אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי

מס על דיבידנד בחברה אמריקאית

אני מחזיק מניות שקיבלתי בחברה שעבדתי בה לפני כמה שנים בחשבון UBS שנפתח לי בזמנו לשם כך.
המניה משלמת דיבדנד כל רבעון.
אני משלם מס של 30% על כך (כל שנה אני מצהיר שאני לא אזרח או תושב אמריקאי). האם זה המיסוי הנכון? אם לא, איך מסדירים את זה ?

הכנסות מדיבידנד שמקורן בחו"ל

המס הוא 25% אלא אם אתה מוגדר כבעל מניות מהותי ואז זה באמת 30%

יש להגיש דוח שנתי הכולל את ההכנסות (ניתן להגיש להגיש דיווח מקוצר אם אתה עומד בתנאים)

מה התהליך לרכישה של אופציות שהבשילו?

במידה ואדם רוצה לעזוב חברת סטארטאפ, איך קונים את האופציות שהבשילו? (במידה והחברה לא מונפקת)

רכישת אופציות

מכיוון שהחברה אינה מונפקת אין עדיין מניות שאתה יכול לרכוש
נשמע שהאופציות אולי הבשילו מבחינת תקופת עבודה, יעדים אך כל עוד לא בוצעה הנפקה אין להם כל שווי

שווה לבדוק פעם נוספת את תנאי האופציות

תשובה מוזרה מצד רו"ח
גם לחברה פרטית שאינה מונפקת יש מניות, הן רק לא נסחרות בבורסה. בכל חברה שעבדתי בה, אם לעובד היו אופציות שהגיע זמן ה vesting שלהן, העובד יכל (אבל לא היה חייב) לממש את האופציה ולהפוך לבעל מניות מיעוט בחברה פרטית. את המניות האלו ניתן היה למכור באופן פרטי לגורם אחר (אם נמצא קונה מעוניין), או לשמור ליום שבו החברה תימכר או תונפק. כמובן שמהלך כזה נושא סיכון שבו העובד יוציא כסף מכיסו על מניות שבעתיד ייתכן מאוד שלא יהיו שוות דבר.

choo

Active member
פנה למחלקת הכספים בחברה - והם יתנו לך את הפרטים

&nbsp
זה עשוי להשתנות בהתאם למסלול האופציות (עם נאמן/ללא נאמן, וכיצד המניות מוחזקות לאחר המימוש).
&nbsp
בגדול, אתה תצטרך לאמר אלו אופציות אתה מעוניין לרכוש (על פי מחיר המימוש - ייתכן שיש לך אופציות שונות במחירי מימוש שונים), תשלם לחברה כסף (בצ'ק או בכל צורה שהחברה מוכנה לקבל את התשלום), ותקבל מסמך אלקטרוני שיעיד על בעלותך על כך וכך מניות של החברה, שתוכל למסגר ולהדביק בשירותים עד שיקרה משהו משמעותי (החברה תיסגר/החברה תימכר/החברה תונפק בבורסה/החברה תשלם דיבידנד לבעלי מניות שלא כולו "יאכל" על ידי בעלי מניות בכורה, אם קיימות).
&nbsp
נקודה חשובה - אם אתה עוזב את החברה, לרוב יש תקופה מוגבלת שבה תוכל לממש את האופציות - שלאחריה האופציות פגות. במקרים שהכרתי התקופה נעה בין חודש ל-3 חודשים. ברר את זה בחברה לפני היום האחרון שלך לעבודה בחברה!

rafid1

Active member
מנהל
מה קורה לעמידה בזמנים?... מקווה שהגשת דוחות היא בזמן...

למעלה