שאלות לאירוח פרופ' רות קרק

משפחת בן גיאת

ערב טוב פרופ' קרק, ברוכה הבאה ! אני מקווה, שתהני במחיצתנו הערב. אבותיה של אימי אשר נולדה בעיר איזמיר בתורכיה, הם בני משפחת בן גיאת. יש הטוענים שהם ממוצא תימני, התגלגלו לספרד המוסלמית(!) ומשם התפצלה המשפחה - חלקה נדד והתיישב בתורכיה וחלקה נשאר נאמן לשמו "גיאת" וחזר למצריים ולתימן. מביניהם, יצחק בן גיאת אשר עם בני משפחתו עלו ארצה (מפקד מונטיפיורי 1939) בראשית המאה ה19 וקבורים בהר הזיתים. אחת מבנותיו, שלא עלתה ארצה, היא הסבתא של אימי. איך אוכל לעקוב אחרי המשפחה? נדודיה? מעשיה? אותו בן גיאת יצחק עלה ארצה, התיישב ביפו, עסק במסחר ונקבר עם אשתו בהר הזיתים. אלו חומרים קיימים? והיכן? היכולים להצביע עליהם? אגב אותה סבתא נישאה לבן משפחת סידי באיזמיר. נכדיה ומשפחותיהם עלו אצה עוד בשנות השלושים. רוב תודות, לאה

לשאלה על משפ' "בן גיאת"

אני מדגישה - אני מבקשת סיוע בחיפושי אחר מעשיהם של בני משפחת "בן גיאת" , (שעלו מאיזמיר) לארץ!! תודה! לאה

חייקין

New member
בני משפחת בן גיאת, צאצאי יצחק שבא

בשנת 1839. חיו בתחילת המאה העשרים במחנה יהודה בירושלים. האח הגדול, מואיז, היה רב סרן במלחמת השחרור, ונעשה קבלן גדול. בין ילדיו, שמטוב ואהרון. האח יהשוע היה גם הוא קבלן, ובין ילדיו, שמטוב... לאח יצחק, שהיה קבלן אף הוא, שתי בנות. האחות כוכבא נישאה לפוליטי מפתח תקוה. לפחות שתי אחיות נוספות נישאו בירושלים וחיו בה...

Ruth Kark

New member
כיוון שהיו ספרדים/תימנים, ייתכן

ותמצאי חומר בארכיון ועד העדה הספרדית בי-ם, אשר נמצא בארכיון ההיסטורי של עירית י-ם. כדאי לבדוק שם. אולי כדאי לבדוק גם במפקדים האחרים. בספרים ומאמרים של מינה רוזן תוכלי למצוא חומר על יהודי תורכיה (יופיע בביליוגרפיה בספרי על ואלרו).

בעיות טכניות מונעות את תחילת האירוח

אני מקווה שהכל יסתדר בקרוב מאוד, ונוכל להתחיל. עמכם הסליחה, ארנון

bilen

New member
שים הודעה נפרדת. רק במקרה בדקתי

עד השורה האחרונה ומצאתי הודעתך.

טובה12

New member
פעם ראשונה לאני נכנסת לכאן

נחמד לדעת שיש אנשים שחוקים את שורשיהם לעומק. מעולם לא עשיתי זאת ואולי הגיע הזמן להתחיל. מישהו יודע מה מקור השם היימן? סבי נולד במצריים. נאמר לי פעם שמקורו בגרמניה אך לא טרחתי לבדוק. בכל מקרה תודה. טובה.

../images/Emo51.gif לפרופ' קרק על התשובות

אני מניח שיידרש לנו מעט זמן לבדוק את כל המקורות שהציעה, ולפחות חידוש אחד גדול מבחינתי: ארכיוני הקונסוליות הזרות (ובפרט הגרמנית והאנגלית מן התקופה הקדומה יותר) מחזיקים בחומרים חשובים מבחינה גנאלוגית. לילה טוב, ארנון

למעלה