שאלות, ולא שאלות הכוונה

מצב
הנושא נעול.

easylivin

New member
ככל הנראה לא רבים.
לא נוספו קווים או תחנות השנה. לכל היותר ניתן לקצר את זמני הנסיעה בקווים שהוכפלו/יושרו (אבל הסיכוי שזה יקרה הוא בערך כמו הסיכוי שמחירי הדירות יירדו). בלו"ז של 2012 לעומת זאת, צפויה מהפכה של ממש.
עמית, שכחת שצפוי להתפרסם לו"ז נוסף במהלך 2011
- לקראת ספטמבר, כאשר ייפתח הקו לראשל"צ ויבנה. ייתכן שבלו"ז של ינואר הקו הזה כבר יופיע, אבל להערכתי - עדיין לא. אולי רק במפה בסימון מקווקו.

בועז ל

New member
שאלות, ולא שאלות הכוונה
סגירת דצמבר באיילון
החבר מייקל אשבי מתבקש
לאשר או להפריך את הכתוב להלן. ממידע ראשוני ולא בדוק שהגיע לשולחן המערכת, עולה כי ר"י מתכננת לבצע סגירה בת מספר ימים לאורך הציר באיילון כחלק מיישום מערכת האיתות החדשה. אני שב ומדגיש שמדובר במידע ראשוני ובלתי בדוק.

סגירת דצמבר באיילון
החבר מייקל אשבי מתבקש
לאשר או להפריך את הכתוב להלן. ממידע ראשוני ולא בדוק שהגיע לשולחן המערכת, עולה כי ר"י מתכננת לבצע סגירה בת מספר ימים לאורך הציר באיילון כחלק מיישום מערכת האיתות החדשה. אני שב ומדגיש שמדובר במידע ראשוני ובלתי בדוק.
רק בסופ''ש דבר לא סגור מעבר להצהרות למיטב
ידיעתי, וההדגשה למיטב ידיעתי. מקווה שלא הולכים לסגור השנה את קו החוף באזור הרצליה כפר שמריהו בגלל בעיות ניקוז. העיקר שמשרד התחבורה יפעיל שאטלים חביבים.
בסגירת דצמבר של ב''ש / אשקלון לא יעמדו שאטלים חביבים לרשות הנוסעים.

בועז ל

New member
ידיעתי, וההדגשה למיטב ידיעתי. מקווה שלא הולכים לסגור השנה את קו החוף באזור הרצליה כפר שמריהו בגלל בעיות ניקוז. העיקר שמשרד התחבורה יפעיל שאטלים חביבים.
תודה, סר אשבי, על התשובה המהירה.

tanj

New member
שאטלים חביבים
יתקיימו רק אם יופעלו על ידי השירות החביב של אגד, שהוא תמיד חביב.

שאלות, ולא שאלות הכוונה
קווים מפרקיים בדרך לירושלים
לאחרונה ראיתי כמה פעמים אוטובוסים מפרקיים של דן ושל אגד עולים לירושלים בכביש 1. קווי אגד היו בעיקר בקווים לאשדוד. וקווי דן בקו ב"ב ירושלים. אנחנו במעלה אדומים ביקשנו כמה פעמים שבקו אגד מעלה אדומי-י-ם ישתמשו בקווים מפרקיים. ענו לנו שאוטובוסים אלה לא יכולים לעלות את העליה ממחלף אדומים למנהרת הצופים. השאלות: 1. מדוע בכביש מס' 1 יש מפרקיים ובעליה ממעלה אדומים הם לא יכולים לעלות? 2. האם האוטובוס לא יכול לעלות גם כשהוא ריק? אני שואל כי עלתה הצעה להשתמש במפרקיים בתוך מעלה אדומים (הסעת תלמידים פנימית)

elyagon

New member
שאלות, ולא שאלות הכוונה
עבודות עפר ליד המסילה באזור נתניה
רצ"ב לינק מפורום קריית השרון: http://www.ksharon.com/forum/viewtopic.php?p=4035#4035 האם למישהו יש מושג מה תכלית עבודות העפר במסילת החוף ליד נתניה בקטע שבין מפגש 27 לתחנת נתניה, מול האיצטדיון החדש שנבנה? האם התחלת בניית מיגון אקוסטי? אודה על התייחסותכם.

שאלות, ולא שאלות הכוונה
אוטובוסים מפרקיים לירושלים
בתקופת החגים ראיתי כמה פעמים אוטובוסים מפרקיים של דן ושל אגד עולים לירושלים בכביש 1. קווי אגד היו בעיקר בקווים לאשדוד. וקווי דן בקו ב"ב ירושלים. אנחנו במעלה אדומים ביקשנו כמה פעמים שבקו אגד מעלה אדומים - י-ם ישתמשו בקווים מפרקיים. ענו לנו שאוטובוסים אלה לא יכולים לעלות את העליה ממחלף אדומים למנהרת הצופים. השאלות: 1. מדוע בכביש מס' 1 יש מפרקיים ובעליה ממעלה אדומים הם לא יכולים לעלות? 2. האם האוטובוס לא יכול לעלות גם כשהוא ריק? אני שואל כי עלתה הצעה להשתמש במפרקיים בתוך מעלה אדומים (הסעת תלמידים פנימית)

gen1

New member
אוטובוסים מפרקיים לירושלים
בתקופת החגים ראיתי כמה פעמים אוטובוסים מפרקיים של דן ושל אגד עולים לירושלים בכביש 1. קווי אגד היו בעיקר בקווים לאשדוד. וקווי דן בקו ב"ב ירושלים. אנחנו במעלה אדומים ביקשנו כמה פעמים שבקו אגד מעלה אדומים - י-ם ישתמשו בקווים מפרקיים. ענו לנו שאוטובוסים אלה לא יכולים לעלות את העליה ממחלף אדומים למנהרת הצופים. השאלות: 1. מדוע בכביש מס' 1 יש מפרקיים ובעליה ממעלה אדומים הם לא יכולים לעלות? 2. האם האוטובוס לא יכול לעלות גם כשהוא ריק? אני שואל כי עלתה הצעה להשתמש במפרקיים בתוך מעלה אדומים (הסעת תלמידים פנימית)
ככה בלי לשים לב נגעת בנקודה מענינת
שלום! ככה בלי לשים לב נגעת בנקודה מענינת ,בחיפה שירתו מפרקיות 10 שנים ,ביום בהיר הן הוצאו מהאיזור ללא הסבר משכנע ,מישהו באחד הפורומים או הקומונות ציין שראש העיר חיפה מצנע לא רצה את כלי הרכב האלה בחיפה (אני לא זוכר שהיתה איזו טענה של מצנע על המפרקיות ) והיום אתה מספר שקיבלת תשובה בנוגע לאי יכולתם של האוטובוסים המפרקיים לעלות עליות , בחיפה העליות קשות יותר מאשר בירושלים אז אולי עלית על ההסבר למה המפרקיות סולקו מחיפה ,כי זה הסבר מתקבל על הדעת יותר מההסבר אחר שפה קיבלתי ,על ענין האחזקה שהוא מה לעשות לא רלבנטי ,כי המחסור במפרקיות מורגש בחיפה וענין האחזקה מה לעשות הוא מסדר שני ולכן פחות רלבנטי אז שורה תחתונה מי יודע בוודאות למה הוצאו המפרקיות מחיפה והקריות לאחר 10 שנות שירות

oshri5917

New member
שאלות, ולא שאלות הכוונה
שאלה לחברי הפורום
היום בשעה 17.20 לערך צילמתי את האוטובוסים בחניון דן באזור לא מתוך החיניון לפתע נגשו אליי שני אנשים האחד עובד דן,השני אני לא יודע מיהו ותפסו אותי ביד הם שאלו אותי מה אני מצלם אמרתי את האוטובוסים אחר כך הוא שאל אותי מה אמר לך לצלם ודרש את הפרטים שלי(נתתי לו את הפרטים שלי) אז אמרתי שלא רשום לי שם שאסור לצלם הוא דרש ממהי לפתוח את המצלמה פתחתי ונתתי לו את הסרט צילום שהוא דרש ממני אחרי שהוא עזב אותי לרגע לקחתי מהיד את הסרט צילום וברחתי כמו מטורף לצומת ליד אולמי הנסיכה וברחתי שעליתי על קו \ 96 של אגד האם עשיתי עבירה שצילמתי ?

stratomaximus

New member
שאלה לחברי הפורום
היום בשעה 17.20 לערך צילמתי את האוטובוסים בחניון דן באזור לא מתוך החיניון לפתע נגשו אליי שני אנשים האחד עובד דן,השני אני לא יודע מיהו ותפסו אותי ביד הם שאלו אותי מה אני מצלם אמרתי את האוטובוסים אחר כך הוא שאל אותי מה אמר לך לצלם ודרש את הפרטים שלי(נתתי לו את הפרטים שלי) אז אמרתי שלא רשום לי שם שאסור לצלם הוא דרש ממהי לפתוח את המצלמה פתחתי ונתתי לו את הסרט צילום שהוא דרש ממני אחרי שהוא עזב אותי לרגע לקחתי מהיד את הסרט צילום וברחתי כמו מטורף לצומת ליד אולמי הנסיכה וברחתי שעליתי על קו \ 96 של אגד האם עשיתי עבירה שצילמתי ?
מותר לך לצלם כאוות נפשך.
חניון דן הוא לא מתקן צבאי, ולמאבטחים שם אין שום סמכות עליך כשאתה מחוץ למתחם.

Vend3

New member
שאלה לחברי הפורום
נשמע מוזר
אני לא מתיימר לדעת ולהבין ובטח אנשים מביני עניין יתנו את הדעה. לי צורם לחשוב שאתה לא יכול לצלם משהו שמראש מוגדר כ"ציבורי". זה אוטובוס סך הכל, די ברור שהבעיה כנראה היתה שצילמת חניון של דן...היה שם משהו מיוחד חוץ מהרבה אוטובוסים? הייתי אומר רגישות בטחונית אולי היא הגורם אבל הראת תעודה מזהה בלי לעשות בעיות (ויכולת לדרוש מהם שיציגו לך תעודה מזהה משלהם שמקנה להם זכות לבקש ממך אגב)

amithi1

New member
שאלה לחברי הפורום
ממש לא עשית עבירה
כל עוד לא הסגת גבול לתוך החניון שלהם, אין להם שום זכות לבקש ממך שום דבר שקשור לתמונות. זכותך המלאה לצלם אוטובוסים או כל דבר אחר כאשר אתה עצמך נמצא בשטח ציבורי. כמו כן, לפי התיאור שלך אפשר להתלונן על תקיפה שבוצעה נגדך (תפסו אותך ביד) ועל איומים. הדבר היחיד שמותר למאבטח לעשות הוא במידה ואתה חשוד בפעולה בטחונית זה להזמין משטרה ולעכב אותך עד להגעתה. כמו כן הוא גם צריך להזדהות ולהסביר לך למה הוא מעכב אותך. המקרה שתיארת פה הוא דוגמה אחת מני רבות של מאבטחים/אנשי בטחון שחושבים בטעות שמותר להם לעשות הכל ובלי חשבון לאף אחד.

raminec

New member
שאלה לחברי הפורום
אתה רשאי לצלם
ואם מישהו מבקש ממך פרטים בשטח ציבורי ואין לו תעודת שוטר/פקח, זכותך שלא לתת לו אותם ואף לבקש ממנו שיציג את עצמו לפני שאתה בכלל מתייחס אליו. אם מישהו ינקוט נגדך באלימות, תתלונן עליו במשטרה. לתפוס מישהו ביד ולא לתת לו ללכת נחשב אלימות (אני מניח שיש פה אנשים שמבינים בתקנות האלו יותר טוב ממני). מצד שני, אפשר גם לגשת ולבקש רשות לצלם. כפי שבוודאי שמת לב ישראלים חיים ב"סרטים רעים" בכל הנוגע לצילום.

חגית 53

New member
שאלה לחברי הפורום
משהו בסיפור שלך לא מסתדר לי..
פתחת את המצלמה ונתת לו את סרט הצילום?? נשמע מוזר. מי עוד משתמש בסרטי צילום?

trainman

New member
כן, סרט צילום זה בהחלט מעורר חשד.
פשוט הגולש הנ"ל מתנגד נחרצות ל
כל שינוי או התקדמות כלשהי. כבר הפסקתי לספור את מספר הפעמים בהם הוא רשם כאן בפורום שיש להחזיר את התחנה המרכזית הישנה לתחיה, ולהשיב לפעולה כל מיני קווים שבוטלו/ שונו.

חייםש1

New member
שאלה לחברי הפורום
כמה דברים בקשר לצילומים

קודם כל, וכמו שכתבו המגיבים לפניי, אין כל סמכות למאבטח לאסור עליך לצלם בשטח ציבורי, וודאי וודאי שלא להחרים לך ציוד או לנקוט באלימות. כל מה שמותר לו זה להזמין משטרה היה והוא חושב כי מדובר במישהו חשוד. אלא מה ? אנחנו מדינה היסטרית (אולי בגלל המלחמות והפיגועים בעבר) ופעמים רבות ישנן, שלא בצדק, תגובות היסטריות לדבריפ פעוטים כמו צילומים של חובב. רק להשוואה - באוגוסט האחרון הייתי בברלין וצילמתי שם עשרות תמונות של אוטובוסים במסוף שליד ה- Zoogarden ואף אחד לא ניגש ושאל אותי למה. מה שכן, ומניסיון - צילומים בתוך החניונים אסורים ללא תיאום, בשעתו תיעדתי את החניונים רק לאחר אישור מיוחד מדובר דן. אבל לצלם מבחוץ לחניונים - חד משמעית מותר !

חייםש1

New member
כמה דברים בקשר לצילומים

קודם כל, וכמו שכתבו המגיבים לפניי, אין כל סמכות למאבטח לאסור עליך לצלם בשטח ציבורי, וודאי וודאי שלא להחרים לך ציוד או לנקוט באלימות. כל מה שמותר לו זה להזמין משטרה היה והוא חושב כי מדובר במישהו חשוד. אלא מה ? אנחנו מדינה היסטרית (אולי בגלל המלחמות והפיגועים בעבר) ופעמים רבות ישנן, שלא בצדק, תגובות היסטריות לדבריפ פעוטים כמו צילומים של חובב. רק להשוואה - באוגוסט האחרון הייתי בברלין וצילמתי שם עשרות תמונות של אוטובוסים במסוף שליד ה- Zoogarden ואף אחד לא ניגש ושאל אותי למה. מה שכן, ומניסיון - צילומים בתוך החניונים אסורים ללא תיאום, בשעתו תיעדתי את החניונים רק לאחר אישור מיוחד מדובר דן. אבל לצלם מבחוץ לחניונים - חד משמעית מותר !
לדבריפ = לדברים

שאלות, ולא שאלות הכוונה
שאלה על כרטיס מעבר בירושלים
מדוע הנהגים מנקבים על הכרטיס מעבר מדוע לא מספיק רק להציג את הכרטיס לנהג כמובן שבפעם הראשונה אני מבין למה מנקבים אבל למה אחר כך מנקבים לא חבל על המאמץ של הנהג? שיבדוק את השעה וזהו. לא כך?

מצב
הנושא נעול.
למעלה