. דאגה להעביר מסרים בדרך שגם יפלו על אוזניים קשובות. ימימה לא בזבזה ולא מבזבזת זמנה לרגע. מתוך ידע שלי, ימימה לא פסקה ממלאכתה . גם אחרי מותה לא נחה לרגע . ימימה 'עלתה למעלה' במטרה לעשות עוד יותר ממה שעשתה פה. ובתחושותי, בחרה, אפילו, לעלות למעלה, על מנת לשכלל מלאכתה. נוכחותה מורגשת כל הזמן, ועלינו רק לדעת זאת ומי שיודע, זוכה. ניתן להדק את הקשר איתה באמצעות החלקים שלמידתם מקנה, הן דרך חיים מעודנת ומייעלת והן את התחושה שמישהו למעלה דואג לך אישית
.

lionking10

New member
שיטת ימימה, מתאימה גם לאמא?!

לא מכירה את השיטה ועקרונותיה, אבל אשמח לדעת יותר... מצרפת לכן משהו מצחיק שקיבלתי במייל....לא חובה לפתוח. רק לבעלי חוש הומור עצמי מפותח.

Tal_Ya_Tal

New member
../images/Emo49.gifשרהל'ה../images/Emo24.gif../images/Emo23.gif../images/Emo24.gifאיזה יופי

שאנו מתראות גם כאן, ברשת ה
ים תמיד אמרתי שהיעוד שלך הוא ללמד "ימימה" זוכרת? ככה ראיתי גם במפת הלידה האסטרולוגית שלך. אז בודאי שאני שמחה שבעתיים לראותך ברשת התפוצה הנרחבת ביותר של הפורומים בארץ. אז ממנהלת פורום ותיקה למנהלת פורום טריה ומחברה ותיקה, קרובה ואוהבת, צרור ברכות
L&L TALYA מנהלת פורום יעוץ ואימון רוחני

mukmukit123

New member
../images/Emo141.gifברכות לפורום החדש ושאלות

קראתי בעבר על השיטה/תורה/ גישה והיא נשמעת לי מאוד מענינת. האם המרכז הוא רק בהרצליה? האם יש מקומות נוספים? נניח בצפון. האם מדובר בשיעורים מובנים או שניתן להצטרף בכל שלב. תודה.

חסיה1

New member
תשובה

מכון "מעיין" נמצא בהרצליה אך תלמידיה של ימימה מלמדים בכל הארץ מאיפה את בצפון?

היי mukmukit123../images/Emo140.gif

על הברכות ימימה לימדה בתחילת דרכה בתל-אביב, מאוחר יותר עברה ללמד בהרצליה. למעשה, אין מרכז
עידית מזכירתה של ימימה, ממשיכה ללמד בהרצליה ויתר התלמידים שקבלו את אישורה של ימימה מלמדים, כל אחד במקומו. ימימה עודדה את תלמידיה להביא את עצמם, כל אחד והיחודיות שלו, כשהם מתבססים על ה'חלקים' שהעבירה . ימימה עודדה את תלמידיה לפעולה עצמאית - לא לחיקוי ולא לדקלום - כל אחד ודרך ביטויו. או כדברי ימימה: "לא נשענים על מעבירת החומר". זוהי גדולתה של ימימה, אפילו בצורת ההוראה נחבאה אל הכלים, לא חפשה תהילה לעצמה. ימימה לא גורו ודאה להעביר מסר זה דרך החלקים. מדובר בשיעורים שניתן להצטרף אליהם בכל שלב. אני נוהגת להשאיר דלת פתוחה למצטרפות החדשות.

../images/Emo41.gif פורומים חדשים ב../images/Emo43.gif אנשים

נכנסתם לעשור השלישי לחייכם? הרווחתם כניסה חופשית לפורום עשרים פלוס, מקום המפגש של העשור בו אנחנו נכנסים אל החיים העצמאיים - עבודה, לימודים, חתונה, גירושים ועוד ועוד ועוד http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?forumId=100
בואו לחוות דעה, להמליץ, להתרגש (או לקטול) את הקליפים הכי חמים על המסך בפורום MTV שעבר מתיחת פנים קלה, ומעתה שמו בישראל - פורום ערוצי MTV ו-VH1 http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?forumId=150
רוצים לעבור לגור במושב? מתעניינים במה שקורה במושב שלכם? בואו לדבר על אורח החיים ולהכיר אחרים בפורום - מושבניקים http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?forumId=1930
מרגישים לא בנוח במטבח? סתם מתעצלים או פשוט לא מוצאים את הזמן ומחפשים מתכונים מהירים וקלים להכנה? בואו להתייעץ, לשאול, לשתף ולהחליף רשמים בפורום בישול מהיר וקל http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?forumId=1996
בפורום שיטת ימימה תמצאו מקום מפגש להולכים בדרכה של ימימה ולאלו המעוניינים להתנהל בחייהם בדרך מודעת. בואו לשתף ולהשתתף http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?forumId=2113

שאלה לי

איזה עוד שטויות אנשים ימציאו כדי לא להתקרב לאמת האמיתית והיחידה? כמה עוד שיטות אנשים ימציאו כשיש שיטה אחת חכמה יפה וטובה אחת ברורה ובהירה מאין כמוה? זה קצת כמו לקנות דיסק צרוב וחסר במספר שירים.. כשלעומת זאת מגישים לך את הדיסק המקורי על מגש של זהב.

fairy8

New member
האם בקרוב תפתח קבוצה

למתחילות באזור השרון? עדיפות לרעננה והאם יש אפשרות לבוא "לשיעור נסיון"?

../images/Emo45.gifיש שיעורים בכפר סבא../images/Emo45.gif

שלום יקירה, הינך מוזמנת להצטרף. אופן הלימוד אצלנו מתנהל בדרך דינאמית. הלומדים החדשים מצטרפים לקבוצה הותיקה, הלומדים הותיקים מחבקים
ווקולטים את החדשים והחדשים מתחזקים מהתחזקותם של הוותיקים. מתכונת זו מוכיחה אתעצמה הלימודים מתקיימים: בימי ד' בשעה 20:00 בימי ב' בשעה 10:00 לפרטים נוספים נא לפנות אלי במסרים, או באימייל [email protected]

למאוחרמדי, תודה על תרומתך

שלום רב, חפצה אני להיתרם מאמירתך. מבקשת לדעת אודות הדיסק המקורי - פרט מעט יותר. בברכה

שלום וברכות לפורום החדש

שמעתי הרבה על השיטה ומאד הייתי רוצה ללמוד אותה ויופי שיש גם פורום לזה. אשמח להיעזר בו. יש לי שאלה: האם השיטה מתאימה גם לנשים שעוברות טיפולי פוריות ונמצאות בקשיים רוחניים בגלל זה? אני עוברת טיפולי פוריות כבר כמה שנים ומבחינה רוחנית זה לא קל בכלל. עוד משהו קטן: האם יש קבוצה שאפשר ללמוד בה את השיטה בהוד השרון או בכפר סבא והיא בלי תשלום? אני כמו שאמרתי מאד רוצה ללמוד את זה אבל, מבחינה כלכלית זה קצת קשה כרגע. המון הצלחה.

חסיה1

New member
כמה מילים

השיטה מתאימה לכל מי שרוצה לסייע לעצמה ולפתור קשיים בינה לבין עצמה, לבין סביבתה ולבין בוראה. היא מקרבת אותך לעצמך ומאפשרת להתמודד עם הקשיים שעמם את מתמודדת. לי היתה חברה שבעקבות קשיי פוריות הגיעה ללימוד אצל ימימה עצמה וזו היתה עבורה מתנה מדהימה. סכום הלימוד הוא סימלי. תצליחי

למעלה